LEIMUIDEN OVERWEEGT NIEUW SUBSIDIEBELEID Drukbezochte prestatielopen Bernardus kan in augustus gaan bouwen helpt u kiezen: Open kassendag wederom geslaagd „IN DE HOFTVIN" HEEFT EIGEN MISS GESLAAGD LEERLINGENCONCERT ACCENT OP JEUGDACTIVITEITEN Geslaagd concert in Op Dreef" Hazerswoude Het bestuur van de voetbal vereniging Bernardus heeft bij monde van voorzitter Jacques Sfraver aan het gemeente bestuur van Hazerswoude officieel vergun ning gevraagd voor de bouw van een club hui» en zes kleedkamers. Vrijdagavond heeft de wethouder van openbare werken, J. D. de Wit, het plan overhandigd gekregen in het ontmoetingscentrum Het Anker. De Wit deed de toezegging dat het gemeentebestuur de aanvraag zeer snel zal afhandelen. Dit betekent dat waarschijnlijk in augustus kan worden gestart met de bouw van het complex (640 vierkante meter, 2300 kubieke meter inhoud), dat zal verrijzen nabij de Sweelincklaan in de wijk Rhynenburch. Een jaar later, in augustus 1980, hoopt Bernardus de nieuwe accommodatie (twee velden en een half verhard oefenterrein) te betrekken. De vereniging, sedert juni 1947 gevestigd in de Groenendijk, presenteerde zich vrijdaga vond in de wijk Rhynenburch onder het n r, to „Bernardus bouwt". Bouwcommissievooi ter Jan Boers meent dat het ambitieuze bo <x plan te realiseren is, indien vele leden groot deel van hun vrije tijd inzetten. Opz< [\t dat de ruwbouw wordt uitbesteed; alle anc werkzaamheden zullen vooral door de Ben dus-mensen moeten verricht worden. Ovjev gens: in het plan wordt ruimte over gel&an voor de bouw van nog twee kleedkarn n Deze zullen worden gebouwd, zodra het dc 0t speelveld zal zijn aangelegd. n Veel geld (zo'n zevenhonderdduizend guld*e gaat het kosten. Daarom ook startte afgelojfc weekeinde de serie van acties. Alleen vrijdfe; avond al kon actiecomité penningmees j Maut Koele een bedrag van ruim 14.000,-1 c teren. Giften en kleine acties brachten geld in het laatje. De verkoop van obligat ,j begon eveneens: deze actie moet 55.01 u gaan opbrengen. LEIMUIDEN De commissie welzijn van de gemeente Leimuiden heeft zich in de afgelopen maanden sterk beziggehouden met de criteria, die moeten worden aangehouden bij de vaststelling van subsidies voor de plaatselijke verenigingen. In december vorig jaar had de ge meenteraad de bestaande subsidietoe kenning buiten werking gesteld, om dat deze niet beantwoordde aan het gestelde doel van een reële subsidie toekenning. Dit als gevolg van het feit, dat deze nogal wat leemten ver toonde. De commissie adviseert nu met name die verenigingen te subsidiëren, die zich richten op activiteiten voor de jeugd. Ook komen voor subsidie iri aanmerking verenigingen die een on dersteunend of cultureel doel dienen. Tevens kunnen in principe de vereni gingen wel gesteund worden in hun aanlooptekorten, doch niet in hun ex ploitatietekorten. Zogeheten „doorstartsubsidies" worden in beginsel ook verstrekt, mits zij voorzieningen-verhogend werken. Voor de toekenning van subsidies denkt de Commissie aan de volgende opbouw; Basissubsidie 100,-. Bijdrage voor jeugdleden ƒ5,- per lid. 10% als bij drage in de jeugdcontributie en 10% voor eventueel verschuldigde zaalhuur.; De nieuwe methode van toekenning zou de gemeente een financieel voor deel opleveren van ruim ƒ9.000,- ten opzichte van de verstrekte bijdragen in 1978, ware het niet dat door toepas sing van de nieuwe criteria een aantal verenigingen in geldnood komt te ver keren. B en W stellen daarom voor een „overbruggingstoeslag" toe te kennen, die 50% bedraagt van de aanvankelijk vbor 1979 begrote subsidies en de reëel te verstrekken bijdragen. Hoewel een deel van het aantal aan vragen nog bij het College in behan deling is, beloopt de lijst van te ver strekken gelden nu reeds ƒ31.925,- in clusief de overbruggingstoeslag. Over toe te kennen bijdragen aan het Oranjecomité en „De Kindervakantie- wbek" is het collegestandpunt ver deeld. Tijdens de raadsvergadering van 12 april zal hierover een monde linge toelichting worden gegeven. Van de leiding van „De Kindervakan tieweek" werd vernomen dat bij een. bijdrage, zoals deze in principe voor dit jaar is toegekend, te weten 1.250,- geen zomeraktiviteiten voor de jeugd verwacht mogen worden. De organisa tie wordt niet financieel gedragen door contributies en/of donaties en start elk jaar opnieuw met een lege pot. Aanloopkosten zouden in dit ge val dus uit privémiddelen moeten wor den betaald, hetgeen redelijkerwijs niet verwacht mag worden. Warmonders laten het f afweten .Oe zes dames die de finale behaalden RIJNSBURG Nel Zwaan is Miss Hoftuin 1979 geworden. Met vijf andere dames kwam ze door de voorselectie. Vrij dagavond was de eerste kennismaking met het publiek. De 6 uitverkoren missen werden toen door auto's van garagebe drijf Van Egmond door het dorp gereden. De auto's waren vrolijk versierd met bloemen. De Floraband liep voorop, ter wijl de Jong-Floraband het geheel afsloot. Zaterdagmiddag was evenwel de officiële missverkiezing. Eén, voor eén werden de dames op" het podium gevraagd wat mid den in de Hoftuin stond opgesteld. De heer Harskamp van het reklamebureau Alphad ondervroeg de dames. Hij liet ze iets over zichzelf vertellen. De jury en het publiek konden aan de hand van deze gegevens hun stembriefjes invullen. De zes dames waren van verschillende leeftijd en kwamen ook uit de omgeving. Het waren Loes v.d. Burg uit Rijnsburg, Ilse Ramada uit Valkenburg, Sandra van Echten uit Leiden, Mi randa O wel uit Valkenburg, Astrid van Egmond uit Rijnsburg en Nel Zwaan uit Rijnsburg. Deze laatste ging met de prijs, een weekendje Parijs naar huis. De andere dames werden allen tweede. Ook zij kregen nog een aardige attentie en na tuurlijk bloemen. De voorzitter van het winkelcentrum Hof tuin, de heer W. Zandbergen reikte de prijzen uit. De muziek vereniging D.W.S. zorgde voor de muzikale omlijsting. Miss Hoftuin krijgt haar kleding van de Hoftuin en werd voorzien van kroontje van sjerp. WARMOND Na vier jif werd er afgelopen zaterjrV weer eens een schoonmaak tie in de Kagerplassen geh den. Voorheen werd deze tie jaarlijks gehouden de hoeveelheid vuil nam lukkig af zodat er enige ren niet werd schoon maakt. Dit jaar zouden vo al het eiland Tengnagel de Kogjespolder worden handeld. De deelname aan de at was zeer teleurstellend. E mensen van de dienst meentewerken waren ami halve aanwezig en zij had< drie kinderen meegenom Daarnaast meldde geen en le inwoner van Warmond z aan. Van het padvinden land in de Zijl was al toezegging gekomen van to tig helpers, dat werd later i gebreid tot vijftig. Zij visl twee bokken vol vuil uit waterkanten en verorbert daarna liters erwtensoep flinke hoeveelheden patat sinaasappelen inde Kaag ciëteit. Eerste paal brug Haas wijk OEGSTGEEST B urge mes ter Jhr. T. A. J. van Eysii| slaat donderdag 12 april drie uur de eerste paal de brug over het Oegstgi terkanaal ten behoeve het bestemmingsplan wijk. Het startschot voor bouw van de omstreden naar het evenzeer omsti plangebied wordt gege' aan de zuidzijde van het naai op de President K nedylaan. hG De landelijke actie Kom in de Kas" is ook dit jaar weer een groot succes geworden. Zowel de Rijnsburgse als de Roelofarendsveense kwekers konden zich verheugen in een grote publieke belangstelling voor hun activiteiten. In Rijnsbrug namen de firma Van Delft, HP. van Klaveren, gebroeders Van Egmond, W. Paauw, de firma C. den Haan en J. de Koning aan de open kassendag deel. De 35 Veense kwekers konden 2500 bezoe kers verwelkomen. Onder wie zich vele niet-Alkemadena- rend bevonden. Uit de enquê te die in de Veense kassen werd gehouden bleek dat de bezoekers een dergelijke „open kassen dag" bijzonder waarderen. Op de foto: Een kijkje in een van de kassen van de firma Van Delft Aan de Vinken weg in Rijnsburg. STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 9 APRIL 1979 PAGINAll OEGSTGEEST De blokfl uit is een instrument dat eenvoudig van opzet toch. enorm veel mogelijkheden tot musiceren biedt Telkenmale worden wij er weer aan her innerd als er ergens een blokfluitconcert gegeven wordt. Mevrouw M. Blangé- Baltisberger weet haar. leer lingen tot grote prestaties te brengen. Zaterdagavond waren wij er. getuige van toen in de aula van de Floraschool te Oegst- geest velen bijeengekomen waren voor een concert waar naar was uitgezien. Ook kinderen die nog maar kort onderricht ontvangen blijken zeer wel in staat om enkele lichtvoetige werkjes zoals een polka, cotillon en' contredanse uit te voeren. Voor het eerst werd het ge deelte na de pauze geheel ge vuld door het optreden van een blokfluitensemble dat is samengesteld uit de meest vergevorderde leerlingen. Al lereerst traden er drie leerlin- gengroepen voor het voetlicht. De gevorderden brachten on der Tneer een Tarantella en een Matrozendans. Zeer wel-, luidend klonk ook een aantal delen uit een partita van Fa- ber. Maar het ensemble stal toch wel de show met een haast professionele uitvoering, van een menuet en rondo uit een trio in C van L. de Call. Voorts hoorden wij eeh ge slaagde uitvoering van een tweetal suites van Telemann. Het programma was even wichtig van opbouw. Leerlin gen en ensemble werden bij gestaan door twee gitaristen, te weten de dames Goddijn en Van der Laan. ANTOONKOCH CRUCIFIXION IN AGATHAKERK LISSE Het Christelijk Gemengd Koor „Ex celsior" geeft morgen voor de vijfde keer een uitvoering van de „Crucifixion" rin de Sint Agathakerk aan de Lissese Heereweg. Aan de uitvoering van de „passion" van John Stainer wordt meegewerkt door het jeugdkoor „Klein Excelsior" en „The Gospeltrain" uit Haarlem. Solisten zijn Jaap Smit (tenor) Jaap Jan Hunze (bas) Riet de Jong (sopraan) en Wim Raadsheer (bas). De organist is Dirk Out terwijl het geheel onder leiding staat van diri gent Pieter de Jong. De toegangsprijs tot het concert dat om 20.00 uur begint bedraagt 5 gulden. Kinderen en 65-plussers betalen 2,50 'gulden. STERRENBEELDEN IN MEERENB URGH LISSE De gemeenteraad van Lisse krijgt in de raadsvergadering van woensdag 11 april wederom een voorstel over de straat- naamgeving in het plan Meerenburgh. Eerder had de raad besloten om het voorstel aan te houden en de commissie openbare werken het huiswerk over te laten doen. Het idee om de straten in Meerenburgh te vernoemen naar sterrenbeelden levert in de gemeenteraad geen problemen op. De voorge stelde namen als: Pegasus, Andromeda en Cassiopeius vond men te moeilijk. Naar verwachting zullen de nu gelanceerde namen als Orion, Melkweg, Zuiderkruis, Noor- derkroon, Grote Beer, Kleine Beer en Zeven gesternte wel de goedkeuring van de raadsle den kunnen wegdragen. RIJNSBURG Een deel een pleziervaartuig in Rijnsburgse jachthaven Kwakel" is om drie uur door brand vi woest. ïlet vuur ontsto doordat de gasfles aan boe explodeerde toen de zoon v de eigenaar met een soldi rapparaatje een plaatje op watertank bevestigde. „De I Zilvermeeuw sluit jubileum LISSKRBROEK De ort 1 bare lagere school „De 2 vermeeuw" heeft op groo s wijze de viering van het bi e derd-jarig bestaan afgeslot Zaterdagmiddag werden E prijswinnaars van de ballife, nenwedstrijd bekend maakt. t| De ballon van Marco W< steyn legde de grootste stand af, namelijk 520 kilon (B ter. De ballon kwam in r, DDRds terecht. De ballon v K Marieke Luts belandde ook n de DDR, maar kwam on veer honderd kilometer m der ver. Frits Hoogkait n kreeg zijn kaart terug uit 1 Harz-gebergte. De ballons van Johanna Arrachart Joke Imanse belandden j( West-Duitsland, evenals van Debby Zoeteman. De Uer Ion van Joop van der SI j], werd in Engeland teruggevl [j, den. Na het bekendmaken van prijswinnaars werd een reel tie en een grootse reünie i houden in het schoolgebOl in Lisserbroek. k. Bij schoonmaakactie Ka\ gerplassen: SASSENHEEM Het koffie concert dat gisteren van half 12 tot één uur in de aula van de „Op Dreefschool" als proef werd gehouden voor de ouders van leerlingen van de 5e en 6e klassen van beide Openbare Basisscholen is zeer geslaagd te noemen, en verdiend zeker navolging. Hiervoor waren uitgenodigd Sara Strumphler, harpiste van het Concertgebouwor kest, en haar echtgenoot Henk Vos. dwarsfluit. Het echtpaar dat sedert 1962 een regelmatig concerterend duo vormt, begon het concert met het bekende en graag ge hoorde- „Green Sleeves" van. een anonieme componist uit de 16e eeuw, waarmee ze di rect het publiek;- jong en oud, onder bekoring brachten door hun kostelijk spel. Dit werd gevolgd door „Introductie" en „Allegretto" van Frangois De- vienne, eveneens knap ge speeld, waarna de heer Vos een leerzame uiteenzetting gaf over de harp, die een eeuwen lange ontwikkeling achter de rug heeft. Na de uiteenzetting werden een aantal vragen be antwoord, wat zeer werd ge waardeerd. Na een „Intermezzo" van Hendrik Andriesse, werd het Andantino uit het eveneens graag gehoorde Fluit- en' Harpconcert (KV 299) van Mozart bijzonder gevoelvol door het echtpaar ten gehore gebracht, wat wel een hoogte punt genoemd mag worden.. Prachtig klonk ook „Lolitha" van Marcel Tournier, solo op de harp vertolkt. Tot slot werd „Entre 'Acte" van Ibert, filmmuziek uit de dertiger ja ren, weer toegelicht door Henk Vos. ZOETERWOUDE/ROELOFARENDSVEEN Atleten kregen gisteren weer volop de gele genheid de benen te strekkeu. Zowel in Zoe te rwoude als in Roelofarendsveen werden prestatielopen gehouden. De poldercross van de KPJ-Zoeterwoude werd beheerst door le den van atletiekvereniging „De Bataven" uit Leiden. Als winnaars van de uitgezette vier kilometer kwamen uit de bus: junioren tot zestien jaar: Peter de Jong uit Zoeterwoude, dames: Anjo van Kreuningen uit Den Haag, heren: Guus Sloos uit Leiderdorp. De acht kilometer werd gewonnen door: Magdelene van Rijn uit Zoeterwoude (zij was een van de twee dames die dit parcours aflegde) en Leo Mooyman uit Zoeterwoude. 'Aan de Braassemloop van de Roelofarend- sveense ijsvereniging namen gisteren 1600 atle ten uit heel Nederland deel. Bij de jeugd tot veertien jaar legde Marian Halma uit IJmui- den het snelst de drie kilometer af bij de meisjes. Peter Van Lochen uit Nootdorp ein digde als eerste jongen in deze categorie. De ze venenhal ve kilométer werd bij de jeugd ge wonnen door Annemarie Wesselman uit Roelo- farendsveen en Ger Huigsloot uit Oude Wete-' ring. Winnaar op de twaalf kilometer vbor jongeren tot veertien jaar werd Harry Vier- kens uit Amstelveen. Boven veertien jaar kwamen in de verschillende categorieën de volgende winnaars uit de bus: H. Klein uit Oude Wetering (3km), Elly van Tol uit AJphen (71/2km), Ben Kerkvliet uit Roelofarendsveen (71/2km), W. Schildwacht - van Tol uit Rotter dam (12km) en S. Binnenkamp uit Alphen (12km). Bij de veteranen eindigden als eer sten: P. de Jong uit Haarlem (3km), R. Out uit Beverwijk (71/2km), S. Willemse uit Vlaar- dingen (71/2km), Toos Valentijn uit Rotterdam (12km) en J. v.d. Hoorn uit Ter Aar en H. Senne uit Roelofarendsveen (ex aequo 12km). jachthaven b.v. Gebr. Rollf's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4