mededelingen gemeentebestuur m m m leidGn 9t m 13 april '79 WANNEER WORDT U DOOR BUREAU HUISVESTING GEHOLPEN? WIE ZIJN ER NU AAN DE BEURT? leiden VRIJDAG 6 APRIL 1979 LEIDSE COURANT Gemeenteraad -\>X De gemeenteraad vergadert op woensdag 11 april a.s. om 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad de heer M. van Aken. Benoeming van raadsleden in diverse raadscom missies en niet zijnde raadscommissies. Verstrekken van een geldlening aan de Stichting Zomerland-Leiden. Programma van eisen Leeuwenhoek Vaststelling van de toekomstige structuur van Lei- den-Oost. Voorstel van de raadsleden, de heren Walenkamp, Vink en Ham, tot het wijzigen van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1979. Overeenkomst inzake schatting van de gebouwde onroerende goederen binnen de gemeente Leiden en inzake het beschikbaarstellen van gelden ten be hoeve van de hertaxatie in het kader van de on- roerend-goedbelasting. Vaststelling van uitgangspunten ten behoeve van de opstelling van een globaal ontwerp-bestem- mingsplan voor de Stevenshof, de instelling van een begeleidingscommissie en de inschakeling van een inspraakcoördinator. Instelling van een evaluatiecommissie reorganisa- Naderingen dus bijwonen. Kandidaatstelling verkiezing in In deze advertentie zal voortaan bekend worden ge- NGQGrldfld V3I1 160611 Vdfl llGt grap*vergadert! ee,de' 9enoemde "Hk Europese Parlement De Burgemeester van Leiden brengt, gelet op het be- De eerstvolgende vergadering wordt op woens- paalde in artikel G5, 2e lid, van de kieswet, ter open dag 11 april a.s. om 15.30 uur gehouden in het bare kennis dat: "Stadsbouwhuis", Langegracht 72 (kamer 240) op woensdag 25 april 1979, van 's morgens negen De agenda luidt: uur tot 's middags vijf uur bij de voorzitter van het Stand van zaken over het in voorbereiding zijnde centraa' stembureau, of bij het door deze aan te wij bestemmingsplan Pancras-Oost. zen ''d van da* bureau ten departemente van Binnen- De te volgen inspraakprocedure voor dit plan. landse Zaken te s Gravenhage, lijsten van kandida- Verplaatsing van bedrijven (binnen de wijk en naar ten kunnen worden ingeleverd voor de op 7 juni 1979 buiten deze wijk). te houden stemming ter verkiezing in Nederland van Verkeerssituatie op de Scheluwbrug en de Heren- 'eden van het Europese Parlement, gracht. De bovengenoemde lijsten zijn kosteloos verkrijgbaar Stand van zaken voorbereiding woonbebouwing ter secretarie, afdeling Bevolking ca., (bureau verkie- op het voormalig van Wijk en Zaalberg terrein. zingen, kamer 14b). Deze afdeling is geopend op maandag tot en met vrij- Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen- da9 van 8 30 tot 12 00 uur en van 13 45 tot 15 00 uur heden en Volksgezondheid. Nadere informatie omtrent de verkiezingen in haar al- Donderdag 12 april a.s. om 20.00 uur in kamer gemeenheid, is verkrijgbaar bij genoemde afdeling 263 van het stadhuis. (bureau verkiezingen) of telefonisch onder nummer Agenda: 145344, toestel 123. Bezoek diensteninstellingenBenoeming gemeenteraadslid Investeringen Gem. Dienst Sociale Werkvoorzie- De voorzitter van het centraal stembureau voor de ning. verkiezing van de leden van de Raad der gemeente Beschikbaarstelling eerste werkkrediet 1979 t.b.v. Leiden, brengt ingevolge artikel V 7 van de Kieswet Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. ter openbare kennis, dat zijn besluit van heden, waar- Jaarverslag 1977 Bureau Maatschappelijk Werk. 1 b'i de heer M. van Aken benoemd is verklaard tot lid Financiële regeling i.v.m. exploitatie Woonoord van de gemeenteraad voor een ieder ter inzage is Zijldijk 1-1-1978 tot 1-10-1978. neergelegd ter secretarie, afdeling Bevolking c.a.. ka- Beschikbaar stellen aanvullend krediet uitvoering mer62. noodherstel oostelijke zijvleugel Lakenhal. Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 9 april a.s. om 20.00 uur in de B. en W.- kamer van het stadhuis. Agenda: Revisie gemeenteblad. Herindeling stadhuis. Nota afd. Bevolking inzake presentie-gelden leden stembureaus. Nota A.F.B. inzake vestiging van een wijkbureau van politie aan de Surinamestraat. Nota afd. Bevolking e.a. inzake brief stichting Bij stand Buitenlandse Werknemers Rijn- en Lek inza ke verschaffing van gegevens uit het bevolkingsre gister. Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 9 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief van de heer Van Duyn aan B. en W. en de Raad over indiensttreding van raadsleden als amb tenaar. Brief van buurtcomité Noordwest. Brieven betreffende eventuele verlening van uitke ring aan de heer Daey Ouwens. Besluit m.b.t. verlof op 1 mei a.s. Werkgroep Ondersteuningsinstituten. Secretariaat: Aalmarkt 21, Leiden. Tel. 149145. Maandag 9 april a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Foto's 2e versie. Commissie voor Financiën. Dinsdag 10 april a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis, vergadert de commissie voor Financiën. In deze vergadering zullen voorstel len worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Aanschaf inpakmachine bij het Gemeentelijk Re kencentrum. Beheer Frank Schottenfonds. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken Dinsdag, 10 april a.s. om 20.30 uur in de raads zaal van het stadhuis. Agenda: Brief van het College van B. en W. inzake motie van Baaren. Antwoorden op vragen inzake provinciaal service bureau. Aanwijzen leden voor stuurgroep Schuttersveld. Winkelvoorziening Morskwartier. Afschrijvingen Groenoordhallen. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 10 april a.s. om 17.30 uur in het recrea tiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Agenda: Gesprek met de Dienstcommissie van Endegeest c.s. over de brief van 22 januari 1979. Investeringsplan 1980 t/m 1984. Agendaplanning aan de hand van de notitie van de heer Hagendoorn. Planning data komende vergaderingen. Voorstel tot de instelling van een werkgroep, die een voorlopig beleidsplan voor "Endegeest" moet ontwikkelen. Discussie over "patiëntenzorg" in verhouding tot andere problemen van het psychiatrisch ziekenhuis. Werkgroep Pancras-Oost De werkgroep Pancras-Oost houdt zich al geruime tijd bezig met de verbetering van de gelijknamige bin- nenstadwijk, tussen de Hooigracht en Herengracht. In deze werkgroep hebben vertegenwoordigers van de gemeente en bewoners en bedrijven van deze wijk zitting. Hinderwet Bovengenoemde vergaderingen zijn al- Verzoek van de le openbaar. Reinigingsdienst Wie meer wil weten over de te behan- Het gebeurt de laatste tijd regelmatig, dat de men- delen agendapunten, kan daarover in- sen van de Reinigingsdienst tijdens de ophaaldagen formatie vragen in het informatiecen- van het grofvuil in diverse straten het grofvuil dat met trum van het Buro Voorlichting in de da ^aakwagen mee moet, slordig en onoverzichtelijk 3 aantreffen. hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 Losse spullen, zoals boeken, tijdschriften, planken en tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. dergelijke liggen vaak ongebundeld her en der ver- spreid in de straat Dit soort situaties is voor de mensen van de Reini gingsdienst erg lastig en veroorzaakt veel ongemak. Zo ook voor de chauffeur van de betreffende auto. die zich toch al in de vele nauwe straatjes moet wrin gen, om u van het grofvuil af te helpen. Het verzoek van de Reinigingsdienst is dan ook, om in het vervolg tijdens de ophaaldagen, het grofvuil zo veel mogelijk langs de kant van de straat te zetten. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de bet te bundelen en te voorzien van een (extra) stuk volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de touw, zodat eventueel losgeraakte spullen alsnog Hinderwet zijn ingediend: vastgebonden kunnen worden. 1. J. Smit, alhier. Een nieuwe, de gehele inrichting De Reinigingsdienst zal u hiervoor erg dankbaaï zijn. omvattende vergunning ingevolge genoemde wet tot het uitbreiden en wijzigen van de opslagruimte alsmede verkoopruimte van verfartikelen respek- tievelijk in de percelen Oude Rijn 71a en Oude Rijn FilmOpfldfTIGn ill LGldGIl 2. Fasson Nederland B.v aih.er uitbreiden van de Breestraat en Pieterskerk- inrichting voor het snijden, verpakken en verzen- gracht afgesloten den van zelfklevende produkten in het perceel Wil- lem Barentszstraat 37/39. E' vlnden °P het °9enblik in Leiden filmopnamen 3. Brood en Banket B.V., alhier. Oprichten van een Plaats ten behoeve van een nieuwe Nederlandse brood- en banketbakkerij in het perceel Vrouwen- speelfilm. weg 53 Binnenkort moeten er enkele belangrijke buitenopna- ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde ™en worden. vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het £at za' 9®beuren op zondag 8 april a.s. in de College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Breestraat ter hoogte van de bioscoop de Trip- Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier non ®n °Pdonderda9 12 april op de Pieterskerk- weken na dagtekening van de openbare kennisge- ?rac^ttej fl.°°9te va" d® tekenakademie. vinq te weten- verband hiermee zullen de volgende verkeersafslui- tingen gelden: 6 april 1979 Breestraat op zondag 8 april van 7.00 uur tot 20.00 uur het gedeelte van de Breestraat tussen het Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per- doodgaand velkeer""1""9^669 af9esloten v00r soonlijk of bij gemachtigde op een openbare\hoor- n. zitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 9rac"t op donderdag 12 april van 1. dinsdag 24 april 1979 om 14.30 uur in kamer 104 7 0°.tot 20 00 ujjr wordt de Pieterskerkgracht af- van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. gesloten voor doorgaand verkeer. 2. dinsdag 24 april 1979 om 15.00 uur in kamer 104 De omleidingen zullen door plaatsing van de gebrui' van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. kel,»ke verkeersborden duidelijk worden aangegeven. 3. dinsdag 24 april 1979 om 15.30 uur in kamer 104 Automobilisten worden verzocht om op de op- van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. namedagen niet .n de betreffende straten of ge- Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de dee,tente parkeren, eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, afdeling V.O.W., kamer 104 (leverdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin- nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb- rijaag ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei- Evenals vele andere instellingen en bedrijven, is ook den of een aangrenzende gemeente, waar de aan- de Reinigingsdienst op "Goede Vrijdag" de 13e april 'vraaglom vergunning is openbaar gemaakt. Grofvuilop- haaldienst Geen huisvuil en grofvuil op Goede Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot dat het helaas niet mogelijk is dat Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wacht tijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als de buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Hieronder treft u een overzicht aan dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse woningstichting). In de tweede kolom treft u de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,— bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratie bewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd van de B-kaarten wordt niet meegeteld. type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350, per maand 1, 2 en 3 kamer beneden-wonin gen. 2, 3 en 4 kamer beneden- of een gezinswoningen. 5 kamer beneden of eengezins woningen. 6 kamer beneden of eengezins woningen. 1. 2 en 3 kamer boven- en flat woningen. 4 kamer boven- en flatwoningen. 5 kamer boven- en flatwoningen. 6 kamer boven- en flatwoningen. Houders van een geldig registra tiebewijs die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoons huishoudens in het bezit van een passende medische indi catie b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie c. echtparen van 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een medische indicatie echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kin deren. alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoons-huishoudens. echtparen met 3 of 4 kinderen. maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te wor den voorgedragen voor een hen passende woning. december 1976 december 1976 december 1976 december 1977 december 1977 juni 1977 december 1976 december 1976 Diversen Op deze dag zal dus geen huisvuil en grofvuil op wor den gehaald. Ontwerp-bestemmingsplan Rijnzicht Onlangs is een bestemmingsplan ontworpen voor de u voormalige Vleeswaren- en Conservenfabriek Van Het grofvuilschema voor volgende den Berg en Co. aan de Morsweg. Het plan maakt de week ziet er nu als volgt uit: bouw mogelijk van woningen ten behoeve van gezin- wijk 9 e.n 11 maandag 9 april nen, alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens in wijk 14 en 16 dinsdag 10 april kombinatie met eén parkeerkelder. Aan het Galgewa- wijk 10 en 12 woensdag 11 april ter is een openbaar groengebied gedacht. wijk 13 en 15 donderdag 12 april Momenteel kan het ontwerp-bestemmingsplan Rijn- zicht bij het bureau Stadsontwikkeling (kamer 213), gebouw Langegracht 72 en in het clubhuis "het Mie rennest", Morsweg 59 door iedere belangstellende ingezien worden. Het plan is voor f 2,50 verkrijgbaar bij de informatiebalie van Bureau Voorlichting in de hal van het Stadhuis. TENSLOTTE Wanneer u in het bezit bent van een geldig regis- Inhet' 'grofvuilschema staat achter wel de 13e tratiebewijs en uw inkomen is hoger dan 2 450,- aangegeven, maar dat wordt nu verschoven bruto per maand dan kunt u, als en,ge mogelukhe.d. naar dinsdag 10 april. he' Bureau Hu,sves"nfl v'a3en' bemiddelen b,j het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Een ongeveer zelfde mededeling geldt voor de Merenwijk of het Morskwartier. 2e paasdag de 16e april dus. Aangezien het h.er gaat om 4 en 5 kamerwoningen Ook dan is de dienst voor de Reiniging gesloten het v00r alleenstaanden onnodig te reflecteren, en wordt er geen huisvuil opgehaald. Een bezoek aan het Bureau Huisvesting, Lange gracht 74 is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereik baar tussen 09.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8