Half miljoen voor Wilhelmina school Voortbestaan Leiderdorpse Julianaschool bedreigd Noordwijkers beducht voor meer appartementen KORTWEG TERUGLOPEN AANTAL LEERLINGEN DOOR VERGRIJZING EN ONENIGHEID Moeder en dochter samen in bejaardentehuis IN RIJNSBURG Subsidie voor VVV Rijnsburg Nieuwe kampwachterswoning in Katwijkse Zuidduinen Bibliotheek Noordwijkerhout j kan personeel uitbreiden Zoeterwoude steunt Derde Wereld m LEIDERDORP De Koningin Juliana school aan de Kom van Aaiweg in Lei derdorp zet zich in het komende school jaar voort als vijfklassige basischool. Door het teruglopende aantal leerlingen kon een zesde leerkracht niet gehand- haafd blijven. Het teruglopen van het aantal leerlingen heeft in de eerste plaats te maken met de groeiende ver grijzing in de buurt Daarnaast zijn er wat problemen in de samenwerking tus sen de leerkrachten, waardo'or ouders zich genoodzaakt zagen hun kinderen van school te halen. Vooral deze laatste reden heeft een grote golf geruchten ver oorzaakt Hetgeen verschillende ouders weer de overweging gaf ook hun kinde ren van school te halen. Om de Konin gin Julianaschool voor sluiting te behoe den en om een einde aan de roddelpraat te maken heeft er gisteravond in de school een ouderavond plaatsgevonden, waarin een en ander duidelijk werd ge maakt. Voorzitter van de oudercommissie de heer A. J. Jutte gaf toe dat de samen werking tussen de leerkrachten niet zo boterde maar dat dit geenszins uit werking op de kwaliteit van het onder wijs behoeft te hebben. Wel stelde hij dat er wellicht wat aan de extra activi teiten gesleuteld zou kunnen worden, zoals het meedoen aan wandeltochten, wedstrijden enz. Dit bleef in het verle den nog al eens achterwege. Door kleine conflicten en coördinatiefouten nam de inzet voor dit soort aktiviteiten bij de leerkrachten af. Andere moeilijkheden die de school de afgelopen tijd heeft meegemaakt waren wat ziektegevallen van leraren. Moeilijk te verkrijgen inval lers bleken vaak niet voor hun taak be rekend. Bij terugkomst van de oude leer kracht bleken achterstanden te zijn ont staan. De voorzitter van de oudercom missie stelde dat er aan verschillende dingen hard gewerkt zou worden en dat de ouders vertrouwen moesten houden in de school. Wethouder Verdier, die ook op de bijeen komst aanwezig was, onderstreepte deze wens van de heer Jutte. Ook hij meende dat geruchten waren geëscaleerd en een ernstige bedreiging vormden voor het voortbestaan van de school. Om wat aan de onderlinge verstandhouding van de leerkrachten te doen, heeft het gemeente bestuur besloten iemand in de arm te nemen die gedurende enkele maanden het reilen en zeilen van de school bestu deert. Ook moet hij de leerkrachten be geleiden in hun poging tot betere samen werking. NOORDWIJK Harmoniekapel „Crescendo" geeft vanavond een concert in het Noordwijkse Lidotheater. Op het program ma staat ook een show van het majoretten-peloton en een optreden van de drumband van de harmoniekapel. Na het concert is er gelegenheid tot dansen onder leiding van het duo „Clen en Aad". Het concert begint om acht uur. VOORHOUT Een afscheidsreceptie .werd kleuterleidster Mo nique de Groot gisteravond aangeboden door haar werkgever, het gemeentebestuur van Voorhout Monique, kleuterleidster op de openbare kleuterschool „De Beukenootjes", was sinds 1975 aan deze school verbonden. Zij neemt nu afscheid van de school wegens „blijde omstandigheden". De opvolgster van Monique is Mary van der Hulst van Kes teren. ZOETERWOUDE De Bahé'i-gemeenschap van Leiden houdt vanavond in het centrum „De Eendenkooi" (zaal „Het Witte Huis") aan de Oranjelaan 34 in Zoeterwoude-Hoge Rijndijk een bijeenkomst waar gesproken zal worden door mw. J. Tah- zib-Thomas over enkele aspecten van de relatie tussen kind en maatschappij. Dit in het kader van het internationale Jaar van het Kind. De bijeenkomst begint om acht uur. Toegang gratis. LEIDERDORP Het Nederlands Madrigaalkoor en het en semble Madrigalesco geven vanavond in de Dorpskerk van Leiderdorp een concert. Aanvang 20.15 uur. Op het program ma staan werken van Vivaldi, Strawinsky, Handel, Mozart, Monteverdi en Andriessen. Medewerking verlenen de sopraan Esther Hillinga, de alt Vera Verzijden, de violiste Hennie Ra- vestein en de cellist Yke Viersen. Het geheel staat onder lei ding van Henk Briër. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O, Oude Vest 45 Leiden vanaf 19.30 uur. KATWIJK In de dorpskerk van Katwijk aan den Rijn wordt vanavond een concert gegeven door het Katwijkse „Ex celsior" en de „Valkenburgse Harmonie". De gelegenheidscom binatie van oratorium en harmonie/fanfare is niet bepaald alledaags en biedt vele muzikale mogelijkheden. Op het pro gramma staan werken van Von Gluck, Telemann, Franck, FaiL'é, Mozart en Bellini. Het concert begint om 20.00 uur. Wie had gedacht dat moeder en dochter nog eens samen in hetzelfde bejaardentehuis zouden komen te zitten. Moeder, mevrouw Van Groenendael-van Vuuren in ieder geval niet. Met haar 97 jaar mocht zij het echter toch nog meemaken dat haar dochter op 71 jarige leeftijd ook haar intrek nam in het bejaardentehuis waar moeder nu al weer een flinke tijd verblijft Als dochter bij moeder op visite wil, hoeft zij slechts één verdieping hoger in het bejaardenpension St. Wilhbrordus in Wassenaar. Mevrouw Van Groenendael-van Vuuren is de oudste bewoonster van St. Wilhbrordus. Zij heeft 5 kinderen, 7 kleinkinderen en 17 achterklein kinderen. NOORDWIJK De Noordwijkers zijn beducht voor uitbreiding van de appartementenbouw langs de Boulevard. Dit bleek gisteravond tijdens een hoorzitting waar over de toekomst van het meest gezichtsbepalende gedeelte van Noordwijk, de Boulevard, aan de orde kwam. De meeste aanwezigen toonden zich voorstander van het bouwen van meer hotels en boetiekjes langs en nabij de Boulevard. Een woordvoerder van Kritisch Noordwijk verweet het ge meentebestuur gebrek en visie en het voeren van een ad hoc- beleid ten aanzien van de appartementenbouw. Hij stelde dat zijn groepering zich met hand en tand tegen uitbreiding van appartementenbouw aan de Boulevard zal verzetten. Ten aanzien van de voorkeur voor hotelbouw langs de Boule vard merkte een bezoeker aan de hoorzitting op: De direc teur van de VW klaagt dat we in Noordwijk geen hotels meer hebben. Een van de grote hotels is verbrand, de andere is een tehuis voor ouden van dagen". Vertegenwoordigers van de horeca verklaarden evenwel dat er van hun kant niet zo veel belangstelling is voor meer hotels. Het seizoen is te kort om een renderend hotel op te zetten. Verdeeld waren de meningen over de terrasjes,die het gemeen tebestuur wil aanbrengen op het brede trottoirgedeelte ter hoogte van „De Zeeleeuw". Sommigen vonden dat dit de le vendigheid van de boulevard zou verhogen, mensen uit de ho reca trokken de levensvatbaarheid van dergelijke terrassen in twijfel. In de discussie werd de wederopbouw van het Palace Hotel betrokken. Directeur Van Hese maakte bezwaar tegen het feit dat in het ontwerp-bestemmingsplan een lagere bouw wordt voorgesteld. Hij betoogde dat hij meer ruimte terbeschikking moet hebben om het hotel exploitabel te houden. Subsidie voor herbouw van Warmunda- straat WARMOND De gemeente Warmond krijgt een subsidie voor de herbouw van wo ningwetwoningen in de War man das t raat. Deze subsidie maakt de na herbouw te hef fen huren acceptabel. Tijdens de raadsvergadering van gis teravond deelde burgemeester De Vreeze mee dat de plan nen helemaal rond zijn en dat de aannemer staat te springen om te beginnen.De burgemeester kondigde te vens aan de met de aanleg van kabeltelevisie 17 april zal worden begonnen. Het CDA sprak zich welwil lend uit over het vorige week gelanceerde nieuwe plan voor de oververbinding met Kou- denhoom ei^ Zwanburg. De andere fracties beten zich nog niet verleiden om al dan geen goedkeuring uit te spreken. Ten aanzien van de Dorps straat werd meegedeeld dat het gehele herinrichtingsplan nog eens in de raadscommis sie voor openbare werken zal worden behandeld. Tevens wordt er een hoorzitting over het plan gehouden. Wel wees de burgemeester erop dat het niet meer mogelijk is om gro te veranderingen in het plan aan te brengen aangezien al subsidie voor het plan is toe gezegd. REGIO LEIOSE COURANT VRIJDAG 30 MAART 1979 PAGINA A (Van een onzer verslaggevers) RLJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg heeft gisteravond de renovatie van de Wilhelminaschool mogelijk ge maakt door een krediet van een half miljoen gulden beschikbaar te stellen. Dat nu de mogebjkheden voor de reno vatie van ook de Emma-, Jubana- en Be- atrixschool bekeken worden impbceert niet dat de gemeenteraad deze plannen zonder meer zullen goedkeuren. In een vergadering waar overigens voomamebjk Rijnsburgse scholen aan de orde kwa men, werd tevens besloten een brief van verontruste ouders in de wijk Frederik- soord over het ontbreken van protes- tants-christebjk onderwijs in hun wijk, terzijde te leggen. Frederiksoord telt momenteel webswaar. twee openbare basisscholen. De veront ruste ouders stellen hun kinderen niet naar de andere kant van het dorp te wil len sturen voor christelijk onderwijs. Het gemeentebestuur wil haar best doen om een veibge oversteekplaats te maken tus sen de nieuwbouwwijk en het oude dorp. Prognoses In het kader van de renovatie van de Wilhelminaschool vroeg het bberale raadsbd Kier Brul zich af of de in slech te staat verkerende scholen in de oude dorpskern van Rijnsburg nog wel levens vatbaar zijn. Op basis van prognoses in wetenschappebjke tijdschriften vroeg de heer Brul naar een nadere studie van dit onderwerp. Hierin kon naar zijn mening de gewenste integratie tussen Ideuter- en basisonderwijs betrokken worden. De kersverse CDA-wethouder Van der Meij zegde een nadere bestudering toe. Boven dien constateerde de wethouder nieuwe ontwikkelingen in het raadslidmaatschap van de heer Brul: „Ik ben verheugd over het feit dat u zich kennebjk bezighoudt met wetenschappebjke pubbcaties. Hier mee zijn we op de goede weg", zo stelde Van der Meij in een poging een ontwij kend antwoord te formuleren. Het CDA-raadsbd Verheij kon zich als enige niet verenigen met het college voorstel. „Als we deze school voor een half miljoen gulden opknappen, moeten we die andere drie scholen ook renove ren. Straks zitten we met vier prachtige lagere scholen in de kinderarme dorp skern. In deze opzet kan bovendien geen sprake zijn van integratie van onderwijs. In de jaren '80 zullen twee van de vier scholen totaal overbodig zijn". Daarna deed het raadsbd Verheij een weinig succesvolle poging om het besluit over de renovatie van de Wilhelminaschool uit te stellen tot na een diepgaand onder zoek naar de behoefte aan scholen in de dorpskern van Rijnsburg. RIJNSBURG De Rijns burgse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (VW) moet op zoek gaan naar be drijven of instanties die het VVV willen subsidiëren. Dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenteraad van Rijns burg. Wel werd gisteravond besloten een extra krediet van 1500 gulden beschikbaar te stellen om het VW uit de financiële problemen te hel pen. Naast het aanboren van ande re geldbronnen dan die van de gemeente Rijnsburg moet het VW zich beraden op het ter hand nemen van winstge vende aktiviteiten. In dit ka der noemde loco-burgemeester C. Noort gisteravond de mo gelijkheid om de excursies in de Flora-veiling door het VW te laten gidsen. Deze rendabele aktiviteit is op het moment in handen van het VW van Katwijk. Het coUege stelde wel uitdrukkehjk dat er in Rijnsburg een bestaans recht is voor een VW. KATWIJK Wat gaat er gebeuren met het kampeerterrein in de Zuidduinen? Dat was gisteravond weer eens de vraag waarmee de Katwijkse gemeenteraad zich bezighield. Aan leiding tot een langdurige discussie was het voorstel van b en w om een krediet van 98.400 ter beschikking te stellen voor ver vanging van de kampwachterswoning plus nog enkele kleinere voorzieningen, zoals ven tilatie en betere verlichting in toiletruimten en een aantal maatregelen op het gebied van brandpreventie. Zoals bekend is het kampeerterrein door Ge deputeerde Staten niet meer opgenomen in het streekplan Zuid-Holland-West en geschrapt uit het bestemmingsplan Landelijk Gebied van de gemeente Katwijk. De gemeente wil het kamp in stand houden en is tegen de beslis sing van G.S. in beroep gegaan; niemand weet echter wat het resultaat van deze beroepspro cedure zal zijn. De CDA'er A. Berkhey vond: „Als het kamp wordt opgeheven is iedere voorziening te duur en zieker een huis van 80.000; blijft het echter dan moet er veel meer gebeuren dan nu wordt voorgesteld". Zijn fractie kon zich evenwel vereniging met de voorgestelde voorzieningen „omdat er wèt moet gebeuren". Jaap Haasnoot (PvdA/PPR) achtte het besluit van G.S. terecht: „We moeten zuinig zijn op dat natuurgebied en er daarom geen kampeer ders meer toelaten". Zijn fractiegenoot D. van Duyn was overigens wel voor instandhouding van het kamp in de Zuid. Drs. H. van Mierlo (D'66/Gem. Bel.) kon „als gebaar" wel meegaan met het voorstel. Hij was er namelijk niet enthousiast over, omdat hij verwachtte dat de kosten en de baten van het kamp elkaar niet dekken. M. A. de Vries van de Vrije Lijst sprak van een bodemloze put, want als het kamp góed wordt opgeknapt gaat dat zoveel kosten dat de gemeente moet bijpassen, omdat de inves teringen nooit op de kampeerders verhaald kunnen worden. Wethouden H. van Oosten (PvdA) gaf toe dat onder de gegeven onzekere omstandigheden de kosten voor het kampwachtershuis hoog waren. „Maar", zei hij: „de uitspraak van de Kroon komt misschien pas over jaren en tot zolang moeten de mensen die in het kamp werken zeker geholpen worden. Bovendien is de woning verplaatsbaar en kan onverhoopt elders dienst doen. Blijft het terrein, dan zal er inderdaad nog zo'n 300.000 geïnvesteerd moeten worden vooral ook in verband met milieu-eisen." Als antwoord op de bezwaren van Haasnoot zei de wethouder dat de kamp eerders geen druk uitoefenen op het duinge bied wel op het strand, maar dat is op die plaats geen bezwaar. Wethouder J. van Dijk (SGP) verzekerde de raad dat het kamp in het verleden geen grote bedragen uit de gemeentekas had gevergd en dat dat ook in de toekomst niet het geval zou zijn indien een jaarlijkse huurverhoging van 10% wordt doorgevoerd. Het voorstel werd ten slotte aangenorpen met de stemmen van M. A. de Vries en Jaap Haasnoot tegen. NOORDWIJKERHOUT De openbare bibli otheek van Noordwijkerhout kan binnenkort beschikken over een gekwalificeerde kracht voor 20 uur in de week. De raad ging ak koord met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om hiervoor een extra subsidie van 21.700,- uit te trekken. De heer Van Duin (CDA) verklaarde dat hij in het begin erg veel moeite had gehad met het voorstel van B en W om de openbare bi bliotheek een extra subsidie toe te kennen. Hij wees met name op de precedent-werking die hiervan kon uitgaan. „Ook in de bejaar denzorg, de peuterspeelzalen, enzovoort kampt men met personeelstekorten", zo stelde hij. Verder herinnerde de heer Van Duin het col lege aan de meevaller van 30.000,- in de be groting van de bibliotheek van vorig jaar, „Het bestuur besteedde deze meevaller aan ta fels, stoelen en stellingen en niet aan een ex tra personeelskracht", aldus de heer Van Duin. Het argument om toch voor te stemmen haalde hij uit de brief van de openbare bibli otheek zelf. De uitbreiding van het aantal boe ken en uitleningen groeide gestaag maar de groei van het personeelsbestand bleef daarbij ver achter. De beloofde biblio-trailer voor De Zilk is er nog steeds niet. Wethouder Van der Klaauw beloofde dat deze trailer spoedig zou gaan functioneren, zodat het aantal uitleningsuren de De Zilk belangrijk zou worden uitgebreid. ZOETERWOUDE Van het rekeningoverschot dat in de jaren 1974 en 1975 is ont staan (ongeveer zeven ton) gaat Zoeterwoude 10.000 gul den besteden aan een Derde Wereldproject. Dit heeft de raad gisteravond besloten. Alleen de WD-wethouders Maan en Micbielsen stemden tegen het voorstel van CDA-' fractie-voorzitter K. van der 'Geest. Het overige deel van het re keningoverschot zal worden verdeeld tussen de biblio theekvoorzieningen (f 100.000), aankoop en rendovatie van het „centrum" (f 200.000) en de uitvoering van de keersnota (f 110.000,-). De 10.000 gulden voor de Derde Wereld wordt ten koste van de laatste post beschikbaar gesteld. Een schaap met vijf loten Vijf zinnebeelden van on schuld en zachtmoedig heid lopen sinds een week rond in de stal bij boer De Winter in Leid- schendam. Éèn van de ooien verbeterde daar vo rige week woensdag haar persoonlijk en landelijk record. Zij bracht vijf lammetjes ter wereld, die - na ruim een week - nog steeds in leven zijn. Dat mag uniek worden ge noemd, omdat de voeding van moeder schaap niet op zo'n grote gezinsuit breiding is ingesteld. Het echtpaar De Winter is echter tijdig te hulp ge schoten en voedert drie zwarte lammeren met de fles bij. Het is al weer twaalf jaar geleden, dat een schaap in Nederland (Dedemsvaart) een vijfling ter wereld bracht. Twee daarvan overleden echter spoedig na de geboorte.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4