Bellingwedde blij met burgemeester Drenth Ton van Rijn winnaar van solistenstrijd St. Jansfanfare Imposante tentoonstelling in Noordwijkse Kapel Collecte voor Zoeterwoudse bejaarden Diamanten trouw in Voorhout KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 APRIL 1979 PAGI 2 ZOETERWOUDE De grote winnaar van de solistenwed strijden, die de St. Jansfanfa re voor de derde maal orga niseerde, is Ton van Rijn ge worden. In de vaandelafdeling ver sloeg hij Wil Botman met een klein verschil en kwam zo doende in het tijdelijk bezit van de door drukkerij De Boer beschikbaar gestelde wisseltrofee. Voor zijn uitvoe ring op de bariton kreeg Ton 150 punten met lof. In totaal werd in vier afdelingen ge streden om de „Ome Joop wisseltrofee". Winnaars in de derde afdeling werd het duo Edgar Roeleven en Frank van Rijn, op hoorns met 102 pun ten. In de tweede afdeling was Maria van Leeuwen met 120 punten de sterkste, ook op hoorn. Peter Loos met 127 1/2 punt de winn,® in de afdeling 1 op een k een grote belangstelling, waren niet alleen erg deelnemers, ook was er v belangstelling van familie B andere leden. Buiten dinging werden er door i schillende leden nog wat nummers gespeeld, o.a. het Zoeterwouds Saxofoc wartet, met een sopraan-, tenor- en baritonsaxofoon. De halfjaarlijkse lompen» van de St. Jansfanfare wo n zaterdag 21 april gehoud di Men wordt verzocht het la di goed op die dag alvast tój ri te zetten zodat op één i heel Zoeterwoude afgewfijb kan worden. NOORD WIJK In de Kapel aan de Noordwijkse Hoofd straat is tot 22 april een tentoonstelling te zien van werk van vakfotografen en amateurs. De tentoonstelling „Op de Foto" laat werk zien van Eva Besnyö, Gerard Fieret, Michel Krzyzanowski, Max Koot en Paul de Nooijer. Het portret staat op de tentoonstelling centraal en is in vijf verschillende visies te aanschouwen. Ook het familie-portret is in tal van varianten te zien. Max Koot, hoffotograaf en wellicht de meest bekende van de vijf, maakt dit portret op klassieke wijze, tegen een neutrale achtergrond en haarscherp. De familie is zorgvuldig opgesteld en staat er op haar paasbest op. Michel Krzyzanowski daarentegen portretteert de mensen in hun omgeving. De huiskamer en het meubilair behoren er in zijn opvatting bij. Geheel afwijkend zijn de beelden van Fie ret. Zijn mensen zijn eerder geheimzinnig dan duidelijk, ter wijl Paul de Nooijer eigenijk het familieportret op de hak neemt. Men zou het een amusant commentaar kunnen noemen op de gebruiken van de groepsfotografie. Burgemeester mr. Bonnike haakte daarop in z'n openingsspeech in: „De tijden en de zeden veranderen. Wat bloot mag, als het maar netjes blijft". Eva Besnyö boeit het meest Zij legt in haar portretten een bewonderenswaardige combinatie van pose en natuurlijkheid. Zo vallen het familiegroepje aan de waterkant en de zogende moeder (tweemaal) bijzonder op. Behalve het werk van de reeds genoemde vakmensen, kan men op deze tentoonstelling tientallen foto's zien van de Noordwijkse fotogroep „X 65". Daarin benaderen amateurs het professionele. Juweeltjes van kunstzinnig fotograferen rijn er bij, maar ook markante beelden uit het zeedorp, zoals die van de oude vissershuisjes op de dammetjes, Noordwijk telt ze nog steeds. Binnen afzienbare tijd zullen de pandjes echter onder slopershanden vallen en daarom was het een patent idee van „X 65" om ze als verplicht object in haar fotoprogramma op te nemen. Zeer fraai rijn ook de opnamen uit de bossen en die van de kerk uit „De Buurt". De expositie in de Kapel aan de Hoofdstraat is tot en met 22 april dagelijks geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur (zaterdag en zondag van 13 tot 16 uur). De toegang is gratis. ZOETERWOUDE De Zoe terwoudse bejaarden zullen dinsdag 12 juni hun traditio nele reisje maken. Via de- duinstrook zal het dit jaar richting Alkmaar gaan. De bejaardenreis, dit jaar voor de 29e keer georgani seerd, is alleen maar mogelijk met de steun van de burgerij. Zelf betalen de 65+ ers 25,- per persoon, de rest wordt aangevuld met de opbrengst van een collecte. Vong jaar was de opbrengst van deze collecte 5400 gulden en het organiserend comité is vol vertrouwen dat ook dit jaar weer genoeg bijeen gebracht zal worden om de reis moge lijk te maken. Er zullen onge veer 200 deelnemers rijn en wetend dat de reis per per soon 50,- kost zal tenminste vijf mille opgehaald dienen te worden. VOORHOUT Het echtpaar Van Leeuwen-Angevaarse viert maandag 30 april het diamanten huwelijksfeest. Op 4 mei is er ter gelegenheid van dit jubileum in de Bartholomeuskerk een plechtige Eucharistieviering die om 14.00 uur zal aanvan gen. Die dag is er ook gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren en wel van 16.30 tot 17.30 in het Parochiehuis aan de Herenstraat. Als „Oom" Chris en „Tante" Martha staat het echtpaar be kend in heel Voorhout "Tante" Martha bood ontelbare malen de helpende hand, wanneer er een jong Voorhoutenaartje ter wereld kwam. „Oom" Chris heeft als vaste drager van begra- venisonderneming „St Barbara", 48 jaar meer dan zeshonderd inwoners van Voorhout de laatste eer bewezen. Toen het echtpaar ongeveer drie maanden getrouwd was, kwam er een Duits meisje bij hen in huis om wat op krachten te komen. Dat meisje is nooit meer weggegaan. Het echtpaar noemt het hun eigen dochter. Daarnaast kreeg het echtpaar nog twee zoons en drie dochters. De heer en mevrouw Van Leeuwen kunnen bogen op een forse familie met hun 21 klein kinderen en zo'n 20 achterkleinkinderen. De heer Van Leeuwen is tot rijn pensionering bloembollenk weker geweest. Hij fietst nog graag en is dol op klaverjassen. Mevrouw Van Leeuwen brengt wel eens een bezoekje aan haar dochter die ook in Voorhout woont „Eigenlijk is het te ver om te lopen, maar als ik buiten kom steek in gewoon mijn hand op en dan stopt er altijd wel iemand die mij even naar mijn dochter brengt Ze kennen me toch bijna allemaal", aldus mevrouw Van Leeuwen. Vakbonds- getrouw. afdeling Hazerswoude-Koul jj kerk aan den Rijn, huldij gisteravond vier jubilaris Jac. Loomans, zestig jaarl mocht een lauwertak in o vangst nemen van distrii B bestuurder H. van de B< v De voorzitter van de il .k. ling, W. Nagtegaal en N. d( Ginhoven kregen een zilvi asbak, vanwege hun vea jarig lidmaatschap. G. Bostelen, tenslotte (hij wethouder te Koudekerk i den Rijn), kreeg een speld de revers geplaatst, wcf zijn lidmaatschap van vijl twintig jaar. De huldij vond plaats in het N« lands Hervormd Verenifi sgebouw te Hazerswon dorp. De afdeling zette I feestelingen in het middels bloemen drankje. zonnlf en m „Rijnsburg Oranje e in gemeentehui RUNSBURG De heer Hemmes, algemeen vertcf woordiger van het bestap van de veilingverenigi „Flora", opent vrijdag april om 20.00 uur in het meentehuis in Rijnsburg Jtijnsburg-Oranje" expositl 38 Werk zal te zien zijn van tie Knijff met aquarellen pastels, Helen Marcks wandkleden, Odilia van met pentekeningen, Mai Plasse met sieraden, Aad senoot met zeefdrukken Bert Zuidgeest met droogtó mobjecten en tenslotte man van de Berg met een gemeen Bloemendecor. tentoonstelling zal tot 10 geopend rijn tijdens de k tooruren. Vrijdagavond 19.00-21.00 uur en zaterd middags van 14.00-17.00 uu: de tentoonstelling eveneens bezichtigen. Sta reki dat Pasop voorschooi steenvegers" NOORDWIJK. Een Le|J« denaar, zeker niet onbf Ere kend bij de politie ver voegde zich een dezer d» gen bij de bewoner var. een monumentaal heren huis aan de Voorstraal de met het verzoek schoorsteen te mogen v* gen. Hij kwam blijkbaar i'ate als geroepen en de op drachtgever vergat zeiir te informeren wat hd JpH karwei zou gaan kosten dat Dit kwam hij eerst aas doe de weet toen hem de re kening werd gepresen teerd: tweemaal vijftiet gulden voor het ragen et j*1 nog eens tweehonderd gulden als extra-onkostefl Maar daarvoor had dl Leidenaar alle stookgatet gecontroleerd en het pand van boven tot beneden grondig bekeken. Voor alle zekerheid heeft dl Noordwijker z'n antiek' spullen nu maar eldefl opgeborgen. Voor de re cherche is het gebuenk aanleiding de burgerij waarschuwen om g# onbekenden, die zich p* senteren als schoorstee^ veger of dergelijke, huis toe te laten. beic LEIDERDORP/BELLINGWEDDE - Bellingwedde is blij met haar nieuwe burgemeester en drs E.Drenth is blij met zijn eerste gemeente. Dat bleek gis termiddag overduidelijk bij de installa tie van de oud-PvdA-wethouder uit Lei derdorp. „Het verheugt ons bijzonder thans te kunnen constateren, dat aan de inhoud van de profielschets door uw be noeming grotendeels is tegemoet geko men", stelde loco-burgemeester J. Melis, die het ook een voordeel vond dat de heer Drenth oost-Groningen kent. Zoals gemeld is Drenth's grootvader wet houder van het naburige Vlagtwedde ge weest De indruk die men in de Rand stad van Groningen over het algemeen heeft („onherbergzaam en koud, en Be llingwedde in het verre oosten is daar het extreme van, bijna het einde van de wereld"), deelde hij dan ook niet Drenth was vooral ook blij met rijn nieuwe ge meente omdat hij zichzelf icon vinden in de profielschets, die de raad in septem ber na het vertrek van de heer J.J. Hoeksema van Steen wijk had opgesteld. De manier waarop de Bellingwedders te gen een burgemeesterschap aankijken, beviel het echtpaar Drenth ook wel. Dat Bellingwedde het zeven en een halve maand zonder burgemeester heeft moe ten doen, was gistermiddag nog wel een punt van kritiek. Met name de Partij van de Arbeid-fractie was teleurgesteld in de benoemingsprocedure, zo liet voor zitter S. van der Baan weten. „Als je ja nuari als streefdatum wenst, is het dacht ik begrijpelijk dat als de benoeming in april afkomt, het geduldig wachten wel erg op de proef gesteld wordt". Drenth wist ook niet waarom rijn benoeming zo lang op zich had laten wachten. „De pro cedure is in ieder geval voor verbetering vatbaar", meende hij. „Vooral in kleine gemeenten als Bellingwedde is het niet gemakkelijk als de wethouders, die daar naast ook een normale dagtaak hebben, het werk alleen moeten doen". CDA-frac- tievoorritter E.Kruize verwachtte van de nieuwe burgemeester „een stuk bruisen de energie". Volgens de huidige Partij van de Arbeid-wethouder van Leider dorp, de heer J. Bezemer, „is Drenth nog veel bruisender dan u denkt. Als hij eenmaal bezig is is hij moeilijk meer te gen te houden." Volgens de burgemeester van deze Zuid hollandse gemeente, de heer MA. van der Have was Drenth „een voortreffelijk wethouder geweest". „Wel eens eigenwijs, maar hij heeft ook verschrikkelijk goeie dingen gedaan". De nieuwe burgemeester stelde nadruk kelijk dat hij rijn afkomst niet zal ver loochenen. „Dat kan ook moeilijk, want ik kom uit een rood nest. Als burge meester heb ik nu niet zozeer meer een politieke verantwoordelijkheid, die ik als wethouder had, maar meer een persoon lijke verantwoordelijkheid. In dat kader zal ik proberen boven de partijen te staan." En ter geruststelling van de christen-democraat Kruize voegde hij er aan toe: „Goede argumenten rijn mij soms meer waard dan een politieke over tuiging." vereniging „De Rijnschui mers" houdt zaterdag 21 aprl in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat een groots lente bal. Medewerking zullen ver lenen het combo „The Lighte- nings", de boerenblaaskapel „De Gespleten Klomp", de showgirls „Actief" en uiter aard Prins Gerard I met vol tallig gevolg. Aanvang 21.00 uur. Toegangskaarten rijn verkrijgbaar aan de zaal en bij de bekende verkoopadres sen. RIJNSBURG Postzegelve reniging Philatelicia uit Rijns burg houdt zaterdag 21 april in De Voorhof aan de Vliet een ruildag. Hoofdzakelijk zal worden geruild maar ook is het mogelijk pstzegels te ko pen. Die avond vindt er ook een loterij plaats waarvan de trekking direct 's avonds zal geschieden. VOORSCHOTEN Het CDA-Voorschoten houdt maandag 23 april in de Moe der Godskerk aan de Bar. S. van der Oyelaan een openba re vergadering waarbij staats secretaris L. de Graaf van so ciale zaken een lezing zal houden. Hij spreekt dan over de noodzaak van „Bestek '81" en over het Europees sociaal beleid. Aanvang 20.00 uur. De skeletten van de praalwagens. Twee van de veertig leden van het Tahitiaanse ballet. Vandaag is een oegin ge maakt met het opsieren van de praalwagens van het tweendertigste Bloemencorso van de Bollenstreek. Veel nijvere handen steken de bloemen in de majestueuze praalwagens. Morgen en vrij dag is het opsteken van de wagens te bezichtigen in de hallen in Lisse. In de nacht van vrijdag op zaterdag rijdt de karavaan naar Haarlem, om omstreeks tien uur te vértrekken voor de rit door de streek met als eindpunt de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk. Rond de opbouw en exposi tie in de Hobaho-hallen wordt door de Lions Club Bollenstreek een groots feest georganiseerd. Grote trekpleister zal ongetwijfeld zijn het optreden van het wereldvermaarde National Ballet de Tahiti. Toegang tot de expositie kost vier gulden per persoon, kinderen half geld. De openingstijden zijn: donderdag van 12.00 tot 24.00 uur en vrijdag van 10.00 tot 01.30 uur. KATWIJK ZEE Het jeugd- circus het „kraaiennest" komt op uitnodiging van K&O naar Katwijk. Dit circusfestijn is geschikt voor kinderen, hun ouders, oma's en opa's en wie er maar mee wil komen. In Nederland bloeit het kin dercircus, tot eindeloos plezier van de artiesten en tot groot vermaak van vele kinderen, die er jaarlijks een brok pret aan beleven en er een dosis nieuwe ideeën opdoen. Het jeugdcircus 't Kraaiennest uit Den Haag heeft een geweldi ge reputatie en trad al in vele plaatsen in ons land op. Dit circusgebeuren door kinderen, vindt op zaterdagmiddag 21 april om 2 uur plaats in de sporthal Cleijn Duin. Toe gangsprijs/ 2,50 p.p. NOORDWIJK AAN ZEE De „Sea Side Singers" geven vrijdag 20 april in de Neder lands Hervormde kerk in Noordwijk aan Zee een con cert onder leiding van Arie de Ru. Medewerking zal te vens verlenen een Duits man nenkoor. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. LISSE - De VW-Lisse houdt op zaterdag 5 mei weer haar traditionele mozaïekwed strijd. In principe kan ieder een in Lisse met deze kleuri ge wedstrijd meedoen. Bloe men voor het mozaïek rijn traditie-getrouw te verkrijgen bij de Hobaho-hallen in Lisse. Meedoen kan door een deel nameformulier met de regle menten te halen bij het VVV- kantoor aan de Grachtweg 53 in Lisse. Bloemencorso in wording OEGSTGEEST Hein Wil- zen houdt van vrijdag 20 april tot en met donderdag 10 mei in galerie Pulchri Studio aan de Passage 10 in de Kempenaarstraat in Oegst- geest een expositie van eigen werk. De tentoonstelling die vrijdag 20 april om 17.00 uur door Theo Bitter wordt geo pend laat aquarellen en teke ningen zien. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 10.00 uur tot 16.00 uur. 's Zondags en op Koninginne dag gesloten. NOORDWIJK - De Stichting Kulturele Aktiviteiten Noord- wijk organiseert op vrijdag 20 april haar tweede grote con cert in dit seizoen. Optreden zal dan het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest in de Her vormde Kerk in Noord wij k- Binnen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten rijn te lefonisch te reserveren bij de Stichting K.A.N. Op het pro gramma staan werken van Hector Berlioz, Felix Mendels- sohn-Bartholdy en Ludwig van Beethoven. De toegangs prijs bedraagt 10 gulden per persoon, 25 gulden voor een gezinskaart en 7,50 gulden voor CJP en 65 plus kaarten- houders. OEGSTGEEST De SJJO houdt donderdag 19 april een grote verfinstuif in de kelder van het Gemeente Centrum. De instuif begint om twee uur 's middags en sluit om half vijf. De kosten bedragen 1 gulden per persoon. Ieder een van 6 tot 12 jaar is hier bij van harte welkom. VOORSCHOTEN Burge meester Dr. J. van der Haar van Voorschoten opent op vrijdag 20 april om 20.30 uur een tentoonstelling van. het werk van Pieter Groeneveld. De inmiddels 90 jaar oude kunstenaar zal vooral aarde werk exposeren. De tentoon stelling wordt gehouden in de Openbare bibliotheek aan de Wijngaardenlaan 4 in Voor schoten. LEIDERDORP In de Dorpskerk aan de Hoofd straat in Leiderdorp wordt op dinsdag 24 april een gerefor meerd-hervormde gemeente avond gehouden over zending in Nederland. Sprekers zijn die avond; ds. T. de Nie, se cretaris Raad van de zending in Oegstgeest, ds. G. van Na- meren, predikant van de Bap tistengemeente in Leiden en kapitein Poppema van het Le ger des Heils in Leiden. De avond wordt geleid door ds. van Loenen, gereformeerd predikant in Leiderdorp. Daarna is er gelegenheid tot discussie met als onderwerp „Wat vindt u van de zending in Nederland". LISSERBROEK De Jeugd toneelvereniging Tournelein voert zaterdag 21 april in het Dorpshuis De Meerkoet in Lisserbroek het stuk „Blauw Bloed" op. De voorstelling be gint om 20.00. Niet-donateurs kunnen aan de zaal kaarten verkrijgen a 3.50 gulden per stuk. Kinderen tot en met 14 jaar betalen 1,75 gulden. NOORDWIJK De Noord wijkse Wandelvereniging orga niseert 28 en 29 april voor de tweede maal haar Bollenwan- deltocht. De afstanden die kunnen worden afgelegd rijn 6, 10 en 15 kilometer. Het parcours zal zo veel mogelijk langs de bollenvelden lopen. Een ieder die de tocht vol brengt ontvangt een medaille met lint. Gestart kan worden om 12.00 uur en om 14.00 uur vanaf het Bowlingcentrum Faase aan de Van Panhuys- straat. Inschrijfgeld is 2,50 gulden per persoon. LEIDERDORP Carnavals-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4