Herstel damesteam met twee overwinningen Hockeyheren door arbitrale blunders niet verder dan brons SPORTTRIBUNE VIJFLANDENTOERNOOI VAN AMSTELVEEN NAAR ROTTERDAM PAKISTAN WINT OOK TOERNOOI VAN PERTH BELEGGINGSBEWIJZEN. SPAARDEPOSITO'S. HYPOTHEKEN. LENINGEN to® postgiro en v rijkspostspaarbank MEER INFORMATIE? r Nederland weer naar Maleisië Olympische teams in februari bekend LEIDSE COURANT MAANDAG30APRIL 1979 PAGINA 18 i Tsjecho Slowakije was een van de twee „slachtoffers" van het damesteam. ROTTERDAM Het Nederlandse da mes hockey-elftal heeft zich goed her steld van de zwakke start in het vijf- la ndentoernooi. Vrijdagavond bleek een ongunstig tijdstip, omdat de speelsters na de gewone dagelijkse besognes waarschijnlijk toch onvoldoende gecon centreerd waren en zich te kort als ploeg konden voorbereiden. Bovendien moeten de dames er maar heel snel aan gaan wennen, dat sedert het beha len van de wereldtitel vorig jaar in Ma drid er een minder plezierig effect op treedt: elke tegenstander probeert de wereldkampioen te verslaan en speelt dan vaak boven het normale niveau. De onverwachte nederlaag tegen de Verenigde Staten (2-1) was een stimulans om de zaken weer even recht te zetten. Op het door de regen zware veld van het Amstelveense stadion was zaterdag Tsjechoslowakije het slachtoffer. Een duidelijk overwicht van Nederland werd beloond door een' fraai doelpunt van Sophie von Weiier: in de diep te aangespeeld passeerde zij op pure snelheid de gehele Tsjechische verdediging. Nog voor de rust zorgde Fieke Boekhorst uit een strafcorner voor voldoende afstand. In de tweede helft viel het peil wat terug: Combinaties waren op het trage veld bijna niet mogelijk, zodat beide teams het meer van krachten verslindend invoegwerk moesten hebben. Margriet Bleyerveld stelde de zege veilig door een rebound af te maken. In de slotfase permitteerde de Oranje-defensie zich wat slordig heden, waardoor Tsjechoslowakije de eer kon redden: 3-1. Ondanks het ontbreken van de zon werd zonnek laar bewezen hoeveel nut een kunstgrasveld ople vert. De nationale teams verlegden gewoon hun activiteiten naar het kunstgras in Rotterdam. Gis teren trad Nederland aan tegen Canada. Ook in deze wedstrijd hadden de Oranje-dames een over wicht, doordat zij zich beter en sneller aanpasten aan de gewijzigde omstandigheden. Vooral tech nisch goede speelsters als Suzan Becker, Sophie von Weilen en Elsemieke Hillen gaven de ploeg de nodige impulsen. Na een kwartier kende de overigens matige Russische scheidsrechter een strafbal toe, die door Elsemieke Hillen werd be nut. Dezelfde speelster soleerde tien minuten later door het centrum van de Canadese verdediging, omspeelde ook de doelverdedigster en maakte 2- 0. De voorsprong had groter kunnen zijn, indien het rendement van de strafcorners wordt verbe terd: Zowel voor als na de rust leverden vijf straf corners niets op. In de tweede helft ontstonden er lange tijd weinig kansen. Het spel leefde opnieuw op toen Elsemie ke Hillen vanuit het midden een slalom door de Canadese achterhoede ondernam en zeer fraai een hattrick op haar naam bracht. Daarna werd de falende Margriet Bleyerveld vervangen door Annelies Kapteyn. Net als tegen Tsjechoslowakije ontstond er aan het slot een grote druk op het doel van Det de Beus, welke resulteerde in een Canadese tegentreffer en in enkele hachelijke si tuaties. Ook aan dat verschijnsel dient aandacht te worden besteed. Een zekere overwinning mag niet door fouten in gevaar komen. Pal voor het eind bood Annelies Kapteyn de gelegenheid aan Sophie von Weilen om - overigens in buitenspel positie - de stand op 4-1 te brengen. De uitslagen: Nederland-Tsjechoslowakije 3-1, Ver enigde Staten-Canada 1-0, Nederland-Canada 4-1, Verenigde Staten-Tsjechoslowakije 4-1, Rusland- Tsjechoslowakije 2-1, Canada-Rusland 1-2. PERTH Paul Litjens applaudi- seerde demonstratief in de rich ting van Denis Meredith. Het ge baar sprak boekdelen. Het was zonder meer duidelijk dat Lit jens de Australische scheids rechter hiermee niet beloonde voor diens goede leiding. Inte gendeel zelfs, want Meredith was zaterdag voor een groot deel de oorzaak voor de onder gang van de Nederlandse he- renploeg in de halve finales van ihet internationale hockeytoer- nooi te Perth tegen de uiteinde- [lijke winnaar Pakistan. Met nog een kwartier te spelen had Ne-, derland een uitstekend uitzicht op de eindstrijd. Het stond 2-1 en de Pakistani waren nauwelijks gevaarlijk. Mede door de grote verwarring, die door de zwakke beslissingen van Meredith ontstond, werd het echter alsnog een duidelijke overwin ning voor de Aziaten: 5-2. Het Pakistaan se hockeyteam begint zo langzamerhand een obsessie voor de pupillen van Wim van Heumen te worden. Onder de leiding van de huidige bondscoach heeft Neder land nu zes keer tegen Pakistan gespeeld en evenzovele nederlagen geleden. Het frustrerende is dat het er steeds in zit, maar dat het er toch net weer niet uit komt. Nederland eindigde tenslotte als derde in het toernooi, dat op het nieuwe astro- turf In het schitterende Commonwealth- stadion talrijke van spanning zinderende wedstrijden te zien had gegeven. Groot Brittannië werd. gisteren in een hoogst merkwaardig duel tenslotte na verlen ging met 6-5 verslagen. Nederland had eerder een voorsprong van drie doel punten (4-1) uit handen gegeven. Binnen vijf minuten stond Groot Brittannië op winst (5-4), maar dank zij invaller Tjeerd Borstlap werd een verlenging gefor ceerd. Daarin zorgde aanvoerder Ron Steens voor de treffer die het brons bij Oranje bracht In de finale bleek gastheer Australië voor een uitverkocht huis (twaalfduizend toe schouwers) niet opgewassen tegen Paki stan. Uitblinker Ric Charlesworth en zijn teamgenoten verloren met 4-2. Daarmee voegde Pakistan weer een toernooizege aan de al illustere lijst toe. Na het ver overen van de wereldbeker begin vorig jaar in Buenos Aires volgden eerste plaatsen in Bangkok (Aziatische Spelen), Lahore (Champions Trophy) en nu dan weer Perth, waar van de sterke hockey- landen alleen West Duitsland en Spanje ontbraken. Nog dit jaar zal er in Islamabad een as- troturfveld worden 'aangelegd. Dat is de beloning van de Pakistaanse regering voor de overwinning van het nationale hockeyteam in het tienlandentoernooi van Perth. Bovendien krijgen de spelers elk een bedrag van ongeveer 2500 gulden als premie voor de zege in de finale. Het herenteam bereikte in Perth een maar deze speler. Wouter Leefers, werd a het toernooi uitgeroepen. Een geweldige derhalve. Renteverhogingen. Vanaf dinsdag 1 mei 1979 zijn bij postgiro en rijkspostspaarbank enige rente-tarieven verhoogd. Beleggingsbewijzen zijn waardepapieren, die u voor f 1000,- of f 5000,- per stuk kunt kopen. Om vervolgens te kunnen profiteren van wat wordt genoemd 'rente op rente'. Het rente-percentage dat geldt op 't moment van aankoop, blijft gedurende de hele looptijd van kracht. (De rentevergoeding op vóór 1 mei afgegeven beleggingsbewijzen blijft dus ongewijzigd). De looptijd kunt u zelf vaststellen op 3,4 of 5 jaar. Dit zijn de condities die gaan gelden voor beleggingsbewijzen gekocht vanaf 1 mei 197.9: Spaardeposito's zijn rekeningen met dagaf schriften, waarop u bedragen vanaf f 1000,- voor één of meer jaren kunt vastzetten tegen hoge rente. Het gestorte bedrag komt vrij zodra de looptijd is verstreken, maar over de jaarlijks bijgeschreven rente kunt u steeds direkt beschikken. Ook in dit geval geldt dat de op 't moment van aankoop geldende rente niet meer verandert tijdens de looptijd. De rentevergoeding op vóór 1 mei gestorte spaardeposito's blijft dus ongewijzigd. Dit zijn de condities die gaan gelden voor spaar deposito's gestort vanaf 1 mei 1979: Hypotheken worden door postgiro en rijkspost spaarbank in diverse vormen verstrekt, daarnaast worden ook overbruggings kredieten en overlijdens- risico-verzekeringen verzorgd. Dit wordt de nieuwe hypotheek-rente.' HYPOTHEEKRENTE 9,25% («sa». Effectieve jaarrente 9,58% Postgiro en rijkspostspaarbank verstrekken persoonlijke leningen en doorlopend krediet van f L500,- tot f 25.000,-. De tarieven voor persoonlijke leningen die worden afgesloten vanaf 1 mei 1979 worden met 1% op jaarbasis verhoogd. Enige voorbeelden: LOOPTUD AANKOOPBEDRAG 0P8RENGST VASTE RENTE 3 JR. f 1000,- f 1.259,71 8 (ongew.) 5000,- 6.298,56 8 %w> 4 JR. 1000,- 1,385,86 81/4%(«SB«) 5000,- 6.929,29 81A%(«se.«, 5 JR. 1000,- 1.538,62 9 %,„ase«l 5000,- 7.693,12 9 %(was sv«%) LOOPTIJD VASTE RENTE 1 JR. 7'A% (ongew 2 JR. 73A% fangeyj) 3 JR. 8 (ongew.) 4 JR. 8^%(was8M) 5 JR. 9 %(was8v.») 6 JR. 9 (was 8V.») De afsluitprovisie blijft 1%. Nadere informatie over de diverse mogelijkheden en pluspunten vindt u in de folder hypotheken, die u via de onderstaande coupon thuisgestuurd kunt knjgen. U kunt ook bellen met de afd. hypotheken: 020-591.80.11. Via deze bon kunt u nadere informatie thuis gestuurd krijgen. Beleggingsbewijzen Spaardeposito's l Hypotheken i flaam:I Straat:t Kruis uw wens(en) aan en stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Postgiro en ri|kspostspaarbank, ■Weesperzijde 190,1097 DZ Amsterdam. PERSOONLIJKE LENINGEN BEDRAG JAARRENTE f 5.000,- 13 (was 12 *l 10.000,- 12,5% (was 11.5») 25.000,- 12,5% (wasll.5%) Ook het tarief voor doorlopend krediet wordt perl mei 1979 verhoogd. Deze verhoging geldt tevens voor reeds afgesloten doorlopende kredieten. DOORLOPEND KREDIET MAANDRENTE JAARRENTE 1% (was 0,9») 12,7% (was 11.,*) PERTH Het Neder, landse herenhockeytean zal volgend jaar rorv Pasen wederom naai Koeala Loempoer gaai om daar een vierlanden- toernooi te spelen Naast Maleisië en Ne derland zullen voorfc wereldkampioen Pakistan en Australië deelnemen De kans is aanwezig dal de Maleisische hoofd, stad dan over e< kunstgrasveld beschikt In de aanloop naar di Olympische Spelen Moskou zullen divers* landen waarschijnlijk Ne derland aandoen om o; één van de poligrasvei den in Utrecht of Rotter dam ervaring op te doen, Het staat vast dat in ie der geval Nieuw Zeeland, Olympisch titelhouder, zich inNederland voorbereiden. PERTH De internatio nale hockey federatie (FIH) zal begin februari 1980 tijdens een verga dering aan de Franse RL vièra, vermoedelijk Cannes, de landen aan wijzen die aan het Olym pische hockeytoernool mogen deelnemen. Dat maakt de internatio nale toernooien, die kort daarvoor in achtereenvol gens Karachi en Calcuttj worden gespeeld, extn interessant. De zes beste landen ter wereld, waar toe ook Nederland be hoort, nemen van 4 tol en met 11 januari in Ka rachi deel aan het twee de toernooi Champions Trophy, direct daarop volgt in Calcutta de strijd om de René Frank-trofee, waarvoor veertien landen (inclusief de zes, die in Karachi hebben gespeeld) worden uitgenodigd. Tijdens een vergadering van de 'FIH in Perth werd voorts besloten dat de eerste zes landen van het toernooi om de we reldbeker voor heren (eind 1981, begin 1982 in Bombay op natuurgras) zich direct plaatsen voor het daaropvolgende toer nooi, in 1986 vermoede lijk in Engeland. De an dere zes teams moeten zich kwalificeren in het toernooi om de intercon tinentale beker, eerstkomende evenement om deze trofee is rond Pasen 1981 in Koeala Loempoer, nadat Japan zich als organisator had teruggetrokken. In Maleisische hoofdstad zijn drie plaatsen te ver geven voor de strijd om de wereldbeker in Bom bay. Het toernooi om het FiH- kampioenschap voor da- meshockey-teams is het voorjaar van 1981 in Buenos Aires. Het aantal deelnemende equipes is uitgebreid van tien naar twaalf. Nederland is daar dan titelverdediger na de winst in Madrid vorig jaar. De kwestie van de toela ting van de Chinese Volksrepubliek tot lid van de FIH werd aangehou den. Tijdens het eerstvol gende congres, dat vol gend jaar in Moskou is vastgesteld, zal deze zaak weer aan de orde komen. Verder heeft het bestuur van de FIH het organisa tiecomité van de Olym pische spelen van» 1984 in Los Angeles verzocht te zorgen dat er kunst grasvelden beschikbaar komen. De FIH telt nu aangesloten landen. Het nieuwste lid is Oman. Paraguay is kandidaat-lid. Zeven landen lopen de kans geschorst te wor den omdat zij gedurende drie jaren de vastgestel de contributie niet heb ben betaald. Dat zijn: Bahama's, Burma, Korea, Guyana, Jamaica, Soma lië en Thailand. de

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18