Topprestatie van Piet Vet Nederland denkt na zege voorzichting aan de A-groep tik Nederlands tintje" aan Barcelona-Beveren TITELGEVECHT RUDIE KOOPMANS LIEVER IN AHOY DAN MILAAN VEEL TALENT AAN BILJART BU 47/2 Marjan Ridder haalt finale niet Hayes in cel voor cocaïne handel UEFA- jeugdtoernooi GÖBEL IJZERSTERK IN IJSHOCKEYDOEL Piet de Visser vreest Volendam Speeldata EK 1980 Wereldrecord 800 m. ËsfflL FSsr, sr. ÉT ®s? EE kS Sr Noteer bij de radio SPORT POSTDUI VEN HET SNELST NAIROBI - Teneinde een snelle berichtge ving mogelijk te naken in de Sa- ari-rallye in Ke nia zal gebruik worden gemaakt van postduiven. Tijdens een van de moeilijkste trajecten in de rallye, in de val lei van Kerio, zijn postduiven ,het snelste mid del van nicatie. LEIDSE COURANT/ ZURICH Het toernooi om de Europese Beker voor landskampioenen lijkt een „zekere" final* ontnomen nu Nottingham Forest en FC KöLn een stadium eerder tegen elkaar aantreden. Het geeft Austria Wien de kans om voor het tweede achtereenvolgende jaar door te dringen tot een finale in een Europees Beker toernooi. De Oostenrijkers zullen met niet al te veel genoegen terugkijken op het vorige seizoen. In de eindronde van de strijd voor bekerwinnaars werd de club in Parijs met de alleszeggende cijfers 40 verslagen door Anderlecht. Voor Malmö FF, verrassend halve finalist ten kosten van Wisla Krakau, geldt dat het de eerste Zweedse ploeg kan worden die de finale van de Europa Cup 1 bereikt. In de halve finales van het toernooi voor Bekerwinnaars valt een Nederlands tintje te constateren aan het duel tussen Barcelona en Beveren. De confrontatie tussen Johan Neeskens en Wim Hofkens kan interessant worden. Drie van de laatste vier in het UEFA-Bekertoernooi zijn Westduitse verenigingen. Één finalist is dan ook zeker een Westduitse representant. De tweede wordt Rode Ster of Hertha BSC. De finales worden gespeeld op 9 en 23 mei, waarbij de eerste wedstrijd wordt gespeeld op het veld van de winnaar Rode Ster-Hertha BSC Zo vader zo zoon PHILADELPHIA - Joe Frazier, de bokser die in 1964 in Tokio bet Olympisch goud in bet zwaargewicht won en later als prof wereldkampi oen werd, beeft een opvolger. Marvis Frazier, zijn achttienjarige zoon, plaatste zich voor de finale van de strijd om de „Golden Gloves" die op 31 maart in Indianapolis zal worden gehouden. Marvis Frazier, die in 26 amateurpartijen ongeslagen is geble ven, overwon gisteren in Philadel phia zijn tegenstander Ed Bednarick in de eerste ronde door knock-out. Evenals zijn vader is Marvis Frazier van plan zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Hij wil in 1980 in Moskou ook het goud binnenhalen in de zwaarste gewichtsklasse. Daarna wil hij prof worden. 1 ZATERDAG 24 MAART 1979 PAGINA 11 DEN HAAG Via zijn manager Henk Ruhling heeft Rudie Koopmans een aanbieding gehad om op zondag 6 mei in Milaan zijn Europese bok- stitel in het halfzwaargewicht te verdedigen tegen de Italiaan Ennio Co- metti. Koopmans veroverde de titel op 8 maart in Sportpaleis Ahoy', doordat kampioen Aldo Traversaro (Ita) aan het begin van de zevende ronde de strijd staakte. Ruhling voelde echter meer voor een vrijwillige titelverdediging door Koop mans in eigen land. „Wij hebben een uitstekende verhouding met de direc tie van Ahoy' en het lijkt mij redelijk dat het Sportpaleis de eerste keus heeft bij een titelgevecht. Het verschil in gage dat men in Italië biedt en de eventuele gage in Rotterdam mag dan natuurlijk niet te groot zijn". Peter Bonthuis, de chef organisatie sport van het sportpaleis voelt wel wat voor een nieuw titelgevecht van Rudi Koopmans in Ahoy'. „Financieel zul len wij wel tot overeenstemming kunnen komen met Koopmans. Het zal echter een probleem worden om een geschikte datum te vinden". ZWAAG Heeft Nederland weer een „superman" in de biljartsport? Het lijkt erop. Zijn naam is Piet Vet. Hij was altijd een middenklas ser, eigenlijk alleen bekend door zijn strijdlust. Vet leverde op de eerste twee dagen van het toernooi om het Nederlands kampioenschap 47/2 in zijn buurdorp Zwaag voor onmogelijk gehouden prestaties. Drie van zijn vier partijen won hij in de eerste beurt. Nooit eerder werd dat door een Nederlander gepresteerd. Vets nederlaag in de derde ronde te gen Louis Havermans stak niet eens zo schril af bij zijn recordseries. Tal rijke supporters verwachtten in de derde ronde natuurlijk weer een reeks van 400. Die spanning werd Vet te veel. Hij verweerde zich wel met een serie van 215, maar door het verloren gegane uitzicht op de ti tel speelde de technicus Havermans volkomen ontspannen. In drie beur ten velde hij de ongenaakbare koplo per, die wel het Nederlands record geprolongeerde serie op 801 had ge bracht. De explosie van Vet kwam onmiddel lijk als reactie op de nederlaag tegen Havermans. Christ van der Smissen was doelwit en slachtoffer. De Europese vijf- kampkampioen ging van acquit. Hij deed het niet slecht, maar toch wei nig overtuigend. Van der Smissen twijfelde te veel aan zichzelf na ne derlagen tegen Sundquest en de jeugdige stilist Bongers, die ook al in een ruk de finish had bereikt. Topprestatie Van der Smissens opening van 142 was te weinig imponerend voor Vet, die autoritair naar de tafel stapte, de ballen simpel bijeenstootte en niet meer ophield. Een absolute top prestatie van een eens middelmatige speler. Na drie ronden was Hans Sundquest de enige nog ongeslagen speler. Zijn gemiddelde van 54,54 was echter, bij de anderen vergeleken, om te huilen. Vet had bijna het viervoudige, Bon gers en Arnouts konden bogen op het dubbele. In de vierde ronde moest Sundquest de waarheid onder ogen zien. Hij liep zijn eerste verlies op tegen een speler, die nauwelijks beter had gepresteerd. Willy Steures speelde 57,00 en had pas een keer gewonnen. Perfect Door zijn nederlaag viel Sundquest in het klassement naar de derde plaats. Achter Vet kroop de twintig jarige Brabander Jan Arnouts naar voren. De naar herstel zoekende Van Deventer maakte het hem lastig en Arnouts vocht voortdurend tegen een achterstand. Na zes beurten van Van Deventer was dat ruim honderd punten, 284 tegen 162. Alsof hij al jaren ereklasse speelde en niet voor de eerste keer, kreeg hij de ballen bijeen en stoof met een perfecte se rie naar het einde. Nederland barst van het talent. Daar hoort ook Jos Bongers bij. Vooral na zijn recordreeks van 400 in de derde ronde tegen de op 0 achterblijvende Van der Smissen. De 22-jarige Nij- megenaar miste de aansluiting door verlies in de vierde ronde tegen Ha vermans. De Brabander herstelde zich knap van zijn geknoei op de eerste dag. Eerst versloeg hij Piet Vet in drie beurten en daarna Bon gers. De uitslagen: Bongers 400—v.d. Smissen 0 (1 beurt); Arnouts 400Steures 214 (3); Sundquest 400Van Deventer 258 (8); Ha- 400Vet 217 (3); Arnouts 400— (2); Vet 400v.d. Smissen 142 (1). 1. Vet ,2. Arnouts 3. Sundquest 4. Bongers 5. Steures 6. Havermans 7. V.d. Smissen 8. Van Deventer Nadat Piet Vet op de eerste twee dagen drie par tijen in een beurt had uitgemaakt, leverde Jos Bongers (foto) deze prestatie gisteren ook. LONDEN In de halve fi nales damesdubbel van de All Englandkampioenschap- pen badminton verloor Mar jan Ridder, gekoppeld aan Gillian Gilks, met 157, 10— 15, IS—7 van het Indonesi sche paar Verawaty Wiharjo en Imelda Wigoeno. In de andere halve eindstrijd versloegen de Japansen Toku- da en Takada met 1511, 156 het Indonesische dubbel Widiastuty—Damayanti. Fillol tien jaar geschorst BUENOS AIRES Ubaldo Fillol, de doelman van River Plate en bet Argentijnse voetbalelftal, waarmee hij vorig jaar juni wereldkampi oen werd, is gisteren door zijn club voor een periode van tien jaar geschorst. De schorsing is een gevolg van een meningsverschil over het nieuw aangeboden con tract. Volgens River Plate wa ren de financiële eisen van Fillol veel te hoog DALLAS Bob Hayes, in 1964 in Tokio Olympisch winnaar op de 100 meter, is in Dallas tot vijf jaar gevan genisstraf veroordeeld we gens handel in cocaïne. De 37-jarige Hayes werd be gin april na drie maanden nauwgezette observatie door de politie van Dallas op he terdaad betrapt. Na betaling van een waarborgsom van 60.000 gulden werd Hayes eer der tijdelijk op vrije voeten gesteld. De rechtbank achtte deze week de belastende fei ten bewezen en kwam tot het opleggen van de gevangenis straf. ZEIST - Het jaarlijkse Vier- landentoernooi voor UEFA- jeugdelftallen (spelers tot 19 jaar) zal dit jaar plaatsvin den in Assen in de week van 15 tot 20 juli. Behalve de nationale jeugd- ploeg van Nederland nemen deel de jeugdploegen van Noorwegen, Denemarken en Polen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op het ter rein van Achilles. Vergeefse aanval van Roemenië. Doelman Göbel heeft de puck bemachtigd en wordt afdoende beschermd. De Roemeen links weet de uitslag kennelijk al: hij staat met lege handen. Galati Het Nederlandse ijshockeyte- am houdt aan het toernooi om het we reldkampioenschap in Galati in elk ge val de zilveren medailles over. In het Nederlandse kamp, dat gisteravond na de overwinning van 3-2 op Roemenië, overliep van enthousiamse denkt men na het plaatsen voor de Olympische Spelen in Lake Placid zelfs al voorzich tig aan de overgang naar de a-groep van het wereldkampioenschap. Hans Westberg, de coach van het Neder landse team, wil zich daar echter nog niet over uitlaten. „Wij moeten zaterdag avond eerst van Oost-Duitsland winnen." Westberg en zijn ploeg zien de confron tatie met de Oostduitse ijshockeymachine in elk geval met 5000, voornamelijk Roe meense, toeschouwers uitverkochte hal in Galati. Nederland speelde tegen het gast land een uitstekende partij ijshockey en troefde de Roemenen volledig af. Nederland begon uiterst nerveus en speelde in die periode ook vrij hard. Het gevolg was acht strafminuten, een aantal dat tenslotte tot het dubbele zou oplo pen. Door het verblijf van spelers op de strafbank, mankeerde het in die periode nogal aan opbouw in de aanval. De Fin se scheidsrechter Koskinen, nadrukkelijk geinstrueerd door de secretaris van de internationale IJshockey Federatie Was servogel, trad streng op. Toch slaagden de Roemenen er slechts een geweldig maal in hun numerieke voordeel in een treffer uit te drukken. Dat was na ruim 15 minuten toen Van Gog en Peternousek bijna gelijktijdig op de strafbank terecht kwamen. Axinte slaagde er toen in de geweldig spelende Nederlandse doelman Göbel te passeren: 1-0. Overigens had Nederland daarvoor ook goede kansen gehad. Van Wieren trof de paal, Van de Broek schoot tegen doel man Hutan op en De Graauw zag zijn schot gestopt door de Roemeense doel man. Het te gehaast willen afwerken van de kansen stond in die fase Nederlands succes in de weg. Ondanks het feit dat Roemenië dikwijls met een speler meer op het ijs stond de Roemenen kregen tenslotte de helft van het aantal Nederlandse strafminu ten slaagde het er niet meer in dit voordeel uit te buiten. Nederland ging steeds sterker spelen. Na viér minuten en 19 seconden in de tweede periode kreeg Nederland de belo ning voor zijn goede spel. Larry van Wieren begon een solo, lokte Hutan uit zijn doel waarna De Heer de puck be heerst in het het net kon schuiven: 1-1. De Heer legde ruim zes minuten later de basis voor de tweede gelijkmaker, want inmiddels had Roemenië door een treffer van Jusitinian in de 29e minuut weer de leiding genomen. Na 30 minuten en 32 seconden was de vreugde van de voor sprong voor de Roemenen weer verleden tijd. De Heer kwam vlak voor het Roe meense doel, verschalkte Hutan en liet daarna de eer van het doelpunt aan Vier minuten later nam Nederland zelfs de leiding. Klaas van de Broek rondde een voorzet van De Bruyn doeltreffend af: 3-2. Na die treffer heeft Roemenië voortdurend storm gelopen op het Ne derlandse doel, waarin Göbel echter „wonderen" verrichtte. De Nederlandse doelman stopte vrijwel alles maar had in de 42e minuut toch de hulp nodig van de Amsterdammer Henk Hille, die op de lijn met zijn schaats red de. Daarna was Göbel onpasseerbaar en hij mocht na afloop dan ook terecht de felicitaties in ontvangst nemen. Oost- Duitsland was gisteravond ook zijn voor laatste wedstrijd en versloeg Noorwegen met 9-2. De stand in de winaarsgroep is: Nederland Oost-Duitsland Roemenië Noorwegen 13- 5 5- 7 3-17 (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Morgen staat FC Den Haag (in het Zuider park) voor een uitermate be langrijke wedstrijd tegen Vo lendam, dat momenteel de voorlaatste plaats bezet met een achterstand van vijf pun ten op de Zuiderparkers. Een nederlaag betekent uiteraard degradatiegevaar, zodat FC Den Haag op zijn tellen moet passen. Aad Mansveld, die afgelopen zondag niet speelde wegens een knieblessure, komt zo goed als zeker binnen de lij nen. De aanvoerder heeft al weer flink getraind, zodat zijn heroptreden mag worden ver wacht. Een geduchte tegenval ler is stellig het voorlopig (ze ker vijf weken) niet beschik baar zijn van Oeki Hoekema. Afgelopen woensdag heeft de Fries bij een autobotsing een schouderletsel opgelopen. Daaraan is Hoekema inmid dels geopereerd en hij zal we kenlang met een gipsomhulsel moeten lopen. Een lichtpunt betekende het feit dat de gele kaart die Cees Tempelaar te gen Roda JC incasseerde, geen gevolgen heeft gehad. Slechts een kleine geldboete werd hem opgelegd. Dat FC Den Haag voor een moeilijke opgave wordt ge plaatst is buiten kijf. Afgelo pen woensdag verraste Volen dam met een bekeroverwin ning van 2—0 op Sparta. Vooral de verdediging zit goed in elkaar met het sterke centrale duo Kees Guyt en Fred André. Bovendien is rechterflankverdediger Mole naar, geselecteerd voor Jong Oranje, een speler met toe komst. Vooral het vaak opko men van Molenaar zal Piet de Visser tot voorzichtigheid ma nen. De coach was ook bij Sparta—Volendam aanwezig. Piet de Visser. „We krijgen het heel moeilijk. Volendam is veel sterker dan gedacht werd en staat veel te laag ge noteerd. Neem bijvoorbeeld Wim Kwakman en vooral Frank Kramer. En dan te we ten dat de bezoekers nog be schikken over spelbepaler Dick Bond en de immer hardwerkende middenvelder Dick Helling, die bovendien een loeiend schot in zijn be nen heeft. Gerust op een goe de afloop ben ik derhalve niet". Het elftal van FC Den Haag wordt vlak voor de strijd sa mengesteld, maar Lex Schoenmaker zal er nog niet bij zijn. Nog een paar wed strijdjes in het C-elftal en dan staat een come-back voor de deur. Meer kans op uitbreiding WK Spanje ZURICH - De FIFA rekent op 24 ploegen in de eindron de van het wereldkampioen schap voetbal 1982, dat in Spanje zal plaatsvinden. Perschef René Courte van de Internationale Voetbalfedera tie zei gisteren dat er veel aanwijzingen zijn voor een vergroting van het aantal deelnemende landen met 50 procent. Tot nu toe speelden zestien landen in de eindron de. In FIFA-Nieuws, een maande lijkse uitgave, schreef Courte dat de Spaanse organisatoren en talrijke nationale voetbal bonden voorstander zijn van een uitbreiding van 16 tot 24 ploegen, een voorstel van de Braziliaanse voorzitter van de FIFA, Joao Havelange. Een beslissing zal genomen worden tijdens een vergade ring van het dagelijks bestuur van de FIFA met de Spaanse organisatoren op 17 en 18 Leeuwenburgh in Formule 3 DEN HAAG Buiten Arie Luyendijk zal het Racingte- am Holland in vijf races, tel lend voor het Europees kam pioenschap formule 3, verte genwoordigd zijn door de 25- jarige Hagenaar Rob Leeu wenburgh. Hij rijdt in Zolder (Bel), Magny Cours (Fr.), Zand voort, Silverstone (Eng) en Kassei Calden (WD1). ROME Het Italiaanse Or ganisatiecomité van de eind ronde van het toernooi om het Europees Kampioenschap voetbal 1980 heeft de speel data vastgesteld. De acht ploegen, verdeeld over twee groepen van vier, spelen hun eerste wedstrijden op 11 en 12 juni. De groeps wedstrijden gaan verder op 14 en 15 juni en de laatste speeldagen van de „voorron de" zijn 18 en 19 juni. De wedstrijd om de derde plaats volgt op 21 juni en de finale op 22 juni in Rome. Andere plaatsen waar zal worden ge speeld zijn Milaan, Turijn en Napels. MINSK Vladimir Salnikov, de sterkste Europese zwem mer op de lange afstanden, heeft gisteren in Minsk het wereldrecord en dus ook het Europees record op de 800 meter verbeterd. De Rus maakte een tijd van 7 minuten 56,43 seconden en bleef ruim vijf seconden on der het oude record van de Amerikaan Bobby Hackett, die op 21 juni 1976 in Long Beach 8.01,54 had gezwom men. Vooruitzichten voi en maandag: Enige tijd regen en middagtemperaturen onge veer 9 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5 Min. temp.: omstreeks 3 gr. Max. temp.: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent Kans op een geheel droog et maal: 40 procent Maandag: Aantal uren zon: 0 tot 5 Min. temp.: omstreeks 3 gr. Max. temp.: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent Kans op een geheel droog et maal: 30 procent W—r J^eer- fSfJ?" Berlijn ifockholm 8Kgï: Kr ijfc. IlSSr' Ajax—FC Utrecht MVV—PEC Zwolle NEC—NAC Sparta—FC Twente FC Den Haag—Volendam AZ'67—RodaJC Haarlem—Feyenoord Go Ahead Eagles—Vitesse PSV—FC VVV Eerste divisie EindhovenHelmond Sport FC Vlaardingen—FC Amsterdam Heerenveen—SC Amersfoort Heracles—De Graafschap Wageningen—SC Cambuur FC Groningen—FC Den Bosch Excelsior—Willem II FC DordrechtVeendam Fortuna SC—SVV

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11