Gemlaitis klaar voor Borg Vessies en Stöve risicoloos langs Japanse dames Fons de Wolf benut specialiteit Nederlands volleybalteam wint zonder overtuiging Blauw Zwart verplettert Teylingen: 72 Titel binnen handbereik voor SJZ 19'!| Overwinning Randstad Sport Bettine Vriesekoop in achtste finales uitgeschakeld LOTTO EN TOTO SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 ME11979 PAGINA T7 DALLAS Het kaf is van het koren gerwijs van het kwartet semi-finalisten gescheiden in Dallas, waar zich gis- .in het Moody Coliseum de minst over- teravond naast John McEnroe en tuigende indruk. In zijn duel met de Jimmy Connors ook Vitas Gerulaitis als volslagen kansloos beschouwde en Björn Borg voor de halve finales Australiër Geoff Masters (nummer 45 plaatsten van de eindronde van op de wereldranglijst) maakte de World Championship of Tennis (WCT). Zweed een matte indruk en produ- Vanavond staan nu de kanonnen te- ceerde voor zijn doel een schrikba- genover elkaar, waarbij Connors en rend groot aantal missers. Borg heeft I McEnroe elkaar treffen en Borg en sinds 19 maart met uitzondering van Gerulaitis tegenover elkaar komen te één week voortdurend toernooien ge staan. Daarmee is een exacte copie speeld en dit leverde hem naast zeges I ontstaan van de halve finales van in Rotterdam, Monte Carlo en Las Ve- j Wimbledon van twee jaar geleden gas ook een stevige portie vermoeid heid op. Hetgeen hij in vooral de eer ste set van de ontmoeting met Masters demonstreerde. Hij leek aanvankelijk nog op een snel- In Dallas staat er echter naast presti- i ge aanzienlijk meer geld op het spel le setwinst af te gaan, maar hij ver- dan bij het Londense grastoemooi; de speelde een voorsprong van 4-1 en I winnaar toucheert namelijk het uiterst dankte het mede aan een lijnrechter- 1 plezierige, ronde bedrag van 100.000 lijke dwaling dat Masters niet op 4-4 j dollar. Maar hoe vreemd het mis- kwam. De Australiër, die nóg enige schien ook moge klinken, die giganti- keren een dubieuze beslissing tegen sche som is voor de halve finalisten zich zag worden genomen, verspeelde niet eens het belangrijkste. Zij hebben vervolgens na 48 minuten de reeks i stuk voor stuk al dergelijke kapitalen met 6 - 3. Zonder tot zijn normale I vergaard dat een overwinning op een vorm te reiken veroverde Borg vervol- van de concurrenten voor hen van gens de tweede en derde set met 6 - 1, grotere waarde is. Vooral het Borg 6-1, maar zijn optreden had toch 103 achtervolgende trio Connors, McEnroe minuten gevergd. Waarmee hij vrijwel en Gerulaitis is er op gebrand de hui- exact evenlang op de baan stond als dige nummer één van de wereld op een nederlaag te tracteren, maar de Zweed zelf zal alles in het werk stel len om deze aanval af te slaan. Björn Borg, die de lawine van kritiek kwartier klaarde, over zijn plichtsverzuim in Rotterdam „Ik wilde zo snel mogelijk nog niet is vergeten en weigert de Ne- derlandse pers in Dallas te woord te staan, maakte overigens merkwaardi- Yorker, die in Dallas wordt bijgestaan door oud-Davis Cupspeler Fred Stolle en onder diens leiding een succesvolle wijziging heeft aangebracht aan zijn service, gaf te kennen dat hij zo veel mogelijk energie wilde sparen voor de confrontatie met Borg. „Het wordt te gen Borg een zware partij en ik wil er helemaal klaar voor zijn. Daarom is het wel prettig dat ik tegen Gott fried zo weinig tijd nodig had. Maar ik speelde wel een stuk beter dan in dit toernooi vorig jaar (waar Gerulai tis de titel in de wacht sleepte, nadat Borg met een blessure had afgehaakt;red.) tijdens de beginfase. Ik denk dat ik beter in vorm ben door dat ik de afgelopen maanden meer heb gespeeld. Ik heb een paar weken onder leiding van Stolle hard getraind. En dat lijkt resultaten te hebben". winnen. Als God één keer aan mijn kant staat versla ik Borg en Connors, want dat zijn toch de mannen die je moet kloppen als je het wilt halen". „Ik ga vanavond wat proberen", riep Gerulaitis .„Ik heb ondanks het feit dat ik in elf partijen nog nooit van Borg heb gewonnen geen enkele angst om tegen hem de baan op te stappen. Ik ben klaar voor hem". FRANK WERKMAN SANDERS KANDLDAA T VOOR VAKBOND DALLAS Louk Sanders is kandi daat voor het bestuur van de spelers- vakbond in de tenniswereld, de ATP. Een commissie van aanbeveling heeft TT., de naam van de Nederlandse kam- V'tas Gerulaitisdie zo goed was ge- pioen op Ljst van speIe^s geze dé baan af zijn", verklaarde Gerulaitis na afloop van zijn partij op een op vallend opgewekte manier. De New luimd dat hij uitgebreid op de praat stoel plaats nam, voegde eraan toe dat hij dit-jaar serieuzer dan ooit zijn vak beoefend dankzij vooral de bemoeienis van Stolle. „Hij heeft me een nieuwe stimulans gegeven", verklaarde Geru laitis. „Ik was op een punt beland dat ik teveel belangstelling voor andere dingen begon te krijgen. Dat ging ten koste van mijn spel. Ik geloof dat ik onder de huidige omstandigheden nog twee jaar aan verbetering van mijn niveau kan werken. Dan zal ik zover zijn dat er geen stijgende lijn meer in zit. Mijn doel is hu Wimbledon. Die partij tegen Borg van twee jaar gele den is de beste die ik ooit heb gezien. Als ik daaraan terug denk wordt mijn idee versterkt dat ik Wimbledon kan die definitief wordt indien deze zich bereid verklaren het op de jaarlijkse bijeenkomst van de ATP in Londen, (tijdens Wimbledon) op te nemen te gen de leden van het huidige bestuur. Deze stellen zich allen herkiesbaar. Onder de veertien tennissers, die door de commissie van aanbeveling zijn voorgedragen, bevinden zich o.a. Mark Cox, Peter Fleming, Bob, Hewitt en Harold Solomon. Indien Sanders in het bestuur van de ATP zou worden gekozen is hij de tweede Nederlandse vertegenwoordiger in het vakbondswe zen. Betty Stöve is sinds enige jaren namelijk voorzitster van de damesor ganisatie. Oegstgeest O O verstevigt koppositie 1 LEIDEN Oegstgeest haalde erg fors uit tegen SVLV. De koploper van de eerste klasse van de zaterdagafdeling be haalde een 6-0 overwinning. In de eerste helft van dit duel werd niet gescoord. In die pe- I node hield de SVLV-verdedi ging de zaak nog redelijk on- der controle. Na rust werd de I Voorschotense ploeg overrom- j peld. Binnen twintig minuten had Oegstgeest een 4-0 voor- sprong opgebouwd. Die score werd ingediend door Arie Koppenhol die van elf meter raak schoot. Twee doelpunten van Wim den Hollander brachten de stand op 3-0. Koppenhol mocht opnieuw een strafschop nemen en faal de ook deze keer niet. Peter Wieman en Wim den Hollan- r der brachten de eindstand op 6-o. Rommel marktloop LEIDEN Ook dit jaar houdt AV Leiden weer een Rommelmarktloop. Zondag kunnen trimmers en wedstrij datleten, jong en oud, voor de Ton Menken hal van start gaan om vijf, of tien kilome ter hard te lopen. Het start schot wordt om twaalf uur gelost. Voor alle deelnemers is er een herinneringsmedail le. Voor de snelsten zijn er bovendien grotere prijzen be schikbaar gesteld. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd tot veertien jaar een rijksdaalder. Voor de senioren is dat drie gulden. Belangstellenden kunnen zich een uur voor de start opge ven. Voor verdere informatie kan men terecht bij de stand van AV Leiden op de rom melmarkt. Leidse zwemmers LEIDEN Reinier Haasnoot, Edo den Boef en Jolanda La- terveer, leden van de Zijl/LGB, strijden dit week einde mee in de landelijke fi nales van de Speed o-jaar- gangwedstrijden. De hele Ne derlandse jeugdzwemtop is aanwezig bij dit gebeuren in zwembad de Morgenstond in Den Haag. Reinier Haasnoot zwemt mee in de finale honderd meter schoolslag (jongens geboren in 1966). Edo den Boef plaat ste zich voor de honderd me ter vlinder (jongens geboren in 1966). Jolanda Laterveer verkreeg twee startbewijzen: Honder meter rugslag en hon derd meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1969-1970. MADRID Vijf maanden na de vorige uitgave van de Fe deration Cup staan de dames teams van Nederland en Aus tralië weer tegenover elkaar. Beide teams kwalificeerden zich in Madrid voor de kwartfinales. Nederland won met 30 van Japan, Austra lië zegevierde met dezelfde cijfers over Roemenië. Op één van de bijbanen ke ken de Japanse meisjes hoog op tegen hun veel langere te genstandsters. Elly Vessies en Betty Stöve zorgden ervoor dat het zo bleef. Elly Vessies bezig aan haar zevende Fe deration Cup-toernooi hoorde pas in de kleedkamer dat één van de Japanse meis jes ziek was geworden en dat de nationale nummer drie Ky- oko Nomura haar zou vervan gen. Een totaal onbekende, die bij het inslaan nogal im poneerde. „Niets aan de hand. gewoon je eigen spel spelen, zei Fred Hemmes tegen me, maar je zag hem den ken aldus Elly Vessies. Onder deze omstandigheden paste de Nederlandse zich snel aan. Met veel spreiding bluste ze het Japanse stro- vuur en pas in de derde game van de tweede set sloeg ze haar eerste volley. Dat was nodig ook, want met drie dubbele fouten op rij, had ze de Japanse een voorsprong van 040 gegeven. Dat bleek een goed uitgangspunt voor boeiende rallyes. Met een vol ley, een dropshot en een smash trok de Nederlandse de stand gelijk om vervolgens in lange slagenwisselingen haar opslag te behouden (2 1). De partij behield daarna een levendig karakter, waar bij Elly Vessies al haar reac tiesnelheid nodig had om de forehand vegen van de Japan se te keren. „Ik heb er pijn in mijn arm aan overgehou den", temperde ze de vreugde over de overwinning (60, 6 3). De halfhoge topspinballen, die de Japanse nummer één So- noe Yonezawa afvuurde, vormden voor Betty Stöve een te groot risico om haar gebruikelijke spelletje van service en volley te spelen. Na de met 6—3 verloren eer ste set schakelde de nummer tien van de wereldranglijst dan ook op een „veilige" speelwijze, al blijft zoiets in het geval van Stöve nog altijd een bloedstollende affaire. De bonte opeenvolging van sis sers en missers braken in elk geval de kleine Japanse. Ze gaf de tweede set voor 60 weg met vier dubbele fouten in de laatste game. Na de pauze stond ze in de beslis sende set alweer met 30 achter, voordat ze tot enig te genweer in staat was. De uitslag: 36, 60, 63 had tot gevolg dat de nieuw gevormde dubbelcombinatie Betty Stöve/Marcella Mesker ten tweede male niet onder druk kon worden uitgepro beerd. Beide meisjes konden zich heel wat fouten veroorlo- Elly Vessies ven tegen het Japanse duo Nomuro/Furuhasi zonder dat de overwinning in gevaar kwam: 6—2,64. nez-Heredi; REUS In de negende etap pe van de Ronde van Spanje behaalde de 22-jarige Belf Fons de Wolf zijn derde rit- zege. Opnieuw benutte hij zijn in Spanje ontdekte speci aliteit: de demarrage tijdens de laatse kilometer. Zoals Jan Raas dat vorig jaar in de Ronde van Frankrijk te Sint Willebrord deed. Op die manier was de leider in het puntenklassement de pure sprinters in de Vuelta voor de derde keer te slim af. Sean Kelly, de Ier, kwam welis waar ook al tot twee triom fen, maar met name De Wolfs landgenoot Noël de Jonckhee- re en diens Spaanse ploeg waren tot nu toe machteloos. De negende etappe was trou wens een tamme rit. Twintig kilometer voor het einde ont snapte de Spanjaard Marti- Fons de Wolf wint de eindsprint van de negende etappe. nez-Heredi a. De Spaanse kampioen werd onder de rode vlag van de laatste kilometer ingelopen en op dat moment was het de berust aan Fons de Wolf. De sprinters werden voor de derde keer verrast Alle 83 renners kwamen in dezelfde tijd over de eind streep in Reus. Het klasse ment onderging daardoor geen enkele wijziging. Na de negende etappe ziet het algemene klassement er als volgt uit: 1. Levavaseur (Fra) 45 u 15 min. en 3 sec.; 2. Zoetemelk (Ned) op 2 sec.; 3. Yanez (Spa) op 1.39; 4. Galdos (Spa) op 2.02; 5. De Wolf (Bel) op 2.05; 6. Esparza (Spa) op 2.21; 7. Torrès (Spa) op 2.23; 8. Van Impe (Bel) op 2.27; 9. La sa (Spa) op 2.30; 10. Pollentier (Bel) op 2.31; 40. Adri van Houwelingen op 18 min. 52 sec.; 41. Jan van Houwelingen op 19 min.; 55. Cees Bal op 25 min. 4 sec.; 63. Frits Pi- rard op 34 min. 45 sec. Damesvoetbal LEIDEN Drie damesvoetbalwedstrijden in de hoofdklasse van de zondagafdeling werden gisteravond afgewerkt Rand stad Sport won met 3—1 van Iduna. Unitas Leiden leed op eigen veld een 0—2 nederlaag tegen SJZ. SJC en Kickers'69 speelden gelijk: 1—1. Ondanks het feit dat Randstad Sport maar tien vrouwen op kon stéllen in het duel met Iduna won de Voorschotense ploeg met 31. In de eerste helft zette Jolanda Overbeek Randstad Sport op een 2—0 voorsprong. Halverwege de tweede helft scoorde Iduna tegen. Maar vlak voor tijd zorgde een doelpunt van Petra Konings voor de 31 overwinning. Twee treffers van Sylvia de Boer velden het vonnis over Uni tas Leiden. SJZ was gedurende de hele wedstrijd in de aanval maar verder dan die twee doelpunten kwamen de Zoeterwoud- se dames niet Maike Verhoeven zette SJC voor rust op een 1—0 voorsprong in de wedstrijd tegen Kickers'69. Diezelfde Maike Verhoeven en Marian Koelewijn verzuimden die score uit te bouwen. In de tweede helft sloeg Kickers'69 terug. Annelies de Wit bezorg de haar ploeg een punt Bettine Vriesekoop verraste. PJONGJANG Bettine Vriesekoop is van daag in de achtste finales van het dames en kelspel van de strijd om de wereldtitels ta feltennis in Pjongjang uitgeschakeld. De nati onale kampioene verloor in vijf games van de Russisische Valentina Popova.De games- tanden waren:9-21, 21-16, 8-21, 21-9, 17.21. Be ttine Vriesekoop kwam bij de laatste zestien door overwinningen tegen Sjoe Jong Hui en Pak Jong(Koraaansen). In de eerste twee ronden van de persoonlijke kampioenschappen werden elf geplaatste spe- lers(speelsters) uitgeschakeld. De voornaamste waren de Zweed Stellan Bengtsson, wereld kampioen in 1971 en 1973. Bengtsson verloor van de Chinees Lu Yao Hua met 21—12, 218 en 21—15 in de tweede ronde. Een daverende verrassing was ook de nederlaag van de Fran- caise Claude Bergeret in de eerste ronde te gen Li Song Suk. De Deen Claus Pedersen wipte de als vijftiende geplaatste Chinees Lu Qi Wei. Marjan van der Vliet is gisteren in de eerste ronde van het dames enkelspel uitgeschakeld. De Haagse speelster verloor in drie games van de Chinese Cao Janhua: 10—12, 10—21 en 14-12. Anne Vlieg en Han Gootzen werden in het kwalificatietoernooi van het heren dubbelspel uitgeschakeld door de Indiërs Chandrasekhar en Ramachandra: 14—21,1921 en 16—21. In het heren enkelspel waren de Nederlandse deelnemers eveneens een kort leven bescho ren. Zowel Bert van der helm als Nico van Slobbe, woensdag via kwalificatie toegelaten tot het hoofdtoernooi, werden in de eerste ronde uitgeschakel. Bert van der Helm verloor na zware strijd van de Roemeen Gheorge in. vijf games: 22-20, 15—21, 22-20, 10-21, 9— 21. Nico van Slobbe moest de Westduitser Nolten in vier games voorrang verlenen: 10 21,19—21,22—20,10—21. ATHENE Het Nederlands volleybalteam heeft de eerste winst in het kwalificatietoer nooi voor de Europese kamp ioenschappen binnen. In 52 minuten werd Engeland met 3-0 <17-15, 15-2, 15-10) versla gen. Maar de manier waarop dit gebeurde, was ronduit be schamend. Een levensgrote onderschatting verlamde het basisteam van bondscoaches Korsloot en Krysik zodanig, dat volleybaldwerg Engeland in de eerste set het spel kon dicteren. Op 2-4 en 5-9 had Korsloot al zijn time-outs gebruikt, om zijn basisploeg wakker te schudden, maar Goedkoop, Koomen, De Wit, Wesselink, De Groot en Kampman ble ven apathisch in het veld staan. Pas toen George de Jong en Marcel Sturkenbaum in het veld verschenen werd de inspiratie groter. De eerste woorden van assis- Assistent-bondscoach Ben Kry sik: „Het was schandalig". tent-bondscoach Ben Krysik waren na afloop: „Het was schandalig wat het Neder landse team hier presteerde. Elke vorm van inzet ont brak". Alleen in de tweede set beantwoordde Nederland aan de verwachtingen. In der tien minuten werden de pove re Britten die technisch en tactisch nog aan het begin van hun mogelijkheden staan, met 15-2 weggespeeld. Maar in de derde set ging het bijna weer mis. Bondscoach Korsloot had geen verklaring voor het trieste spel van de selectie: Het zal wel aan een enorme onderschatting hebben gele gen, een concentratiegebrek. Mijn opzet deze partij als oe fenduel te gebruiken, ging dan ook volledig de mist in". Later op de avond leverde het duel West-Duitsland-Grie- kenland belangrijk meer spanning op. Voor enkele dui zenden doldrieste supporters won West-Duitsland de eerste set nog niet 15-11, maar moest daarna toestaan,' dat de Grieken met steun van de zeer dubieus fluitende Rus Jliev drie sets op rij wonnen. Via 16-14, 15-10 en 15-5 ^on Griekenland met 3-1. DEN HAAG In lotto 17 is de eerste prijs niet uitge keerd. Geen enkele deelne mer wist de zes winnende getallen aan te kruisen. In de lotto en toto van week 17 vielen in totaal 25.940 prijzen. Uitslag lotto 17 van zondag 29 april 1979: In deze lotto vielen in totaal 21.673 prij zen, inleg: 3.579.058,— met een prijzen bedrag: 1.914.035,99. le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 19, het ovérige 4/5 deel wordt gelijkelijk ver deeld over de 2e en t/m 5e prijs; 2e prijs: 2 winnaars die elk bruto 165.902,80 ontvangen; 3e prijs: 149 winnaars die elk bruto 2.797,30 ontvangen; 4e prijs: 8731 winnaars die elk 57,40 ontvangen; 5e prijs 12791 winnaars die elk 39,20 ontvangen. Jackpot bestemd voor lotto 19: 161.800,35. Uitslag toto 17 van zondag 29 april 1979: In deze toto vielen totaal 4.267 prijzen met een inleg: 604.595,—, prijzenbedrag: 287.182,63, le prijs: 14 winnaars die elk bruto 8.205,20 ontvan gen; 2e prijs: 375 winnaars die elk 191,40 ontvangen; 3e prijs: 3878 winnaars die elk/ 25,90ontvangen. LEIDEN Blauw Zwart verwijderde Teylingen gister avond op overtuigende wijze uit de bekerstrijd. De ploeg uit Wassenaar bezorgde Tey lingen een blamerende 7—2 nederlaag. Vierdeklasser SJC hield zich lang staande tegen Papendrecht, een elftal uit de eerste klasse. Pas tien mimi, ten voor tijd moesten de Noordwijkers capituleren. De eindstand werd uiteindelijk 0—2 in het voordeel van Pa pendrecht. Blunders in de achterhoede en een onzeker optredende in vallerdoelman Henk Hooger- vorst waren mede verant woordelijk voor de zeven doelpunten die Blauw Zwart in de wedstrijd tegen Teylin gen maakte. Blauw Zwart was nog niet eens in zijn sterkste formatie aan dit duel begonnen. Slechts twee basis spelers deden mee: doelman Peter Pieterse en laatste man Ger Smit Voor de Wasse- naarse tweedeklasser geen be zwaar om Teylingen voor rust op een 5—0 achterstand te zetten. Ben Conradi (3), Jan Rimmelzwaal en Ed Ruygrok zorgden voor die doelpunten. In de tweede helft scoorde Co van der Krogt tegen. Het was een opleving van korte duur. Gerrie van Leeuwen bracht de marge weer terug tot een verschil van vijf doelpunten. Via een strafschop zorgde Hennie Zoet voor 6—2. Blauw Zwart sloeg andermaal terug. Jan Rimmelzwaal bepaalde de eindstand op 7—2. Bij Teylin gen speelde René van der Krogt een goede partij. Piet Hoogervorst was niet van de partij. Hoogervorst werd niet opgesteld wegens zijn presta tie in het duel met Van Nis pen. Om die reden heeft Hoo gervorst bedankt als lid van de voetbalvereniging Teylin gen. SJC hield erg lang stand te gen eersteklasser Papen drecht. In de eerste helft had den de Noordwijkers zelfs de beste kansen op een opening streffer. Ruud Passchier ver scheen in vrije positie voor het doel van Papendrecht maar schoot de bal in de handen van de doelman. Ook Jos Albers had twee goede scoring smogelijkh eden maar miste beide keren. De rust stand was 0—0. Diep in de tweede helft, tien minuten voor tijd, schoot Martin Kroe ze Papendrecht naar een 1—0 voorsprong. Sjaak van Giens- bergen rondde, het karwei tenslotte af, door het tweede doelpunt voor zijn rekening te nemen. SJC kan zich nu gaan richten op de belangrijke con frontatie met UDO. LEIDEN Nog juist op tijd heeft KRV zich hersteld van de in de laatste twee wed strijden geleden nederlagen. De thuiswedstrijd tegen Kic ken '69 werd met 10 ge wonnen, waardoor de koppo sitie gehandhaafd bleef. Naaste concurrent is op dit ogenblik RVC '33, dat afre kende met Gouderak: 2—3. VTL leed een nederlaag te gen WOA, 3L waardoor deze ploeg verder terugvieL Leidse Boys boekte een grote zege op Alkmania: 41. VNL en Oranje Groen deelden de ponten broederlijk. KRV speelde tegen Kicken *69 nog altijd niet op zijn sterkst De strijd werd met vier invallers begonnen, het geen duidelijk aan het ver toonde spel te merken was. KRV was niet duidelijk de betere ploeg maar pakte wel de zege. Een doelpunt van Ivan Hermans, in de vijftien de minuut na rust gescoord, zette KRV weer op het goede spoor. Een tijdig herstel van de vele geblesseerde achter hoede spelers lijkt echter no dig om veilig op het kam pioenschap af te kunnen ste venen. VNL en Oranje Groen scoor den in hun onderlinge duel niet Beide elftallen kregen hiertoe echter wel de kans. Vooral de VNL-spits Ron van. Leeuwen mocht over de hem geboden scoringsmogelijkhe- den niet klagen. Tot twee keer toe kwam hij vrij voor de doelman, maar beide ke ren faalde hij. Bij deze wed strijd verdient scheidsrechter Onstenk veel lof. WOA was vooral in de eer ste helft sterker dan VTL. Al in de derde minuut namen de gastheren afstand van hun te genstander. Gé van der Star werkte de bal in het net Na rust liep WOA eerst nog uit tot 2—0, doelpunt van Paul van der Geest alvorens VTL wat terug kon doen. André Hansen benutte een straf schop halverwege de tweede helft waardoor de strijd weer open werd. Jan van Soen maakte uiteindelijk een einde aan alle illusies van VTL, dat niet zo heel erg tevreden was over het optreden van de scheidsrechter. Een in de tiende minuut van de tweede rondgang opgelo pen achterstand maakte Leid se Boys in de strijd tegen Alkmania wakker. Het Leidse elftal, dat tot dan toe weinig had laten zien, Alkmania was in het begin van de wedstrijd de betere ploeg, begon na de openingstreffer van Peter van der Meer sterk aan te vallen. Dat bleef niet zonder resul taat Nog in de zelfde minuut maakte Rico Jonge taai gelijk waarna achtereenvolgens John Streur en Ton van Ber- kel (2x) de zaak afrondden. SJZ heeft aanstaande zondag aan een gelijkspel tegen War- Tmrwin voldoende «m kampioenschap binnen te ha len. De 2—0 aege op AJphia was nor net niet voldoende, daar „concurrent" Soccer Boys eveneens tot winst kwam. Unitas Leiden zege vierde tegen VNA: 0—2. Het treffen tussen SJZ en AJ phia stond op een hoog peiL Beide elftallen lieten duidelijk zien in de top thuis te horen. Een snelle openingstreffer bleef uit, hoewel Cor van Tongeren en Peter Bos wel de kans kregen om binnen tien minuten SJZ op voor sprong te zetten. Pas in de tiende minuut van de tweede helft werd de score geopend. Koos Romijn werkte de bal in het net Cor van Tongeren volgde nog geen twee minu ten later zijn voorbeeld, waar mee de strijd beslist was. VNA geen vuist maken tegen Unitas Ld den. Ook de laatste ploeg kon bepaald niet impo neren. Een klein technisch overwicht bracht Unitas nog wel een zege Jan te Hennep scoorde zowel voor als na rusteen keer.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17