deTijd Compromissen voor toekomst van Oeganda noodzakelijk HP NIEUWSNET Egypte veroordeelt fel Israëlische acties ekend ogramma van rit 3d Tories evige strijd ti Esteli PLUTONIUMKANKER BIJ AMERIKAANSE ATOOMWAPENFABRIEK Twijfel over dodental brand Boekarest "TÏTENLAND LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 APRIL 1979 PAGINA9 iGARET THATCHER WIL HTER IMAGE PEN De Britse conservatieve partij gisteren haar verkiezingscampagne in- J met de lancering van het verkiezing- ramma. De hoofdpunten die leidster aret Thatcher naar voren bracht wa- iveinig verrassend: strijd tegen de in- verlaging inkomstenbelasting, minder r. aan de vakbonden, geen nationalisa- ieer en herstel van gezag en orde. i3-jarige Margaret Thatcher, getipt als grijkste kandidaat voor het premier- j, was gestoken in blauwe kleren, de ■rvatieve kleur bij uitstek. Haar stem minder doordringend dan anders en komt waarschijnlijk door het nieuwe zij zich wil aanmeten. Ze wil wel in de betiteling „ijzeren lady" en pro- nu wat zachter over te komen. Niette- hamerde ze voortdurend op het conser ve principe dat de invloed van dè staat t economische leven beperkt moet wor- en dat er meer ruimte moet worden ■maakt voor de vrije onderneming, ouw Thatcher toonde zich zeer optimis- over haar kansen in de toekomst. „Ik acht een duidelijke overwinning en ik dat we best vijf jaar zullen halen en nog vijf jaren daarna". Met haar plan voor belastingverlaging wil zij bereiken de Britten meer koopkracht krijgen, ms Thatcher zullen niet alleen de hoge- laar ook de lagere inkomenstrekkers ran profiteren. Dat is naar haar me- nodig om de economie weer gezond te n, al denkt zij daar toch zeker vijf /oor nodig te hebben. :onservatieven willen dat de regering er gaat uitgeven, behalve aan defensie meer geld naar toe zou moeten gaan. idien hebben de vakbonden de wacht zegd gekregen. Als de conservatieven ;n, kunnen zij op een harde confronta- tenen als dat nodig mocht zijn. AMIN PAST IN BLOEDIGE TRADITIE VAN ZIJN LAND Verslagen, in tweeërlei betekenis, wacht Amin's kolonel Hassan, aan het oog ge wond en geflankeerd door twee angstige Libische soldaten, op het verdere verloop van de gebeurtenissen, nadat zij bij het innemen van de Oegandese hoofdstad Kam pala gevangen zijn genomen {foto boven). Een weinig triomfantelijke groep vormden evenmin een groot aantal andere Libische soldaten, die tegelijkertijd krijgsgevangen werden gemaakt (Van onze correspondent Patrick Keatly) NAIROBI Oeganda heeft een geschiedenis vol geweld achter zich. Idi Amin komt uit een ander gebied, is lid van een andere stam, en be lijdt een ander geloof dan de grootste bevol kingsgroep van Oeganda, de Kabaka's in het zuide lijke Boeganda. Toch past hij volkomen in de bloe- dovergoten traditie van zijn land. Die traditie heeft zich onder zijn stam, de Kakwa's in het noorden, eenvoudig lan ger voortgezet dan in de rest van Oeganda. Tot groeiende ontzetting van de ontwikkelde Oegandezen beging de veldmaarschalk de ene wreedheid na de andere tot dat zij het eenvoudigweg niet langer konden aanzien. Zij wa ren en zijn vastbesloten van Oe ganda weer een parlementaire democratie te maken, en van Makerere een bloeiende universi teit, zoals voor Amins coup van 1971. Vorig jaar november kwamen, in het diepste geheim, 200 ban nelingen in Dar-es-Salaam bijeen. De druppel die de em mer had doen overlopen was Amins „Operatie Kagera" van een maand eerder geweest. De Oegandese dictator had toen twee keurregimenten over de Tanzaniaanse grens gestuurd, die daar onder de plaatselijke bevolking dood en verderf zaai den, zoals ze dat acht jaar lang in Oeganda zelf hadden gedaan. Vooral vrouwen en jonge meis jes moesten het ontgelden. President Nyerere van Tanzania reageerde woedend op deze schending van zijn grenzen. In 1972 had hij de Organisatie van Afrikaanse Staten (OAS) beloofd dat hij niet zou ingrijpen in Oe ganda. Die belofte trok hij nu onmiddellijk in. De militaire arm van de banne lingenorganisatie zou dit maal getraind en uitgerust worden door het Tanzaniaanse leger, dat ook voor de ondersteundende artillerie zou zorgen. De „tien duizend martelaren van Kagera" (het precieze aantal skachtoffers is onbekend) moesten gewroken worden. Nu kon Nyerere moeilijk anders doen. De bevolking van Tanza nia staat in overweldigende mate achter de huidige acties van het leger. Als Nyerere zijn eigen troepen had ingehouden, en de bannelingen ervan had weerhouden iets te ondernemen, dan zou hij recht tegen de wil van het Tanzaniaanse volk zijn gegaan. Hij zou in dat geval ook zijn eigen politieke toekomst in gevaar hebben gebracht Offensief De Oegandese bannelingen heb ben vanaf nu hun eigen „D- Day", waarop zij later met trots zullen terugzien. Op 19 februari begon het offensief. Dat Amin uiteindelijk zou vallen, daar twijfelden zij geen moment aan. In de afgelopen acht jaar heb ben zij een betrouwbaar net werk opgezet. Er bevinden zich 1000 Oegandezen in Canada, 2000 in de VS, 3000 in Engeland en ongeveer 500 in de rest van Europa. Zij vormen de elite onder de bannelingen, de mensen die straks, als Amin weg zou zijn, de overheid, het parlement, de universiteit en de andere staat sinstellingen in het nieuwe Oe ganda zouden kunnen bezetten. Maar daarnaast zijn in de looop der jaren misschien 150.000 „ge wone burgers" naar de omrin gende landen in oostelijk Afrika gevlucht, opgejaagd door de di verse bloedbaden die Amin aan richtte. Politieke organisaties in balling schap staan berucht om hun veel onderlinge ruzies en scheu ringen, en de Oegandese banne lingen vormen geen uitzonde ring. Er is een kern van woe dende christenen, die vooral de bloedige moord op de grote An glicaanse aartsbisschop Loe- woem niet konden vergeten. Dan zijn er de bekwame christe lijke militaire leiders, die niet langer konden stilzitten toen ze hoorden dat de islamieten onder leiding van generaal Moestafa Adrisi bezig waren alle macht naar zich toe te trekken. Vervol gens zijn er bannelingen die stambintenissen hebben met de verbannen voormalige president Milton Obote, die in 1971 door' Amin werd afgezet, en tenslotte nog Boegandese aristocraten, die ook al in de tijd van Obote wei nig te zeggen hadden. Bevrijdingsfront Het is dan ook niet zo verba zingwekkend dat al deze ver schillende bannelingen georgani seerd zijn in elkaar beconcurre rende kampen. Nyerere heeft, ondanks zijn persoonlijke vriendschap met Obote, niet ge probeerd de ex-president op te dringen bij de bannelingen. Daar is hij een veel te slimme politicus voor. Een paar weken geleden vormden de bannelingen in het plaatsje Moshi het Oegan- dees Nationaal Bevrijdingsfront. Als bemiddelaar trad op Nyere- res trouwe tweede man, Ben Mkapa. Onvermijderlijkerwijs was de keus van de voorzitter een com promis. Het werd uiteindelijk Joesef Loele, de 68-jarige vroe gere vice-rector van de Makere re universiteit. Dertig jaar gele den studeerde hij samen met Nyerere in Edinburgh. Het lei derschap van het pas opgerichte front bestaat verder uit tien man, en speciaal de studenten leider Joweri Moesejeni is een man die veel kan gaan beteke- Het front is echter een weinig stabiele club van monarchisten, marxisten, democraten, en ande ren. Mogelijke leiders voor de toekomst zijn de twee voorman nen in het huidige offensief, ko lonel David Ojok en kolonel Tito Okello, die naar men' zegt de twee belangrijkste bataljons onder zich hebben. Amin heeft in zijn acht jaar de islam in dit gebied een uiterst slechte naam bezorgd. Van oor sprong is slechts 5% van de Oe gandese bevolking mohamme daan, maar Amin heeft gepro beerd de resterende 14 miljoen Oegandezen op zijn eigen wijze te „bekeren". Nyerere gelooft dat van de verschillende minis ters die Amin in de loop van de tijd heeft benoemd, ongeveer de helft islamiet was. Voor die mi nisters was het een uiterst tries te zaak te moeten zien hoe Amin, in naam van hun geloof, minstens honderdduizend vooral christelijke landgenoten, de dood in joeg. Copyright The Guardian edeling eigt met treden ISSEL (ANP) Europees aal commissaris ir. H. deling dreigt met aftreden de begeleidende sociale atregelen die hij heeft ont- Orpen voor de herstructure- ing van de Europese staalin dustrie worden afgewezen. In Ie vergadering van de Euro- we Commissie (het dagelijks •(uur van de EEG) stuitten 1 voorstellen op onver- its harde tegenstand van ijde van drie commissa- en, de Fransman Ortoli, estduitser Brunner en de Tugendhat. Zij gebruik- echnische bezwaren te voor het Europese bud- m hun politieke bezwa- gen de voorstellen van ing te verhullen. Iing neemt die zaak zo op dat hij te verstaan gegeven politieke conse- ties te trekken uit het af in van zijn voorstellen, gaat in Vredelings voor in onder meer om her- ling, vervroegde pensione en het instellen van een lloegendienst. ijah doodde iensen ERAN De voormalige ster van buitenlandse za- van Iran, Ali Khalatbari, gisteren voor een revo- nair tribunaal verklaard de sjah eigenhandig een al mensen om het leven gebracht. Voor het beschuldigt een naaste werker van de sjah hem betrokken te zijn ge- bij het doden van men- atbari werd ter dood ver- eeld en vlak daarop te- tgesteld. Met hem werden tien mensen geëxecu- onder wie een voorma burgemeester van Tehe- en twee leiders van de K de geheime politie. iragua 'AGUA De nationale 6 van Nicaragua is in te strijd gewikkeld met Sandinista-guerrillastrij- die sinds maandag de Esteli bezet houden, zo 't officiële bron in de dstad Managua verno- De regeringstroepen en een deel van de stad verd hebben. 'chutisten hebben gisteren cordon rond Esteli ge- Bij de stad zijn volgens taire zegslieden vier San- ta-leiders gevangen geno- Hun namen zijn niet be- l gemaakt. de hoofdstad Managua )nt afgegrendeld van de van het land. De stad is n nog per vliegtuig te be- ®n- Ten noordwesten van 'Hgua levert de Nationale i e slag tegen ongeveer jonderd Sandinista's in de "ncies Leon en Chinande- CAIRO, JERUZALEM (AP/AFP/DPA) - Egypte heeft de Israëlische luchtaan vallen op Palestijnse kampen in het zuiden van Libanon scherp veroordeeld en gezegd dat een dergelijk optreden rampzalige gevolgen kan heb ben voor de vrede in het Midden-Oosten. „De verkla ring, afkomstig van het mi nisterie van buitenlandse za ken, verscheen in forse op maak op de eerste pagina van de Cairose dagbladen. De Israëlische aanvallen op bewoonde gebieden vormden, aldus de verklaring een schaamteloze schending van de Libanese souvereiniteit. Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben gisteren voor de twee de achtereenvolgende dag een aantal steden en dorpen aan de Zuidlibanese grens be stookt. Daarbij zouden vijf gewonden zijn gevallen. Eer der op de dag hadden Pales tijnse guerrilla-eenheden ra ketten afgevuurd op de ste den Kiryat Shmona en Naha- riya. Daarbij werd volgens de Israëli's slechts een vrouw ge wond. Sadat en Begin voerden giste ren een telefoongesprek met elkaar, overigens niet via de speciaal aangelegde hotline tussen beide staatslieden. Aanleiding daartoe was de uitlating van de Egyptische minister van Buitenlandse Za ken Boutros Ghali dat de grens in de Sinaï pas vijftien maanden na de uitwisseling van de vredesdocumenten zou worden opengesteld. Sadat bevestigde Begin dat de open stelling van de grens tussen beide landen in mei zal ge schieden. Het aangekondigde referen dum voor 19 april in Egypte zal 19 april worden gehouden. Sadat wil daarin het volk niet alleen om steun vragen voor het vredesverdrag met Egypte maar bovenal om toestem ming om het parlement te ontbinden en nieuwe verkie zingen te laten houden. Vol gens waarnemers is het dui delijk dat Sadat het referen dum mede heeft georgani seerd om de Arabische lan den te bewijzen dat het Egyp tische volk achter hem staat. Volgens een krant in Koeweit is het vroegere hoofd van de Amerikaanse geheime Dienst CIA naar Cairo gegaan om president Data van advies te bij de heropbouw van de Egyptische inlichtingendienst. Helms zou volgens de krant Al Quabas Sadat met name adviseren bij het verhinderen van pogingen om zijn bewind omver te brengen. In het le ger zouden subvesrsieve acti viteiten bestaan van officie ren, trouw aan Nasser. Rosalynn Carter, echtgenote van president Jimmy Carter, in een plastische uitbeelding van haar rol als moeder des vaderlands", toen zij een be zoek bracht aan een school in Washington. Een moeder, die de school bezocht, drukte haar het kind met fles in de arm. Ongetwijfeld voelde zich niet alleen het kind geflest. DENVER Mensen die onder de wind van de nucleaire wa penfabriek van Rocky Flats in de Amerikaanse staat Colora do wonen, lopen meer kans op allerlei vormen van kanker dan de inwoners van de dichtbij gelegen stad Denver, die niet onder de van die fabriek waaiende wind wonen. Een rapport van de gezondheidsdienst van het betrokken gebied heeft onthuld dat door de uitstoting van plutonium, sinds 1953 een routinezaak in de fabriek, onder de bewoners binnen een straal van twintig kilometer ten oosten van de fabriek, 24 procent meer kanker voorkomt dan onder de bewoners van Denver. Bij mannen is de meest voorkomende vorm van kanker die van de testikels, gevolgd door kanker aan keel en lever, leukemie en kanker aan longen en wervelkolom. Rocky Flats is de enige fabriek in de Verenigde Staten die plutoni- um-onderdelen voor de Amerikaanse atoomstrijdkrachten pro duceert. Bij het onderzoek waren ruim een miljoen mensen betrokken. Koppeling Sojoez niet geslaagd MOSKOU (AFP) Het Russische ruimtevaartuig Sojoez-33 is er niet in geslaagd te koppelen aan het ruimtevaartstation Sal- joet-6, dat in een baan om de aarde draait. De twee kosmo nauten aan boord van de Sojoez, de Rus Roekavisjnikov en de Bulgaar Ivanov zijn de voorbereidingen voor de terugkeer naar de aarde begonnen. Manoevreringsmoeilijkheden zouden de oorzaak zijn van het niet doorgaan van de koppeling. BOEKAREST (AP) - Inwo ners van Boekarest vragen zich af hoeveel slachtoffers er nu precies gevallen zijn bij de brand op dinsdag in het wa renhuis Victoria. Volgens de autoriteiten zijn er slechts drie mensen omgekomen. Men vraagt zich met name af hoe de officiële lqzing te rij men is met de verhalen van ooggetuigen, die mensen uit de ramen hebben zien sprin gen en talloze ziekenhuiswa gens hebben gezien. Het Joe goslavische persbureau Tan- jug meldde dat de brand tien tallen mensen het leven heeft gekost. Het Vaticaan sprak in een telegram van deelneming over ruim 40 doden. Britse douane staakt niet LONDEN De dreiging van chaos en grote vertragingen voor Britse en buitenlandse toeristen op de Engelse lucht en zeehavens is gisteravond laat afgewend, toen douane- en emigratie-ambtenaren be sloten hun voorgenomen sta kingsactie die om midder nacht zou ingaan, niet te be ginnen. De stakingsplannen van de douane- en emigratie-ambte naren vormden een onderdeel van een actie van zeshonderd duizend Britse ambtenaren om een loonsverhoging van ongeveer 25 procent af te dwingen. De verkeersdiensten op de luchthavens hadden al eerder besloten hun grieven niet over de rug van vele tienduizenden Britse en bui tenlandse vakantiegangers uit te vechten. In de HAAGSE POST aan dacht voor de slachtoffers van de EO. Een ontslagen di rectie-secretaresse: „Ze halen er altijd bijbelteksten bij. Daar raak je door in de war. Ze hebben mij overgegeven aan Satan. Dat heeft ds. Glas houwer zelf gezegd. Wat er van bovenaf gezegd wordt, is heilig en als je daaraan tornt, ben je van de Satan". Elders in het blad de voorspelling dat het kabinet-Van Agt in de winter van 1980 genadeloos ten val zal worden gebracht. „De onvoorspelbaarheid van Van Agt geeft macht. Maar dit soort macht vinden heel wat CDA-ers te riskant, om dat hij niet verankerd ligt in hun deskundigheidsideaal, niet is gebaseerd op het klas sieke politieke vakmanschap. Daarom willen ze Dries van Agt al voor. de verkiezingen al kwijt". In een commentaar wordt twijfel uitgesproken over het slagen van de op roep tot energiebezuiniging. „De praktijk van 1979 blijft dat men met maximum snel heid langs de bedrijvig zoe mende centrale in Borssele zal rijden". Voorts een inter view met het nieuwe Neder- landse bokstalent Alex Blan- chard. „Van de tien taxi chauffeurs weten er zes al wie ik ben. En dat zien ze niet aan m'n stukgeslagen kop. Ik wil er lichamelijk en geestelijk goed vanaf komen. Maar ik hoop minimaal Euro pees kampioen te worden". het vertrouwen van het bui tenland. Ik zoek naar goede produkten, zoals bijvoorbeeld wijnen. Ik zoek een zeer goe de kwaliteit uit en daar geef ik dan mijn vignet aan. Dat moet een soort keurmerk worden: goed bevonden door Cruyff". PvdA-Kamerlid Hans Kombrink mengt zich in de strategie-discussie. „Ik vind niet dat straks alles moet kunnen. Integendeel, de ver dere evaluatie van het interne CDA-gebeuren kan leren dat er met die club ontzettend weinig of niets kan. De lin kervleugel van de partij zou er onverstandig aan doen po sities in te nemen die straks niet krachtig genoeg zouden blijken te zijn. Conclusie: de gens inhoudelijk scherpen en steken als het moment daar is". Een ander artikel stelt de vraag of de AR op haar sterfbed het kabinet ten val brengt. „In de Tweede Kamer zit een dozijn CDA-ers dat zich in de eerste plaats anti revolutionair voelt. Het lot heeft beschikt dat zij nog maar één middel hebben om er voor te zorgen, dat het CDA niet al te rechts wordt. Zij moeten het kabinet-Van Agt in het najaar van 1980 naar huis sturen". Het kleu- renkatern gaat over de vraag wat de scholen met onze kin deren doen ofwel: „het ver speelde talent". VWtJ MBPML4WP |H VRIJ NEDERLAND heeft een groot vraaggesprek met Jo- han Cruyff, onder meer over zaken doen. Helaas vond het plaats voor de affaire van de verdwenen miljoenen. „Het belangrijkste is dat ik de Spanjaarden help bij hun ex port. Ze hebben hier erg goe de produkten, maar ze missen ELSEVIER analyseert de mo gelijkheden van vakantie in eigen land. „Te lang is de Ne derlandse toeristenindustrie in handen geweest van doe-het- zelvers en hobbyisten. Voor de venvende toerist biedt Ne derland daardoor nu nog veel te weinig. Maar de tweede fase, met professionele aan pak, is begonnen". Het hoof dartikel houdt een pleidooi voor kernenergie, maar dan wel zo veilig mogelijk. „We moeten voort. Het liefst als volwaardig lid van de EEG. En niet als een land dat met carbidlantaarns en paard en wagen een toeristische trek pleister wordt". Elders in het blad de vraag wat onze chris telijke politici geloven. „Aan hun linker- en rechterzijde bevinden zich zeer markante breuklijnen, terwijl we boven dien allemaal weten dat nogal wat CDA-ers zich meer zullen herkennen aan wat aan de andere dan aan hun zijde van de breuklijn gezegd is. Wat zij geloven? Veel. Waarschijn lijk tè veel". Ook een inter view met televisievormgever Jaap Drupsteen. „Ik ben niet zo'n kunstartiest. Meer een werker. Als het een keer niet wil vlotten, denk ik: nu moet het maar weer eens afgelopen zijn met dat gepieker. Neen, al dat gedoe, daar heb ik een flinke minachting voor". Een gesprek tenslotte met EO-di- recteur Bert Doornbos over de verwijten betreffende wan beheer en tirannie binnen zijn omroep. „Er zit waarheid in. Het lukt niet altijd in de geest van Christus tot een op lossing voor de problemen te komen. Je kunt natuurlijk zeggen: ja, maar het zijn toch allemaal christenen die daar werken, dat moet dus op rol letjes lopen. Maar dat samen christen zijn is juist een extra moeilijkheid". De TIJD heeft met het oog op Pasen een enquête gehou den over het geloof in leven na de dood. Eenendertig pro cent van de Nederlanders blijkt van mening dat het de dood afgelopen is; eveneens eenendertig procent gelooft wel in een hiernamaals. Ze ventien procent denkt in de richting van een persoonlijk voortbestaan, achtentwintig procent gelooft in collectief voortbestaan (zielengemeen schap) en vijfenveertig pro cent ziet zichzelf louter voort bestaan in de herinnering. Voorts een groot interview met Den Uyl, helaas een maand oud zodat het niet in haakt op de meest recente ontwikkelingen. „Het kabinet kan alleen maar dankbaar zijn voor de opstelling van de oppositie. Deze gematigdheid en realiteitszin wordt door een oppositie maar heel zel den opgebracht. U moet goed begrijpen: als ik het land was ingetrokken en had gezegd: jongens, we gaan er hard te gen aan, we schroeven de looneisen flink op, dan had den die eisen er gelegen". En: „Wij willen de conducteur te rug op de tram. Er zijn veel arbeidsplaatsen geliquideerd in de dienstverlenende sector, een aantal zeer ten onrechte, zoals de bezorging aan huis door de detailhandel. Het her stellen van deze vormen van dienstverlening vind ik een veel creatievere vorm van het scheppen van arbeidsplaatsen dan het vergroten van de wel- zijnsector". NIEUWSNET constateert dat het parlement zijn taak niet meer aan kan. PvdA-Kamer lid H. van den Bergh: „Het is een fictie dat het parlement de regering controleert Welk kabinet er ook zit, het heeft altijd een meerderheid in de Kamer en die steunt het kabi net in praktisch alle belang rijke zaken. Daarom moet de Kamer zich opnieuw gaan be zinnen op haar taak. De par tij-politieke verhoudingen en vooral de polarisering tussen partijen belemmeren het par lement. De PvdA heeft dit mede in de hand gewerkt". Ook wordt gepraat met mede werker A. de Leeuw van Oor logsdocumentatie. „Ik denk niet dat Holocaust in Neder land zo'n geweldig effect zal hebben. Er is niet zo'n grote afweer tegen het kennis ne men van de vreselijke feiten van de jodenvervolging als in Duitsland. Dus is er hier niks te doorbreken". Voorts een pleidooi voor menswaardiger behandeling van sollicitanten. „Na een advertentie is de brievenbus al lang te klein voor alle reacties. De behan deling van sollicitaties wordt er daardoor niet zorgvuldiger op. De procedures duren steeds langer. Het aantal proeven, gesprekken en testen is vaak erg groot De behan deling van afgewezen kandi daten gaat niet altijd even ga lant". Een forum tenslotte over de vraag of er weer een autoloze zondag moet komen. Kamerlid Van Houwelingen: „Ik aanvaard dat de auto een positieve zaak is voor veel minderheidsgroepen, zoals in validen en bejaarden. We moeten die goede dingen niet wegduwen". HERVORMD NEDERLAND tekent bij de oproep tot ener giebezuiniging aan: „een vrij blijvende aktie zoals nu op touw gezet, suggereert onbe doeld dat het allemaal nogal meevalt en dat we, afgezien van een kléine besparing, ge woon kunnen doorgaan met potverteren. Een averechtse uitwerking daarvan is niet denkbeelding". Voorts een ge sprek met mevr. Van Ruler- Hamerlink die afscheid heeft genomen als lid van het Mo- deramen van de Hervormde Synode. „Vrouwen hebben het aan zichzelf te wijten dat ze onvoldoende aan bod komen in de maatschappij. Vrouwen hebben veel feilen: gebrek aan objectiviteit, jaloezie en gemakzucht. Dat merk ik ook aan mezelf. Als er een voor zitter aangewezen moet wor den, denk ik vaak: laat die man het maar doen. We lopen wel met spandoeken op straat, maar als het er op aankomt, zijn we tè weinig alert". Een interview ook met oud-minister Stemerdink. „De neutronenbom behoort niet tot de gevaarlijkste ontwikke lingen. In de ogen van de te- chici is het al iets uit de oude doos, een logisch voortvloeisel uit een bestaande ontwikke ling. Veeleer moet aandacht worden besteed aan nieuwe ontwikkelingen, zoals de oor logsvoering met satellieten - anders loop je ook in het ac tie voeren achterop".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 9