LhaiQsr^^ü SB® Straver: „Hazerswoude moet weten dat we blij zijn...." leidse courant-bal <f^> Westland/Utrecht Hypotheekbank LugdunumC5 slaat geen training over fa fiuummi' utttVHunw Twifritii' Hiittnur twpiiff 'imttwur pff flIMIf Coupai voor informatie. Stuur mij per omgaande nadere informatie over de door mij aangekruiste financieringsvorm(en). I I No-Risk Hypotheek Ook al zijn huizen gelijk,geen hypotheek hoeft hetzelfde te zijn. Iedereen heeft immers andere wensen? De één wil zoveel mogelijk risico's dekken. De ander zoekt een hypotheek die meegroeit met z'n carrière.Talloze varianten en een scala van mogelijkheden zijn denkbaar. Westland/Utrecht Hypotheekbank maakt elke hypotheek pasklaar. Echt maatwerk, zodat geen hypotheek hetzelfde hoeft te zijn. Dit zijn enkele mogelijkheden: De No-Risk hypotheek. De hypotheek die rekening houdt met uw gezin en helpt risico's uit te sluiten,door kwijtschelding van de schuld bij overlijden of algehele blijvende arbeidsonge schiktheid. De No-Risk 125% tophypotheek. De maximale tophypotheek, die u en uw gezin beschermt tegen onnodige risico's. De No-Risk Spaarhypotheek. Een hypotheek met maximale fiskale voordelen. Door kwijtschelding van de schuld bij overlijden of algehele blijvende arbeidsongeschiktheid stopt niet alleen de premie, maar ook de rentebetaling. Met de uit kering wordt de lening afgelost zonder extra kosten. De Standaardhypotheek. De hypotheek met een grote variatie aan aflossings mogelijkheden: per maand of per kwartaal; lineair of op basis van annuïteiten. De Budgethypotheek. De hypotheek, waarbij u nooit méér betaalt dan de rente van het moment. De hypotheek-leven. De hypotheek waarbij de betaling van de periodieke aflossing vervalt: hiervoor in de plaats dient de premie van een levensverzekeringspolis te worden betaald. Een konstruktie die voor u aantrekkelijke fiskale aspekten kan hebben. Het Thuis-Best Krediet. Het extra krediet ter financiering van verbete ringen aan uw woning. Het Overbruggingskrediet. De soepele tussenfinanciering voor het geval u uw huis al moet betalen vóórdat u uw "oude" huis verkocht hebt. De Tweede hypotheek. De meerwaarde die uw huis na enkele jaren heeft gekregen, kunt u voor een tweede hypotheek benutten. U kunt het geld naar eigen inzicht besteden. Praten met de Westland/Utrecht Hypotheekbank. Er zijn veel manieren om in kontakt te komen met één van onze specialisten. Voor een advies, voor nadere informatie of zelfs voor een konkreet en kompleet financieringsvoorstel U kunt bijgaande coupon insturen. U ontvangt dan per omgaande nadere informatie. Ook is het mogelijk ons te bellen, te schrijven of een bezoek te brengen aan ons dichtstbijzijnde kantoor. Vraag uw makelaar of assurantieadviseur. Hij kan u over al uw mogelijkheden bij de Westland/Utrecht Hypotheekbank informeren. Voor niemand hetzelfde. Leiden, Botermarkt 28/Hoek 't Gangetje, 071 -13 26 45 I I Hypotheek-leven i I I No-Risk 125% I I Thuis-Best krediet J O No-Risk Spaarhypotheek O Overbruggingskredig I O Standaardhypotheek O Tweede hypotheek j O Budgethypotheek j Naam_ Adres I I Postcode Woonplaats. Tel I Invullen en ongefrankeerd opsturen aan I Westland/Utrecht Hypotheekbank NV. Antwoordnummer 7738,1000 RA Amsterdam, SPORT Westgeest (Noordwijk) versus doelman Guyt (Quick Boys). Een ideale kans wordt gemist. Toch tevreden. Parker Parker, het zal geen nieuws zijn, heeft zich geplaatst voor de play-offs die volgende week van start gaan. Tijdens deze eind strijd van de Nederlandse basketbal-competitie, zullen de Lei- denaars hun titel moeten verdedigen. Een gegeven waar we volgende week vanzelfsprekend op zullen terugkomen. Techni sche, tactische en beschouwende zaken zullen door coach Blom en manager van Egmond worden belicht. Parker (2) Daar zullen we het nu dan ook niet over hebben. Wel over het feit dat Parker zich, zoals elke bijdetijdse vereniging, nu al bezighoudt met het volgende seizoen. Contracten werden al getekend door basis- en andere spelers van de Leidse vereni ging - contacten werden voorts gelegd met bailers van andere clubs. Parker (3) Jimmy Woudstra heette vorig jaar de meest omstreden basket baller van de play-offs. Nog voordat Parker zich landskampi oen mocht noemen, was het al bekend dat de Leidenaars zich voor een seizoen hadden verzekerd van de steun van de Punch-speler. Het gaf de finale tussen Parker en Punch een aardig extra-cachet. Parker (4) Van Egmond, nogmaals u leest het volgende week, was niet zo blij met dat aspect. Heeft ervan geleerd en geeft dit keer niet de naam van de (ster)speler die Parker in ieder geval komend seizoen zal komen versterken. Niet zo vreemd natuurlijk. Per slot van rekening komt Ron Kruidhof met Musette ook nog in de play offs ih actie. Tevreden Na negentig minuten voetbal twee tevreden trainers terugvin den - het gebeurt niet zo vaak. Afgelopen zaterdag in Noord- wijk wel. Zowel Lagendijk als Eelman „hadden wel vrede" met die 1-1. Toch wel opmerkelijk, zo achteraf bezien. Neem nu Quick Boys. Kende de hele wedstrijd een overwicht, nam veel risico's, wilde gewoon winnen. Een gelijkspel is op het eerste gezicht dan zeker geen uitslag om tevreden mee te zijn., Of Noordwijk. Was dan wel negentig minuten lang zo'n beetje in de eigen stellingen gehouden, maar was in de snelle uitval levensgevaarlijk. Zag diverse spelers dotten van kansen missen en vond Quick Boys eigenlijk veel te „omzichtig" spelen. Winst zou dus wel normaal zijn geweest, denk je dan. Maar goed. Arie Lagendijk en John Eelman waren wel tevre den. We zullen die trainers dan ook nooit begrijpen. KRV Het is natuurlijk nog wat vroeg om te stellen, maar het gaat dit seizoen opvallend goed met KRV. De derde club van Kat wijk, die eigenlijk nooit echt uit de schaduw van Quick Boys en Katwijk zelf is gekomen, lijkt dat dit jaar wel duidelijk van plan. In groep A van de Leids/Goudse afdeling neemt KRV de eerste positie in. De voorsprong op Gouderak, VTL en WOA mag dan niet levensgroot zijn, die voorsprong is er toch mooi wel. Het zaterdagteam van de Katwijkers werkte zich afgelopen weekeinde ook al aan de leiding. Concurrent Oegstgeest werd met 2-1 geklopt. Nogmaals, het blijft te vroeg om er al te definitieve conclusies uit te trekken, maar benieuwd naar de kansen van KRV om inderdaad een kampioensteam te' mogen begroeten aan het eind van dit seizoen, ben ik toch wel. Strijden op twee fronten moet per slot van rekening zo zijn pluspunten kennen. LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 MAART 1979 PAGINJ S LEIIiEN Lugdunum C5 staat deze week in middelpunt van de belangstelling. „Meesi wordt alle aandacht geschonken aan het selectli He team en daarom vinden wij het beter om een I hei ger elftal in het zonnetje te zetten", meent i heer Zirkzee, jeugdsecretaris van de Leidse voe balclub. En daarom is de Leidse Courant Bal, beschikba; jK gesteld door het sporthuis Wout Bergers, voo Z Lugdmum C5. „Het elftal staat weliswaar nil ïv bovenaan maar het is een leuke groep, jonga die geen training overslaan", aldus Zirkzee. j" Staard, van links naar rechts: Cor Velthuyzo Rob Ravensbergen, Kees van Es, Wim van Gessf jf Peter Hink, Fred Hoekx, Eschwin de Vrind Ki Leider Karei Groenendijk. Zittend: Wouter Len Geraid Mohn, Frank de Roo, Hans Boekooi, Jifbe han cfe Roo en Ronald Bleienberg. ACTIE „BERNARDUS BOUWT" VOLGENDE WEEK VAN START Van onze sportredactie HAZERSWOUDE Het be stuur en de leden van de Sportvereniging Bernardus kijken reikhalzend uit naar de maand augustus van het jaar 1980. Dan immers ver huist de vereniging van de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk waar twee niet aan de eisen voldoende terreinen worden verlaten naar de wijk Rhynenburch. Een omgeving waar twee echte speelvelden, een ver licht oefenterrein, zeven kleedkamers en een clubhuis op de vereniging wachten. Hoe het er allemaal uit gaat zien, wordt de driehonderd- vijftig leden en de andere be langstellenden binnenkort uit de doeken gedaan. Onder het motto „Bernardus Bouwt" wordt op vrijdag 6 april in het ontmoetingscen trum „Het Anker" een groots opgezette info-avond georgani seerd. Bestuur, bouwcommis sie en het comité dat diverse acties op touw zal gaan zetten om de benodigde gelden te verzamelen, zullen er alle mo gelijke inlichtingen verstrek ken. Jacques Straver, Bernar dus voorzitter, is enorm en thousiast. „Naar deze avond heb ik jaren lang uitgekeken. We praten immers al zo lang over een accommodatie die bij de vereniging past? Wel, nu blijft het niet langer meer bij praten, we gaan bou wen..." Eind december ging bij de gemeenteraad van Hazers woude de kogel over het veld. Er werd ruim zeven ton beschikbaar gesteld voor de aanleg van twee speelvelden en het oefenterrein. De Ne derlandse Heidemaatschappij hoopt het karwei in Rhynen- burch-oost snel te klaren, waardoor het inzaaien even eens spoedig zal kunnen ge beuren. Overigens kan in een later stadium worden overge gaan tot het aanleggen van een derde terrein, dat dan te vens door de schooljeugd kan worden gebruikt. Om de on derhoudskosten in de toe komst te beperken, zullen de velden worden voorzien van een automatische beregening- sinstallatie. Bernardus neemt de bouw van de opstellen voor haar rekening. De kosten van dit zevenhondertweeëntwintig vierkante meter grote project worden geraamd op zeven honderdduizend gulden. „Maar", volgens Straver, „we kunnen de kosten een eind naar beneden halen. We ver wachten gewoon dat vele le den zich met de bouw zullen gaan bezighouden, zodat we duizenden guldens zullen kun nen verdienen. Diverse leden hebben wat dat betreft al toe zeggingen gedaan." Bernardus sluit met die over gang een lang hoofdstuk af. Vanaf 1947 (het oprichtings jaar) werd op de Groenendijk gebivakkeerd. Straver:" We hebben het natuurlijk wel al tijd gezellig gehad in de Groenendijk. Maar we konden daar niet uit de voeten. Het ergste was daarbij dat we onze tegenstanders niets kon den aanbieden. Nu komt daar gelukkig een einde aan." Ook langs het lijntje belooft het in Rhynenburch trouwens prettig toeven te worden. Straver: „Hulde aan het ge meentebestuur. Niet alleen de accommodatie wordt erg fraai, maar ook aan groen voorzieningen zal erg veel worden gedaan aan de Swee- linklaan." Het bestuur van Bernardus hoopt bijtijds het benodigde bedrag bijeen te hebben. Jac ques Straver: „Uiteraard wor den op verschillende niveaus gesprekken gevoerd over de financiering. Voorts hopen we op een bedrag uit de to- topot. Obligaties moeten ook het nodige gaan opbrengen. Ik ben ervan overtuigd dat het financiële aspect tijdig wordt geregeld". Straver heeft zelf als voorzit ter zitting genomen in het ac tiecomité „Bernardus bouwt". Met Cor Slikkerveer en Leo Borst is de bestuurdersin- breng genoemd. Voorts wor den de wijken van de ge meente vertegenwoordigd in het comité door Agnes Borst- Tumhout, Maut Koele, Leo Koot en Kees de Gelder. Deze mensen zullen alle, door de vereniging te organiseren ac ties gaan coördineren. Een veertigtal personen heeft zich darbij aangemeld de helpende hand te zullen toesteken. Straver: „Ze blaken allemaal van enthousiasme". De zesde april is als startda tum gekozen voor de actie. Straver: „In het Anker is een ieder boven de vijftien jaar welkom. We zullen die avond de serieuze zaken combineren met veel amusement. Hoofd zaak is dat iedereen na die avond weet dat Bernardus blij is. Blij dat we gaan ver huizen. Een verhuizing die veel geld gaat kosten. Maar, we geloven dat veel mensen daar wel wat voor over zullen hebben. Na negen april, dan starten we met de verkoop van de obligaties die toch ze ker een halve ton moeten gaan opbrengen, kunnen de mensen dat bewijzen". Straver, enthousiast beslui tend. „Ik heb altijd het vol ste vertrouwen gehad in de gemeente. Nu blijkt dat daf volledig terecht is geweest. Stapje voor stapje komen we nu als vereniging bij ons doel. En, vind je het vreemd dat ik op dit moment nach ten wakker kan liggen, nu die zesde april met rasse schreden nadert? Van een start van een actie als „Bar nardus bouwt" heb ik al ja ren gedroomd..." Bernardus aan de Groenendijk, begint aan een „nieuw bestaan". Zilveren Molenloop opent zomerseizoen Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Nog enkele dagen en het is weer zover. Voor de atleten gaat dan het zomer seizoen van start, voor de lange afstandslopers het sein, dat de Zilveren Molenloop gelopen gaat worden. Ook de zeventiende editie van deze voor De Bataven georgani seerde internationale weg wedstrijd zal op de eerste za terdag in het zomerseizoen gelopen worden. Wat dat be treft lijkt er niets veranderd, maar dat ligt toch even an ders. De Zilveren Molenloop zal dit jaar een wat ander gezicht krijgei. Eindelijk zullen er weer /eel topatleten van start gaan. Vooral door de bemid deling van Bram Wassenaar zijn bpers als Cor Vriend, Piet Vonk, Robert Strik en Pieter Kooy bereid gevonden op htt parkoers Leiden-Lei- derdorp-Rijpwetering-Oud- Ade-Leiden van start te gaan. Aan cat parkoers is een klein beetje gesleuteld. De gevaar lijke siukken zijn er nu uit. Nieuvr is ook de invoering van sen ploegenklassement. Voor de vereniging met de vijf beste lopers bij de heren is een verenigingsprijs schikbaar gesteld door" Leidsche Courant. Vooral laatste heeft duidelijk inviL. op de inschrijving. Sjeff Ri i dorff: „het is opvallend h: ,i veel verenigingen er met v lopers inschrijven". Die' 1 schrijving loopt dit jaar tji I wens uitzonderlijk goed. 4 1 nog tien dagen te gaan watf er al 160 aanmeldingen, e totaal dat normaal pas e week later genoteerd won Alles wijst er dus op dat I Bataven een succesvolle r, ventiende Zilveren Molenlo; tegemoet gaat. lei

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12