,Een wens is in vervulling gegaan RUNSBURG BOUWT AAN GOLFSLAGBAD POLITIE MAAKT MASSAAL JACHT OP STROPERSTRIO Mr. Vrolijk opent donderdag nieuwbouw Rijnlands Lyceum Katwijkse bejaarden hebben thans twee telefooncirkels Zelfs helicopter werd gebruikt Inbraak in theehuis REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 3 APRIL 1979 PAGINA 4 VOORSCHOTENSE AMBTENAAR D.C. HOEK BURGEMEESTER VANMAURIK: VOORSCHOTEN - De heer D.C. Hoek (47), chef van de afdeling algemene zaken en chef kabinet van de burge meester in de gemeente Voor schoten, is met ingang van 1. mei benoemd tot burgemees ter van de 5200 inwoners tel lende Gelderse gemeente Maurik. De heer Hoek, lid van de PvdA, kwam op 1 april 1970 bij de gemeente Voorschoten in dienst. Hoe wel zijn benoeming tot bur gemeester op zich niet als een al te grote verrassing komt - hij heeft al verschil lende malen gesolliciteerd - komt het tijdstip van de be noeming voor zowel raadsle den als collega's tamelijk on verwacht. De heer Hoek wordt op 5 mei tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Maurik, als burgemeester ge ïnstalleerd. De nieuwe burgervader van de uit vier dorpen (Maurik, Eek en Wiel, Ravenzwaay en Rijswijk) bestaande Gelderse gemeente, is een geboren en getogen Hagenaar.Negen jaar is de heer Hoek thans in Voorschoten chef algemene zaken.In deze functie was hij de ambtenaar, die de zaken van de burgemeester onder meer op het gebied van poli tie, brandweer en representa tie moest voorbereiden. Met de benoeming in het Gelderse Maurik is voor de heer Hoek, getrouwd en vader van «n De nieuwe burgemeester van Maurik: D.C. Hoek. zoon van 12 en een dochter van 11 jaar, een lang gekoes terde wens in vervulling ge gaan. De afgelopen drie jaar heeft hij zo'n acht k negen keer naar een burgemeester spost gesolliciteerd. Het ging hierbij, zo verklaart hij, om wat men noemt, de „kleinere gemeenten". „Ja, ik heb het al van vroeger af gewild. Ik vind het een mooi beroep, en al klinkt het wat theatraal, ik zie het als een soort roeping. Je kunt echt iets doen voor de inwoners van de gemeente. En dat is vooral in een wat kleinere plaats erg leuk", al dus de kersverse burgervader. „Ze kennen je in zo'n ge meente, je bent aanspreek baar. Ze kunnen je gewoon op straat aanhouden om je iets te vragen", schetst de heer Hoek zijn ideeën over het burgemeestersschap. Voor hij solliciteerde, is de heer Hoek eerst de gemeente Maurik gaan verkennen. Toen hij later bij het zien van de door de raad van Maurik op gestelde profielschets vond dat hij het „bij hen wel zou kunnen vinden", heeft hij zich als kandidaat voor het burge meesterschap aangemeld. „De profielschets liet veel ruimte over. Er werd geen burge meester van een bepaalde partij of met een gepaald ge loof gevraagd. Het was een vrije profielschets", aldus de heer Hoek. In de gemeente raad van het aan de kersen route van de ANWB gelegen Maurik, heeft de PvdA het grootste aantal zetels: vier. Het CDA heeft er drie, de WD twee. De twee overige zetels in de elf man sterke raad worden bezet door twee vertegenwoordigers van twee plaatselijke groeperingen. „Spijtige zaak" Behalve zijn werk op het ge meentehuis is de heer Hoek in Voorschoten actief als se cretaris van de openbare bi bliotheek. Verder is hij voor zitter van de inter-gemeente- lijke gespreksgroep, civiele verdediging en rampenbestrij ding Zuid-Holland-a en voor zitter van de gemeentelijke personeelsvereniging. Gemeen tesecretaris G.A. de Graaff van Voorschoten vindt het vertrek van de heer Hoek voor Voorschoten „een hele spijtige zaak". De gemeente Voorschoten verliest, volgens de heer De Graaf, een plezie rig en beminnelijke chef van de afdeling algemene zaken. Op 1 mei treedt burgemeester Hoek in dienst bij de gemeen te Maurik. Op 5 mei volgt zijn installatie. Het enige pro bleem dat nu nog moet wor den opgelost is de huisves ting. Op het moment is in ,Maurik dat zo'n drie vier maanden op een nieuwe bur gemeester heeft gewacht, geen ambtswoning voorhanden. Maar daar hoopt de heer Hoek als hij donderdag met de gemeente kennis gaat ma ken, een oplossing voor te vinden. KORTWEG Sassenheim In het Bruine Paard aan de Sassenheimse Hoofdstraat is maandag 9 april een vergadering van het plaatselijke NKV. Belangstel lenden worden in de gelegen heid gesteld plaatselijke pro blemen aan te snijden. In het forum hebben de raadsleden Mazee, Homan en Van dt»r Plas zitting. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. LEIDEN Alle Leidse instel lingen die in wijken en buur ten werkzaam zijn, zijn vana vond uitgenodigd in het Bree- huis aan de Breestraat 19, om te komen praten over de werkgroep "Samenwerking". Aanvang 20.00 uur. WARMOND Enkele tien tallen politieagenten hebben gisteravond een felle jacht gemaakt op een drietal man nen, die waren gesignaleerd op de Strengen, het eiland bij de Leidse Merenwijk op de gemeentegrens met War mond. De jacht was succes vol: drie jongelieden van 17, 19 en 20 jaar allen afkomstig uit Leiden, werden ingeslo ten. De drie mannen werden rond zes uur gesignaleerd. In eer ste instantie vermoedde de politie, dat zich gewapende Molukkers op het eiland be vonden. De rijkspolitie te wa ter koerstte na de melding per marifoon op volle snel heid van Alphen naar het ei land Sprengen. Op het bevel 'sta of ik schiet' werd niet ge reageerd, zodat opperwach tmeester Haasnoot een waar schuwingsschot afvuurde. Het drietal sloeg daarop op de vlucht. Twee van hen wierpen de wapens weg en stortten zich in het koude water van De Bak om enkele minuten later zwemmend het War- mondse eiland Koudenhom te bereiken. De politie wist op dat mo ment nog steeds niet wat voor lieden men achtervolgde en waaruit de bewapening be stond. Men besloot verster king te vragen. In totaal na men kort daarop twaalf poli tiefunctionarissen uit Leiden, een tiental uit de Bollenstreek en twee man waterpolitie aan de achtervolging deel. Het zoeken op het dichtbegroeide Koudenhom leverde proble men op, zodat een helicopter van de Dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie werd ingescha keld. Vanuit de lucht werd het tweetal op Koudenhom snel gevonden en kon tot ar restatie worden overgegaan. Met de assistentie van wat burgers werd op het eiland Sprengen vrijwel gelijktijdig de derde verdachte aangehou den. Het drietal arrestanten bleek op Sprengen aan het stropen te zijn geweest met luchtbuk sen van een zwaar kaliber. Twee door de arrestanten weggeworpen buksen werden met speurhonden opgespoord, terwijl het derde wapen door een hond is gelokaliseerd, maar nog moet worden opge vist uit het water. De arres tanten bleken geen onbeken den van de politie te zijn. Een van de gearresteerde stropers wordt weggevoerd. Ook de buit werd aangetrof- zeer veel belangstelling, voor- Warmond als vanuit de Me- fen: twee hazen. De gehele al door het inzetten van de renwijk duidelijk zichtbaar klopjacht op de stropers trok helicopter, die zowel vanuit was- Snellere bebouwing Rijndijk-Oost ZOETERWOUDE Het plan Hoge Rijndijk Oost zal in 6 in plaats van in 9 jaar volge bouwd worden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben laten weten hier geen be zwaar tegen te hebben. Door deze beslissing is het mogelijk geworden dat de bouw van premiewoningen naar voren geschoven wordt In het plan „Hoge Rijndijk Oost" zullen 50 60 premie- woningen gebouwd worden. Vlak na de bouwvakvakantie van dit jaar zal met de bouw gestart kunnen worden. KATWIJK Twee inwoners van Katwijk hebben vannacht ingebroken in het theehuis in het Panbos. Het tweetal is het theehuis binnengekomen door aan de achterzijde een ruit te vernielen. Zij hebben een aantal flessen drank, blikken delicatessen en twee wandbor den ontvreemd. Ook de kassa was opengebroken, maar deze bevatte geen geld. Het tweetal werd vannacht thuis gearres teerd en heeft inmiddels de inbraak bekend. UITBREIDING WASSENAARSE SCHOOL VOORAL FUNCTIONEEL WASSENAAR De nieuw bouw van het Rijnlands Ly ceum aan de Backershaegen- laan 5 in Wassenaar is don derdag 5 april gereed. Waar nu nog werklieden bedrijvig de laatste hand leggen aan de afwerking, zal op 5 april - ongetwijfeld onder grote be langstelling - commissaris van de koningin voor Zuid Holland mr. M. Vrolijk offi cieel de opening verrichten. Functioneel. Dat is de om schrijving die het nieuwbouw- complex verdient. Mooi of le lijk is een kwestie van smaak. Maar over functionaliteit valt niet te twisten. Dwalen en zoeken in het schoolgebouw is er voor de 999 leerlingen van het Rijnlands Lyceum niet meer bij. Een logische opzet, een bewuste inrichting per vakgroep - natuur- en schei- kundepractica, talenpractica en lokalen voor de expressie vakken - zorgt ervoor dat zelfs een nieuwkomer al na één keer de weg in de nieuwe gebouwen weet. Gehandicapten Opvallend is de aanwezigheid van voorzieningen voor ge handicapten in de slechts twee verdiepingen tellende ge bouwen, zoals op- en afritten naast trappen, het ontbreken van drempels en het aanwezig zijn van speciale toiletten. In de nieuwbouw beschikt het Rijnlands Lyceum thans over een overblijfzaal. Met de toe passing van bloembakken kunnen in de erkers gezellige en knusse zitjes voor de leer lingen worden gecreëerd. De zaal is echter multi-functio- neel opgezet en kan tevens voor vele andere doeleinden worden gebruikt: als aula, maar ook als film- of toneel zaal. Speciale tafels, waar niet alleen aan gezeten kan worden, kunnen aaneenge- schoven worden, waardoor het toneel aanzienlijk wordt verbreed. Het plafond is een verhaal op zich. Een pyramidevormige buizenconstructie wordt slechts op vier punten gedra gen. Een uitgekiende toepas sing van licht - tl. en spots - kan elke gelegenheid luister bijzetten. Het kunstwerk, dat de Wasse- naarse kunstenares Riek Meijer, tezamen met een aan tal leerlingen vervaardigt, na dert zijn voltooiing. Het zal een plaats krijgen tegen de wand van het trapportaal van de nieuwbouw, die direct aan het oude complex grenst De kosten voor de nieuw bouw zijn voorlopig geraamd op vier miljoen gulden. Ver moedelijk zijn de bouwkosten door het recente vorstverlet echter nog aanzienlijk geste gen ONDANKS BEZWAREN CDA en LTB Leidschendam sluit zich aan bij milieudienst LEIDSCHENDAM - De ge meenteraad van Leidschen dam heeft gisteravond beslo ten zich aan te sluiten bij de Regionale Milieudienst Cen trum Randstad (Remicera). Tegen deze aansluiting was fel verzet aangetekend door de Leidschendam se LTR-afde ling, die financiële gevolgen vreest. Ook het CDA zette zich massaal af tegen de aan sluiting. Na stemming bleek de meerderheid van de raad (11 voor en 9 tegen) toch voorstander. De LTB liet voorafgaande aan de raadsvergadering we ten, dat de kosten van Remi cera hoog zijn, terwijl er van inspraak vrijwel geen sprake is. Men zag in de huidige Hinderwet een goede oplos sing. Het CDA deelde de me ning van de LTB. Dit stand punt verwekte nogal wat ver bazing, omdat in eerdere in stanties niets was gebleken van confessioneel verzet KATWUK De bejaarden van Katwijk hebben sinds gisteren een tweetal tele fooncirkels, waarvan de werking even eenvoudig als doeltreffend is. Elke mor gen om 9 uur belt een medewerkster van de Stichting Bejaardenwerk Kat wijk naar de eerste uit een groep van zeven bejaarden. De ouderen bellen el kaar dan op en controleren zo eikaars wel en wee. De. 7e bejaarde uit het rij tje belt, als de cirkel rond is weer naar de stichting. Als de cirkel verbroken wordt gaat projectleider mevrouw M. M. Boskamp-van Gorkum polshoogte nemen bij de deelnemer die te telefoon niet op pakt, maar wel geacht wordt thuis te zijn! „Het is voor de bejaarden natuurlijk een controle. Als er iets gebeurt, is er binnen 24 uur hulp. Dat is voor de mensen een zeker gevoel. Voor veel deelnemers bete kent het dan ook het enige contact met de buitenwereld. Eigenlijk is het triest dat onze samenleving zo ver is, dat we die telefooncirkels nodig hebben om met elkaar in contact te komen. „Vroeger was de groepscontrole veel sjerker. Toen spraken de mensen elkaar m winkels en zochten ze elkaar op", zo motiveert de beroepskracht van de Stichting Bejaar denwerk Katwijk. De behoefte aan één of meerdere tele fooncirkels in Katwijk is vorig jaar tij dens een enquête onder bejaarde Katwij- kers naar voren gekomen. Het idee ach ter de telefooncirkels is dat de deelne mers elkaar controleren. Uit de cirkel ontstaan ook vaak leuke vriendschappen tussen bejaarden via de telefoncirkel. Elke drie maanden organiseert de Stich ting Bejaardenwerk een bijeenkomst voor deelnemers en de vrijwilligers waar het stichtingsbestuur overigens nog steeds om zit te springen. In het week einde wordt het werk van mevrouw Bos kamp en administratief medewerkster mevrouw M. M. van Maanen-Brandsma overgenomen door vrijwilligers en mede werkers van het Katwijkse verzorgingste huis De Wilbert. Sinds kort is de Stichting Bejaardenwerk Katwijk gehuisvest in de voormalige Vi- safslag aan de Prins Hendrikkade. In 1981 hoopt men te verhuizen naar een Ontmoetingscentrum dat met een zeven tigtal bejaardenwoningen gebouwd gaat worden in het oude dorpscentrum van Katwijk. Centraal in een omgeving waar de Katwijker zich Katwijker voelt. Naar verwachting zullen de bejaarden dan ook wat makkelijker binnenstappen bij de stichtingsdames. Tot die tijd moet projectleidster mevrouw Boskamp heel wat drempels „wegpraten". „Ouderen vragen niet zo gemakkelijk om hulp", vindt zij. „Hulpbehoevende bejaarden vinden zo vaak dat ze dankbaar moeten zijn voor de geboden hulp. Daar krijg ik het soms benauwd van. Ik vind dat be jaarden recht hebben op mijn hulp. Het is voor veel mensen niet leuk om toe te moeten geven dat ze wat ouder zijn dan de meeste van ons. Dat wordt ze dan ook bijna dagelijks aangepraat; want „jong zijn" is hip en vlot en „oud zijn" is lastig. We gaan maar al te vaak voorbij aan de ervaring én enorme le vensvisie van de bejaarde. Bovendien is ruim 90% van alle bejaarden zo gezond als een vis. Toch staat die kleine groep mensen die aangewezen is op verzorging kennelijk model voor alle ouderen". RIJNSBURG - Rijnsburg is begonnen aan de bouw van het golfslagbad naast het huidige overdekte bad Water- bos. Gistermiddag sloeg wet houder De Mooy hiertoe de eerste paal. De bouw zal on geveer 150 werkdagen duren. Waarschijnlijk zullen de Rijnsburgers deze zomer der halve het bad nog niet kun nen gebruiken Voorafgaande aan de bouw- start werd eerste de gunning- sacte voor het werk getekend. De Rijnsburgse gemeenteraad nam in augustus vorig jaar al de beslissing tot de bouw, maar pas enkele weken gele den kwam de toestemming van de provincie af. Voorzit ster mevrouw De Haas van het bad Waterbos toonde zich verheugd over het feit, dat ook Valkenburg bijdraagt in de kosten. In het nieuwe bad komt een wedstrijdgedeelte, een kinder bad en uiteraard het golfslag- bad. Hierin komen massages- tralen en een wihrl-gedeelte. Voorts een platfom en twee planken. De bouwkosten be dragen ruim drie miljoen gul den. De eerste paal wordt geslagen door wethouder De Mooy. Twee dames van de Stichting Bejaardenwerk Katwijk: mevr. M. M. van Maanen-Brandsma (links) en (rechts) mevr. M. M. Boskamp-van Gorkum.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4