Beverens coach Robert Goethals: „Weer een strafschop is geen toeval" Nederlaag deert Fortuna niet <0 Amateurteam blijft puntloos ei;, KOLN DICHT BIJ FINALE MAAR NOTTINGHAM ERIN Malmö eerste Zweedse club in eindstrijd -DRT LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 APRIL 1979 PAGINA BARCELONA OVEREIND INWAESLANDSE KT,ET !VEREN Het sprookje van Beveren is Evenals in de eerste wedstrijd in de hal- finales om de Europa Cup voor bekerwin- ars heeft een strafschop Barcelona de vol- l_. winst bezorgd. In Barcelona liepen de me- ïgen over de Engelse scheidsrechter Car- Zaam nter uiteen maar zijn landgenoot Partridge jn fde gisteravond in Beveren de bal terecht 111 de stip. De Oostenrijkse spits Han rankl, die tot dan toe nauwelijks gevaar- was geweest, soleerde schitterend door Belgische defensie. Freddy Buyl maakte een eind aan en tegelijk aan de Belgische fusies. Nadat Rexachs poging vanaf elf me- door Partridge was afgekeurd, omdat hij schijnbeweging had gemaakt, mocht nkl daarna alsnog zijn eigen solo bekro- ii 0-1. lardoor mag Barcelona op 16 mei een gooi jen naar de Europese beker, waar het West- jitse Fortuna Dusseldorf in de finale in Ba- fl de tegenstander is. ïverens coach Robert Goethals vond dat ploeg beide keren de morele winnaar geweest. „Ze hebben door hun professio- trucs gewonnen. Ik zeg niets over de be- ssing van de scheidsrechter maar tweemaal een strafschop verliezen, is geen toeval". |)k Johan Neeskens kreeg van de Belg de "lie lading „Schönberger heeft hem belache- gemaakt. Neeskens heeft zich alleen met i staande kunnen houden". Nees- ms, die ontkende een contract te hebben ge leend met New York Cosmos, verweerde "i met: „Ach, dat heeft wel vaker een Goe- fels gezegd. Voorlopig zitten wij in de finale |i niet Beveren. We hebben laten zien dat we in uitwedstrijden goéd voor de dag kun- n komen". I direct na het eerste fluitsignaal van Par- dge trok Barcelona het initiatief tot zich. et Wim Hofkens - voor wie Feyenoord be- gstelling heeft - stond zoals destijds in rcelona op Johan Neeskens maar de West- litser Heinz Schönberger. Daarmee kreeg jp leskens, voor wie bondscoach Jan Zwart- uis op de tribune zat, een van de sterkste lgische spelers tegenover zich. Spanjaarden waren vooral in de beginfa- veel agressiever. Aanvallend kwam Beve ren er de eerste twintig minuten niet aan te pas, ook al omdat topscorer Erwin Albert direct al onderuit werd geschopt. Even later moest ook rechterspits Bob Stevens enkele minuten naar de kant om zich te laten be handelen. De Spaanse intimidatie had zijn effect opgeleverd. Pas nadat Asensi in de twintigste minuut op de vuisten van Jean-Marie Pfaff had geknald, begreep Beveren dat het met 1-0 achter stond. Heel langzaam bevrijdden de Belgen zich van het Spaanse offensief zonder gevaar lijk te worden voor doelman Artola. Vooral Albert en Stevens speelden te statisch. De eerste kans kwam pas zeven minuten voor de De vlam sloeg toen pas goed in de pan bij de 20.000 toeschouwers. Cluytens kreeg een unieke kans en even later vergat Janssens oog in oog met de Spaanse doelman van zijn eigen schijnbeweging te profiteren. Barcelona raakte even het spoor bijster door de plotse linge Belgische aanvalsdrift, maar Krankl had zijn team vlak voor de rust nog op flu weel kunnen zetten. Hij schoot een meter voor doel naast. Barcelona's interim-trainer Joaquin Rife - coach Lucien Muller is vorige week de laan uitgestuurd - gokte in de tweede helft op het vasthouden van de nul. Rexach, aanvallend machteloos, kreeg evenals Asensi, Snachez en Neeskens (voortdurend door het Belgische publiek uitgefloten) een plaats op het mid denveld. Beveren mocht' aanvallen en deed dat ook. Vooral via de sterk spelende Schönberger werden Janssens en Albert in stelling ge bracht. Barcelona speelde in die fase puur paniekvoetbal. Bijna kon Jansséns, veruit de gevaarlijkste aanvaller, van de Spaanse chaos profiteren. Zijn kopbal werd door Artola ge pareerd. Direct daarop werd libero Alvarez vervangen door Olmo. Met iets meer overzicht en rust frad Beveren Barcelona op de knieën kunnen krijgen. Maar de Belgische semiprofs, ongeschoold in het Europa Cup voetbal, gunden zich geen rust. De irritaties over het Spaanse tijdrek- ken en oyer enkele beslissingen van de scheidsrechter kregen vaak meer aandacht dan de eigen spelopbouw. Zo kon Neeskens vanaf 20 meter vrij aanleggen. Via de borst van doelman Pfaff kreeg Barcelona zijn eer ste hoekschop in de tweede helft. Even later verprutste Vigo, voor Heredia ingevallen, een prima mogelijkheid en kopte Krankl net naast. Beveren kreeg last met de conditie maar trainer Goethals wilde in de laatste zes mi nuten va banque spelen. Ausputzer Van Ge- nechten maakte plaats voor Lisazo, een pinch-hitter. Maar de kansen kwamen aan de andere kant. Rexach kreeg wel de mooiste van de wedstrijd. Voor een leeg doel schoot hij over. Barcelona sloeg in de laatste minuut nog toe. Nadat Areola een kopbal van Albert van de lijn had gehaald, legde Freddy Buyl Krankl in het strafschopgebied neer. De strafschop velde definitief het vonnis over Beveren. HENK WAGEMAN Fortuna's doelman hangt aan de lat bij een aanval van Banik Ostrava waaruit de bal over het doel verdwijnt. OSTRAVA In het toernooi van de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Fortuna Dusseldorf ook de fi nale bereikt. Fortuna verloor in Ostrava met 21 van Banik maar de zege van 31 die veertien dagen geleden in Dusseldorf werd bereikt was voldoende voor het ha len van de finale. Precies een half uur heeft Fortuna, dat in de thuiswed strijd twee weken geleden door de gebroeders Allofs aan de ruime zege was gekomen, de stormlopen van Banik moeten doorstaan. Gesteund door een soms te chauvinis tisch publiek, heeft Banik er alles aan gedaan om door een snelle treffer Fortuna uit zijn evenwicht te halen. Dat lukte niet, maar de Bundesligaclub verloor wel twee van zijn spelers door grove charges. Heiner Baltes en Rudi Bommer verdwenen met zware blesures van het veld. Kort nadat dit duo was vervangen sloeg Fortuna toe. Gerd Zewe, die voor acht weken is geschorst maar wel mag uitkomen in het toernooi om de Europa Cup verras te doelman Michalik met een afstandschot: 0—1. Die on verwachte ontknoping kalmeerde de Tsjechen. In de tweede helft heeft Fortuna het spel beter kunnen beheersen dan in de eerste drie kwartier. Hoewel Banik in de 65e minuut gelijk maakte door Licka kwam Fortu na niet meer in gevaar. Het tweede doelpunt, in de aller laatste minuut, door Analik, betekende voor Banik slechts een troostprijs. rdrecht ijwel illiet onze sportredac tie) Rdrecht fc irecht lijkt niet r te redden van de Ü5» -{rgang. De beheers- die de afgelopen ,|en heeft getracht reddingsplan voor trste divisieclub op ellen heeft defini- zijn pogingen ge it. ifgelopen week werd de irsraad opnieuw met een il tegenvallers geconfron- De ficus bleek niet be- a de belastingschuld soepel gelen zoals aanvankelijk toegezegd, de spelers wil- slechts 15 procent in van 30 procent van salaris inleveren en te- werden nog tot nu onbe- gebleven schuldenposten ;kt. Om de Dordtse club de ondergang te redden iet bedrijfsleven vóór 1 twee ton op tafel moeten in. Gebeurt dat niet dan iet bestuur faillissement en aanvragen. rgentinïè mipleet gen [\ederland NOS AIRES Alle spe- van Argentinië die na veroveren van de wereld- i vorig jaar juni in Bue- Aires, naar het buiten zijn vertrokken zijn vrij de'revanchewedstrijd te- Nederland op 22 mei in ins coach Cesar Menotti het hem en de Argen- voetbalbond veel moeite Ardiles, Villa, pes en Bertoni bij hun aigingen los te weken, ir we hebben ons willen len aan de opdracht van 'IFA om met zoveel mo- spelers, die vorig jaar Idkampioen werden, aan treden", zei Menotti. hts één speler komt niet Bern, verdediger Talle- geblesseerd is. Bowyer die Nottingham Forest In de finale bracht, wordt dit maal de voet dwars gezet door Cullmann (links) en Zimmer- mann. KEULEN De hoon van het eigen publiek was voor FC Köln- Met gebogen hoofden verlieten de discipelen van trainer Weiswei- Ier het veld. De nederlaag van 10 tegen Nottingham Forest, die automatisch de uit schakeling in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen betekende, galmde lang na. En wat was FC Köln dicht bij de finale. Nog 25 minuten waren te spelen en Köln had met zijn Engelse tegenstander niet of nauwelijks moeite gehad. Toen sloeg het noodlot toe. Bowyer passeerde met een kop bal doelman Schumacher. Köln was versla gen en dat na het prachtige resultaat twee weken geleden in Nottingham toen Köln driemaal scoorde, evenveel als de Engelsen. Gedurende de eerste helft heeft doelman Peter Shilton het erg moeilijk gehad. Dieter Müller en de Belg Van Gooi waren de grote mannen in de aanval van Köln. Shilton, die nog steeds tot een van de beste doelmannen van Engeland behoort, hield stand. In de rust had trainer Weisweiler een om zetting in zijn team aangebracht. Schuster werd vrije verdediger en Cullmann schoof op naar het middenveld. Maatregelen die geen resultaat hadden omdat Nottingham na de rust veel meer initiatief toonde. En uit een van die aanvallende acties scoorde Bowyer. De nervositeit op de bank bij FC Köln werd steeds groter. Herhaaldelijk sprong Weisweiler op om zijn team aan te sporen. De Japanner Ogudera die Köln in Notting ham redde toen hij enige minuten voor tijd de gelijkmaker produceerde, kwam weer in het veld. Maar wat twee weken geleden in Engeland wel lukte, slaagde nu niet. Köln bleef in de meerderheid maar Nottingham stond pal. Met het Zweedse Malmö als tegenstander heeft de Engelse kampioen een zeer grote kans om op 30 mei de Europa Cup in Mün- chen te veroveren. Tenzij outsider Malmö opnieuw voor een grote verrassing zorgt. Scoreverloop: 65. Bowyer 0—1. Scheidsrechter: Rainea (Roem.). Toeschouwers: 60.000. MALMÖ Voor de eerste keer in de geschiedenis heeft een Zweedse club de finale van het toernooi om de Europa Cup I gehaald. Gisteravond gelukte het Malmö om deze primeur voor Zweden te bereiken. Dank zij een doelpunt in de tweede helft van Tommy Hansson schoof Malmö de Oostenrijkse kampioen Aus tria Wien opzij. De eerste wedstrijd, twee weken geleden in het Prater- stadion in Wenen, was in een gelijkspel (0-0) geëin digd. Austria Wien, dat weinig vertrouwen meer had in een goede afloop, heeft geduren de de gehele wedstrijd een licht overwicht gehad. De Zweden, die getraind wor den door de Engelsman Bobn Houghton, beperkten zich tot een defensieve hou ding. Met snelle uitvallen probeerde Malmö Austria te verrassen. In de tweede helft had Hansson succes. Hij liep langs Prohaska die hem ten koste van een vrije schop kon stuiten. Ljung- berg zette de bal voor en doelman Baumgartner miste half, waarop Hansson doel treffend kon uithalen: 10. Zelfs daarna kon Austria de wedstrijd niet tot zich trek ken. Het mocht doelman Baumgartner nog dankbaar zijn dat Malmö in de slotfa se niet verder wegliep. Met twee magnifieke reddingen hield hij de eindstand op 1— 0. Genoeg voor Malmö om op 30 mei in het Olympias- tadion in München aan te treden voor de finale. Scoreverloop: 48. Hansson 10. Scheidsrechter: Wurter (Fr.). Toeschouwers: 25.000. GEEN DUITS ONDERONSJE Invaller Rode Ster schiet Hertha uit UEFA Cupt oernooi West Berlijn Hertha BSC is er niet in geslaagd om de finale van het toernooi om de UEFA Cup te bereiken. In West Berlijn had men de stil le hoop dat zowel Hertha als Borussia Mönchengladbach, dat zich dinsdag via MSV Duisburg in de finale speel de, er een Westduits onde ronsje van zouden maken. Zo ver is het niet gekomen om dat Hertha BSC slechts een helft uitstekend heeft ge speeld tegen Rode Ster uit Belgrado. Rode Ster, dat de eerste wed strijd met 1-0 had gewonnen, zag zijn kansen om de finale te halen in de eerste helft ra zendsnel verdwijnen toen Er ich Beer reeds na twee minu ten scoorde. Ruim een. kwar tier later lag Hertha BSC in een winnende positie. Een foutje van doelman Stqjano- vic buitte Wolfgang Sidka uit: 2-0. Hertha drukte Rode Ster in de verdediging. Vele keren wankelde de defensie van de Joegoslaven, maar de bevrij dende derde treffer kwam niet voor de Berlijners. Geheel tegen de verwachting in nam Rode Ster in de twee de helft het initiatief, steeds moeizamer ging Hertha spelen en nadat Beer geheel onnodig een hoekschop had weggege ven, redde invaller Sestic Rode Ster van de ondergang: 2—1. Gedurende het laatste kwar tier heeft Hertha, onder de bezielende leiding van oud-in ternational Erich Beer, er nog van alles aan gedaan om de finale te bereiken. Tevergeefs, Rode Ster hield stand en speelt op 8 mei in Belgrado zijn eerste wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. De return in Mönchenglad bach is op 23 mei. Scoreverloop: 2. Beer 1—0, 18. Sidka 2—0, 74. Sestic 2—1. Scheidsrechter: Lattanzi (it). Toe schouwers: 70.000. mrn*iMm* Aanval van België. Leo Clyster kopt De schrik staat de Nederlan ders op het gezicht. iniHvwarnjiwaa WEER NEDERLAAG TEGEN BELGIË SERAING Vechtlust wint het zelden van kunde. Dat werd gistermiddag in het primitieve gemeentelijke stadionnetje van het grauWe mijnbouwplaatsje Seraing bij Luik opnieuw be wezen. Ook de tweede ontmoeting tussen de amateurteams van België en Nederland voor de eerste voorronde van het Olympisch voebaltoernooi leverde een zege voor de Belgen op. Met 1—0 werd voor 5000 toeschouwers de formatie van bondscoach Arie de Vroet verslagen. Met vier overwinningen uit evenveel wedstrijden heeft België zich al geplaatst voor de tweede eind ronde. Nederland, dat driemaal verloor, is in deze groep, waarin ook Spanje en Israël zijn ingedeeld, kansloos. De Spanjaarden zijn de voornaamste kandidaten voor de twee de plaats in de eindrangschikking in deze groep, die ook nog goed is voor deelneming aan de tweede eindronde, waarvan de winnaar volgend jaar de reis naar Moskou mag maken. Het doelpunt voor België werd in de 38e minuut gemaakt door Daerden. De Vroet paste twee wissels toe: Verstraeten (RKC) voor Henk ten Cate (Rheden) en Bouwens (RVC) voor.v.d. Ent (RWH). Nederland moest drie gele kaarten incasseren vor Peter van Blanken (DWV), Rob Ouderland (FC Amsterdam) en Martin Hakkens (Hapert). Nederland creëerde slechts twee uitgespeelde kansen maar zo wel v.d. Ent voor de rust als Meyerink in de laatste minuut faalden. De Duitse scheidsrechter Redelfs onthield de Belgen, die verre van imponeerden, tegen het behoudend spelend Ne derland, een strafschop toen Ouderland een Overtreding bin nen het strafschopgebied beging. De stand in deze groep: 1. België 8 uit 4, 2. Spanje 2 uit 2; 3. Israël 0 uit 1; 4. Nederland 0 uit 3. Paolo Rossi de duurste voetballer MILAAN Paolo Rossi, de aanvaller van Lanerossi en het Italiaanse elftal, is giste ren verkocht aan AC Milan voor recordtransferbedrag van bijna zes miljoen gulden. Nimmer in de voetbalgeschie denis is een hogere transfer voof een voetballer betaald. Twee jaar geleden ging de Engelsman Kevin Keegan van Liverpool over naar HSV Hamburg voor twee miljoen gulden. Overigens blijft Rossi voor 50 procent „eigendom" van Lanerossi. AC Milan kan, zonder medewerking van La nerossi, zijn sterspeler niet doorverkopen aan een andere vereniging. Vier Feyenoorders in jeugdselectie ZEIST Ger Blok, bonds coach vap het Nederlands jeugdelftal onder 21 jaar, heeft de selectie van zestien spelers bekend gemaakt voor de kwalificatiewedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap tegen Polen, die op 1 mei op het terrein van PEC in Zwolle gespeeld wordt. Een kwart van de se lectie bestaat uit Feyenoor ders, waardoor de Rotterdam se club de voornaamste leve rancier van het jeugdelf tal is. De zestien spelers zijn: Hiele, Van der Korput, Brard en Peters (Feyenoord), Degens (Roda JC) Zondervan (FC Twente), Valke en Holverda (Sparta), Broeken (Willem H), Molenaar (Volendam), Wouds- ma (Go Ahead), De Koning en Ursem (AZ '67), Hofkens (Beveren), Jans (PEC) en Wijnberg (Ajax). Het Nederlands jeugdelftal is in een groep ingedeeld met Polen en Oost-Duitsland. De ontmoeting tegen Polen is voor het Oranjeteam de twee de wedstrijd. Eerder verloor de Nederlandse jeugd de uit wedstrijd in en tegen Oost- Duitsland met 2-0.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11