(RV ziet voorsprong verder slinken eidse Hout krijgt overwinning cadeau ilkmania kampioen Ie Dames Gemini/Kangeroes enige lichtpunt Swagers Herman ationale Wansink, 3PORTTRIBUNË Forescate blijft aankop I LEIDSE COURANT MAANDAG 30 APRIL 1979 PAGINA 15 Van onze sportredactie Er lijkt In groep A de zondagafdeling een eln- te zijn gekomen aan het ïperk KRV". De trotse ko per leed tegen Gouderak I tweede achtereenvolgende erlaag, waardoor de voor- png op de concurrentie In- (dels geslonken Is tot drie jten. Op de tweede plaats Bt naast Goudarak VTL, dat jpunten deelde met Oudewa- 1—1. WOA bleef In de ,u met een 2—0 zege op br,9f°® wijk. Klckers'69 en Oranje °72Jen waren aan elkaar ge- Kf3fld: 1~~1- Alkmanla haalde h h) ult te9en Ammerstol: 7—2. Y 0..,y kampt momenteel met een H Ir* aantal blessures. Ook in H9e^[uitwedstrijd tegen Gouderak een groot aantal basisspe- verstek gaan. De achterhoe de had daar het meeste onder te lijden. Desondanks stevende' KRV regelrecht op een gelijk spel af. Tot vier minuten voor het einde bleef de brilstand ge handhaafd. Een onterecht gege ven strafschop maakte toen een einde aan de hoop op een goed resultaat. WOA heeft bijna de gehele wedstrijd tegen Stolwijk een vel- doverwicht gehad. Alleen in het eerste kwartier na rust kende de thuisploeg enige problemen. Toen het initiatief heroverd werd was de strijd snel beslist. Tot twee keer toe werkte Gerard van Seggelen de bal in het net. hetgeen door Stolwijk niet be antwoord werd. VTL was de eerste helft tegen Oudewater goed op dreef. Maarten Jongejan was de spe ler. die op dat moment van de strijd het Leidse elftal aan een terechte voorsprong hielp. Ook in de tweede rondgang ging VTL voortvarend van start. Tot twee keer toe leek de voor sprong vergroot te gaan wor den. De lat en de doelman hiel den VTL echter van een beslis sende voorsprong af. Oudewater kon daarna de kracht vinden om tot een gelijkmaker te ko men. Waarbij wel aangemerkt moet worden dat de Leidse ver dediging hierbij een handje hielp. Voor het eerst dit seizoen be haalde Alkmanla een grote zege. Ammerstol werd al snel op 'een duidelijke achterstand gezet: 30. Een tegendoelpunt leek de strijd nog even terug te brengen, maar Alkmania was niet van plan de zaak uit han den te geven. In de tweede ZONDAG AFDELING helft werd uitgelopen tot 7—2. Topscorer was Ton van Beek met drie treffers. Cock Bouw meester maakte twee doelpun ten terwijl Rob Cozijn en Jos Cozijn ieder een keer de bal in het net werkten. Kickers'69 en Oranje Groen hebben de kansen op een zege laten liggen. Oranje Groen liet een strafschop onbenut terwijl Kickers'69 tot drie keer de bal tegen de paal zag gaan. Jan Binnenkamp en Ronald Jan sen waren de enige twee spe lers, die wel in.staat waren om de doelman te passeren: 1—1. SJZ heeft het kampioensfeest nog even moeten uitstellen. De wedstrijd tegen Schoonhoven werd afgelast en naaste con current Soccer Boys maakte In de uitwedstrijd tegen Warmun- da geen fout: 1—2. ZLC had to taal geen moeite met VNA: O— 9. Alphia liet zich verrassen door Nieuwerkerk: 2—1. Nlco- laas Boys—Cabauw en Stomp- wljkse Boys—Bergambacht ein digden in 1—1. VNA: heerft opnieuw een grote nederlaag te incasseren gekre gen. Dit keer was ZLC duidelijk te sterk. Na negentig minuten voetbal prijkten de cijfers 0—9 op het scorebord. Tot aan de rust bleef de schade beperkt. Alleen Bart Neuteboom en Kees Vermeulen waren toen tot sco ren gekomen. In de tweede helft liep alles mis. Ger Tijssen (3x). Paul Harteveld, Mario Verhoeven en Bart Neuteboom produceer den toen nog eens zes treffers. Warmunda heeft het niet ge makkelijk gehad tegen Soccer Boys. Na een plezierige eerste helft waarin Warmunda een ver diende 10 voorsprong nam, volgde een „zwarte" tweede speelperiode. De stand werd snel in 12 gewijzigd en toen er ook nog om onduidelijke re denen een Warmunda-speler uit het veld werd gestuurd was de strijd beslist. Ook Alphia zag een 01 voor sprong tegen Nieuwerkerk in het laatste gedeelte van de wed strijd veranderd in een 2—1 achterstand. Een fout van de doelman in de tweede minuut van de blessuretijd velde Alphia. Daarvoor was Nieuwerkerk op gelijke hoogte gekomen met een dubieus doelpunt. De treffer van Alphia werd gemaakt door Joop Slagter. Stompwijkse Boys speelde een spannende en goede wedstrijd tegen Bergambacht. Geen van de ploegen was duidelijk sterker en de uitslag, 1—1, kan dan ook terecht worden genoemd. De beide treffers werden al in de eerste helft gemaakt. Wim van der Bosch bracht Stomp wijkse Boys op 1—0. Kort daar op benutte Dies Potuyt de hem geboden kans op een gelijkma ker. Nicolaas Boys heeft een over wicht tegen Cabauw niet in cij fers uit kunnen drukken. Nadat Frans de Groot 10 had laten aantekenen werd de verdediging te veel verwaarloosd, waardoor Cabauw de kans kreeg om 11 te scoren. 1-2. luizer' press iej tatie grkEN ,Whth" r' Het is niet zozeer een verrassing geworden (al voor het aan- tjgen van de competitie tipte iedereen Alkmania als de aanstaan- t verw^gp^pjQgpgpiQgg^ maar dit doet aan d0 \/reUgde van de meisjes 3- Roelofarendsveen niets af. De wedstrijd welke de uiteindelijke llissing bracht over dit kampioenschap was die tegen SJC en ^^"pderbaarlijk genoeg was dit een van de mindere partijen van mania, of anders gezegd, SJC liet Alkmania niet zomaar de ppioensvlag hijsen, het werd toch nog 0—3 en dat mag typerend en voor de overmacht waarmee zejfs een uit vorm zijnde Alkma de zaken naar haar hand zet. Stefanie Kalker (2x) en Ciska van nond scoorden. SC Lisse en KRV speelden een wedstrijd welke ral tegen het einde een onplezierig karakter kreeg. José Korte- s voor SC Lisse en Marja van der Kolk voor KRV bepaalden de 1 eindstand. Alkmanla 2 had tegen Iduna 2 kansen zat, maar i Thea van Bostele trof doel. Een uitval van Iduna had hetzelfde iet. Eindstand derhalve 1—1. UDO zag zich geconfronteerd met verdedigend DOCOS. Toch werd het 60. 'Ipuntenmaaksters: Yvonne Zoutenbier (2x), Renate Verver (2x) illqueline Zandbergen (2x) en Ada Juffermans. In de zaterdagafde- i vond slechts een gering aantal wedstrijden doorgang. Eén er- was Zevenhoven - Alphia. De dames uit Alphen a/d Rijn waren beste voetbalsters, maar Zevenhoven had in Jolanda van Tol keepster die solliciteerde naar een grote pluim. Vier keer iest zij buigen voor schoten van Inge van der Elshout (3x) en Velders. Uitslag 0—4. Lugdunum was niet goed, maar toch dan Naaldwijk. Het spelmaken gaat de groen-witten nog niet af. Toch n'og één doelpunt. Daarom 1—0. Abbenes niet opgewassen tegen Alkmania 0—2 door Ellen Bakker en Truus Semp. Een regeltrechte verrassing tenslotte was Kickers '69 - Iduna. De meisjes uit Leimuiden zagen Je- van der Acker en Annelies de Wit scoren (2—0). Dit was vol- reden om na afloop in een spontaan community-singing los gezichten bij de eerste kampioen van de voetbalafdeling. Het zijn de dames van Alk- Na de 03 winst bij SJC zijn ze onbereken- geworden voor de concurrentie. ran de lag ev SJZ i et op 0 Hein (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN In de vier gespeel de wedstrijden van dit weekend was Forescate (heren) de enige ploeg, die twee punten binnen haalde, 21 tegen Cartouche. De Alecto-dames sleepten nog een puntje weg bij Pijnacker 1—1. Heren Roomburg (2e klasse) trad aan tegen koploper Delftse Studen ten, die aan een gelijkspel ge noog had voor promotie naar de eerste klasse. Het gevolg was dat er een uiterst gemoti- Hockey veerde tegenstander voor Room burg in het veld stond. De Delf tenaren namen in de eerste heeft door goed spel dan ook een terechte 20 voorsprong. Roomburg vocht echter sterk te rug. Via een doelpunt van inval ler Jirjen van Aken en een straf- comer van Kees Wendt kwam de ploeg langszij. Vlak voor tijd trokken de Delftse Studenten toch nog aan het langste eind, 32. In de derde klasse was Noord- wijk kansloos tegen Ring Pass, de ploeg verloor met 31. Ring Pass zette zijn overwicht in de eerste helft via twee strafballen in een 20 voorsprong om. Na rust voegde de Delftse ploeg via nog een strafbal daar het derde doelpunt aan toe. Vlak voor tijd redde Fred Beuk de Noordwijk- seeer. Forescate won moeizaam van Cartouche met 2—1. De ploeg uit Voorschoten speelde met de promotiekansen in zicht een matige eerste helft, waarin het blij mocht zijn dat het bij rust maar met 1—0 achter stond. In de tweede helft was het Jelmer Siersema die zijn ploeg aan de overwinning hielp, een strafbal en een strafcomer benutte hij feilloos. Door deze zege blijft Forescate gedeelde koploper in de derde klasse. Dames Alecto speelde in een matige wedstrijd met 2—2 gelijk tegen Pijnacker. De Leiderdorpsen wa ren op het slechte veld tech nisch de betere, maar het om zetten van een veldmeerderheid in doelpunten lukte niet. Pijnac ker nam zelfs een 10 voor sprong. Carolina Jost bracht de partijen voor rust weer naast el kaar. De tweede helft speelde zich bijna geheel op de Pijnac- kerse helft af, fnaar pas vlak voor tijd bracht Saskia Spierdijk Alecto uit een strafcorner aan de leiding. In blessuretijd kwam Pijnacker alsnog langszij. Tennis van Inge v. Zuren en Annemieke Cats en in de herendubbel. Hans Ekker en Jean Marc v. Maren hadden beiden in drie sets moeten capituleren. Het Katwijkse Zee en Duin heeft de strijd bij een 32 voorsprong te gen Abcoude moeten staken. Jammer voor de Katwijkers was. dat Thea de Groot op 61. 52 tot drie keer toe een matchpoint verzuimde te benutten. Dit kwam haar duur te staan, want zij verloor via 57, 1—6 als nog. De punten kwamen van Jan de Groot en Jan van der Lippe en van laatstgenoem den in het herendubbel. Indien het weer mee werkt wordt de strijd vandaag voortge zet. Van onze volleybalmedewerker Leiden Het tweede heren team van Gemlni-Kangeroes heeft de belangrijke wedstrijd tegen Setash met 3-0 verloren. De kans op promotie Is door deze nederlaag vri|wel tot nul gereduceerd. De heren van LUSV wonnen in de strijd om promotie naar de derde divisie op eenvoudige wijze van Starlift 3. Een matig functionerend blok deed Gemini/K 2 in de wedstrijd tegen het Arnhemse Setash de das om. Zodra de Arnhemse ploeg in moeilijkheden kwam, schakelde zij terug op de hoge aanval. Omdat naast het slechte blok ook de Voorschotense ver dediging te statisch was, had Setash met die hoge aanval re gelmatig succes. Gesteund door een fantiek publiek haalde de Arnhemmers drie sets op rij bin nen: 15-9.15-13,15-12. LUSV bezorgde het op de twee de plaats in het district Den Haag geëindigde Starlift 3 een verpletterde 3-0 nederlaag. In de eerste set nam LUSV de Hage naars onder vuur met gevaarlij ke services en snel aanvalsspel: 15-1. Onder aanvoering van de in aanvallend opzicht uitblinken de Rob van der Bosch werd de tweede set al even gemakkelijk gewonnen: 15-4. Starlift kon in de derde set tot de stand 5-5 bijblijven. De sterke service van de Leidse ploeg bracht hen uit eindelijk 15-9 setwinst. In de volleybalcompetitie zijn nu Volleybal vrijwel alle wedstrijden gespeeld. Dit seizoen is voor de ploegen uit de Leidse regio zeer teleur stellend verlopen. Het Voorscho tense Gemini/Kangeroes zag het eerste herenteam naar de twee de en het tweede damesteam naar de derde divisie degrade ren. Het tweede herenteam vol deed niet aan de verwachtingen err promoveerde niet naar de tweede divisie. De h9ren van het Noordwijkse Novo konden zich niet handhaven in de pro motieklasse, terwijl het reserve team zich in diezelfde klasse te weinig in de strijd om promotie kon mengen. De Novo-darnes verdwenen uit de tweede divisie. Datzelfde gebeurde het eerste damesteam van Leython, dat bo vendien het tweede team niet de hoge ogen in de promotiek lasse zag gooien, die men van die ploeg verwachtte. Daarbij degradeerde Leython 3 nog eens uit die klasse. Donar ten slotte maakt door degradatie uit de derde divisie deze trieste op somming compleet. Lichtpunt was ongetwijfeld het fantastisch debuut van de dames van Gemi ni/Kangeroes in de eerste divi sie. De ploeg uit Voorschoten behaalde een vierde plaats met slechts één punt achterstand op de twee op de tweede plaats geëindigde ploegen. (6—7, 6—2, 64). Madera had de vorm niet te pakken tegen Reynders (3—6, 3—6). Ook de gezusters Storm kwamen niet tot winst. Yvonne verloor met 46, 62, 1—6 van Roni Derks, terwijl Monique er tegen Lilian Reekers niet aan te pas kwam (0—6, 1—6). In het dames- en herendubbelspel liep Vol ley vervolgens uk tot 5—2, waarna de regen inzette! In de later te spelen gemengddub- bels moet Forescate trachten het verlies te beperken, want een 54 nederlaag levert tenminste nog één van de drie te verdelen winstpunten op. Het tweede Overgangsklasse A team, Sas- senheim bracht het er thuis tegen Amstel- spelers nog slechter van af, hetgeen de tweede forse nederlaag in successie bete kende. Het enige puntje werd veroverd in de mixed van Alfred Gelevert en Rosemarie Verdegaal, maar toen deed het er allemaal niets meer toe (1—8). In de Overgangsklasse B kwam voor Uni cum de grote teleurstelling. Unicum, ver sterkt met Pufkus en Van "de Kwast, was vast besloten het kampioenschap binnen te halen, maar gisteren bleek Popey Gold Star een onverwacht sterke tegenstander, Alle enkelspelen werden in twee sets verloren, maar door de regen bleef het voorlopig bij de stand 04. Voor Noordwijk en Roomburg liepen de za ken beter af. Roomburg kwam via winst in de damessingles gelijk met Victoria 3 uit de enkelspelen. Milou Bron-Penseel versloeg Edwina Bos (6—2, 6—1) en Carina van Wijk won van Marjan Loorbach (64, 46, 6— 3). De heren zegevierden niet, maar in de dubbelspelen hadden ook zij succes, waar door de eindstand op 62 in het voordeel van Roomburg kwam. Noordwijk had in Vlaardingen een goede start tegen Holy L. Alleen Haap Uittenbogaard had moeite zijn single in winst om te zetten (drie sets tegen Koppenaar). Het damesdubbel ging net ver loren. maar Veentjer en Uittenbogaard stel den de eindzege in het herendubbel veilig. De eindzege werd 53 door verlies respec tievelijk opgeven van de gemengddubbels. In de tweede klasse haalde het Leiderdorp- se De Munnik stevig uit. In Hilversum werd Gooiland 2 naar een 80 nederlaag ge speeld. Behalve de single van Ellen Gerrese, werden alle partijen in twee sets gewonnen. De Leidse Hout behaalde thuis een merk waardige overwinning op 't Spieghel uit Bussum. Toen de regen neerdaalde bij de stand 33 gaf 't Spieghel beide mixeds ca deau, omdat zij er niet voor voelden nog een keer naar Leiden te komen. De 33 stand was bereikt door winst in de enkels Van onze tennismedewerker - Voor de meeste tennisteams uit is de regen op de tweede compe- juist lang genoeg weggebleven. Al- Unicum en Zee en Duin de strijd verdagen. dat vorige week zo goed uit de okken kwam, heeft dit succes niet kunnen zetten. In de enkelspelen ble- e Voorschotenaren, dankzij Koemans n de Capellen, het Eindhovense Volley oed volgen. Koemans rekende via 6 ■2 af met Raymakers, terwijl Van de en Reekers in drie sets voor bleef onze krachtsportmedewer ker) De gewichtheffers 3 Leidse Krachtsportvere- De Spartaan hebben bij Kamploenschap- aewichtheffen te Dordrecht titels veroverd. Rob Wan- oonde zich de sterkste bl) Arie Swagers ten. Het gehele kampioenschap werd gekenmerkt door een groot aantal foutbeurten: 65% van alle pogingen werd afge keurd of mislukte. Hierbij wreek-, te zich het tekort aan begelei ding, waardoor te veel heffers met een te hoog aanvangsge- wicht startten en daar op faal- w den. Arie Swagers werd totaal onverwacht Nationaal Kampioen bij de middengewichten. werd onverwacht kampioen In het middengewicht en Herman Filippo zegevierde opnieuw bij de licht-zwaargewichten. Rob Wansink toonde duidelijk vooruit te zijn gegaan in verge lijking met vorig jaar. Toen reik te hij niet verder dan een derde plaats. Nu won hij goud, door in totaal 17,5 kilo meer omhoog te brengen. Dit bracht zijn re sultaten op 80 kilo trekken en 100 kilo stoten. Arie Swagers ging verrassend met de hoogste eer in het middenzwaargewicht strijken, waarbij hij een helpen de hand van de concurrentie kreeg toegestoken. Swagers ein digde met een gelijk totaal als Du Chateau uit Maastricht, nl. 125 kilo. Het lichtere eigen ge wicht van de Leidenaar bezorg de hem vervolgens alsnog de ti tel, waarvoor hij 97 1/2 kilo trok en 127 1/2 stootte. Herman Filippo werd Nederlands kampioen met behulp van de overige deelnemers. De grootste concurrenten van voorbije jaren waren in een hogere gewichts klasse beland. Ondanks een re latief matige prestatie kon de Leidenaar daarom toch nog be slag leggen op het kampioen schap. Filippo bleef met 115 en 142 1/2 kilo voor trekken en stoten bijna twintig kilo onder zijn kunnen. John ten Brinke behaalde een eervolle vierde plaats bij de mid-zwaargewich-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15