Garantie tot 1992 jjjj[ Meubelfabriek Qjgter|,vjj|£ ITENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 APRIL 1979 PAGINA 9 ken bij gedragen, wat ronduit lelijk is. Het lijkt ons een voortzetting van de discomode; dansjur- ken met pyjamabroeken. Bovendien is het een en al pailletten en geglitter wat men voor de avond en de kleine uurtjes heeft bedacht. Maar goed, voor elck wat wils moet er zijn! Wij geven de voorkeur aan het kleine zwarte avond- of cocktailjurkje om eens een ouder wets woord te gebruiken van crêpe of zijden jersey, met al dan niet een fraaie drapé en een decolleté, wat voor heel wat vrouwen flatteuzer is, ook al is het niet opzien barend, want ook dat hebben we al eens ge had. Ook de ouderwetse box- coat bijna vierkant door de brede schouders en ensembles met ze- Parelgrijze japon en crêpe met verbrede schou derlijn en offi- cierskraag. (Paco RabanneT De shows werden op di verse plaatsen gehouden, vandaar dat er in heel Parijs geen hotel meer was te krijgen en alle restaurants overbezet wa ren. De grote expositie hallen in Porte de Ver sailles zijn het eigenlijke centrum van deze half jaarlijkse confectieweek, waar 12Ö0 ontwerpers en copfectionneurs hun nieuwe collecties toon den. Er is nu echter een pleisterplaats bijgekomen, namelijk de plek van de oude Hallen, eens voe dercentrum voor heel Pa rijs. Daar staan nu enor me tenten van leikleurig- plastic, waar beroemde couturiers, die zich van daag de dag ook met confectie- en boutique- collecties bezig houden, hun shows presenteer den. Deze van oudsher bekende Hallenbuurt leeft hierdoor duidelijk weer op en is nu een soort kunstenaarscentrum ge worden met - theatertjes, boutiques, galeries en bijzondere eethuisjes. Het was een hele drukte in deze volkswijk, waar rijen modieus geklede belang stellenden met hun invi taties stonden te wappe ren om de ene show na de andere te kunnen bij wonen. Alle ontwerpers hebben ditmaal duidelijk één ding gemeen: brede schouders en een inge snoerde taille. Vooral bij de tailleurs en redingotes (getailleerde mantels) zien we, ook wat de stoffen betreft (laken,. kamgaren, grain de pou- dre), een mode terug uit de vijftiger jaren. Keurige kostuums met strakke splittenrokken en chemi ses met plissé of cirkel- rok „a la Doris Day" zijn in alle toonaarden aan wezig. De vrouw boven de der tig komt weer volledig aan haar trekken. De jeugd zal er niet weg van zijn, alhoewel wij daar toch al meisjes za gen lopen in kokerrokjes met naadkousen en hooggehakte schoentjes. Brede schouders en inge snoerde taille Een driedelig en- bestaan- uit een zeven achtste jas en double bres tailleur in composé streep. (Schiapa- Een cocktailju.'kje in zwarte z jde met V-hals en splitten opzij. (Paco Rabanne) Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, het met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie geloogd massief Europees eiken voorzien van eigen brandmerk ongekende service Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. onze moderedactri ce) IS Alweer nieuwe i voor de winter! Pa- was de afgelopen n in de ban van de a porter!". Vijftig- tnd inkopers en ruim tod journalisten en rafen uit alle delen de wereld waren de Lichtstad geko- om de nieuwe win- i Hectie voor 1979- te bekijken en hun iHingen op te geven, vooral opviel was de I belangstelling van en inkopers uit het van de Rijzende die Parijs als baker der mode nu ook ikt hebben! Ook kleine hoedjes (pil lendoosjes noemden we die vroeger) met genopte voiles waren al volop te koop in de diverse wa renhuizen. Een heel aardig kleding stuk voor de jeugd en ook voor de volwassen sportieve vrouw, is de overall in wol, fluweel, suède, matelassê enz. Leuk gemaakt met ritsen, knopen, zakken en elas- tich ingehaalde tailles, is dit een praktische en flatteuze dracht voor de winter! De pantalon is trouwens ook weer volop aanwe zig! Als bandplooibroek bij kostuums, maar ook in satijn of soepele stof, gedragen onder openval lende jurken en rokken. De smalle pijpjes vallen net op de enkel. Er wor den meestal hoge hak- Voor de avond een broekensem ble in een crêpe de Chine faponné' met blouse in mousseline de soie lamèe en bijpassende tur ban. (Luis Mari) Parijs werden getoond. Er waren mooie zuiver zijden en wollen mousse- lines in romantische kleuren als brons, terra en andere roodbruine aardtinten, aubergine, vi olet en gelukkig ook in de goede basistinten, zwart, wit, grijs en beige! Om de wintemouveauté's nog eeiïs op een rijtje te zetten: - roklengte tot net over de knie, verbrede schouders vaak met epauletten en plooien tot zeer breed door kappen en vullin gen. geplooide kop- en vleermuismouwen bij ja ponnen, - ingesnoerde tailles via elastiek of met brede ceintuurs en cumber- bunds, - asymmetrische knoop- sluitingen en belijningen, - double brested sluitin gen bij tailleurs, mantels en rokken. - pillboxes met voiles en flaphoeden a la Garbo. - baretten en alpino's met veren en vleugels, - gekleurde kousen en panties met naad, diepe V-halzen; stra pless of spaghettiband- jes, - smokingtailleurs met shawlrevers voor de avond met lange, strak ke, gespleten rokken ol pantalons, enkele vasaques (drie kwart jakken op nauwe broek of rok), - stoffen; veel ruiten, o.a. Engelse kilts, - langharige mohairs, - ratinè's (voor jekkers), -alpaca's. -zijden jersey's, - zijden mousselines, - moiré's en taft voor de avond

Leidse Courant | 1979 | | pagina 9