Overwicht Quick Boys „slechts" goed voor halve winst J na 2-1 zege op 0egstgeest: KRV steviger op eerste plaats 81% 81% 81% Rijnsburgse Boys koploper af terug"-! sc lisse wijst hazersw.bo Counterend Noordwijk gevaarlijker in derby: 1-1 Tennisbal DeMunnik officieel geopend SPAAR- DEPOSITO'S 8% LEIDSE SPAARBANK SPOHTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 MAART 1979 PAGIN Verbeten duel tussen doelpuntenmaker Freek Rienks en Noordwijks laatste man Hans Plaatzer die de bal met gestrekt been probeert te bereiken. NOORDWIJK Uiteindelijk hadden Noordwijk en Quick Boys wel vrede met het 1—1 gelijkspel. De Noordwijkers we ren blij dat een voortdurend overwicht van tegenstander Quick Boys niet werd uitge drukt in meer dan dat ene doelpunt De Katwljkse ploeg mocht zich gelukkig prijzen dat die schaars voorkomende maar erg gevaarlijke Noordwljkse uit vallen niet meer rendement op leverden. De meest bizarre si tuatie voor het doel van doel man Theo Guyt deed zich voor na zo'n counter van Noordwijk. Met nog een kwartier te spelen snelde Rob Suttorp langs de zijlijn, zette voor en Gerard Tio kopte de bal tegen de binnen kant van de paal. Ruud Brörlng en verdedigers Herman van Trlcht en Hans van Duyn trachtten het terugspringende leer te bereiken. Van Trlcht haalde uit maar schoot de bal tegen medespeler Van Duyn. De bal ging richting doel, maar bleef boven de lijn hangen. Uit eindelijk bracht Guy redding door het leer over de achterlijn te tikken. Het was een doelworsteling waarvan trainer Arie Lagendijk zei dat die niet te filmen was. Zijn collega John Eelman ont lokte het de opmerking dat zo'n bal er bij Noordwijk natuurlijk wel in was gegaan. Maar een overwinning zou voor Noordwijk toch wel een beetje te veel van het goede zijn geweest. Daar voor was de Katwijkse over macht te groot geweest. Vol gens opdracht van Lagendijk speelde Quick Boys zaterdag erg aanvallend: „We zijn naar Noordwijk gekomen met de be doeling twee punten mee naar huis te nemen". Lagendijk han teerde de volgende tactiek. Via combinaties de bal op de vleu gel krijgen en met voorzetten gevaar stichten: „Noordwijk is kwetsbaar in de lucht en daar om wilde ik dit duel met onze lengte beslissen", aldus Lagen dijk. Het was een spelwijze met een paar nadelen. Erg gevaarlijk werd Quick Boys niet in de lucht. Frans van der Veen had spits Jaap Hoek goed onder controle. Door het offensieve voetbal van Quick Boys vielen er af en toe gaten in de verde- EERSTE KLASSE dit Gerard Tio's wanhoop in beeld. De Noordwijker heeft zojuist een dot van e6n kans gemist. De stand bleef 1—1. diging. Verdedigingsfouten waar Noordwijk echter niet van profi leerde. Al na twaalf minuten viel het eerste doelpunt. Uit een vrije trap van Jaap Plug bereikte de bal John van Dijk die het leer schitterend achter Theo Guyt schoot. Een voorsprong die maar van korte duur zou zijn. Vijf minuten later kwam Quick Boys op gelijke hoogte. Jaap Heerikhuizen zette van rechts voor en Freek Rienks kopte on gehinderd in. Een solo van Hans van Duyn besloten met een erg hard schot dwong doel man Dick Dordtmundt even later tot een knappe redding. In de slotfase van de eerste helft verzuimde Noordwijk af stand te nemen. Quick Boys volhardde in zijn aanvallende activitieten en bood de tegen stander alle gelegenheid tot het plaatsen van gevaarlijke tegen zetten.' Een actie van Rob Sut torp, eindelijk eens voorbij zijn bewaker Herman van Tricht, leidde de eerste kans in. Sut torp gaf de bal voor, Hans Westgeest nam het leer mee en liep alleen op Guyt af. Goed uit lopen van Guyt voorkwam een zeker lijkend Noordwijks doel punt. Nog geen minuut later weer een fraaie kans voor Noordwijk. Ditmaal was het voorbereidende werk van West geest. Uit zijn voorzet tikte Guyt de bal voor de voeten van Ge rard Tio, zaterdag actie! middenvelder, die in plaatj I te scoren het leer naas) doel schoot. Beide teams begonnen de de helft met een nieuwe 5 Jan Willem Bogers verving van Kesteren en Dirk I kwam in de plaats van Wir 1 der Plas. Van Kesteren h de rust last van duizeling m Van der Plas werd gew omdat hij een zwakke si vormde in de Katwijkse ve ging. Lagendijk: „Wim he« ven goede partijen op r speeld maar vandaag zi duidelijk niet in de weds a Quick Boys zette ook na het offensief voort. Dordtif j had de grootste moeit me schot van Teun van der P Hans van Duyn en Freek f misten het Noordwijkse do nauwemood. Maar langz hand luwde de Katwijkse i Die aanvallende tactiek ha (fie veel krachten gekost. En nog werd Quick Boys me achterstand geconfron j,a' Maar in de scrimmage dii jQl stond na Tio's kopbal 0 paal was Quick Boys de gelukkige ploeg. He John Eelman was ook na i sin op zoek naar de reden wi en Noordwijk de laatste tijd 2 tre rustig speelt: „Vandaag h en Gerard Tio naar het midd< ge gehaald en Hans Plaatze dri laatste man laten opereren De schien dat de rust nu set gaat keren. Het gaat all dei nog te gehaast, we zijn mqgoi teel niet bij machte de zijMu plekken van de tegnstani er ontdekken. Onze basis wat jag werken". En over de sped me van Quick Boys: Quick Da; speelde veel te omzichtig, Scl daarom nauwelijks verrass dei die aanvallen. Onze aan gei waren veel verrassender, ogi gendijk: „Logisch dat Noo af kansen kreeg. Dat lag hel ge< aan onze speelwijze. Speelde: aanvallend als wij vandaa ker moet je wel risico's nemen." pra KEES VAN HE lijk (Van onze sportredactie) LEIDERDORP Burge meester Ten Haver ver richte afgelopen zaterdag de officiële opening van het vernieuwde en uitge breide tenniscomplex De Munnik. Door een aantal linten weg te knippen, die een symbolische af scheiding tussen het oude en het nieuwe deel vormden, verschafte hij zich toegang tot de ten- nishal. De eerste burger van Leiderdorp toonde zich verheugd over deze nieuwe aanwinst van zijn gemeente en uitte zijn blijdschap, dat plannen om een opblaashal aan te schaffen indertijd niet doorzijn gegaan. Ook Ton Jutte, voorzitter van de Stichting Tennishal De Munnik, Burgemeester ten Have knipte zich een weg naar het nieuwe gedeelte van het tenniscomplex. die de hal heeft gebouwd en nu exploiteert, was een verheugd mens. Hij was blij, dat de vere niging negen jaar geleden het initiatief had genomen en was van mening, dat de gemeente hier ook blij mee mocht zijn. De hal. die 1.300.000:heeft ge kost voorziet in een grote be hoefte, hetgeen blijkt uit een bezettingsgraad van 90% gedu rende dit eerste seizoen. On danks een klein exploitatiever lies hoeft er dan ook geen be roep op de gemeentegarantie te worden gedaan. De architect Lelieveld ging in op de tijd, die het tot stand ko men van een dergelijk complex kost. Negen jaar geleden ont stonden de eerste plannen. Twee jaar had de voorbereiding op papier gekost, terwijl voor de bouw zelf slechts negentig dagen nodig waren. Als laatste spreker bedankte 8ert Klaasen, voorzitter van De Munnik, allen die zich voor de uitbreiding van het complex hadden ingespannen. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling Leiden zaterdag heeft koploper KRV zich stevi ger op de eerste plaats van de ranglijst genes teld door een 2—1 over winning op concurrent Oegstgeest Runner-up Lelden kwam veel tekort tegen het laaggeklas seerde Kagia. Het werd 2—2. GWS won eenvou dig van Woubrugge (2— 0) en Valken '68 pakte vlak voor tijd tegen Ba rnardus twee p'unten (1— 2). Abbenes en TAW tenslotte, deelden de punten (33). Het Katwijkse KRV heeft minder techniek in huis dan Oegst- geest Zij moet het dan ook meer hebben van werken dan van uitgebalanceerd tikwerk. Zij zijn hiermee wél aan de leiding van de eerste klasse gekomen enige tijd geleden en verstevig den deze positie door achtervol ger Oegstgeest met 2—1 terug te wijzen. Oegstgeest, dat zeer behoorlijk zaalvoetbal speelt, tracht de voor zaalvoetbal typi sche speelwijze ook op het veld neer te leggen, maar op het gras is meer nodig dan alleen techniek. Oegstgeest was aan vankelijk wel beter, maar zag een afstandschot van Gerard van Beelen voor 1—0 voor KRV zorgen. Oegstgeest verhevigde de pressie en KRV's beste man Frans Houwer kopte na een cor ner in eigen doel (11). Vrij spoedig daarna echter kwam KRV weer op voorsprong door Johan Ouwehand. (2—1). Dit brak de moraal van Oegstgeest en hoewel de aanvallen op het KRV-doel niet afnamen, was wel de overtuiging uit die aanvallen verdwenen. De eindstand werd derhalve 2—1 voor KRV. Zowel GWS als Woubrugge speelde een matige partij voet bal. GWS was iets beter en drukte dit betere spel uit in twee doelpunten. De eerste was van Martin van Laarhoven (10) en de tweede van middenvelder en uitblinker Piet Knetsch (2— 0). Leiden mocht achteraf nog van geluk spreken, toen na afloop bleek dat één van de staartploe- gen Kagla nog met 2—2 naar huis moest gaan. Kagia wad na melijk de beste ploeg. Met name Herman Brouwer diende zich aan. Hij scoorde tweemaal voordat Leiden iets terug kon doen. Eerst na enig geharrewar bij een corner en vlak voor tijd nog eens via Ton Boehmer. Uit slag 2—2. Zowel Bernardus als Valken '68 lieten zich niet van hun beste kant zien in hun onderlinge wedstrijd. Het was een wedstrijd ZATERDAG AFDELING die geklassificeerd kon worden van matigjes tot bijzonder slecht. Valken '68 trok aan het langste eind door Arie Jonker en Ab. van der Mey en ver grootte hierdoor de problemen bij Bernardus (1—2). Abbenes was tegen TAW een gelukkige ploeg. Al in de eerste minuut kon Jan Harteveld voor 1—0 zorgen na goed stoorwerk. TAW kwam echter snel terug. 1*>1 door Theo Rosenberg. Die zelfde Theo Rosenberg scoorde nog tweemaal, maar één doel punt hiervan was in eigen doel. Vooral het laatste doelpunt kwam erg ongelegen uit voor de Ter Aarders, want Anton Se- vaas had ook al een keer de bal in eigen doel getikt. Geluk kig voor TAW maakte Dik van Veen nog een normaal doel punt, zodat na enig rekenwerk de stand gelijk bleek te zijn (3-3). In de tweede fclasse zaterdag toonde SJZ zich een waardig koploper. Het sterke WSB on dervond dit met een verlies van 2—1. Meeit>urg, MVKV, At- phia en Kickers '69 wonnen van respectievelijk HVZ (5—1), Unitas (2—3), LSW '70 (1—3) en VNL(05). v<*nst1 doe SJZ is de winterstop goed gekomen. De doorgezette ning heeft verhinderd dat terugval ontstond in de p (e_ tiecurve. WSB probeerde^ van alles om het niet doen zijn. maar faalde inn opzet. Het werd 2—1 Zoeterwoudenaars. Unitas speelde leuk MKW, maar net niet leuïjj noeg om te kunneh wi 4 Hiervoor waren de Valke gers te geroutineerd. Het op de Boshuizerkade uitein 3—2 voor de bezoekers, 4 hierdoor de aansluiting i kop niet verloren. LSW 70 zag haar voo Wouter Bos in het huwelij den. Het ging wel ten kost L het spel. Alphia profiteerde van zoals het betaamt ei haalde een gedegen 13 winning. VNL bood de eerste dertii nuten hevig verzet tegen kers '69, maar gaf de daarna op. Rob Spaargaref Kickers '69 bewees zijn faa goaltjesdief en scoorde liefst vijf maal. Dit betel een 05 overwinning. Meerburg won nog niet eenvoudig van HVZ als de stand van 5—1 doet vermo; De kansen die benut zijn op één hand te tel zijn van Kees Hagenaars Cock Zwaan, Barry de B< René van Velzen. Eindstan 1. Utn minimum inleg fl.000,- voor 2 jaar vast voor 3 jaar vast voor 4 jaar vast voor 5 jaar vast *dccl uitmakend van de Nutsspaarbank tc's-Cravcnhagc (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys Is door het 0—0 gelijkspel bij Rijsoord zijn koppositie kwijt Lisser Boys verloor op eigen terrein van Nieuw Lekkerland: 3—5. Katwijk en Ter Leede deelden de punten met Jodan Boys en Spirit Koudekerk be haalde bij DSO een 2—1 zege. ARC deelde met Unicum (1—1) evenals Sizo, dat bij Vlug en Vaardig deed (2—2). Sc Llsse won de derby tegen Hazers- woudse Boys met 3—1. Rand stad Sport snoepte KMD een punt af. .Rijnsburgse Boys vertoeft In een diep dal. Door het derde achtereenvolgende gelijkspel werd nu ook de koppositie ver speeld. Toonden de Rijnsbur gers de vorige week nog inzet, nu ontbrak de werklust geheel. Slechts Kees Star en laatste man Hennie de Klerk haalden een ruime voldoende. De overi gen waren meer met zichzelf bezig, dan met het spel. Tegen over de enkele kansen, die Rijs oord zich schiep, konden de Boys nauwelijks mogelijkheden op een doelpunt stellen. De Rijnsburgse elf mocht dan ook uiteindelijk het meest tevreden met de puntendeling zijn. Hoewel iedereen eigenlijk wacht te op de gelijkmaker van Usser Boys, scoorde tenslotte vijf mi nuten voor het einde Nieuw Lekkerland het beslissende doel punt. Nadat René Griffioen de Lisser ploeg al na zes minuten aan de leiding had gebracht, sloeg een beter Nieuw Lekker land hard terug. Regelmatig werd de stand naar 41 getild, hetgeen halverwege de tweede helft gebeurt was. Vervolgens namen de Boys het initiatief over en kwamen via treffers van Ed Langereis en Piet Boot na derbij. Bij een uitval bracht Ge orge den Boef de bezoekers echter weer in veiligheid: 3—5. Lisser Boys en trainer Harry van der Horst hebben het éénjarige contract niet verlengd. In een matige wedstrijd maakte hekkesluiter Katwijk het hoog genoteerde Jodan Boys één punt afhandig. De beslissing viel in het laatste kwartier. Jodan Boys verzoende zich met een 0—0 uitslag en groef zich in. Via een snelle uitbraak werd echter toch de score geopend. Katwijk viel nog nadrukkelijker aan en had twee minuten voor het laatste fluitsignaal succes. Stef Groeneweg mocht een strafschop nemen, schoot tegen de lat, maar Wim Guyt was at tent ter plekke om het leer als nog in het doel te deponeren: 1—1. Het duel tussen de middenmo ters Ter Leede en Spirit werd kort na rust binnen vijf minuten beslist. Ter Leede nam de lei ding. Jan Schoen schoot de bal uit een vrije trap lanot het muurtje. Doelman Visser stopte de inzet in eerste instantie, maar was kansloos op het schot van Piet ter Heide. Even later bracht Ad Linge met een fraaie kopbal Spirit alweer langszij: 1—1. Na een periode van pover voetbal zorgde Jan Schoen voor een opleving. Zijn doelpoging strandde echter op de onder kant van de lat. ARC en Unicum zorgden voor een wedstrijd op goed niveau met veel spanning en sensatie. Jan van Leyden zette ARC op een 1—0 voorsprong. De AJ- phense ploeg domineerde in deze fase van de strijd. Jan Leunk zag echter een treffer af gekeurd worden en Bert Sten vers miste een strafschop. De eerste aanval in de tweede helft leverde Unicum de gelijkmaker op. Slzo was veel sterker, doch ver zuimde afstand te nemen van Vlug en Vaardig. Sterker nog, de thuisclub scoorde als eerste. In de tweede rondgang bracht Willem Drabbel beide ploegen op gelijke hoogte. Opnieuw nam Vlug en Vaardig de leiding, maar Maarten Johans scoorde 2-2. Koudekerk heeft DSO de eerste thuisnederlaag sinds een jaar bezorgd. Na een aftastend begin bouwde Koudekerk een 2—0 voorsprong op. Jan Platteel kop te uit een hoekschop in en de opgekomen Albert Hakkenbrak rondde een combinatie met Brommers zelf fraai af. Vlak voor rust kwam DSO via Jan van Heusden terug, na rust viel DSO voortdurend, maar zonder veel overleg aan. De beste kan sen waren nog voor Koudekerk. De derby Hazerswoudse Boys— SC Llsse was van een matig gehalte. Na een 0—0 ruststand bouwden de Lissenaren in een periode van vijf minuten een 30 voorsprong op, waar bij de Hazerswoudse doelman Cees van Tol niet geheel vrijuit ging. Gerard van Beek opende de score via een lobje over van Tol heen. Frans van der Laan zorg de voor 2—0 door bijna vanaf

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18