Eerste paal voor Van Leeuwenpark OPEN DOEKJES VOOR AMATEURTONEEL Ter Aar verkoopt antieke bluswagen Resultaten bloem bindcursus Bewoners betalen zelf aansluiting riolering Staatssecretaris opent MVO-school in Lisse Scène uit ,,De rauwe grond" van Lythemuthen REGIO Het amateur-toneelseizoen is in volle hevigheid losgebarsten. In vele plaatsen komen de amateurs, na een winter lang oefenen met hun uit voering op de proppen. Met groot succes doorgaans en voor een grote schare belangstellenden. Telkens blijkt weer, dat er voor het amateur toneel een goede toekomst is wegge legd en dat de acteerprestaties van mensen die hun hobby uitoefenen, van redelijke tot goede kwaliteit kun nen zijn: HOOGMADE Ria Westra heeft dit weekeinde de voorstellingen van de klucht „De onbetaalbare loodgieter" gered. De voorstellingen van de to neelgroep van de plaatselijke NKJB dreigden niet door te gaan wegens ziekte van de hoofdrolspeelster Astrid Deckers. Ria Westra bereidde zich en kele dagen voor en zorgde vrijdag- en zaterdagavond toch nog voor een glan zende vertolking. Regisseur G. Hoo- genboom had volop eer van zijn werk, hetgeen kan worden afgeleid uit de lachsalvo's van het publiek. ZOETERWOUDEBijzonder succes vol waren de beide opvoeringen van het toneelstuk „Blijf zitten waar je zit" van August van Zuylen, die de to neelgroep van de KPJ vrijdag- en za terdagavond gaf. Vooral het spel van hoofdrolspeler Nico Captein was van goede kwaliteit. Ook routiniers als Mies v.d. Krogt en Annie Borst-Mooi- man oogstten veel bewondering voor hun uitstekend spel. Ook het spel van debutante Jannie Ammerlaan-v. Ton geren was veelbelovend. Dat het ama teurtoneel in Zoeterwoude in de lift zit mag blijken uit de uitnodigingen die uit Leiden en Voorschoten zijn ontvangen om ook daar een opvoering te verzorgen. Ook in Huize Emmaus zal het stuk nog een keer gebracht worden. Met als regisseur de heer J. Knijnenburg uit Voorschoten wordt de laatste jaren aan een uitstekende re putatie op toneelgebied gewerkt in Zoeterwoude. SASSENHEIM Bij „Cees Ineke" werd gisteravond door de toneelgroep „Elckerlyc" het toneelspel „Plotseling thuis" van de Engelse thriller-autteur Francis Durbridge gebracht voor een uitverkocht huis. En het talrijke pu bliek was niet voor niets gekomen. Het stuk was niet eenvoudig, en voor de spelers een behoorlijke opgave, en ook vroeg het van het publiek wel ex tra aandacht, wat ook door regisseur Henk Berg voor de aanvang terecht werd opgemerkt. Een bijzonder zware rol was er voor Aad Scholten, als Glen Howard, excellent door hem ver tolkt. Hij kreeg prima tegenspel van Annie Immerzeel als zijn echtgenote, Leny Willerrise als één van zijn mai- tresses, en van Ans v.d. Nieuwendijk als zijn schoonzuster. Een goed ge speelde bijrol was er van Cees in der Rieden als de auteur Sam Blaine, ter wijl ook de mindere bijrollen vertolkt door Hans Heuer en Loek Venker als politie-inspecteurs, en van Marian v. d. Zwet als dienstmeisje er mochten zijn. Het stuk dat het bijwonen alleszins waard is, gaat morgenavond weer bij „Cees Ineke" in reprise. LEIMUIDEN Met een afwisselend fraai ingerichte boerenkeuken, of „mooie kamer", als decor, heeft zater dagavond Lythemuthen het toneelstuk „De rauwe grond" opgevoerd. Ee hartstochtelijk gespeeld familiedram van A. van der Lugt. Meer dan ui zonderlijk heeft het publiek in d bomvolle Spantzaal dan ook kunne genieten van het voortreffelijke spel,||0 dat werd gebracht. Rollen, als Douwt Fopkens, vertolkt door Bert Mourits, lepe Damsma door Ton van Tol en Wiebe Fopkens door Cees v. d. Meer, werden zo .goed neergezet, dat zij ex tra het vermelden waard zijn. Lof ver dienen ook Clara v. Vliet-Lobke Damsma, Anita van Graas-Maike haar dochter, Corrie v. Harten-Stiene, Louis Zandvliet-Peer Diekma, Hans Vernooy- t Peit Fopkens en Sjaak Voortman-Kas- per Sietsma. Zij speelden allen met een geweldige inzet onder regie van Steef de Graaf. De gehele opvoering onderscheidde zich trouwens als zeer verzorgd. Gri me, kapsels, belichting, geluid en to neel, dit alles maakte deze toneela vond tot één, die zeer de moeitei waard was. Voor een gezellig samen zijn na afloop stond de groep Bouquets" garant. AARLANDERVEEN De muziekvereniging Door Sa menwerking Sterk, hield dit weekeinde onder grote be langstelling een muzikale avond. De drumband geassis teerd door de majorette's, be gonnen hun optreden met een wervelende show. Tijdens het tweede optreden van de drumband en de majorette's, ging het op de Zuid-Ameri kaanse toer; tijdens dit optre den werden o.a. de volgende nummers gespeeld: Mexico, Cha cha cha, het optreden werd besloten met de Barar- jan Mars. WARMOND De sportzaal Klim Op was zaterdagavond tot de laatste plaats bezet met mensen die met St. Matthias muzikaal afscheid namen van de winter. De afdeling harmo nie bracht een aantal bijzon der goed uitgevoerde muziek werken ten gehore zowel licht klassiek als populair. Hoogte punt vormde de uitvoering van Faust Ballet van Gounod. Als men op het gehoor af zou gaan zou men denken dat er veel meer dan 8 repetities no dig waren om tot deze perfec te uitvoering te komen. De minirettes waren zoals ge woonlijk hartveroverend en de drumband prima. De ma jorettes hadden enkele moei lijke ogenblikken toen de cre- pepapieren rokjes het bega- KORTWEG ven tijdens een show op de muziek Y.M.C.A. Het publiek vermaakte zich echter koste lijk, overigens werd de show keurig afgewerkt. SASSENHEIM —.De culturele avonden in het Rijnlands Ly ceum waren al in november uitverkocht. Vrijdag- én zater dagavond vonden de eerste twee avonden plaats. Het pro gramma droeg een sterk ge varieerd karakter: klassieke en pop-muziek, klassiek en jazzballet, volksdansen en de clamatie. Organisator en initi atiefnemer Leon Roest kan terugzien op twee uitstekende avonden waar de leerlingen van het Rijnlands Lyceum zich van hun beste kant heb ben laten zien. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Vrouwencafé te Alphen aan den Rijn organiseert mor genavond de thema-avond „De vrouw in de kunst of als kunst". Besproken zal onder meer worden de rol *lie de vrouw in de loop der jaren heeft - gespeeld in de kunst, vooral in de beeldende, en daarin altijd een geliefd on derwerp is geweest, meestal weergegeven vanuit een man- nenvisie, „Mannen die in hoofdzaak onze kunstgeschie denis hebben bepaald", zo te kent het Vrouwencafé hierbij aan. „riet zou al te gek zijn om hieruit te concluderen, dat vrouwen geen aanleg in deze richting zouden hebben", al-, dus het Vrouwencafé. Hoe vrouwen als producenten en consumenten van kunst ook hier hun rechten kunnen doen gelden wordt besproken vanaf 20.30 uur. Het café dat zoals gewoonlijk wordt gehou den in de accommodatie van Midas aan de Saffierstraat is geopend vanaf 20 uur. ZOETERWOUDE De jeugd van voetbalvereniging Meer burg is letterlijk in een nieuw jasje gestoken. Er zijn, op kosten van een aantal bedrij ven, 75 nieuwe trainings jacks aangeschaft. Zaterdag werden de jacks aan de elftallen uit gereikt. De Al ontving de jacks van slijter Hendriksen, de BI van de heer v.d. Krogt (vivo) en de Cl en Dl moch ten hun jacks van aannemer Pieterse in ontvangst nemen. Ook de B2 en C2 zullen jacks krijgen van respectievelijk het vleescentrum uit Leiderdorp en van A. J. van Mil. Het be stuur van Meerburg is bijzon der blij dat de jeugd nu een uniforme outfit heeft en is dan ook op zoek naar andere mensen of bedrijven die Meerburg een warm hart toe dragen en trainingsjacks voor. de overige elftallen willen be kostigen. Honderden belangstellenden hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de tentoonstel ling van de bloembindcursus Rijnsburg. 175 Cursisten on der wie beginners, gevorder-, den en fantasiecursisten maakten vrijdagavond hun examenstuk, waarna deze bloemstukken tot één grote expositie gemaakt werden in de plantenkas van de vei lingvereniging Flora. Om het zo gevarieerd mogelijk te maken waren de bloemstuk ken in verschillende ontwer pen verwerkt onder meer bij antiek, boerenantiek en land- bouwmaterialen en het jaar van het Kind en de winter sport. Leraar van deze bloembind cursus is- de hoofdarrangeur van het Rijnsburgse corso Herman v.d. Berg en lerares mevr. Wil Peppelenbos. HAZERSWOUDE Nadat enkele weken geleden Kulturele Raad werd geïn stalleerd, vindt vanavond de installatie van de Jeugdraad te Hazerswoude plaats. De wethouder voor welzijns-i zaken, A. M. Berlemon zal deze enig officeel vertoon tij dens een om acht uur 's avonds aanvangende bijeen- 1 komst in het gemeentehuis'" j verrichten. Het ligt in de be doeling dat uit de acht door de gemeenteraad benoemde leden een dagelijks bestuur wordt gekozen. De acht leden van de Kulturele Raad zijn: mevrouw L. C. van de Bos- van Hooidonk en de heren P. Bontebal, B. Elsman, G. J. A van Eijk, A. A. M. Huigens, G. Jansen, L. van Zijp en C. G. van Spronsen. RIJNSBURG De muziekve- I reniging Wilhelmina geeft j dinsdag 27 maart haar jaar- I lijks concert. De avond wordt gehouden in de Immanuël- kerk en begint om 20.00 uur. Aan deze avond werken mee het beroemde Katwijkse man nen- en jongenskoor de N oordzeezangers IN NOORD- EN ZUIDEINDE ROELOFARENDSVEEN Watersportvereniging voor Leimuiden LEIMUIDEN Zaterdagmiddag heeft in res taurant „De Peddelaar" bij de jachthaven „Het Princessepaviljoen" een bijeenkomst, plaatsgehad ter oprichting van een water sportvereniging in Leimuiden. Initiatiefnemers, de heren Van der Meulen Kunée, Postema, en De Zeeuw, hadden als start alle botenbezitters uit de jachthaven een uitnodiging gezonden, waarin hun plannen uit een waren gezet. Hun ideeën sloegen aan, want met minder dan 110 belangstellenden meldden zich als .aspirant-lid, waarvan er in beginsel 21 bereid waren een funktie in be-' stuur en/of commissie op zich te nemen. Begin mei zal de oprichtingsvergadering wor den gehouden met behandeling van statuten en planning van aktiviteiten. Ook zal de mo gelijkheid dan besproken worden andere zeil- liefhebbers, die hun vaarterrein op de West- einderplassen hebben, toe te laten als lid. AL&EMADE Naar aanleiding van de verschillende vragen die raadsle den hebben gesteld omtrent de aan te leggen riolering in het Noord- en Zuideinde van Roefofarendsveen, heeft het college van Ben W het vol gende geantwoord: De bewoners van het Noord- en Zuideinde krijgen een aansluitpunt op het rioolstelsel op een afstand van één meter (of korter) binnen de erfafscheiding. De kosten van de aansluiting vanaf de woning tot dit aansluitpunt komen voor reke ning van de eigenaar of de bewoner. Over de volgorde van aanleg is be kend dat allereerst het Noord- en Zuideinde worden aangesloten. Ook de Zuidhoek hoort hierbij, de Groen- woudsekade echter niet. In 1981/1982 hoopt men het Westeinde en de Lan- geweg te rioleren. Daarna volgen de Plantage en Nieuwe Wetering. Het staat nog niet vast of de wegen met verspreide lintbebouwing, zoals de Witte Singel, de Floraweg, Geestweg, Noordkade en Groenewoudsekade ook van een riolering worden voorzien. Door het ingenieursbureau Drexhage wordt bekeken of het mogelijk is het riool ongeveer een meter buiten het hart van de weg te leggen, zodat het verkeer tijdens de aanleg enigzins doorgang kan vinden. De suggestie van het raadslid Van Beek, om tijdens de aanleg de oude beschoeiing in het Noordeinde weg te breken zodat er een bredere weg verkregen wordt, zal niet opgevolgd worden. De kosten hiervan zouden erg hoog worden en bovendien zou een verbreding van de weg ten koste van de plantsoenstrook gaan, waardoor de lichtmasten en de bomen zouden moeten worden ver plaatst naar het trottoir. Ook het voorstel van de heer Kret, om tijdens de rioolaanleg tevens de kabel van de centrale radio- en televisieantenne aan te leggen, wordt niet gevolgd. Deze kabel zal namelijk in het trottoir wor den gelegd. Bovendien is nog niet be kend wanneer in Alkemade met de aanleg van kabeltelevisie wordt begon nen. MAANDAG 26 MAART 1979 PAGINA' LEIDERDORP Directeur J. van Vliet van Gemeentebedrijven slaat dinsdag 3 april om 15.30 uur de eerste paal voor de nieuwbouw in het Van Leeuwenpark. De onlangs afgeslo ten gesprekken met het ministerie van Volks huisvesting heeft tot een extra subsidie ge leid, waardoor de huren voor de twee-kamer woningen ongeveer 310,- en vier-kamerwonin- gen op 385 gulden gaan bedragen. Zonder deze subsidie zou de huur ongeveer 450 gul den zijn. In april wordt gestart met de bouw van 4- twee-kamerwoningen en 17-vierkamerwoniB gen. De oplevering van deze huizen wordt het voorjaar van 1980 verwacht. Aansluitem zullen de nog resterende oude woningen aai de Kastanjelaan worden gesloopt en vervan gen door 4-kamerwoningen. In de eerste fasi wordt meteen één vrije sector woning meege bouwd. De woningen in het Van Leeuwenpark ziji ontworpen door architect J. Frans uit Leider dorp en worden gebouwd in opdracht van dt Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp. LISSE Door het doorknip pen van het overbekende lint opende staatssecretaris K. de Jong van onderwijs, zaterdag de geheel vernieuwde en uit gebreide MVO-school aan de Achterweg te Lisse. De ope ning werd muzikaal begeleid door 25 leerlingen van de school die een passend ope ningslied zongen, terwijl de harmonie Canite Tuba voor nog meer muzikale klanken I zorgdroeg. De staatssecretaris memoreer- de in zjn openingswoord, dat in 1978 in totaal 1295 nieuwe schoollokalen in gebruik wer den genomen, alsmede 94 gy mnastieklokalen. Dat beteken de huisvesting voor zo'n 33.000 leerlingen. Bij deze uit breiding in Lisse gaat het niet om een nieuwbouw, maar om een school die geheel up tot date is gemaakt en belangrijk is uitgebreid. Deze uitbreiding omvat 8 praktijklokalen, 4 theorielokalen, 1 gymnastiek lokaal, een overblijf ruim te en een bibliotheek. De zogenaam de „kale" bouwkosten bedroe gen ruim 3 miljoen en met al lerhande andere bouwkosten komt het totale bedrag toch al gauw op de 4 miljoen, al dus de staatssecretaris. Uitgebreid ging de heer De Jong in op het bouwbeleid in zake scholen en schoollokalen en sneed daarbij onderwerpen aan als financiële moeilijkhe den, geboortebeperking en di verse andere facetten die bij een planning van belang zijn. Verandering in het onderwijs Garage in brand NOORDWIJKERHOUT De garage van een woning aan de Noordwijkerhoutse Heere- weg is in de vroege zaterdag morgenuren geheel uitge brand. Door oververhitting van de oliekachel die in de garage stond, brak de brand 's mor gens om 7 uur uit. In korte tijd stond het gebouwtje in lichterlaaie. Door het ingrij pen van de brandweer kon de woning voor erger behoed worden. is daar een van en de huidi ge, en/of te verwachten loka lenleegstand. Uitgebreid wor den de diverse onderdelen na D der onderzocht, teneinde tol een zo goed mogelijke scho. lenbouw te komen. De staatssecretaris sprak d{ wens uit dat het hem zou luk ken de produktie voor de ko mende jaren op hetzelfde pei te houden. Hij gelooft, dal vele schoolbesturen zich ovei korte of langere tijd (de reali- satie van de bezuinigingen M meegenomen) dan even geluk- kig kunnen prijzen als thans het schoolbestuur van Lisse Vervolgens werd de officiële handeling door de staatssecr* taris verricht en werd de ge heel verbouwde en uitgebrei de M.V.O. school officieel in gebruik genomen. Huren flats Colijnstraat voorlopig onaangetast KATWIJK De twee Katwijkse woningbouwverenigingen zullen voorlopig de huren van de flats aan de Colijnstraat onaangetast laten. Dit in afwachting van een beslissing van het ministerie over het verstrekken van een rijksbijdrage. Het ministerie heeft de rijksbijdrage toegekend aan de Kat wijkse Bouwvereniging. De huren van de flats zouden hier door verminderd kunnen worden. Een en ander kwam enkele weken geleden aan het licht door een beroep van een van de bewoners tegen een nieuwe huurverhoging. Het Katwijkse ge meentebestuur heeft laten weten, de huren van de flats, waar- van er een wordt beheerd door de Katwijkse Bouwvereniging en de andere twee door de vereniging De Brittenburg, op hetzelfde niveau te willen houden. Men wil dan ook gelijktijdig voor de flats een huurverlaging realiseren. Dit is echter afhan kelijk van het ministerie. Naar verwachting zal de beslissing voor 1 mei worden genomen. STAD/REGIO LEIDSE COURANT De antieke, mobiele spuitinrichting: een koopje TER AAR Voor waanzinnige ver zamelaars en garagehoudende pyro manen heeft de gemeente Ter Aar een koopje. Een dertig jaar oude brandweerauto met spuitinrichting en open manschappencabine. De Ford werd in 1948 door de gemeente Ter Aar gekocht en heeft tot 1971 haar diensten altijd geplichtsge- trouw verricht. Een zeer lange peri ode voor een brandweerauto, want de meeste wagens worden doorgaans niet langer dan 10 tot 15 jaar ge bruikt. Een reden dat de brandweer in Ter Aar niet langer van het spuitmonster gebruik wilde maken, was het feit dat er haast geen onderdelen meer verkrijgbaar waren. Het risico dat er iets kapot ging waarvoor geen nieuw meer te verkrijgen was, werd te groot. Daarom loopt de oude Ford ook nu nog puik. Hij heeft ook niet meer dan 6000 kilometer gelopen. Wel een oud beestje, maar nog niet versleten. Alles functioneert nog, zoals het altijd gedaan heeft. Omdat de Ter Aarse vrijwillige brandweer pas in 1966 over een ei gen brandweerkazerne beschikte, heeft de wagen met openmanschap- pencabine tot die tijd altijd gestald gestaan bij autobusonderneming NAL in Ter Aar. Toen de brandwee rauto een maand oud was, kreeg hij zijn eerste "vuurdoop". Vier dagen is hij aan het werk geweest bij een grote boerderijbrand, die de boederij van boer Verduin aan de Langeraar- seweg in Ter Aar helemaal in de as legde. Mede door het vele spuitwerk van de Ford kon het woonhuis ge spaard blijven. Sinds die dag is het een af en aan rijden geweest naar vooral hooibranden in de streek. Belangstellenden voor dit voertuig, kunnen schriftelijk een bod indienen bij burgemeester en wethouders van Ter Aar, Postbus 1, 2460 AA in Ter Aar. De brandweerauto wordt aan de hoogste bieder verkocht. De ge meente heeft inmiddels al wat brie ven gekregen maar zwijgt vooralsnog in alle talen over de geboden bedra gen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4