„Gemeente wil ons alles laten betalen, tot het gummetje van de ambtenaar toe" Rijpwetering 1 enthousiast over fusie Betere tijden voor atleten S.C. Rijnsoever leidse courant-bal BERT KLAASSEN. VOORZITTER VAN LEIDERDORPSE TENNISCLUB DE MUNNIK: Halve marathon NSL over nieuw parkoers Van onze sportredactie LEIDEN Nu de voetbalcompetitie weer vol ledig draait vindt de sportredactie van de Leidse Courant het tijd worden voor het in ere herstellen van een vertrouwd beeld op de zaterdagse sportpagina. Inderdaad, de Leidse Courant Bal, beschikbaar gesteld door het Sporthuis Wout Bergers, gaat weer rollen. Het eerste elftal van Rijpwetering bijt de spits af. Voorzitter van der Geest vertelt waarom de keuze op het standaardteam is gevallen: „We hebben in die lange winterperiode geen enkele speler Van het eerste hoeven porren om te ko men trainen. De fusie met VVOA is erg posi tief op de selectiespelers overgekomen. Ze wil len er allemaal graag aan meewerken", Die fusie was ook een van de redenen waarom het eej&t*. >-an Rijpwetering vereeuwigd werd. Het was et 1 van de laatste kansen om een foto vai. 0jpwetering te maken. Volgend jaar, immers, bestaat Rijpwetering niet meer, ROAC'79 (Rijpwetering Oud Ade Combinatie) gaat dan dé kleuren van beide dorpen verde- SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 MAART 1979 PAGINA 12 (Van onze sportredactie) LEIDERDORP Wanneer de Lei- derdorpse burgervader Ten Have vanmiddag de officiële opening van het vernieuwde en uitgebreide ten- niscomplex aan de Hoogmadeseweg verricht, zal dat gemengde gevoe lens oproepen. „Aan de ene kant zijn we erg blij met de verdubbe ling van het aantal banen, de aan leg van de hal en de uitbreiding van de kleedaccommodatie. Blij ook, dat er nu een ruime mogelijk heid is voor de Leiderdorpers om de tennissport te bedrijven. Dat is ook een feestelijke opening waard. Aan de andere kant is het jammer, dat er voor ons over het geheel een domper ligt, omdat er nog steeds geen overeenstemming is tussen ons en de gemeente met betrekking tot de huur, die we aan de gemeente moeten betalen". De woorden van Bert Klaassen, ruim een jaar voor zitter van de duizend leden tellende tennisvereniging De Munnik, klin ken een beetje bitter. Hij vervolgt: „Ik vind het triest, dat je op deze manier zaken moet doen. Ik heb geen bezwaar tegen enigszins harde onderhandelingen. Als vereni ging vorm je tenslotte een belangen groep en probeer je er het beste voor je leden uit te halen. Ander zijds werk je echter ook aan een stuk welzijn in de gemeente. En daarom tracht je te bereiken, dat je via overleg tot een gemeenschappe lijk punt komt. Het blijft helaas bij dictaten van de gemeente, waar nau welijks discussie over mogelijk is. Naar onze mening heel redelijke ar gumenten worden gewoon van tafel geveegd". Het gaat niet om kleine bedragen. Betaalde De Munnik het vorige sei zoen 17.000.— aan de gemeente voor het complex met acht banen, dit jaar dreigt de rekening tot 65.000.— op te lopen voor twaalf banen. Darnaast neemt de vereni ging het dagelijks onderhoud voor zijn rekening. Dit kostte in 1978 28.000.—, wat voor dit jaar zal op lopen' tot 42.000.—, een gevolg van de uitbreiding van het aantal banen. Het gaat echter om de verhoging van een halve ton, die aan de ge meente moet worden betaald, die De Munnik in het verkeerde keelgat is geschoten. En vooral, de manier waarop dat bedrag tot stand is ge komen. Nadat in 1973 de eerste ideeën voor de bouw van een tennishal en uit breiding van het aantal tennisbanen binnen kringen van De Munnik ont staan waren, werden in 1976 in har monie met de gemeente plannen uit gewerkt om het gehele complex uit te breiden. Het uitgangspunt van de gemeente was toen, dat de kosten voor de nieuwe banen op 1300. per seizoen zouden komen, hetgeen voor de vereniging acceptabel was. Een volgende ontwikkeling was, dat de Commissie Financiën besloot, dat er in het vervolg door de gemeente meer gestreefd moet worden naar een kostendekkende exploitatie van allerlei voorzieningen. Mede om deze reden wilde De Munnik vervolgens graag meepraten over de soort ba nen, die werden aangelegd. Toen bleek, dat de aanleg van de acht ge plande banen onderhands door de gemeente was aanbesteed aan de Heidemaatschappij voor een bedrag van 385.000.—. Informatie bij be drijven in en rond Leiden leverde prijzen op, die rond de helft van dit bedrag lagen. In de raad is echter nooit over de kosten van de aanleg gesproken, wel kwam het aantal banen ter discus- Nu ontbrandde de discussie over de hoogte van het bedrag, dat De Mun nik in het vervolg neer zou moeten leggen. In een brief van 10 novem ber van het afgeopen jar wordt een som van ongeveer 35.000.— ge noemd. Anderhalve maand later ligt dat bedrag tienduizend gulden ho ger. Voorzitter Klaassen: „Ik krijg de indruk, dat de gemeente onze club alle kosten wil laten betalen, tot en met het gummetje van de ambtenaar aan toe. En dan worden de lasten echt te hoog. We hebben nu al de contributie met 45.ver hoogd tot 185.—. Bovendien moe ten de leden nu zelf hun ballen be talen, wat gemiddeld dertig gulden zal kosten. En dan komen we bij de voorstellen van de gemeente nog 25.— per lid te kort. Maar dan zou je in één jaar honderd gulden omhoog gaan en dat is natuurlijk onaanvaardbaar. En wanneer we dan gaan kijken naar de huren, die de veldsporten in het park De Bloemerd betalen, lij ken de verhoudingen toch wel erg scheef te liggen. Voor de velden wordt een vast bedrag per gebruikt Van onze sportredactie NOORDWUKERHOUT De NSL houdt morgen voor de zesde maal haar inmiddels al traditioneel gewor den halve marathon. De marathon gaat om elf uur 's och tends van start op de recreatieweide van het gemeentelijk sportpark „De Boekhorst" in Noordwijkerhout en leidt de deelnemers en deelneemsters over een nieuw parkoers dat via de „Ruigenhoek" voor het grootste ge deelte loopt door het duinengebied /an Staatsbosbeheer. Het inschrijfgeld voor deze halve marathon bedraagt acht gulden. Vijf minuten na de halve-marathonlo- pers gaat een recreatieloop over vijf kilometer van start. Inschrijfgeld hier: drie gulden. AV Holland Ook het Wassenaarseslag is morgen een vertrekpunt van een prestatieloop. AV Holland organiseert, de te lopen afstanden (2, 4, 8 en 12 kilometer) voe ren de recreanten over het strand. gunnen de jubileumcommissie van LFC een volle kas Bal De eerste Leidse Courant Bal van dit jaar is er uit. Rijpwe tering ontving deze week het door sporthuis Wout Bergers beschikbaar gestelde leder. Zou de voetbalcompetitie dan echt weer gaan draaien? Reeks Noordwijk lijkt in de zater dagse eerste klasse bezig met het opbouwen van een opval lend negatieve reeks. Telkens als de ploeg zich in een ge wonnen positie weet, wordt de wedstrijd alsnog uit han den gegeven. Die uitwedstrijd tegen IJsselmeervogels bij voorbeeld. Vijt minuten voor tijd' veroverde de Noordwij- kers een kostbare 0-1 voor sprong, bij het laatste fluitsig naal stond er echter wel 2-1 voor de Vogels op het bord. En afgelopen zaterdag weer. Bij NSW kende Noordwijk in die slotfase opnieuw dezelf de winnende marge. En weer werd het een 2-1 nederlaag. Op z'n minst opvallend: Noordwijk mag toch een ge routineerde ploeg worden ge noemd. Een elftal dat zo'n voorsprong ook nooit uit han den zou mogen geven. Natuurlijk is het aan een kant een pluspunt dat ook het hedendaagse voetbal de al vergrijsde stelling dat wedstrijd „negentig minuten duurt" aanhangt, het houdt het spel er alleen dig door. Maar dat trainer Eelman er nu ook denkt, lijkt ons sterk. Het voetbal op die m. vendig houden gaat wel ten koste van je positie op de ranglijst. - Noordwijk vrijwel altijd al leen maar erg hoog weest. Eens zien of Eel man en zijn mannen vandaag tegen Quick Boys iets anders hebben v Nuchter De droom wordt door elk be- ginnend voetballertje droomd. Afhankelijk van ouderlijk nest wordt Feye- noord, Ajax of PSV ingevuld. Je boekt er als zeven, achtja rige 's nachts grote successen. Het einde toch? Voetballen in zo'n club - toch wel het hoog ste wat je kan bereiken. Je II IT denkt het in je kinderlijke on- Uil schuld, de dromen vervliegen vaak ook al snel. Soms echter, het is een oud gegeven, worden dat soort dromen wel eens werkelijk heid. De Mührens bij Ajax, de Van der Kerkhofs bij PSV en nu, de Van der Blommen bij Feyenoord. Het lijkt op Van het eerste gezicht dan erg moeilijk om reeël te blijven. ngNQE Onmogelijk bijna. Maar het Lledenl gebeurt wel De relativerende Marcel en Paul van der Blom; de nuch- nefhebl tere gebroeders Van der Hei- wJj2e den - „andere zaken zijn ei- genlijk wel belangrijker". De jéugd anno 1979. Er is toch wel veel veranderd. Gelukkig Regionaal De instelling van een regiona le zaalvoetbalcompetitie (een soort overkoepelende hoofd klasse van West II) was eerste instantie al niet alge meen toegejuicht. Maar dat het zo duidelijk zou worden öau ei aan het eind van dit zaaljaar, af uit had toch niemand kunnen de act verwachten. Godyla en Land- houdin wer gelijk geëindigd op die Twente promotie rechtgevende derde plaats. Een beslissingswed strijd is noodzakelijk. En la ten nou beide teams maar 'en de weinig trek hebben in zo'n re- Gebeur gionale competitie. Leuk be- *eten. slissingsduel kan dat wor- Hoewe den. k\ Van onze sportredactie LEIDEN Na drie jaar tobben lijken betere tijden aan te I breken voor de atletiekafdeling van de Katwijkse omnivere- niging SC Rijnsoever. In die periode heeft de atletiekclub, toch zo'n 200 leden groot, zich moeten behelpen met een grasveld met daarop een polsstokinstallatie en een discusring, Over twee jaar krijgt Rijnsoever de beschikking over een meter sintelbaan. In afwachting van die nieuwe accommoda- I tie hopen de Katwijkse atleten binnenkort een aantal nood- I voorzieningen in gebruik te nemen. Alles hangt nu af vai gemeenteraad van Katwijk. Keurt de raad het voorstel van j wethouder van Oosten goed dan worden de noodvoorzienin-1 gen geïnstalleerd. SC Rijnsoever is wat betreft dat raadsbesluit erg optimistisch. Tenminste dat bleek uit een persbericht waarin stond dat de noodvoorzieningen voor atletiek op korte termijn te verwach ten zijn. Van Oosten: „Rijnsoever schat de raad erg optimis tisch in. Maar vergeet niet dat er nog gestemd moet worden". Van Oosten gaf wel toe dat Rijnsoever een heel redelijke kans maakt op de voorlopige voorzieningen. De heer Voss, voorzitter van de atletiekafdeling, vond die optimistische geluiden in het persbericht, waarvan hij het het bestaan niet eens wist, wel wat voorbarig: „We moeten die eventuele goedkeuring gewoon afwachten. Laat ik zeggen dat we de beslissing van de raad met gedempt optimisme tege moet zien", aldus Voss. De voorzitter is erg verheugd dat er nu eindelijk iets gaat gebeuren voor de atletiekafdeling: „Ik ben vanaf het begin voorzitter en in die drie jaar is er niets voor ons gedaan. Wethouder Haasnoot, de voorganger van Van Oosten, heeft ons indertijd de belofte gedaan dat Rijnsoever een accommodatie zou krijgen in het zogenaamde tussengebied (grensgebied Noordwijk-Katwijk). Een toezegging die later door wethouder Van Oosten is ontkend. Daarop hebben wij Van Oosten tot een gesprek gedwongen met als resultaat dat die noodvoorzieningen in de raad komen en die accommodatie er over twee jaar komt". Die nieuwe sintelbaan is weer een onderwerp apart. Rijnsoe- ver zal moeten wachten op de verhuizing van de voetbalver- j eniging Katwijk. Katwijk gaat naar het tussengebied en Rijn- i soever krijgt zijn atletiekbaan op het huidige voetbalcomplex, j Volgens Van Oosten heeft Katwijk over twee jaar zijn ni< voetbalvelden. Waarnemend voorzitter van de W Katwijk, Jaap van Duijvenbode vindt die periode van twee jaar wel erg j kort: „We zitten nu al vijftien jaar op ons complex ii Hoornes en al die tijd hebben we alleen maar optimistische geluiden gehoord. Natuurlijk hopen wij op een verhuizing c twee jaar, maar we zetten er wel vraagtekens bij. Vergeet niet I dat ons nieuwe terrein op Noordwijks grondgebied gepland i Door het indienen van bezwaarschriften kan de hele zaak 1 flink worden vertraagd. Voor Rijnsoever is die verhuizing he lemaal noodzakelijk. W Katwijk kan zich nog wel een tijdje I redden, we hebben een redelijke accommodatie. Rijnsoever heeft gewoon puur slechte voorzieningen", aldus een voorzich tige Van Duijvenbode. Voorlopig is het wachten op de noodvoorzieningen. Voor Voss een bittere noodzaak: „Het wordt onderhand wel tijd dat de Katwijkse atleten echt aan de slag kunnen. Die noodoplossing is een stap in de goede richting". Sportkrant Enige weken terug kon in deze rubriek een aantal op merkingen worden gelezen aan het adres van de redactie van het LFC-cluborgaan „Tel- lefzeetje". We vonden het niet aardig dat diezelfde redactie, in de persoon van Rein Geer lof het bestaan van een Leid se Courant-sportkrant stelsel matig weigerde te erkennen. Je doet drie jaar lang al je best redelijke voetbalkranten uit te geven en dan is het niet leuk dat dat soort kran ten niet tot potentiële lezers doordringen. Maar Sportkrant (2) We zijn er uit. Ook de redac tie van „Tellefzeetje" het aantrekkelijke clubblad van de voetbalvereniging LFC is nu duidelijk op de hoogte van de jaarlijks door ons ge maakte sportkranten. Eén reactie in briefvorm bleek voldoende voor een uit stekende rectificatie in het maartnummer van de Boshui- zerkadeclub. Slechts lof past hier, de redactie vond de enig juiste oplossing bijzonder snel. Sportkrant (3) Het ruiterlijk schuld erkennen het pleit voor Rein Geerlof en zijn makkers. Het niet in voeren van zetduiveltjes (zijn wij daar echt zo goed in?) Daarom, mijne heren, is de sportredactie van de Leidse Courant tevreden gesteld, an dere, overigens niet overwo gen stappen zullen niet wor den genomen. De idee alleen al. Ook wij Marcel van der Blom De Munnik-voorzitter Bert Klaassen: „Je werkt aan een stuk welzijn" gedurende uur het seizoen betaald. Dit betekent, dat RCL, Alecto en Velocitas het afgelopen jaar samen nog geen 15.000.— aan huur heb ben betaald voor de velden. Het on derhoud wordt door de gemeente betaald. De Bloemerd kost de ge meente 267.725.—. In een noot bij het jaarverslag wordt vermeld, dat het bedrag, dat overblijft na aftrek van de betaalde huur (een kwart miljoen) niet in zijn geheel als indi recte subsidie aan deze verenigingen gezien moet worden, aangezien hier ook de kosten van de aanleg van het park in zijn betrokken... Op ons verzet tegen de hoge kosten, die aan ons worden doorberekend, kwam als antwoord van de gemeen te onder andere, dat we subsidie konden aanvragen. Maar als we om subsidiëring van het tekort van 25.000.— zouden vragen, ben ik bang, dat het toch weinig zal opleve ren, aangezien de subsidie-pot van de gemeente niet groot is en al vast ligt. Bovendien willen we zo lang mogelijk zonder subsidie blijven werken en dat kan gemakkelijk, wanneer de bedragen die wij beta len meer in overeenstemming zijn met wat de andere sportverenigin gen betalen. Een voorstel van onze kant, gebaseerd op de berekeningen, zoals die bij de veldsporten worden gehanteerd, is echter zonder verdere toelichting door het gemeentebestuur van tafel geveegd...". Eén van de oplossingen lijkt het voorstel van gemeenteraadslid Rob Meere, die ervoor pleitte het club huis en de tennisbanen aan De Munnik te verkopen. Klaassen hier over: „Ja, de wethouder heeft ge zegd serieus te zullen onderzoeken, of dat kan. Gezien de enorme som men geld, die we op het ogenblik betalen, kan dat voor ons ook wel aantrekkelijk zijn. Maar dat wel he lemaal afhankelijk van de manier, waarop de verkoopprijs wordt be paald. En daar kunnen wel eens to taal verschillende standpunten over bestaan".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12