ifliifigiiigmsisi VAST WERK EN EEN SSKsSftf PRODUKTIEMEDEWERKER ZOETERWOUDE SSiSÏÏ? SSÏL Verwaaide maar zonnige Koninginnedag 1 Hulpverlenende instanties zoeken opvangadressen 2 STAD LEIDSE COURANT DINSDAG 1 ME11979 PAGINA 3 Zuid-Amerika-actie De Leidse werkgroep Amnesty International houdt de komende dagen een Zuid-Amerika-actie. Deze bestaat uit een schrijfavond in de Leidse Studentenekklesia aan bet Rapenburg 100 op donderdag 4 mei. Hier krijgt men de gelegenheid in een brief voor vrijlating van gewetensge vangenen te pleiten. Zaterdag 5 mei is er een marktac- tie op het Stadhuisplein. Hier zijn rapporten en informa tiefolders over de betrokken landen verkrijgbaar en hier kunnen petities voor vrijlating worden getekend. Dins dagavond 8 mei is er een informatiebijeenkomst in Cate na aan de Kolfmakersteeg 8. Met een forum, waarin on der andere Van der Spek (PSP) en Bolkestein (WD) hun standpunt over de positie van de Mensenrechten in Zuid-Amerika uiteen zetten. Eerste paal Het Diaconessenhuis slaat donderdag 3 mei de eerste paal voor de uitbreiding van het ziekenhuis. Ter voorko ming van geluidshinder, is gekozen voor het systeem van schroefmortelpalen. Een aantal jongste medewerkers van verschillende groeperingen zal medewerking aan het „schroeven van de eerste paal (om drie uur) verlenen. Seksualiteit Theaterwerkgroep bondag" treedt zaterdag 5 mei op in „Augustinus" (Rapenburg 24) met het programma ,Je kunt me nog meer vertellen". Het stuk gaat over rela ties en seksualiteit De voorstelling begint om negen uur en is toegankelijk voor alle jongeren. Vrijwilligers De werkgroep buitenlandse arbeiders geeft elke zaterdag gratis lessen in een school aan het Levendaal 54. Een vrijwilliger geeft één of twee buitenlanders les in de Ne derlandse taal. Om de lessen voort te kunnen zetten, zijn er meer vrijwilligers nodig. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij Els Teerlink, Houtstraat 3, tel. 140851 en bij Maarten Mo us, Lammermarkt 65, tel. 141128. In sep tember start een cursus Nederlands voor buitenlandse jongeren. Deze cursus wordt gegeven in clubhuis „De Vroolijcke Arke" aan de Pieterskerkchoorsteeg. Inlichtin gen hierover bij Wilfred van de Wal, tel. 126474 (donder dag van twee tot vijf). In vormingscentrum Troef werd lesgegeven aan buitenlandse vrouwen door Nederlandse vrouwen. Ook hiervoor worden nog vrijwilligers ge vraagd. Dodenherdenking Zoals ieder jaar wordt ook dit jaar vrijdag 4 mei doden herdenking gehouden in de Marekerk. Na afloop van de herdenking is er tevens een Stille Tocht naar het monu ment voor de gevallenen tegenover molen „De Valk". Het openingswoord tijdens de herdenking, die om half acht begint, wordt gesproken door burgemeester Vis. Vervol gens is er samenzang en zal het interkerkelijk Petra- Jeugdkoor „Lied van de wijngaard" ten gehore brengen. Na de twee minuten stilte zingt sopraan Esther Hillinga een aria uit de „Messiah" van G. F. Handel. De muzikale begeleiding is in handen van organist Jan van der Meer. LEIDEN De ver schillende hulpverle nende instanties in Lei den en omgeving heb ben dringend behoefte aan tijdelijke opvanga dressen voor mensen die in moeilijkheden zitten en die zich bij de instantie hebben aangemeld. Het gaat om mensen die geen verzorging of onderdak hebben of om mensen die in omstandigheden verkeren waarin de problemen zo hoog zijn opgelopen dat ze er even uit moeten zijn; een lid van een gezin waarin de situatie door ruzies voor dat gezin slid ondraaglijk is ge worden bijvoorbeeld, of een kind van een al leenstaande moeder die in het ziekenhuis moet worden opgenomen, en zo zijn er nog veel meer gevallen denkbaar waarvoor een opvanga- dres is vereist. Een werkgroep, die wordt ge coördineerd door de Leidse Vrijwilligerscentrale is al van af 1978 bezig om tijdelijke on derkomens te vinden, maar de vraag naar adressen over treft nog altijd royaal het aanbod. In de werkgroep zijn naast de vrijwilligerscentrale vertegenwoordigd: de Katho lieke Stichting Jeugd en Ge zin Den Haag/Leiden; de me disch opvoedkundige bureaus; de telefonische hulpdienst; het FIOM; de centrale voor pleeg gezinnen; de Leidse Stichting voor gezinsverpleging. In -principe is elk huishouden geschikt als opvangadres. Voorwaarden om goed te functioneren zijn inzet, moti vatie, aandacht, huiselijke sfeer, ruimte, beschikbaarheid en bereikbaarheid. Dé opvan- ger moet naast ruimte - een eigen kamer voor de gast is gewenst - ook tijd beschik baar hebben voor de gast. De werkgroep waarschuwt de op- vangers van te voren niet te hoge verwachtingen te hebben van het effect van de opvang. Vaak is een opvangperiode r waardevol voor de gast, ook al is daar niets van te merken. Het verblijf bij een opvanga dres moet worden gezien als een overbruggingsperiode, die maximaal zes weken duurt. In deze periode wordt door de verwijzende instantie naar een definitieve oplossing ge zocht. Voor de opvangadressen is er een financiële vergoeding van ongeveer 15 gulden per dag. Dit is een tegemoetkoming in de kosten, omdat het niet de bedoeling is dat het opvanga dres toe moet leggen op het verblijf van de gast. Als ie mand besloten heeft als op vangadres te willen gaan functioneren volgt eerst over leg met de vrijwilligerscentra le. Er wordt dan nagegaan of het adres geschikt is, aan welke gasten de voorkeur wordt gegeven, de huisregels en meer van dat soort zaken. Het vrijwilligerscentrum blijft gedurende het verblijf van de gast contact houden met het opvangadres. Mensen die be reid zijn hun huis als opvan gadres ter beschikking te stel len kunnen contact opnemen met de Vrijwilligerscentrale, Langegracht 246a, Leiden, tel. 071-149064. De hiervoor ge noemde instanties hebben evenzeer behoefte aan twee andere soorten opvang: pleeg- gezinen en aanloopadressen. Bij de pleeggezinnen gaat het om de opvang van kinderen en jongeren tussen 0 en 21 jaar, die om wat voor reden dan óok niet meer bij hun ouders kunnen verblijven. Het belangrijkste verschil is de duur van de opvang: die is minimaal 1 jaar. Bij de aan loopadressen gaat het om het gelegenheid geven aan ie mand om even bij het aanloo padres langs te komen. Dat kan een vaste dag in de week zijn, een weekend, een avond enz. het aanloopadres biedt gezelligheid en een luisterend oor aan iemand die dat elders niet kan vinden. Dat kan een erg eenzaam iemand zijn, ie mand die in een internaat verblijft en zo zijn er nog vele voorbeelden te noemen. Voor inlichtingen én opgave kan men bij de pleeggezinnen en aanloopadressen terecht bij de vrijwilligerscentrale. voor de pleeggezinnen boven dien bij de Leidse Stichting voor Gezinsverpleging, Boer- haavelaan 1 in Leiden, tel 071-156263 of de Pleeggezin nencentrale Zuid-Holland/Zee land, Heemraadsingel 134 in Rotterdam, tel. 010-762311. Du minister van CRM, mevrouw M. Gardeniers-Berendsen lost het startschot Skateboardwedstrijden in Zuid-West. voor de vierde singelloop. De kinderoptocht in de Merenwijk (Slaaghbuurt). De gladde zeepbaan, die de zeskampers in de Kooi moesten nemen. Illllllllllllllll Actie voor verbetering flats Hoven LEIDEN De socialisti sche Partij wil met de be woners van de Hoven langs de Willem de Zwij gerlaan een actie ontkete nen tegen de deplorabele toestand waarin de flats verkeren. Zij vinden dat voor 1 juni een plan om al het achterstallig onder houd weg te werken aan de bewoners moet worden J voorgelegd. Reeds eind vorig jaar werd de bewoners beloofd dat er een volledig groo- tonde'rhoudsplan zou wor den voorgelegd. Deze be lofte is door de gemeente en door het bestuur van woningbouwvereniging „Ons Belang", de beneer ster van de flats, niet na gekomen. Met het verza melen van handtekeningen willen de bewoners en de SP zo spoedig mogelijk de twee instanties tot acties dwingen. Met name de raamkozijnen van de flats behoeven dringend ver nieuwing. M de bottelarij vanaf 23 jaar Cfcl&W TL Tö W€ke f 2.304,-bruto per maand 8% n|J| vakantietoeslag en een winstdeling. UW W WWWWlLmi^WlLT^raa9n^rilichtingen,teL071-814265 AAAlJ njElA£VKlBWJyiXII Burgemeester Smeets- burgervader liet zien ook qua sportiviteit zijn man netje te staan want na het nuttigen van een niet ge ringe hoeveelheid jenever mikte hij zijn eerste de beste bal meteen precies in de korf, een prestatie die de deelnemers na hem niet konden evenaren. Het onderdeel „zeepbaan", dat bij Zeskamp op de televi sie altijd garant stond voor een fikse hoeveelheid valpartijen viel het pu bliek nogal tegen aange zien de deelnemers, die bladen met bekertjes wa ter over de gladde piste moesten dragen geen en kele moeite hadden met met het overeind blijven op het zeeparme horizon tale vlak. De kinderen kwamen in alle wijken wel aan hun trekken, want overal in Leiden waren er activitei ten voor hen georgani seerd, variërend van ver- kleedoptochten (foto Me renwijk) tot skateboardcir cuits (foto Zuid-West). Vanaf de Witte Singel ver trokken de vele deelne mers aan de blaaropwek- kende Vierde Singelloop, waarvoor zeven kilometers Singel moesten worden af gelegd. Degenen die heel huids aankwamen kregen een mooie medaille als herinnering. Slimme deel- LEIDEN Speciaal ter gelegenheid van Konin ginnedag hadden de lood grijze regenwolken giste ren even een dagje vrijaf genomen en gaven de bij na vergeten zon de moge lijkheid de festiviteiten in Leiden in een beter daglicht te plaatsen. Als compensatie voor het ont brekende hemelwater was er niettemin toch nog een hevige wind aanwezig, die als enige voordeel had dat de vele vlaggen er beter mee uit de verf kwamen. De feestvierende wijken lieten hun enthousiasme niet wegblazen. In het Kooipark hadden wijkco- mité De Kooi en clubhuis De Mirt een zeskampcirc uit op poten gezet. Eregast was burgemeester A. J. Vis, die de eer te beurt was gevallen het onder deel „Jene verdrinken en korfballen" te openen. De Popgroep „Sory" in Meerburg. Burgemeester Vis werpt de eerste bal tijdens de zeskamp in de Kooi. Hij treft doel. nemers die hadden uitge rekend dat de waarde van de medaille lager lag dan het inschrijfgeld dat was betaald hadden gelijk, want het verschil kwam ten goede aan de sportbe oefening voor gehandicap ten. Niemand minder dan minister Gardeniers van CRM loste met vaardige hand het startschot voor deze Singeltocht. Het op wekkende en vanzelfspre kend bruisende commen taar was in goede handen bij Theo Koomen. Uit de vele optredens van popgroepen pikte foto- fraaf Theo Ringers het orte concert van „Sory" uit Oegstgeest, gehouden in de Wierickestraat in de wijk Meerburg. Koningin nedag in Leiden kende vanwege het mooie ronde getal van 70 dat de vor stin bereikte nog een ex clusieve afsluiting: een grote hoeveelheid vuur werk werd omstreeks half elf afgestoken aan de overzijde van de Kanaal- weg. De felle wind blies de kleurige vonken alle kanten op.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3