Prachtige ijsshow voor weinig publiek le vergeefse reis van Vim van Hanegem Jumpers uitgeschakeld Woudstra blijft bij Parker [iddelbare scholieren kampten elkaar Vijfmeibad Borg door Alexander verrast Blessureproblemen bij FC Den Haag van Hanegem heeft geen succes met zijn tocht door Amerika en van een terugkeer naar AZ is geen sprake meer. Is hij goed toeschouwer? j AZ weggeschopte voetballer dodt door Amerika sr MAAR Dé Amerikaanse missie Wim van Hanegem is nog weinig es vol. Hoewel hij inmiddels met Pe- Ressel alweer drie dagen stad en afreist om een Amerikaanse club id te vinden hem tijdelijk onderdak -lenen, is De Kromme nog weinig schoten. dagnacht vertrok de bij AZ wegge- pte Van Hanegem met Peter Ressel rslags naar Amerika om daar voor omermaanden een club te vinden, vereniging, waar Van Hanegem te het ongelijk van de gebroeders naar te kunnen aantonen. Van Ha- m vertrok op goed geluk, want hoe- hij kort voor zijn vertrek schermde, de belangstelling die Rinus Michels hem zou hebben, had nog geen en- club werkelijke interesse in Van Ha- n getoond. Woosmann, de grote man van het ganiseerde) Amerikaanse voetbal: weet wie Van Hangem is, de door- voetballiefhebber kent hem echter Dat komt vooral omdat Van Hane- in Argentinië bij het wereldkampi- :hap niet heeft meegespeeld. Alle iredstrijden zijn hier rechtstreeks op de televisie geweest. Daardoor zijn enke le Nederlancse spelers redelijk bekend. Daaronder echter niet Van Hanegem, omdat nog riemand hem ooit heeft zien spelen". De mogelij Rieden liggen derhalve niet voor het opscheppen voor Van Hanegem. Echtgenote Truus, achtergebleven in Leerbroek: „Dat had Willem ook niet verwacht. Hj is inderdaad op goed ge luk weggegian. Eigenlijk is Willem een paar weken te laat. Dit weekeinde begint in Amerika ie competitie, alle teams zijn daardoor grformeerd. Dan valt het niet veel om nof een plekje bij één van die clubs te vindtn". ■Spijt heeft Tan Hanegem echter niet van zijn besluit om spoorslags af te reizen naar Amerka. Truus: „Die affaire bij AZ zit hem nog steeds erg hoog. Meer dan hij ooit'zal toegeven. Alleen daarom is het al gmd voor hem dat hij er een paar dagen tussenuit is. Waarbij hij na tuurlijk de lans meepakt dat hij nog een club vindt". Die kans is niet zo erg groot meer. Van daag heeft Van Hanegem nog een ge sprek met San José Earth Quakes, maar ook van ebt onderhoud mogen geen wonderen verwacht worden omdat ook de Earth Quakes al rond zijn voor het komende seizoen. AZ en Van Hanegem hebben inmiddels definitief met elkaar gebroken. Van een terugkeer van De Kromme naar AZ is geen sprake meer. Ook niet als het om een functie in de scouting of de begelei ding van jeugdspelers gaat. Dinsdag werd het laatste gesprek gevoerd met AZ. Daarbij is geregeld dat Van Hane gem tot het einde van dit seizoen ge woon zijn geld krijgt. Daarna is het defi nitief over. Niet alleen Van Hanegem, maar ook Pe ter Ressel kampt met problemen in Amerika. Ressel, vorig seizoen een van de uitblinkers bij de San José Earth Qu akes, keerde in Califomië terug in de stellige overtuiging dat San José op hem gerekend had. Logisch, omdat Ressel nog een contract voor één jaar in Amerika had. Ressel kwam echter bedrogen uit, want niemand verwachtte hem in San José. Ressel werd dan ook te verstaan gegeven dat de technische staf van San José hem niet meer nodig heeft. Zijn contract wordt overigens wel gewoon doorbetaald. ROBHARTOG DEN HAAG Slechts 1500 toeschouwers wa ren gisteravond in het schaatscentrum De Uit hof getuige van de Ijs- sterren- parade, een wervelende demonstra tie kunstrijden van de wereldkampioenen 1979 en andere medaillewin naars bij de dames, he ren, paren en ijsdan- sparen van de afgelo pen Europese kampi oenschappen in Zagreb en de wereldtitelstrijd in Wenen. Het eenmalig optreden in Ne derland van kunstrijders op wereldniveau heeft de thuis blijvers ongelijk gegeven. Alle groten waren van de partij en de een bracht zijn of haar shownummer nog beter dan de ander. Tegen de Ijssterren- parade kan geen enkele ijsre- vueop. Ook de Nederlandse kampioe ne Astrid Jansen in de Wal mocht meedoen. Ze deed het lang niet gek en een buiten staander vroeg zich gistera vond ook terecht af hoe het mogelijk is dat zijn zowel bij de Europese- als wereldkam pioenschappen genoegen moest nemen met een 22e plaats. Astrid Jansen in de Wal en haar trainster Joan, Haanappel zullen zonder twij fel de schuld geven aan de verplichte figuren, die de Ne derlandse kampioene nog steeds niet beheerst. Maar desondanks gaat ze door met kunstrijden. Ze heeft er nog steeds plezier in. Een uitblinker te vinden in de lijst van louter uitblinkers bij een show der kampioenen is erg moeilijk. Maar de meeste bijval van fcet publiek kregen de wereldkampioenen paarrij- den uit Amerika Tai Babilo- nia en Randy Gardner. Uit zonderlijk goed. Ook het rij den van Denise Biellmann, vijfde bij de wereldkampioen schappen, sloeg bij het pu bliek enorm aan. Maar dat komt misschien omdat de winnares van de Challenge Cup in Den Haag al een aar dige schare supporters heeft. Niet elke titelhouder doet het in een galerij der kampioenen goed als het om een show nummer gaat. Zo meldde de Amerikaan Charles Thickner zich bij het publiek met een gedeelte uit zijn kür. Tech nisch erg sterk (hoge en goed uitgevoerde sprongen) maar daar zit de kunstrij liefhebber op zo'n avond net niet op te wachten. Dan ging de onver valste Rock and Rol van het Europese kampioenspaar ijs- dansen Krisztina Rogöczy en Andras Sally uit Hongarije er beter in. Heerlijk om ze te zien bij het geluid van de oude koning van de rock Bill Halley. ARTHUR VAN RIJSWIJK Krisztina Rogöczy en Andras Sally, die een nummertje rock and roll ten beste gaven. en ere lentie- gen '9 ervarir EN Vrijdagmiddag het fonkelnieuwe Vijf- id aan de Boshuizerlaan dtoneel van de Leidse telbare schoolzwemkam- nschappen. Aan deze strijden namen een groot coryfeeën uit de Leidse nwereld deel. Zo kwa- onder andere Wilco van leeuw, voor de Chr. LTS, Hassefras voor de Vliet- ns en de twee topwater- ërs Martin Vreeburg en van Mil respectievelijk de Vlietschans en het in het water. Derhalve rg sterk deelnemersveld. meisjes 1964 en jonger de winst naar het Roelo- idsveense Koperwiek ptn.), tweede werd het ands Lyceum (220.1), ter- de Vlietschans als derde gde met 226.9 punten. Bij ongens in dezelfde leef- dasse vipl het Rijnland uw in de prijzen. De :ns deden het net iets be an de meisjes en werden met 201.7 punten. De scholengemeenschap tweede (205.7), gevolgd de Leidse Agrarische die in deze leeftijds- e de enige medaille be- le (209.1). De gemakke- winst werd behaald e Ie door de meisjes boven 16 jaar van de Vlietschans. De louter uit Zijl-LGB'ers bestaande ploeg won (187.8) op ruime afstand gevolgd door ie Ag nes scholengemeenschap (194.8) en de Koperwiek (197.9). De snelste 50 meter van vrijdagmiddag werd afge legd door Martin Vreeburg, zijn tijd, 24.8, was echter niet voldoende om zijn school, de Vlietschans, in zijn leeftijds klasse (boven 16 jaar) in de prijzen te doen vallen. De Rembrandt scholengemeen schap werd hier een zeer sterke winnaar (169.4). De tweede plaats ging met slechts een half punt \erschil met de als derde geëindigde Chr. LTS naar het MSG (172.5 om 173.0). Na afloop van deze door LZ'86 goed ge organiseerde weddrijden vond de prijsuitreiking plaats. Deze werd door de voorzitter van de sportstichting, de heer P. F. S. Biegstraten verricht. Afgelopen woensdag verden eveneens Leidse schoolkampi- oenschappen gehouden maa dan voor het basisonderwijs De Zijlwijkschool werd hie winnaar van de door G. Philipse, de scheidende sport stichtingsdirecteur, beschik baar gestelde wisselbeker. reldrecord zwemster Varganova |>K De Russische zwemster Svetlana Varganova heeft de jeugdinterland tussen Rusland en Oost-Duilsland isk een nieuw wereldrecord gezwommen op de 200 me- Rioolslag. J4-jarige zwemster noteerde een tijd van twee minuten en 1 seconden. Het oude record stond met 2.31,42 op naam uiaar landgenote Lina Katsjoestite, die deze tijd liet af- n op 24 augustus 1978 in West-Berlijn. Stones: vier ton NEW YORK - De vroegere wereldre cordhouder hoog springen (2.32 meter) Dwight Stones heeft - naar eigen zeggen - gedurende de zes jaar dat hij als at leet actief was 200.000 dollar onge veer 400.000 gulden, verdiend. In een interview met het Amerikaanse blad „Spoïts Illustra ted" verklaarde Sto nes, dat hij in wed strijden in Europa nooit zonder financië le tegenprestatie aan de start was versche- Henk van der Meer overleden DEN HAAG Na een kort ziekbed is gisteren Henk van der Meer, in de dertiger jaren rechtsbuiten van ADO, overleden. Hij werd 71 jaar. Van der Meer maakte in de promotiewedstrijd tussen ADO en DHC met een kopbal het winnende doelpunt waardoor ADO eersteklasser werd. De crematie is dinsdag om 14.15 uur op Nieuw Eykenduynen. MILAAN John Ale xander heeft voor een sensatie gezorgd door in het toernooi van Mi laan favoriet Björn Borg te verslaan. De Australiër won met 6-3, 3-6, 6-4 en plaatste zich daardoor voor de halve finales. Ook Vitas Gerulaitis bereikte de laatste vier van het evene ment waar alle groten uitko men, die volgende week in Ahoy' spelen. Hij realiseerde 6-3, 6-2 tegen de Tsjech To- mas Smid. John McEnroe, over enkele dagen in Rotter dam tegenstander van Tom Okker, is nog niet zo ver. Wel plaatste hij zich moeiteloos bij de laatste acht door een zege van 6-1, 6-3 tegen An drew Pattison. DEN HAAG Trainer Ruud de Lange van de Tekkels Jumpers na het verlies tegen BV Groningen in de tweede wedstrijd voor de play-offs: „Al met al een aantrekkelijk duel, al blijft het natuurlijk wel jammer dat het verschil zo groot is uitgevallen. Dat was be slist niet nodig geweest". Opnieuw een neder laag dus voor Jumpers: 108-85. Jumpers is daarmee uitgeschakeld voor een plaats die recht geeft op promotie. Toch moet de Haagse ploeg in staat worden geacht in een resterende wedstrijd van de na-competitie nog voor een verrassing te zorgen. Jumpers-Groningen werd het duel tussen Jo nes en Jenkins. De twee lange Amerikanen vonden elkaar in een rechtstreekse confronta tie die uitmondde in een „dunk-wedstrijd". Jo nes werd ruim winnaar (7-3) terwijl het pu bliek genoot. De wedstrijd bleef boeien, Gro ningen breidde de bij rust verkregen voor sprong van 50-38 langzaam uit via 88-66 naar de eindstand van 108-85. Naast Jones (score van 40) blonk Cees Ance- aux uit in de tweede helft. Van afstand maak te hij tien punten, maar vooral verdedigend was hij goed op dreef al ging dat ten koste van enkele domme persoonlijke fouten. Nico- lic was nog goed voor veertien punten terwijl Jenkins bij Groningen tot dertig kwam. (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag staat morgen voor de immer lastige uitwedstrijd tegen FC Twente. Ook dit weekeinde kampt coach Piet de Visser weer met problemen. Donderdag zwikte Cees Tempelaar door een enkel en moest zodoende de training staken. Henk van Leeuwen moest enkele trainingsda- gen afhaken wegens een spierblessure, maar Aad Kila (kniek lachten) kon de training hervatten. Piet de Visser wacht tot het laatste moment met het samen stellen van zijn elftal. Romeo Zondervan, thans FC Twente, zal voor de eerste keer aantreden tegen zijn oude club en zal Jan Verheyen als directe tegenstander krijgen. Bij de Twente naren is middenvelder Heini Otto momenteel de grote man, hoewel ook aanvoerder Epi Drost en de potige voorstopper Niels Overweg van wanten weten. Bovendien is doelman An- dré van Gerven een sta-in-de-weg voor de Zuiderparkers. Niet temin is FC Den Haag niet kansloos om de „Tukkers" op verlies te zetten. Aan dit duel zal scheidsrechter Peter Gans stellig zijn handen vol hebben. LEIDEN Jim Woudstra, de Nederlands-Amerikaanse for ward van Parker zal ook het volgende seizoen voor de Leidse club gaan uitkomen. Gisteravond kwam Parker rond met Woudstra. Het grote knelpunt was Woudstra's baan in Amerika. Woudstra is sportleraar en had al enige jaren optie 'op een baan in zijn geboorteland, de Verenig de Staten. Telkens weer kon die baan een seizoen lang worden uitgesteld, maar voor het seizoen '79-'80 zag de zaak er somber uit. Gisteravond kwam aan alle twijfel een eind, Woudstra blijft, waar mee al zes namen voor het Parker van volgend seizoen rond zijn: Woudstra, Plaat, Bruinsma, Collins, Kip en Comelissens. Vanavond speelt Parker de laatste competitie wedstrijd. In de 5-meihal speelt de Leidse ploeg tegen het zo in degradatienood ver kerende Punch. Opponent Den Bosch komt dit weekend "twee keer in actie. Verliest" Den Bosch één of beide wed strijden, dan zal Parker als eerste eindigen, aangezien op het laatste moment toch is besloten om het onderlinge resultaat bij gelijke eindstand te laten gelden. Parker en Den Bosch wonnen twee keer van elkaar, het doelsaldo is echter ten gunste van Leiden: plus zeven. Tips Duindigt (Van onze sportredactie) WASSENAAR Drie rennen staan er morgenmiddag op het programma van de Was- senaarse baan Duindigt. Fa voriet in de eerste ren is Sally Breen in handen van de Nederlandse kampioens jockey Kevin Davies, al is het niet uitgesloten dat de veteraan Hopeful Future S voor een verrassing gaat zor gen. In de tweede ren staat de „klasse" hoog in het gewicht. Traveler's Aide, Oriental Prince, The Fabulous One en That's Swanee doen op pa pier niet veel voor elkaar on der. De grote vraag is echter welk paard het best heeft overwinterd. De derde en laatste rei> is geheel open. Het programma bestaat naast de drie rennen nog uit zeven draverijen. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips: FERNANDELPRUS: Rapid Buitenzorg, Rea Silvia en Ri mini. GERMANOPRUS: Sera S, Rio del Sol en Ricardo. LENTEPRUS(eerste Afde ling): Sally Breen,Hopeful Fu ture S en Jet Flight. QUICKSILVER SPRUS( su- pertriokLuciano ,Ozo Hollan- dia en Ossian. HERESPRUS: Ramzes, Robin Buitenzorg en Olympic Mar- seile. LENTEPRIJS( tweede afde- ling):The Fabulous One, Bla- key Ridge en Traveler's Aide. FLORISSANTPRUS: Snegem Telstar, King Hollandia en Opulent Pride. SCEPTREPRUS: Orion Dako ta, Martina Norma en Patty Zora. LENTEPRUSiderde afdeling): Gilseng, Question en Telexis- te. BLAZING SONGPRUS: Omar Laguna, Milo en Olten Victory.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11