Door corso normaal te laten doo maken we het onmogelijke 99 Financiële positie Warmond blijkt niet uit cijferbrij Alternatieve bouwplannen voor Hoog- madeseweg PAG» EGIO ginjse' Duits avontuur jaar in ijskast Boom- plantdag f^interschade Noordwijk: 133 mille PROJECTONTWIKKELAAR KOMT TEGEMOET AAN WENSEN LEIDERDORPSE RAAD RAADSLID HEIJL (CDA) BIJ AANVANG BEGROTINGSBEHANDELING: LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 MAART 1979 PAGINA 5 der&ORSO- VOORZITTERS. BONKENBURG: 5t tis ea ngerenp anger van Ci arkaart Daarn basisvo heeft h t plan eten. de Tw umbezo er 1 jai arlem/noordwijk is niet te hopen dat de g of er wel genoeg bloe- Jn zijn en of het bloemen- j a| so nu wel zal kunnen rij- ïe Ledt traditioneel wordt in en toeristische kringen, eklemd tussen de bloemlo- winter en het zomersei- Lanae! n js het organiserende cor- omité gedwongen Lletm v emrijke praalwagens in de tste week van april te Ia- overi rijden. Dit jaar is dat len. Hvroege zaterdag, de 21ste. oor Tc ondanks alle sombere ge- den is het praktisch zieker het bloemencorso die dag erkgroi zaj starten, want „the spra w must go on". hebben ontzettend veel ibigme cües gehad, na alle publi- ang 20 »it over het mogelijke uit- van 0|j", vertelt corso-voorzitter Bonkenburg. „De meesten trant van: dat kan ge niet, je kunt zoiets niet [tellen. We gaan nu aan werk om iets onmogelijks, ilijk te maken. We zijn een situatie dat we ons eten beraden op het ge- de ink uk van andere en Istrijde 7 Corso-voorzitter Bonkenburg. HAARLEM/NOORDWIJK - Pogingen van het organiserende comité om het 32e bloemencorso dit jaar ook in Duitsland te laten rijden, zijn mislukt. Door het gebrek aan voorbereidingstijd en transportmogelijkheden is het niet mogelijk gebleken om het corso tijdens de bloemententoonstelling „Bundesgar- tenschau" in Bonn te laten rijden. Het plan dat overigens in Duitsland is ont staan is voorlopig tot volgend jaar in de ijskast verdwenen. De Nederlandse Bloembollenhandel vond het „Duitse corso" tijdens de Bun- desgartenschau een goede promotie van de bolbloemen in Duitsland. Traditiege trouw boekt men elk jaar succes met het overbrengen van een aantal praal wagens naar het Zweedse Göteborg. Dit gebeurt vanuit Rotterdam per schip. „Via de spoorwegen konden de wagens niet naar Bonn getransporteerd worden. Zo'n wagen is 3.60 meter breed terwijl de NS maar tot een breedte van 2.80 meter kan gaan. Bij vervoer over de weg zouden we naast het bezwaar van de breedte van de wagens ook zijn aan gewezen op nachttransporten. De prijs van het transport (5000 gulden) is bijna net zo veel als de bouwprijs van de bloemenwagens", zo stelt corso-voorzit ter Bonkenburg. Als de ambitieuze plannen volgend jaar alsnog realiteit kunnen worden, is men in Nederland niet bang voor een ver minderde Duitse belangstelling voor het corso van de Bollenstreek. „Alle bloe mencorso-bezoekers komen natuurlijk ook naar Nederland voor de Keuken hof. Van de 500.000 buitenlanders zijn dat er jaarlijks 150.000 uit Duitsland. En dan moet je niet vergeten dat Bonn voor veel Duitsers verder weg is dan Lisse. kas gekweekte bloemen. Het gemis aan hyacinthen wordt opgelost in zijde en bloem stukken. Maar ja, je weet het maar nooit; als het nu een paar dagen mooi weer is, zien de zaken er heel Einders uit. Zeker is in ieder geval dat het dit jaar een duur bloe mencorso zal worden. Kleur Vorig jaar hebben we in de zelfde situatie de suggestie ge opperd om opgestoken narcis sen met de verfspuit van de traditionele corsokleuren te voorzien. De vele negatieve reacties hierop hebben in ie der geval bewezen, dat men in de Bollenstreek erg ge hecht is aan het corso". Het corsocomité en de inzen ders van de praalwagens kij ken al jaren bezorgd uit het raam. Als koude winters ons deel blijven, zal de sombere blik in de voorbereidingen van het corso eveneens over heersen. Kan er geen later tijdstip gekozen worden? „We houden altijd rekening met de wensen van het Natio naal Bureau voor Toerisme en de VW's. Direkt na het corso-weekeinde komt het 1 mei-weekeinde. Dat kun je niet samen laten vallen, om dat het dan gewoon te druk wordt. Nu is het al zo, dat buitenlandse bezoekers van het corso in andere delen van het land onderdak moeten vinden. Later kan weer niet, want we willen met dat bloe mencorso de lente aankondi gen en dat kan niet halverwe ge het seizoen. Tot nu toe is dat risico vrij klein gebleken, want het corso rijdt al 32 jaar zonder problemen. Soms was het minder bloemencorso, maar het reed wel", aldus Bonkenburg. In het kader van het jaar van het kind en de promotie van het Internationale Bloembol lencentrum komen er dit jaar honderden buitenlandse kin deren naar Nederland. De winnaars van een in vele lan den gehouden tekenwedstrijd zijn te gast in Nederland en rijden gedeeltelijk ook mee in het corso zelf. Het gaat om kinderen uit Griekenland, Thailand, Duitsland en een complete lagere schoolklas uit het Italiaanse Turijn. De ont werpers van het corso dat dit jaar rijdt onder het motto „lentekinderen" hebben op het kinderbezoek ingespeeld. „Weer eens wat anders", vindt het regionaal corsocomi té. ED OLIVIER )vervaller lceVV oorschotens I Sai lompstation langehouden ,qCh* OORSCHOTEN/DEN HAAG PinotDe Haagse politie heeft um-HG insdagnacht een 17-jarige uj( Den Haag aangehou- flfc die inmiddels heeft be- Wasen(* schuldig te zijn aan de Emms cerva! op een tankstation in l 'oorschoten, waar 600 gulden Stra 'Crd ontvreemd- (ievile Mens dezè overval twee we- Twetf en geleden, werd de pomp- eomdi ediende vastgehouden en be- -Asvü iff'' man- van Suri- iidenteaamse afkomst is overge- Delfts racht naar het politiebureau AMM Voorschoten. Inmiddels is m?Go' ^00rschotense politie ook p hoogte van de namen Hui30 de twee andere overval- Fors re. maar is er nog niet in slaagd ook deze te vinden. Een nieuwe lente, een nieuw begin Dat geldt in elk geval voor vele stukjes braakliggende grond, die sinds gisteren een ander uiterlijk hebben gekregen. Duizenden scholieren hebben gisteren het voorjaar ingeluid tij dens de nationale boomplant- dag. Op vele plaatsen werd jon ge aanplant in de grond veran- kerd. In Leiderdorp overigens nog niet, omdat het aldaar te beplanten terrein in een nieuw bouwwijk nog grotendeels onder water bleek te staan. Maar de bodemgesteldheid in de andere plaatsen bleek heel wat beter Zoals hier in Warmond waar honderden jeugdige boompjes in de soppige aarde werden ge zet. KORTWEG Zoeterwoude In plaats van 31 maart zal de eerstkomende bingo-avond in het clubhuis van SJZ 24 maart gehouden worden. Dit omdat op de 31e de finale van het songfestival gehouden wordt. Aanvang 8 Katwijk „Lach er eens uit" is de naam van de show die Ted de Braak samen met het komische duo Mini en Maxi morgen in Tripodia zal opvoeren. Kaarten bij K&O-kantoor in Tripodia, Hoornesplein 155, tel. 22250, VW-Boulevard. Blijf zitten waar je zit ZOETERWOUDE - De bin nen de Zoeterwoudse KPJ, zelfstandig opererende groep amateurtoneelspelers zullen vrijdag 23 en zaterdag 24 maart weer een toneelstuk opvoeren. Het stuk. „Blijf zitten waar je zit", een blijspel in drie be drijven dooi- August van Zuy- len, speet zich af in de vrijge- zellenflat van een wiskundele raar. Het bezoek van zijn conservatieve suikertantes en de daden van zijn vriend, die er heel wat moderner opvat tingen op nahoudt, zijn aan leiding tot heel wat verwikke lingen. Hierdoor is het stuk zo lang dat er twee pauzes zijn. Een loterij en dansen na afloop, vrijdag met muziek van het combo Hamar en za terdag met discotheek Studio 17, maken de beide avonden vol. De voorstellingen worden gegeven in „Ons Huis", de zaal is om 20.00 uur geopend en de aanvang is 20.30 uur. Toegangskaarten zijn 's a- vonds aan de zaal verkrijg baar; voor leden van de KPJ a 4.-, voor niet-leden 5.-. "j 'OORDHTJK - De dienst van gemeen- use i ®Werken heeft de balans opgemaakt Sostf de extra-schade, die de afgelopen Ro%reage w'nt€r heeft veroorzaakt aan Cn' p,antsoenen en ..wegmeubilair" Zij wordt geraamd op 133.000 gulden. In verschillende geasfalteerde wegen blij ken scheuren en soms grote gaten te zijn ontstaan. Slippartijen als gevolg van de gladheid richtten verder veel schade aan, met name aan bomen, heesters en ver- keersvoorzieningen. Vaak bleef de identi teit van de automobilisten onbekend, zo dat verhaal met mogelijk was. Sneeuw- schuiven en gladheidsbestrijding hebben verder de wegbelijning en dergelijke aangetast. Speciaal de plantsoenen heb ben het hard te verduren gehad. Veel ro zenstruiken zijn zo diep ingevroren, dat zij niet meer tot bloei kunnen komen. LEIDERDORP Na de ne gatieve beslissing van de ge meenteraad van 5 februari, ten aanzien van het plan van Bagon B.V. te Amstelveen voor de bouw van 62 vrije sectorwoningen op het ter rein van Garden Centre Bloe- mendaal aan de Hoogmadese- weg, heeft Bagon twee nieu we bouwplannen gemaakt die tegemoet komen aan de eisen van de raad inzake sociale woningbouw. Het eerste van deze plannen, die de eisen van de raad 1/4 dure vrije sector, 1/4 goedkope vrije sector, 1/4 pre miekoop en 1/4 beschutte sfeer het dichtst benadert, voldoet echter niet in de ogen van het college van B en W. Dit plan omvat 12 villa's, 14 patiowoningen van 7.80 mr., 23 eengezinswoningen van 6.60 mr. in de vrije sector, met 10 eengezinswoningen van 4.20 mr. breed in de pre miekoop, 9 bejaardenflats en 18 flatwoningen, in totaal der halve 86 woningen. Van de kant van de gemeente is in de onderhandelingen met Ba gon B.V. gesteld, dat dit be- bouwingsvoorstel een „arm" plan is geworden, hetgeen gelet op de eis van de raad ook niet geheel verwonder- WARMOND Vanmiddag werden de alge mene beschouwingen over de aanbiedings brief en de begrotingen voor 1979 gehouden. De drie fracties spraken allereerst hun treur nis uit over het late tijdstip van behandeling van de begroting 1979. Men sprak daarbij uit eraard de dringende wens uit dat de begro ting 1980 wel op tijd zal kunnen worden be handeld. Raadslid Heijl (CDA) noemde het eerste deel van de aanbiedingbrief een onver teerbare rijstebrij van cijfers en moeilijke woorden. Uit deze rijstebrij valt, mede door het feit dat nog geen vergelijkbare cijfers van de drie voorafgaande jaren bekend zijn, moeilijk te lezen hoe Warmond er financieel werkelijk voorstaat. Verder zou volgens de heer Heijl een meerjarenbegroting de raadsle den veel meer inzicht besluiten geven in de gevolgen op langere termijn van bepaalde be sluiten. Ten aanzien van de voorlichting aan het pu bliek stelde raadslid Heijl voor dat ook de beide wethouders zich een wekelijks spreek uur zouden aanmeten en dat na de verbou wing van het gemeentehuis de mogelijkheden worden onderzocht ook één of twee avonden per week het publiek in de gelegenheid te stellen het gemeentehuis te bezoeken. De heer van der Geest (CDA) kon zijn op papier ge zette beschouwingen niet zelf uitspreken door afwezigheid, collega Heijl las ze voor hem voor. Hij zou graag op korte termijn enkele Warmondse gebieden ontsloten zien. Allereerst het geplande industrieterrein in plan Zuid. Als men geen onnodige vertraging wil riskeren zal er haast gemaakt moeten worden met de bouw van de brug. De oeververbinding naar Koudenhoorn zou volgens Van der Geest nog dit jaar gerealiseerd moeten worden. De ont sluiting van de Zweilandpolder wordt naar zijn zeggen nu een nijpende zaak. De heer van der Geest (CDA) concludeert dat er een verzadigingspunt is bereikt in het aan bod van be jaarden woningen. Van de dit jaar 26 vrijgekomen bejaardenwoningen achter Huize St. Liduina zijn er slechts 6 door War mondse bejaarden betrokken. Eveneens 6 zijn er tijdelijk in gebruik als kantoorruimte en de overige woningen zijn betrokken door bejaar den die binding hebben met Warmond door hun kinderen of afkomst. Hij vroeg zich af hoe het komt dat er nog mensen in de af te breken woningen aan de Lommerlustlaan wo nen en waar deze mensen naar toe kunnen nu er bijna geen woningen meer te verdelen zijn. De heer Bonnet (CDA) worstelde op zijn be kende en zeer preciese manier met de cijfers en centen. Hij vroeg zich onder meer af waar om tijdens de behandeling van de belasting voorstellen niet bepaalde gegevens over de reinigingsrechten op tafel zijn gekomen terwijl dat nu enige maanden later wel kan. Bij de behandeling van de belastingen ging men er van uit dat door een verhoging van 1% van de reinigingsrechten het dekkingspercentage van 44,4 naar 51,7% zou worden gebracht. Nu blijkt het dekkingspercentage nog onder de 50% te liggen. Raadslid Bonnet is van mening dat het schoolzwemmen een wel erg dure aangelegen heid is geworden (144 gulden per kind) en dat er getracht moet worden wat te bezuinigen, bijvoorbeeld op de post vervoer. Er wordt nu gebruik gemaakt van het bad te Lisse, ver voer naar Oegstgeest zou wellicht goedkoper zijn. „Gescharrel" Progressief Warmond zet vraagtekens bij het sluitend maken van de begroting 1979 na enig „gescharrel" met bijgestelde ramingen en het ten laste brengen van het tekort van de post Onvoorziene Uitgave. PW is teleurgesteld in de verwachting dat in de aanbiedingsbrief het standpunt van b en w omtrent het beleids- en college program te vinden zou zijn. Evenals de andere fracties vroeg PW bij monde van de heer Timmerman naar de oorzaak van het grote personeelsverloop bij de ambtenaren. Het grote aantal vacatures wordt onder meer als oorzaak voor de late begrotingsbehande ling aangegeven. De studie over de geschiedenis van Warmond zou volgens de raadsleden Timmerman en Van Leeuwen best eens het resultaat kunnen zijn van het samenwerken van enkele War mondse enthousiastelingen onder supervisie van de heer Van der Steur. Op die manier zou zo'n studie niet zo veel geld behoeven te kosten en zouden amateurs wellicht prettig en nuttig bezig kunnen zijn. Mevr. Dalhuisen (PW) wil het verlengen van het zandwindcontract duidelijk niet alleen van de financiën laten afhangen. Milieuaspecten verdienen evenzeer de aandacht. Gegevens over eventueel ontstaan van dood-water, vis- ziekte en -sterfte, gevaarlijke koude onderstro men e.d. dienen bij de keuze bekend te zijn. Mevr. Dalhuisen sprak haar ongenoegen uit over het feit dat de tekeningen en plannen voor de herinrichting van de Dorpsstraat niet met een tekst waarin onder meer de doelstel ling werd neergelegd niet opnieuw in de com missie openbare is behandeld. De WD-fractie drong er nog eens op aan haast te maken met het onderzoeken van de mogelijkheden een fietstunnel aan te leggen onder de spoorlijn tussen Endepoel I en de nieuwe woonwijk Lommerlust. Het aanvragen van subsidie zou het wellicht financieel nog haalbaar maken. De WD tilde zwaar aan het feit dat er nog geen konkrete cijfers bekend zijn over de afgelopen jaren en konstateerde dat Warmond met de grootste achterstand in de Bollenstreek te kampen heeft. De heer Bonj er (WD) heeft gekonstateerd dat er onder de burgerij een zeker wantrouwen heerst ten aanzien van het gemeentebestuur. Hij is van mening dat het college en de raad hun uiterste best moeten doen om dat ver trouwen te herwinnen. Bovendien konstateert de heer Bonjer dat de wisselwerking tussen raad en college niet optimaal verloopt hetgeen soms blijkt uit een gespannen sfeer in de raadsvergaderingen. Hij hoopt in de toekomst door loyaliteit van beide kanten op een meer ontspannen sfeer in de vergaderingen. lijk is. De UVu» van a^arte- mentwoningen werd ook niet zo gelukkig genoemd. Onder kend werd evenwel dat die bouwvorm noodzakelijk is in verband met het benodigde aantal woningen. In dit plan is niet alleen het gebied van tuincentrum Bloe- mendaal begrepen, maar ook de zogenaamde gemeentelijke doorkweekplaats voor bomen. In de bewuste raadsvergade ring van 3 februari heeft de raad te kennen gegeven geen bezwaar te hebben tegen wo ningbouw op deze plaats. Ba gon vindt echter, dat de ge meente deze grond gratis ter beschikking moet stellen. Dit omdat de heer Bloemendaal geen cent van zijn verkoop prijs de bedragen die in dit verband worden genoemd variëren van vijf tot zeven miljoen gulden af wil doen. Een bezwaar van de gemeen te is verder, dat er aanzienlij ke kosten moeten worden ge maakt voor het treffen van de nodige waterstaatkundige werken, wanneer tot bebou wing van de doorkweekplaats wordt besloten. Voor Bagon is dit aanleiding geweest een ander plan in te dienen, die meer overeenkomt met de door het CDA-raads- lid J. den Boeft naar voren gebrachte verdeling van een derde dure vrije sector, een derde goedkope vrije sector en eenderde premiekoop. Dit voorziet in de bouw van 67 woningen, vijf meer dan in het zogenaamde „luxe plan". Het bevat 12 villa's, 14 patio woningen van 7.80 mr., 21 eengezinswoningen van 6.60 mr. alle in de vrije sector en 20 premiekoopwoningen van 4.20 mr. breed. Volgens opga ven van Bagon gaan de 21 woningen ongeveer 275.000,— per woning kos ten, en de 14 patiowoningen ongeveer 325.000,—. De prij zen van de villa's, die aan ae kant van het Van Essenpark zijn gesitueerd, zijn nog niet bekend. Bagon heeft de gemeente la ten weten dat dit het aller laatste bod is. Als er wijzigin gen in het plan worden aan gebracht dan moet zij haar plannen opgeven. Uit de veel vuldige reacties van de laatste tijd is Bagon gebleken, dat voor woningen in de vrije sector vanuit Leiderdorp veel belangstelling bestaat. Het college van B en W van Leiderdorp heeft zijn mening ten aanzien van dit bouwplan aan de Hoogmadeseweg voor behouden. Het college vindt, dat de Raad hierover in alle vrijheid een beslissing moet kunnen nemen. Ook als de Raad ja mocht zeggen tegen dit nieuwste bouwplan, dan zelfs is het nog niet zeker dat de plannen werkelijkheid worden. De provincie kan daar altijd nog een stokje voor steken als ze in strijd mochten zijn met het provinciale streekplan Zuid- Holland West. Een voorwaar de van de gemeenteraad, dat het uitbreidingsplan Buiten hof-Oost niet getemporiseerd mag worden, speelt in dit ver band ook een rol. De commissie ruimtelijke or dening en openbare werken zal zich op maandag 26 maart in een openbare vergadering over het bebouwingsvoorstel van Bagon buigen. Antiekbeurs in Noordwijk NOORDWIJK De tweede Noordwijkse Antiekbeurs wordt zondag 25 maart ge-' houden in Hotel Zinger aan de Koningin Wilhelminabou- levard. Organisator Alpha Antiek heeft 20 antiquairs uit het hele land geselec teerd. Dit jaar wordt het regionale evenement niet gehouden in Hotel Palace omdat dit na de brand van vorig jaar nog niet geopend is. Dit jaar brengen gespecialiseerde antiquairs on der meer etsen, munten, oude poppen, klokken, porcelein, en boerenantiek. De vorig jaar geïntroduceerde garantie- kaart waarborgt de echtheid van het antiek. Een controle voorafgaande aan de beurs weert „nieuw" antiek en neo stijlen. De beurs is zondag geoend van 10.00 tot 17.00 uur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5