Vermeulen treft per ongeluk doel Weelde te groot voor Feyenoord SPARTA BLIJFT JEZEK: DIT HAD NIET MOGEN GEBEUREN" rERK VERZET VAN CDEN HAAG IJ KOPLOPER OVEREIND Hughes bewijst Haarlem slechte dienst HHBH VOLENDAM Sparta, dat op simpele manier binnen twintig minuten een voorsprong van 2- 0 veroverde, heeft het tegen Voiendam niettemin zeer moei lijk gehad. Het werd pas drie minuten voor het einde bij een counter 3-1 ten voordele van de Rotterdammers, die daar mee meer kregen dan ze ver dienden. Sparta liet Voiendam komen om dankbaar gebruik te maken van een zwak moment van de Vo- lendamse vereniging. Tegen de veldverhouding in kwamen de Rotterdammers daardoor na veertien minuten op 1-0. Dit gaf Sparta plotseling vleugels en de Volendamse achterhoede kon door het directere spel van Sparta via de vleugelspelers Van Zoest en Holverda, geen vat krijgen op de Rotterdammers. Dat leidde na een combinatie van Van Zoest en Parker in de negentiende minuut tot de twee de treffer. 0-2. De Rotterdam mers ontliepen de buitenspelval. toen was het voor Parker niet moeilijk om 2-0 te scoren. Uit een hoekschop van Bijvanck schoot Bond eerst tegen de lat en in de rebound kwam de bal voor de voeten van Guyt, die Doesburg passeerde, 1-2. Sparta verdedigde met de rug tegen de muur totdat een coun ter in de 89e minuut de verlos sing voor Sparta betekende. Een combinatie tussen invaller Ste vens, Jansen en Van Zoest stel de laatstgenoemde in staat er 1- 3 van te maken. Scoreverloop: 14. Van Zoest 0-1, 19. Parker 0-2. 43. Guyt 1-2, 89. Van Zoest 1-3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 4000. Voiendam: Bloem; Molenaar. Guyt. Braan. De Boer; Helling. Klaas Tuyp. Dick Bond; Jaap Visser. Frank Kramer, Paul Bij vanck, (K. Molenaar). Sparta: Doesburg; Jansen. Bal- kestein. Marijt. Van Tiggelen; De Goey. Van Gaal; Van Zoest. Par ker (58. Morgan), Holverda. (46. Stevens). ARNHEM Oogstrelend was het duel tussen Vitesse en Haarlem niet, maar omdat bei de ploegen aanvallend speel den, viel er voor het publiek zeker in de eerste helft, toch veel te genieten. Voeg daarbij een even spannende als turbu lente slotfase, dan is het dui delijk, dat iedereen aan zijn trekken kwam. Haarlem, dat met snelle uitvallen over de vleugels nogal eens on rust zaaide in de van zelfverze kerdheid gespeende Arnhemse defensie, kwam na de rust op voorsprong. Vitesse gedroeg zich na die Haarlemse treffer nogal passief. Leek zich bij de dreigende nederlaag neer te leg gen. Maar hervond zich volledig in het laatste kwartier. De oor zaak van deze niet meer ver wachte ommekeer was trainer Barry Hughes die in een emoti onele opwelling het veld inliep, de bal oppakte en voor deze vorm van wangedrag terecht door scheidsrechter Thomas naar de tribune werd verwezen. Uit dat incident putte Vitesse zoveel moed. dat de voor Mel- iaart ingevallen Bleijenberg de gelijkmaker produceerde: 2—2. Heezen (Vitesse) kreeg de gele kaart na het opzettelijk ten val brengen van een tegenstander. Sccreverloop: 23. Bosveld 1—0, 26. Huyg 1—1, 54. Beek 1—2. 82. Bleijenberg 22. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 6000. Vitesse: Nijhuis; Das. Husers. Heezen, Mellaart (Bleijenberg); Veenstra. Bosveld (Zaayer), Boe- ve; Gerdsen. Bursac, Meijers. Haarlem: Boersma; Masefield (Pratt), Van den Berg. De Vries. Melgers; George, Huyg (Beek), Haar, Balm, Böckling, De Kip. val van Roda kon niet het gevaar ontketenen dat de supporters ge wend zijn. Adri Koster, nog altijd geblesseerd, had het bijzonder moei lijk tegen Joop Korevaar en boven dien gaf Tempelaar geen meter ruimte aan Pierre Vermeulen. Niet altijd ging dat correct en daarom kreeg Tempelaar na 25 minuten een gele kaart, omdat hij Vermeulen on deruit haalde. Jan Jongbloed werd genoteerd wegens spelbederf, omdat hij de doorgebroken Verheijen op het laatste moment stuitte en vervol gens de bal wegtrapte, nadat Keizer al voor een overtreding had geflo ten. Per ongeluk Hans Galjé hoefde pas na een half uur per ongeluk in actie te komen bij twee schoten van De Jong. Tot ieders verrassing, kwam Roda aan, naar later zou blijken, de beslissen de treffer. Na een kopbal van De Jong haalde Nanninga uit om te schieten, maar hij raakte de bal slechts half. Pierre Vermeulen, op weg naar het doel, raakte de bal per ongeluk. Galjé dook nog wel naar het „schot" maar onder zijn lichaam door rolde de bal in het doel: 1—0. In de tweede helft heeft FC Den Haag er alles aan gedaan de achter stand weg te werken. Roda moest terug en was slechts sporadisch ge vaarlijk, toch had Roda al vrij vroeg in de tweede helft voor de tweede keer kunnen scoren. Eerst schoot Broeks voor een leeg doel over en later kopte Nanninga via de buiten kant van de paal naast. Negen mi nuten voor het einde verscheen De Jong vrij voor Galjé en kon de Haagse doelman nog maar net red den. Daar tussendoor heeft echter ook FC Den Haag verschillende kan sen gehad. Henk van Leeuwen, Oeki Hoekema en Jan Verheijen doken herhaaldelijk voor Jan Jongbloed op, die met veel goed werk, en ook ge luk, zijn doel schoon hield. Scoreverloop: 39. Vermeulen 10. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 12.500. RODA JC: Jongbloed; Degens, Pfeif fer, Ziegler. De Wit; Lees, De Jong, Ehlen; Koster (Broeks), Nanninga, Vermeulen. FC DEN HAAG: Galjé; Korevaar, Van Vliet, Albertsen, Tempelaar; Jonker, Kila (Goemans), Wickel; Verheijen, Van Leeuwen, Hoekema. MAANDAG 19 MAART 1979 "tplTTI «ara ERDAM Elke Feyenoorder wist araan het heeft geschort in het ka- lale duel tegen AZ'67. Zonder zelfbe- ag maar met veel realiteit klonk na loop allerwege: „We zijn zo ver nog et gegroeid dat we tegen een tot de ip behorende ploeg als AZ een, ei- iniijk onverwacht, verkregen voor rong kunnen vasthouden. „Als die lorsprong een uur lang verdedigd iet worden, kunnen er voldoende eekjes vallen die tot een gelijkspel innen leiden, als het om slechts een mtal minuten gaat, moet de conclu- luiden zoals die dan ook onver- oemd klonk: nog te onvolwassen. Of, als trainer Jezek het wat minder iherp omschreef: „Niet professioneel noeg". FeyenoordAZ eindigde voor dolenthousiaste Kuip met niet inder dan 46.833 toeschouwers - goe- oude tijden herleefden - in 1—1 gt voor Feyenoord, aldus Jezek, toch et gevoel van een nederlaag geeft en ior AZ de terechte beloning was voor ret en kwaliteit zodat eigenlijk nie- and mocht mopperen over die te- chte puntendeling. en terecht werd bij de Alkmaarders niet ge- agd over het incomplete team. Spelers missen or schorsingen - Hovenkamp en Peters - moet eigen schuld worden geweten. Slechts bles- res (Van Hanegem in het geheel niet in de ip maar aanwezig bij Roda—Den Haag) mogen len. Of AZ met Van Hanegem, die Kessler voor w\ behouden als hij zou besluiten te stoppen dit seizoen. Peters. Hovenkamp en De Graaf ooit op zondag), een betere prestatie zou heb- geleverd, blijft koffiedik kijken. Met dit. hoe ook gehandicapte team leverden de Alkmaar een knap stuk werk tegen het weer noest eidend Feyenoord dat in eigen gelederen eni- moeilijkheden had. Alleen op rechts waren op- mende spelers te vinden, Stanley Brard liet het links afweten. Jezek: „Doordat hij nog stu wt, kan hij minder trainen. Misschien moeten er iets aan doen als Van Deinsen btessurevrij Zonder een onvoldoende te scoren werd het ik aan initiatief van Brard terdege gevoeld, zo moeilijk had hij het toch niet want Kessler met het probleem dat hij de vleugels niet «d kon bezetten. Hij was tot de oplossing ge wen: Peter Ressel op links, Loek Ursem op ehts wat tot gevolg had dat van beide kanten weinig uitging. Na de rust had hij dan ook die eelaten wisselen en liep het beter, agressief beginnende Feyenoord kreeg met- al wat kansen maar Jan Peters faalde - hij overigens bitter weinig vrije ruimte en de verdedigers van AZ waren in de lucht vee- de baas - toen hij, midden voor het doel staande, naast kopte en Michel van de Korput kon zijn schoen niet goed onder de bal krijgen. Maar daar stond tegenover dat die merkwaardig maar altijd ijverig spelende Kees Kist een unieke mogelijkheid had gekregen toen Wijnstekers on der de bal doorliep. Hij schoot vrijstaand over. Uitvallen Gesteund door het publiek, dat zich soms wel wat te „vijandig" opstelde - het befaamde tribu nedeel althans bleef Feyenoord drukken. Van AZ kon evenwel niet worden verwacht dat het blindelings de aanval zou kiezen. Het bleef dan ook bij uitvallen en uit eeri daarvan werd Trey- tel Kessler diplomatiek in verband met de ge ruchten die willen dat de doelman van Feye noord naar Alkmaar zal verhulzen: „Vooys deed niet onder voor hem" tot een save gedwongen door Fred Filippo, voor het eerst in de hoofd macht van AZ aantredend waar hij zich ontpopte tot topscorer in overtredingen. Ursem beproefde ook de kwaliteiten van Treytel waaruit blijkt dat AZ in het scheppen van kansen bepaald niet de mindere was. Feyenoord was gaandeweg de eerste helft wat af gezakt en hetzelfde gebeurde na de rust: weer een heftig beginoffensief, waarin Wim Jansen een excellente rol bleef vervullen, en langzamerhand terugvallend. Jezek moest wat proberen. Uit zijn aanval kwam onvoldoende en hij wisselde Peturs- son - „te weinig dynamisch" - voor Gerard van der Lem. Er sloop wat irritatie in Feyenoord om dat het gehandicapte AZ zich zo knap bleef we ren dat de zege steeds minder reëel bleek te worden. De haast werd groter naarmate de tijd verstreek en daardoor de zuiverheid van combine ren minder. Op winst Gelijk „Zo'n bal moet de tribunes in desnoods", mom pelde Wijnstekers nog. Het was niet gebeurd. Na de onverwachte voorsprong werd Feyenoord on zeker. „maar ik moet mijn waardering uitspreken voor de inzet van AZ", aldus Jezek. „als we woensdag tegen NEC spelen, kunnen we zien of die teleurstelling bij ons dan nog doorwerkt". Want dat was het wel maar het zou onjuist zijn te stellen dat AZ dit gelijkspel niet verdiende. Ook met vier invallers, van wie Hans Reijnders opviel door Petursson geheel in bedwang te hou den, was er een goede partij op de mat gelegd iwaardoor een interessant duel kon ontstaan, dat het publiek volop heeft geboeid. Kessler was na tuurlijk dik tevreden en liet doorschemeren dat hij Tot tien minuten voor tijd Ben Wijnstekers door drong tot in het strafschopgebied van AZ, op Kees Kist - veel meer meeverdedigend dan Jan Peters bij Feyenoord - stuitte en de lucht inging. Scheidsrechter Weerink wees resoluut naar de stip en René Notten, opvallend actief en sterk op Feyenoords middenveld, verzilverde de straf schop, zij het niet bijster overtuigend. Meteen wisselde Kessler Van Rijnsoever voor Van Nieuwpoort en Ressel voor Kurt Welzl. De begrippen „niet voldoende professioneel" en „onvolgroeid" - wat niet als negatief mag worden opgevat want Jezek stelde aan het begin van de competitie dat de aanhang geen hoge positie mocht verwachten van dit nieuwe Feyenoord - traden in werking. „Die vrije trap had niet gemo gen", zei Jezek. „Natuurlijk niet", beaamde Wijn stekers later. „Als je iemand wilt neerleggen moet je dat op het middenveld al doen maar niet wachten tot hij bij het strafschopgebied is". niet zit te springen om Treytel. „Ik heb een groot talent. De Koning, en ik zal ervoor zorgen dat hij kan doorstromen naar het eerste. Met Vooys en hem heb ik een fantastisch tandem". Feyenoord AZ, een pittig maar geen unfair duel, zou dan wel eens voor Treytel de grootste teleurstelling kunnen zijn. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 80 Notten 10 (strafschop), 90. Welzl 11. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 46.833. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers, Stafleu, Van de Korput, Brard; Jansen, Van Til, Notten; Budding (Melis), Peters, Petursson (Van der Lem). AZ '67: Vooys; Arntz, Metgod, Spelbos, Van Rijn soever (Van Nieuwpoort); Reijnders, Filippo, Nyg- aard; Ressel (Welzl), Kist, Ursem. René Notten heeft doelman Vooys naar de verkeerde kant gestuurd met zijn strafschop. Feyenoord leidt, tien minuten KERKRADE Roda JC, de leider in de eredivisie, heeft een bijzon der succesvol weekeinde achter de rug. De formatie uit Kerkrade won, weliswaar moeizaam, met 10 van FC Den Haag en bovendien ver speelden de achtervolgers één of meer punten. In de gestaag neervallende regen werd Roda geconfronteerd met een bijzonder aanvallend ingesteld FC Den Haag. De Hagenaars gingen weliswaar niet vanaf het eerste fluit signaal met man en macht in de aanval maar zo gauw de kans zich voordeed, waren toch vier vijf spe lers in de voorste linie te vinden. Roda, dat had gerekend op een meer verdedigend ingestelde tegen stander, had het bijzonder moeilijk met die strijdwijze en gedurende de gehele wedstrijd heeft het team van Bert Jacobs gezocht naar de vorm, die het de twee voorgaande wed strijden demonstreerde. Na 12 minuten claimde Den Haag een strafschop omdat Jan Verheijen in kansrijke positie tegen Leo De gens (hands?) had aangeschoten. Nauwelijks een minuut later moest Jan Jongbloed naar de hoek om een gevaarlijke schuiver van Albert sen uit zijn doel te weren. De aan-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13