worden doodgepraat in Leidse regio Woonwagenkampjes Kritiek op bouwplan tuincentrum Leiderdorp Bedorven paling breekt voetbal supporters op Over twee maanden verbeteringsplan voor Transvaalwijk Discotheek aan Hoofdstraat van de baan Eerste paal voor „De Lisbloem" LEIDEN De bewoners van de Transvaalwijk konden fis- teren hun zegje doen over een verbeteringsplan voor de wijk. De projectgroep, be staande uit zes buurtbewo ners, vijf ambtenaren, een ex terne adviseur en een verte genwoordiger van de wel- zijnsraad, zal haar handen vol hebben aan het uitwer ken van de te berde gebrach te ideeën van de bewoners. De groep heeft slechts twee maanden de tijd om te ko men tot een concept-verbete ringsplan. Het is de vraag of deze termijn gehaald kan worden. De buurtbewoners stelden voor om het concept plan dan ook onder voorbe houd bij de gemeente in te dienen, zodat in later stadium nog wijzigingen kunnen wor den aangebracht. Het concept-verbeteringsplan is de voorloper van een nieuw bestemmingsplan voor de wijk. De leden van de pro jectgroep onderstreepten het belang van een dergelijk plan omdat de Transvaalwijk thans een kantoorbestemming heeft. „Als er geen nieuw be stemmingsplan komt, lopen" we de kans dat projectont wikkelaars de grond opkopen en dat de huizen tegen de vlakte moeten", aldus een van de leden. Nadat de knelpunten in de wijk waren besproken, zoals het parkeerprobleem, het ont breken van kinderspeelplaat sen en de hinder van bedrij ven in de wijk, werden de in groten getale opgekomen be woners vergast op een film over de Transvaalwijk. LEIDERDORP - In het pand Hoofdstraat 230, nabij de oude Doesbrug, dat sedert lange tijd niet meer wordt gebruikt, zal vermoedelijk een restaurant annex grill met bijbehorende bar worden gevestigd. Daarmee zijn de plannen voor een discotheek in dat pand, wat voor de no dige onrust in de omgeving heeft gezorgd, van de baan. De raadscommissie ruimtelij- Duinbrand NOORDWUK Waarschijn lijk als gevolg van achteloos weggeworpen rookgerei ont stond gisteren tussen Noord- wijk en Katwijk een felle duinbrand. Ongeveer 3000 4000 vierkan te meter duinbegroeiing ging in vlammen op. Krachtig in grijpen van de brandweer, die het vuur met zand en vuurz- wepen bestreed, kon verdere uitbreiding voorkomen. ke ordening en openbare wer ken had er geen bezwaar te gen dat het college van b en w op grond van de bepalin gen van het bestemmingsplan een vrijstelling voor de vesti ging van een restaurant zou verlenen. Een moeilijkheid voor de commissie was de vraag, hoe voorkomen we in de toekomst ongewenste vesti gingen die lawaaioverlast ver oorzaken. Wethouder A. H. Meerburg (CDA) betoogde dat waterdichte garanties niet te geven zijn. De toekomstige ei genaar van de" eetgelegenheid, de heer D. J. Banen, thans manager van de Alphense molen „De Eendracht", nam de twijfels bij de commissiele den weg. Hij gaf de verzeke ring dat het een rustige zaak zou worden. Ook de buurtbe woners stelde hij gerust met de opmerking dat hij op ei gen terrein een aantal par keerplaatsen zal inrichten. Op voorstel van het CDA-raadslid Joop Tieken zal het college van b en w een onderzoek naar de parkeermogelijkheden 'in de omgeving van het pand ifis tellen. Luid zingend gaven de leerlingen van de „Lisbloem" uiting aan hun blijdschap over het slaan van de eerste paal. USSE Twee leerlingen van de Nederlands hervormde school asn de Usbloemstraat, do 12- |arige Geraldine de Lange en do 4-Jarlge Mark Kraan hebben gistermiddag de eerste paal ge slagen voor het nieuwe schoolgebouw In renburgh. Het gebeuren werd luidruchtig c lulsterd door hun mede-scholieren. In optocht trokken de leerlingen gistermiddag compleet met toe ters en pannedeksels van de Lisbloemstraat naar de nieuw bouwwijk Meerenburgh, waar de nieuwe school rond 1 januari 1980 in gebruik zal worden ge nomen. De nieuwe „Lisbloem" wordt een zogenaamde integra- tieschool. De school wordt gebouwd door Holland Housing Corporation uit Amstelveen naar het ontwerp van architect Hendricks. De bouw wordt uitgevoerd door bouwonderneming Heddes uit Berkhout. LISSE De pluimvee- en ko nijnensportvereniging Lis se houdt vanavond de jaarverga dering in het gebouw van de postduivenvereniging De Luchtklievers aan de Gas- straat De vergadering (met na afloop kienen) begint om acht uur. LISSE - In de CNB-hallen aan de Lissese Grachtweg is 30 en 31 maart de jaarlijkse handarbeidtentoonstelling te bezichtigen. Scholen, clubs en verenigingen hebben individu eel en in groepsverband werkstukken gemaakt voor de expositie. Openingstijden rijn Lisse In Het Poelhuys aan de Lissese Ruishoornlaan .wordt zaterdag 31 maart een ruilbeurs gehouden voor alle verzamelaars. De beurs is van tien tot vier uur geopend. De toegangsprijs is een gulden. Kinderen betalen en kwartje. LISSE Toneelvereniging ONI geeft zaterdag 31 maart een uitvoering van het toneel stuk „Oh bella donna Lucia" in gebouw Rehoboth aan de Lissese Achterweg. Kaarten voor het toneelstuk dat om acht uur begint, zijn verkrijg baar op de adressen: Beetho- venstraat 9, Witte de With- straat 37, Kanaalstraat 40 en Fazantstraat 70. De prijs be draagt 3 gulden. LEIDERDORP Ook het gewijzigde bouw plan van Bagon BV te Amstelveen voor wo ningen op het terrein van tuincentrum Bloe- mendaal aan de Hoogmadeseweg kon gistera vond genade in de ogen van de raadscommis sie ruimtelijke ordening en openbare werken vinden. Het raadslid Frans Leijnse (PvdA) verweet het college, dat het een uitspraak van de raad inzake de voorwaarden waarop men woningbouw aanvaardbaar vond (helft vrije sector, helft sociale woningbouw, red.) naast zich had neergelegd. Wethouder A. H. Meerburg weerlegde deze kritiek met de op merking, dat het college de raadsuitspraak heeft opgevat als een uitgangspunt voor on derhandelingen met Bagon. Het standpunt van de CDA-fractie, die zich aanvankelijk voor een derde verdeling had uitgesproken (1/3 dure en 1/3 goedkope vrije sector, met 1/3 sociale woningbouw) wees vol gens wethouder Meerburg in die richting. Voor de eis van Bagon, dat de aangrenzende boomopslagplaats van de gemeente om niet beschikbaar moet worden gesteld, had noch wethouder Meerburg noch de raadscommissie een goed woord over. De hoge grondprijs bleek ook een obstakel. Het raadslid Leijnse rekende de commissie voor, dat uitgaande de kale grondprijs het tuincentrum vijf 4^? joen gulden moet opbrengen. i De exorbitante hoge grondprijs was tenslkQI voor een meerderheid van de commissie reden om het standpunt in te nemen, dat op deze basis liever geen woningbouw as Hoogmadeseweg zag. „Als Bloemendaal van zijn prijs afdoet, dan blijft het gebied agrarische bestemming houden", zo verkom de het PPR-raadslid Jan Gordijn. AllWNS WD-er Tom Stuivenberg zag wel iets minde plannen van Bagon, al vond hij de gepro) teerde woningen van 4.20 meter aan de kant. Wethouder Meerburg beloofde iets aan rommel te doen waardoor het terrein Bloemendaal wordt gekenmerkt. Enkele be(igi ners van het aangrenzende Essenpark, prolfli» teerden vanaf de publieke tribune tegen plannen voor woningbouw. Zij vrezen dat |Chil< bungalows in waarde zullen dalen. Verki verlast en aantasting aan de privacy w< verder als argumenten aangevoerd. Zij venuw ten het college gebrek aan inspraak en den bij voorbaat al de nodige bezwaarsclioraa ten te zullen indienen. riste REGIO LEIDSE COURANT REGIO Het schiet niet erg op met de woonwagenkampjes die in de regio Leiden zouden moeten verschijnen. Tot nu toe is Leiderdorp de enige gemeen te die inmiddels een terreintje voor woonwagens heeft ingericht. Het woon wagenkamp in Leiden aan het Trek vaartplein is overvol en het ongenoe gen van de bewoners stijgt. Negentig wagens staan op dit terrein dat eigen lijk ruimte biedt aan 68 wagens. Vol gens de recente wijziging in de woon- wagenwet worden de gemeenten in de regio verplicht gesteld om een kampje in te richten. De grootte van het kampje is afhankelijk van het aantal inwoners. Een door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland goedgekeurde ge meenschappelijke regeling moet in de regio voorzien in 142 standplaatsen. De meeste betrokken gemeentebesturen hebben het plan wel aanvaard doch de uitwerking ervan stuit op tal van pro blemen, meestal van planologische aard. In Warmond moeten volgens de rege ling twee standplaatsen worden inge richt voor woonwagenbewoners. Den werkgroep binnen de commissie Ruim telijke Ordening in Warmond heeft in middels 5 eventuele lokaties aangewe zen, maar een concreet advies is nog niet gereed. Hoewel dit toch voor de eerstkomende raadsvergadering wel wordt verwacht. Als overeenstemming kan worden bereikt over een bepaalde lokatie moet het bestemmingsplan voor dat gebied worden opgesteld of gewij zigd. Worden er tegen dit bestemmings plan geen bezwaren ingediend en zou het plan voldoen aan de gestelde eisen dan kan eind van dit jaar of begin vol gend jaar een woonwagenkampje gerea liseerd zijn. Het woonwagenkampje met drie stand plaatsen in Zoeterwoude kan als er geen bezwaren tegen het bestemmings plan worden ingediend aan het eind van dit jaar gereed zijn. Hier is het plan en de kostenberekening inmiddels door CRM goedgekeurd. In Oegstgeest moet een tweede ontwerp voor een woonwagenkampje worden in gediend. Het eerste was te luxueus. Oegstgeest dat een standpaats voor 7 bewoners dient in te richten heeft in middels wel een plaats aangewezen. Het terrein bij het Groene Kerkje. Ook in .Oegstgeest hoopt men begin volgend jaar met de realisatie van het kampje te kunnen beginnen. Voorschoten is nog steeds op zoek naar een geschikte lokatie. In overleg met de maatschappelijke instanties wordt deze maand een plan opgesteld over de faci liteiten die het nog aan te wijzen woon wagenterrein zal moeten bevatten. Dit plan moet daarna worden goedgekeurd door CRM. Gezien het feit dat Voor schoten zelfs nog geen lokatie voor ogen heeft staan en het plan nog hele maal moet opstellen zal de totstandko ming van het kampje met 9 standplaat sen nog wel enige tijd op zich laten wachten. De gemeenten Noordwijk en Katwijk willen gezamenlijk een terrein inrichten voor de bewoners van woonwagens. Zij hebben een stuk grond aangewezen in het gebied „De Krom". Dit gebied ligt op het grondgebied van de gemeente Noordwijk, maar is eigendom van Kat wijk. Hier zouden 14 standplaatsen in gericht kunnen worden. De Provincie heeft echter bepaald dat er in Katwijk 16 standplaatsen en in Noordwijk 9 woonwagens moeten komen. Daarom wil men in Katwijk het bestemmings plan Buitengebied wijzigen om ook daar nog een woonwagenkampje in te richten. Verzoeken van de gemeente om woonwagenbewoners een normale wo ning in de gemeente aan te bieden zijn door de Provincie afgewezen. De plan nen ten aanzien van het gebied „De Krom" zijn nu al bijna rond en zullen binnenkort bij CRM ter beoordeling worden overlegd. De wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied zal wel wat meer voeten in de aarde hebben. Laatstgenoemd kampje zal daarom dit jaar zeker nog niet gerealiseerd kunnen zijn. De gemeente Lisse heeft al wat proble men achter de rug ten aanzien van de plannen voor een woonwagencentrum. Zij wilde eerst eten woonwagenkampje maken op het terrein van een autoslo perij in de Poelpolder. Vooral omdat daar vroeger ook een woonwagenkam pje heeft gestaan en omdat de eigenaar van het terrein en de autosloperij ook een bewoner van een woonwagen is. De gemeente had aanvankelijk wat proble men met het verkrijgen van het stuk grond en toen zij het uiteindelijk in ei gendom had, bleken er bij de bevolking van Lisse grote bezwaren te bestaan te gen de komst van het woonwagencen trum op die plaats. De gemeente Lisse heeft nu een stuk grond aangekocht na- bi^ de Slaperdijk ten behoeve van een woonwagenkampje. Zij is nu bezig een plan op te stellen en een wijziging in het bestemmingsplan aan te brengen. Hoe lang dit zal gaan duren is nog een vraag vooral omdat het geplande ter rein nabij de Slaperdijk wellicht te ver buiten de bebouwde kom zal liggen en dan niet meer aan de gestelde eisen voldoet. De gemeente Voorhout, die al lange tijd plaats biedt aan twee woonwagengezin nen, moet volgens de Provincie drie standplaatsen in de gemeente inrichten. De plaats waar nu de twee woonwa gens staan wordt in het bestemmings plan aangemerkt als recreatiegebied. De gemeente wil een nieuw kampje realise ren in het bestemmingsplan Oosthout. Het zal echter nog wel even duren voordat met de uitvoering van dit plan wordt begonnen. Daarom moet het kampje ook nog wel enige tijd op zich laten wachten. Het huidige woonwagen- centrumpje kan volgens de Provincie ook nog wel enige tijd voldoen. De ge meente Wassenaar, die plaats biedt aan 5 woonwagengezinnen, heeft zich niet bereid verklaard meer ruimte voor woonwagenbewoners in te richten. Vol gens het ontwerp-woonwagenplan moet Wassenaar zorg dragen voor 12 stand plaatsen. De voorzieningen op het hui dige woonwagenterrein met vijf stand Valse aangifte NOORDWIJK Vrees voor een fikse reprimande van z'n pa, maakte van een Rijns- burgse bloemenkoopman (18) de kat in het nauw, die vreemde sprongen maakt De jongeman deed bij de politie aangifte, dat van de Parallel boulevard in de badplaats zijn aldaar geparkeerde Ford Capri was gestolen. Uit zijn verhaal werd al meteen dui delijk dat de diefstal hem he lemaal niet lekker zat en dat hij er wel tegenop zag met de slechte tijding thnis te ko men. De zaak kreeg echter een ge heel andere wending, toen een attente politiepatrouille de auto op het Wantveld terug vond. De wagen was aan de achterzijde zwaar beschadigd en bij de politiemannen reeds de vraag waar de auto de averij had opgelopen. Toen de aangever daarover nader aan de tand werd ge voeld, kwam de juiste toe dracht aan het licht. De bloe menkoopman had bij een café in de badplaats enkele vrienden opgepikt en naar Rijnsburg gebracht. Nadat ze waren uitgestapt reed hij ach teruit en botste daarbij tegen een muur. Omdat hij een en ander niet thuis durfde te vertellen, had hij het verhaal van de diefstal verzonnen. NOORDWIJK Aan de zaterdag gespeelde kust-derb NoordwijkQuick Boys heeft een aantal supporters va de clubs een non-stop-race naar de w.c. overgeboudet Het verschijnsel valt niet te wijten aan een overmat van spanning tijdens de match, maar aan het feit, da zij zich tegoed hadden gedaan aan op het sportpark kochtepaling, die achteraf bedorven bleek. Een van de kopers, die de waar niet vertrouwde, stap met de paling naar het politiebureau, waar men onmit dellijk de keuringsdienst voor waren in Haarlem op t hoogte bracht Bij een onderzoek van deze dienst kwal aan het licht, dat door een partij gerookte paling hoeveelheid van inferieure kwaliteit was gemengd. De bedorven vis moet aan de man zijn gebracht kele malafide kooplieden, vermoedelijk Monnickendam of Spakenburg, die zich tussen de den bezoekers van de wedstrijd hadden begeven en handel afzetten voor de spotprijs van f 14,- per pond. De recherche stelt een onderzoek in naar hun titeit Tot nog toe zou het gebruik van de paling alleen selijkheid en diarree hebben veroorzaakt Jaren deed zich in Noordwijk een soortgelijke zaak voor l verkoop van paling op een kermisterrein. Tientallen sen liepen toen par a typhus op en sommigen van moesten wekenlang in een ziekenhuis verpleegd worden. plaatsen zijn zeer slecht te noemen en ook de ligging is ongunstig. Een andere gemeente die zich niet be- reid heeft verklaard ruimte te reserve ren voor een woonwagenkampje is de gemeente Rijnsburg. Deze gemeente heeft verklaard geen grond hiervoor be schikbaar te hebben. Conform het spreidingsplan dienen in 1985 in de ge meente Rijnsburg 4 standplaatsen gere aliseerd zijn. In de Rijnstreek nemen 37 gemeenten deel aan de gemeenschappelijke rege ling Gouwsluis. Volgens de gemeen schappelijke regeling moeten er in de Rijnstreek 150 standplaatsen gereali seerd worden. De situatie in de Rijn-, streek is minder problematisch als in de Bollenstreek. Dit komt mede door het feit dat er reeds kleine woonwagen kampjes in het veengebied bestaan. In de gemeente Alphen aan den Rijn is vorig jaar een nieuw woonwagencen trum in gebruik genomen. Dit terrein biedt aan 20 woonwagens plaats. Daar naast is er nog ruimte voor 10 woonwa gens, maar die zijn bestemd voor even tuele uitbreiding van de bestaande ge zinnen op het terrein. In Alkemade moet 1 standplaats wor den ingericht. De huidige standplats aan de Noordveenweg in Nieuwe Wete ring zal moeten verdwijnen omdat de voorzieningen onvoldoende zijn. Tevens is de plaats waar nu de woonwagen staat in het bestemmingsplan bestemd voor tuinbouwdoeleinden. De gemeente Alkemade wil naar een andere stand plaats in de gemeente uitzien. Bespre kingen hierover zijn gaande. De twee woonwagens in Leimuiden zijn voldoende. Het kampje ligt goed ten op zichte van de bebouwde kom, maar aan de voorzieningen moet nog wat gedaan worden. Deze zijn momenteel onvol doende. Daarom heeft de gemeente be sloten naar een andere lokatie uit te zien. Hierover zijn nog besprekingen gaande. Dus op korte termijn zal hier geen nieuwe lokatie voorhanden zijn. De gemeente Nieuwveen, die reeds twee woonwagens in de gemeente heeft staan, moet volgens de gemeenschappe lijke regeling voor nog één standplaats zorgdragen. Het huidige kampje zou ge handhaafd kunnen blijven, maar de ge meente ziet meer in een nieuw kampje waar de drie wagens bij elkaar kunnen staan. Ook hier is men nog aan het on derhandelen over een geschikte lokatie. J In Ter Aar wordt ook uitgezien naari een andere standplaats. Hier staan aan de Kortenaarseweg reeds twee woonwa-; gens, maar de gemeente wil een andere lokatie. Er is echter nog geen geschikte plaats gevonden, maar de onderhande-; lingen zijn ook hier gaande. Er wordt druk onderhandeld in de re-| gio. Overal zijn de besprekingen gaan de. De bewoners van het Leidse woon wagenkamp hadden liever gezien dat er wat meer daden zouden zijn waar te nemen. Een grote groep bewoners van[ het Leidse kamp zijn nu al lange tijd verstoken van gas, elektriciteit en wa ter. Zij hopen dat er nu eindelijk eens' wat tastbaars uit al dat gepraat komt Twee werkers op het Leidse woonwagenkamp: „De situatie is zo langzamerhand onhoudbaar".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4