'CVV op alle fronten beter* pnieuw winstpunt oor ositief Roodenburg DOCOS en Teylingen imponeren niet LisseenVVSB houden elkaar in evenwicht LFCin mineur:!—7... Van Nispen chaotisch Blauw Zwart langsONA LDWSten onder NUVS: LEIDSE COURANT HOOFDKLASSE /ERDAM "CW was op alle fronten |r", was het commentaar van trainer Ge- 1 Désar na de wedstrijd CWUVS. Een I dat de Leidenaars met een 2—0 neder- J afsloten. Een teleurgestelde Désar liet [veel heel van zijn ploeg. Kort en bondig hij de zwakheden van UVS bloot: "On- ipelijke misverstanden in de achterhoe- fMet uitzondering van Bert Kort speelde V middenveld ver onder de maat en de oedespelers hebben vandaag ook een onvoldoende behaald". Kortom onge- i kritiek van Désar aan het adres van zijn pupillen. Met de opmerking, "iedereen Is uit vorm behalve Kort", besloot Désar zijn relaas. Inderdaad. UVS speelde niet best maar aange zien opponent CW ook niet bepaald overtuig de waren beide ploegen vooral in de eerste helft gelijkwaardige tegenstanders. Een eerste helft die pas in de slotfase interessant werd. Daarvoor, in het eerste half uur, hadden beide verdedigingen de touwtjes redelijk strak in handen. En in dat laatste kwartier lieten zowel de UVS-achterhoede als de CW-defensie die touwtjes fors vieren. Resultaat van die lank moedige houding was een serie goede kan sen. Mario Faber, Ron Bekooy en Theo van Seggelen misten voor UVS. Jan Verhoeven Dries Verhagen en Arie van der Sluys deden voor de Rotterdamse ploeg hetzelfde. De laatste Leidse scoringsmogelijkheid was voor van Seggelen. Een pass van Hans van Leeuwen in de vijftiende minuut van de twee de helft stelde Van Seggelen in staat alleen op doelman Cees Cam pen af te lopen. De middenvelder, vaak de motor van UVS maar gisteren duidelijk vastgelopen, faalde in de af werking. Een fout van Hans Kruit, balverlies aan Arie van der Sluys. bij het eigen strafschopgebied, vormde de inleiding tot het eerste Rotterdam se doelpunt. Versluys, gisteren één van de be tere spelerS, scoorde beheerst. Pogingen van UVS om de gelijkmaker te forceren liepen op niets uit. Middenvelders Hans van Leeuwen en Van Seggelen trachten elke aanval door het Rotterdamse centrum op te zetten. En da! vleugellamme UVS werd niet meer gevaarlijk. Een kwartier voor tijd was het voorgoed ge daan met de Leidenaars. Dick Kras bereikte Van der Sluys -die de bal bij ben volledig vrijstaande Maarten Polderman inleverde, Pol derman schoot weinig overtuigend in, maar via de paal rolde de bal toch in het doel. Ty perend was dat de enige gevaarlijke actie van UVS in de slotminuten werd uitgevoerd door Bert Kort die met een afstandschot Cees Campen wilde verrassen. Campen redde ech ter bekwaam. Désar: Sinds de wedstrijd tegen DHS zitten we in een dal maar daar komen we deze week wel uit". KEES VAN HERPEN LEIDEN Van Nispen en Spoorwijk kwamen In hun tref fen niet aan goed voetbal toe. Beide teams speelden een cha otische partij en de eindstand (0—0) was daar het logische gevolg van. Alleen in de eerste twintig mi nuten van het treffen was er van Van Nispen-zijde nog spra ke van redelijk gemotiveerd spel. Na die opening was het echter compleet afgelopen met de Zilkse formatie en omdat ook Spoorwijk gisteren niet ver mocht te imponeren, verzandde het treffen in een uiterst lauw geheel. IDEN Het gelijkspel werd door Roo- Ijiurg tevreden binnengehaald. Natuurlijk len de Leidenaars na negentig minuten jenspel van De Musschen (1—1) wijzen die tumultueuze slotfase van het tref- Een sensationeel besluit waarin eerst Dubbelman na een foutieve terug- Ibal van Jan Schouten ^Isnog door man Eddie de Zoeter werd gestuit en if knalharde kopbal van Peter van Hou-, I net over de Rotterdamse lat. Maar de meest fervente Roodenburg-fan I erkennen dat de Leidse eersteklas- j in feite in die periode slechts het ge- tel het predikaat „verdiend" mee gaf. de bétere ploeg was Roodenburg en op Noord beslist nieL foor liepen de combinaties van De >chen wat te vlot, bleken de withemden jroon gevaarlijker, dan Roodenburg. En |k ook in deze wedstrijd weer te duidelijk' geworden hoe belangrijk Roodenburgs cen trale duo op dit moment is voor de Linker hof-elf. De alles counterende laatste man Cees Montagne en de in de lucht als een veldheer heersende Aat de Groot Roo denburg had er tegen De Musschen een winstpunt aan te danken. Waarmee overigens niets ten nadele van de Leidstf spelopvatting wil worden gezegd. Binnen de beperkte mogelijkheden kwam Roodenburg als ploeg tot een goede presta tie. Werkten ook de Leidenaars terdege mee aan de snelle, attractieve wedstrijd die giste ren op Noord plaatsvond. Een wedstrijd waarin De Musschen lange tijd op punten leek te gaah winnen. De flitsende driemans voorhoede Buddenberg, Van Zanden en Westerveld werd goed gevoed door midden velders Roodnat en Poppelaars en Rooden burg had het dan ook moeilijk. Moest na een sterk begin (Montagne schoot het leer tegen de staander, Dubbeldedam zag een omhaal mislukken) terug, leek te worden in gepakt, maar bleef overeind. En nam in de zestigste minuut ook de leiding. De Vrije schop op maat was van Kromwijk, de doel treffende kopbal van het kalende hoofd van Dubbeldedam. Een kostbare marge die door het hard werkende Roodenburg niet kon worden vastgehouden. Veertien minuten voor tijd won van vZanden wel een kopduel van de Groot. De aanstormende Schouten kreeg de bal vol op de schoen en doelman Nievaart was kansloos: 11. Het bleek voor Roodenburg het sein alles op alles te zetten. Het lobje van Dubbelde dam en de omhaal van dezelfde linkerspits bereikten echter niet het beoogde resul taat. Of het moest zijn dat Roodenburg juist in die slotfase waarmaakte dat het team inderdaad een winstpunt verdien de GERT-JAN ONVLEE John de Wetering haalt uit. Jan Kromwijk (eveneens Roodenburg) en Paul Roodnat van 1 bevinden zich in de baan van het schot 'B ZONDAG: Paul van Nobe- 2e afd)|(Tylingen) 10; Ron Ammer- W M. (SVLV) en A|bert Bo||erl jwetering) beiden 8. 'B ZATERDAG: Jan Leunk: 13; Aad van der Poel (Sc. 9; Aad Keyzer (Randstad t), Henk van der Zwan Poo 5 .30 1.50 ling Zondag: Koos Romeyn. 11; Wim Bos (SJZ), Rini k.3.'i4Veen (Leidse Boys) beiden j koooi ^eo van K,in^ (SJZ) 9. Mding Zaterdag: Guus de Ko- (SJZ) 15; Rob Spaargaren 3rs '69) 14; Kees de Ridder >B) 13. onale Jeugd: Jaap van (Katwijk), Marcel van der (UVS) beiden 6. 251.504. oyman) 00. 3.40 40. kopf 1 a PjeAsti Oskam p'-14 onze atletiekmedewerker) 10 IEN De Batavenjuniore Oskam is dit baanseizoen een ovferwinning van start an. In Rotterdam liep zij 800 meter In 2.19.4. A-juni- oÖ6."i1^ees van Manen (AV Lei- kwam hier goed voor de op de 1500 meter: 4.17.5. van Beelen (AVL) had ^zelfde afstand iets meer a'öieainodig: 4.18.9. Tlna Buntsma ^-^feven) sprong 4.64 meter en wierp met de discus meter. Lourens van der Voort (SC Lisse) soleert door de WSB-defensie. Van der Voort stond aan de basis van het enige Lisse-doelpunt. LEIDEN De streekderby tus sen Sportclub Lisse en WSB eindigde in een 1—1 gelijke stand. De thuisclub heerste tij dens de eerste helft volledig, hoewel de Noordwijkerhoutse ploeg In de dertiende minuut de leiding nam via een in de counter door Albert van de Burg gescoorde treffer. Dat het offensief van de Lissena- ren vruchten af moest werpen, kon bijna niet anders en het was dan ook Ronald Faas die tien minuten voor de rust de gelijkmaker inschoot Het tweede deel van het com petitieduel leek de omgekeerde wereld te zijn. WSB 'nam het overwicht over, zoals Lisse dat voor de thee had gehad. De doelpunten waren echter al ge vallen en de felle strijd eindig de met dezelfde stand als in de rust was bereikt. De eerste 45 minuten waren voor de thuisploeg bijzonder kansrijk. Ronald Faas school naast het doel uit goede posi tie. terwijl Wim Mesman en Ro nald Verbeek de bal er even eens net niet in kregen. Een enorme tegenvaller voor de Sportclub was. gezien het over wicht de goal, die Albert Van de Burg scoorde. Leen van Ma- ris speelde zich vrij en gaf een afgepaste voorzet aan van de Burg, die zuiver inschoot. Veel initiatief werd ontwikkeld door de geprikkelde gastheren, maar de geschapen kansen werden nog eenmaal in niet benut. Tot de 35e minuut moor moest het weinige publiek wachten. Toen startte Laurens van der Voort een solo, waarin hij maar liefst vier Noordwijker houtse verdedigers omspeelde en zich zo vrij speelde, dat een perfecte pass voor de voeten van Ronald Faas kon worden afgeleverd. Faas verzilverde de mogelijkheid op juiste wijze, waardoor de stand weer was gelijkgetrokken. Het laatste part van de wed strijd was voor de bezoekende club. De overmacht was niet zo groot, dat er iets veranderde in de stand. Leen van Maris was kansrijke positie, maar zag het laar aan de verkeerde kant van de paal over de doellijn rollen. TWEEDE /KLASSE LEIDEN ->• Het gaat niet goed met LFC. Mocht deze mededeling enkele maanden geleden, voor de winterstop, nog verwonderd opgehaalde kwamen. De vraag: „wie dekt wie af" bleef tegen HW volkomen onbeantwoord en zo kon het ge beuren dat een collectief sterk spelend HW vóór elkaar ruimte schiep, aan elkaar de kansen gaf en mét elkaar zeven doelpunten in het LFC-doel schoot, terwijl LFC eigenlijk niet meer deed dan lijdelijk toezien naar de vrolijke combinerende Haagse ploeg. Het enige lichtpuntje bij de in het wenkbrauwen verwekken. Na de onthutsende 1 vuurrood gestoken „Kanaries" was nog centrum- 7 thuisnederlaag tegen het niet eens zo erg lm- gpjjg Cocty van weerlee. Zijn tegendoelpunt was ponerende HW kap niemand er eigenlijk meer r0nduit prachtig te noemen, maar voor het overi- omheen. LFC dat vorig seizoen nog zo fris van de lever debuteerde in de tweede klasse, is nu een ver moeide ploeg geworden, die een tegenslag niet ge kon ook hij niet veel meer doen dan listig vrije trappen forceren in de buurt van het vijan delijke doel. Bij gebrek aan steun moest hij dat ook wel doen. want met combinaties kan het nog of nauwelijks kan incasseren. In ieder geval niet we| een ^e|e tijd duren voordat LFC tot scoren de kracht kan opbrengen om na een tegendoel- komt. Vrijwel iedere speler hield de bal wel een punt op te veren en met verdubbelde inzet te paar seconden te lang bij zich, zodat HW alle proberen om iets aan de opgelopen achterstand tijd kreeg om zich verdedigend te organiseren, te doen. En dat, terwijl LFC op het eerste gezicht Tenslotte, en dat is wellicht tekenend voor het toch een aantrekkelijke mixture is van jeugd en goede ploegverband tussen do Hagenaars onder ervaring. Maar misschien is die combinatie van Hng, van de zeven doelpunten werden er vijf ge- jong en oud toch niet zo geweldig als het zou scoord door mensen uit de tweede of derde lijn. behoren te zijn. De ouderen spelen te blasé en je weten: Marc van Loenen (2x), Eduard Lingard, de jongeren missen nog het nodige inzicht. Het Auke Smits en Peter Entrop. Frans Bijloos was ie scoorde. GIJS ZANDBERGEN was dan ook niet verwonderlijk dat misverstanden de enige voorwaartse van HW die scoorde. tussen spelers onderling om de haverklap voor- LEIDEN Het duel tussen Blauw Zwart en het Goudse ONA Is geëindigd in een af getekende 31 overwinning voor de ploeg uit Wassenaar. Na zeventien minuten gaf Wim Tolido vanaf links een perfecte voorzet voor de voe ten van Rob Gillissen, die op even mooie wijze, doelman Overboek kansloos liet: 1—0. Na deze ruststand scoorde Ruud Timmer voor dezelfde club 2—0 uit de rebound van een enorm hard schot voor Gillissen. Nadat wederom Gillissen uit een voorzet van Timmer met het hoofd de stand op een comfortabele 30 had ge bracht (79e minuut) was het Jan Gardenier, die Cock van Starreveld lanceerde en de marge voor ONA verkleinde tot 3—1, hetgeen de eindstand be tekende. De beste man van het veld was scheidsrechter J. Meltzer, die een uitermate goe de wedstrijd floot. Blauw Zwart was gestart met een fors aantal aanvalsgolven, van waaruit het eerste doel punt ontstond. Na ongeveer een half uur spelen begon het team uit Gouda wat meer greep op het Wassenaarse spel te krijgen, (n deze fase kwamen de gastheren goed weg, toen Ger Smit en Frits van Leeuwen elkaar in de weg liepen en er een chaotische toestand voor het doel van Pe ter Pieterse werd geschapen. Na de 1—0 ruststand bleek de aanvalskracht van Blauw Zwart niet te zijn verminderd en be hield de thuisclub het grote overwicht. De counters van ONA bleven echter gevaarlijk. Na een geweldig bombarde ment. waarin Ben Konradi. Wim Tolido en Frank Karre- mans goed op dreef waren, maar niet tot scoren kwamen, volgde de beslissende fase in de wedstrijd. Timmer doelpunt te in de 29e minuut, terwijl Gillissen met een magnifieke kopstoot in de 34e minuut de thuisploeg op 3—0 voorsprong bracht. in Docos ontving gistermiddag het )°2.4U ?nheimse Teylingen. Op papier een In- ot Prid*i«ante ontmoeting. Docos stond op de 50.2.00 e plaats met een niet al te grote achter- Angi£| °P de -kopgroep, terwijl Teylingen de leider van do derde klasse was. Toen echter aan de rand van het veld naar veelbelovende strijd stond te kijken, tm men zich niet aan de indruk onttrekken genweg) te hebben met clubs uit een bedul- lagere klasse. De Leidse ploeg bouwde, wel redelijk de aanvallen op en creëer- m nu en dan nog wel aardige doelrljpe die overigens op vaak knullige wijze verloren gingen, maar dat Teylingen met het angstige, onzekere spel dat werd getoond, tot de kampioenskandidaten moet worden gerekend, kwam bij het publiek ronduit onge loofwaardig over. Het zal daarom niemand verbazen, dat deze matte strijd eindigde In een doelpuntloos gelijkspel. Teylingen kwam. waarschijnlijk nog met de herinnering aan de nederlaag tegen Hillegom in de gedachten, erg voorzichtig uit de start blokken. Docos trok het initiatief naar zich toe en bepaalde enigszins het spel. maar kon tot de 22e minuut niet gevaarlijk worden. Frans Smits ging met Sjaak Rietbergen een goede DERDE KLASSE een-tweecombinatie aan en kwam alleen voor doelman Leo Dols. maar schoot te zwak in. Vanuit de counter kreeg Piet Hoogervorst voor de Sassenheimers een goede mogelijkheid door uit een verre dieptepass van Peter van Rijn alleen voor de Docos-keeper Peter Burg hout te verschijnen. Hoogervorst schoot echter over. Na de goede kans van Herman Barne- veld en het door Dols gestuite schot van Sjaak Rietbergen, die vanuit buitenspelpositie alleen op het doel mocht afgaan, waren de scoringskansen voor beide ploegen op en ging men op de thee aan. De tweede rondgang gaf meer felheid en agressie bij beide teams te aanschouwen, maar het spelpeil was er niet beter op gewor den. Rietbergen miste een unieke kans, na weer een goede combinatie met Smits. De Sassenheimse nummer één kwam er in de tweede helft helemaal niet meer aan te pas en beperkte zich slechts tot het opvangen van Docos-aanvallen. De Leidse voorhoede wist echter geen gebruik te maken van deze luxe en kwam alleen via Smits. Rietbergen en Jo- han Vroemen nog tot redelijke schoten. Geen van belde ploegen mocht tevreden zijn met het „verdiende" punt, en zeker trainer Frans van de Klugt van Teylingen zit flink In de problemen. Wanneer de koploper zo blijft spelen is een eerste plaats en dus promotie beslist niet gerechtvaardigd en haalbaar, ter wijl ook Slem van der Ham nog wel wat te sleutelen heeft aan het eerste elftal van Do- TJEERDSCHEFFERS NAALDWIJK LOWS is er fn Naaldwijk niet in geslaagd te gen de ploeg van die naam een winstpunt te veroveren. Hoewel met name de eerste helft van .Leidse zijde best re delijk voetbal te zien gaf, werd uiteindelijk met 2—0 verloren. Een „logische" nederlaag. LOWS is dit seizoen in aanval lend opzicht nu eenmaal niet sterk en als dan ook nog eens een aantal spelers ontbreekt en daarbij een tweeial kansen on benut wordt gelaten, dan wordt winnen een wel erg moeilijke opdracht. Zoals ook trainer Leo de Jong zich realiseert. „Er wordt ook voorin hard gewerkt bij ons, maar stootkracht is er gewoon niet. Ik hoop de ko mende weken overigens wel op meer succes. Met Kees de Roo- de en Bart van der Weiden er weer bij. moet LDWS wat ge makkelijker tot scoren kunnen komen". d Nadat Paul Wetselaar zowel voor als na rust een mogelijk heid had laten liggen, sloeg Naaldwijk een- kwartier voor tijd toe. De tot op dat moment soli de opererende LDWS-defensie sprong in de fout en doelman Wim Visser moest naar het net. Vijf minuten voor tijd werd het alles of niets spelende LDWS met de tweede tegentreffer ge confronteerd.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19