pleiding tot vrouwenarts oet worden verbeterd Pak beunhazen harder aan ficidócSoma/nt VdA vindt formulieren van ►olitie discriminerend Zigeuners nog steeds doelwit van eenzijdigheid en hovaardij Urenco Bangladesh wil economische samenwerking met Nederland Veel onwetendheid over minimumloon Defensie zoekt weer vrijwilligers IGINA INNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 24 APRIL 1979 PAGINA 11 0 OVERSCHOT SPECIALISTEN DREIGT TOENAME VAN ONNODIGE IRURGISCHE INGREPEN peen onzer verslaggevers) ECHT Aan de opleiding tot piwenarts kan nog wel het nodige Jden verbeterd. De grote vlucht de vrouwengeneeskunde heeft ge ien, brengt met zich mee dat de ecialistenopleiding hier en daar wat [htcr loopt: met name de psychische (leiding van patiënten, het zelf- idig werken en de kankerproble- Katiek komen onvoldoende uit de Dit zegt de gynaecoloog dr W. Eg- mond in zijn proefschrift „Opleiding tot vrouwenarts", waarop hij vandaag aan de rijksuniversiteit te Utrecht pro moveerde. Eén op de vijf specialisten blijkt van mening, dat de genoten op leiding onvoldoende is, vooral op de eerder gepoemde punten. Dr Egmond vindt, dat medische speci alisten bereid zouden moeten zijn kor ter te werken en minder te verdienen. Daardoor komt er ruimte vrij voor be ginnende specialisten die anders niet aan de slag zouden kunnen komen en bovendien krijgt de specialist door zijn „overuren" te beperken meer tijd voor zichzelf en zijn gezin. Om het dreigende overschot aan vrou wenartsen te voorkomen zou het aan tal opleidingsplaatsen verkleind moe ten worden. Een gevaar van een toe nemend aantal specialisten bij een ge lijkblijvend patientental is volgens dr Egmond het toenemen van het aantal onnodige chirurgische verrichtingen. Deze vorm van „werkverschaffing", heeft er bijvoorbeeld in West-Duits- land, waar het overschot aan vrouwe nartsen meer dan duizend bedraagt, toe geleid dat specialisten in hun ei gen huis voor zichzelf zijn begonnen, waarbij de noodzaak van hun medisch handelen vaak dubieus is. In Neder land is van een dergelijke situatie nog geen sprake, hoewel ook in ons land vaker de vraag zou moeten worden gesteld of bepaalde ingrepen wel noodzakelijk zijn, aldus dr Egmond. orecapersoneel 1 betere feveiliging RECHT De Nederlandse ind van Horecapersoneel pt actie voeren voor een ftre beveiliging van het poneel. Volgens A. van pond, de bondsvoorzitter, de werkomstandigheden [afgelopen jaren drastisch plechterd door toenemend issief gedrag van het pu- lin Egmond zei dit gisteren I een vergadering van de pnd in Utrecht. Hij wees |ar op het aanbrengen van ploten televisie-circuits en «stellen van geuniformeer- i bewakers. Van Egmond idt dat de overheid derge- (jke maatregelen moet gaan fclidiëren. MIDDENSTANDERS:ZWARTWERKERS KOSTEN BEDRIJFSLEVEN MILJOENEN 99 99 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Beunhazerij, zwartwer ken en oneerlijke concurrentie moeten veel harder worden aangepakt dan de regering zich voorstelt. Dat betoogden verscheidene organisaties uit het mid den- en kleinbedrijf gisteren op een hoorzitting van de vaste Tweede Kamer commissie in Den Haag. Voorzitter Per- Suin van het Koninklijk Nederlands On- ernemers Verbond (KNOV), de grootste organisatie uit het midden- en kleinbe drijf noemde de voorgestelde aanpak van staatssecretaris Hazekamp (Econo mische Zaken) volstrekt onvoldoende. Perquin zei de indruk te hebben dat de staatssecretaris denkt dat het allemaal nogal mee valt en vroeg zich af of deze wel overtuigd is van de ernst van de toe stand. Volgens het KNOV verliest het midden- en kleinbedrijf jaarlijks vele honderden miljoenen guldens aan allerlei vormen van beunhazerij. Perquin wil dat op de eerste plaats de oorzaken van de beunhazerij worden weggenomen. Zwartwerken is vooral zo aantrekkelijk door de zware collectieve lasten en het hoge BTW-tarief die daar mee ontdoken worden en die door de re guliere bedrijven wel moeten worden af gedragen. Daarom zouden die collectieve lasten drastisch omlaag moeten (bijvoor beeld door de premies niet langer op ba sis van het loon, maar over het kapitaal of de toegevoegde waarde te heffen). Verder moet volgens het KNOV de con trolecapaciteit van de Economische Con trole Dienst worden verdubbeld. Zowel KNOV als de christelijke organi satie uit het midden- en kleinbedrijf NCOV bepleitten voor de Kamercommis sie een actievere rol van de Kamers van Koophandel bij het bestrijden van de be- unhazen. Dat zou kunnen door de in schrijving in het handelsregister te kop pelen aan een vergunning krachtens de vestigingswet. Ook het vervolgsbeleid door de justitie zou volgens beide mid denstandsorganisaties veel harder moeten worden. Beide organisaties pleitten verder voor de herinvoering van de aftrekbaarheid van het onderhoud van eigen woningen. Daardoor, zo redeneren zij, zal het pu bliek minder in de verleiding komen zich te wenden tot beunhazen, wat overigens door de bouw- en houtbonden FNV sterk in twijfel werd getrokken en waarvan ook de vereniging van belastinginspec teurs zich geen voorstander toont ANWB-pakket ook in grens wisselkantoren DEN HAAG - Met Ingang van 1 mei gaan de grenswis selkantoren een deel van het reisservice-pakket van de ANWB aanbieden. De Reis- en Kredietbrief, reisverzeke ringen en annuleringsverzeke ringen zijn dan ook bij de ruim zestig grenswisselkanto ren te krijgen. Voordeel van deze service in de grenswisselkantoren is dat deze ook 's avonds en in het weekeinde open zijn. Uit on derzoek is gebleken dat veel vakantiegangers pas een paar uur voor vertrek verzekerin gen gaan afsluiten. Urenco wil weer uitbreiden ALMELO Urenco Neder land wil nog dit jaar een aanvraag bij de overheid in dienen voor een nieuwe uit breiding van de ultra-centri- fugefabriek in Almelo. Dat heeft de directeur van de fa briek waar uranium wordt verrijkt als brandstof voor kerncentrales, prof, Bogaards, gisteren gezegd. De huidige uitbreiding van de ultracentrifugefabriek tof een jaarlijkse produktiecapaciteit van 2000 ton verrijkt urani um, waarvoor momenteel in Almelo gebouwd wordt, heeft de afgelopen drie jaar tot veel politieke problemen ge leid, onder meer omdat een belangrijk deel van de Twee de Kamer wil voorkomen dat Nederland meewerkt aan de verspreiding van kemkennis en dus van kernwapens over de wereld. Volgens prof Bo gaards heeft Urenco goede kansen om Iveringscontracten af te sluiten met kerncentra les onder meer in de Verenig de Staten, en in de landen die in Urenco samenwerken, Nederland, Engeland en West- Duitsland. URENCO, de Nederlands-Engels-Westduitse leverancier van brandstof voor kerncentrales, wil opnieuw de pro duktiecapaciteit uitbreiden. Urenco bewerkt de markt stevig, en ziet mogelijkheden voor het afsluiten van nieuwe contracten, onder meer op de Amerikaanse en Westeuropese markt. Al dit jaar wil Urenco bij de grootste aandeelhouder van het bedrijf, de Staat der Nederlanden, de nieuwe capaciteitsuitbreiding die in de loop der tachtiger jaren gestalte dient te krijgen, aan kaarten. Die grootste aandeelhouder, en met name het parle ment, is nog maar nauwelijks heen over de kater, die is achtergebleven na de uiterst moeizame en gecompli ceerde beslissingsprocedures over de vorige uitbreiding van de Almelose fabriek. Nu echter principieel met die Uitbreiding is ingestemd, kunnen nauwelijks argumen ten worden aangevoerd om een volgende uitbreiding te gen te houden. Het enig overgebleven argument dat de overheid kan, en zo nodig ook moet, hanteren is dat een nieuwe uit breiding niet het gevolg mag zijn van een leveringscon tract aan een land dat het tegengaan van verspreiding van kernwapens niet serieus neemt, en dus eigenlijk uit is op het zelf maken yan kernwapens. Want het verrijk te uranium levert uiteindelijk plutonium op, een onont beerlijk materiaal voor het vervaardigen van kernwa pens. Het is daarom van het grootste belang dat de overheid als grootste aandeelhouder van Urenco Neder land "van moment tot moment volledig op de hoogte blijft van de onderhandelingen, die Urenco momenteel voert ter afsluiting van nieuwe leveringscontracten. Want er moet worden voorkomen dat het parlement opnieuw net zoals bij de levering aan het niet demo cratisch geregeerde land Brazilië voor vrijwel vol dongen feiten wordt gesteld. Het helaas noodzakelijke tegenstribbelen van Nederland vorig jaar bij de uitbrei ding van de ultracentrifugefabriek ten behoeve van de Braziliaanse levering, heeft het aanzien van Nederland in het buitenland wat betreft zlakelijke betrouwbaarheid niet veel goed gedaan. Voorkomen móet worden, dat Nederland opnieuw tot een dergelijke houding gedwon gen wordt. fN HAAG Bij de politie, of hans bij enkele politiekorp- zijn discriminerende vuur- penformulieren in omloop, tweede kamerleden voor de IrdA Stoffelen en Roethof vin- fen dat de ministers Wiegel van linnenlandse Zaken en Ruiter |»n Justitie de discriminerende nen uit de formulieren moe- verwijderen. Daarover zijn aan de bewindslieden schriftelij ke vragen gesteld. Op de formulieren vult de politie de ca tegorie verdachten in. Volgens de kamer leden staan daarop de volgende catego rieën: terrorist, Molukker, West-Indiër, gastarbeider, horecasector, souteneur, ta xichauffeur, woonwagenbewoner, auto handelaar en onderwereldfiguur. De socialisten vragen zich af hoe deze terminologie te rijmen is met een minis teriële toezegging van een zo groot moge lijke zorgvuldigheid met gegevens over ras en typering van personen. Bovendien zouden de belangen van een doelmatige opsporing doorlopend worden afgewogen tegen de noodzaak van bescherming van de privacy, aldus de beide kamerleden. Stoffelen en Roethof willen eveneens we ten hoe de gegevens op de gewraakte formulieren worden verwerkt in de auto matisering van meldkamers, de herken ningsdienst en de surveillanceplanning. Paus ontving KRO-voórzitter HILVERSUM Afgelopen zaterdag is de voorzitter van de KRO, J. Hendriks in Rome tijdens een privé-au- diëntie ontvangen door paus Johannes Paulus II. Tijdens dit bezoek werd de paus een audio-visuele uitrus ting geschonken, bestemd voor de opleiding van katho lieke journalisten in een ont wikkelingsland. In Rome, zo bleek, toonde men grote waardering voor de organisatorische en techni sche steun en financiële hulp die de KRO biedt aan ver scheidene katholieke initiatie ven op gebied van radio en televisie in de verschillende werelddelen. DEN HAAG (ANP) De president van Bangladesh, Ziaur Rahman, die gisteren voor een tweedaags bezoek op Schiphol arriveerde, is niet naar Nederland gekomen om meer fi nanciële hulp te vragen, maar om nieuwe mogelijkheden van economische samenwer king te bespreken. Dit heeft hij na na een gesprek met minister president Van Agt en minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking meegedeeld. Zo is Bangladesh rijk aan aardgas, maar het heeft de hulp van Nederland nodig bij het zoeken naar en het exploiteren van aardgasvoorko mens. De opbrengst van de visserij kan zes keer zo groot worden, als het maar goed wordt aangepakt. Ook de agrarische produktie kan worden opgevoerd. Er zijn buitenlandse inversteerders nodig en om zijn verzoek om investeringskapitaal te ondersteunen, wees de president op de volledige democratisering in Zijn land, die op gang is gekomen. Duizenden politieke gevangen zijn vrijgelaten en de rest volgt „te zijner tijd". Volgens demonstranten gisteren in Den Haag worden nu nog 10.000 politieke gevangenen vastgehouden. )eze week tiieuwe Aardappelen |EN HAAG (ANP) Van kanten krijgt Nederland tie week nieuwe aardappe- in, Zij zijif allemaal van het I Alpha en ontstaan uit Iderlands pootgoed of op |n minst pootgoed dat zelf lil Nederlandse pootaardap- Klen is voortgekomen. Voor |b consument zijn ze echtpr Cteeld in Israël, op Malta en pMexico. (ine beetjes hebben ons «e maand al bereikt, door lucht, over land of over Deze week wordt bij el- iar ongeveer zesduizend ton fwacht. 'aël, dat de eerste tien ton op 6 april per vliegtuig af- is de aardappelen llama gaan aanvoeren per loot, via Marseille, vanwaar ie per vrachtauto hierheen lomen. Van Malta is de eer- te duizend ton in aantocht n ook uit Mexico zijn Vier on nieuwe aardappelen .bin nenkort te verwachten. Naar erwachting zullen de Malta's n de winkel 2,50 gulden per lilo kosten. Lidmaatschap Tweede Kamer onbelangrijk iij vervolging DEN HAAG Het feit Mar cel van Dam kamerlid is, heeft geen enkele rol ge- ipeeld bij de beslissing van ie Amsterdamse Officier van Justitie, om een beroep in te trekken tegen een veroorde ling van het kamerlid wegens het autorijden inder ivloed vin alcohol. In schriftelijke beantwoording 'an kamervragen van opposi tieleider Den Uyl vindt minis ter De Ruiter van Justitie het «onnodig te zeggen" dat het kamerlidmaatschap ook geen rol speelde bij aanvankelijke besluit om wèl in beroep te laan t^gen het vonnis van de rechter. Juridische overwegin gen zijn oorzaak geweest van bet later weer intrekken van bet beroep van de Officier van Justitie, aldus de minis ter. DEN HAAG - „In onze he dendaagse maatschappij zijn wij met betrekking tot de bijzondere categorie woon wagenbewoners qua wetge ving «en mentaliteit niet veel verder gekomen dan datgene wat de Duitsers ons in het besluit van juni 1944 hebben nagelaten". Deze slotwoorden schrijft prof. dr. B.A.Syes in zijn boek „Vervolging van zigeuners in Nederland 194(1-1945", dat vandaag onder auspiciën van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie bij uit geverij Martinus Nijhoff te Den Haag is verschenen. Syes doelt erop, dat krach tens de woonwagenwet van 1968 het streven van de staat erop is gericht „zigeu ners" tq dwingen zich aan te passen aan de leefge woonten van de niet rond trekkende Nederlanders. Volgens de auteur gaat het hier om een doel dat toch niet vrij is van „eenzijdig heid, hovaardij en superiori teitsgevoelens". Deze opmerkingen komen des te schrijnender over, omdat eerder in het boek is duidelijk gemaakt, waartoe dit soort gevoelens kan lei den. Op 16 mei 1944 werden er in Nederland in opdracht van de Duitse autoriteiten 565 woonwagenbewoners ge arresteerd. Onder hen waren er 405, die zichzelf zigeuners DR. B. A. SYES IN BOEK OVER VERVOLGING MISKENDE GROEP noemden en 260 zogenaamde anti-socialen. Deze laatsten Werden vrijgelaten. De overi gen werden naar het kamp Westerbork overgebracht. Daar werden er 265 geselec teerd om naar Auschwitz ge deporteerd te worden. Van hen tenslotte keerden er 30 terug in Nederland. Het boek van Syes is vooral van belang, omdat daarin voor het eerst volledig is be schreven, wat er met de Ne derlandse zigeunérs is ge beurd tijdens de Tweede Wereldoorlog. De auteur constateert zelf, dat de grote moord op hen nog jaren on bekend is gebleven. Nog om streeks 1955 was er in geen enkele Nederlandse encyclo pedie onder het begrip „zi geuners" een woord te lezen over de vervolging door de nazi's. De reden daarvan is, dat de wetvoering van zigeu ners in tegenstelling tot de deportatie van de joden vrij wel onopgemerkt blijft De razzia tegen de zigeuners verliep geruisloos, omdat kleine groepjes opgepakt werden, die bovendien meestal op afgelegen plaat sen woonden. Een andere reden is echter dat er ook weinig belangstel ling bestond voor het wel en wee van dit „volkje", dat ge vreesd werd vanwege zijn „diefachtige vingervlugheid". In 1955 stond er in- een encyclopedie nog te lezen over de „eigen geest van list en bedrog" en het „lage ze delijke peil" van zigeuners. Hoezeer deze opvatting ge meengoed was, bleek ook uit het feit, dat geen enkele Ne derlander of Duitser wegens zijn aandeel aan de vernieti ging van de Nederlandse zi geuners is veroordeeld. Het opbrengen van de zigeuners is overigens geheel door Ne derlandse politieagenten uit gevoerd. Syes vindt dat niet verwon derlijk, omdat zo'n taak voor de agenten „geen onge bruikelijk karwei" geweest zal zijn. Hij wijst uitvoerig op de houding van de Ne derlandse overheid jegens woonwagenbewoners. Zo rapporteerde in 1907 een staatscommissie dat deze mensen behoren tot de „al lerlaagste lagen" van de maatschappij en dat zij een „echte plaag" en „een bron van gevaar" vormden. Voor al de zigeuners „moesten ge vreesd" worden. Zij waren „de terreur van de bevol king". Dit leidde ertoe, dat Neder land als eerste staat een (Nederlandse) zigeunercen trale oprichtte een politiëele organisatie, die naar Oosten rijks (Duits) voorbeeld was gevormd. Het was de bedoe ling dat de centrale zou sa menwerken met de internati onale centrale organisaties tot bestrijding van de zigeu- nerplaag" in Wenen. Door de grote stroom uit Duits land afkomstige joden en politieke vluchtelingen, had den de Nederlandse autori teiten geen tijd om aan de wensen van deze centrale organisatie tegemoet te ko men en als gevolg daarvan werd de Nederlandse zigeu nercentrale in 1939 opgehe ven. Tijdens de oorlog drongen vele Nederlandse (ook niet- NSB'ers) openbare-ambtsdra- gers er bij de bezetter op aan woonwagenbewoners in kampen onder te brengen. In 1943 had dit succes. Toen kwam er een aantal zoge naamde verzamelkampen, waarin echter slechts een klein aantal van de destijds ongeveer 12000 woonwagen bewoners terecht kwam. De meesten roken op tijd on raad en verkochten of stal den hun wagens en trokken in woningen, huurden ka mers of trokken de vrije na tuur in, waar ze leefden, zo een burgemeester het uit drukte, „als holbewoners". Het is daaraan te danken dat de Duitsers uiteindelijk slechts een klein gedeelte van de „zigeuners1' te pak ken konden krijgen. In an dere landen waren deze mensen niet zo gelukkig. De Duitsers vermoordden er daar tienduizenden van hen. RIK IN 'THOUT DR. B. A. Syes: „Vervolging van zigeuners in Nederland 1940-1945". Uitg. Martinus Nijhoff Den Haag. ƒ.39.25. DEN HAAG (ANP) Onder de bevolking bestaat veel onwe tendheid over de inhoud van de minimumloonregelingen. Uit een enquetc blijkt dat slechts een kwart van de ondervraag den weet dat een werknemer van 23 jaar of ouder recht heeft op het wettelijk minimumloon. Slechts zeven procent wist on geveer te zeggen hoeveel dat loon op het ogenblik bedraagt (1722 gulden). De enquete is gehouden door de NV v/h Nederlandse Stichting voor Statistiek in Den Haag in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken. Meer dan de helft van de ondervraagden noemde een leeftijdsgrens voor het minimumloon die lager ligt dan 23 jaar; 17 procent wist helemaal niets van een leeftijd. 43 procent zei de indruk te hebben dat het minimumloon genoeg is om van te leven, 31 procent vond het te laag en vier pro cent te hoog. Volgens ongeveer de helft van de ondervraagden houden de werkgevers zich aan de minimumloonregelingen, terwijl een kwart van oordeel was dat de werkgevers dit niet doen. Naar het oordeel van de ondervraagden zijn het vooral werknemers in kleine bedrijven, winkels en land- en tuinbouw en gastarbeiders die te weinig krijgen. Werkloosheid buitenlanders ROTTERDAM In vérhou ding tot Nederlanders is de werkloosheid onder buiten landse werknemers en Suri- namers schrikbarend geste gen. In acht jaar tijd steeg werkloosheid onder van oor sprong Nederlandse mannen met 60 procent. Voor buiten landers ligt dat ruim zes keer zo sterk. Dat blijkt uit een nog niet ge publiceerd rapport van de Raad voor de Arbeidsmarkt in Zuid-Holland. Werkloos heidspercentages onder bui tenlanders van 33 tot 35 zijn geen uitzondering meer. Volgens FNV-districtsman Wim Vijg verslechtert de posi tie van de buitenlander in Ne derland zienderogen. DEN HAAG In de Defensiekrant van deze week worden militairen opgeroepen om zich te melden als vrijwilliger voor dienst in Libanon. Het gaat daarbij volgens een woordvoer der van het Ministerie van Defensie om vijftig vrijwilligers, die dienst zullen doen als infantgerist. Het is een onderdeel van de voorbereiding van de eerste aflos sing van de troepen in Libanon. Begin juni worden zestig mili tairen afgelost, begin augustus nog eens 250. Bij de aflossers behoort onder meer het pantserinfanteriebataljon van de Bra- vocompagnie uit Assen. Daarmee hoopt de defensieleiding ook het tekort aan infanteristen in Libanon te hebben opgelost. Staatssecretaris Van Lent van Defensie heeft gisteren een voorstel voorgelegd aan de centrale commissie georganiseerd overleg militairen om de VN-toelage van de Libanon-gangers met vijf dollar per dag te verhogen. Voor ongehuwden va rieert die dagvergoeding nu tussen de tien en dertien dollar per dag. Op de verjaardag van koningin Juliana ontvangen de Nederlandse militairen in Libanon een geschenkpakket, dat het Welzijnscomité Nederlands Vredesdetachement Libanon heeft samengesteld met giften van het Nederlands bedrijfsle ven. Klachten commissie bij Ziekenfondsraad AMSTELVEEN Bij de Zie kenfondsraad zal een klach tencommissie worden inge steld. Die commissie zal naast het behandelen van klachten van belanghebbenden (b.v. verzekerden) over beslissingen en handelwijzen van uitvoe ringsorganen van de zieken fondsverzekering en de AWBZ, onder meer ook tot taak krijgen tussenkomst te verlenen bij een geschil tus sen een vrijwillig verzekerde of bejaarde verzekerde en een ziekenfonds betreffende in schrijving als verzekerde of vaststelling van de premie. Belanghebbenden kunnen zich rechtstreeks tot de klachten commissie wenden. Een depressie, gevuld met koude lucht en veel bewol king, waaruit in geheel West- Europa van tijd tot tijd regen valt, trok via Schotland en de Noordzee naar het zuidoosten. Vanochtend lag de kern er van boven het Waddengebied. Ook morgen zal dit lagedruk gebied het weer bij ons meer op de herfst doen lijken dan op het voorjaar. Wij komen in het noordwestelijke wind veld aan de achterzijde ervan terecht. De luchtaanvoer vindt dan plaats via de Noordzee waarvan de watertemperatuur bij onze kust ongeveer zeven graden is. In het binnenland kan de temperatuur tot onge veer tien graden oplopen. Daarbij zal er nauwelijks zon zijn, maar veel bewolking waaruit van tijd tot tijd regen zal vallen, in hoofdzaak met een buiig karakter. De slech- tweerinvloed van dit genoem de lagedrukgebied reikt tot over Zuid-Frankrijk en het Alpengebied, waar het afgelo pen etmaal veel regen is ge vallen. Vooruitzichten voor donder dag: Aanhoudend te koud en later minder buien. Weersvooruitzichten in cijfers voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot 10 Min. temp.: omstreeks 3 gra den Max. temp.: omstreeks 9 gra den Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent Kans óp een geheel droog et maal: 60 procent kunst en kunstenaars Toneelvereniging Visie geeft op vrijdag 27 april in het Congresgebouw te Den Haag een voorstelling van 'Acht vrouwen' van Robert Thomas in de regie van Wim Leurs. De verenigde toneelverenigin gen ADO en DVS geven op vrijdag 27 april in Diligentia een voorstelling van het blij spel 'Getrouwd of niet* van Ephraim Kishon in de regie van Ben van Hest.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11