Iraakse Baathpartij houdt macht met alle middelen in handen Een Pandbriefbiljet van f1.000,-groeit naar f 1.521,- DPR maakt begin met onderzoeknaar karakter van beleggingen bisdom Opstandige Turkmenen verlaten omstreden stad Geen eenzijdige inventarisatie Oplegger kantelt Ozon oorzaak van ernstige vervuiling boven Nederland Westland Utrecht *vJr Hypotheekbank kerk wereld Kardinaal Willebrandse morgen bij paus BINNENLAND/BUITENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 APRIL 1979 PAGINA8 (Van onze correspondent) BAGDAD „Welke staat is er na Iran aan de beurt?", vroeg PLO-leider Arafat enkele weken geleden zonder zelf overi gens op deze vraag antwoord te geven. Menigeen denkt dan aan Egypte, maar Arafat liet doorschemeren, dat er ande re regiems zijn, die nu nog bondgenoten lijken, maar in feite dicht bij de af grond staan. Irak bijvoorbeeld. Geen enkel bewind gaat zo pragmatisch en dictatoriaal te werk om zich te hand haven als het Baath-regiem in Irak. Elf jaar is de Baathpartij daar nu aan de macht. In die elf jaar heeft de regering haar goede en slechte tijden gehad. In betrekkelijk rustige tijden kon het re giem haar ijzeren greep iets losser ma ken. In juni 1973 probeerde Nazim Kzar, de ..Beria van Bagdad", tevergeefs een staatsgreep te plegen. Later werd van semi-officiële zijde toegegeven, dat er „vervelende fouten" waren gemaakt, na melijk liquidaties en moordpartijen in opdracht van Kzar. Onnodig te zeggen, dat, na die mislukte machtsgreep, de on derdrukking in kracht toenam. Volgens een geheim memorandum, dat de Baath vorig jaar september aan dë Iraakse communistische partij had over handigd, wordt gezegd, dat de commu nisten „de volledige vrijheid hebben te o- pereren, zich te organiseren en hun me ning via de pers te verkondigen". Maar drie regels verder staat, dat de commu nisten „absolute trouw moeten betuigen aan de (Baath) revolutie van 17 juli 1968, haar principes en haar doelstellingen". In het memorandum worden de commu nisten van ontrouw beschuldigd. Zo zou den zij hebben nagelaten het Baathre- giem in Syrië, de grote rivaal van de Iraakse Baath, te bekritiseren. Volgens de Iraakse Baath willen de Syriërs, bijna nog meer dan Sadat, capituleren voor de Israëliërs. Nauwelijks een week later stelde Irak plotseling een verbond voor met het „broederland Syrië" en later, in Bagdad, stemde Irak in met de slotreso- lutie, die weliswaar bedoeld was als ver zet tegen Camp David, maar al met al toch het gematigste gezamenlijke stand punt vertegenwoordigde dat de Arabi sche landen ooit in het conflict met Isra ël hebben ingenomen. Slachthuis Tot nu toe hebben de Iraakse communis ten zich, op bevel van Moskou, ingehou-. den. Maar dat zal niet lang meer duren. Volgens de Democratische Beweging voor de Strijd tegen de Terreur in Irak hebben de volgelingen van (wijlen) Na zim Kzar„zich bloedig op het land ge stort, dat een slachthuis van barbaarse misdaden dreigt te worden" Een vooraanstaande communistisch bal ling vertelde dat de Iraakse veiligheids dienst in 1978 een groot aantal mensen naar de woestijn bracht, hen blinddoekte ■en voorts over hun hoofden heen schoot. Zij moesten een verklaring ondertekenen, waarin zij trouw zwoeren aan de Baath en waarin zij beloofden om met de vei ligheidsdienst samen te werken. Wie wei gerde werd gefolterd. In mei vorig jaar, zo zei de balling verder, werden 36 com munisten geëxecuteerd, omdat zij politie ke activiteiten in het leger hadden ont plooid, wat voor iemand, die geen lid van de Baath is, de doodstraf kan bete kenen. Sommigen waren al niet meer in het leger, zodat er een wet met terug werkende kracht uitgedacht moest wor den. Op allerlei andere misdrijven staat even eens de doodstraf, zoals zich aanmelden bij de Baath zonder mede te delen, van welke partijen men vroeger lid is ge weest. Óf het lidmaatschap van de Baath opzeggen om lid te worden van een an dere partij. „De Revolutionaire Raad heeft letterlijk alle macht in handen", al dus de balling. „Wij geven de Baath nog één kans", zo zegt de verbannen Iraakse communisten leider, „en dan verklaren wij hun de oorlog". Het lijkt er op dat de Baath partij geen bezwaar zal hebben tegen een oorlog met de communisten. De communisten zijn, op papier althans, ver bonden met het regiem in het zogeheten Nationale Front. Zouden zij zich daaruit terugtrekken, dan kan de Baath zeggen, dat zij „vijanden zijn van het Arabische nationalisme". Wat overigens die laatste kans inhoudt, is er niet bij gezegd. Twee walletjes Het is inmiddels wel duidelijk geworden, dat de Baath al lang niet meer zo pro gressief is, als het verbond met de com munisten zou doen geloven. Meer nog dan de Amerikanen en de Saoedi's heeft de Iraakse Baath alles gedaan om de sjah van Iran in het zadel te houden. Eerst werd de ajatollah Khomeini uit zijn Iraaks verbanningsoord Najan gejaagd. Niet veel later vergezelde Iraks leider Siddam Hoessein keizerin Farah Dibah op haar politieke pelgrimstocht langs de sji'itische heilige plaatsen in Irak. Voorts trad de Baath zo hard op tegen PLO-leider Arafat, dat deze orga nisatie een pamflet verspreidde, waarin Siddam Hoessein als een „beroepsmoor denaar" werd omschreven en vergeleken werd met Menachim Begin. Kort gezegd: Irak wil van twee walletjes eten. Die twee walletjes zijn: de indruk van progressief te zijn en toch in zee willen gaan met de Amerikanen in de strijd tegen het radikalisme. In werkelijkheid wil Irak samenwerken met Saoedi-Arabië. Beide landen kampen met hetzelfde probleem. Zij kunnen het door de Amerikanen tot stand gebrachte akkoord tussen Egypte en Israël moeilijk aanvaarden, omdat de hele Arabische wereld dat akkoord verwerpt, waarbij het „nieuwe Iran" een totaal nieuw ele ment is geworden, gezien de totale afwij- zingspolitiek van dit land. Irak is van oudsher een van de woeligste Arabische staten geweest. In het postko loniale tijdperk heeft menig regiem voor een totalitaire, in plaats van voor een de mocratische staatsvorm gekozen. Het was dan ook min of meer onvermijdelijk dat de Baath extreem totalitair zou worden. Aanvankelijk misschien per ongeluk, maar later toch wel volgens een voorop gesteld plan. Zo zijn de onderdrukkers in Irak zelfs niet eens meer de eertijds zo machtige soennieten, maar meer een clan, afkom stig uit Takrit en de nabijgelegen dor pen. In die streek stond ook de wieg van president Bakr en van premier Siddan Hoessein. Koerden Strikt genomen heeft de Baath van de communisten niet zoveel te vrezen. Maar des Ce meer van een eventueel verbond tussen sectarische en ethnologische groe peringen, die buiten de politiek worden gehouden, zoals bijvoorbeeld de Koerden. De Koerden vormen, hoewel zij geen ei gen staat hebben, een van de belangrijk ste ethnische eenheden in het Midden- Oosten. Toch zijn de Koerdische leiders huiverig voor een groot verbond van alle Koerden. Zij maken liever gebruik van een eventuele beweging tegen de Baath, die zou kunnen voortvloeien uit de over winning van ajatollah Khomeini in Iran. Om die reden moeten de Iraakse Koer den de ajatollah ervan overtuigen, dat zij een echte afscheidingsbeweging in Iran niet steunen, wat zij bij de jongste onlus ten tussen Koerden en Iraanse legereen heden ook niet gedaan hebben. Maar het is wel zo, dat sommige Koer den, verbitterd na de ervaringen van de afgelopen twintig jaar, wél hun zinnen gezet hebben op een volledige afschei ding. (Copyright The Guardian) Meisje gewond in gymzaal OEGSTGEEST De 15 jaar oude Heppy B. uit Oegstgeest is gisteravond omstreeks ze ven uur in de gymzaal aan de Terweeweg na het doen van een gymnastische oefening ge wond geraakt aan het hoofd. Het meisje is ruim een uur bewusteloos geweest. Daarna is zij overgebracht naar het Diaconessenziekenhuis. Het meisje heeft waarschijnlijk een zware hersenschudding opgelopen. ALPHEN AAN DEN RIJN Een oplegger is gistermorgen op de Oranje Nassausingel te Alphen aan den Rijn gekan teld. De oplegger was gela den met 14 stalen dakspan ten, die op het wegdek te recht kwamen. Het verkeer moest gedurende vier uur door de politie via een rijstrook geleid worden, omdat een baan versperd was. De oplegger is vermoe delijk gekanteld, omdat de la ding niet juist bevestigd was. De combinatie was eigendom van een Alphens bedrijf. Galerie Lieve Hemel, stoot je hoofd niet, Vijzelgracht 6 Amsterdam, toont van 8 april - 2 mei figuratieve keramiek van Henk Boxtart, Daan Kar man, Frits Kloppers en Lien- ke Reijnhoudt, aquarellen van Coraline Boomsma en teke ningen van Michiel Hertroys. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een aantal dagen per jaar is de vorming van ozon als gevolg van fotochemische luchtverontreiniging (smog) in Nederland even ernstig als in grote Amerikaanse steden als Washington, Philadelphia en Denver. De niveaus blijven echter wel onder die van beruchte gebieden als Cali- fornië en de grote Japanse industriesteden. Dit blijkt uit een onderzoek van het TNO naar het ontstaan en voorkomen van smog. In dit onderzoek, waarbij fotochemische reacties niet alleen in de buitenlucht maar ook in het laboratorium werden bestu deerd, richtte men zich vooral op stoffen, die bij smogvorming ontstaan, en in het bijzonder op ozon. Èr werd vastgesteld dat bij bepaalde weersomstandigheden - zonnig en weinjg wind - de vorming van ozon vooral wordt bepaald door de verhou ding, waarin stikstofoxiden en koolwaterstoffen in de buiten lucht aanwezig zijn. Deze componenten worden door de indu strie. het verkeer enz. in grote hoeveelheden in de lucht ge bracht. Op de daarvoor geschikte dagen beperken de verhoogde ozon concentraties zich niet tot de dichtbevolkte en geïndustriali seerde gebieden in Nederland. Zij strekken zich dan uit over grote delen van West—Europa. ADVERTENTIE BERICHT VAN INZET Op maandag 9 april 1979 des nam. om plm. 4 u. in het Venduhuis, Hogewoerd 144 te Leiden, afslag van het appartementsrecht m.b.t. Wagnerplein 14 te Leiden. In bod staande op 69.000,- Notaris Mr. J. Karstens, Plantsoen 25 te Leiden. Tel. 071 126446. GONBAD-E-KAVOES (AP) Nadat de strijd tussen troepen van de Iraanse revolutionaire regering en opstandige Turkmeense stamleden ondanks een door de regering bewerkstelligde wapenstilstand toch weer was opgelaaid, heb ben de regeringstroepen gisteren ongehinderd door het westelijke deel van Gonbad-e-Kavoes kunnen optrekken nadat de opstandelingen de stad onder dekking van de nachtelijke duister nis hadden verlaten. Ondertussen werd door helikopters gepatrouil leerd boven de 50 kilometer onherbergzaam terrein tussen de stad en de Russische grens, op zoek naar groepen opstandelingen die zich mogelijk in de ver uit elkaar liggende dorpjes in het gebied schuil houden. Bij huiszoekingen door de regeringstroepen in Gonbad werden grote hoeveelheden wapens gevonden die door de rebellen waren achter gelaten, onder andere machinegeweren, muni tie en speciale scherpschuttergeweren met te lescoopvizieren. Volgens Ali Azzizzi, een aanvoerder van de Mojahedien, wees de verfijning van de buitge maakte wapens op een geoefende guerrilla macht. Leger- en Mojahedien-bevelhebbers wisten niet zeker met hoeveel Turkmeense re bellen ze te doen hadden gehad tijdens de ge vechten. Ze zeiden wel dat de Sovjet-Unie mo gelijkerwijs bij de opstand betrokken was. Zowel premier Mehdi Bazargan als de Ajatol lah Khomeini, de geestelijke vader van de Islamitische revolutie in Iran, hebben beloofd dat ze aan rechtmatige eisen vari minderheids groeperingen tegemoet zullen komen, maar ze hebben om meer tijd gevraagd om eerlijke oplossingen uit te werken. Marcel van Dam naar Alkemade ALKEMADE Het Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, Marcel van Dam, komt donderdag 12 april op uitnodiging van de plaatselij-1 ke afdeling van de PvdA naar Alkemade. De voormalige staatssecretaris i voor Volkshuisvesting zal zijn i visie geven op de gemeentelij- ke problemen op woning bouwgebied. Ook kan het pu bliek het Tweede Kamerlid vragen stellen. De discussie j zal worden geleid aan de hand van de gemeentelijk dis- cussienota over het woningbe- leid. Uitgebreid aan de orde zal het vestigingsbeleid, de meldingsverordening en het boete- en kettingbeding aan de orde komen. De bijeenkomst vindt plaats in De Alkeburcht en begint om acht uur. Sportwereld WENEN Cees Stam is gis- j teravond in Wenen voor 2000 toeschouwers winnaar gewor den van een stayerswedstrijd over 60 ronden. Het legde de afstand af in 13 min. 55,79 se conden. BONN Voor de Bundesliga werd gisteravond één wed strijd gespeeld. Eintracht Braunsschweig versloeg Bo- russia Mönchen—gladbach met 30 na een ruststand van 0—0. LONDEN Het Nederlands jeugdelftal van 14 en 15 jaar is tijdens een internationaal voetbaltoernooi in Londen als derde in haar poule geëin digd. Wales werd eerste. PROSTEJOV - Tsjechoslo- wakije heeft gisteren de kwa lificatiewedstrijd voor het Eu ropees landenkampioenschap voetbal (spelers tot 21 jaar) tegen de Franse junioren ge wonnen met I0. Er waren I 10.000 toeschouwers. LONDEN Een supporter van Arsenal die zich zaterdag tijdens de halve finalewed strijd om de Engelse beker tussen Wolves en Arsenal te genover de politie had mis dragen is veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Na afloop van die wedstrijd zou er nog voor ongeveer vijfhon- derduizend gulden schade zijn aangericht bij winkeliers. LONDEN De uitslagen van de wedstrijden van gistera vond voor de eerste divisie van de Engelse league zijn: Arsenal—Coventry City 1—1, Birmingham City—Ipswich Town 1—1, Bolton Wande rers— Everton 3—1, Bristol City—QPR 2—0, Wolverhamp ton Wanderers—Totterham Hotspur 3—2. KORTWEG Nieuwkoop De Nieuwkoper L. Bremer is onlangs aan de Culinaire Vakschool in Gro ningen geslaagd voor het di ploma B-restaurant-kok. Hazerswoude Vrijdag 13 april is er in het Vereniging sgebouw te Hazerswoude-dorp een ruilbeurs. Vanaf zeven uur 's avonds kan men er postzegels, briefkaarten, mun ten enzovoorts „verhandelen". De toegang bedraagt een gul den. Jeugdige personen moe ten een kwartje betalen. Verreweg de beste manier van sparen is met Pandbriefbiljetten van Westland/Utrecht Hypotheekbank. Hoe komt dat? Het zijn biljetten aan toonder. Daarbij geven ze na vijf jaar de hoogst gekweekte rente. De hoofdsom plus rente is ook eerder opneembaar: opklimmend van 6' na twee jaar tot 8:tj% na vijfjaar. Volgens samen gestelde interest (effectief rendement 8.75%). Ook zijn er Pandbriefbiljetten in coupures van f 10.000,- groeiend naar f 15.210,-. Wilt u meer informatie over deze profijtelijke spaarvorm? Uw financieel adviseur kan u er alles over vertellen. Leiden, Botermarkt 28/Hoek 't Gangetje. 071 -13 26 45 Onze nieuwste spaarvorm geeft de volle rente. Met het instellen van een commissie heeft de Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam in zijn vergadering van maandag een eerste uitvoering gegeven aan een in september genomen besluit om een begin te maken met de praktische uitwerking van het beginsel om bij beslissingen over beleggin gen van het bisdom rekening te houden met bepaalde criteria. Dit tegen de achtergrond van de verhouding tussen economie en ethiek. Een voorstel van het dagelijks be stuur van de DPR hield ook in te besluiten een opdracht te geven aan de Stichting Oe cumenisch Studie- en Actiecentrum voor In vesteringen (OSACI) om aan de hand van bepaalde criteria het aandelen-pakket van het bisdom te onderzoeken. Het werd ter vergadering wel duidelijk, dat hier kalmpjes aan zal worden gedaan. Het Diocesaan Bestuurscollege (bisschop, vicaris sen en algemeen econoom) blijkt zeer aarze lend te staan tegenover deze materie, waarbij het onder meer gaat om betrokkenheid bij onrechtregimes, bewapening, effecten op de derde wereld, het sociale beleid van de on dernemingen en de bedreiging van het milieu. „We hebben het er moeilijk mee", zei de alge meen econoom van het bisdom, drs. H. van der Ven tijdens de behandeling van het punt Het Diocesaan Bestuurscollege wil dan ook niet verder gaan dan te „gedogen", dat de DPR er zich mee bezig houdt. In de achter ban lopen de meningen over deze zaken uit-, een. De emoties rijzen ten top als deze kwes ties ter sprake komen. „De polarisatie is al bijzonder groot. Moeten we er nog een item bij hebben zo vroeg hij zich af. Niet ontkennende, dat het geloof consequen ties moet hebben voor het maatschappelijk handelen, wees hij op de ingewikkeldheid van de zaak, ten bewijze waarvan hij onder meer uitspraken aanhaalde van enerzijds kardinaal Arns, de aartsbisschop van Sao Paulo in Bra zilië en mgr. Gij sen van Roermond. Hij waar schuwde tegen het „geisoleerd oordelen" over het handelen van internationale ondernemin gen en pleitte met nadruk voor goede infor matie. Na een toelichting van drs! R. W. F. van Drimmelen van OSACI over de werkwijze werd besloten tot het vormen van een com missie van vier, die zich bezig zal houden met de uitwerking en toespitsing van de cri teria, het overleg met OSACI en het formule ren van een voorstel voor de verdere behan deling. Een en ander kwam ter sprake bij de behan deling van de jaarstukken 1977 en de begro ting 1979 van het bisdom, waartoe enkele dis cussievragen waren opgesteld. In de discussie deed drs. V. d. Ven de suggestie te komen tot een herbezinning op de taken en in een con frontatie van het financiële kader met het pastorale kader van het bisdom de taken voor de komende tien jaar onder ogen te zien, gericht op een goede planning. Behalve met de bisdommelijke financiën hield de raad zich ook bezig met het jaarthe ma (diaconie). Voor de behandeling hiervan werd een „draaiboek" vastgesteld. Elke van de vier secties van de DPR zal voor zich een aantal probleemgebieden inventariseren. In een volgende vergadering van de raad als ge heel zullen deze samen worden gebracht. Ook is weer een studiedag voorzien (februari 1980), tijdens welke de eerste fase van de behande ling van het thema zal worden geëvalueerd en voorstellen zullen worden geformuleerd voor een feitelijke werkwijze. In de loop van de vergadering werd nog me vrouw M. Frijns uit Rijswijk in het bestuur gekozen. Tot nieuwe voorzitter van de Latijnsamerikaanse bis schoppenconferentie (CE- LAM) is benoemd de huidige secretaris-generaal, mgr. Al fonso Lopez Trujillo (44) uit Medellin (Colombia). Hij volgt de Braziliaanse kardi naal Aloisio Lorscheider uit Fortaleza (Brazilië) op. Tij dens een bestuursvergade ring in Caracas (Venezuela) kozen de zeven kardinalen en vijftig bisschoppen voorts de Braziliaanse aartsbis schop Luciano José Cabral Duarte tot vice-voorzitter en mgr. Roman Ar rit a Villalo bos (Costa Rica) tot tweede vice-voorzitter. Secretaris-ge neraal werd de bisschop van KORTE METTEN Awellaneda (Argentinië), mgr. Antonio Quarracino. Bisschop Yang Koajian van Peking heeft tegenover een journalist en een priester uit Italië de spoedige opening aangekondigd van vijf ker ken in China en wel in Sjanghai, Tjentsin, Taoyoean, Kanton en Woehan. Yan Kaojian, die in 1958 gewijd werd zonder goedkeuring van het Vaticaan, is voorzitter van de „Patriottische vereni ging van Chinese katholie ken". Hij geeft leiding aan veertien priesters in zijn bis dom. Peking heeft al een ka tholieke kerk, die vooral door buitenlanders wordt be zocht. Volgens Yang Koajian is terugkeer van missionaris sen naar China uitgesloten. Paus Johannes Paulus II en de primaat van de angli caanse geloofsgemeenschap, dr. Donald Coggan, aartsbis schop van Canterbury, zullen begin juni tegelijk in War schau zijn. De paus komt er zaterdag 2 juni aan en aart sbisschop Coggan bezoekt van 30 mei tot 3 juni de stad. Hij zal er onder meer spreken met vertegenwoordi gers van de Poolse raad van kerken. Binnen de Kerk van Engeland wordt eraan ge dacht om deze gelegenheid te benutten voor een ont moeting van de beide kerk leiders. Dr. Coggan heeft paus Paulus VI tweemaal in Rome bezocht. Vorig jaar werden er in Ja pan 1,5 miljoen bijbels ver kocht, hoewel er slechts 1,2 miljoen christenen zijn. Daar mee is Japan het enige land ter wereld waar meer bijbels worden verkocht dan er christenen zijn. Wat bijbe lverkoop betreft komt Japan op de zesde plaats na de Verenigde Staten, India, Ko rea, Canada en Zuid-Afrika. Kardinaal Willebrands neemt deze week in Rome deel aan de algemene vergadering van de congregatie voor het katho liek onderwijs, waarvan hij lid is. Ook ontvangt hij in de komende dagen paus Johannes Paulus II, die een bezoek brengt aan het secretariaat voor de eenheid in Rome, waar van kardinaal Willebrands president is. Volgens welingelichte kringen in Vaticaanstad wordt kardi naal Willebrands morgen door de paus ontvangen. In kerke lijke kring is men er nog niet zeker van of het dan reeds tot een afsluitend gesprek zal komen over de tweespalt binnen de r.k. bisschoppenconferentie van Nederland en de situatie in de r.k. kerkprovincie Nederland. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht dat nog meer overleg zal volgen. STUDENTENPASTORES: De drie studentenparochies in het bisdom Rotterdam (Delft, Leiden en Rotterdam) hebben een brief van bisschop Simo- nis gekregen om „zo spoedig mogelijk materiaal op te stu ren, dat inzicht geeft in de liturgische vormgeving van de gemeenschap". Als reden gaf bisschop Simonis daarbij op, dat de „bisschoppenconferentie naar aanleiding van de situ atie in het Delftse studentenpastoraat had besloten tot in ventarisering van de liturgisch-oecumenische vormgeving in de studentenparochies in den lande". Het landelijk beraad van r.k. studentenpastores merkt in de brief die wij gisteren voor een deel publiceerden op. dat tot dusver alleen de studentenpastores in het bisdom Rotterdam een dergelijk verzoek hebben gekregen. Toch heeft het lande lijk beraad het bisschoppelijk verzoek om inventarisatie uit voerig overwogen. Het legt vijf conclusies uit zijn overwegin gen aan de bisschoppen voor. 1. Wanneer uw college besluit tot een inventarisatie van de oecumenisch-liturgische vormgeving in de studentenparochies, kan dat alleen maar zinvol zijn, indien deze zich niet bepaalt tot het opvragen van orden van dienst, omdat deze zonder uitgebreide toelichting al gauw misverstanden kunnen op roepen, die op hun beurt weer een eigen leven gaan leiden. 2. Voor een serieus onderzoek naar de oecumenisch-liturgi sche vormgeving binnen het studentenpastoraat is het nood zakelijk ook de andere aspecten van ons dagelijks werk daarin te betrekken. Wij noemen slechts de met onze refor matorische collega's gemeenschappelijk gedragen verantwoor delijkheid voor vragen van katechese, welzijn, universiteit en samenleving. 3. Deze inventarisatie zou alleen maar aan diepte winnen, wanneer onze collega's uit de andere kerken bij dit onder zoek worden betrokken, omdat hun inbreng wezenlijk is voor een totaalbeeld 4. Een dergelijke vraag om inventarisatie behoort niet gericht te worden aan de studentenpastores, maar aan de bestuur sorganen van de diverse studentenpastoraten. 5. Tenslotte en wij wijzen daar met nadruk op kan het door u verlangde onderzoek niet goed geschieden, wanneer u voorbijgaat aan vergelijkbare groepen in ons land, waar de oecumenische vieringen ook reeds gerealiseerd worden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8