Plan voor bioscoop in centrum Lisse Hazerswoudse sporters strijden een week lang Dankzij Open K begrip voor tuinder Oegstgeestenaren willen jonge nieuwe burgemeester „Kom in de kas" in Leidse regio gA 4 REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 APRIL 1979 PAGINA 5n ENKHUIZER EXPLOITANT ZIET MOGELIJKHEDEN LISSE Het ziet er baar uit dat Lisse dan toch op korte termijn n bioscoop krijgt. Er itaan op het moment •rieuze plannen voor Ie bouw van een film ter naast de biblio- eek aan de Lissese oninginneweg. De ge- nteraad van Lisse irdt in de vergade- van woensdag 11 ipril gevraagd het be- immingsplan „Cen- !0 te wijzigen lat de, vestiging van :n bibliotheek bij het el centrum Blok- mis mogelijk is. er van de zijde van de •vincie Zuid-Holland dan geen bezwaar is tegen de bi oscoopvestiging, volgt een voorstel tot grondverkoop aan de toekomstige exploitant „Groot/Van der Heide BV" uit Enkhuizen. Als er dan na de tervisieleg- ging van het bouwplan geen bezwaarschriften komen, is het toch al 1980 voor de eer ste paal aan de felbegeerde bioscoop de grond in kan worden geslagen. De Enkhuizer bioscoopexploi tant wil een theater bouwen met een zaal voor 250 perso nen en een kleinere voor 125 personen. De enige geschikte plaats voor een bioscoop in Lisse is het Blokhuis-terrein waar nu de stacaravans voor de Engel-renovatie staan. Naast de bioscoop blijft een gedeelte van het terrein gere serveerd voor de bouw, van de tweede winkelcentrumfase en parkeerplaatsen. Het is al weer twee jaar gele den dat de Lissese huisvrouw mevrouw C. Groenen begon met een handtekeningenactie voor de realisatie van een bi oscooptheater. De gedachten van het bioscoop-comité gin gen destijds niet zozeer uit naar nieuwbouw. Veel meer zag men in het geschikt ma ken van een bestaande lokali teit. Exploitanten, vergunnin gen en apparatuur waren ruimschoots aanwezig om Lis se aan een bioscoop tè hel pen. De gemeente Lisse werd benaderd om voor een ge schikte accommodatie te zor gen. Het college van b en w stelde echter het bioscoop- avontuur aan het particulier initiatief te willen overlaten. In de zomer van ,1977 had mevrouw Groenen met haar kinderen en drie vriendjes bijna 3000 handtekeningen op gehaald bij filmliefhebbers. Volgens de jeugdige enquê teurs zouden ze het dubbele aantal adhesie-betuigingen hebben opgehaald als ze niet overdag maar 's avonds op pad waren gegaan. De ge meentelijke afwijzing van hun plannen gaf dan ook een gro te teleurstelling voor de en thousiaste handtekeningenja gers. „We zijn er van overtuigd dat een bioscoop in Lisse goed kan draaien", motiveerde het comité destijds. „De nieuw bouwwijk Poelpolder heeft Lisse op ruim 20.000 inwoners gebracht. Maar als die men sen een film willen zien, moe ten ze wel naar Haarlem of Leiden". Mevrouw C Groenen, die twee jaar geleden en handtekeningenactie begon voor een Lissese bioscoop lijkt dan eindelijk haar zin te krijgen. een streekfunctie gekregen. Een bioscoop sluit daar mooi op aan. De situering is goed; in het centrum van Lisse, en niet te vergeten; met voldoen de parkeerruimte. Als het aan de gemeente ligt komt dat ding er wel..." Lisse beschikte al eerder over een bioscoop-ruimte bij de voormalige Witte Zwaan aan de Heereweg. In 1972 werd de zaak wegens gebrek aan vol doende publiek gesloten. La ter werd het zaaltje tegelijk met de Witte Zwaan afgebro ken. Toch ziet de gemeente-secre taris S. P. Broersen de zaak niet somber in: „Uit alles blijkt dat die exploitatiemaat schappij meer met dit bijltje gehakt heeft. In de loop der jaren heeft Lisse bovendien Tulip Time in Katwijk KATWIJK - In Katwijk wordt van maandag 16 april tot en met vrijdag 20 april het 7e Tulip Time Music Fes tival gehouden. Traditiege trouw komen vele muziekge zelschappen uit binnen- en buitenland naar Katwijk voor het marathonachtige muziekfestival. Op het pro gramma van het Tulip Time Festival staan onder meer concerten van muziekbands en koren uit Zweden, Fin land, Canada en vele gesel schappen uit de Leidse regio. Het festival is onderverdeeld in een „binnengebeuren" voor koren, orkesten, snaar- en fluitensembles waarvan de ju rering plaatsvindt op dinsdag- woensdag-, en donderdag avond van 19.00 tot 23.30 uur in gebouw Tripodia aan het Katwijkse Hoornesplein. Het „buitengebeuren" voor show- .korpsen en majorettenpelo- tons vindt plaats op het Marktplein in Katwijk. Hier is de jurering op woensdag 18 april van15.00 tot 16.15 urn en 19.00 tot 22.45 uur. De op eningsavond is maandag 16 april in sporthal Cleyn Duin aan de Katwijkse Stadhou- dersdreef. Alle concerten zijn toeganke lijk voor publiek. De ope nings- en sluitingsavond zijn a raison van 5 gulden te be zoeken. De toegang tijdens de jureringsavonden bedraagt 1 gulden. Kaarten en program ma's zijn verkrijgbaar bij het VW aan de Katwijkse Boule vard. HAZERSWOUDE Van maandag 18 tot en met zaterdag 23 juni wordt in Ha re rswoude een sportweek gehouden. Op- iet is dat bij de Sportraad aangesloten verenigingen tekenen voor de organisa tie van de diverse sportevenementen, die zullen worden afgewerkt in de open lucht en in overdekte accommodaties (rwembad De Dolfijn en Landvliethal). De bedoeling is dat niet alleen bij de sportverenigingen aangesloten personen mee doen, maar dat ook anderen in de gelegenheid worden gesteld sportief en recreërend bezig te zijn. Het is evenmin uitgesloten dat in de période 18-23 juni demonstraties van een of meer takken van sport worden gegeven. De bij de Sportraad aangesloten vereni gingen hebben de draad van twee jaar geleden en daarvóór weer opgevat: een sportwéék, waarin de leden van de clubs zich in takken van sport die „normaal" niet door hen worden beoefend, bewe gen. In 1978 werd een en ander onderge bracht in een weekend (vrijdagavond en zaterdag). De grote meerderheid van de clubs zag dit echter niet meer zitten en greep terug naar activiteiten verspreid over zes dagen. Eén zaak wordt evenwel niet in ere hersteld: de uitreiking van een beker (de zogenaamde allround-cup) aan de vereniging, die zich in de diverse takken van sport het meest onderscheid de. Wel is nu afgesproken dat na elke dag sporten een klassement wordt opge maakt. Een commissie, bestaande uit Sportrqad- secrètaris Bart de Roo (Bernardus), Dick Futter (TeHaDo), Gert Jan Windhorst (Hazerswoudse Boys) en Chris Rozier (HTC), gaat nu het programma uitwer ken. Over twee wekeii hoopt het viertal het conceptprogramma aan de verenigin gen te kunnen voorleggen. Verwacht mag worden dat de volgende onderdelen zullen worden afgewerkt: peanutball, vol leybal, tennis, badminton, tafeltennis en zaalvoetbal. Bij de commissie wordt het toegejuicht dat elke vereniging zoveel mogelijk leden (boven 16 jaar) in staat stelt om tijdens de sportweek aan de start te komen bij de diverse program ma-onderdelen. Niet verenigingsgebondenen zouden, zo werd in de bijeenkomst van de Sport raad overwogen, kunnen worden inge schakeld bij diverse activiteiten in de sportweek. Wat dit betreft wordt gedacht aan de organisatie van bijvoorbeeld een prestatieloop, een zwemgebeuren en fiet sen. „Misschien wordt er zelfs wat op touw gezet voor de bejaarden", aldus Chris Rozier, commissielid dat zich bezig houdt met de voorbereidingen. Foto-expositie in Noordwijk NOORDWIJK De culturele commissie van Noordwijk houdt van 7 april tot en met 22 april een expositie onder de titel „Op de foto". Vijf fo tografen tonen in de exposi tie hun visie op de familie band. Het is opvallend zicht baar hoe geportretteerden be schouwd willen worden. De fotograaf registreert hen ech ter in hun omgeving, doorziet de situatie: schijn of werke lijkheid? De introductie van de klein- beeldcamera in de jaren twin tig betekende een krachtige stoot in de ontwikkeling van de kunstfotografie. De foto grafie veroverde langzamer hand een eigen plaats in de beeldende kunst. Na de oor log organiseerden een aantal fotografen zich in de Vereni ging van Beoefenaren der Ge bonden Kunstèn (GFK). Deze selecte groep fotografen expo seerde voor het eerst in het Amsterdamse Stedelijk Mu seum (Foto '48). Hieruit bleek dat de fotografie maatschap pij-gebonden werd ervaren; het gewone en alledaagse werd geïntroduceerd. In de Noordwijkse expositie zijn fo to's opgenomen van Eva Be- snyö, Gerard Fieret, Michel Krzyznowski, Max Koot en Paul de Nóoijer. Naast het werk van de vijf vakfotografen laat de Noord wijkse Fotogroep X65 zien waartoe amateurfotografen in staat zijn. Het is duidelijk dat het mogelijk is met niet al te dure apparatuur betere foto's te maken dan het gewone va kantiekiekje. De expositie die wordt gehou den in de. Kapel aan de Noordwijkse Hoofdstraat is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. In het weekeinde zijn de deuren geopend van 13.00 tot 16.00 uur. De toe gang is gratis. Zondag 10e Braassemloop ALKEMADE De IJsvereni ging Alkemade organiseert zondag 8 april voor de 10e achtereenvolgende maal de Braassemprestatieloop. De prestatieloop wordt gehou den over 3, 7 1/2 en 12 kilo- me ter. De deelnemers (man nen, vrouwen en kinderen) mogen het parcours wande lend, trimmend of hollend af leggen. De inschrijving heeft plaats vanaf 10 uur 's och tends in jachthaven Noorder- hem aan het Braassemermeer in Roelofarendsveen. Er kan worden gestart tussen 10 en 1 uur. Iedere deelnemer ont vangt aan de finish als herin nering aan de loop een hand beschilderde tegel. MINIEM AANTAL REACTIES OP ENQUETE rGEEST Een jonge burge- r, liefst tussen 35 en 50 jaar. de belangrijkste conclusie die ken kan worden uit de enquete ider de inwoners is gehouden t profiel te schetsen van de on- van burgemeester jhr. TjO. a. Overigens heeft slechts een ieel van de bevolking het huis nis verspreide vragenformulier geretourneerd. Van de ongeveer vijf- uizend verspreide enquetes kwamen er 'slechts' tien procent (490) retour. De fractievoorzitters van Oegstgeest noemen het aantal reacties echter „verheugend jjroot", een nogal verras sende conclusie. Het waren de fractievoorzitters die het ini tiatief hebben genomen om de burgerij in spraak te geven in de opvolging van bur gemeester Van Eysinga, die op 1 septem ber wordt gepensioneerd. Uit de geretour neerde formulieren blijkt, dat 186 inwoners menen, dat de nieuwe burgemeester lid van een partij moet zijn, 116 vinden dat niet nodig en 186 vinden het van geen be lang. De meerderheid meent ook, dat de nieuwkomer niet uit een bepaalde maat schappelijke sector behoeft te komen, hoe wel hij zich wel een goed voorzitter van de gemeenteraad moet tonen. Ook moet hij goede voorlichting aan de burgerij geven en nauwgezet de handhaving van orde en gezag naleven. Uiteraard zal niemand van deze antwoorden opzien: zij zijn in feite van toepassing op elke burgemeester. Laatste vraag .op het enquete-formulier ging over de politieke gezindheid van de ondervraagden. Uit de inzendingen zou kunnen blijken, dat er geen veranderingen in het politieke beeld van Oegstgeest zijn opgetreden sinds de laatste verkiezingen: de verhoudingen van de verschillende par tijen werd juist weergegeven. De fractie voorzitters zullen de enqupte gebruiken bij het vervaardigen van een profielschets voor de nieuwe burgemeester. Een kijkje in een van de kassen. Regio Zaterdag 7 april zal de inmiddels, traditioneel geworden irKom in de kas"-dag weer worden gehouden. De actie „Kom in de has" is bedoeld .om geïnteresseer den de kans te geven eens een kijkje te nemen achter de kwekers-schermen. Voor wat betreft de Leidse regio kan men terecht in Alkemade, Rijnsburg, Valkenburg, Leidscbendam, Voorschoten, Noordwijk, Warmond, Lisse en Noordwijkerbout. Naast alleen een kijkje zullen geïnteresseerden ook vra gen kunnen .stellen en de nodige informatie van de kwe kers zelf kunnen krijgen. Bovendien zullen op alle hele en halve uren tussen 10 uur 's ochtends en 5 uur 's mid dags deskundige rondleidingen worden verzorgd. Alle kassen waar men vrijuit kan binnenstappen zijn herken baar aan een wapperende vlag. Bij het openstellen van de kassen voor het publiek is ge tracht een zo breed mogelijk produkt te laten zien. Zo kan men welhaast alle soorten kasbloemen bekijken. Hiervoor kan men terecht bij: Roelofarendsveen: tuin bouwgebied Sotaweg, inlichtingen de heer Elsgeest 01713- 3363; Rijnsburg: Van Delft, Vinkenweg 9 (freesia, alstroe- meria), Van Klaveren, Valkenburgerweg 50 (anthurium), Gebr. Van Egmond, Voorhouterweg - naast Paauw en Zn (orchideeën, anthurium), Paauw en Zn., Voorhouterweg (lelies, tulpen), Den Haan, Noordwijkerweg 9-11 (jaar- rondchrysanten, tulpen), Noordwijkerweg 42 (lelies); Val kenburg: Van der Mey, Achterweg 142 (amaryllis), Van der Nagel, Luitkatlaan 11 (anjers); Leidschendam: Van der Nouwenland, Kon. Julianaweg 172 (rozen), Hendriks, Westvlietweg 28 (chrysanten), Van der Ham, Rietvinklaan 14 (anjers); Voorschoten: Flinterman, Veurseweg 261 (ge- rbera's); Noordwijk: Holsteyn, De Boender 9 (jaar- rondchrysanten), Van der Meer, Achterweg 7 (anthurium); Warmond: Humako, Herenweg 56a (begonia, saintpaulia); Lisse: Limaflor, Middenweg 4 (saintpaulia, groene plan ten, begoniaNoordwijkerhout: Duivenvoorde, S chip pers- vaartweg 26 (rozen) en Van Nobelen, Robijnslaan 41 (freesia, lelie). SECRETARIS ELSTGEEST VAN ALKEMADESE STUDIECLUB ROELOFAREND SVEEN „Het zou mooi zijn als zou blij ken dat jonge mensen naar aanleiding van de Open Kassendag zou den besluiten later in de glastuinbouw te gaan werken. We hopen dat dit jaar wat beter te kunnen bekijken aan de hand van enquête formulieren die we de mensen vragen in te vullen". Aan het woord is de 33-jarige secreta ris van de Tuinbouw Studieclub Alkemade, Egbert Elstgeest, die dit jaar met de overige leden van de club voor de tweede maal tekent voor de Roelofarend- sveense versie van de landelijke „Kom in de kas"-dag. Dit jaar nemen in totaal vijf- tien kwekers, die hun bedrij ven van hebben liggen aan de Veense Sotaweg deel aan deze propagandadag voor de glastuinbouw. Overigens zal het werk niet voor de ver wachte massale opkomst van het publiek worden neerge legd. „Het is de bedoeling dat men ook het werken in een kwekerij kan zien", aldus Eg- bert Elstgeest. Om het pu bliek toch te kunnen voorlich ten zullen collega's die hun kassen niet hebben openge steld komen assisteren bij de opvang. Begrip Vorig jaar bezochten op een dag circa 3000 belangstellen- Egbert Elstgeest: ,,De open dag voorziet in een behoefte", den de in Roelofarendsveen opengestelde kassen. „Dat weten en niet gelaten af- ook veel stedelingen. Ook kun je bepaald een succes 1 wachtte. We hadden daardoor daar vindt men ons werk dus noemen. Opvallend was dat het gevoel dat de dag in een belangrijk genoeg om eens men ook echt van alles wilde behoefte voorzag. Er waren goed te bekijken". begrip bleek te bestaan voor de prijzen die de glaskwekers veelal voor snijbloemen, plan ten, groenten en fruit moeten rekenen. „Men ziet dan einde lijk eens dat het echt niet al lemaal vanzelf groeit. Als we er dan bij vertellen dat de prijzen die in de winkel be taald moeten worden zeker niet de prijzen zijn die wij op de veiling ontvangen, bemerk je eindelijk eens een soort van goede verstandhouding tussen consument en produ cent. Dat is goed, want vaak komen kwekers alleen maar .Jdagend" in het nieuws als er het een en ander is fout gegaan of wanneer de aard- gasprijzen omhoog gaan. Met de Open Kassendag kunnen we ons dan gelükkfg ook eens op een andere manier presen teren." Naast snijbloemen kan men in de Roelofarendsveense kas sen ook de kweek van pot- en perkplanten bekijken. Ook zal uit de doeken wor den gedaan hoe problemen bij de torna te rikweek, zoals de bestrijding van de witte vlieg en het electrisch bestuiven door middel van trillen, in z'n werk gaat. Ook zullen des kundigen aanwezig zijn om belangstellenden te onthullen hoe het klimaat in de kassen tegenwoordig nagenoeg geheel geautomatiseerd wordt gere geld en hoe al jarenlang gewerkt wordt om te komen tot een maximale energiebes paring. Voor de inwendige mens heb ben de organisatoren van de Roelofarendsveense kassendag ook gezorgd. Weliswaar voor eigen rekening, kunnen aan een opgestelde wagen koffie en andere versnaperingen worden verkregen. De kassen zijn van 's ochtends negen tot 's middags vijf uur geopend- De Sotaweg is al vanaf de ge meentegrenzen met borden aangegeven. Een aardige bijkomstigheid is ook dat na het zien van al het werk dat in de kassen ge daan moet worden er meer

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5