^arker terug n positie van underdog" assenheim gaat moeilijk seizoen tegemoet „Ik kom naar Leiden om kampioen te worden" C leidse courant-bal iNNISCOMPETITIE VAN START Toekomst" Roodenburg I ffH e.drag Een pj voorkj iets fl it er [DEN Na de ondubbelzinnige erlaag van Parker tegen EBBC Bosch staat de Leidse ploeg van- ind voor de taak het verloren ter- i weer enigszins terug te winnen, i ondankbare, maar niet onmogelij- taak. In principe moet de Leidse teg in staat zijn Den Bosch middels zege (voorlopig) van de titel af te iden. In play-off-competities gebeu- nu eenmaal vreemde dingen en in verband hoeft de 8164 nederlaag afgelopen woensdag niet direct gal te zijn. In ieder geval dient (eer zich vanavond voor eigen pu- ek dan wel sterk te presenteren, et de wanprestatie van Den Bosch ver in het geheugen worden weg- topt. eilljke dagen dus voor Parker. En ir coach Hennie Blom. Niet.alleen nt hij zijn team mentaal weer op te iben gekrikt voor acht uur vana- ook de druk van de sponsor zwaar. In de persoon van Bock- heeft Parker eigenlijk om prolon- van het kampioenschap verzocht ie EBBC woensdag heeft zien spe- weet hoe moeilijk juist die. op- t voor Blom en zijn ploeg gaat sn. Zeker nu Blom zijn opmer- van na de wedstrijd tegen Donar („Zo slecht spelèn we niet na dat duel bij Den Bosch heeft moeten herzien' igens is het Parker-seizoen toch volledig overtuigend verlopen, jte uitschieters kende de ploeg in [competitie nauwelijks en ook nu in jnastrijd overheerst de twijfel. De g in Groningen kan als po sitieve uitschieter worden gezien, dat verlies in Den Bosch als negatief diept e)punt. De 64 punten van Parker in dat eerste treffen met EBBC vor men het bewijs nimmer scoorde Leiden met Parker als sponsor zo wei nig. Hoe de wedstrijdenreeks met Den Bosch dan ook afloopt duidelijk is wel dat het Parker van komend sei zoen „anders" zal moeten zijn. Er zal in de breedte gewerkt moeten gaan worden en met name het aantrekken van een tweede guard achter de zich op dit moment „leeg"spelende Plaat lijkt geen overdreven luxe. De thuiswedstrijd van vanavond biedt Parker trouwens niet de gewone grote voordelen. Het publiek zal vanzelfspre kend wel duidelijk Leids georiënteerd zijn, de omgeving waarin de Leide- naars het zullen moeten gaan maken heeft tot nu toe geen echte toppresta ties opgeleverd. Zo kende Parker vo rig jaar in de Groenoordhal in Punch al een erg lastige tegenstander, kon Donar pas na verlenging geklopt wor den en bleven de Groningers ook dit seizoen tot op één punt bij. Het spelen in de Groenoordhal moet dan ook worden gezien als service aan het Leidse publiek speltechnisch biedt het Parker slechts nadelen. EBBC-coach Ton Boot daarover: „Wij hadden met Den Bosch ook in de Brabanthallen kunnen spelen. Maar je bent naar ons idee gele als je dat doet. Wat heeft dat publiek er nu aan als je daardoor je kans op het kam pioenschap verknalt?" Zelf ziet Boot geen problemen in de Parker-coach Hennie Blom: opkrikken. Groenoordhal als speelzaal. „In de Eu ropa Cup hebben we in allerlei soor ten hallen gespeeld. Dan zullen we met een Groenoordhal toch zeker geen problemen meer hebben. En, mochten we vandaag verliezen, dan resteert al tijd nog die tweede thuiswedstrijd". Een sterke troef van de Bossche ploeg, die dan ook rustig aan het Leidse karwei kan gaan beginnen. Wat dat betreft ziet het er enigszins naar uit dat Parker zich op die eerste plaats van de ranglijst heeft verkeken. Het thuisvoordeel is groter dan je denkt. Het is al gememoreerd: Parkers taak is een hele zware. Het enige te ont dekken pluspunt vormt de positie waarin de Leidse ploeg woensdag door Den Bosch is gespeeld. Die rol van underdog heeft de Lei denaars al tijd wel gelegen. AZC—COACH GEURTSEN: George Geurtsen Van onze waterpolomedewerkster LEIDEN „Ik kom naar Leiden om lands kampioen te worden", zijn de voorspellende woorden van AZC/Unique-coach George Ge urtsen. AZC lean de titel morgen veroveren in het duel met streekgenoot de Zijl/LGB. Maar voordat deze derby wordt gespeeld moeten beide ploegen vanavond ook in actie komen. AZC speelt tegen ZIAN/Vitesse, een ploeg die volgens Geurtsen niet onderschat moet worden: „ZIAN blijft een topploeg en ik verwacht zeker geen gemakkelijke wed strijd". De Zijl ontvangt vanavond het op de vijfde plaats staande Neptunus Arnhem. Met de confrontatie met HZC/de Robben in het verschiet kunnen de Alphenaren nu de be slissing al forceren. De Dillenspelers hebben nu drie punten voorsprong op de waterpolo- ploeg uit Hilversum. En na dit weekeinde kan het duel AZC-HZC slechts belangrijk zijn voor de statistieken. Maar dan moet er wel gewonnen worden van de Zijl en ZIAN/Vites se. Voor de wedstrijd tegen ZIAN heeft Geurtsen •geen extra trainingen ingelast: „Doordat we dit weekeinde landskampioen kunnen worden verwacht ik dat mijn spelers optimaal gemoti veerd zijn". Over de ontmoeting met de Zijl zegt Geurtsen: „In een derby is alles mogelijk. Nogmaals, ik kom naar Leiden om de landsti tel "te veroveren". Dat dit nou juist tegen de Zijl moet gebeuren vindt hij geen bezwaar: „Liefst zou ik willen dat zowel LZ 1886 als de Gouwe uit de eerste klasse promoveren, want door dit soort streekderbys blijft het waterpo lo ook voor het publiek een aantrekkelijk ge beuren". Voor de Zijl is de wedstrijd tegen Neptunus erg belangrijk. Tegen die ploeg kan de Leidse waterpolovereniging voor het eerst in haar ge schiedenis een vierde plaats in de wacht sle pen. Doordat de Leidenaars twee punten voor sprong op Neptunus hebben en ook het doel saldo aanzienlijk beter is, kan de competitie vanavond met een vierde positie worden afge: sloten. Voor- trainer Rob Schouten, de man achter het succes van de Zijl, een beloning voor zijn inzet. Als enige full-time trainer in dienst van een zwem- en waterpolovereniging blijft hij aan de toekomst bouwen. Schoutens' werk levert wel degelijk verdere resultaten op. Drie Leidenaars, Stan van Belkum, Jan Jaap Korevaar en Martin Vreeburg, zijn voor de Nederlandse selectie geselecteerd. Bovendien heeft de doelman van de Zijl, Theo Uitten- hout, ook een uitnodiging ontvangen voor het spelen in het Nederlands team. Voordat Uit- tenhout besluit uit te komen voor het Neder lands zevental heeft hij een gesprek met Henk Lichtenveld, de begeleider van het Nederlands waterpoloteam. Programma: vanavond: 19.00 uur in zwembad de Dillen AZC-ZIAN. Zwembad de Zijl, Zijl/LGB-Neptunes Arnhem. Morgen: om 17.00 uur in zwembad de Zijl, De Zijl/LGB-AZC. DEN Voor de eerste maal moeten de ten- [clubs uit de regio Leiden morgen weer hun ihten gaan bewijzen in de tenniscompetitie. .tos van de tennissers ziet dit moment ech- foet angst tegemoet, want ook dit jaar begint npetitie weer dermate vroeg in het sei- dat de tennissers nog maar nauwelijks aan gravel gewend zijn. De tennisbond heeft en- jaren geleden geexperimenteerd met een la- startende competitie, maar toen moest meni- aan het eind van de competitie een be- i op invallers doen, omdat de zomervakantie- fiers "opeiste". Voor de KNLTB was het toen idelijk, dat de alom verafschuwde vroege •t van twee kwaden de minst kwade was.' de degradatie van Forescate vorig seizoen het district Leiden geen eersteklasser meer. Sassenheim komen de Voorschotenaren nu de Overgangsklasse A. Dit betekende drie nsingles in plaats van vier, zodat John Vis been het veld heeft moeten ruimen. Henny Koe mans, Bram Madera en Arnold van de Capellen bleven van de partij. Bij de dames heeft Monique van der "Storm gezelschap gekregen van haar ou dere zuster Yvonne van der Storm, die vorig sei zoen bij het Amsterdamse Jaagpad speelde. Lise- lotte van der Bijl, jarenlang vaste keus voor het eerste, heeft nu een stap terug moeten doen, naar het tweede team in de tweede klasse. Voor de eerste competitiewedstrijd moet de Voorschotense ploeg naar Bilthoven. De twee andere ploegen in de poule zijn niet bepaald naast de deur: Volley uit Eindhoven en Kimbria uit Maastricht. STV uit Sassenheim gaat wellicht een moeilijk seizoen tegemoet. De ploeg is met Amstelspelers (versterkt met Annette van der Mey), Bakkum I en Victoria 2, dat morgen in Rotterdam de tegen stander is, in een zware poule ingedeeld. Boven dien bleek afgelopen zondag in een oefenpartij tegen Noord wijk, dat het team nog niet in glan aal s zende vorm verkeert. Vooral in de dubbels impo neerden ze niet. Sassenheim speelt met Peter Pauwels, Harry Verdegaal en Alfred Gelever, die voor Ton Creijghton in de plaats is gekomen. Ro- semarie Verdegaal Speelt de eerste damessingle. Over de tweede dame bestaat nog onzekerheid, want Martien Thakur is naar Hazerswoude over gestapt. Roomburg hoopt in de Overgangsklasse B de da lende lijn van de laatste jaren stop te kunnen zetten. Deze taak is weggelegd voor Jurgen Pe ters, Bub van der Zee, Marinus Brooshooft en natuurlijk Milou Penseel. Helaas voor Roomburg is Annette van der Mey vertrokken. Carien Kes- semakers moet tonen, hoe ernstig deze verzwak king voor de Roomburgers is. Noordwijk gaat in deze klasse beslist weer hoge ogen gooien, want Piet Veentjer heeft tennispark Noordwijk gepacht en 'speelt nu de eerste heren single. Ronald Blommendaal ngemt de tweede voor zijn rekening, maar hij zal gedurende de competitie afwisselen met Pasma en Uittenbog- aard, die morgen in het tweede team in de twee de klasse spelen. Josien van de Koogh en Hanne- ke Rother hebben hun plaats in het eerste behou den. De afgelopen twee seizoenen wist Noordwijk het kampioenschap niet in promotie om te zetten, maar nu met behulp van Veentjer, gaat het ge zegde "driemaal is scheepsrecht" wellicht op. De tegenstanders in de poule zijn Iduna, dat morgen in Noordwijk op bezoek komt, Holy uit Vlaardin- gen en Leimonias 3. Unicum, eveneens uitkomend in de Overgangs klasse B, heeft voor de spectaculairste aanwin sten gezorgd. Twee ex-Hoofdklasse spelers Wim Pufkus en Philip van der Kwast, hebben hun club Thor RW voor Unicum ingeruild. Met verder Marjon van Boeckel en Maureen en Har Meyer, lijkt Unicum een zeer sterke ploeg te hebben. In de tweede klasse heeft de Leidse Hout in het eerste team een rigoreuze verjonging doorge voerd. Annemieke Gats, Jean-Marc v. Maren en Hans Ekker, die vorig seizoen hun kracht in ver schillende C-toernooien demonstreerden, hebben nu de kans op hoger niveau ervaring op te doen. Inge van Zuren en Bas Ploos van Amstel kunnen dan hun routine in de dubbels aanwenden. Bij De Munnik hebben zich weiryg veranderingen' voorgedaan, of het moet de terugkeer van Ellen Gerrese in het eerste zijn. Verder spelen Joke van Sas, Bart van der Feen en Peter Wolterink. Ook het Katwijkse Zee en Duin, dat het vorig jaar in de promotiewedstrijd voor de tweede klasse niet redde, houdt het bij de oude kern, Els Kales, Thea de Groot, Jan van de Lippe en Jan de Groot. PAUL THEUWISSEN ;h|aand van links naar rechts: Remco den Os, Ronnie Bruin, Paul Pikaar, Jeffrey Riethoven, Peter Chou- on, en Mare Prins. Knielend: Richard van der Weij- den, Reinier de Graaf, Marcel den Haas, Omar Leihitu en Erwin Gorthuis. 'IDEN De door Sporthuis Wout Bergers beschikbaar ge lde Leidse Courant Bal is deze week weer eens beland bij allerkleinsten. De F-junioren van Roodenburg vormen het ritkige team dat vanwege „het klein zijni' de bal in ont- igst konden nemen. Met leiders Sam den Os en de Bruin Wfttdt er door dit elftal hard aan de toekomst gewerkt. Of, 01 we het anders zeggen, de F-jes van Roodenburg worden, kUig, goed en verantwoord begeleid op hun eerste schreden 'het, voor hen, nog kleine voetbalveld. Dubbel Zoals u als waarde lezer, ge achte lezeres ongetwijfeld zult hebben gemerkt, stond het af gelopen weekeinde duidelijk in het teken van de voetbal sport. Een dubbelprogramma heette het officieel, gedwon gen door die nogal lang uitge vallen winterstop, dienden de voetbalamateurs zich tijdens de Paasdagen erg nadrukke lijk met hun sport bezig te houden. Zoals ook de sportre dacties van enige regionale bladen zich dit weekeinde tot diep in diverse nachten met dit spelletje hebben mogen vermaken. Een opdracht waarin veel werk lag verscholen, maar die die maandag met het uur leu ker werd. Want opvallende acties hadden sommige „Leid se" clubs wel in petto. Dubbel (2) LDWS bijvoorbeeld. Vorige week in een gesprek met Leo de Jong nog van deze train- meester gehoord dat hij „nog altijd goede hoop" had. Ein delijk zou het team weer eens compleet kunnen gaan aantre den, en dat moest wel effect hebben, volgens de Jongs zeg gen. Je bent bij het horen van een dergelijke opmerking van een door de resultaten in het nauw gebrachte oefenmeester geneigd dit alles met een for se korrel zout te nemen. Maar neemt vervolgens toch met meer belangstelling dan nor maal kennis van de geboekte resultaten. En ja hoor: drie punten uit de twee wedstrij den. En nog even afgezien van het resultaat van de don derdagse derby met Lugdu- num er is inderdaad op nieuw hoop voor het Leidse Door Wilskracht Sterk. Sorry Leo, dat twijfelen zul len we niet meer doen... eens drie wintspunten weg tij dens üe paasdubbel en vond weer aansluiting. Met name dat punt bij Papendrecht vormde maandag een opval lend licht punt. Zeg nu zelf: na een 3-8 nederlaag ver wacht een mens toch geen 1-1 gelijkspel? Dubbel (4) Dubbel (3) Met LDWS en Roodenburg, kwamen ook Lugdunum, Quick Boys en (erg opvallend) Katwijk als grote winnaars uit de bus. Maar, er waren ook verliezers. Noordwijk bij voorbeeld. Twee punten uit duels die, het werd treffend in het verslag gemeld, „vroe ger gewoon gewonnen wer den". Kampioensaspiraties zouden kunnen worden opge borgen. Al weet je dat we blijven het zeggen bij Noordwijk nooit helemaal ze ker. Roodenburg. Nog zo'n Leidse vereniging in duidelijke de gradatieperikelen. Pakte even Dubbel (5) Een andere, minder succesvol le ploeg heette dat weekeinde UVS. Leidens enige hoofd klasser vergaarde slechts een punt raakte definitief de aansluiting met de sterkere teams kwijt en kijkt nu onge twijfeld wat angstig naar on deren. Maar we hopen wel dat de stand op de ranglijst UVS niet zal verleiden tot een „an der" soort voetbal dan dit sei zoen gebruikelijk. Daarvoor ging het dit seizoen te vaak te goed met het jeugdige elf tal... Hennie Hennie Montanus kende afge lopen weekeinde gelukkige momenten. Miste een straf schop in de zaterdagse afleve ring tegen Vredenburch en speelde de maandag daarop nog eens een keer erg onge lukkig terug in het treffen met Lisse. DOCOS verloor tweemaal. Het deed me direct denken aan dat andere moment dat zo ongelukkig uitpakte voor Hennie Montanus. Jaren terug nu al haalde Montanus in het uiterst belangrijke (degrada tieduel tegen ASC ontzettend hard en daarbij nog eens erg zuiver uit. Kansloos vooi' die ASC-doelman (dat was ik dus) werd op die wijze een 2- 0 voorsprong voor DOCOS een feit. Zoals ook degradatie voor ASC op dat moment on vermijdelijk leek. Die wed strijd moest echter worden overgespeeld, ASC won toen wel en DOCOS degradeerde. Waardoor de treffer van Mon tanus zelfs geen statistisch be lang meer kende. En daar moest ik vandaag, na dat ongelukkige Montanus- weekeinde weer even aan denken... LC-Bal Zelden zal een Leidse Cou rant Bal sneller in gebruik zijn genomen. Tijderfs de rust van hun treffen, ontvingen de F-juniortjes van Roodenburg het Bergers-leer. De foto werd genomen, de oude bal weggetrapt en de LC-Bal in het veld gebracht. Als belo ning: dit spelmoment LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL 1979 PAGINA 11

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11