Parker bakt titel aterdag Walter Planckaert slaat goede slag Rijnsburgse Boys in finale Zilvermolentoemooi Oegstgeest verovert koppositie door overwinning op Abbenes lusland p dreef NEDERLAGEN VAN DER WAL EN DE BOER Lis iZEGE OP FC: 2—1 21 i! Van onze sportredactie |>EN Veel enthousiasme kon Rijn- zc.ppjse Boys niet opbrengen voor het ■Jmet LFC, een wedstrijd waarin een né/oPlaats het Zilveren Molen toer- op het spel stond. Ondanks dat ge- hadden daar echter wel de hulp van doelman Cees Bosch voor nodig. Bosch ging twee keer in de fout en dat lever de Rijnsburgse Boys zijn doelpunten op. Dat gebrek aan inspiratie bij de ploeg aan motivatie won Rijnburgse uit Rijnsburg was naar alle waarschijn- met 2—1 van een hardwerkend en lijkheid een gevolg van de twee wedstrij- spelend LFC. De Rijnsburgers den die de zaterdagtweedeklasser het af gelopen weekeinde speelde. LFC, daaren tegen, had een wat rustigere Pasen ach ter de rug, de Leidenaars kwamen alleen op zaterdag in actie. In de eerste helft werd Rijnsburgse Boys niet gevaarlijk. De combinaties werden zo gebrekkig uitgevoerd dat de LFC-de- fensie, met John Verschoor als laatste man, nauwelijks in moeilijkheden kwam. LFC speelde aanzienlijk beter en tien minuten voor rust viel dan ook de ver diende openingstreffer. Henk van der Leek ondernam een solo, passeerde Anne Ouwersloot. en Gerrit van Egmond en rondde zijn. actie af met een fraai schot. Even later verzuimde Bles Zuma die voorsprong te vergroten. Zuma ver scheen in vrije positie voor doelman Cees Star maar inplaats van zelf uit te halen schoof Zuma de bal in de richting van Gerrie Nagtegeller. Van Egmond was ter plaatse en belette Nagtegeller in te schieten. Ook na rust draaide Rijnsburgse Boys niet best en een overwinning voor LFC behoorde tot de mogelijkheden. Ruud van der Voort, beter gezegd doelman Cees Bosch, dacht daar anders over. Van der Voort loste een kwartier voor tijd een slap schot waarop Bosch zich verkeek, 11 was een feit. En in de verlenging greep Rijnsburgse Boys toch nog de volle winst Cees Bosch leverde de bal in bij Piet Haas noot die in een onoverzichtelijke situatie de bal in een leeg doel trapte. WOENSDAG 18 APRIL 1979 PAGINA 15 (Van onze sportredactie) LEIDEN Voor de eerste klasse afdeling za terdag werden gisteravond vier inhaalwed strijden gespeeld. GWS won in Sassenheim met 2-1 van Kagia, terwijl Bernardus in de laatste seconden verloor van Woubrugge (2-3). Oegstgeest won vrij eenvoudig bij Abbenes (1-3) en TAVV greep in de slotfase de volle winst bij Valken *68 (2-3). In de tweede klas se klopte Alphia Kickers '69 met 0-2, terwijl LSVV '70 de sterkste bleek in de confrontatie met Stompwijkse Boys: 2-0. GWS keek in de rust van het duel tegen Ka gia nog tegen een 0-1 achterstand aan door een eigen treffer. Na rust stelde de thuisclub evenwel orde op zaken en via noeste arbejd werd de achterstand omgebogen in een voor sprong door doelpunten van Jaap van Reste ren en Jan Couperus: 2-1. Bernardus stond in de confrontatie met Wou brugge al na tien minuten met 0-2 achter door goals van Hans van Dijk en Siem Resting. De Hazerswoudse formatie slaagde er evenwel nog voor de rust in op gelijke hoogte te ko men door treffers van René de la Rie en John van Weerlee (2-2). Na de hervatting was de strijd voorzichtig en niet best, daar beide ploegen bang waren voor een tegentreffer. Die viel tenslotte toch en wel in het voordeel van Woubrugge, dat door een doelpunt van Wim Resting twee punten pakte: 2-3. Abbenes had in de thuiswedstrijd tegen Oegstgeest weinig in te brengen en leed dan ook een terechte nederlaag. Oegstgeest had echter wel twee strafschoppen nodig om af stand te nemen. Arie Roppenol verzilverde beide en Arie Werde (Oegstgeest) en Hartevelt (Abbenes) voegden daar nog goals aan toe, zo dat een 1-3 eindstand op het scorebord prijk te. Valken '68 had in de openingsfase van de wedstrijd tegen TAVV nogal wat moeite met de grote inzet van de gasten. Toch nam de thuisclub tegen de verhouding in een voor sprong door een doelpunt van Hans Hoek: 1-0. In het tweede speelpart kwam TAW spoedig op gelijke hoogte door een goal van Dick van Veen (1-1). Ted Hedder (Valken) en Theo Ros senberg (TAW) zorgden vervolgens voor 2-2 en in de allerlaatste seconden van de wed strijd zorgde wederom Dick van Veen voor een 2-3 eindstand. Er werd niet meer afge trapt Tweede klasse Alphia was in het duel bij Kickers '69 de technisch betere ploeg. Toch was er een „lucky goal" voor nodig om de Alphenaren op voorsprong te zetten. Wim Vriezekoop had met een vreemde boogbal succes en bepaalde aldus de ruststand op 0-1. Na de hervatting bouwde Alphia de voorsprong uit door een treffer van Ben Beukeboom (0-2), terwijl Rob Spaargaren voor Kickers tegen de onderkant van de lat schoot. LSVV '70 en Stompwijkse Boys speelden voor rust een gelijkopgaand duel, maar na rust wonnen de studenten door een betere conditie. Floris ten Hage en Roy bepaalden de eind stand op 2-0. Zevenhoven klopt DSVP LEIDEN In de damesvoet balcompetitie werden giste ren twee inhaalwedstrijden gespeeld. In de eerste klasse behaalde Zevenhoven een duidelijke overwinning op DSVP (40), terwijl in de tweede klasse Alkmania te sterk bleek voor het Voor-1 schotense S VLV (30). Zevenhoven nam tegen DSVP al in de eerste minuut de lei ding door een doelpunt van Saskia Versteeg: 10. Nog in de eerste helft bouwde Zeven hoven de score uit tot 3—0 door goals van Tiny Pieterse en Elly van Rijn. Toen was de strijd duidelijk gestreden en mocht Elly van Rijn eerst nog een strafschop missen, al vorens Tiny Pieterse de eind stand op 4—0 bepaalde. In een leuke en pittige wed strijd ws Alkmania te sterk voor SVLV. Twee doelpunten van Ellen Bakker en één van Karin Kuipers zorgden voor een 3—0 eindstand, nadat de rust was aangebroken met een 10 voorsprong voor de thuisploeg. DEN HAAG In Eindhoven is jongstleden zondag de heer G.C.N. Jansen, dagelijks be stuurslid van de Nederlandse Boks Bond, aan de gevolgen van een hartaanval overleden. MULHEIM Denemarken is opnieuw Europees jeugdkam pioen badminton geworden. Engeland werd tweede, Zwe den derde. DRIELANDENWEDSTRUD MODERNE VIJFKAMP VUGHT Gisteren zijn in Veghel (paardrijden) en Vught (zwemmen) de eerste twee onderdelen van de drie- Iandenwedstrijd moderne vijfkamp tussen Nederland, Engeland en West-Duitsland afgewerkt. Beide landen heb ben twee teams van vier deelnemers afgevaardigd. Na de eerste dag leidt de En gelsman Tim Woodall in het individuele klassement met 2352 punten. Engeland 1 heeft de leiding in het ploegenklas- sement met een totaal van 6880 punten. Kort geding Hennie Thoonen ëpl ir. Aul iKOU Op de laatste dag van de Tonden van de strijd om het we- 0252 kampioenschap ijshockey in de A- hebben Rusland, Tsjecho Slowaki- N RE Zweden en Canada zich gekwalifi- d voor de finaleronde, waarin de 11 ailles zullen worden verdeeld. De in^do Bigde Staten, Finland, West-Duits- en Polen gaan strijden om de tsen vijf tot en met acht. land was de enige die alle wedstrij- in de poule in winst heeft gunnen ^etten. In de laatste wedstrijd tegen den, die moeiteloos met 9—3 werd annen, toonden de Russen voor de te maal in dit toernooi tot welk een ie-ijshockey zijn in staat zijn. Met srvanf. °ngeker|d hoog tempo en vloeiende stelen es werd Zweden gedegradeerd ondermaatse ijshockeynatie. verrassing van de dag kwam op iZoei n van d® Verenigde Staten. Het zeer e Amerikaanse team stuntte tegen cho Slowakije door gelijk te spelen 2—2. Overigens eindigden de Tsje- Slowaken als eerste in poule B met Vinnig duel tussen de Canadees Garry Unger en de Fin Pertti Valkeakaa die ditmaal zowel letterlijk als figuurlijk het onderspit moest delven. vijf weds tri jdpun ten. Canada moest win- hansen het verlossende vijfde doelpunt nen van Finland om uit te kunnen ko- voor de Canadezen. men in de finalegroep. Makkelijk ging Ook Polen, de nieuwkomer in de A- dat niet. De Finnen hielden de race tot groep, verraste door de Westduiters op 4—4 vol, maar toen maakte Trevor Jo- 3—3 te houden. cques de Wit Is. pi) 1 3rd, euwe trainer n Eindhoven ....en IDHOVEN - De zesenvee- TWUiarige Jacques de Wit ;t 7-1t rdt de nieuwe trainer van Zoel Ite divisieclub Eindhoven. ,p is de opvolger van Rinus )Odl ie.ns' d*e cen tweejarige - bintenis bij FC Den Bosch ft getekend. Wit is de huidige oefen- ?ster van het moeizaam in eerste divisie meedraaien- Helmond Sport. De spe- 'Sroep van Eindhoven aarde zich gisteravond ter de voordracht van het 'NNHEIM Het Neder- fee juniorenteam basketbal •ft tijdens het internationa- oemooi in Mannheim met V verloren van Italië. SOESTERBERG Het één enzestigste toernooi om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland zal de geschiedenis ingaan als waar schijnlijk wel de meest spec taculair verlopen titelstrijd. Overwinningen en nederlagen wisselen elkaar met een nauwkeurige regelmaat af. Zowel Jannes van der Wal als Johan de Boer zagen gisteren hun fraaie kopplaats verloren gaan door verlies tegen res pectievelijk Evert Bronstring en Geert van Aalten. Harm Wiersma en Hans Jansen de den het beter door winstpar tijen op Joost Hooijberg en John van der Borst. Zij delen nu, met elk twaalf punten, de eerste plaats. Uitslagen: Drost—Boom 1—1; Van der Wal Bronstring 02; Van Aalten—De Boer 20; Jansen—Van der Borst 2—0; Stokkel—Bastiaannet 2—0; De Ruiter—Clerc 1—1; Wiersma— Hooijberg 2—0. Stand: 1/2 Wiersma, Jansen 12 punten; 3. Bronstring 11; 4/6. Van der Wal, Boom, De Boer 10; 7/11. Stokkel. Evert Bronstring: zege op Jannes van der Wal. Drost, De Kuiter, Bastiaannet, Clerc allen 9; 12. Van Aalten 7; 13 Van der Borst 6; 14. Hooijberg AMSTERDAM Mr. J.W. Borgerhoff Mulder, de presi dent van de Amsterdamse rechtbank, zal donderdag 26 april om twaalf uur uit spraak doen in het kort ge ding dat de Nederlandse profbokser Hennie Thoonen heeft aangespannen tegen de Nederlandse Boks Bond. Mr. Borgerhoff Mulder heeft gisteren in Amsterdam beide partijen gehoord. Mr. H. de Waard stelde namens Thoo nen, dat de Nederlandse Boks Bond ten onrechte weigert de nationale zwaargewichtkampi oen toestemming te verlenen voor een gevecht tegen de Europese titelhouder, de Spanjaard Alfredo Evangelis- ta. De NBB heeft reeds twee maal geweigerd Thoonen te- gens niet op het spel staan. Mr. H.W. van Harreveld ver dedigde het standpunt van de NBB, die van mening is dat Thoonen, als tweede serie bokser, geen toestemming kan krijgen om tegen Evangelista, die eerste serie internationaal is, uit te komen. Dick Ernst en Rini Piasmans naar Excelsior (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Eerste divi sieclub Excelsior zal de van stadgenoot Feyenoord geleen de aanvallers Dick Ernst en Rini Piasmans definitief aan zich binden. Het bedrag dat met de trans fer van de twee spelers is ge moeid werd door enkele spon sors bijeen gebracht. Met Feyenoord is inmiddels over eenstemming bereikt over de hoogte van de vergoedings- Walter Planckaert wint in Dilsen de derde etappe van de Ronde van België in de massasprint van een bijna compleet peloton. DILSEN De derde dag van de Ronde van de tweede en de derde plaats bezetten. Daar België betekende in meer dan éen opricht de bleef het voor Planckaert echter niet bij. De dag van Walter Planckaert. Na in de eerste ritzege in Dilsen leverde een tijdsvergoeding twee etappes als tweede over de eindstreep te °P» waardoor hij de leidende positie van rijn zijn gekomen, lukte het hem gisteren, in de landgenoot Staf van Roosbroeck in het alge etappe van Geel naar Dilsen de concurrentie m®®n klassement overnam. Alsof dat nog niet achter zich te houden. voldoende was, mocht de Belg ook de leiders- In de eindsprint was Planckaert sneller dan trv" behorende bij de puntenklassement over Piet en Fons van Katwijk, die respectievelijk de schouders trekken. Verbnigge; 41 Schipper; 45 Knete- mann; 50 Maas; 61. Bal; 69. Adrie van Houwelingen allen in dezelfde tijd als de winnaar; 78. raas op 17 sec.; 82 Havik op 1.10. Algemeen klassement 1. Walter Planckaert 11 uur 57 min 59 sec; 2. Willems (Bel.) op 12 sec; 3. Van Roosbroeck op 15 sec; 4. Van Sweevelt (Bel.) op 20 sec; 6 Gndefrnnt fBelz.t: 6. André Die- rickx (Bel.) z.t.; 7. van Haerens (Bel.) op 30 sec; 8. De Meijer op 32 sec; 9 De Wolf op 33 sec; 10. Jan van Houwelingen z.t; 12. Adrie van Houwelingen z.t.; 13. Aling op 36 sec; 26 Schurgers op 1.00; 44. Piet van Katwijk op 1.13; 46 Raas op 1.15; 50 Verburgge op 1.19; 51 Fons van Katwijk z.t52 Maas z.t.; 56 Priem op 1.28; 61 'Knetemann z.t.; 72. Bal op 2-48. 79. Havik op 4.18. ORT ÏIJVIY WOUDSTRA: ta VIJK/LEIDEN Parker vanavond voor de niet udige taak om EBBC in hal te verslaan. Zoals ld behaalden beide zonder al te veel moei- e finalerondes van de jffs. In een serie van egebo< naa| drie wedstrijden n partijj EBBC en Parker ait. zich na een ma- eredivisieseizoen kam- van Nederland mag en. In Den Bosch der de eerste confrontatie Leiden en EBBC. Za- de return in de Leidse lioordhallen, waarna de rnSnn! beslissingswed- mpn 3 Bosch zal wor- speeld. 769322 1 Parker-team één spe- lie al eerder in de play- 1 tegen EBBC uitkwam: Woudstra. Met Punch elde Woudstra vorig D ïogal verrassend de E Joeg uit Nu is het de aan Parker, om Den van de titel af te hou- Woudstra vindt, dat er ïodige is veranderd in aar tijd. "EBBC is aan- AAALD sterker dan vorig Toen was het een team, aanvallend erg knap de, maar verdedigend ;h Den Bosch bijzonder ma- )EC0B Den Bosch nu is veel keuzeflder. Ton Boot heeft de verdediging van EBBC aan zienlijk verbeterd en in de breedte is het team duidelijk gegroeid. We moeten als het even kan de wedstrijd van vanavond winnen, want dat heeft vooral psychisch een groot voordeel. Verlies je van avond, dein kan je in Leiden wel winnen, maar die derde wedstrijd is dan toch zwaar. Al ben ik er beslist niet bang voor. Voor mijzelf geloof ik gewoon, dat we zaterdaga vond landskampioen worden". Parker—EBBC zal voor V/oudstra weer de onvermij delijke confrontatie met Kees Akerboom opleveren. Iets waar Jim Woudstra al hele maal op is ingesteld. "Ik speel graag tegen Akerboom. Je weet dat je tegen een top- speler werkt en dat stimuleert me. Je moet hem in zijn ei gen spel wegspelen. Dat is moeilijk uit te leggen, ik heb een speciale manier om hem af te stoppen. Als je jezelf op hem concentreert, dan is het echt te doen. Hij doet niet veel in het team, het draait meer om hem heen. Aker boom is weinig actief, want de bal komt vanzelf bij hem. Op die momenten moet je let ten. Je moet hem vóór rijn en hem zeker niet in riin schot laten komen. LEIDSE COURANT Jimmy Woudstra, zoals hij met Parker bij het Groningse Donar vaak te zien was. Geconcentreerd bezig. Bij EBBC wacht hem Cees Akerboom- Een nadeel van Aker boom verdedigen is, dat ik aanvallend minder betrokken ben. Akerboom mag weinig scoren, dus door die aandacht op hem valt mijn productie ook voor een deel weg. Voor Parker is dat een minder gro te ramp dan voor EBBC. Wij hebben een wat snellere ploeg en er zijn meer mensen, die veel punten kunnen scoren. EBBC leeft echt voor een be hoorlijk deel op de score van Akerboom. Bij ons zal het echt niet veel uitmaken, of ik tien of twintig punten scoor". Opmerkelijk is de motivatie van Parker voor het behalen van de landstitel. Woudstra zelf ging er pas tegen Donar echt in geloven. "Pas nu is ie dereen mentaal zover, dat ze ervoor willen knokken. Ik ge loof wel, dat het precies op tijd is gekomen. Wie er kam pioen wordt, hangt af van welke ploeg het er meest voor leeft Het ging voor mij pas leven, toen ik thuis tegen NNDonar even op de bank zat. Toen opeens wist ik dat ik echt wilde. Het zal wel moeilijk worden, het gaat tus sen twee goed opgebouwde teams. Allebei met sterk ver dedigende centers, alleen heb ben wij een ander soort for wards. Wat sneller, zeker als je mij en Sid Bruinsma af weegt tegen Akerboom en Al Faber. Verder is Jan Dekker erg goed en Mitchell Plaat zal zijn handen vol aan hem heb ben. Dekker speelt nu met een sterke ploeg en is beter dan ooit. We moeten het van onze snelheid hebben, dat is bekend al is bewezen, dat we de set-play zelfs zonder Mit chell Plaat kunnen spelen. Te gen Donar liep dat boven ver wachting. Ze speelden een zone, dat scheelt. Arthur kon derhalve rustig als point- guard spelen. De meeste moeilijkheden had Sid, die Arthur rijn plek moest opvul len". Parker wordt dus zaterdag kampioen, als we Jim Woud stra mogen geloven, waarna Woudstra waarschijnlijk toch voor het Nederlands team zal gaan spelen. "Aanvankelijk kon ik niet vanwege mijn stu die, die twee maanden zou gaan duren. Ik kan het echter nu in één maand doen. Ik heb met bondscoach Tom Quinn gepraat en ik zie helemaal zitten. Er zitten erg leuke reisjes bij en met Par- ker-spelers (V an Rooden- Plaat-Bruinsma-Woudstra-Kip) moet het toch lukken om hoog te eindigen bij de Euro pese kampioenschappen. Er is nog één probleem: Huisves ting. Waar ik nu woon moet ik uiterlijk 20 mei uit, omdat het dan aan de Duitsers ver huurd gaat worden. De Bond moet dan wel voor andere woonruimte zorgen, anders gaat het feest niet door". HANS VAN VELDE

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15