[Russische ijshockeyers Iniet meer ste stuiten Boksexperiment in Glazen Zaal 'Ahoy' mislukt door gebrek aan kwaliteit Pakistan in halve finales hockey Geen succes in casting Van Santen/Haag degradeert Bonnie's 1745 Whisky Papa wat is dat voor een ding? Jaap Baan overleden -kpORT LEIDSE COURANi DINSDAG 24 APRIL 1979 PAGINA 15 nd Dm 3I( De i lUT, Doelman Sakac van Tsjechoslowakije is er maar bij gaan liggen.Zodoende zag hij jepi de Canadees Rick Green met een fraaie duik over hem heen vliegen en zich aan mo het doel vastgrijpen. De Tsjechen wonnen met 10-6. Nog een „luchtreiziger" in een ijshockeyduel. De Zweed Naensen is door de Rus Skvorcov de voet dwars gezet en maakt een buiklan ding. De Russen wonnen met 11-3. MOSKOU Rusland heeft gisteren zijn aanspraken op de wereldtitel ijshockey bekrachtigd door Zweden met 11-3 te verslaan. Na de indrukwekkende triomf (11-1) op aartsrivaal Tsjechoslowakije haalde de Russische ploeg voor een uitver kocht stadion (14.000 toeschouwers) tegen Zweden nog eens ongenadig uit. Binnen drie minuten was Zweden door twee Russische treffers al kansloos. Na een korte adempauze gooiden de gastheren in de tweede periode alle remmen los. In een tijdsbestek van vier minuten volgden vier doelpunten. Eerst nadat Kapoestin de stand naar 8-0 getild had, mocht Zweden via Waltin tegensco- ren. De Russische doelpuntenhonger was pas gestild na de elfde treffer. Zweden mocht zich gelukkig prijzen met drie tegentreffers. Tenslotte was Tsjechoslowakije twee dagen eer der op één blijven steken. De overwinning had voor Rusland de prettige consequentie dat het uit de resterende duels tegen Canada en Tsjechoslowa kije slechts één punt behoeft te halen om zijn 16e wereldtitel sedert 1954 te veroveren. Het duel tussen de Russen en Zweden moest in de 11e minuut onderbroken worden door een zeldzaam incident De Poolse arbiter Zagorski werd door de puck in het gezicht getroffen en werd uitgeteld. Hij moest worden vervangen door zijn Amerikaanse collega Luther. Tsjechoslowakije behield zijn kansen op de zilveren medaille door Canada in een doelpuntrijke wedstrijd met 10-6 terug te wijzen. Het duel kreeg een zeer levendig tintje door de opeen stapeling van defensieve blunders van beide teams. De Tsje chen profiteerden het koelbloedigst en scoorden tien keer. Ca nada bood alleen in de eerste twintig minuten goed tegen stand, maar kwam in de resterende speeltijd conditie te kort om het scoreverloop in evenwicht te houden. De stand in de finalegroep is: 1. Rusland 4 4 0 0 8 36-9; 2. Tsjechoslowakije 4 2 115 18-21; 3. Zweden 4 1 12314-26; 4. Canada 4004012-24. PERTH Na de opwindende wedstrijden tijdens de eerste drie dagen van het tienlan- dentoernooi hockey in Perth viel het menu van gisteren wat tegen. Nederland had zich door winst (4—2) op Ca nada geplaatst in de halve fi nales. Pakistan beperkte zich tegen Kenia tot het aller noodzakelijkste, wat voldoen de was voor een overwinning van 5—0, waardoor ook de wereldkampioenen officieel zeker zijn van een plaats bij de laatste vier. De Pakistani voeren de rang lijst in groep B aan met zes punten uit drie wedstrijden. Voor de tweede plaats gaat het tussen Groot-Brittannië en Olympisch kampioen Nieuw Zeeland, dat tot nu toe geen grote indruk heeft gemaakt. De Nieuwzeelanders moeten nog tegen het al geplaatste Pakistan, Groot-Brittannië verloor daar al van (3—5). Lange tijd zag het er naar uit dat India - eerder verliezer te gen Nederland en Australië - zelfs van het jonge Franse team zou verliezen. Zo ver lieten de spelers van coach Leasley Claudius het echter toch niet komen. Bij de rust stond Frankrijk voor met 2— 1 dank zij twee strafcorners van Delavenne. In de tweede helft konden de Fransen niet verhinderen dat de Indiërs de wedstrijd naar zich toe trok ken (4-2). Op de ranglijst van beste spe ler van het toernooi heeft Wouter Leefers een behoorlij ke voorsprong opgebouwd. Hij kreeg gisteren van de vdjf juryleden 13 punten uit een maximum van 15 en leidt nu met 27 punten uit een moge lijk totaal van 45. Standen Groep a: Ï.Nederland... 3,617-7 2. Australië.2,4 8—2 3. India... 3,2 9-11 4. Canada.3,2 410 5. Frankrijk.3,0 5—13 Groep b: 1. Pakistan.3,6 193 2. Groot Brittannië.2, 2 5— 5 3. Nieuw Zeeland.2,2 33 4. Kenia... 2,2 2—5 5. Maleisië.3,01—14 (Van onze volleybalmedewer ker) WOERDEN De douche was gisteravond ijskoud voor Van Santen7Haag. Na de eerste winst op Dynamiek (31) stonden de Haagse papieren prima om het eredivisieschap te prolongeren. Winst op Vierhout-Valboval zou vol doende zijn. Na afloop van het duel tegen de Woerdense ploeg lag de zaak echter vol komen anders. Van Santen verloor met 30 en was door dit resultaat meteen gedegra deerd. Valboval hoeft zaterdag tegen Dynamiek maar één set te winnen om via een beter set gemiddelde terug te keren in de hoogste afdeling. Wint ech ter Dynamiek met 3—0, dan is deze Helmondse ploeg de gelukkige. Van Santen heeft in de Dijk stra-sporthal in Woerden geen moment kunnen waarmaken een ploeg uit de eredivisie te zijn. Er ging zo ongelooflijk veel mis in het Haagse spel, dat een waarlijk niet groots Valboval onverwacht gemak kelijk de partij in drie sets kon uitmaken: 15—18, 1513, 15—9. Coach Johan van der Haar na afloop: „Dit is een droeve afgang en voor mij een enor me ontgoocheling. Bij de vori ge degradatie ben ik bij de ploeg gebleven, maar ik ge loof niet dat ik dit nog eens mee kan maken". Duisburg wil anderhalf miljoen voor Worm DUISBURG - Een delegatie van Anderlecht heeft met het bestuur van MSV Duisburg onderhandelingen gevoerd over een mogelijke transfer van Ronnie Worm naar de Belgische club. Na afloop van de besprekin gen deelde de voorzitter van MSV, Paul Marzheuser, mee dat de Bundesligaclub voor een mogelijke overgang van zijn zesvoudige international een transferbedrag van ander half miljoen gulden wil ont vangen. Worm is reeds akkoord ge gaan met de aanbieding van Anderlecht In België kan hij per jaar 350.000 gulden ver dienen plus wedstrijdpremies. Donderdag zal Anderlecht Duisburg laten weten of het bereid is de hoge transfersom te betalen. UEFA-jeugd speelt poule in Linz PARIJS Het Nederlands UEFA-jeugdelftal, dat van 24 mei tot 3 juni zal deelnemen aan de finales van het toer nooi om het Europees kam pioenschap, zal de poulewed strijden spelen in Linz (Oos tenrijk). Met België, Frankrijk en Zwitserland is Nederland in gedeeld in groep een. Zwemnederlaag West-Duitsland LONG BEACH West-Duits land heeft in de tweedaagse zweminterland tegen de Vere nigde Staten in Long Beach een zware nederlaag geleden. De eindstand was 222 punten .voor de Amerikanen, 122 -voor de Westduitse». Absolute uitblinkster was de Amerikaanse Cynthia Wood- head, die alle vrije-slagnum- mers won. op de 100 meter vestigde zij met 55.80 een re cord voor de Verenigde Sta ten. De Westduitse wereldre cordhouder op de 100 meter schoolslag met 1.02.86, Gerald Mörken, bleef daar in de es tafette wisselslag ruim onder: 1.02.06. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De nationale kampioenschappen van de Nederlandse Casting Federa tie, waarvoor in het Haagse Westbroekpark de afstand- ADVERTEr.TIF. Extra special blend. Van de beste Schotse Whisky's. Belegen volgens aloude traditie. Nog steeds populair bij de wart clansmen. snummers werden verwerkt en in Amsterdam het preci- siewerpen, leverden geen Haagse successen op. Wel succesvol was de Amster dammer Ad. Jaspers, die op vele onderdelen zegevierde. Hij veroverde de titel in de nummers precisie vlieg, vlieg precisie en afstand, precisie 7,5 gram, het nummer skish en het éénhandig werpen 7,5 gram. Hij werd ook kampioen van de vijfkamp, waarin hij 600 punten behaalde. Ter ver gelijking: het wereldrecord bedraagt 620 punten. De Hagenaars, die pas sedert kort deze sport weer hebben opgevat, speelden nog geen belangrijke rol. Frank Vaz Nunes (Amster dam) werd winnaar op de on derdelen ICW 5 (afstandwer- pen 7,5 gram), het afstand- werpen met een gewicht van 17,72 gram en het tweehandig werpen met molen. Het num mer Cible d'Aremberg met handicap kwam op naam van Frank de Haan (Bodegraven). Cor van der Veer (Rotterdam) werd winnaar bij het werpen met 17,72 gram en het twee handig werpen met draaiende rail. Ook dames namen deel aan deze kampioenschappen. Zij bepaalden zich tot de vijf kamp, waarin Yvonne Kie- viets (Rijsenhout) vier van de vijf nummers won. Maria Leenknecht (eveneens uit Rij senhout) won het nummer Ci ble d'Aremberg (7,5 gram pre cisie). dvplun s v udci juDjy 3p ui q(i)j uaputa utuuny Hddjh dSijSDj 3zsp <Jo pjOOmjUD ]3lf 32 jvDill iijpjOW Up UipVCX UDV }J02fU3UUiq lJ3fJ3a aUOOMlNV Jaap Baan. van een hersenbloeding het Haagse ziekenhuis Leyen- burg het afgelopen weekeinde op 77-jarige leeftijd overleden Jaap Baan, vice-voorzitter van de Nederlandse Boks Bond. Hij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau en houder van de sportpenning van de gemeente Den Haag. In korte tijd verloor het hoofdbestuur van de NBB drie functionarissen: voorzit ter Hofman, bestuurslid Jan sen en vice-praeses Jaap Baan. Tot het laatst is Baan bezig geweest met en voor zijn geliefde sport, die hij als NBB-lid zestig jaar met volle inzet heeft gediend. Een maand geleden werd Jaap Baan in het ziekenhuis opge nomen maar hij vroeg, en kreeg, verlof om de halve fi nales en eindstrijden die in de sporthal „De Houtzagerij" werden gehouden, bij te wo nen. Afgelopen zaterdag werd hij uit het ziekenhuis ontsla gen maar enige uren later moest hij weer worden opge nomen. Een hersenbloeding maakte een eind aan een werkzaam leven. Jaap Baan heeft korte tijd als professional gebokst. Hij was achtereenvolgens lid van de technische commissie van de Haagse Boksbond, voorzitter van deze organisatie, voorzit ter van het district Zuid Hol land, lid van het bondsbes- tuur, met Bouwens en Be- rgström lid van het drieman schap dat in de veertiger ja ren de zonder praeses zijnde NBB bestuurde en lid van vrijwel alle commissies die de NBB kent Sinds lange tijd was hij vice-voorzitter van de boksbond. Aan Jaap Baan heeft de bokssport niet alleen een markante figuur verloren maar vooral een onvermoei baar werker die tot het aller laatst actief is gebleven. De begrafenis vindt woens dagmiddag omstreeks een uur plaats op „Nieuw Eykenduy- nen" aan de Kamperfoelies traat wat tam-tam had het Sportpaleis Ahoy'-bokspromo- tor Huizenaar aangekondigd, dat een nieuwe formule was gevonden om te trachten van Rotterdam weer de (ook) amateurboksstad te maken, die het eens was. Grote wed strijden in de Glazen Zaal van Ahoy, inderdaad een uit nemende accommodatie, moesten daartoe de aanzet zijn. Gisteren werd de eerste avond gegeven, aangekondigd als Nederland—Engeland. Het was niet meer dan een aan gevuld team van de boksve reniging Huizenaar, dat met 7—3 verloor van een Engelse ploeg, samengesteld uit mili tairen. Door gebrek aan kwa liteit is dit experiment mis lukt Het was niet meer dan een avond die in vele zaalt jes regelmatig wordt gegeven. Bovendien een avond met een onverkwikkelijk slot. Zo doorgaand zal van de ambi tieuze opzet niet veel terecht komen. Een jammerlijke ontwikkeling van e°n gedachte die in prin cipe zo sterk leek. Het woord topprogramma mag men evenwel niet laten vallen als de helft ervan - het deel na de pauze - grotelijks onder de maat is. Zorgvuldiger samen stellen van de ploegen zal noodzaak zijn en vier partijen met Nederlandse B-klassers zijn uit den boze, althans in zulk een opzet De organisatie zal eveneens strakker moeten worden. De avond was rede lijk op tijd afgelopen alleen door een aantal voortijdig be ëindigde partijen van de elf, waarvan tien tot de „inter land" behoorden. De Engelse ploeg bestond uit louter militaire kampioenen wat evenwel geen waarborg is voor een hoog peiL Indien in een lichting weinig talent zit kan men er moeilijk mee in de ring komen. Een uitzonde ring vormde de middenge wicht Willis, een zeemachtmi litair die algeheel kampioen is, dus ook van land- en luchtmacht Hij trof evenwel Cor Eversteijn (rechts) in zijn duel met de Engelsman Gill. Hij was een van de drie die tot winst kwamen. de B-klasser Peter Peppel (Oorschot Rotterdam) die op geen stukken na tegen hem was opgewassen en als punchball werd gebruikt In structeur Leen Jansen weiger de evenwel de handdoek te gooien en toen stopte de scheidsrechter vlak na het be gin van de tweede ronde de ongelijke strijd. Aanvalsdrift Wat de Engelsen vrijwel alle bezaten, was een ontembare aanvalsdrift Butler demon streerde dat tegen lichtwelter Leo Hooft (Verbon. Utrecht) die wel de betere bokser was maar verzuimde de constant aanvallende Britse luch tmachtkampioen op afstand te houden. Butler stootte zo veel dat hij, de incorrecte stoten en mi' ken, genoeg de pon te nze ge. Hetzelfde deed lichtwelter Cor Eversteijn, (Huizenaar, Rotter dam) de Nederlandse kam pioen, tegen Gill, een van de weinige Engelsen die geïmpo neerd werden door zijn tegen stander. Eversteijn, als altijd zenuwachtig drukdoend, had geen enkele moeite mogen hebben met GilL Als hij de helft had gestoten van wat bij dreigen bleef, zou Gill het einde niet gehaald hebben. ste ronde op een linkse hoek acht tellen neer maar leed slechts een puntennederlaag. Lichtgewicht Peter Wullems (Huizenaar) had tegen alge heel militair kampioen Kirk de zege in handen maar werd in de tweede ronde te over moedig, ging „spelen" en ver loor na een furieuze derde ronde van de Brit Behalve Eversteijn won ook zwaarwelter John Smit (Oor schot) na een keiharde partij tegen Henderson die in de eerste ronde tegen een recht se counter opliep maar door zette. Smit ging in de derde ronde „meeknokken" waardoor de aanvankelijk aantrekkelijke partij ontaardde in een on smakelijk gevecht dat Smit op punten won. Ook hij zou, als hij zuiverder had gestoten, meer eruit gehaald hebben. De derde winstpartij kwam op onverkwikkelijke wijze tot stand. Half zwaargewicht K es- kin (Kristalijn, Den Haag) ging een fel duel aan met al geheel kampioen Taylor. In de eerste ronde kwamen bei de boksers ten vaL Keskin rolde over Taylor heen die een kopstoot gaf en ook nog eens sloeg. Keskin ontstak in woede en wilde zowel zijn te genstander als de scheidsrech ter te lijf, wat de ijlings in de ring geklommen instructeur Kristalijn kon voorkomen. De woede van Keskin was begrij pelijk maar een bokser zon der zelfbeheersing hoort toch niet in de ring thuis. Hij won door diskwalificatie van Tay lor. De overige partijen hadden door gebrek aan kwaliteit niet veel om het lijf. Uitslagen: zwaargewicht Lewis wint door opgave in de tweede ronde van Henk Schumann (Huizenaar); weltergewicht Lescott wint door opgave in de tweede ronde van Van Langeveld (Kristalijn); half- zwaargewicht Roberts w.o.p. van Ton de Groot (Huize naar), middengewicht Arthey wint door opgave in de twee de ronde van Jan Krumpel- man (Huizenaar). HERMAN VAN BERGEN

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15