LZ'86 verliest strijd om de toppositie van De Gouwe Stijgende lijn De Danaïden levert weer geen punten op Leiden klopt runner up Kampong Roomburg kn langs Pollux Jolanda Latervei eerste Dirk van 't Riet veteranenkampioe SPORTTRIBUNE (Van onze waterpolomedewerkster) Utrecht/Veenendaal Zowel AZC/Unique als De Zijl/LGB hebben dit weekeinde weer overwinningken geboekt. De Zijl/LGB kwam In Utrecht tot een 5—7 zege op Zwemlust Den Hommel terwijl AZC/Unlque in Veenendaal de Ploeg van VZC/Ritmeester met 35 versloeg. De Zijl/LGB kwam in het duel met de Utrechtse de gradatiekandidaat moeizaam op gang. Sterk verdedi gend hielden de Utrechtenaren, die een laatste kans zagen om aan het degradatiegevaar te ontkomen, de Zijl/LGB-aanval goed in bedwang en konden na een misverstand in de Leidse verdediging zelfs de leiding nemen. Het kwaliteitsverschil tussen beide ploegen was echter te groot, zodat de Rob Schoutenformatie weer snel door doelpunten van Stan van Belkum, Ja cob Spijker en Alex van Belkum op 1—3 kwam. Een marge, die kort voor het verstrijken van de tweede speeltijd door Joop Glijn werd ingekort tot 2—3. Ook in de derde spelperiode liep het bij de Leidenaars niet naar wens. de aanvallen misten de scherpte en snelheid, die de vorige competitieduels kenmerkten, zodat deze speeltijd werd afgesloten met een krappe 35 score. Een ..man meer" doelpunt van Stan van Belkum. dat de stand op 36 bracht, leek de beslis sing te brengen, maar Zwemlust kwam sterk terug en ondanks enkele uitstekende akties van doelman Uit- tenhout brachten Van Rooyen en Van Viegen de stand op 56. waarmee de strijd weer open was. Te zware verdedigingsfouten tegen Stan van Belkum -werden in de slotfase, eindelijk, bestraft met een strafworp, waarmee Stan van Belkum de eindstand op 57 bepaalde. Waterpolo Ook AZC/Unlque heeft het dit weekeinde niet gemak kelijk gekregen. De George Geurtsen-formatie. die on geslagen op het derde landskampioenschap in suc- sessie lijkt af te gaan. blijkt steeds moeilijker te moti veren. terwijl de tegenstanders juist in de duels met de heersende landskampioen optimaal willen preste ren. Zo ook zaterdagavond in Veenendaal waar VZC/Rit meester. dat de aansluiting met de subtop dreigt te verliezen, vooral in de eerste perioden zeer energiek te werk ging. Via 0—1 in de eerste spelperiode door Gijs Stroboer en 2—2 aan het eind van de tweede speeltijd waarin Van der Akker voor AZC en Bras en Van Noort voor VZC/R scoorden, brak een derde pe riode aan waarin Bras c.s. door lat of paal van sco ren werden afgehouden. Een „man meer" doelpunt van Eric Noordegraaf en een op uitstekende wijze door Stroboer afgerondde mooie AZC-aanval bracht de stand op 2—4. Halfweg de laatste spelperiode bracht Drent VZC/Ritmeester weer in de strijd door met een afstandsschot doelman Meyer te verrassen. Een door Van Es benutte strafworp bepaalde de stand op 3—5, wat door het afkeuren van treffers van Bras en Witters de eindstand werd. In de eerste klasse moesten LZ'86 en De Gouwe, na 18 competitieronden samen met 29 punten aan de leiding, in een rechtstreeks duel uitmaken wie de ranglijst ging aanvoeren. De Gouwe trok hierbij aan het langste eind en zegevierde met 3—4. Go- zien de krachtsverhouding iets te geflatteerd, een gelijkspel was een juistere uitslag geweesL De 'Leidenaars danken dit verlies voornamelijk aan een te behoudend gespeelde eerste periode, waarin De Gouwe door alle registers open te trekken een 0—2 voorsprong kon nemen. Toch heeft LZ alle kan sen op een overwinning gehad. De voortreffelijk kee pende Gouwe-doelman stond echter Leidse treffers in de weg. al wisten Jan de Graaf uit een strafworp in de tweede en Rudy Muusse met een afstandsschot in de derde periode LZ weer langszij te brengen. Jan Bakker zette met een fraaie treffer LZ'86 op winst De man minder situatie voor LZ. die hierop volgde leken de Leidenaars goed door te komen, maar juist toen de ploeg weer compleet was schoot Nieuwen- huyzen van afstand zijn ploeg naar 3—3. Met nog ruim een minuut te spelen onderbrak de Gruyl een Leidse aanval en scoorde 3—4 waarna de resterende speeltijd te kort was om de stand nog te wijzigen. Een inhaalwedstrijd, waarvoor LZ'86 in dit weekeinde nogmaals in aktie moest komen, tegen ZCE, is geëin digd in 86 voor LZ. BZ&PC, eveneens uitkomend in de eerste klasse, be haalde dit weekeinde een 6—6 gelijkspel bij de Ra vijn. In een chaotisch duel. waarin de arbiters vele vreemde beslissingen namen en waarin de ploeg uit Bodegraven aan het eind van de tweede periode te gen een 4—1 achterstand aankeek, kon BZ&PC in de slotfase een 56 voorsprong nemen. 15 seconden voor tijd scoorde het Ravijn echter de gelijkmaker. In de tweede klasse stonden voor Katwijk in dit (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Overgangsklasser De Danaïden leed een 14—12 nederlaag bij het Apeldoornse Steeds Hooger, die de positie op de ranglijst weer ernstig ondermijnde. In de eerste klassen stijgt de spanning met de week. TOP en Ons Ei land deelden de punten (6—6) in 1B, terwijl in IC de voorsprong van Zuiderkwartier, nederlaag tegen Tjoba, op stadgenoot De Algemene, over winning op Kinderdijk, slonk tot één punt Het door De Danaïden vertoonde spel toonde in het duel met Steeds Hooger wel weer de stijgen de lijn van de laatste weken. Ook nu was de ge leverde prestatie echter geen punt waard. Steeds Hooger toonde zich vooral schotvaardiger al kon De Danaïden tot ver in de tweede helft bijblijven. Tot drie maal toe maakte De Danaïden een twee- doelpunten achterstand helemaal goed. De vierde maal dat Steeds Hooger wegliep, van 12—12 naar 1412. was echter beslissend. In de resterende acht minuten kon De Danaïden het kunststukje niet meer herhalen. Voor De Danaïden scoorden Cees Christiaanse (3), Hennie Devilee (3). Eric Fi- lemon (2). Bob Schrama (2) en Simon Boot (2). Gezien het spel tegen de twee koplopers hoopt, coach Gerard Bos nu tegen de „zwakke" broe ders eindelijk punten te gaan pakken. De beide coaches konden na afloop van de streekderby TOPOns Eiland tevreden zijn, hun wensen waren vervuld. Piet Weerheim pakte met Ons Eiland het derde, onverwachte punt van de lijstaanvoerder, maar TOP-coach Ab van Bruggen had meer reden de handen dicht te knijpen: 66. Want vrijwel het gehele duel had hij met lege handen gestaan, daar TOP het technische surplus maar erg moeilijk kon uitbuiten tegen een condi tioneel sterk Ons Eiland. Na het eerste kwartier waarin TOP veel uitgespeelde kansen creëerde, maar er slechts een Wilma Kuhn benutte, werd het spelbeeld duidelijk. Hard werkend en ef fectief kansen benuttend trok Ons Eiland het ini tiatief naar zich toe. daarbij steunend op sterke verdedigingsvakken, die de Sassenheimse aanval len knap ontregelden. Door drie treffers nam Ons Eiland dan ook verdiend de leiding over. Pas na een kwartier in de tweede helft (2—3) veranderde dit beeld enigszins. De TOP-aanvallers kregen iets meer ruimte en profiteerden: 55. Nog eenmaal verkreeg Ons Eiland door Piet Beekman een voorsprong, maar na een effectieve wissel in de TOP-aanval, Philip Trap voor Harald Simmelink, kon TOP weer gelijkmaken: 66. De overige tref fers van Ons Eiland kwamen van Rob Hasselbach en Patrick Verra. Bij TOP van Wilma Kuhn, Ha rald en Jan Willem Simmelink en Dirk Meijer. Korfbal Ook de tweede wedstrijd van Zuiderkwartier na de microstop tegen Tjoba ging verloren. Al snel bleek, dat T(oba in de Zeeuwse klei uitstekend uit de voeten kwam, zulks in tegenstelling tot Zuider kwartier. Vijf doorloopballen in de eerste twintig minuten betekenden 50 en die klap kwam Zui derkwartier nauwelijks te boven. Pas na de her vatting, ruststand 9—5, kon een weliswaar hard en verbeten vechtend, maar weinig schotvaardig Zuiderkwartier terugkomen. Vier minuten voor tijd was bij 10—10 de aansluiting bereikt, doch door een strafworp in de laatste minuten ging de zege, 11—10, toch nog naar Tjoba Voor Zuiderkwartier scoorden Dirk Jan de Kreek (4). Ren Henze (2). Toos en Joep van Dam, Wil de Wit en Eric van Lunteren. De Algemene profiteerde tegen Kinderdijk van deze misstap van de koploper. Halverwege de eerste helft maakte De Algemene zich los van de tegenstander door van 3—3 uit te lopen naar 5— 3. Hierna kreeg Kinderdijk geen kans meer om op gelijke hoogte te komen. Tot in de slotfase, die werd ingegaan met een solide 8—5 voorsprong voor De Algemene. Drie strafworpen op rij kreeg Kinderdijk gepresenteerd, waarvan er slechts twee benut werden. Hierdoor werd een 87 eindstand bereikt, waarin het Leidse aandeel kwam van Ruud van Vliet (3). Wim van Iterson (2). Jory Sjar- dijn, Wim van Vliet en Ruud Swaak. De titelkansen van Crescendo zijn nog volop aan wezig na de 56 overwinning bij Jodan, Boys. Het middenvakspel van de ploeg van Frans de Haas liet echter Qog al eens te wensen over. Hierdoor kon Crescendo dvooral in de eerste helft niet onder de druk van Jodan Boys uitko men. De meeste Goudse treffers ontstonden dan ook uit fouten in dit voor veldkorfbal zeer belang rijke vak. In de tweede helft, ingegaan bij 32, was het Leidse spel van een hoger gehalte. Via 4—4 werd het 4—6 waarna de voorsprong door spelbevriezen werd vastgehouden: 5—6. Louis Kok (2). Liesbeth Kok. Ria Baak, Marlies Brou wers en Piet l'Ami vonden voor Crescendo de korf. Een derde nederlaag op rij betekende vrijwel defi nitief het afhaken van Fluks in de strijd om pro motie in IIIA. Het in de onderste regionen verke rende SEV versloeg Fluks met 56. Voor de wanhopig naar hun vorm zoekende Noordwijkers scoorden Ditte van der Meulen, Peter van der Berg, Ernst Han Passchier. Jan Verloop en Frank (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Leiden heeft zaterdag te gen het op de tweede plaats staande Kampong een zeer verrassende 2—1 overwinning geboekt Nadat in de eer ste helft de 2—1 stand reeds was be reikt hield Lelden met man en macht de verdediging gesloten. Door het ont breken van de nationale topscorer Paul Lltjens kregen de Utrechters geen enkel voordeel uit de comers. Leiden startte echter niet zo voortva rend. Met een zeker ontzag voor de ex=landskampioen, liet de ploeg zich makkelijk in de verdediging drukken. In de 7e minuut was het dan ook al raak. Een combinatie tussen de internatio nals Tom van 't Hek en Joop Jorritsma werd door de laatste doeltreffend afge rond, 0—1. Kampong behield zijn over wicht nog een paar minuten, maar ver der dan een lange en een strafcorner kwamen de Utrechters niet. Na 15 minuten spelen sloeg aan de Hofbrouckerlaan de vlam in de pan. Leider) veroverde langzaamaan een overwicht. In de 17e minuut was het Frits Verhey, die via een solo de eerste Hockey Leidse strafcorner veroorzaakte. Deze ,-ette Rob Feenstra zeer goed in een doelpunt om. 11. Twee minuten later speelde Sybrand Jan Roëll de als laat ste man onzeker opererende Imbert Jebbink in de cirkel op de voet. De tweede strafcorner van Rob Feenstra kreeg Kampong-goalie Rob Toft derma te slecht onder controle, dat Wouter van de Berg de rebound erin werkte, 2—1. Voor rust kreeg Leiden via Sy brand Jan Roëll nog twee mooie kan sen, die echter niets opleverden. De tweede helft speelde zich bijna ge heel op de Leidenhelft af. Nu miste Kampong zijn geschorste stafcornerspe- cialist enorm. De ploeg kreeg namelijk maar liefst 4 lange en 7 strafcorners te nemen. Kansen op velddoelpunten gaf zeer fanatiek verdedigend Leiden niet weg. Halverwege de tweede helft creëérde Frits Verhey nog een mooie kans voor zich zelf. die hij echter niet benutte. Vijf minuten voor tijd was het echter nog Peter Paul Wentrup. dip de uitste kend keepende Martijn Drijver na een solo van Tom van 't Hek op de lijn te hulp moest komen. Toen Leiden ook de laatste 5 minuten clean door kwam was de tweede overwinning in succes sie een feit. Een prachtige zege, die voornamelijk tot stand kwam via een collectieve inzet, veel groter dan die van Kampong. Een kleine domper op de feestvreugde was de puntendeling van Schaerweide bij HGC en de over winning van Oranje Zwart bij Laren. LEIDSE COURANT MAANDAG 9 APRIL 1979 PAGI NOORDW1JK In het Noordwijkse „Bollenbad" werden zati Spana Speedo jaargang-wedstrijden georganiseerd door de Kring Gt Te",ai Rijnstreek. De Leidse deelnemers, zowel de Zijl/LGB als L2 namen aan de wedstrijden deel, lieten een aantal goede p fc"aJ ties noteren. EP..°< De 100 rug voor meisjes geboren in 1970-1971 leverde Joland terveer (Zijl/LGB) een eerste plaats en een goede 1.39.1 op. zelfde leeftijdsklasse leverde Edo den Boef op de 100 vlinder zelfde prestatie bij de jongens. De tijd van deze jonge Zijl/L( was 1.46.2. Andrea Grim (Zijl/LGB) bleef Wendy Montanus (U clubgenote Hedy Anneeze in een spannende race over 100 i schoolslag juist voor, hun tijden waren resp. 1.32.4, 1.32J 1.33.0. Op de 100 rug voor meisjes geboren in 1966 was glansrol weggelegd voor Annemarie de Bruin (Zijl/LGB), zij lil concurrentie ruimschoots achter zich in 1.18.3. De belangr overige uitslagen: 100 rug meisjes '70-'71: 2. Dorina van W«. (Zijl/LGB) 1.40.8. 100 vlinder jongens '70-71: 2. Marco Mulde "co, '86) 1.54.6. 100 school meisjes 1969: 2. Yvonne de Kier (LZ 1.43.3. 100 vlinder jongens 1966 3. Reinier Haasnoot (ZijlI 1.18.1. Utrecht-Edward Maasdijk (Zijl/LGB) is uitgenodigd voor de N landse A-zwemploeg die op 14. 15 en 16 april a.s. aan de Cola International Swimming Meeting in Londen zal deelm Rob Schouten, trainer-coach van de Zijl/LGB zal deze wedstf eveneens bijwonen, als coach van deze zwemploeg. (Van onze sportredactie) Krachtsportvereniging De taan zich verreweg de ste LEIDEN Dirk van 't Riet is In het Maastrichtse trok Nederlands kampioen gewich- 112,5 kilo en bracht bij he' theffen bij de veteranen gewor- ten 140 kilo omhoog. Het den. In het middenzwaargewicht hierbij om gewichtheffers toonde de trainer van de Leidse dan 35 jaar. TOP-speler Jan Willem Simmelink vangt tevergeefs de hand. Dijkstra. Deze nederlaag van Fluks had tevens consequen ties voor hekkesluiter Warmond, dat SEV van zioh zag weglopen. De met vier wissels ernstige ge handicapte Warmonders leden zelf een afgeteken de 15—5 nederlaag tegen het leidende Merwede. Johan van Amersfoort (2),' René de Louw, Hans van Huis en Bart van Zandwijk zorgden hier voor de vijf tegentreffers. af. Jan van Kalkeren van Ons Eiland heft In de slotfase gaf KNS een vrijwel zekere over winning op staartploeg TOV uit handen. Een 3—5 voorsprong, opgebouwd uit treffers van Erica Vel- ders (2). Peter Zitman (2) en Sandra Steenbergen ging verloren: 5—5. De middenmootpositie; die KNS nu inneemt zal in de vier resterende duels echter niet meer in gevaar komen, gezien de marge van zes punten met de staart van de rang lijst. Het rechtstreekse duel tussen LZ'86 en de Gouwe om de leiding in de eerste eindigde in een nederlaag voor de Leidenaren. Jan Verwy (10) van De Gouwe voor een schot op LZ-keeper Erik de Vos. weekeinde eveneens twee duels op het programma. Met RZV bleek Katwijk niet de minste moeite te heb ben en won dan ook met 7—1. Hans van Duivoorde scoorde driemaal terwijl Oudshoorn. Parlevliet, Van der Putte en Van Leeuwen ieder één treffer achter hun naam kregen. In het duel met DWR'liep het veel minder gunstig voor de Katwijkers, er werd slordig met de kansen omgesprongen, terwijl de opponent de weinige kansen wel verzilverde. Het 5—1 verlies is dan ook geflatteerd. Voor de dames van De Zijl/LGB stond dit weekeinde het competitietreffen met de Aa uit Almelo op het programma. Gesterkt door de recente overwinningen, waardoor de Leidse dames uit de degradatiezonde verdwenen, is ook de Aa duidelijk teruggewezen. Na een sterke opéningsperiode. waarin De Zijl/LGB een 2—0 voorsprong nam, kwam de Aa in de derde peri ode terug tot 3—3. De Zijl/LGB kwam echter^, terug en scoorde nog driemaal. Aanvoerster van de Maarel nam in dit duel vier haar rekening. Vivax heeft door een 10—7 Rotterdam het kampioenschap van de titie behaald. Te traag en nerveus spel van de en tgeestenaren was de voornaamste oorzaak, dat halverwege een 43 voorsprong had. Een versn|cteer van het Vivaxspel had tot gevolg, dat Vivax grip op het spel kreeg. De kansen keerden 6—4 aan het eind van de derde periode kwam ijjyame ondanks het verlies van Wormgoor, die met sure het water moest verlaten tot een overwinning. In de komende weken zullen de tgeestenaren zich via promotiewedstrijden verzekeren van een plaats in de bondscompetitie. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Lelden verloor in een regelmatige wedstrijd met 40 van HCKZ. Daarentegen waren er 2 punten voor de he ren van Roomburg, Forescate, Alecto en Hisalis. Bij de dames haalde alleen Hisalis de volle winst. Heren Lelden is er tegen landskampi oen HCKZ eigenlijk helemaal niet aan te pas gekomen. Al na twee minuten opende Tjeerd Borstlap de score. Tien minuten later tekende Hans Kruize 2—0 aan uit de rebound van een strafcorner. De Hagenaars na men nu iets gas terug zodat Leiden zich enige kansen kon scheppen. De twee strafcorners, die de ploeg kreeg, leverden echter geen resultaat op. Na rust bleef het spel wat gelijk op en neer gaan. zonder dat een van beide ploegen gevaarlijk werd. Tien minuten voor tijd echter, toen KZ weer wat meer aandrong kreeg de Haagse ploeg ook meer kansen. Ties Kruize benutte vlak voor tijd nog twee van die kansen. 40. Roomburg behaalde een knappe overwinning op Pollux met 2—0. Beide doelpunten kwamen voort uit strafballen. Andrè en Kees Wendt namen er ieder één voor hun rekening. Het streekduel in de derde klasse tussen Foresca te en Noordwijk leverde een rui me 41 zege op'voor de ploeg uit Voorschoten. De doelpfc scoorden Hans Riemens,t Sinke, Michael Kimman, et mer Siersema. Frank Bit tekende voor het No<v/ Alecto zijn 13e zege in sie op Berkel Rodenrijs r 1. Hans Hartgers was tops met drie doelpunten, won knap via twee score Paul Brouwer met 21 v< nacker. Dames Leiden speelde in een ron ge wedstrijd met 11 geli gen Kameleon. Jet Key zi uit een strafcorner voor d;iy„ ge Leidse treffer. Forescati loor verdiend met 20 v a dito. Roomburg verspeelckTJ. ongelukkig twee punten hth Werve, 1—2. Marleen Schaik redde de Leidse eer. Vierde klasser Hisalis wa een zeer spannende partij 43 van Pijnacker. De ti van de ploeg uit Lisse kw op naam van Barbara vaK!£'. Berg. Joke Beenhakker. 0 Werkman en Nicole Bra Alecto verspeelde zijn kans op het kampio< door met 2—1 van Zoete.' te verliezen. Inge Siegen scoorde vlak voor tijd va Leiderdorpse ploeg tegen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 22