Iedereen heeft zo zijn eigen wensen.. ,Loop uit het slop99 g)proep energiebesparing ogst nog weinig succes Nederlandse Credietbank Kijk en vergelijk voor u geld leent. Twee en een half jaar geëist tegen Israëliërs die politie knevelden CH NAAR VERPLICHTE BEPERKING? Genland MCEF-ACTIE VOORKINDEREN Ti DERDE WERELD 11 APRIL 1979 PAGINA 13 Lijk van onbekende vrouw aangespoeld AMSTERDAM Op het Zandvoortse strand is eergis teren het lijk aangespoeld van een nog niet geïdentifi ceerde vrouw. Zij is ongeveer 40 jaar en 1.65 meter lang, middelblond/grijs haar met permanent, blauwgrijze ogen, gaaf gebit, ovaal voorhoofd en schoenmaat 35 i. 36. Zij was gekleed in een zwarte japon met wit en rose ge bloemd motief, en droeg ver der een rose bloes maat 42. De politie vraagt iedereen die inlichtingen kan verschaffen omtrent de identiteit van de vrouw zich in verbinding te stellen met de recherche van de gemeentepolitie te Zand- voort, tel. 02507 3043, of anders bij het dichtstbijzijnde politiebureau. Geen onderzoek BVD-activiteiten bij studenten UTRECHT Er zal geen on derzoek ingesteld worden naar mogelijke ronselactivi- teiten van de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD) on der Utrechtse studenten. De drie door het bestuur van de Stichting Studentenhuisves ting (SSH) aangezochte onaf hankelijke personen hebben laten weten geen brood te zien in een onderzoek. Tot deze conclusie kwamen ze op basis van het voorhanden zijnde feitenmateriaal, waar mee volgens hen geen resul taat te bereiken is. Daarmee lijkt de „spionage-affaire" bij de SSH definitief op een dood spoor te zijn gezet, na dat een jaar lang moeilijkhe den zijn geweest over een goede onderzoeksprocedure. De klacht van een student te gen een personeelslid van de SSH, die hem benaderd zou hebben om in opdracht van de BVD politiek snuffelwerk in studentenkringen te ver richten, werd al eerder door twee commissies zonder resul taat bekeken. terzet tegen iitbreiding ïaaktstrand ek v. land ERDAM (ANP) De meen te Hoek van Hol- verzet zich tegen uit ing van het naaktstrand, deelgemeenteraad wijst dede recreatie in de dui- af. De wethouder voor en recreatie van Rotter- echter vóór uitbrei- en wil dat de gemeente (instemt. (n brief aan het college en W van Rotterdam jft het dagelijks bestuur de deelgemeente dat de- estelde uitbreiding van aaktstrand tussen Stuif- tand en de gemeente met 's-Gravenzande tot heeft dat mensen van nabijgelegen recreatie- die niet gesteld zijn op ongeklede strandgenot, rild hiermee worden ge- onteerd. nofdcommissaris van po- iceft de burgemeester la- reten op grond van zijn ingen geen bezwaar te m tegen uitbreiding van ïaaktrecreatie bij Hoek Bolland. De dienst voor en recreatie van Rotter- die strandwacht- en rei- gsdiensten verricht, stelt de ervaringen met de Recreanten bijzonder ig zijn. De milieubewust- op het naaktstrand is 5 6 n. groter dan elders op het istra d. waar de bezoekers AMSTERDAM (ANP) Voor de recht bank in Amsterdam is gisteren de zaak behandeld tegen .twee Israëliërs, die in ja nuari drie marechaussees hebben gekne veld in een Amsterdamse woning. Het zijn de 21-jarige Yoram A. en de 20-jarige Eli K. Tegen hen werd resp. negen maanden en 2,5 jaar met aftrek van voorarrest geëist wegens diefstal met geweld en we derrechtelijke vrijheidsberoving. Eli is tevens poging tot doodslag ten laste gelegd omdat hij bij zijn arrestatie drie dagen later het vuur heeft geopend op twee agenten, die overigens ongedeerd ble ven. Eli liep zelf een schot in de long op, waarvan hij inmiddels is hersteld. De twee Israëliërs waren voor een papie ren-controle op straat aangehouden door drie marechaussees. Dat trof slecht, want het tweetal was- net ontsnapt uit de jeugd gevangenis in Zutphen, waar zij een straf van drie jaar uitzaten wegens een roofo verval op een juwelier. De marechaussees werden meegetroond naar een woning in de Van Beuningenstraat; daar zouden zich de papieren bevinden. De agenten liepen argeloos in de val. Ze werden bedreigd met een pistool, hun dienstwapens werden afgenomen en zij werden vervolgens met hun eigen handboeien aan elkaar geketend. Het tweetal ontkwam met de dienstwapens. Drie dagen later konden zij in een andere woning worden gearresteerd. Daartoe was het arrestatieteam op de been gekomen. Ze gooiden een „donderslag" op het balkon van de woning waar de twee lagen te sla pen. Volgens de raadsman greep Eli K. „in een reflex" naar zijn wapen. Er onstond een vuurgevecht waarbij Eli in de long werd geraakt. Omdat Eli in een reflex had geschoten vroeg de raadsman vrijspraak voor de ten laste gelegde poging tot dood slag. Uitspraak 24 april. GRONINGEN (ANP) Een 24-jarige man uit Groningen is gisteren het gebouw van de gemeente lijke sociale dienst in Groningen binnengedron gen. Hij bedreigde het personeel met een mes en een pistool" dat al gauw een apparaat bleek te zijn waarmee men prijskaart jes aan kleding met. De man, die eerder in een psychiatrische inrichting is opgenomen geweest, schopte Man overvalt sociale dienst met pistool" een ruit in van de toegang sdeur van het gebouw dat wegens de lunchpauze was gesloten. De portier deed daarop de deur open voor de man die duidelijk overspan nen was. De portier werd met een mes bedreigd. Hij nam de man echter mee naar de por tiersloge en probeerde daar de politie te bellen, maar de draad werd doorgesneden. Er kwam een tweede personeels lid bij en het groepje liep naar de hal, waar de man zijn „pistool" greep en tegen de kassier schreeuwde die achter kogelvrij glas zat. Men wist de man tot bedaren te brengen en de politie te waar schuwen. Van onze parlementaire redactie) HAAG - Hoewel alle offi- instanties zeggen dat het te vroeg is voor conclusies, t het er toch alle schijn van de oproep van de regering te zijn met energie, (nog) hg effect sorteert. Een rdvoerder van de verkeers- ttle van de rijkspolitie d veel slagen om dfe arm, r constateerde wel, aat er 1 sprake is van een massale jhdering in de rijstijl, zoals ptrde tijdens de oliecrisis (eind 1973. De gemeenten, die in de bezuinigingsope ratie een belangrijke rol is toegedacht, reageren voor het merendeel nogal lauw op het verzoek van de regering. Dit vooral omdat er in vele plaatsen, als ge volg van de situatie in '73, al bezuinigd wordt. Den Haag, Rotterdam en Utrecht zijn allang bezig de straatverlichting te voorzien van lampen, die aanzienlijk minder stroom vragen dan de vorige. In Rotterdam functioneert ook al sinds jaar en dag een foto-electrisch systeem, waar door de straatverlichting pas aangaat, als het echt te donker wordt In veel andere gemeenten bereikt men hetzelfde effect door een gedeelte van de openbare verlichting na een bepaalde tijd uit te schakelen. Dezelfde procedure wordt gevolgd ten aanzien van de ver warmingsinstallaties in gemeentelijke ge bouwen, waaronder ook de scholen. Ook bestaan er in vele gemeenten plannen om het huizenbestand van woningcorpo raties te isoleren. De rijksoverheid, waar voor een energiebesparing met vijf pro cent verplicht is gesteld, reageert in feite niet anders dan de lagere overheden. Al met al ziet het ernaar uit, dat de rege ring aan het eind van de zomer, wan neer het effect van de oproep gemeten zal worden, er niet onder uit komt het principe van de vrijwillige medewerking te verlaten. Voorzover nu bekend worden er dan maatregelen genomen als een au toloze (zon)dag en een verplichte afleve ringskorting van vijf procent voor de oliemaatschappijen. Auto of audiorack, antiek kastje of reisje naar Amerika., iedereen heeft zo zijn eigen wensen. En als er geld voor nodig is, kom dan naar de Nederlandse Credietbank en sluit zo'n handig doorloop krediet Er wordt met u één keer een limietbedrag afgesproken en een vast aflossing's bedrag (inclusief rente) per maand. En tot die limiet kunt u onbeperkt opnemen. Ook wat u weer heeft afgelost. Tarieven doorloopkrediet. (tariefwijzigingen voorbehouden) Limiet- Aflossing Rente bedrag per maand per maand" f 2.000,- f 75,- 0,9% f 4.000,- f 110,- 0,9% f 6.000,- f 145,- 0,9% f 8.000,- f 170,- 0,9% f 10.000,- f210,- 0,9% fl 2.000,- f250,- 0,9% f 15.000,- f310,- 0,9% 1 f 18.000,- f370,- 0,9% A f20.000,- f410,- 0,9% I *De rente bedraagt, op basis van samengestelde interest, 11,35% per jaar. En in het besteden bent u uiteraard zo vrij als een vogel in de lucht. Bovendien kost het doorloopkrediet van de Nederlandse Credietbank u minder dan bij de meeste andere banken. Kijken vergelijk. Dus, als u nog wat te wensen heeft, kom dan eens praten met een van onze deskundige adviseurs. Zo'n doorloopkrediet is zo rond! Leiden, Douzastraat 1, Tel. 071-131641. Dhr. C. Klaasen. LEIDSE COURANT. in het Jaar van het Kind organiseert. Tijdens de wandeltochten worden geen prestaties ge vraagd. Althans niet in dien zin, dat er medailles of be kers worden uitgereikt aan diegenen die de tocht hebben volbracht De prestatie wordt op een andere manier ver wacht. De deelnemers en Unicef hoopt daarbij op veel kinderen zal worden ge vraagd om een of meer spon sors te vinden, die bereid zijn om per afgelegde kilo meter een bepaald bedrag voor Unicef op tafel te leg gen. Het kan daarbij gaan om een dubbeltje per kilome ter, dan wel om enkele gul dens. Er zijn voor de wandel tochten al aanmeldingen bin nengekomen van hele dorpen en in verschillende steden zal extra aandacht aan het ge beuren worden besteed. Zo zullen bij de start van de tocht in Den Haag bij het Congresgebouw parachutisten naar beneden komen. Am sterdam zal behalve twee tra jecten voor jeugdigen en ou deren een speciaal parcours uitstippelen voor rolstoelge bruikers. Een andere activiteit van Unicef-Nederland is de ten toonstelling „Kinderen van deze wereld". De tentoonstel ling is deze maand te zien in het Haagse Congresgebouw. Op deze vierde wereldten toonstelling en bij de burelen van Unicef is voor tien gul- Achter de rij hutjes die samen de sloppenwijk Klong Thoey vormen in Bangkok, is een vroege bootsman op weg door de gracht. De goederen in zijn boot den een vaak ontroerend, dan wel kostelijk fotoboek vol schokkende contrasten te verkrijgen. Ook de Efteling zal een plaats van actie zijn voor het Unicef-gebeuren. Eveneens op 19 mei wordt daar een grote kindermanifestatie wor den gehouden. Op het ogen blik buigen honderden kin derhoofdjes zich over de Ver klaring van de Rechten van het Kind. Groepsgewijs zul len zij één van de tien begin selen eruit kiezen en in de Efteling laten zien hoe zij uiting geven aan de manier waarop zij over dit beginsel denken. Hetzij in de vorm van een toneelstukje, hetzij met een poppenkast, danwel een musical. Dit jaar is deze manifestatie nog op beschei den schaal opgezet, maar Unicef hoopt er een traditie van te gaan maken. Het kinderboek „Mijn We reld" is een andere manier waarop Unicef Nederland hoopt geld binnen te krijgen voor al die kinderen in de Derde Wereld die veel zorg behoeven. Het boek, dat is uitgegeven met medewerking van uitgeverij Meulenhoff, kost 19,50 gulden en is ver krijgbaar via de boekhandel en bij Unicef. Gekocht bij de boekhandel levert elk ver kocht exemplaar een gulden op voor Unicef; besteld bij Unicef zelf gaat er echter veel meer naar het goede doel 19,50 plus zo mogelijk twee gulden voor verzendkos ten overmaken op giro 7515 t.n.v. Unicef in Den Haag, met duidelijke vermelding van „Mijn Wereld" en het wordt toegezonden). Het is een bijzonder goed verzorgd boekje van 62 pagina's, geïl lustreerd met prachtige kleu renfoto's. Zeven kinderen uit zeven verschillende landen probeert hij te verkopen aan de straatarme bewo ners. Een deel van de Unicefgelden zal voor deze mensen bestemd zijn. (Nederland, Bangladesh, Gha na, Peru, Trinidad, Bhoetan en Nieuw-Zeeland) vertellen erin hoe zij leven, hoe zij de dag doorbrengen in hun ei gen wereldje. Leerzaam, maar ook speels. Want zo laat Bangladesh zien hoe je hun speciale kleding maakt en draagt; in Ghana houdt men van felgekleurde batikk- leding en het boekje leert de kinderen in Nederland hoe 'zij zelf kunnen batikken; uit Peru komt een staaltje weef kunst van Peruaanse motie ven; van Trinidad kunnen de kinderen leren hoe ze een ei gen carnavalsband samenstel len; Boethan (hoog in de ber gen tussen India en Tibet) leert hoe angstaanjagende maskers kunnen worden ge maakt. Verrukkelijk is Cees Buddingh's versie van het sprookje Assepoester. Cees Buddingh' heeft bovendien de gehele Nederlandse be werking voor zijn rekening genomen. De AVRO en de VARA ne men de publiciteit via radio en televisie voor hun reke ning. Helaas behoort bij de uitzendingen niet een opname van het concert dat op 22 juni door het Concertge bouworkest in Amsterdam wordt gegeven. De dirigeer stok is dan in handen van niemand minder dan Unicefs eigen ambassadeur Danny Kaye. Om er geen gala-ge beuren van te maken heeft Unicef een aparte manier van kaartverkoop bedacht. Iedereen kan voor een rijks daalder meedoen aan een puzzel in het weekblad Margriet. Uit de inzendingen zullen tweeduizend kaarten worden getrokken. Deze win naars krijgen een toegang skaart voor het concert toe gestuurd. 1- N HAAG Met mdeltochten die op mei in heel het ld onder het motto oop ze uit het slop" irden gehouden, opt het Comité Uni- Nederland min- tns een miljoen gul den bijeen te brengen om kinderen in de sloppenwijken van Lima (Peru), Bangkok (Thailand) en Lusaka (Zambia) aan een iet wat menswaardiger be staan te helpen. Deze wandelactie vormt een onderdeel van een ke ten van activiteiten die Unicef Nederland HL in groot percentage van de Zambiaanse bevolking staat uit kinderen jonger dan vijftien jaar. De lesten van hen leven in sloppenwijken. Ook hen obeert Unicef een iets menswaardiger bestaan te

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13