Nicotine-arm roken en toch aan je nekken komerij Vietnam-oorlog leverde de meeste Oscars op Wel met smaak dus. CABALLERO UMTS Hollywood - Terwijl buiten de Vietnam-veteranen demon streerden tegen de film „The deer hunter" als zijnde racis tisch, leek het er tijdens de „aanloop" van de 51e uitrei king van de jaarlijkse Aca demy Awards op dat deze film de grote winnaar van 1979 zou worden. Zoals ge bruikelijk werd - om de spanning er in ter houden gestart met de „kleinere" Os cars en toen reeds hadden Peter Zinner voor de beste montage, vier man voor het beste geluid en Christopher Walken voor de beste manne lijke bijrol drie van de acht nominaties waar gemaakt, te gen runner-up de komedie „Heaven can wait" slechts één voor de beste art-directi on. De al jaren in Nederland werkende Deen Borge Ring, die een nominatie had voor zijn tekenfilm „Oh my dar ling", was toen al een illusie armer, omdat de Canadese film „Special delivery" in die kategorie tot „the best of five" was uitverkoren. Het grote klapstuk moest toen nog komen, toen de Academy Awards bekend werden ge maakt voor de beste acteur en actrice. Die gingen naar Jon Voigt en Jane Fonda voor hun spel in die andere film over Amerika's Vietnam- kater „Coming home". Het was voor beiden het tweede vergulde beeldje, want Voigt LEIDSE COURANT DINSDAG 10 APRIL 1979 PAGIN had al met „Midnight cow boy" gescoord en Jane Fonda had er al een op de schoor steen staan voor „Klute" na dat zij het jaar daarvoor er eigenlijk al een had moeten hebben voor haar rol van de marathon-danseres in ..They shoot horses don't they". Als pleister op de wonde kreeg Michael Cimino de Oscar voor de beste regie voor „The deer hunter", die tevens als beste film van het jaar werd uitgeroepen. Resumerend kwam ..The deer hunter" dus met vijf Oscars het best uit de bus, op de voet gevolgd door „Coming home" met drie. omdat de film ook nog een Academy Award kreeg voor het beste oorspronkelijke scenario. „Midnight express" veroverde de Oscar voor het beste oor spronkelijke verhaal, dat van een wegens drugsmokkel in Turkije gevangen genomen Amerikaan. Grote verliezer op deze avond was ongetwijfeld de komedie „Heaven can wait" van Warren Beatty, die acht nominaties slechts met één klein Oscartje gehono reerd zag. De Academy Award voor de beste vrouwelijke bijrol ging dit jaar naar de Engelse ac trice Maggie Smith voor haar aandeel in Neil Simon's ko medie „California suite", na dat ze jaren geleden al zo'n beeldje in ontvangst had mo gen nemen voor de titelrol in „The prime of Miss Jean Bro- die". Ook „Death on the Nile", de Agatha Christie-detective story waarin Maggie Smith weer een bijrol vervult, pikte ook nog een Oscar mee voor de beste costuums en de Aca demy Award voor de beste filmsong van het jaar ging naar het door Peter Jabara geschreven en door Donna Summer gezongen „Last dan ce" uit de verder weinig op merkelijke disco-musical .Thank God it's Friday". De Oscar voor de beste muziek ging naar „The Buddy Holly story". Als beste niet Engelstalige film werd „Preparez vos mou- choirs" uigeroepen en „Sca red straight" kreeg de Aca demy Award voor de beste lange documentaire, terwijl bij de korte documentaires „The flight of the Gossamer condor" in de prijzen viel. Daarmede waren de Oscars voor 1979 weer verdeeld tij dens een plechtigheid, die be halve de demonstraties buiten het theater waarbij veertien personen werden aangehou den, nog een apart tintje kreeg door de aanwezigheid van twee veteranen, die na zware operaties wegens kan ker, bij deze gelegenheid toch weer op de been waren de 72-jarige Sir Laurence Olivier en de onverwoestbare even oude John Wavne. Songwriter Paul Jabara met zangeres Donna Summers en de Oscar die Last dance" uitThank God it's Fridayveroverde. Een juichende Jane Fonda met haar tweede Oscar voor haar rol in de film „Coming home". In 1971 ver overde zij al zo'n beeldje voor haar aandeel in Alan Pakula's,.Klute". Caballero Lights bevat slechts 9.0 mg teer e 0.7 mg nicotine en smaakte uitstekend. fai 't Is tenslotte een Caballero. Disco fire! VROOMS DREESM ANN 'nTaft japon met een soepele zwierigheid en een dessin om in vuur en vlam van te raken. Ën jij niet alleen! In saffraan, blue of écru. Maten 36 t/m 42 109.-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6