.einig spektakel ij Paasraces oei van Duimen sneller dan Jack Middelburg basketbaldames VILLENEUVE SNELSTE OPBRANDSHATCH toernooizeges org en Connors Ipqrttribune Italiaanse jeugd wint WK'floret Sportwereld 10 00RT De door de barre noorden- 21 erkleumde 5.000 toeschouwers ver weinig verwarming krijgen gister- op het circuit van Zandvoort. Het van het seizoen" aangekondi- van de sportcars 2.000 weinig hartverwarmends op. vijftien tweezits-renwagens bleken gebracht te zijn en er waren t0Ptfuitzonder"'l(e klasse- T 492 van de weer in de actieve teruggekerde Ros de Giaxa de Salvi bleken vanaf de eerste te sterk voor de rest van het Rob Slotemaker kon met zijn tweetal niet bijsloffen en moest derde plaats zijn vele fans tevreden Giaxa de Salvi en Vermeulen had- het aanzien van de Neder- primeurrace nog kunnen redden, niet dat Giaxa de Salvi over duide- vermogen bleek te beschikken dan opponent. Ros buitte dat in de laatste ronden zo kundig uit, van een échte strijd in het geheel was. Huub Vermeulen kon het slechts beperkt houden. Van aanval- veel. tlCHjke races met afgetekende winnaars te signaleren gistermiddag en bepaald niet bij tot de feestvreug de Paasraces. Het te verwachten van Rob Slotemaker en Cees in de produktie tóerwagens van de grond. Slechts in het be- het daar even op. Slotemaker had start de kop gepakt en moest in I "^ede ronde Siewertsen laten voorgaan. stak hem in de Gerlach- slet roorbij. Even verderop dacht de slip- sn {houder uit Zandvoort de zaken te maar dat liep verkeerd af/ Sie- weigerde in de Hugenholtz-bocht te ^ijet en duwde Slotemaker met zijn Ca- I maro de duinen in. Good-old Slotemaker diende een 20-tal auto's te laten passeren, voordat hij aan een indrukwekkende inhaal race kon beginnen. Met veel gooi- en smijt werk kwam Rob Slotemaker met zijn Che vrolet Camaro vanuit het achterveld opzet ten. maar Siewertsen viel niet meer te ach terhalen. Ook Cleutjens en Hemmes bleven de Zandvoorter nog net voor in de klasse boven 2500 cc. In de klasse van 1600 tot 2500 cc. won Louis Hutzezon met een Ford RS 2000. Tweegevecht Een ander tweegevecht, in de Formule Ford 1600, geraakte ook tot een voortijdig einde. Jimmy Akkal (Crossle) en Hans Vol- ker (Hawke) streden ronden lang om de eerste plaats, waarbij het stuivertje verwis selen schering en inslag was. Twee ronden voor het eind echter ging Akkal in zijn strijd rechtuit en moest met een omhoog gebogen stroomlijn (Akkal: „Ik zag er bijna niets meer door") toezien hoe Volker naar de zege reed. De Nederlandse Pakistaan wist ondanks de tegenslag nog een zesde plaats te bereiken. Een twpegevecht. dat zich wel tot het einde doorzette was dat tussen John Vos en Ge erlof Stam. Twee weken voor Zandvoort had Stam Vos al op Zolder verslagen en de Castricummer zinde op wraak. Het kwam er niet van. Stam bleef zeer zelfverzekerd twaalf ronden achter Vos aan toeren en maakte gebruik van de fout, die John Vos in de laatste bocht voor het rechte eind maakte. Vos gaf zijn concurrent de gelegen heid om vroegtijdig te slipstreamen en daar bleek Stam dan bepaald niet te beroerd voor. Vos ging in zijn kielzog, doch zeer gedesillisioneerd over de streep. Het was hem weer niet gelukt. Het echte spektakel van de lange en bitter koude racemiddag werd opgevoerd door de Formule Ford 2000. Zes coureurs, t.w. Ron Kluit, Mike White, Maarten Henneman, de butant Fred Krab, Karei van Hoogenhuyzen en Henk Robijn, gingen als aan een touw tje achter elkaar over het dulnencircuiL In de beginfase wisselden White, Henneman en Kluit verscheidene malen, maar halver wege de race wist Kluit, die al twee jaar in deze klasse rijdt, een beetje afstand te ne men van zijn naaste achtervolgers. Die konden mede door de hard over het rechte eind staande noorderwind niet meer in de slipstream van Kluit komen, die dan ook won. Eindelijk had hij met zijn Delta de concurrentie achter zich weten te houden. Het was een race. waarin het publiek einde lijk weer eens van de banken was gekomen. In de laatste race, toen dat publiek de ka chel al vast begon op te zoeken, bracht de regen zo waar nog enige sensatie in de produktie tóerwagens boven 1600 cc. De twee favorieten, de Belg Servee Maassen met een Volkswagen Sirocco en Cees GLansdorp met een VW Golf GTI dreunden door de gladheid tegen elkaar aan. Toen de stofwolken van de aanrijding opgetrokken waren bleek Glansdorp vast op kop te zit ten. Die positie gaf hij niet meer af. Het was een sluitstuk van een middag ra cen, waarvan Dries van Agt zou zeggen: dat is energie verkwisten. De leiding van Zand voort begrijpt al goed, dat er best ingrijpen van overheidswege zal komen in de autora cerij. Vandaar dat de tactisch goed onder legde- circuit-directeur Johan Beerepoot gis teren reeds aankondigde het snijmes in de trainingstijden te zetten. „Van een half uur naar 20 a 25 minuten", is de voorlopige re medie van de NAV (Nederlandse Autoren- sport Vereniging). Of het voldoende zal zijn. dat wacht men maar angstvallig af in de autosportwereld. JOHN VOLKERS van de Paasraces op Zandvoort: koud, lang en weinig publiek Gilles Villeneuve stuurt zijn bolide naar de zege op Brands Hatch in de race der kampioenen BRANDS HATCH-De Canadees Gilles Villeneuve heeft zondag op Brands Hatch de kampioe nenrace voor formule een-cou reurs op zijn naam gebracht. De race, die niet meetelde voor de strijd om de wereldti tel, betekende het tweede suc ces voor Villeneuve binnen acht dagen. Vorige week won hij de Grand Prix van Long Beach. De Braziliaan Piquet werd tweede voor de Ameri kaan Andretti. Nederlandse coureurs zijn voor in geëindigd bij races op Zelf weg en Thruxton. Huub Ro- thengatter finishte in een race meetellend voor het Europees kampioenschap formule twee in een Chrevron als zesde. Win naar werd de Zuidafrikaan Dou- gail voor de Ier Daly op het circuit van het Engelse Thrux ton. In de eerste ronde ont stond een massale botsing, waaraan Rothengatter zich ech ter kon onttrekken. Michael Bleekemolen eindigde in het Oostenrijkse Zelfweg in een Ralt in de tweede race van de strijd om de Europese titel formule drie als derde achter de Fransman Prost en de Itali aan Ghrnzano. Bleekemolen is in de stand nu met de Italiaan Baldi gedeeld derde met vier punten achter Prost en Ghinza- no. Een botsing met een vogel heeft de Fin Hannu Mikkola de zege in de Safarirally gekost. De botsing vond plaats in de laatste etappe en daarbij werd de radiator van de Mercedes van de Fin vernield. De provi sorische reparatie vergde dertig minuten en dat was voldoende voor de Kenianen Mehta en De auto van Mehta en Doughty passeert de finish in de safari rally Doughty om de eerste plaats over te nemen en de 28e editie van de zware rally op hun naam te brengen. Mikkola werd tenslotte met de Zweed Hertz tweede voor de Finnen Alen en Kivimaki. Waldegaard/Thorszeli- us eindigden als zesde. SOUTH BEND Hongaar Imre Bujdoso heeft gisteren in South Bend (VSt) tijdens het toernooi om de wereld kampioenschappen schermen voor junioren het onderdeel sabel gewonnen vóór de Rus sen Antsjan en Korjagin. Op het onderdeel floret verlo ren de Nederlandse dames Jacky Leenders en Manan Rensink met ruim verschil in de elimination directe. De Ita liaanse Annarita Sparacian won de gouden medaille op dit onderdeel. Het zilver was voor haar landgenote Donna Vaccaroni en de Hongaarse Zsuzsa Szocs veroverde het brons. De Italiaan Andrea Borella won het onderdeel floret bij de heren en zijn landgenoot Mauro Numa werd door de Westduitser Mathias Gey nog net van het zilver afgehouden. CHAMONIX China wil in 1988 de Olympische Spelen gaan organiseren. Deze wens werd bij het IOC overge bracht door minister Deng Xiao Ping. MANNHEIM - Het Neder lands juniorenteam basketbal is het Albert Schweitzertoer- nooi begonnen met nederla gen van 79-61 tegen Tsjecho Slowakije en van 83-52 tegen Amerika. WALSALL - De Nederlandse kunstzwemploeg is als derde geëindigd in het vijflanden- toernooi van Walsall achter Groot Brittannië en Zwitser land. In het individuele klas sement werd Marijke Engelen tweede. GRAZ Johan Heins is za terdag met Rinaldo Z derde geworden in een internatio naal jachtspringconcours in het Oostenrijkse Graz. Henk Nooren won het hoofdnum mer van een concours hippi- que in Dordrecht met Funest. GENUA De Nederlandse waterpolojeugd is achter Ita lië, Spanje en Joego Slavië als vierde geëindigd bij een internationaal toernooi in Ge nua. SAINT MALO - Het Neder lands voetbalelftal met spelers van zestien en zeventien jaar speelt tijdens het veertiende internationale toernooi in Saint Malo om de vijfde plaats tegen Polen. MULHEIM Het Nederlands juniorenteam badminton heeft op de eerste dag van het toernooi om het Europees kampioenschap twee overwin ningen geboekt: 3-2 tegen Ier land en 4-1 tegen Oostenrijk. PIOTRKOW - In groep 4 van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap voetbal voor ploegen onder 21 jaar. waarin ook Nederland-is inge deeld. hebben Polen en Oost Duitsland met 1-1 gelijk ge speeld. 'a| ELO Meer dan 20.000 motorsportliefhebbers mden het circuit in het Gelderse Hengelo, :hn ze zagen Wil Hartog niet in actie. De kandi- rereldkampioen kreeg op medisch advies geen ewijs. ubliek zag in de 500cc-klasse wel een vinhig !e" lussen Boet van Duimen en Jack Middelburg en p^fen uitblinker uit Zuid-Afrika. John Ekerold won in de 250cc- als in de 350cc-klasse. Kees van en uit Bakel is de strijd om het Nederlands g(j ampioenschap in de kwart-literklasse sterk be gonnen. Op het circuit De Bargen bij Oldenbroek won hij de twee manches van de eerste wedstrijd tel lend voor het Nederlands kampioenschap. Harrie Everts is in de tweede wedstrijd voor het we reldkampioenschap motorcross in de 125cc-klasse, werkelijk ongenaakbaar geweest. De Vlaamse coureur miste in de tweede manche de start, kwam in zijn poging het hele veld te passeren nog ten val, maar werd niettemin winnaar. De enige die in de buurt van Everts kon blijven op het circuit van Goldbach (bij Frankfort) was Akira Watanabe, die net als Everts op een watergekoelde Suzuki rijdt. Peter Groeneveld uit Zwijndrecht. die m?t een Honda reed, is winnaar geworden van een internationale motorcrosswedstrijd (125cc) in Roden. Beide man ches won hij. De enige coureur die hem enigszins kon volgen op het zandcircuit van de motorsport stichting Roden was Henk Seppenwoolde uit Rijssen ook op Honda. Met nog een wedsrijd voor de boeg is de zijspané- quiDe Van der Laan/Van Vliet op Eerste Paasdag in Best winnaar geworden van de Holland Cup. Het duo won de drie manches en is na twee van de drie wedstrijden niet meer in te halen. In Erp werd gisteren een internationale motorcross (500cc) gehouden. Winnaar werd Peter Herlings die de drie manches won. In het eindklassement kwam Wolsink (tweemaal tweede) op de tweede plaats en eindigde Frans Sigmans als derde. De Nederlandse motorcoureur Gerard Rond is tijdens internationale wedtrijden in Geldenaken (België) op Tweede Paasdag als tweede geëindigd. Winnaar werd de Belg Malherbe. Beide manches leverden een over winning op voor de Belg met rond twee keer als tweede. Derde in het eindklassement werd de Belg Vroomans. Han Veis en Andrè Gotschalk hebben in Veenendaal de zijspanmotorcross gewonnen. Veis en zijn bakke nist wonnen de eerste manche en eindigden in de volgende krachtmeting op de tweede plaats achter Van Heugten/Kigge. LEIDSE COURANT DINSDAG 17 APRIL 1979 PAGINA 19 iel ITE CARLO Na Rotter- leeft Björn Borg ook het oemooi van Monte Carlo in naam gebracht In de in zijn woonplaats had geen enkele moeite met Gerulaitis. De Amerikaan, Jrig jaar achtmaal door de werd verslagen, verloor Ml met 6—2,6—1,6—3. heeft de Zweed de titels, die hem vorig jaar Igdspeelsters 1 ir Federation onze sportredactie) HAAG Marianne van Torre en Marcella Mesker n deel uit van het Neder- 18 damestennisteam dat 30 april tot 6 mei deel- 't aan het toernooi om de ration Cup in Madrid, de enkelspelen komen uit Stove en Elly Vessies. is Fred Hemmes. Neder- speelt in de eerste ronde 1 Argentinië en bij winst Z<*1 ®®n ontmoeting tegen Ja- I.Daama treft het oranjete lg» naar verwachting favoriet ^ie in de kwartfinales. door een duimblessure ontgin gen alsnog op zijn erelijst laten bijschrijven. Borg (die zaterdag Pecci versloeg) had vier games nodig om ingespeeld te raken. Vanaf 2—2 domineerde hij de partij met scherpe crossdrives vanuit het achterveld en delicaat geplaatste lobs. Gerulaitis (die zaterdag won van Alexander) probeerde wel vaak naar het net te komen, maar zijn voorberei dende slagen misten vaart en lengte, waardoor hij zijn tegen stander het passeren vergemak kelijkte. De Amerikaan werkte bij 35 een matchpoint weg om op het volgende tenonder te gaan. Het was de derde toer nooizege van Borg in de WCT- tour. In het klassement staat hij tweede achter John Mcenroe. Gerulaitis is derde. Jimmy Con nors vierde. In de damesenkelspel-finale won Helga Masthoff van Sabina Si- monds met 6—3 6—2. Jimmy Connors heeft in de eindstrijd van „Tulsa" drie uur nodig gehad om zich te verze keren van de enkelspeltltel. In de finale stuitte de Amerikaan op taai verzet van zijn landge noot Eddie Dibbs, die vorig jaar de winst in dit toernooi opeiste. De setstanden waren 67 75 61 De Oostenrijker Peter Feigl Prinses Caroline van Monaco geflankeerd door de tennissers Vitas Gerulaitis en Björn Borg heeft het toernooi van Cairo op zijn naam geschreven. In de fi nale versloeg Feigl de Braziliaan Carlos Kirmayr in drie sets: 7—5 36 6—1. De Oostenrijker ver diende ruim 26.000 gulden met de zege. Het jeugdige geweld van de zestienjarige Amerikaanse Tracy Austin was in de finale van het damestoemooi in Hilton Head de Aust/alische veterane Kerry Reid teveel. Austin, die als tweede was geplaatst, won de partij met tweemaal 76. Het Amerikaanse wonderkind ver diende ruim 60.000 gulden met haar overwinning. Sinds de öag waarop het schoolmeisje uit Rolling Hills tennisprof werd, heeft zij ongeveer 470.000 gul den bij elkaar geslagen. In okto ber van het vorige jaar begon zij mee te draaien in het prof circus. Betty Stöve en haar Franse partner Franpoise Dürr slaagden er niet in het dubbelspel te win nen. In de eindstrijd verloor het Nederlands/Franse duo met 46 5—7 van Martina Navratillova (statenloos) en de Amerikaanse Rosy.Casals. Betty Stöve verloor in de kwart finales enkelspel van Evonne Goolagong. De Australisce won met 64 64 De vier speelsters van het Aus tralische tennisteam zullen niet deelnemen aan het toernooi om de Federatiebeker, dat volgende maand in Spanje wordt gehou den, indien de Australische lawntennis associatie (LTAA) blijft staan op het standpunt, dat vijftien procent van de ver diensten van de leden van het team aan de bond moet worden afgestaan. Volgens Kerry Reid, èèn van de leden van het team, is het een gezamenlijke beslis sing van Evonne Goolagong, Wendy Turnbull. Diane From- holtz en Reid zelf dames basketbalploeg heeft de twee oefenwedstrijden tegen Polen met wisselend succes af gesloten. Zatrdag werd het in Eist een blamage (verlies met 79-60), zondag in Tiel nam het team revanche (winst met 76- 67). In de eerste ontmoeting werd de ploeg van bondscoach Jos Pelk langdurig weggespeeld. Pas in de tweede periode kwa men de Nederlandse dames enigszins terug, waardoor het verlies niet al te groot werd. Zondag nam Nederland hoofdza kelijk revanche op zichzelf. Er werd agressiever gespeeld en vooral Carla de Liefde en Irene Maarschalkerweerd maakten hun reputatie waar. Al na de eerste ontmoeting maakte Pelk de ploeg bekend, die naar de wereldkampioen schappen in Zuid-Korea gaat De twaalf speelsters zijn: Carla de Liefde. Anita Blange, Mar- greet van Putten, Simone "Jon- gerius, Irene Maalscharkerweerd (allen BOB), Ria van der Meys, Marga van der Meys. Heieen Zwanenburg (allen Racing Am sterdam), Francis Brakel, Lia van Reemst. Dolcien Seca (allen Delta Lloyd) en Inge van der Veen (AMVJ). Anita Blangé

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19