oekomstige huurders en kers vormen één front Problemen rond verkoop bondsbureau ISJARDIN VRIJWEL ZEKER "VAN DISTRICTSTITEL Promotie De Gouwe Piet van der Geer erelid COVS Universiteit stelt voorwaarden aan betrekkingen •net Zuid-Afrika Verlenging uitkering ex- directeur Groenoordhal rodyla plaatst zich voor regionale klasse Van onze waterpolomedewerkster Twee minuten voor tijd stond de Gouwe op een 5-3 voorsprong. Toen verkleinde Maarten- - j T. een 5-4 overwinning Schouten de marge tot een doelpunt. Slechts op BZPC is de Gouwe gisteravond gepromo-» door massaal verdedigen hield de Gouwe het veerd naar de waterpolohoofdklasse. In deze hoofd boven water in die slotminuten en streekderby gaf het Bodegraafse BZPC tegen- sleepte uiteindelijk de promotie naar de' stander de Gouwe bijzonder goed partij. hoofdklasse binnen. van LEIDEN Piet van der Geer is gisteravond be-, noemd tot ere-lid van de Centrale Organisatie V oetbalscheidsrechters (COVS). Dit werd gistera vond bekend gemaakt op de buitengewone algemene le denvergadering die werd ge houden in het clubhuis van de voetbalvereniging VTL. Van der Geer werd onder scheiden wegens zijn ver diensten als voorzitter van de COVS, een functie die hij tien jaar lang heeft ver vuld. Piet van der Geer neemt op 12 mei afscheid als voorzitter. De nieuwe statuten va'n de COVS, noodzakelijk vanwe ge het nieuwe vereniging srecht, werden met algeme ne stemmen aangenomen. Verder werden drie jubila rissen gehuldigd. De heren L. Uitendaal, W. Schalks en A. van Beelen werden gefê teerd wegens hun vijfentwin tigjarig lidmaatschap van de COVS. .EIDEN De krakers van de panden in het [erengracht-Zijlsingel-gebied en de toekom- itige bewoners van deze huizen hebben van- Z een gezamenlijke brief opgesteld, waar zowel krakers als huurders passende oonruimte eisen van het gemeentelijk bu- au Huisvesting. De brief wordt verstuurd tar het college van b. en w., de raad en le ien van de adviescommissie huisvesting. De ;oekomstige bewoners en de krakers willen p die manier één front vormen tegen de ge- eente. In de brief keuren zij, wat zij noe- en, de tactiek van het uitspelen af, die de jemeente toepast door Leidenaars woningen toe te wijzen die reeds gekraakt zijn. Verder eisen zij dat het college en de adviescommis sie huisvesting beide partijen samen voor een gesprek uitnodigt. Hierbij zou ook de Leidse Woning Stichting (LWS) aanwezig moeten zijn. Dit gesprek zou zo snel moge lijk moeten plaatsvinden om de onzekerheid van beide partijen ten aanzien van de wo ningtoewijzing tegen te gaan. Beide partijen menen gemeenschappelijke belangen te heb ben en willen als zodanig samen voor die belangen bij het gemeentebestuur opkomen. Hiertoe werd gisteravond in een vergadering van toekomstige bewoners van de kraakpan den, de krakers en de Leidse Kraakbond be sloten. Verschillende Leidenaars, allen geruime tijd ingeschreven bij Bureau Huisvesting, sommi gen zelfs zeer urgente gevallen met een medi sche indicatie, kregen in februari van de LWS de toezegging dat een woning in het Waardgrachtgebied of aan de Langestraat konden betrekken. Deze toegewezen woningen waren echter alle op één na gekraakt. Zoals bekend bleven deze woningen leeg staan om dat er minder belangstelling bij de vroegere bewoners bestond dan aanvankelijk werd ver wacht. Dit kwam mede door de hogere huur die de bewoners zouden moeten betalen. Via een advertentie heeft de gemeente toen perso nen moeten interesseren voor deze woningen. Waarmee zij haar beleid "Wie het eerst komt, het eerst maalt" heeft doorkruist. In een besloten vergadering van de Huisves tingscommissie werd besloten de krakers in het bedoelde gebied niet direct op straat te zetten. Per kraakgeval zou bekeken worden in hoeverre tot een snelle of langzame uitzet ting overgegaan zal worden. Hoe hoog de ur gentiegraad van de krakers is en of zij mis schien in het pand kunnen blijven. In het ge val dat een woning reeds is toegewezen wordt waarschijnlijk tot een snelle uitzetting overgegaan. De toekomstige bewoners van de panden worden geconfronteerd met krakers in hun toegewezen woning, die zelf ook ten einde raad zijn en woonruimte nodig hebben. Hier van staan sommigen al twee tot drie jaar of langer ingeschreven bij bureau Huisvesting. Zij horen het relaas van de krakers die al vele jaren met vrouw en kind bij ouders en familie hebben ingewoond en ten einde raad een huis hebben gekraakt. De Leidse Kraak bond wil de toekomstige bewoners niet dupe ren door haar kraakacties, maar zij eist wel dat de huidige bewoners en krakers van de panden aan de Langestraat en in het Waard grachtgebied, vervangende woonruimte wordt aangeboden. „Ik ben zelf al zeker elf keer verhuisd en ben daarom erg blij dat ik nu eindelijk een echt huis heb gekregen, maar ik kan me de noodsituatie van die krakers in mijn huis goed voorstellen en daarom moet er gezamen lijk actie gevoerd worden tegen het beleid van de gemeente", aldus een toekomstige huurder die een kraakwomng heeft toegewe zen gekregen. Tijdens de vergadering bleek dat zowel huur ders als krakers beiden de huur voldoen aan de LWS. Tevens sprak een groot aantal van de aanwe zigen zijn verontwaardiging uit over het plan van de gemeente om in het gebied Groe-, noord, dat wordt begrensd door de Maresin- gel, de Haarlemmertrekvaart, de Gabriël Met- zustraat, de Willem de Zwijgerlaan, de Ko ningstraat en het Zwarte Pad, een aantal wo ningen te slopen om groen aan te planten en een parkeerterrein te creëren. Verschillende bewoners in de Hansenstraat hebben middels een schrijven van de projectgroep ter voorbe reiding van het verbeteringsplan Groenoord vernomen dat zij uit hun huidige woning moeten. Er wordt echter toegezegd dat de be woners direct vervangende woonruimte kan worden aangeboden. De krakers vroegen zich gisteravond verwonderd af, wat de gemeente bezield om goede woningen af te breken ter wille van een parkeerterrein, terwijl vele Lei denaars genoodzaakt zijn een woning te kra ken om een dak boven het hoofd te hebben. LEIDEN De Uitkering aan de ex-directeur van de Groenoordhallen, de heer T. C. Daey Ouwens wordt tot 1 januari 1980 ver lengd. Dit in afwachting van de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep inzake het ontslag van de voormalige directeur. Aan vankelijk zouden de maan delijkse uitkeringen 1 mei worden stopgezet, maar aangezien de per 1 novem ber 1976 ontslagen direc teur dan tot de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep zonder middelen van bestaan zou komen, heeft het Leids gemeente bestuur besloten tot ver lenging over te gaan. Te meer daar er reden is om aan te nemen dat de ge meente door de Centrale Raad tot het doen van na dere betalingen aan de heer Daey Ouwens zal worden verplicht. Aan de verlenging van de maandelijks betalingen stelt het Leids gemeentebe stuur evenwel enige voor waarden. De betalingen krijgen het karakter van onverschuldigde betalingen. Wanneer de Centerale Raad beslist dat de ge meente de heer Daey Ou wens niets meer schuldig is, zal deze onderwij ld en zonder enige inhouding of korting de uitkeringen moeten terugbetalen. Wan neer de Centrale Raad een totaalbedrag vaststelt, dat de gemeente Leiden aan de voormalige directeur moet betalen, zal het inmiddels uitgekeerde bedrag in min dering worden gebracht. Tijdens de raadsvergade ring van gisteravond be toogde het PPR-raadslid l. Beijen dat hij zich altijd een tegenstander van het ontslag van de heer Daey Ouwens heeft verklaard. Hij vond de voorwaarden, die het college aan de voormalige Groenoordhal- len-directeur heeft gesteld nogal streng. De overige raadsleden gingen zwijgend met het voorstel van b.' en w. akkoord. dinsdag 24 april 1979 pagina 5 Jubileum dominee Van Achterberg Ds. H. J. van Achterberg heeft gisteravond te mid den van zijn gemeentele den zijn 40-jarig jubileum gevierd. Tijdens het offi ciële gedeelte werden hem veel woorden van lof toegezwaaid over de acti viteiten die hij sinds zijn komst naar Leiden, in 1948 heeft ontplooid in het Morskwartier, toen nog een wijk in opbouw. Velen maakten tijdens een geanimeerde receptie in de Maranathakerk, die volgde, van de gelegen heid gebruik de dominee en zijn vrouw geluk te wensen met het jubileum. LEIDEN Er zijn proble men met de verkoop van het oude bondsbureau van de KNVB-afdeling Leiden aan de Rijnsburgerweg. De voet balverenigingen worden daar om verzocht eerder aan hun betalingsverplichtingen te voldoen. De bouw van het nieuwe bondsbureau in Lei derdorp verloopt voorspoedig. De opening wordt in septem ber verwacht. Dit zei voorzit- i ter Ad Dusée tijdens de alge mene voorjaarsvergadering die gisteravond werd gehou den in de Stadsgehoorzaal. In zijn openingswoord dankte de praeses de voetbalvereni gingen LFC, Unitas en Leiden voor het organiseren van zaalvoetbaltoernooien in de drie maanden durende winter stop. Hij complimenteerde de competitieleider met de ge vonden oplossingen voor de afwerking van de competitie, maar meldde toch dat het voor vrijdag 4 mei vastgestel de programma geen doorgang vindt in verband met de Do denherdenking. De per 1 ja nuari 1979 ingevoerde „straf tijd" bij de A-juni oren werkt bevredigend, aldus de heer Dusée en zal met ingang van volgend seizoen gelden voor alle A-junioren, dat wil zeg gen ook voor de „regionalen". De toepassing van de straftijd voor de lagere junioren en de senioren voetballend in de af deling, wordt in overweging gehouden. De vergadering ging vervolgens akkoord met de agenda's voor de Algeme ne Vergadering Amateurvoet bal (19 mei) en de Bondsver gadering (16 juni), waardoor de heer Dusée nog voor de pauze het Insigne van Ver dienste kon overhandigen aan Dirk Bakker, die zich al 25 jaar als jeugdleider verdien stelijk maakt bij UVS. Na de pauze werden de voor lopige begroting 1979/1980, de financiële verplichtingen voor de verenigingen, alsmede een reglementswijziging zaalvoet bal vlot goedgekeurd en werd Martien Wielinga benoemd in de Commissie van Beroep. In de rondvraag werd het be stuur nog wat huiswerk mee gegeven. De heer Schinkel (Sleutels) vroeg om een selec tievere aanpak bij het vast stellen van inhaalwedstrijden bij clubs met slechts één veld, in verband met de beschik baarheid van de accommoda tie voor andere teams. Afge vaardigde Van der Berg (Lug- dunum) vroeg om het intrek ken van een boete, opgelegd aan een zaalvoetbalteam dat door de barre weersomstan digheden niet kwam opdagen en werd daarin gesteund door de meerderheid der aanwezi gen. Docos-bestuurslid Ding jan zag een voorstel om de toto/lotto-formulieren donder dag in plaats van vrijdag in te leveren, door onvoldoende zwaarwegende argumenten stranden. UyS-voorzitter Kruit drong' tenslotte aan op een snellere uitslag van de boekencontrole en memoreerde tevens het overlijden van de heer Van Staali PAGuTAD/REGIO leidse courant e kli jerefo andt "o df t< ie KATWIJK Sanitair Sjardin is door de 21 overwinning op het Rotterdamse Rozet vrijwel zeker van de districtstitel en de daar bijbehoren de deelname aan de eindronden van het zaalvoet balkampioenschap van Nederland. Sjardin speelt morgen in Waddinxveen tegen de Goudse titel houder. De Leidenaars hebben voldoende aan een punt om zich te plaatsen voor de Nederlandse ti telstrijd. Godyla VT heeft zich gisteravond verze kerd van een plaats in de districtshoofdklasse. De ploeg uit Lisse won de beslissingswedstrijd tegen Landwer JMB met 3—1. Glasbergen de Best en Sjardin hadden zich al eerder geplaatst giona voor die nieuwe regionale klasse. aanl EIDEN De universiteits- :erks beeft gisteravond beslo- de q n dat de universitaire be- Istraa ckkinSen met Zuid-Afrika ar dri meer dan vroe&er ge- petst moeten worden aan be lde criteria. Het gevolg zijn dat men alleen con-, m icten met Zuid-Afrika kan ^-.jlebben wanneer aan twee Tebrui ®orwaarden wordt voldaan. restaup de eerste plaats moeten reza"e contacten een bijdrage le- véöifren tot verbetering en her tel van de elementaire men- heidelnrechten in Zuid-Afrika. Op vera#e tweec*e plaats moeten deze s mefontacten niet opgevat kun- s Qjien worden als een steun aan cèraaiet huidige regiem, neent Mfiens de heer Cath, voorzit ter van het college van be stuur is dit besluit een herha ling van wat men al eerder besloten had. Bovendien vroeg hij zich af of er aan dit besluit geen aspecten zitten van absolutistisch en elitair denken. Hier werd echter te-, genin gebracht dat de eerdere besluiten op sommige punten onduidelijk waren en daarom herzien moesten worden. Te gen het andere argument van Cath werd ingebracht dat er geen sprake was van elitair denken omdat de uiteindelijke toetsing niet geschiedt door het overkoepelende universi teitsbestuur, maar juist door de direct betrokken (subfa culteiten en vakgroepen. tuit!tr' Sjardin speelde gisteravond ien erg slechte partij zaal- 'oetbal tegen Rozet. Beide leams hadden vier punten ilfverzameld in voorgaande ...ners toe. Maarten Polder- ID man profiteerde van een mis verstand tussen doelman Wim tjVisser en Gé Dubbeldeman n scoorde beheerst. Cock an Weerle bracht Sjardin 1 meteen na rust terug in de strijd. Van Weerlee besloot solo met een schitterend schot waarop doelman Kees I Hydra kansloos was. jj Naarmate de wedstrijd ver fstreek speelden beide teams steeds zenuwachtiger. Nu was het Rozet dat massaal naar trok en daarmee Sjar din alle ruimte voor de coun ter gaf. Met amper nog een- halve minuut te spelen bra ken Cees de Roode en Ger IpJagtegeiler door. De Roode 'lediende Nagtegeller die de •al achter Kees Hydra „from melde". Evenals vorige week in het duel met Dubbeldam, de winnende treffer viel ook daar in de laatste minuut, mocht Sjardin wederom van geluk spreken. Heel wat beter van kwaliteit was het zaalvoetbal dat Gody- la VT en Landwer JMB speelden in hun beslissing swedstrijd. Beide teams kozen voor offensief spel en voer den die aanvallende activitei ten uit via goed lopende com binaties. Voor rust werd er niet gescoord. Alleen Jan van Slooten van Godyla was dicht bij een doelpunt maar hij hulp van Landwer de beslis sing. Frans van der Laan gaf een vooret waaruit Piet Hoo- gervorst de bal in eigen doel werkte. Jan van Slooten schoot Godyla een minuut la ter definitief in de district shoofdklasse. Ger Nagtegeller bezorgde tijd de volle winst in de Sjardin tien seconden voor wedstrijd tegen Rozet.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5