Renpaarden met koets in hun benen streepje voor Jack Middelburg oppermachtig Twee paarden afgemaakt bij Grand National Lok wint Afcent-cross EK honkbal 1981 in Nederland SPORTTRIBUNE Haagse squashclub kampioen Ruud van der Schilden vierde in E.C. bowling Orca breekt hegemonie Nereus DOLLE UREN VOOR BOOKMAKERS Winst jeugdturnsters LEIDSE COURANT MAANDAG 2 APRIL 1979 PAGINA 15 WASSENAAR Bi] verschillende volbloeds was gistermiddag op Duindigt te zien dot de training de afgelopen tijd niet voldoen de was geweest om in goede conditie te zijn. Oe meeste kwamen in de eindstrijd net Iets te kort. Paarden die al een ren in hun benen hadden zitten, waren duidelijk In het voordeel. Dat waren Imponente In de eerste ren en Pfalzknabe In de derde en laatste ren. Imponente. in training bij eigenaar Jan Groenenboom, was 25 maart gestart in Brussel. De zesjarige ruin was daar niet in de prijzen gekomen, maar had niettemin goed gelopen, zodat zijn omgeving erg veel vertrouwen had. Het paard en jockey Henk van der Kraats, die in de Iaatst9 meters hard toesloeg en zegevierde voor de negen jarige Hopeful Future S met Rob Wetemans. Deze over de prestatie van zijn veteraan Ho peful Future S: Ik wist dat het paard goed zou zijn. Maar tegen een paard dat al een ren heeft gelopen is het moeilijk vech ten. Immers, wij hebben onze paarden dit seizoen nog geen enkele keer op het gras gehad". Pfalzknabe had afgelopen woensdagmiddag op Duindigt gelopen. In de laatste paar honderd meter had jockey Chris Vandeuren geen enkele moeite om zijn paard op de zware Duindigtpiste naar een overwinning te sturen voor Telexiste en Maris. Erik Bloem won de derde ren met Another Pinta. Na de start nam deze combinatie de leiding en stond deze niet meer af. Een nieuwe im port. afkomstig uit Duitsland, de vierjarige merrie Anahita van trainster Nel Kremers, ging als tweede over de finish, maar moest in handen van Toni Treanor deze plaats af staan aan Henk van der Kraats met The Fa bulous One. In het laatste rechte stuk was Anahita hinderlijk geweest voor The Fabu lous One. Bij de dravers stond in het supertrio het heroptreden van de zesjarige hengst Ossl- an op het programma. Vorig jaar was dit paard voor meer dan honderdduizend gul den aangekocht door eigenaar Pasman. Terwijl de eigenaar In Amerika vertoefde, zegevierde de Duindigttrainer Aad Harmsen erg knap met de heus niet makkelijke Os- slan voor de verrassende tweede, Perfect Wilkes, en Ozo Hollandla. Manus Bouwhuis kwam gisteren eindelijk niet aan een overwinning toe. Kansrijk was de Hilversumse kampioen echter wel met Ramzes in de Heresprijs. Bij de start maak te hij echter een fout en in de eindstrijd moest hij Jan van Dooyeweerd met Pepyn Bush en Olympic Marseille Siem Hartman- jvoor laten gaan. Met een prachtige eind sprint won Jan van Dooyeweerd. De Bever- wijker Ad Suykerbuyk zegevierde in het in ternationaal hoofdnummer met Jade en ver wees met gering verschil de Amerikaanse hengst Snegem Telstar naar de tweede plaats, voor Kaballus. Wim van der Pijl ze gevierde met Martina Norma. In dit prille Duindigt- seizoen is hij met dit paard drie keer gestart en won hij evenzoveel keren. ARTHUR VAN RIJSWIJK GOIRLE Het team van de Haagse Squash Racketsclub Is gisteren in het squashcentrum in Goirle Nederlands kampioen geworden. In de finale versloeg de Haagse club de winnaar van vorig jaar, het Maastrichtse SRCM, met 5—2. Den Haag won alle herenpar tijen, Maastricht won de beide damesenkelspelen. Het was de tweede keer dat het toernooi om het Nederlands clubkampi oenschap werd gehouden. De gedetailleerde uitslagen (HSRC eerst genoemd) Astrid van Leeu wen—Iris Millar 2—9, 9—5. 2—9. 4— 9; Ineke ZeevenhoovenDiane Do naldson 10-e. 9—2. 9-10. 1—9. 0— 9; Ton LuykxErik van der Pluym 3—9, 9—3. 9—0, 9—6; Cas Smit— Colin Sextone 97. 109. 96: Loek Klippel—Arthur Tielens 5—9. 9—5. 94. 9—1. Rick Zandvliet— Raoul Maassen 29. 09. 108. 95. 9—7; Robert-Jan Anjema Brian Witherden 9—7. 93. 910, 9—0. DEN BOSCH Nederland heeft goede prestaties geleverd bij de strijd om de Europa Cup bowling individueel In Den Bosch. Dertien Europese lan den waren, zowel bij de dames als de heren, vertegenwoordigd door de nationale kampioenen. Nederland, als organisator, mocht in beide categorieën twee deelnemers laten mee doen. Van het vierbal klasseer de Nederlands tweede man, Ruud van der Schilden, zich het hoogsL De Hagenaar be reikte de finale voor de beste vier en miste op een haartje de derde plaats. Ton Plummen eindigde als ze vende, nadat hij zaterdag een ronduit slechte start had gehad. Bij de dames werd Ger Bronz- waer (Schaesberg), zesde. Door een slechte game miste zij haar plaats tussen de topvier. Bets van Ekeren belandde op de elf de plaats. De sterkste heer was de gerou tineerde Italiaan Lorenzo Monti, die daardoor afvaardiging naar de wereldstrijd in de Verenigde Staten verdiende. Bij de dames werd de Europa Cup gewonnen door Daniela Gruber (Wdl), die sterk finishte voor Heidi Schif- ferle (Zwi). ZANDVOORT - Bij de eerste motorraces op Zandvoort, cjie werden overschaduwd door het ongeval van Wil Hartog en een niet-ernstige valpartij van de gebroeders Van der Broek, heeft de Westlander Jack Mid delburg zich van onaantastba re klasse getoond. Middelburg zegevierde in niet minder dan drie klassen, de 350 cc. de 500 cc en de 750 cc. De resterende klasse, de 250-cc afdeling, werd een zege voor Bert Struyk, die na een aardig duel te snel was voor Klaas Hemandt. De Fransman Christian Sarron werd winnaar van de eerste manche van de eerste race in de 750 cc-klasse meetellend voor het wereldkampioenschap in Florence. De Italiaan Ferrari die eindigde als tweede voor Johnny Cecot- to uit Venezuela, werd totaal winnaar door de tweede man che te winnen. Cecotto werd „algemeen tweede". Wil van der Laan en Jaap van Vliet zijn winnaar geworden van een internationale motorcross voor zijspannen in Lochem. Het duo zegevierde in beide man ches. In het totaalklassement eindigde de combinatie Vels- /Godschalk als tweede. De Belg Harrie Everts is afgelo pen weekeinde dubbele winnaar geworden van motorcrosswed strijden in Valkenswaard en Vorselaar (België). Herlings ze gevierde in de eerste manche in Valkenswaard en reikte in de Everts tweemaal tweede, achter het eindklassement tweede, tweede naar een tweede plaats resp. Van Velthoven en Van Wolsink vierde en Vromans vijf achter Everts. In Vorselaar werd den Broeck Herlings werd in de. SPORTWERELD GRONINGEN Het Neder lands/Duitse koppel Pijnen/Peff- gen is winnaar geworden van de wielerzesdaagse van Gronin gen. Bij de amateurs zegevier den Grootzwagers (Rotterdam) en Hellemons (Halsteren). TILBURG Het Interpolis-brid- gekampioenschap '78/79 is be haald door het jeugdige paar Meijs/Montnor (Amsterdam/Den Haag). Vrind en Zwerver uit Leiden werden tweede. Het be kende koppel Kreyns/Vergoed (Amsterdam/Den Haag) legde beslag op de vijfde plaats. NEERPELT Een Nederlandse selectie is gisteren derde ge worden in de "Kanomarathon van de Kempen". WEST-BERLIJN De 25-jarige Poolse bokser Pioro Bogdan is op nog onbekende wijze naar West-Berlijn gevlucht, waar hij politiek asiel heeft gevraagd UTRECHT Ineke Ran, Erna Wassink, Cees-Jan Winkel, Ro bin Schuyt en Fred Eefting vor men de kleine zwemploeg die Nederland op 11 april zal verte genwoordigen tijdens de NOK- wedstrijden in Oost-Berlijn. MOSKOU De internationale turnwedstrijden voor heren in Moskou zijn in een drievoudige Russische triomf geëindigd. De 19-jarige Europese jeugdkampi oen Bogdan Makoets werd eer ste. KASSEL De Nederlandse ge- wichthefploeg is zaterdag voor laatste geworden in het acht- landentoernooi in Kassei. Win naar werd Frankrijk. EGMOND AAN ZEE Gerrit Dupri heeft het afgelopen weekeinde het Nederlands re cord powerlift van 207 gebracht op 215 kilogram. WEST-BERLIJN Het West- duitse heren hockeyteam heeft in een thuiswedstrijd met 5-1 gewonnen van het Spaanse elf tal. MÜHLEN De Olympische rui- terkampioen Alwin Schockemo- hle is hersteld van een rugbles sure en de Westduitser hoopt komend weekeinde bij de wed strijden om de wereldbeker in Gothenburg zijn rentree te ma ken. BRUNSSUM Klaas Lok (Phoenix) heeft zaterdag op de Brun- summerhelde de vierde Afcent-cross gewonnen. De Nederlandse veldloopkampioen passeerde In de laatste vijfhonderd meter van de tien kilometer lange wedstrijd de Engelsman Bemie Ford, die voortdurend op kop had gelopen. Lok legde de 10.000 meter af in 31 minuten en 9 seconden. Ford finishte drie seconden later. De derde plaats was voor de Engels man Meivin Tuck, die een achterstand op Lok had van bijna een halve minuut. De uitslag 1. Klaas Lok (Phoenix) 10.000 m. in 31.09.0; 2. Bemie Ford (Eng) 31.12; 3. Meivin Tuck (Eng) 31.38; 4. Rik Schoofs (Bel) 31.39; 5. Gerard Tebroke (Ciko '66) 31.45; 6. Ton Luttikholt (Asv) 31.52; 7. Philip Desbrals (Fra) 31.57; 8. Werner Gromisch (Wdl) 31.59; 9. Robert Lismont (Bel) 32.13; 10. René Ruiz (Fra) 32.24. Jos Hermens (links) is aandachtig toeschouwer bij de Afcentcross, die werd gewonnen door Klaas Lok. (boven) Hermens is herstellende van een operatie. AINTREE John Douglas, de vroegere Schotse rugby-internatlonal kan tevreden zijn. De tien jaar oude ruin Rubstic won voor hem de 132ste Grand National steeplechase, de zwaarste en spectacu lairste hindemisren ter wereld. Jockey Maurice ('Mick') Barnes, die voor de eerste keer op Aintree uitkwam, dreef de vermoeide ruin met alle kracht naar een overwinning met een voorsprong van anderhalve lengte ten opzichte van Zongalero met jockey Tom Carberry. Douglas verdiende met de overwinning rond honderdvijftig duizend gulden. Hoewel de omstandigheden van weer en baan nagenoeg ideaal waren, beleefden de 50.000 toeschouwers één van de meest dramatische wedstrijden uit de ge schiedenis. Van de 34 gestarte paarden kwamen er niet meer dan zeven door de finish. De grote favoriet Alverton kwam tijdens de tweede ronde bij de beruchte hindernis Becher's Brock ten val. Het dier liep daarbij zulke zware verwondin gen op dat het moest worden Ook de tien jaar oude Kintai moest wor den afgemaakt wegens een gebroken ruggegraat. Winnaar Rubstic stond met 25-1 bij de bookmakers te boek als een krasse outsi der. Nooit eerder won een in Schotland getraind paard de Grand National. Ook de na Rubstic binnenkomende paar den behoorden niet tot de favorieten, zo dat de bookmakers dolle uren beleefden. Na de zege in Cheltenham gold Alverton Hun omzet wordt geschat op rond tach- als het beste Engelse hindernispaard. tig miljoen gulden. Jenny Hembrow. de enige vrouwelijke jockey in het deelnemersveld en Aidan O'Connell moesten na de Grand National in het ziekenhuis worden opgenomen. O'Connell werd met armbreuken van het veld gedragen. Jenny Hembrow liep ver wondingen op aan het gezicht toen zij bij de eerste hindernis ten val kwam. 1. Rubstic (Maurice Barnes). 2. Zongalero (Tom Carberry). 3. Rough and Tumble (John Franco me). 4 The Pilgarlic, 5. Wagner. 6. Royal Fro lic, 7 Prime Justice. EDE De Nederlandse meis- jesturnploeg heeft zaterdag in sporthal De Reehorst In Ede voor 400 toeschouwers met ruim verschil de Interlandwed strijd tegen de ploeg van Rijn land gewonnen: 176.55-164.05. De eerste plaats in het indivi duele klassement was voor de twaalfjarige Bibi Vos. die tot een totaal van 36.85 punten kwam. De turnster van Klimop uit Heiloo maakte vooral indruk met haar balkoefening en de vrije oefening. Op de balk turn de Bibi Vos als eerste Neder landse turnster in een wedstrijd tweemaal een loopsaldo. In haar vrije oefening had het Noordhollandse turntalent twee dubbele schroeven verwerkt. In het individuele klassement waren de eerste vier plaatsen voor Nederlandse turnsters: Bibi Vos, Carina de Koning, Debbie Amson en Miriam Derk- sen. De beste Rijnlandse was Sabine Blumtritt, die als vijfde eindigde. Jack Middelburg. AMSTERDAM Tijdens de voor de zevende maal gehou den roeivierkamp op de Am- stel, is de hegemonie van Ne reus eindelijk doorbroken. Tot nu toe werd de hoogste di visie van deze tweedaagse wed strijd steeds door de Amster damse studenten gewonnen. Ditmaal won een voornamelijk uit roeiers van Orca bestaande gelegenheids-acht alle afstan den. Vier zware roeiers van Orca waren gekoppeld aan de vier van Orca-Nereus die op de FISA-kampioenschappen voor lichte roeiers in Kopenhagen vorig jaar het zilver behaalde. In hetzelfde veld werd de lich te, naar nu uitgewogen, combi- natie-acht van Euros-RlC-'t Spaarne-Skadi. die tijdens deze kampioenschappen eveneens zilver won. derde. Bij de lichte roeiers werd de acht van Orca eerste. De ploeg De Orca-combinatie op weg was superieur aan zijn tegen standers. Bij de dames streden slechts twee achten in de aar de zege in de acht voor h hoogste divisie. De combinatie Nereus-Rio-Phocas-Vidar was sneller dan de verenigingsacht van Nereus. waarbij Liesbeth Vosmaer en Joke Dierdorp op de slagplaatsen zaten. De favoriet in de beruchte Grand National, Alverton, stort ter aarde na het nemen van een hindernis. Het paard moest later worden afge maakt. TRIEST Op het Ceba-congres, dat zaterdag In Trleat Is ge houden, is besloten dat Nederland het toernooi om het Euro pees kampioenschap honkbal In 1981 zal organiseren In het Plm Muilerstadion te Haarlem. Aan het Europees kampioenschap dat dit jaar wordt gehouden In Triest nemen vier landen deel: titel houder Italië, Nederland, België en Zweden. Er zal worden ge speeld In een poule waarbij een halve competitie wordt af gewerkt De nummers een en twee - dus Italië en Nederland - spelen daarna nog vier wedstrijden tegen elkaar om het kam pioenschap, waarbij het resultaat van de in de poule gespeelde ontmoeting blijft meetellen. De nummers drie en vier spelen nog eens twee wedstrijden tegen elkaar. Het toernooi wordt gehou den van 11 augustus tot en met 19 augustus. Besloten Is de schorsing van West-Dultsland van vijf jaar op te heffen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Ceba. Het Europees kampioenschap softbal wordt gehouden In Rovere- to (Italië) van 25 augustus tot en met 2 september met deelne ming van Italië, Nederland, België en Zweden. Spectaculair beeld van de zijspanrace op Zandvoort, die werd gewonnen door de combinatie Streuer en Van der Kaap die op dit moment ai de leiding heb ben.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15