De zomer lonkt... Als het aloude gezegde „Na een strenge winter volgt een mooie zomer" bewaarheid wordt, wacht ons dit jaar een luisterrijk zomerseizoen. Om u alvast in de juiste stemming te brengen hebben wij een greep gedaan uit wat enkele couturiers voor die zonnige dagen voor u hebben uitgedacht Het is slechts een summiere opsomming, omdat da toto's voor zich spreken. Mac Maggie, met verkooppunten in onder meer Amsterdam. Gouda, Leiden, Leidschendam en Rotterdam, brengt een collectie jurken, hot-tops, kuitbroeken met splitje, bandbroeken, rokken met weinig ruimte en platte plooien in de taille. Alle mode-accenten zijn er vertegenwoordigd. Van de brede ceintuur, de nop en het petje tot het allernieuwste: een wijdvallende overall met schoudervullingen en een ingerimpelde taille. Metz Co., met vestigingen in Den Haag, Amsterdam en Eindhoven, komt meteen serie beeldige, zuiver katoenen jurkjes, ook naar de stoffen ontworpen door Marianne David. Voorts blouses met bijpassende rokken, strohoedjes uit Frankrijk en ceintuurs en tasjes uit het leeratelier van Fred de la Bretonnière. Neckermann maakt het u helemaal gemakkelijk. U hoeft niet eens het huis uit, maar kunt lekker lui weggedoken in de makkelijkste stoei uw keus bepalen. Als u de nieuwe Neckermann Postorder Gids doorbladert, vindt u er voor de vrouw slankvallende japonnen en voor meneer pakken met schoudervulling, koppelriemen, nonchalante pantalons, kortom kleren voor het hele gezin. Uit de zomercatalogus blijkt, dat nu ook couturier Jürgen Michaelsen onder de naam JM Boutique voor Neckermann ontwerpt. Samen met Yves St. Laurent leerde hij bij Dior het vak. Hoe de samenwerking met Neckermann ontstond? „Omdat ik vind, dat ze in de postordergids goede en betaalbare mode brengen". Toonaangevend in de gids is de veelzijdigheid van kleur. Volop zomer. Voor haar een diep uitgesneden makkelijk T-shirt, gedragen op een wijde ge> streepte doorknooprok uit de jaren vijftig. Voor hem een spijkerbroek en een geruit overhemd. (Mac Maggie). Rok van honderd procent katoen in rood/wit bontgeweven dessin, gerend model met stolp plooi middenvoor en middenachter. Bijpassend een gestreepte badtas. (Metz Co.) Zij een witte linnen blazer met taille-accent, waarbij een gestreept bloesje (kraagje om hoog...). Hij een soepelvallende blazer op een open gedragen hemd. (Mac Maggie). Voor jeugdige „potloodfiguurtjes". Een T-shlrt jurkje met splitten op een jersey kuitbroek, die om de benen spant. Bijpassend een liftboy hoedje. Hij draagt een makkelijke blazer op een bandplooibroek. (Mac Maggie). Het nieuwtje voor de komende zomer: een wijd vallende, glanzende chintz overall, met elastieke taille en schoudervullingen. Een tikje ruimte vaart... (Mac Maggie). Zomerse jurkjes. Unks een jurkje met vleer muismouwen, dat over een broek kan worden gedragen. In het midden een tweedelige japon met nopblouse en sjerp op de strakke rok. Rechts een nopjurk met smalle revers en een sjerpceintuur. (Neckermann) Gezellige katoenen jurk met ronde schouderpat, poffende mouwen met elastiek en gepaspoleer- de insteekzakken. Geruit randdessin in roze, blauw en wit (Metz Co.) Voor haar een taft jack in felle kleuren met bre de schouders en taille-accent (zwart/wit) samen met een kuitbroek. Hij draagt een geweven zo mers T-shirt op een denim bandplooibroek. (Mac Maggie).

Leidse Courant | 1979 | | pagina 29