Franse hyacinten tooiden 32e bloemencorso Noordwijkse watersporters eindelijk uit het nauw I Geruchtmakend ACCENT OP KIND EN RECLAME STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 23 APRIL 1979 PAGl ZAKENMAN KOOPT JACHTWERF NOORDWIJK Na jaren van onzekerheid en rondzwalken lijkt de Watersportvereniging Noordwijk in rustiger vaarwater te zijn aange komen. De eigen thuishaven is in zicht, met al les erop en eraan. Directeur Beukers van de nabij gelegen Flying Arrowwerf heeft de veelbesproken jachthaven aan het Schie gekocht en in de exploitatie ruim te gereserveerd voor de watersportvereniging. Deze krijgt in de opzet een definitieve plaats. „Een en ander kwam tot stand na diverse be sprekingen. waarin de directie van ..Flying Ar row'1 de watersporters op enorme wijze is tege moet gekomen", meent watersportvereniging svoorzitter J. M. Huijberg die bijzonder enthousi ast blijkt over het bereikte resultaat en de good will van de heer Beukers. Het ligt in de bedoeling om de jachthaven gron dig te vernieuwen. Men is reeds volop bezig met het verfraaien en beplanten van het terrein. Bin nen enkele maanden zal de jachthaven een ge heel ander aanzien hebben. Zaterdg heeft de zaak z'n beslag gekregen. Voort aan zal iedereen, die in de jachthaven ligplaats gaat kiezen, lid moeten zijn van de Watersportve- reniging Noordwijk. Deze krijgt daar ook een ei gen clubhuis. Een op het terrein staande bunga low wordt als sociëteit ingericht, compleet met «bestuurskamer, keuken en dagverblijf voor de be heerder. Het bestuur heeft voor deze functie reeds een ervaren kracht gevonden, die tevens zal optreden als havenmeester. Ook komt er een scheepswinkel, waar allerhande watersportbeno- digdheden te koop zuilen zijn. Tot nog toe biedt de jachthaven plaats aan circa zeventig boten, een aantal dat tot negentig a hon derd kan worden uitgebreid. Het verschuldigde liggeld zal volgens de heer Huijbers onder het landelijk gemiddelde liggen. Op dit moment zijn er nog enkele ligplaatsen in de haven vrij, maar verwacht wordt dat de limiet snel zal zijn be reikt. De voorzitter van de w.s.v. Noordwijk deelo mee, dat ook het gemeentebestuur erg gelui] met de gevonden oplossing, door NoordV onderling verkregen. In het bijzonder ge voor wethouder Jansen van sportzaken, di voor de belangen van de vereniging in bel] ke mate heeft ingezet. Dankzij de ondern] sgeest van de zakenman Beukers beschikt wijk thans over een goede havenaccomrr die ook voor de promotie van de badpla. veel betekenis zal blijken. Groots jubileum concert van St. Cecilia Voorhout VOORHOUT De muziekve reniging „Sint Cecilia" gaf in het kader van de festiviteiten rond haar zestigjarig bestaan een groots jubileumconcert. Daarvoor was dit weekend de grote aula van de Katholieke Technische School aan de Leidsevaart volgestroomd. Onder leiding van Frans van Dam opende de drumband, geïnstrueerd door de heer Ge orge Schleiser, het avondpro gramma met een tot in de perfectie ingestudeerde show. Miss Majorette Dorien Braum leidde vervolgens haar majo- rettenpeleton binnen, dat met veel elan op eigentijdse mu ziek en met hartveroverende charme de harten van het pu bliek stal. Instructrice Gon van den Berg heeft er enorm veel werk van gemaakt en werd dan ook door de meis jes met een schitterende bloe menhulde beloond. Voorzitter Caspers kondigde met „gepaste trots" de harmo nie aan en haar dirigent de heer Henk Bakker. Ademloos heeft het publiek geluisterd vanaf de eerste pittige mars van A. Kappert „The Stork is Coming" tot aan het laatste onderdeel de „Scenes from Evita", waarin de zangsolo moedig werd vertolkt door de helaas hees geworden Gemma van Eek. Zij moest dan ook voor de tweede avond tot haar grote verdriet afzeggen. Die teleurstelling werd groten deels gecompenseerd door de medewerking van beroeps klokkenist Brouwer uit Den Haag in Tjaikovski's „Ouver ture 1812" en een afgebedelde reprise van „American Folk Rock" van Jeff Penders. Van de twee vertegenwoordi gers van de Federatie Katho lieke Muziekverenigingen, de heren Warmenhoven en mr. J. T. M. Duinstee, reikte de laatste gouden spelden met robijn uit aan de heren A. J. v.d. Berg, 55 jaar lid, G. J. Zoet, 51 jaar lid en Chr. van der Geer, ook 51 jaar lid van de vereniging. Er waren ook onderscheidin gen voor leden die 25 jaar of langer lid zijn. Dat waren me vrouw Van der Meij-Jirka, Anton Jirka en Peter en Henk van Gerven. De majoretten brachten in woord en beeld de geschiede nis van de vereniging in een zeer humoristische act tot le ven, hetgeen met dankbaar applaus werd afgenomen. Een plechtige Hoogmis is er zondagmorgen aanstaande om 9.00 uur in de Bartholemeus- kerk voor de overleden leden en alle leden van de vereni ging. Traditionele plantenverkoop Avanti HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti organiseert even als in voorgaande jaren een particuliere planten-, bomen- en struikenverkoop, en wel op donderdag 26 vrijdag 27 en zaterdag 28 april. De ver koop heeft plaats in de loods van de fa. J. Verweij aan de" Voorweg 153 in Hazerswoude- dorp. Traditiegetrouw kan de tafel tennisvereniging een breed as sortiment groen tegen zeer aantrekkelijke prijzen aanbie den. Prijzen die overigens nog wel enige winstmarge in zich meedragen, die ten goede komt aan de clubkas. Bij de aankoop kan men zich laten adviseren door de leden van Avanti waarvan er velen voor het dagelijks brood in kweke rijen werken. Donderdag en vrijdag heeft plantenverkoop plaats tussen vijf uur 's middags en 's avonds negen uur. Zaterdag kan men tussen 's ochtends negen en 's middags vijf uur in de verkooploods terecht Smit-Kroes naar Alphen De staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat, Neelie Smit-Kroes komt vanavond naar Alphen aan den Rijn voor een spreekbeurt. Ook zullen haar partijgenoten F. Portheine en H. Lauxtermann, een rede houden. De WD-bij- eenkomst die in het teken van de Europese Verkiezingen zal staan, wordt gehouden in Nabij aan de Van Lennep- straat. De zaal is om 19.30 uur open. Voorafgaande aan het bloemencorso deden geruchten de ronde over een eventueel uitstel van de nationale bloemenoptocht. Geheel onverwacht meldde televisie-presentator Willem Duys vorige maand in het televisieprogramma „Voor de vuist weg" dat het bloemencorso waarschijnlijk twee weken later gehou den zou worden. Reden hiervoor was dat er door de winter kou niet genoeg bloemen tijdig in bloei zouden staan. Dit bericht sloeg in als een bom in de wereld van corso inzenders, bloembollenkwekers, organisatoren, touroperators en horeca-exploitanten. Het nietsvermoedende corsobestuur kreeg een stroom van boze en afwijzende reacties te verwerken en haastte zich om in het openbaar te verklaren dat er van uitstel geen sprake kon zijn. „Uitstel kan eenvoudig niet. Maanden van tevoren wordt alles geregeld en vastgelegd. Als de datum eenmaal is vastgesteld komt een organisatie in werking die helemaal niet gestopt kan worden. Er zijn dan al contracten en boekingen in binnen- en buitenland. We willen het best uitstellen, maar „The show must go on", zo verklaarde het corsocomité destijds. Enigszins merkwaardig is het dan te moeten concluderen dat de „even-, tuele" datumwijziging door een lid van de pers en propagan- dacommissie van het bloemencorso naar voren is gebracht. Naar later bleek louter en alleen om extra publiciteit te krij gen voor het bloemencorso. En inderdaad: veel kranten maak ten melding van het uitstel en brachten een follow-up over de onmogelijkheid daarvan. Daarnaast was het corso-comité een tweede keer te gast in de „Vuist" van Willem Duys. Een bedenkelijk staaltje propaganda of boerenbedrog. En het is zeer de vraag wie de pr-commissie hiermee van dienst heeft willen zijn. Een en ander komt de geloofwaardigheid van het corsocomité bepaald niet ten goede. Ondanks alle tegenstrijdige berichten over de corsodatum viel afgelopen zaterdag niets te klagen' over de belangstelling voor de praalwagens: ruim 700.000 belangstellenden volgden de mobiele bloe menpracht. HAARLEM/NOORDWIJK De strenge win ter, het matige voorjaar, bloemengebrek en hardnekkige geruchten over uitstel hebben niet kunnen verhinderen dat het 32e bloe mencorso zaterdag in volle kleur door de' Bollenstreek reed. Onder het motto "Lente- kinderen" reed het corso de 35 kilometer lange route onder toeziend oog van naar schatting 700.000 belangstellenden. Voor het eerst in de bloemencorso-geschiedenis is ge bruik gemaakt van een partij uit Frankrijk afkomstige hyacinten. Evenals in andere "moeilijke" jaren waarin de hyacintenbloei op zich liet wachten, is dit jaar gebruik ge maakt van vele narcissen die het bloemen corso een kleurrijk aanzien gaven. „Achteraf is het allemaal erg meegevallen", bekende corso-voorzitter S. Bonkenburg. „Op het laatste moment is het toch nog goed weer geworden en konden we over veel meer bloe men beschikken dan verwacht. Het probleem met narcissen is dat je ze tijdens de rit voortdurend nat moet houden. Uiteindelijk is het januner dat de bollenkwekers uit De Zilk alleen "met het voorste gedeelte van hun praalwagen hebben meegedaan. Dat hebben ze 14 dagen geleden besloten omdat er toen te weinig bloemen waren. Nu blijkt dat alle wagens van bloemen konden worden voor zien." Corso-ontwerper Jos van Driel heeft in zijn 29e bloemencorso veel aandacht geschonken aan abstracte vormen. Elk jaar wint dit cor so-onderdeel terrein op de traditionele dieren en poppen. Sinds enige jaren ontwerpt de 78- jarige tekenaar het bloemencorso samen met> zijn zoon. In kringen van het bloemencorso' wordt wel eens verondersteld dat Van Driel jr. de fantasieonderwerpen tekent. Vader en zoon hebben hier nooit iets over willen mede delen en noemen dit hun "geheim van de smid". Ih overeenstemming met het motto "Jaar van het kind" reed er een groot aantal kinderen uit binnen- en buitenland mee met het bloe mencorso. Winnaars van een kindertekenwed strijd in Duitsland, Frankrijk, Italië en Grie kenland. De kinderen, die logeren bij Noord wijkse gastgezinnen, figureerden op de praal wagens of hadden een plaatsje gevonden in een speciaal versierde corsowagen. Overigens lijkt het organiserende corso-comi té ieder jaar meer toe te moeten geven aan commerciële inzenders. Naast de met bloem stukken versierde personenauto's neemt de presentatie van reclame op de praalwagens duidelijk toe. Niet altijd houden de inzenders zich aan de gestelde normen ten aanzien van reclame. Ook dit jaar zijn afmetingen en op stelling overschreden. „Een moeilijke zaak", vindt het corsocomité. „We willen natuurlijk zo min mogelijk reclame op de praalwagens hebben. Soms ontkom je daar niet aan. Ten slotte kost het bijna 15.000 gulden om zo'n corsowagen te laten rijden. Als we 20 praal wagens zonder reclame konden krijgen, zou den we dat zeker doen". If3)!U35i Het bloemcorso wordt meer en meer overspoeld door reclame: Deze praalwagen bijvoorbeeld laat weinig te raden over tiaar de zakelijke belangen van de eige naar. Praalwagen de Lenteliefde van de Noordwijkerhoutse afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. ■eft ijnf te ft I open*er ezvrg roJJ is KORTWEG TER AAR De Ter openbare kleuter- en j school Het Kompas ai dr. A. SchweizerstraatT? donderdag 26 april eerftfl huis. De deuren vaf school zijn tussen zevfD negen uur 's avonds gef° voor alle belangstellender! De oudercommissie va#11 onlangs in gebruik ge#' school tekent voor de <#o satie. Zij wil van dezeit genheid gebruik maken f5 een die zich voor tijd* na de opening heeft voor Het Kompas ken. Tijdens het oper kunnen de bezoekers fet opnamen zien die zijp a maakt tijdens de lessen, tèn AARLANDERVEEN vereniging voor Prote*— Onderwijs, houdt morgj de gemeenschapsruimte de Viergangschool, haaA*> mene ledenvergadering!. om 20.00 uur begint. Naj gebruikelijke agenda] staat er bestuursverkie: het programma. Mevroi Rodenburg-Hartveld is dend en herkiesbaar, de D. Keijzer is ook aft maar niet herkiesbaar. LISSE Het CDA houdt morgen een komst in de Pauluskerlj de Lissese Ruishoornlai thema is de landelijke^ tiek. Inleider is het tweede kamerlid J. J. Boer. De discussieavoi gint om 20.00 uur. RIJNSBURG Toneel Centrum zet het toni Boemerang onder leidi Jan van Nieuwkoop op] dag 24 april op de pi; De uitvoering van hel dat is geschreven dort| Feenstra is ter gelegd I van de afsluiting vr~ jeugdseizoen van de burgse gereformeerde de Rijnsburgse Petrakei toneelstuk begint om uur. De toegangspriji draagt/ 2,50. RIJNSBURG Het Ev: satiekoor „New Gospels] geeft vrijdag 27 april eer„ cert in de Rijnsburgse i nuëlkerk. Het koor brenh avondvullend progran veel samenzang. Het begint om 20.30 uur. wordt vanaf acht veerd. VOORHOUT Woensd april is er een then avond" van het „Vrouw* punt Voorhout" met a derwerp „De vrouw in 2 samenlevingsvormen da gezin". Aanvang 20.1 Jeugdcentrum aan de horstlaan. VOORHOUT De vergadering van het van de N.C.V.B Voorhout is in het „Huize Agnes' avond 25 april. Aanvang*. uur. Over het thema va.® jaar „Samen Leven" s^g mevrouw Alkema-Boi uit Den Haag. VOORHOUT - Vrijd; april neemt de St. Ant school afscheid van jui Mol die met vervroegd oen gaat. Dat gebeurt (school)middaguren in rochiehuis. NOORDWIJK AAN De Stichting Kulturele teiten (KAN) uit Nooj heeft voor donderdag 2Ï in het Lido Theater in 1 wijk aan Zee een toneel georganiseerd. Het nieu neelstuk van Dimitri F|i*i Frank „Bedden" zal dn- zien zijn. Hierin staat beth List voor het eert aktrice op de plankei100' voorstelling begint om uur (zaal open om 20.0(|en De toegangsprijs bet^od 10,- per persoon. (G nS 65+/ 7,50). 1 ;utE: K ïoei Gekleurd sch NOORDWIJK - Een mermeisje (17) in Noordwijks hotel, die een portefeuille een drag van honderd gul had weggenomen liep een merkwaardige w al heel snel tegen lamp. De ontvreer bankbiljetten bleken melijk besmet met rode verfstof en toen jongedame na de ontc king van de diefstal vuurrode vingertjes kamers „deed", stond meteen onomstotelijk dat zij aan de verdi ning van het geld moest zijn. De jeugdige dievegge het bankpapier verst in haar slipje, dat ev lp eens éen reeks verklein gen vertoonde. Bij haar verhoor bekeilcl zij aan de recherche reeds eerder aan dief van geld te hebben scl dig gemaakt. Toen betjjj het bankbiljetten van pond ten nadele van Engelse gast. 1b

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4