Okker en Sanders treffen het slecht 9Spanje lacht om Olympische gedachte' f¥\mDN Beweging in bestuursconflict bij FC Den Haag Voorbereiding ijshockeyteam besproken Stevens weer geschorst Happel naar RWD Molenbeek NEDERLANDS AMATEURTEAM AAN HET DENKEN GEZET poggenpohl Keukens van klasse. 3P0RTLEIDSE COURANT VRIJDAG 30 MAART 1979 Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b.v. Gebr. Rolff s Handelmij. Koningin Julianaplein Den Haag - Tel. 070-851308 (Van onze sportredactie) DEN HAAG De betrokken partijen in het bestuursconflict bij FC Den Haas heb ben na een gisteravond gehouden bespre king besloten op 6 april bij elkaar te ko men nadat de respectievelijke achterbannen zijn geraadpleegd. Op initiatief van Nico de Doelder, die als bemiddelaar fungeert in deze zaak, vond er gisteravond een oriënterende bijeenkomst plaats waar FC Den Haag, ADO, de gemen- te en de stichting Bevordering betaald voet bal Den Haag kennis namen van eikaars standpunt. „Het was een bespreking met een zeer positief karakter", vertelde De Doelder. „Ik heb goede hoop, dat hiermee de basis is gelegd om vanaf 6 april snel tot een oplossing te komen." Zoals bekend ontstonden de problemen in het bestuur van FC Den Haag toen de voor dracht van de commissie Uithof na enige maanden voorbereiding werd verworpen door ADO. Waarna vice-voorzitter Fred van Hal van FC Den Haag door zijn medebe stuursleden de laan werd uitgestuurd omdat hij zich de kandidatuur van ADO voor het voorzitterschap had laten opdringen na eer der zijn stem te hebben gegeven aan de voordracht van de commissie Uithof. ALMERIA/AMSTERDAM Tijdens de vliegreis van Almeria naar Madrid gin gen uiteindelijk ook de ogen open van de laatste Nederlandse ongelovigen. Be stond er aanvankelijk hier en daar nog enige twijfel over de vermeende ama- teurstatus van de Spaanse voetballers die woensdag tegen de Nederlandse amateurs uitkwamen, tijdens de terug reis werd duidelijk dat de KNVB aar dig is gefopt Deden de Spanjaarden aanvankelijk nog een beetje geheimzin nig, gisteren werd tijdens de gezamen lijke reis naar Madrid niet verheuld dat het Spaanse amateurteam inder daad uit pure profs bestaat. Garrasco van Barcelona en Arias van Valencia moesten zich bijvoorbeeld na aankomst in de Spaanse hoofdstad onmiddellijk in het hotel vervoegen waar de Spaanse A-ploeg zich voorbereidt op de komen de belangrijke confrontatie met Roeme nië. De vice-voorzitter van de Spaanse voet balbond Rafael Caravantes Mingues kon een glimlach dan ook niet onderdrukken toen hij verklaarde: „Dit elftal wordt de ploeg voor het komende wereldkampi oen. Het Spaans Olympisch Comité staat geheel achter onze aanpak. Mos kou is voor ons een tussenstation om in 1982 sterk voor de dag te komen". Mild gestemd wilde hij ook nog wel kwijt dat de Spaanse bond de financiële conse quenties uit het een en ander heeft ge trokken. En hij besloot: „Echte ama teurs bestaan niet meer". De beloning van de Spaanse immitatie- amateurs staat in schril contrast met de onkostenvergoedingen die de Nederlan ders incasseren. Krijgen de Spanjaarden bij hun clubs handgeld, weekloon en premies (er zijn bedragen genoemd van respectievelijk 100.000 gulden, 2000 gul den en 250 gulden per wedstrijd) de ge selecteerde Oranje-spelers kunnen maxi maal 37 gulden declareren voor gemaak te benzinekosten. Parkeergeld voor de auto op Schiphol (om maar iets te noe men) komt al voor eigen rekening. Dat is niet het enige verschil. De intensiviteit waarmee de Spanjaarden trainen liegt er ook niet om. Garrasco: „Ik moet twee keer per dag trainen en heb daar om geen andere baan. Drie maanden ge leden speelde ik nog in de tweede divi sie voor Barcelona Athletico. Na mijn overgang ben ik hard vooruit gegaan. Vooral omdat ik me nu de hele dag met voetballen kan bezighouden". Echte amateurs dus, die de Olympische gedachte met zich meedragen. Venturi Gilera, een bekende Spaanse sportver slaggever daarover: „De Spaanse bond- sbestuurders lachen om de Olympische gedachte. Voor consequenties wordt niet gevreesd, ook niet van de zijde van het Internationale Olympisch Comité. De vage omschrijving van de begrippen amateur en onkostenvergoeding bieden alle mogelijkheden om de regels ver schillend te interpreteren. Alles wordt uitgebuit. Zelfs is het in principe de be doeling dit Spaanse elftal vanaf septem ber elke maand een internationaal duel te laten afwerken, teneinde van deze spelers ervaren rotten te maken". Tegen deze achtergrond wordt nog eens onderstreept dat het Nederlands amateu relftal in de met 3-0 verloren kwalifica- tiestrijd voor de Olympische spelen te gen Spanje een uitstekende prestatie heeft geleverd. Desondanks is niet ieder een even tevreden. Nog meer dan door de nederlaag van 3- 0 zijn de spelers van het Nederlands elf tal door de Spaanse aanpak aan het denken gezet. Voor de KNVB is het tijd zich opnieuw op de huidige internationale situatie te bezinnen en maatregelen te nemen. Een gesprek met het Nederlands Olympisch Comité zou voor alle partijen wel eens verhelderend kunnen werken. Vast staat in ieder geval dat de Oranje-amateurs recht hebben op enige duidelijkheid. PETER VAN PUTTEN 2 Haagse zakenmannen (45 en 48) doorkruisten Amerika per paard. Onlangs zijn de Haagse zakenmannen H. Veer man (45) en J. Masman (48) van een avontuurlijke tocht per paard dwars door Amerika in Den Haag teruggekeerd. Elk van hen haa dat plan al eerder, maar het ontbrak steeds aan een partner. De 2 mannen vonden el kaar bij International Health Spa, waar zij kon- ditietramingen deden. Deze organisate biedt de meest uiteenlopende mo gelijkheden hiertoe (International Health Soa. De Savomin-Lohman- plein 17, Den Haag. 0702356291 ROTTERDAM Het ziet er naar uit dat Tom Okker en Louk Sanders, de enige twee Nederlandse deelnemers aan het volgende week maandag beginnend proftennistoernooi in Rot terdam, geen lang leven beschoren zal zijn. In de gisteren door ijshockeydoelman Gery Göbel verrichte loting troffen Okker en Sanders weliswaar voor de eerste ronde een tegen stander, die op papier moet zijn te verslaan, maar het vol gende karwei zal voor beiden vrijwel zeker te zwaar zijn. Okker ontmoet bij winst in de openingsronde tegen de Ameri kaan Gene Mayer diens landgenoot John McEnroe en dat deze pijlsnel naar de top doorgebroken 20-jarige zich door de Ne derlander zal laten verrassen moet zeer onwaarschijnlijk wor den geacht. Voor Sanders geldt min of meer hetzelfde. Hij trof het voor zijn eerste duel niet slecht, toen uit de beker de naam van de Zuidafrikaan David Schneider tevoorschijn kwam. Maar na een overwinning vindt de Leidenaar zijn Wa terloo, want dan ontmoet hij de als nr. 1 geplaatste Zweed Björn Borg, van wie hij overigens vorig jaar in Ahoy' in de Eerste ronde verloor. Dit is in ieder geval een stuk beter dan vorig jaar", verklaar- ie Louk Sanders gisteren. „Ik heb die Schneider deze week in jtuttgart (waar Sanders overigens zelf al in de eerste ronde verd geëlimineerd door een onbekende zien spe en tegen Cox en ik denk wel een kans te hebben. Hoewel ik le komende dagen nog wel met een paar mensen moet praten iver de manier waarop ik hem het beste kan aanpakken". Die kans krijgt Sanders overigens dank zij een geste van de toemooileiding. Tot de loting was een plaats opengehouden voor Jimmy Connors, de winnaar van vorig jaar. Maar daags voor het toernooischema werd ingevuld meldde de Amerikaan, die een poging om te elfder ure in Milaan .aan de start te ko men na een aanvankelijke afzegging zag mislukken, zich defi nitief af. Waardoor Sanders zonder het spelen van kwalificatiewedstrijden (waartoe een aantal aanzienlijk ho ger op de wereldranglijst staande spelers is verplicht) het hoofdtoernooi binnen stapt Sanders is weliswaar geen Connors, moet de organisatie hebben gedacht, maar het is in ieder geval een tweede Nederlander in het deelnemersveld te LOOSDRECHT In Loosdrecht kwamen de voorzitters van de vier voornaamste Nederlandse ijshockeyclubs (Heerenveen, Amsterdam, Groningen en Tilburg) bij elkaar om de_ voorbe reiding van het nationale team op de Olympische Winterspe len in Lake Placid te bespreken. Het viertal ging akkoord met de voorstellen van Dummy Smit en Hans West berg, de technische leiders van het Nederlands team, dat in het voor bije weekeinde in Galati wereldkampioen in de b-groep werd. Het is de bedoeling dat Nederland rond de jaarwisseling in Davos (Zwitserland) zal deelnemen aan het toernooi om de spenglerbeker. Wordt Nederland niet toegelaten, dan organi seert Nederland in eigen land een vierlandentoernooi met ster ke bezetting. Het aantal Nederlandse beker- en competitiewedstrijden wordt niet bekort. De clubs zullen net als het afgelopen seizoen 36 wedstrijden spelen. Voor de vier beste komen daar nog zes play-offs voor het Nederlands kampioenschap bij. Vereiste is dan wel dat de competitie op 7 september (veel vroeger dan anders) begint. Naast de normale speeldagen vrijdag, zater dag, zondag komt de woensdagavond) er als extra speeldag bij. Daarover moet nog overleg worden gevoerd met de direc ties van de ijshallen. Toto en lotto Den Haag Lotto twaalf van het afgelopen weekeinde heeft twee winnaars opgeleverd die ieder een prijzenbedrag van 387.736,70 ontvangen. De volledige uitslag is: In deze lotto vielen in totaal 19.229 prijzen, inleg: 3.611.100, en het prijzenbedrag 1.890.400,70. Eerste prijs: twee winnaars die elk bruto 387.746,70 ontvangen, tweede prijs: vier win naars die elk bruto 42.881,80 ontvangen, derde prijs: 259 winnaars die elk 993,40 ontvangen, vierde prijs: 10.574 wi naars die elk 36,10 ontvangen, vijfde prijs: 8.390 winnaars die elk 36,10 ontvangen. De uitslag van tot 12 van zondag 25 maart is: eerste prijs: vier winnaars die elk bruto 28.903,80 ontvangen, tweede prijs: 124 winnaars die 582,70 ontvangen, derde prijs: 1796 winnaars die 56,30 ontvangen. In toto twaalf vielen in totaal 1924 prijzen. Het prijzenbedrag was 289.038,45 en de inleg bedroeg 608.502. ADVERTENTIE Huub Stevens. DEN HAAG Huub Stevens van PSV, die woensdagavond nog enige minuten meespeelde in de interland tegen Zwitser land, als vervanger van Piet Wildschut, zal zondag niet tegen Vitesse in actie komen. Hij werd door de tuchtcommissie van de KNVB opnieuw geschorst. In de wedstrijd tegen Ajax, twee weken geleden, kreeg Ste vens een gele kaart. Hij werd geschorst voor een wedstrijd en kreeg de gelegenheid verweer te voeren tegen de omzetting van een voorwaardelijke in een onvoorwaardelijke straf. Ste vens heeft de tuchtcommissie niet kunnen overtuigen, zodat hij voor zijn „vergrijp" voor twee wedftrijden is geschorst. Corver leidt Köln- Nottingham BERN Charles Corver is door de scheidsrechterscom- missie van de UEFA aange wezen om de wedstrijd FC Köln—Nottingham Forest in het toernooi om de Europa cup voor landskampioenen te leiden. De eerste wedstrijd voor de halve finales, die in Engeland wordt gespeeld, zal gearbi- treerd worden door de Span jaard Garrido. Sportwereld DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie zal zich kandidaat stellen I voor de organisatie van de j Europese kampioenschappen j voor junioren in 1981. De strijd zal eventueel worden gehouden in het nieuw te bouwen atletiekcomplex in Utrecht NICE Wim Rijsbergen te kende gisteren zijn (tweejarig) contract met New York Cos- mos. UTRECHT - Nederland zal in principe niet deelnemen aan de wereldkampioenschap pen wielrennen voor junioren in oktober te Argentinië. CARLSBAD Na een onder breking van tien jaar heeft Karen Susman, de wimble- donkampioene van 1962, haar come-back gevierd met een halve-finaleplaats in het toer nooi van Carlsbad. NEW YORK Martina Na- vratilova heeft in de eerste drie maanden van 1979 bijna evenveel verdiend als Jimmy Connors (272.100 dollar tegen over 293.000 dollar). DEN PANNE - De Belg Staf van Roosbroeck is winnaar geworden van de driedaagse van de Westkust. De Neder lander Jos Schipper werd zes de. NEW YORK George Best, die vorige week een speelver bod kreeg opgelegd van het Amerikaanse Fort Lauderda le, mag toch voetballen. De FIFA kwam tot die beslissing nadat Fulham en Lauerdale Jot overeenstemming waren gekomen over de transfer. Emst Happel, voor een jaarsalaris van ruim twee ton naarRWDM. BRUSSEL Ernst Happel zal in het komende seizoen de Belgische eredivisieclub RWD Molenbeek gaan trainen. Hij is met deze club een verbintenis aangegaan voor twee jaar, tegen een jaarsalaris van ruim twee ton. Happel bekleedt op dit moment een tijdelijke functie als oe- fenmeester bij de Belgische tweede-divisieclub Harelbeke, na dat hij na meningsverschillen met de leiding van Club-Brugge bij deze eerstedivisieclub is weggegaan. Bij RWD Molenbeek volgt Happel de Tsjechische trainer Alexander Horvath op. hebben dan een weinig aan het publiek appellerende buiten lander. Ahoy' heeft overigens volgende week met Björn Borg, Vitas, Gerulaitis en John McEnroe drie spelers in de gelederen die behoren tot de sterksten ter wereld. Vooral de' laatste, die voor het eerst Rotterdam aandoet, spreekt tot de verbeelding. Nadat hij bijna twee jaar geleden vanuit het niets de halve finales op Wimbledon bereikte, zette hij onlangs de kroon op zijn opmars, door de Masters titel te veroveren. Hoewel dat gebeurde in een toernooi waarin Borg ontbrak en Connors zich met een blessure moest terugtrekken, typeerde deze triomf de klasse van de man uit New York, die door zijn succes zijn spontaniteit, die hem op Wimbledon 1977 zo ont wapenend maakte, enigszins is kwijtgeraakt. Hij is bepaald niet naast zijn schoenen gaan lopen, maar lijkt het grote suc ces geestelijk nog niet helemaal te kunnen verwerken. Dat bleek deze week in Milaan. Hoewel McEnroe net een lan ge vliegreis uit Amerika achter de rug had was dat niet de enige reden voor zijn wat in zichzelf gekeerde houding. Zo wenste hij nauwelijks commentaar te geven op zijn verschil-' lend gedrag öp en buiten de baan. Er buiten is hij een wat ingetogen jongeman, maar in het spellijken af en toe de duivels m hem te varen. Hetgeen Nastase, de exponent op het gebied van kuren, eens tot de opmerking bracht: „Die jongen is nog erger dan ik". „Ik ben nu een stuk rustiger geworden", verklaarde McEnroe in het sportpaleis in Milaan, kort voor hij met zijn partner Pe ter Fleming voor een training de baan op moest. „Het is mis schien allemaal wat snel gegaan", voegde hij er bijna veront schuldigend aan toe. „Maar ik geloof dat ik nu wat meer evenwicht heb gevonden tussen mijn concentratie en mijn op winding over sommige spelmomenten". In Rotterdam zal blijken of de mentale ontwikkeling van John McEnroe gelijke tred heeft gehouden met zijn sportieve ont plooiing. Een zege op Borg bezorgt McEnroe, zoals hij zelf zegt, nog steeds een enorme kick. De jonge Amerikaan zal, als alles volgens plan verloopt, dan wel eerst in de halve finale in Louk Sanders heeft reden om sip te kijken. Hij lootte voor de tweede ronde (als hij die tenminste haalt) van het Rotterdamse proftoernooi tegen Björn Borg. Ahoy moeten afrekenen met Vitas Gerulaitis indien hij in aan merking wil komen voor een eventuele eindstrijd tegen Borg. FRANK WERKMAN LOTING VOOR PROFTENNIS IN ROTTERDAM ROTTERDAM - De loting voor de eerste ronde van het proftennistoernooi in Rotter dam ziet er als volgt uit: Borg(Zwe)-Cox(Eng); Schnei- der(ZA)-Sanders(Ned); Kriek- (ZA)-deelnemer kwalifikatie- toernooi; Reininger(Oos)-Cler- c(Arg); Ramirez (Mex)-deelne- mer kwalifikatietoernooi; Mit- ton(ZA)-Kronk(Aus); A.Amri- tray(Ind)-Fleming(VS); 1 pre(VS)-Mottram(Eng); Fibak- (Pol)-Pinner(Wdl); Joubert- (ZA)-Franulovic(Joe); Okker(Ned)-G.Mayer(VS); Gunthardt(Zwi)-McEnroe(VS); Nastase(Roe)-Gehring(Wdl) Pattison(Rho)-V.Amritray- (INd); Teacher(VS)-Master- s(Aus); Feigl(Oos)-Gerulai- tis(VS).

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17