'Onveiligheid neemt toe' 'De Vliethorst' wordt verbeterd Burgemeester Bonnike massaal gehuldigd Tuinkeuringen in Zoeterwoude KORTWEG DIT JAAR GEEN NACHT VAN KOUDEKERK Afscheid van ,,juf" Mol 5> P S>] REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 30 APRIL 1979 PAGINA bM ZOETErIvOUDE Tijdens een gezellig sa menzijn in de raadzaal van het gemeentehuis zijn onlangs de prijzen voor de mooiste (voor)tuinen van het afgelopen jaar uitge reikt. De commissiè Tuinbeoordeling beoor deelt het gehele jaar door voor en-— nu voor het eerst bedrjjfstuinen en bekijkt daarbij wie zijn tuin het netst verzorgt en wie een zo mooi mogelijke compositie van de ver schillende planten weet te bewerkstelligen. Bij de tuinbeoordeling is van de volgende wijkindeling uitgegaan: Zoeterwoude-Rijndijk Dorp/Zuidbuurt en Weipoort/Gelderswoude. Ook werden de tuinen van de bedrijfsvesti gingen in het industrieterrein "De Grote Pol der" apart beoordeeld. De prijzen werden als volgt verdeeld: Zoeter woude-Rijndijk: le prijs C. J. de Vroomen, Rhijnvreugd 8, 2e prijs H. C. Neijenhuis, Hoge Rijndijk 24, 3e prijs H. J. Lelieveldt, Hoge Rijndijk 19, 4e prijs A. F. Berk, Titus Brand- smastraat 7, 5e prijs A. J. Klein-v.d. Poel, Bo- nifatiusstraat 2. Dorp/Zuidbuurt: le prijs M. J. A. Versteegen-Kouwenhoven, Zuidbuurt 50a, 2e prijs C. de Vos, Burg. v. Gilsstraat 7, 3e prijs H. de Vreede, Korte Miening 12, 4e prijs G. A. T. Bruinsma J.A. de Gravenlaan 8, 5e prijs H. J. Drost, Burg. v. Gilsstraat 12, Wei poort/Gelderswoude: le prijs P. Th. den Eisen, Weipoort 85, 2e prijs J. P. M. Turk, Weipoort 29, 3e prijs H. J. Oostdam Weipoort 101, 4e prijs J. C. den Blanken, Uiterdijk 1, 5e prijs J. P. van Diemen, Weipoort 60a. Bedrijfsvesti gingen: le prijs Ingersoll-Rand Benelux, Pro- duktieweg 10, 2e prijs Good Year Nederland, Produktieweg 62, 3 prijs Macropa, Industrie weg 12, 4e prijs Gebr. Rolff, Industrieweg 14, 5e prijs Prince Cladding, Energieweg 48, 6e prijs Merisol, Produktieweg 48, 7e prijs Schoondergang, Produktieweg 44. Verder ont vingen nog 15 mensen een eervolle vermelding voor het uiterlijk van hun tuinen. ALPHEN AAN DEN RIJN De gedeputeerde van Zuid- Holland, drs. J. Borgman zal morgen met burgemeester Gallas van Alphen aan den Rijn en burgemeester Verhoef van Ter Aar het fietspad Al phen—Ter Aar officieel in ge bruik stellen, 's Morgens om half negen staat het trio met de fiets aan het Zeewinde in Alphen om over het recent aangelegde fietspad naar het gemeentehuis in Ter Aar te rijden. WASSENAAR De secun daire rijbaan van de Rijks straatweg, de verbinding met het Kerkehout, wordt voor alle verkeer afgesloten van dinsdag 1 mei 18.00 uur tot woensdag 2 mei 07.00 uur. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De „Nacht van Koude kerk", die dit jaar in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 mei zou worden gehouden, gaat niet door. Het bestuur van de organiserende voetbalvereniging Koude kerk heeft hiertoe besloten, nadat duidelijk werd dat veel van de deelnemende teams in die periode nog volop in competitie verband in de slag zijn. Oorzaak hiervan is de ongewoon lan ge winterstop van enige maanden terug, waardoor het einde van de competitie vele maanden later komt dan volgens plan het geval zou zijn geweest De afgelasting betekent niet dat de Nacht 1979 op een later tijdstip zal worden gehouden. Volgens het bestuur komt deze dit jaar gewoon te vervallen. Wel worden inmiddels voorberei dingen getroffen voor de volgend jaar te houden „Nacht van Koudekerk". Ijs en weder diendende.dat wel... VOORHOUT Leerlingen en leerkrachten van de Sint Ant niusschool hebben dit weekeinde afscheid genomen van ju frouw Mol. Gedurende achttien jaar is „juf' Mol verbond< geweest aan de school. Anderhalf jaar geleden moest zij m ziekteverlof gaan. Deze situatie is omgezet in vervroegd pe sioen. Een eersteklasser overhandigde de „juf" een boek voorrij van de afdrukken van de handen van al haar leerlingen. N mens de ouders werd juffrouw Mol een litho van Noordwij haar eerste standplaats, aangeboden. Tevens kreeg de sch< dende onderwijzeres een fraaie schemerlamp, een tinnen bl ker, een theepot en een plantenbak als herinneringen naar huis. -f Nieuwe tambour maitrestok voor,,St. Caecilia VOORHOUT Muziekvereniging „Sint Caecilia", heeft gi termiddag met een geanimeerde receptie de feestelijkhede rond het zestig-jarig bestaan afgesloten. Velen drukten h< bestuur van de jubilerende vereniging de hand. Burgemeester M. .van de Wouw dankte het bestuur voor ontelbare malen dat „Sint Caecilia" glans heeft gegeven aa festiviteiten in Voorhout. Hij overhandigde het bestuur et nieuwe tamboer maitrestok namens het gemeentebestuur, heer N. Zoet ontving uit handen van voorzitter mr. J. Duinst< van de Federatie Katholieke Muziekbonden een onderscheidt in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap. Voor de verenigt had de heer Duinstee een enveloppe met inhoud meegenomen. Opgeknapte sleepboot voor „Sagara Satrija's" Open huis zeeverkenners groot succes OEGSTGEEST De zeever- ners zijn dus weer uit kennersgroep „De Sagara Sa- nood. „Soms geschieden trija's", hield zaterdagmiddag dus wel degelijke wonde open huis in haar onderko- jes", merkte de heer Visi men aan de Mariahoevelaan. op. De groepsvoorzitter, De heer T. Visser, direkteur heer Van Ginkel bood van het baggerbedrijf Zaanen heer Visser een ets van en Verstoep, onthulde met sleper aan. Deze droeg 1 een forse bijlslag op een lich- kunstwerkje spontaan oi ler( te tros een geheel opgeknapte aan de heer De Bruyn. sleepboot. Vervolgens was het de bet aan het raadslid mevr. V De heer Visser, oud-verken- Vloten-Wareman om een ni<v-\i ner, was in aanraking geko- we vlet te dopen en te wa J1 men met de zeeverkenners en te laten. Beide zaken verl kende hun probleem met de pen, onder eveneens grote sleepboot die in feite alleen langstelling, zeer vlot. Van maar goed was voor de gelegenheid tot bezichtigi schroothoop. „Een bonk van het een en ander w< roest". Het aanbod om dit daarna druk gebruik schip op te knappen op een maakt. O.m. door de weth< werf in Ammerstol werd met der van financiën, de heer beide handen aangenomen. C. van Belle. De gemeen Het vormde uiteindelijk voor raad heeft namelijk nogal v het werfpersoneel een uitda- krediet beschikbaar gesti ging en er werden vele uren om de nodige voorziening aan besteed. Een van de te treffen aan het troephiN C voormannen in Ammerstol, de dat in deplorable toesta heer De Bruyn, was zaterdag- verkeerde en waar in het middag aanwezig om de ont- zonder mevrouw Van Vlot hulling van de sleper bij te Wareman zich zeer voor h( wonen. En. de zeeverken- ingespannen. 16 irga LEIDSCHENDAM „Vooral in de Leidschendamse flatwijken neemt het gevoel van onveiligheid bij de burge rij toe, ik heb de indruk dat de poli tie op te formele wijze werkt en in bepaalde gevallen de handen in on schuld en onmacht wast". Aldus CD A-fractievoorzitter C.H. de Ruijter bij de bespreking van het jaarverslag van de politie in de commissie voor algemene bestuurlijke aangelegenhe den. Als voorbeeld noemde de heer De Ruijter dat nauwelijks gereageerd is op de ongeregeldheden in de onder bouw van de flatwoningen aan de Joh. Willem Frisolaan. Het commis sielid zei een beleidsvisie van de bur gemeester als hoofd van de politie te missen, „alleen cijfers in het verslag vind ik onvoldoende, ik zou op korte termijn willen praten over bijvoor beeld de vermindering van de ver keersonveiligheid en de baldadigheid en hoe het gedrag van de burgerij zou zijn te verbeteren". Volgens het jaarverslag is de sterkte van de Leidschendamse politie 52 man maar de heer De Ruijter kwam Via een andere becijfering op 42. Oorza ken van die vermindering zouden af wezigheid van personeel voor opleidin gen zijn, ziekte en vakantie. Korpschef hoofdinspecteur E. J. Jansen noemde later nog de aanwezigheid van vier pupillen, die eigenlijk ook wel van de sterkte zouden kunnen worden afge trokken. De heer De Ruijter werd in zijn klacht over het ontbreken van een beleidsvisie bijgevallen door de fractievoorzitter van WD, PvdA en D'66. Drs. F. IJmkers (PvdA) zei dat de burgemeester in een vorige bijeen komst had toegezegd over het beleid te zullen praten. De PvdA-man consta teerde dat de politie „een zeer hoge prioriteit geeft aan het verkeer en weinig aandacht heeft voor het recher chewerk en de rayonagenten". Als dat het beleid is dan ben ik het daarmee oneens, aldus de heer IJmkers die meericie dat bij de bestaande perso neelsproblemen prioriteiten moeten worden gesteld. Als lid van de woon ruimteverdelingscommissie zei hij te zijn geconfronteerd met mensen die willen verhuizen omdat zij niet meer met de lift durven of wier kinderen worden lastig gevallen, $Jaar zijn me ning moest er in Leidschendam meer gesurveilleerd worden, „maar dan lo pend zoals bijvoorbeeld in Zoeter- meer". Over het beleid ten aanzien van de politie en wanneer dat moet gebeuren kon bij afwezigheid van de burge meester echter niet worden gepraat Loco-burgemeester H. L. van Dongen deelde bij de aanvang van de vergade ring mee dat burgemeester Kolfscho ten, die vorige week in het ziekenhuis Antoniushove is opgenomen, dinsdag met goed gevolg een kleine operatie heeft ondergaan. De heer J. A. W. Poh- lkamp (Gemeentebelangen) gaf als re medie voor vermindering van de ver keersproblemen het gedurende tien jaar stopzetten van de bouw van ver- keersaantrekkende gebouwen. Overi gens meende hij dat de sterkte van de politie eigenlijk 3 man hoger lag ge zien de in het jaarverslag vermelde 813 overwerkdagen. Voorzitter Van Dongen sloot de discussie af met op te merken dat de Leidschendamse problemen een landelijk verschijnsel zijn en dat over een beleidsnota met de burgemeester zal worden overlegd. Leidschendamse fractievoorzitters: ENGELS BEZOEK AAN KATWIJK KATWIJK - Een delegatie van het Engelse district Wa- veney, waar de Katwijkse zustergemeente Lowestoft de kern van is, brengt dit week einde een bezoek aan Kat wijk. De bedoeling is dat de acht gasten diverse projecten, zowel binnen als buiten de gemeente, zullen bezoeken en in Katwijk de verjaardag van Koningin Juliana mee vieren. Het bezoek vanuit Lowestoft en omgeving is korter dan aanvankelijk gepland. De ko mende verkiezingen in Enge land zijn hier de schuld aan. Toch zit het korte bezoek boordevol met evenementen. De steden Den Haag en Am sterdam worden door de be zoekers, onder leiding van het Katwijkse gemeentebestuur, bezocht. Verder wordt het Koninginnefeest door de En gelsen in Katwijk mee ge vierd. Een voorproefje daar van hadden de gasten zater dagavond al tijdens het jaar lijkse Taptoe, rondom de tuin van het gemeentehuis. Een ander hoogtepunt, waar de Engelse delegatie, deel aan zal hebben, is het slaan van de eerste paal in het nieuwe badcentrum. En na dit, voor Katwijk roemruchte gebeuren, komt een einde aan het be zoek, want kort daarop ver trekt van Schiphol het vlieg- tuig huiswaarts. De taptoe in de tuin voor het Katwijkse gemeentehuis. Burgemeester De Roos (links) en Nic Hemmes (midden) bekijken het receptieboek. Veelzijdige Oranje-expositie in Rijnsburg RIJNSBURG De heer Nic. Hemmes heeft zaterdagmid dag de Rijnsburgse Oranje- expositie ter gelegenheid van de Koninginnedag geopend. Hij deed dit door het exposi tie-comité een soort receptie- boek aan te bicden. De expo sitie wordt jaarlijks gehou den. De heer Hemmes stelde in zijn openingsrede blij te zijn dat Rijnsburg een derge lijk jaarlijks evenement heeft. Op de tentoonstelling worden aquarellen, pastels, penteke ningen en olieverfschilderijen van mevrouw N. Knijff ge toond. Mevrouw M. Plasse ex poseert sieraden. Van me vrouw H. Marcks zijn wand kleden te bezichtigen en de heer A. Hasenoot toont zeef drukken. Alle vier de kunste naars zijn Rijnsburgers. Voorts wordt werk getoond van mevrouw O. Bennett van Niel uit Den Haag. De ten- toonstellihg is verluchtigd met bloemstukken, gemaakt door bloemsierkunstenaar Koos Zuidgeest. De tentoonstelling is ingericht door Karoly Ver- ess. Het bindersteam van Her man van der Berg heeft ge zorgd voor de finishing touch. De Oranje-expositie, die wordt gehouden in het ge meentehuis is te bezichtigen tijdens kantooruren, vrijdaga vond van zeven tot negen uur en zaterdagmiddag van twee tot vijf uur. De tentoonstel ling duurt tot 11 mei. VOORSCHOTEN De ge meenteraad stelde dit week einde vlot een krediet van 125.000.— beschikbaar voor de sporthal „De Vliethorst". Voor dat bedrag worden de luchtcondities verbeterd, o.a. komt er een gescheiden ver warmingssysteem voor zaal- en kleedruimten. Tal van voorzieningen die het moge lijk moeten maken de zaal zo optimaal mogelijk te gebrui ken en tevens tegemoet te komen aan de gegronde klachten. Drs. Bremmer (CDA) zag de sporthal al als expositieruimte, ruimte voor ruilbeurs e.d. Wethouder Mar selis meende dat dergelijke zaken niet mogelijk zouden zijn. Mr. de Graaf (VVD) ver onderstelde dat al deze ge bruiken al ontstaan zijn bij de ingebruikneming. Hij ver zocht b. en w. om nauwlet tend toe te zien dat in het vervolg klachten over ver warming en ventilatie voor komen zouden worden. De gemeente Voorschoten heeft nog nimmer het restant van de laatste opleveringster mijn voor de aanleg van de Admiraal de Ruytersingel be taald. De oorzaak daarvan1 is het ondeugdelijk neerleggen van de autobushalten. De ge meente heeft vorig jaar de bushalten door een ander aannemersbedrijf opnieuw la ten aanleggen. Het gemeente bestuur is nu gedaagd voor de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven en de ge meenteraad gaat akkoord met het voeren van verweer. Burgers kunnen ook te aktief gaan deelnemen aan het be stuur van de gemeente. Bij de benoeming van de leden van de funktionele commissie voor economische zaken rijn door de Vrouwenraad van Voorschoten aanbevolen de dames S. A. Dekker-Starren- burg en P. Schikhof-Copier. Mr. de Graaf (WD) twijfelde niet aan de capaciteiten van mevrouw Dekker, maar hij veronderstelde dat het beter is om een burger slechts in één commissie te benoemen. Mevrouw Dekker is al lid van de funktionele commissie voor welzijnszaken. Burge meester Van der Haar kon zich wel verenigen met de vi sie van de WD, maar wilde vooropstellen dat het de Vrouwenraad is, die de kandi daten gesteld heeft. Boven dien richtte het bezwaar zich niet tegen de persoon van mevrouw Dekker en daarom ging de gehele raad akkoord met de benoeming. Wel zal overwogen worden om de reglementen voor de funktio nele commissies zodanig te veranderen, dat lidmaatschap pen van meer dan één com missie uitgesloten wordt. De commissie voor economische zaken komt in de plaats van de commissie voor midden standsaangelegenheden en is veel uitgebreider, omdat o.a. ook de industrie deelnemer in die commissie is. IN VERBAND MET KOPEREN AMBTSJUBILEUM NOORDWIJK Ter gelegen heid van zijn twaalf en een halfjarig ambtsjubileum heeft de Noordwijkse bevolking burgemeester en mevrouw Bonnike een grootse hulde bereid. Dit gebeurde allereerst in een bijzondere vergadering van de gemeenteraad, die ook door de oud-raadsleden en de hoofden van de gemeentelijke diensten werd bijgewoond, en daarna met een luisterrijke, receptie in het „Hof van Hol land". Honderden en nog eens hon derden uit alle geledingen van de Noordwijkse samenleving kwamen daar het populaire burgemeesterspaar gelukwen sen. „Het aantal wachtenden vóór u", vulde de gangen en zalen van het Hof; soms stond de rij tot op de Voor straat. Heel jonge Noordwij- kertjes waren er ook bij. Ver der vele collega's van de bur gemeester uit streek en ge west en vertegenwoordigers van organisaties en instellin gen. Na twee uur moest het han- spel. denschudden worden ondd z broken, omdat de drie plad l selijke muziekkorpsen „Crö t cendo", „De Echo der Di l nen" en „Excelsior" de jubil t rende burgemeester en ri c vrouw een massale serena< t kwamen brengen. Het wj voor de eerste maal in de hij 1 torie van het dorp dat de m L ziek zich zo eenstemmig pij senteerde. De majorette korpsen gaven een charman show ten beste en het geh< bood een even imposant klank- en kleurrijk schou'

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4