iOuk Sanders rehabiliteert zich Koude oorlog Swift/Hellas Nederlands hockeyteam „dolt" met Amerika uvs £BpORT Okker struikelt weer over Mayer Roodenburg te zwak voor Kunstgras voor HGC Toto en lotto ïidschut ee duels schorst ^an Bilzen rijgt drie iar cinus Loof aar ADO Kees Verkerk favoriet op Nootdorp LEIDSE COURANT VRUDAG 6 APRIL 1979 PAGINA 17 (Van onzè sportredactie) DEN HAAG De psychologische oorlogs voering: is voor het Roermondse Mora Swift blijkbaar het nieuwste wapen tegen concur rente Idem Hellas. Al maanden lang botert het niet zo best tussen de oud-Nederlandse zaalhandbalkampioene en Idem Hellas, dat nu al drie jaar de titel op haar naam heeft. De vete met Hellas lijkt haar climax te heb ben gevonden in de weigering van Mora Swift om honderd toegangskaarten aan de supporters van Hellas te verkopen voor -de beslissende wedstrijd om het landskampioen schap. Twee weken geleden verzocht het bestuur van Hellas aan Swift om honderd toegangskaarten beschikbaar te stellen voor de Hellas-aanhang. Het zou een verhouding van één Haagse supporter betekenen tegen zes van Roermond, omdat er ruim zeshonderd toeschouwers in de sporthal van Swift kunnen. Een week later stelde bestuurslid Paul Raaymakers van Swift zich verre van soepel op, toen de vice-voorzitter van Hellas, Charley Beekhuizen, nogmaal het verzoek om honderd kaartjes deed. Voor Hellas was dat het sein om zelf voor honderd kaartjes te zorgen. Via een in het zuiden van ons land verblijvende Helleen wer den zestig kaarten gekocht. Raaymakers werd daar zo boos over dat Hellas nu, op tien kaartjes voor bestuursle den na, naar de overige kaartjes kan fluiten. Dit ondanks een maandag gehouden gesprek tussen het bondsbestuur en Mora Swift waarin de gevraagde kaartjes aan Hellas werden toegezegd. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Gene Mayer is voor Tom Okker een onoverkomelijk struikelblok geble ken. Schakelde de Amerikaan hem dinsdag in de eerste ronde van het enkelspel reeds uit, gisteren was hij er met zijn landgenoot Pat Dupre verantwoordelijk voor dat Okker voor het eerst sinds jaren drie dagen voor het einde van het toernooi al niet meer in de strijd is. Met Wojtek Fibak werd Okker in een uitermate enerve rend duel verslagen na een tie-break in de derde en be slissende set, die menigeen nog lang zal heugen. Okker en Fibak kwamen aanvankelijk met 5-1 in die tie-break achter, maakten, bij 6-4 twee match-points onschadelijk, kregen er zelf vervolgens twee, maar sneuvelden op het vierde match-point van de Amerikanen. Waardoor de sco re in dé tie-break uiteindelijk 11-9 voor Dupre en Mayer werd. Hans Kruize, geheel réchts, scoort'deze maal niet voor Nederland. Doelman Hewlett van Amerika kan het schot keren ROTTERDAM Als het Neder landse hockeyteam gisteravond op het kunstgrasveld van Laag Zes tienhoven in Rotterdam tegen Amerika zonder doelman was ver schenen zou dat aan de uitslag on getwijfeld niets hebben veranderd. Uit de verte was Pierre Hermaps als een soort extra toeschouwer getuige van de scoringsdrift van zijn medespeler?. Het werd uitein delijk 12—0 na een ruststand van 5—0, een record in de historie van interlandwedstrijden. Hermans kreeg in zeventig minuten geen en kel schot te verwerken. De Amsterdamse goalie, die de laatste weken stuivertje wis selt met Maarten Sikking, probeerde de kou tevergeefs te verdrijven door voor de vorm een sliding uit te voeren en tweê keer een verdwaalde bal op te halen. Paul Litjens greep de gelegenheid aan een ander record op te poetsen. Hij scoorde achtmaal en dat was in een wedstrijd van Oranje nog nooit voorgekomen. Als kijkspel had de wedstrijd niets te bete kenen. Daarvoor waren de Amerikanen, een mengelmoesje van hockeyers van allerlei pluimage, veel te zwak. Vijf dagen voor het vertrek naar Maleisië en Australië koos bondscoach Wim van Heumen voor Carel van der Staak als laatste man en de jonge Ewout van Asbeck als voorstopper. Het tweetal kon door het gebrek aan niveau van de Amerikaanse voorhoedespelers nauwe lijks naar waarde worden geschat Roderik Bouwman en Piet Gunning moch ten in de tweede helft sfeer proeven ten koste van Kruize en Diepeveen. De tweede Amerikaanse doelman, Greg Vlastelica. trad na de rust wel spectaculair op, maar moest toch- twee treffers meer toestaan dan zijn voorganger Hewlett Johnson. De opstelling van Nederland was: Hermans; Van der Staak, Tim Steens, Van Asbeck, Diepeveen (Bouwman); Ron Steens, Leefers, Hans Kruize (Gunning); Doyer, Lit jens en Van 't Hek. Het scoreverloop was als volgt: 4. Litjens 1—0 (lange corner), 2. Litjens 2—0 (korte corner), 30. Litjens 3—0 (lange corner), 32. Van 't Hek 40, 33. Litjens 50 (lange cor ner), 36. Litjens (korte corner), 38. Leefers 7—0. 42. Litjens 8—0 (lange corner), 65. Van 't Hek 11—0, 69. Bouwman 12—0. Aantal toeschouwers: 750. ZILVEREN MOLEN- TOERNOOI LEIDEN Op het LFC-ter- rein werd gisteravond de der de wedstrijd van het Zilve ren Molen toernooi gespeeld. UVS toonde meer afmakers te bezitten en versloeg het tactisch-arme Roodenburg met 20. Alleen de tweede helft was het aankijken enigszins waard. Ron Bekooy gaf de blauwzwarten de ge nadeslag door in de laatse minuut van de wedstrijd met het hoofd doelman Sjaak Nie- vaart te passeren, nadat Ma rio Faber datzelfde vlak voor rust al met het heen had ge daan. Voor de pauze kwamen beide ploegen niet tot aanvaardbare prestaties en werd het een ui terst rommelige vertoning met veel foute passes en zonder enige lijn in het spel te ont dekken werd het handjevol toeschouwers door de Leidse rivalen een saaie wedstrijd voorgeschoteld. De laatste op leving van de kikkerpolderbe- woners werd nog wel in een doelpunt omgezet Frits van der Heyden zag een mislukt schot bij Hans van Leeuwen op de linkervleugel belanden, die het leer scherp voorgaf, van waaruit Mario Faber een hard schot op het doel af vuurde en Sjaak Nievaart passeerde. Met de 10 voor sprong ging UVS de kleedka mer in. De hoofdklassers startten hoopgevend en trokken het initiatief naar zich toe, waar door kansen werden ge creëerd door Faber, die na 50 minuten voetballen maar net naast schoot en Hans van Leeuwen, die alleen voor Nie vaart verscheen, maar niet kon afmaken. Langzamerhand besefte Roodenburg, dat het moesb winnen om een ronde verder te komen en onder lei ding van Peter Dubbeldam en Richard Klein werd een of fensief ingezet, die de strijd nog even het aanzien waard maakte. In de 73e minuut knalde Pe ter Dubbeldam vanaf 20 me ter éen uitstekende boogbal, die het hout juist aan de ver keerde kant passeerde, terwijl dezelfde Dubbelman 5 minu ten later weer kon inschieten, ditmaal vanaf een aanmerke lijk kortere afstand; wederom trof zijn schot geen doel. Ed Strijk had ook al geen succes met zijn fraaie kopstoot, die maar net over de lat ging. In de laatste fase van de wedstrijd schoot Richard Klein van maar liefst 35 me ter hard in, maar Wijnand Sloos redde met een knappe actie en verwerkte de kogel tot hoekschop: Peter van Houte kopte hieruit precies in de handen van Sloos. En plotseling was daar de counter van Paul van der Blom - samen met broer Mar cel gekocht door Feijenoord - die goed soleerde en op tijd doorschoof naar Hans Neute boom. Neuteboom raakte met zijn schot de paal, waarna Hans vein Leeuwen weer kon voorgeven en Ron Bekooij de strijd besliste door in de 89e minuut de bal hard in te kop pen: 2—0 en daarmee was de eindstand bepaald. Na LFC én Rijnsburgse Boys gaat ook UVS over naar de volgende ronde van het jaarlijkse eve nement DEN HAAG Het vierde kunstgrasveld voor hockey wedstrijden in Nederland zal in de nabije toekomst in Wassenaar worden aangelegd. Op dit moment zijn er kunst grasvelden in Rotterdam, Utrecht en Zoetermeer. Hoofdklasser HGC krijgt de beschikking over het kunst grasveld, dat ongeveer 1,2 miljoen gulden moei kosten. Het is de bedoeling dat het veld nog dit jaar in gebruik wordt genomen. DEN HAAG De hoofdprijs van de lotto van 1 april (nummer 13) zal niet worden uitgekeerd. Er waren geen deelnemers met zes juiste ge tallen. Eénvijfde deel van de hoofdprijs van ruim 600.000 gulden zal de jackpot voor de hoofdprijs in lotto veer tien van het komende week einde vormen, de rest wordt gelijkelijk verdeeld over de vier prijzen van het afgelo pen weekeinde. De resultaten van lotto dertien zijn: Inleg 3.618.083 gulden, prii- zenbedrag/ 1.718.589.43. De prijzen zijn: tweede prijs, 6 winnaars'die elk bruto 48.693.30 ontvangen; derde prijs. 117 win naars die elk bruto 3231,50 ont vangen; vierde prijs, 8209 win naars. die elk 56,50 ontvangen en de vijfde prijs met 14890 win naars die elk 31,10 ontvangen. De jackpot voor lotto 14 bedraagt: 120.301,26 De inleg van toto 13 bedroeg ruim 625.000 gulden met een prijzenbe- drag van 296.898,28 Eerste prijs: 11 winnaars die elk 10.796,30 ontvangen; tweede prijs: 138 winnaars die elk 537,80 ontvangen en de derde prijs: 1471 winnaars die 70,60 ontvangen. ERDAM Björn kan waarschijn- als één der zwijg- ite leden van de ationale tenniseli- worden beschouwd. |den rolde er van de irgaans strak getrok- lippen van de .jdinaviër een ver- denswaardige kreet, rom kan er aan de lerking, die de gisteravond pk Sanders toevoeg- na hun onderlinge fel enige waarde wor- n toegekend. „Dit js meer een wedstrijd h vorig jaar", mom- |de Borg direct nadat j de hand had ge- iud van zijn oppo- jit, die met exact de- fde score als twaalf landen geleden (6-3, I) tot kapitulatie was dwongen. i taxatie van de ten- imiljonair zullen 100 kijkers in Ahoy open innen beamen. In een vr fezierige ambiance, 300, T herinneringen op- ]p aan de tijden dat m Okker in Rotter- jn nog wel eens voor :takel zorgde, de- nstreerde Louk San- een opmerkelijke n Louk Sanders in actie tijdens zijn partij tegen Björn Borg. Een partij die hem de waardering van het pu bliek bracht flaanteverwisseiing in- •gelijking met zijn reden daags tevoren en Schneider. Toen de de Nederland kampioen be- "Tiroomd door de are- i, gisteravond getuig- i zijn optreden van °P kot en een forse dosis 'ertuiging. :R it zelfs een Sanders op de van zijn kunnen slechts aren loefde te hopen op een iets (ter aantal games dan vorig stond van te voren vast enige dat hij kon doen zich revancheren voor povere spel tegen Schnei- en in die opzet is Louk Iers voor honderd pro- tten geslaagd. Dat de Leide- kontiw* daarbij weer slechts vijf „Ik wist voor het begin van de partij al dat ik niet kon afgaan", verklaarde Sanders later. „Ik voelde me veel meer ontspannen dan een dag ervoor. Eigenlijk ligt het spel van Borg me wel een beetje. Je krijgt gelegenheid om sla genwisselingen aan te gaan. Dat lukt je niet tegen spelers als Connors of Gerulaitis. Het vervelende is alleen dat Borg zo weinig fouten maakt En als hij even in gevaar komt, volgt er onmiddellijk zo'n enorme veeg". Agn essie Waarmee is aangetoond, dat de Wimbledon-kampioen niet tot het uiterste behoefde te gaan om zich Sanders van het lijf te houden. Hoe ener giek en vol agressie de Ne derlandse kampioen zich ook teweer stelde. Er gaat ten slotte niet voor niets een kloof van 147 plaatsen tussen beide spelei's op de wereld ranglijst. Maar het deed ook de toeschouwers zicht- en hoorbaar genoegen, dat San ders gisteravond aantoonde dat hij tot meer in staat is dan de gemiddelde broodten nisser. Zoals hij af en toe knabbelde aan de reputatie van Borg door de gelauwerde Zweed een- paar keer voor aap aan het net te laten staan, ver sterkte de indruk dat het spij tig is dat de Leidse econoom pas zo laat beroepsmatig het racket is gaan hanteren. „Zo'n bespiegeling heeft geen zin", meende Louk Sanders. John McEnroe: Ook hij kan een bal missen „Voor ik mijn studie begon was hét tennis nog lang niet zo verbreid als nu. Nu kun je overal spelen. Bovendien, wat stelde mijn spel toen eigenlijk nog voor?". Dat is inmiddels wel iets ver beterd. De zekerheid van een winstpartij in de eerste ronde en een dienovereenkomstig aantal punten voor de wereld ranglijst gaven Sanders die dosis zelfvertrouwen die no dig was om de fameuze Borg tegengas te geven. Dat bleek al in de eerste paar games van het duel, waarin de Ne derlander al meer initiatieven ontplooide dan in de hele partij de middag tevoren. Toch moest Sanders al on middellijk zijn opslag uit han den geven, nadat Borg zich had beperkt tot het in het spel houden van de bal. Waarop de onvermijdelijke misser van Sanders wel moest volgen. Geenszins Maar dat tastte het ditmaal aanwezige zelfvertrouwen van de nationale titelhouder geenszins aan. Hij benutte het zoals altijd wat afwach tende speltype van Borg door voorzichtig zo nu en dan ten aanval te trekken. Dat resul teerde in een aantal fraaie passeerslagen, die de nurkse Zweed evenwel niet van zijn stuk brachten. Koel en emoti- oloos draaide de tennismachi- nerie, nauwelijks haperingen vertonend. Sanders trachtte zijn goede spel meer rende ment mee te geven door zo gevarieerd mogelijk te re tourneren, maar werd steeds geconfronteerd met het ef fectvolle slagenarsenaal van zijn opponent. „Daar is weinig tegen te doen", verklaarde Sanders na afloop. Zoals uit het scorever- looop bleek. Sanders, die re delijk'solide serveerde en een aantal malen die opslag een fraai vervolg gaf met een sco rende volley, moest op 3-5 op nieuw zijn opslag afstaan, hetgeen setverlies betekende. Ook in de tweede- reeks moest Louk Sanders veel loopwerk verrichten om zijn tegenstander bij te benen, waarbij hij op het beslissende moment doorgaans net een tempo tekort kwam. Borg on derstreepte dat met 6-2. „Ik serveerde aan het eind van de tweede set minder dan daarvoor", vertelde Sanders later. „Dat was er de oorzaak van dat ik niet nog een pgar games kon pakken. Maar ik ben tevreden. Ik heb gewoon lekker staan spelen, hoewel je over die partij nu ook weer niet te enthousiast moet doen. Ik had tenslotte de omstan digheden zeer op mijn hand". Met Borg plaatsten zich voor de kwartfinales van het prof- toernooi in Rotterdam John McEnj-oe, Vijay Amritray en Vitas Gerulaitis. Waardoor nu de volgende paren zijn ont staan: Borg-Kriek, Ramirez- Fleming, Fibak-McEnroe en Amritray-Gerulaitis FRANK WERKMAN De uitslagen: Dupré/Mayer-— Fibak/Okker 3-6, 6-3, 7—6; Mit- ton/Günthardt—Kronk/Letcher 6— 2, 64; BorgSanders 6—3, 62; GerulaitisMasters 67, 6—4, 6 2; Vijaj Amritraj—Gehring 7—6, 6—3; McEnroeMayer 64,6—1. 3 Krltjl1 r. Coil {1ST De rode kaart die JV-intemational Piet Wild- lut op de valreep van de 'strijd Vitesse—PSV van lidsrechter Bart Ram heeft geleid tot een trsing voor twee wedstrij- 's40rtrap naar Gerdsen werd ffder nog bestraft met een horsing voor een wedstrijd brwaardelijk en een boete Ajro.!'!,250gulden' "1 Mansveld kreeg een boe van 150 gulden en een •rwaardelijke schorsing op- 1 „straflijst" ziet er verder volgt uit: |ax: S. Tahamata, een wed- fijd geschorst en een boete Ji200 gulden. (V: P. Wildschut, twee wed- een wedstrijd voor gelijk 250,-. i Haag: A. Mansveld, boe- r 150,—, een voorwaardelij- I schorsing van een wed- |jd wordt in stand gehou- fcardingen: A. Eggers, drie idstrijden een voorwaar lijk 75,—; F. Stans, een |>rwaardelijk 75,—. PN HAAG Het bestuur in de Nederlandse IJshoc- jy Bond heeft Harry van P»n (Heerenveen) voor drie fr geschorst. p bestuur van de NIJB p die maatregel op advies |n de strafcommissie van de pd. Van Bilzen, de doelman Heerenveen, 'had op 24 «riari van dit jaar tijdens wedstrijd in Heerenveen wedstrijd-official lichame- letsel toegebracht De af van drie jaar gaat in •r 24 februari van dit jaar. |jonze sportredactie) •N HAAG Vierde klasser '0 heeft Rinus Loof, ex- Wand Sport en FC Den tog aangetrokken als bege- Wer voor het eerste elftal. Hage blijft hoofdtrainer, 'als bekend heeft ADO nog «>P kampioenskansen en tont die nu samen met de middels 62-jarige Loof te an benutten. (Van onze sportreactie) DEN HAAG De dravers- baan van Nootdorp sluit morgen het seizoen. In de Grote Prijs van het gewest 's-Gravenhage komt Kees Verkerk aan de start Zijn eerste optreden van enkele weken geleden werd een groot succes. De ruin van Stal Westland moet veertig meter geven aan de koppaar- den. De overwinning zal hem echter moeilijk kunnen ont gaan. De eerste start van de tien draverijen is om half drie. Onze tips: LEIDSCHENDAMPRUS: Romeo Hollandia, Rinus Enterprise en Pieter Bloemlust. ZOETERMEERPRUS: Racy S. Soronto en Starlight Laren. RIJSWIJKPRIJS: Ruthi Laguna, Pandoer Hanover en Reier K. DE GOUDEN SPELD I: Rodney Fortuna, Peter Dartel en Nora Nimble. VOORBURGPRIJS: Ruby del Sol, Petite Gerda en Pollux. DE GOUDENSPELD II: Parodie, Lord Easter en Nike Volann. NOOTDORPPRIJS (eerste afde ling): Playboy Fortuna, Nepos F ried en Perry Terraise. GROTE PRIJS VAN HET GE WEST 'S-GRAVENHAGE: Kees Verkerk, Onné Zwier en Jolige NOÓTDORPPRIJS (tweedeafde ling): Miraldo K, Ostar Zuidvelde en O Jopie. PIJNACKERPRIJS: Sven West- landia, Sandy Buitenzorg en Solo del Sol. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is zondag om 13.00 uur. De vol bloeds staan centraal. Hoofd nummer het WJJochems Me moriaal met een eerste prijs van 6500 gulden. Blondy, The Fabulous One en Another Pinta zijn hier kansrijk. De tips: WESTDUINPRIJS: Sammy D. Rob Alkestis en Rezatonka. KEMPTONPRIJS: Raldo, Mush Kabad en Fair Hunter. OOSTDUINPRIJS: Rinse Fortuna, Ros Performer en Rajolie Dakota. MORGENSTONDPRIJS: Paljas Hanover, Pearl Olivier en Mark WJJOCHEMS MEMORIAAL: Blondy, The Fabulous en Another Pinta. KIJKDUINPRIJS: Micky, Niels Zuidvelde en NEver Worry. OCKENBURGHPRUS: PLeunie A, Roelof en Rea Silvia. AZORENPRUS: Angry Brigade, Pfalzprinz en Nan van de Buthe. WAALSDORFPRIJS: Rcgina Ha. nover, Petra Voome en Orion Ponderosa. ZORGVLIETPRIJS: Paula Antje, Petite Hollandia en Phyrid Leron. Zorgvuldig samengestelde kollektie caravans. Uitsluitend lichtgewichten met veel komiort en ruimte. TX. MODELLEN King, »ür Spruiter. Mallorca, Weltbununler. Vaaal 545kg.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17