Geroutineerd Foreholte verslaat Hellas: 12-5 Gemini/K in problemen terug in ereklasse poggenpohl keukens/ba» EE22ZE AVANTI LOOPT PUNT UIT OP MIDSTARS helpt u kiezen Nationale titels Sant Holswilder en Ton de Groot JEUGDRECORDS DIO DEGENAARS LEIDSE COURANT MAANDAG 26 MAART 1979 PAGINA Tafeltennis (Van onze volleybalmedewer ker) LEIDEN Het was opnieuw een tamelijk treurig weekeinde voor het volleybal in de Leldse regio. Met uitzondering van de dames van Gemini Kangeroes, wist geen enkele „Leidse" ver tegenwoordiger tot winst te ko men. De heren van Gemini K. verloren thuis kansloos met 0— 3 van Animo. Gemini-2 ging met dezelfde cijfers tenonder tegen Thor. Ook Donar wist te gen Wlm v. Zwol JC geen en kele set te pakken. Bij de da mes bleef Gemini VC Rooy de baas met 1—3. Leython werd met 3—0 weggespeeld door Katapult, terwijl Intermed/Novo met 3—1 geklopt werd door Radius-2. Geminl-2 moest met 1—3 de eer aan Die Raeckse laten. Voor de heren van Gemini Kan geroes is het eerste divisie schap aardig op de tocht ko men te staan door de 03 ne derlaag tegen het Apeldoornse Animo. De Voorschotenaren wa ren volledig terecht niet erg te vreden over de eigen prestatie. Gemini speelde uitermate zwak en werd door Animo via 715. 815 en 13—15 dan ook naar een ruime 0—3 nederlaag ge speeld. Donar ging in het duel tegen „Wirn van Zwol aardig van start. V§n Zwol verdedigde zwak en kwam al snel op een 0—7 ach terstand De verdediging van de ploeg uit Oudewater ging echter beter draaien en de stand werd 10—10. Donar kwam opnieuw op voorsprong (10—13), maar zoals zo vaak, waren de Meren- wijkbewoners ook nu niet bij machte het karwei af te ronden. Van Zwol pakte alsnog deze set (15—13) en had vervolgens geen kind meer aan een gedesillusio neerd Donar: 15—4 en 15—9 De reserves van Gemini Kange roes kwamen in het duel tegen het bezoekende Thor bedroe vend slecht voor de dag. On danks de 0—3 nederlaag (7—15, 6—15 en 12—15) bezetten de Voorschotenaren nog steeds de positie op de ranglijst Bij de dames heeft Gemini Kangeroes nog steeds kans op promotie naar de eredivisie. Ge- mini reisde naar Venray en ver sloeg aldaar VC Rooy met 1—3 in een weinig opwindend duel. Het eerste bedrijf ging ruim naar Gemini (6—15). waarna de rollen volledig werden omge draaid. De tweede set ging naar VC Rooy (15—5). waarna in de derde set de partijen gelijk op gingen tot 1313. Toen Gemini deze set, via enkele prikballen, alsnog binnensleepte (13—15), was de vierde spelperiode geen probleem meer voor de formatie uit Voorschoten: 415. Leython zag de degradatie ang stig dichtbij komen. De voorbe reiding voor het duel tegen Ka tapult verliep nogal chaotisch, hetgeen z'n uitwerking niet mis te. Leython stond al snel met 9—0 achter en slaagde er niet meer in uit de malaise te ko men. Via 158, 1512 en 15— 9 werd Leython met 30 versla gen. Radius-2 en Intermed/Novo speelden een partij camping vol leybal tweede divisie-nivo on waardig. De spanning van het te moeten winnen was te groot voor Novo, hetgeen duidelijk zijn weerslag had op het spel van de Noordwijkse dames, dius was nog de minst slee en won via 15—13, 1315, 1 10 en 16—14 dan ook tere met 31 Gemini Kangeroes-2 is met l thon de tweede kandidaat v degradatie naar de derde sie. De Voorschotense dai werken erg hard, maar zo aanvallend als verdedigend k< er bijzonder weinig uit. Het breken van een echte afma ster in de aanval bleek ook weer funest te zijn voor de matie uit Voorschoten. Die m ekse wist weliswaar ook nau lijks te imponeren, maar pa inc wel vi 7-15, 15-13, 13-15 10—15 de 1-3 winst. n<fel n enr weer zal vertegenwoordigen. Sjoerd Meyer (13), Patrick Swier (15) en Frits Kantebeen (18) zullen- echter hun handen vol krijgen om zich te handha ven. Een strijd die op het ogenblik Avanti aan het voeren Is. Dit weekeinde behaalden zij In het dubbele programma twee punten en naaste concur^ rent Midstars één punt zodat Avanti nu één punt voorstaat In de kampioenswedstrijd voor Scylla tegen het geroutineerde Tafeltennishuis viel de beslissing al voor de pauze. Sjoerd Meyer bracht in de openingspartij en in de beste wedstrijd van dé avond het Tafeltennishuis op een 1—0 achterstand door de beste tegenstander, Sang Ajang, de baas te blijven. Ook het dub bel was een onzekere wedstrijd doch werd een Scylla-zege, zo dat het bij de rust, omdat Frits Kantebeen en Patrick Swier ie der eenmaal het onderspit had den gedolven. 3—2 in het voor deel van de Leidenaars was. Na de pauze was er geen vuiltje meer aan de lucht, en waren vooral de overwinningen van Meyer van een goed gehalte: 8—2 en Scylla kampioen. Dat handhaven voor dit jeugdige team niet makkelijk zal zijn, be wijst de strijd die Avanti moet leveren voor behoud van haar ereklasse-status. Zaterdag be Scylla keert terug in de ereklasse. V.l.n.r.: Sjoerd Meyer, Patrick Swier, Frits Kantebeen en coach Theo Bakker poseren. wees Ronald Rijsdorp dat hij getraind een zeer geduchte te genstander is. International Jaap van Spanje onder andere moest er aan geloven met 21—14 en 21—6! Voor Bettine Vriesekoop vormden de spelers van de Ve- luwe echter een onoverkomelijke hindernis: door hun lastige blokspel kwam de vedette niet tot winst. Omdat ook Theo Lou-, wers geen vuist kon maken werd het 3—7. Heel water beter ging het de Hazerswoudse erek- lasser zondag. Het Hooge Huys werd deze keer met 64 terug gewezen, eenzelfde uitslag als vorige keer, maar nu aan posi tieve zijde. Theo Louwers had een van zijn betere dagen en was zelfs maar ternauwernood (20—22) in de derde game) on derlegen aan Trevor Taylor. Hij won van Bert Schoofs en Keny- on, evenals Vriesekoop en Rijs dorp. Daar echter concurrent Midstars een punt behaalde is men in het Avanti-kamp nog niet veilig. De kansen liggen in ieder geval nog in eigen hand. Docos had geen enkele moeite met Seine Meubelen: 8—2. Ed van der Berg verbeet zijn bles sure uitstekend en maakte, met Paul Bakker geen enkele fout. Ed Fallaux en het dubbel „ga ven" de tegenstander de eer. Bij Scylla was de kampioens vreugde dubbel door winst van zowel team 2 als 3. Het tweede namelijk kan door de winst op Irene makkelijker adem halen, terwijl team 3 kampioen werd. Wibo van Gennip bleef tegen Irene weer eens driemaal over eind. Sjaak van Veen deed het eenmaal minder en Theo Bakker tenslotte zorgde voor het beslis sende zesde puot in de wed strijd Scylla 2Irene. Tegen Sal to Lingerie 2 maakten Peter van Schie en het dubbel de enige foutjes, zodat Rob Regeer en Fred van der Zeeuw hun kampi oensfeest ongeslagen konden vieren. Heel wat minder blij zal Avanti 2 zijn. In de derby tegen Scylla 4 namelijk verspeelden de Ha- zerswoudenaren de koppositie tegen het laaggeplaatste Scylla. De Leidenaren bewezen de stel ling dat de bal rond was en versloepen voornamelijk door een flinke portie vechtlust de kampioens pretendent (af) met maar liefst 100. Door dit on verwachte resultaat is Mlzu opeens in degradatiezorgen ge komen. Met nog een veel zwaarder programma voor de boeg staan de Oegstgeestenaren nog maar een punt voor op Scylla. Dit weekeinde kwamen Friso Reitsma, Thomas van Nes (ieder 1x) en Jaap Polak er te gen Polec net niet aan te pas: 3—7. Bij de overgangsklassers ver sloeg Scylla 5 Avanti 3 en wordt zodoende kampioen. In deze belangrijke wedstrijd voor beide teams was Erik Noest matchwinnaar met zijn hattrick. Jaap Azier en het dubbel zorg den er voor dat de nul van Rini Hansen geen nadelige gevolgen had. Treffers hield een theoreti sche kans op promotie. De Ve- ners waren deze week te sterk voor Middelburg Zuid 2 dat de terugreis kon aanvaarden met een 7—3 nederlaag. Sjaak van Ruiten herstelde zich door fraai ongeslagen te blijven. Overige uitslagen: Mlzu 2—Tem po Team 4 7—3; Quick'32Do- cos 2 64; Docos 3Victoria I 8—2; Treffers 2—The Victory 3 8-2. DAMES Sandra de Kruiff, die het rustiger aandoet in verband het overladen programma het wereldkampioenschap in rea, won tegen Tempo Team leen van Sonja van Weelde - Stephien van Gennip bepai^ de eindstand op 37 door halve van Weelden ook Willienu' de baas te blijven. Liesbeth Es bleef met lege handen Amsterdam. Zondag hadden ^erk Leidse dames geen enl reff( moeite met Koningslust: 7 De dames van Avanti, die ge week reeds het kampid f schap behaalden hadden na deze week geen enkel nteddeii den met de tegenstander. H(ior' horst werd met 8—2 van de g_ geveegd. Overige uitslag Scylla 2Middelburg Zuid 9. Docos—Avanti 2 1—9; 1Vr forsASV68 37. den Pi (Van onze tafeltennismedewer- ker) Leiden Door vrij simpel het Tafeltennishuis uit Amsterdam te verslaan, is Scylla met zes tien punten uit acht wedstrijden kampioen geworden. Dit bete kent dat volgend jaar het jong- Het damesteam van Avanti dat na een half jaar afwezigheid op nieuw in de hoogste klasse zal gaan uitkomen. Gudi van Griethui zen, Monique en Brigitte Kooter (v.l.n.r.) werden ongeslagen kam pioen. ste team dat ooit ereklasse heeft gespeeld, Scylla na een afwezigheid van enkele jaren (Van onze handbalmede werker) LEIDEN De matige weersomstandigheden bemoeilijkten de start van het tweede gedeelte van de veldcompetltle. Vooral de harde wind speelde de meeste ploe gen duidelijk parten. Van goed handbal kon dan ook bijna geen sprake zijn. De topteams uit de Leidse regio de- den het overigens meer dan redelijk. Planten- hoek/Foreholte zegevier- de in de landelijke eer- ste klasse ruim (12—S) over het teleurstellende Hellas. In de tweede klasse waren er over- winningen weggelegd voor HVS en Oase, ree- pectievelijk tegen Venlo (Van onze sportredactie) LEIDEN Sam Holswilder en Ton de Groot hebben beslag gelegd op de nationale titels gewichtheffen tweede klasse In het midzwaargewicht en het au- perzwaargewichL De deelne mende ploeg van de Leidse Krachtsportvereniging De Spar taan behaalde verder nog twee tweede plaatsen en twee derde (3—9) en de reserves van Hercules (7—5). Northa moest met een verdienstelijke 5—8 ne derlaag genoegen ne men tegen het sterke Haagse Animo. Hoewel Foreholte duidelijk de betere ploeg was, kon het zich in de eerste rond gang. mede door de harde tegenwind niet losspelen van het Haagse Hellas. Tegen de verhouding in werd zodoen de met een 4—4 stand ge rust. Na de veldwisseling was het echter gedaan met het jonge Haagse team. Fo reholte schroefde het tempo omhoog en binnen de kort ste keren werd Hellas, dat merkbaar routine te kort kwam, op grote achterstand gespeeld. Via de tussenstan den 54, 9—4 en 105 trok Foreholte uiteindelijk met 12—5 aan het langste eind. Hannie Boskamp, voor plaatsen. Dio Degenaars verbe terde twee Nederlandse Jeug- drecords. Hij bracht het ge wicht bij het stoten op 101 kilo en het totaal voor trekken en stoten op 176 kilo. Vedergewicht Degenaars. zeven tien jaar oud, legde hierdoor te vens beslag op het zilver in zijn gewichtsklasse. Zwaargewicht Peet van Amsterdam leverde al succesvol vanuit de twee de lijn. had met zeven tref fers een belangrijk aandeel in de Voorhoutse score. De overige doelpunten kwamen op naam van Leny van Beek 2x, Karin Zonneveld, Mariët- te Siera en Elly Hoek. Nel Geerlings, anders ook goed voor een aantal treffers, kampte met een enkelblessu re en werd daarom door echtgenoot/coach Wim Geer lings zoveel mogelijk „ge spaard". Het Stompwijkse HVS kende weinig pardon met Velo uit Wa teringen. De ploeg van trainer- /coach Jan Mackaay was zeker een klasse beter en dat was aan het spel dan ook duidelijk te merken. Na een hoopgevend begin (1—1) zakte de Watering- se ploeg ver terug en kwam in feite niet meer tot een normale aanval. Men legde het accent op de verdediging om in ieder geval de schade zoveel moge lijk te beperken. Ondanks de eenzelfde prestatie. Middenge wicht Peter Keijzer werd derde evenals Willem van Putten bij de lichtzwaargewichten. Johan van Haarlem, Adri Bentvelzen en Joop Marijt eindigden als vierde. De prestatie van Marijt zou in het lichtgewicht goed zijn ge weest voor zilver, maar Marijt was nat te zwaar. Hen Boom en Len Zwaan eindigden in het straffe Wateringse defensie drukte HVS door naar een 2—6 ruststand. In de tweede helft deden de Stompwijksen het wat kalmer aan, maar Velo weiger de (of was niet in staat) daar van te profiteren. Onbedreigd zegevierde HVS tenslotte met 3—9. Voor de treffers zorgden: Ank van de Bosch 4x, Cobia Goemans 2x, Leny van de Bosch, Sjanie Waayer en Ans Luiten. OASE leek in de eerste helft tegen het tweede team van Hercules op een grote overwin ning af te stevenen. Met schijn baar gemak werden de Rijswijk- sen naar een 4—0 ruststand gespeeld. In de beginfase van de tweede helft ging het tech nisch betere OASE echter on nodig in de fout (veel balver lies) met het gevolg dat het „kansloze" Hercules verrassend op gelijke hoogte kwam, 4—4. OASE herstelde ziph sterk en ondanks te krachtdadig ingrij pen van Rijswijkse zijde drukte middengewicht op een gedeelde vierde plek Individuele uitslagen: Sam Hols wilder 95 kilo trekken, 130 kilo stoten; Ton de Groot 80, 105; Dio Degens 75, 100; Peet van Amsterdam 87 1/2, 117 1/2; Pe ter Keijzer 85. 110; Willem van Putten 80, 110; Johan van Haar lem 45, 60; Adrie Bentvelzen 65, 80; Joop Marijt 77 1/2, 107 1/2; Handbal de ploeg uit Alkemade verdiend door naar een 7—5 zege. Voor OASE scoorden: Helma van der Geest 3x, Corrie Weening 2x, Margret Brugman en Gonny van der Geest Met Thea ter Heide weer in de gelederen (doch zonder Leidy Vink, die het bij Northa voor gezien houdt) speelde Northa tegen het sterke Animo een aantrekkelijke wedstrijd. Voor rust hadden de Haagse dames weliswaar het beste van het spel (ruststand 2—4 in het voordeel van Animo), maar na de veldwisseling trok het „her boren" Northa het spel duide lijk naar zich toe. Bij 56 leek de Haagse ploeg te wankelen. Northa had in die fase echter de pech dat een aantal „zeke re" doelpunten toch nog door het houtwerk werden gekeerd, waardoor de zeker verdiende Hen Boom 70, 95; Len Zwaan 721/2.921/2. Uchtzwaargewicht Jan Nieuw- poort is uitverkoren voor de nationale ploeg die deel zal nemen aan de wereldjeugdkam pioenschappen in Hongarije. Nieuwpoort. die volgende week 16 jaar wordt verdiende deze selectie met de resultaten, die hij in onderlinge jeugdwedstrij den bij De Spartaan boekte. Daarbij kreeg hij bij het trekken 97 1/2 kilo en bij het stoten 105 1/2 kilo omhoog. Dio Dege naars is als reserve geselec teerd. gelijkmaker uitbleek. Animo had 'in de slotfase de langste adem en zegevierde geflatteerd met 58. Miriam Spierenburg ver richtte in het Noordwijkerhoutse doel wonderen, zij stopte onder meer een drietal strafworpen. De Northa-treffers kwamen op naam van: Nelleke de Jong 3x, Anneke van Rijn en Marian van de Berg. Evenals in de zaal was MMO ook nu weer sterker dan HEC. De Hoogmadese dames draai den een veel hoger tempo dan hun Haagse opponenten, die het ook op het punt van de schotvaardigheid duidelijk moesten afleggen. Bij rust had den José Elstgeest c.s. al een 63 voorsprong genomen. In de tweede helft werd de voor sprong bekwaam vastgehouden. De Haagsen moesten uiteinde lijk met een 9—6 nederlaag ge noegen nemen. Voor de Hoog madese score waren verant woordelijk: Elly van Leeuwen 4x, Conny Elstgeest 2x, Adrle van der Meer, Helma Volwater en Coby Wolvérs. Olga/Satumus stelde teleur te gen de reserves van Hermes. De eerste rondgang werd nog afgesloten met een positieve stand voor de Leidse ploeg (3—4). Na rust echter ging de conditie een woordje meespre ken en daarin schoot Saturnus hopeloos te kort. Het was wel tekenend dat de Leidse dames in de tweede rondgang in het geheel niet meer tot scoren kwamen. Hermes evenwel voeg de nog vier treffers aan zijn to taal toe. waardoor een 7—4 eindstand werd bereikt. Moni que Plouvier 3x en Marion Blansjaar zorgden voor de Lei den treffers. HEREN Tegen het Wateringse Velo speelde HW70 een slechte wedstrijd. Zowel aanvallend als verdedigend kwamen de Voor schotenaren niet best uit de verf. Velo daarentegen deed alle moeite om er tenminste nog iets van te;maken. De S- overwinning was dan ook diend. Bij rust hadden de teringers al een 5—3 vt sprong. Olga/Saturnus versterkte koppositie in de afdeling ee klasse, middels een ruime 12 zege op de reserves Hercules. Voor de Rijswijl was er tegen dit oppermach Saturnus weinig eer te behalei i Zonder Hans Elstgeest en Bank had MMO alle moeite 1 het bepaald niet groots spe de tweede team van Kv Sport. Lange tijd heeft het naar uitgezien dat het duel een puntendeling zou uitlo| Pas in de laatste seconde haalde MMO de volle w dankzij een door Gerard tgeest (in dit treffen goed vijf doelpunten) koelbloedig nomen strafworp. In het streekduel tussen Wassenaarse Olympia en Noordwijkse MSV tensli werden de punten broedt gedeeld, 15—15. NOT Leid ADVERTENTIE b.v Gebr. Rollf's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071 «92!^

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20