aankoop van Raad Lisse blijft aarzelen rehoboth en het baken over nieuwbouw van raadhuis Aantal misdrijven in 1978 gestegen Hoorzitting over functioneren van Dorpsraad Stompwijk ÜEGIO Lisse verwacht snelle daling werkloosheid a ssenheim prookjes- neelin ripodia Beste huisbroei Boerhaave- school Deyler centrum krijgt zaal voor 200 man gin/ LEIDSE COURANT donderdag 15 maart 1979 pagina 5 OEGSTGEEST De gemeen te Oegstgeest houdt vanavond een tweede hoorzitting naai aanleiding van de aanleg van voetbalvelden ten noorden van het complex „De Vos- cuyl". De hoorzitting is be stemd voor de bewoners van de „Grunerie". De bijeen komst vindt plaats in het ge meentecentrum aan de Lijt- weg en begint om acht uur. OEGSTGEEST Het Insti tuut voor Natuurbescherming seducatie afdeling Leiden houdt zondag 18 maart in „Oud Poelgeest" aan de Laan van Oud Poelgeest in Oegst geest een ongeveer anderhall uur durende natuurwandeling onder leiding van natuurgid- sen. De wandeling begint om 14.00 uur. Iedereen kan zon der voorafgaande opgave aan de wandeling deelnemen. KATWIJK In de Soefi-tem- pel aan de Katwijkse Sport- laan wordt vrijdag 23 maan een concert gegeven door hel zigeunerorkest Pajtas ondei leiding van Michael Manz Een dansgroep zal medewer king verlenen aan de uitvoe ring van Oosteuropese mu ziek. Toegangskaarten vooi het concert, dat om 20.30 uui begint, zijn a 10 gulden aan de zaal verkrijgbaar. SASSENHEIM De geza menlijke protestantse kerker van Sassenheim en Warmond organiseren weer een inzame lingsactie voor het „Evangeli ne Booth" ziekenhuis in Ah- madnagar in West-India. Vo rig jaar bracht de actie voor de bouw van een verpleeg stershuis ruim 55.000 gulden op. Vooraf gaande aan de ac tie is er op donderdag 22 maart een bijeenkomst in dt Sassenheimse Hervormde Kerk. Medewerking hieraan wordt verleend door het mu ziekkorps van het Leger des Heils. LISSE Zwemvereniging De Watervrienden houdt op don derdag 29 maart een algeme ne ledenvergadering in café restaurant De Beurs aan de Lissese Haven. Na afsluiting van het officiële gedeelte be gint een feest met bingo, ver loting en dansen. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE De groep Ritmico Especial zal zaterdag 17 maart een feestavond in de Meerburg-kantine muzikaal ondersteunen. Ook op de slo- tavond van de viering van het 50-jarig bestaan van Meer burg was deze groep aanwe zig. Op veler verzoek komt dit dans- en showorkest nu weer naar v.v. Meerburg. Aanvang 20.30 uur, zaal dicht om 22.00 uur. Toegang 7,50. Diefstal van geldkistje KATWIJK Uit een woning aan de Duinstraat in Katwijk is gisteren een geldkistje ont vreemd met daarin een be drag van 2100 gulden. De Katwijkse politie staat nog voor een raadsel hoe de da ders het pand zijn binnenge drongen omdat voorlopig ie der spoor van braak ont breekt. LISSE Het barre winterweer was de voornaamste ooruuk, dat in de arbeidsmarktsituatie in het gewest Lisse de afgelo pen maand weinig verandering kwam. Vorig jaar in februari nam het aantal werklozen af met 67 mannen en bij de vrou wen was er zelfs een toename van 3. Eind febr. '79 waren onder het totaal aantal werklozen 16 jongens en 28 meisjes jonger dan 19 jaar. Bij de mannen staan 128 en bij de vrouwen 40 personen langer dan 6 maanden als werkloos ingeschreven. Eind febr. werd aan de directie van Palace Hotel B.V. te Noordwijk toestemming verleend om i.v.m. sluiting van het hotel ten gevolge van ernstige brandschade de arbeidsverhou ding met 36 man te mogen opzeggen. In verband met het einde van het winterweer en toenemende bedrijvigheid in vrij wel alle bedrijfstakken wordt in de komende maanden een flinke daling verwacht van het aantal werklozen en zal de vraag naar personeel toenemen. Per gemeente bedroeg het aantal werklozen: mannen Hillegom 91 Lisse 92 Noordwijk 157 Noordwijkerhout 71 Sassenheim 47 Voorhout 21 Buiten het gewest 6 Totaal 485 LISSE De gemeenteraad van Lisse beeft gisteravond besloten om voor de uitbreiding of nieuwbouw van het raad huis aan de Heereweg de gebouwen Re- hoboth en Het Baken te kopen van de Hervormde Gemeente. Aan de architect Duintjer wordt gevraagd zijn nieuw- 'o'dai bouwplannen voor het raadhuis te her zien met gebruikmaking van de grond van de verenigingsgebouwen. Aangezien bet kerkgenootschap elders in Lisse nieuwbouw mag plegen, kunnen Reho- both en Het Baken worden gesloopt. Een belangrijke stap voor de oplossing van de huisvestingsnood van het dai groeiende gemeentelijke apparaat. '""1 De opvatting dat hiermee besloten wordt tot sloop en nieuwbouw van het totale raadhuiscomplex (min of meer zo verwoord in de gemeentelijke nota) ging de Lissese raadsleden gisteren wat ver. Op uitdrukkelijk verzoek van alle raads fracties zal het gemeentebestuur aan de Amsterdamse architect vragen een alter natief plan te ontwerpen waarin het oude raadhuis niet gesloopt hoeft te voofl worden. De progressieve raadsleden stemden hier tegen omdat men de op dracht aan de architect wilde loskoppe len van de aankoop van Rehoboth en Het Baken. Een voorstel voor het ont- zici werpen van een aanbouwplan dat in \truia progressieve kringen de voorkeur geniet e Ht boven nieuwbouw, zou volgens de socia- eers listen in een volgende raadsvergadering blaut aan de orde moeten komen. irobe. De PvdA toonde zich bij monde van het raadslid Rosdorff voorstander van de aanbouw van een nieuwe vleugel aan het bestaande raadhuis en pand Een huis. „Juist nu we het nabijgelegen Re hoboth kunnen kopen, voelen we ons verplicht op deze mogelijkheid te wijzen. Als we nu besluiten om alleen een nieuwbouwplan te ontwerpen, komen we nooit meer aan de bespreking van het alternatief toe", zo stelde het progressie ve raadslid. Zijn. progressieve collega Prins voegde hier de verwachting aan toe dat de aan bouw van een nieuwe vleugel „de helft goedkoper is dan sloop en nieuwbouw". Het PPR/D'66-raadslid mevrouw Van Ruiten drong in verband met de aan koop van de nabijgelegen gebouwen aan op een nadere bestudering van aanbouw van een nieuwe vleugel. In een motie die door de meerderheid van de raad werd verworpen stelde zij voor de archi tect opdracht te verlenen voor het ma ken van een uitbreidingsplan „De Lissers hebben recht op twee plan nen", vond het CDA-raadshd Smith in zijn pleidooi voor het ontwerpen van zo wel het nieuwbouw-' als aanbouwplan. „We willen eerst het herziene niéuw- bouwplan op tafel hebben en dan gaan praten over de eventuele aanbouw van een nieuwe vleugel. Een ruime meerder heid in het CDA is bang dat de ver schillende bouwstijlen een „lappen-de- ken" effect zullen veroorzaken en dat de uitbreiding in de toekomst ook weer te klein zal blijken", aldus de confessionele fractie-voorzitter. WD-er Robert us kwam aanvankelijk met het voorstel om de opdracht aan de architect voor een nieuwbouw- of aan bouwplan ter bestudering uit te stellen. Hij zou na in een korte schorsing zijn heil te hebben gevonden bij het CDA zijn voorstel weer intrekken. Later in de vergadering brachten de vier progressie ve raadsleden het zonder succes ter ta fel. In zijn antwoord aan de raadsleden stel de burgemeester Berends dat uitbreiding met de sloop van de tweede vleugel Eenhuis net zo duur is als totale nieuw- Politie Wassenaar W jaarverslag ^ASSENAAR Het aantal misdrijven in de pio« f^neente Wassenaar is in 1978, ten opzichte „tryVan 1977 (692), met 68 toegenomen tot 760. ul «et aantal inbraken is echter met 22 ge- vi jhald. In 1977 werd er 73 maal ingebroken, ijif'n 1978 was dat nog 51 keer. Het Wassenaar- «®e Politiekorps schrijft dit in zijn jaarverslag rojfverl978. n IIJ ~'t het jaarverslag blijkt verder, dat de iteui Perkte van het Wassenaarse korps minder is -r*n toegestaan. Op 1 januari zou men 76 Ek? m ^'enst m°8en hebben, het waren er 0 ^hter 73. De Wassenaarse politie kreeg ook verleden jaar, vooral voor de bewaking van ambassades, hulp van andere politiekorpsen en de Koninklijke Marechaussee. iDoor de algemene surveillancedienst werden- 111 personen aangehouden. Er werden 770 aanrijdingen geregistreerd, waarvan bijna 600 met uitsluitend materiële schade. In 166 ge vallen was er sprake van lichte of zware ver wondingen, terwijl bij zeven aanrijdingen mensen om het leven kwamen. In 1978 werd, zo staat in het jaarverslag, in totaal 67 uur besteed aan snelheidscontrole. Daarbij werden bijna 17.000 auto's gecontro leerd. In bijna 500 gevallen werd er een pro ces-verbaal gemaakt wegens te hard rijden. De kraanwagen van de Wassenaarse brand weer werd in 1978 400 keer door de politie te hulp geroepen. Van de 760 misdrijven waarvan bij de Wasse naarse politie aangifte werd gedaan, werden er 358 opgelost (47,1 procent). De afdeling Bijzondere Wetten van het Wassenaarse poli tiekorps verleende in 1978 in totaal 110 jach- tacten. Bij de vreemdelingendienst stonden aan het einde van 1978 1515 buitenlanders van 49 verschillende nationaliteiten geregi streerd. In 16 gevallen werden in Wassenaar aangehouden vreemdelingen overgebracht naar de gemeente waar zij (illegaal) woonden. Een achttal buitenlanders werd direct vanuit Wassenaar naar de grens gebracht en uitge wezen. Ook het administratieve personeel van het Wassenaarse politiekorps wordt in het jaar verslag genoemd. Het aantal door deze dienst verwerkte „transacties", de contant door de overtreder betaalde boetes, bedroeg verleden jaar 1667. Het terrein waarop het nieuwe Lissese raadhuis gebouwd zou kunnen worden. Geheel links de achterzijde van het raadhuis, midden het houten pandje waarin Het Baken is gehuisvest en rechts de achterzijde van Rehoboth. bouw. De handhaving van deze „twee de" vleugel zou wel kostenbesparend werken. „Het is natuurlijk wel irreëel om de Lissese bevolking 4 alternatieve plannen voor te willen schotelen. Je kunt architectenbureaus niet laten wer ken aan plannen waar ze zelf niet ach ter staan", aldus burgemeester Berends die voorstelde toch eerst het nieuw bouwplan te bestuderen. De eerste bur ger van Lisse bleek wel bereid de archi tect te vragen een alternatief uitbrei dingsplan op te stellen. „We vragen hem eerst om zijn bestaande bouwplan aan de gewijzigde situatie aan te passen. Het is echter zeer de vraag of Duintjer zo'n opdracht accepteert. Ik denk dat hij dan ook z'n eerste opdracht teruggeeft", zo vond burgemeester Berends. De nieuwbouw van een raadhuis, maar ook de eventuele uitbreiding zal de Lis sese gemeente 5 6 miljoen gulden gaan kosten. „Een derde vleugeltje is natuurlijk goedkoper, maar biedt geen blijvende oplossing", betoogde Berends die in ditzelfde verband ook sprak over „raadhuisje". Detail in de bouwplannen voor het Lis sese raadhuis is dat architect Duintjer al eerder geweigerd heeft een alternatief raadhuisplan te ontwerpen. De vergade ring van fractievoorzitters van de Lisse se raad ontving kort geleden van zijn hand de gevraagde schets met de notitie dat Duintjer zo'n plan zeker niet in uit voering zou nemen. De vraag is of Duintjer nu wel een alternatief plan wil maken. Als hij weigert kan de gemeente Lisse weer van voor af aan beginnen met een andere architect, want de raad heeft besloten dat er een alternatief plan voor de sloop moet komen. Dit ter wijl er binnenkort besloten zal worden of het gemeentelijke apparaat tijdelijk moet worden ondergebracht in de Lisse se Jozefschool. 'aad 1SSENHEIM De gemeen- jud van Sassenheim wordt I de vergadering van dins- 1,20 maart gevraagd een "let van 16.000 gulden be te stellen voor gymnastiekmaterialen het gemeentelijke gymlo- aan de Sassenheimse jpe jaarlijkse inspectie van gymnastieklokaal is geble- dat de inventaris door iom en intensief ge- p, gebreken is gaan verto- Het plan van burgemees- en wethouders voorziet in aanschaf van onder meer nwichtsbalken, springkas- matten, bruggen en klim- iwen. dezelfde raadsvergadering 1 irdt een bedrag van 24.000 den gevraagd voor de re- ratie van de riolering van kleuterschool De Kooirak- tjes en de herindeling van bijbehorende speelterrein. ATWIJK Zaterdagmid- ig 17 maart komt het Haags irookjestoneel in theater ripodia met het sprookje Pi- ikkio op uitnodiging van &0 Katwijk. ft sprookje gaat over de be nde geschiedenis van de luten pop, die door tover- ■acht tot leven wordt ge acht en plotseling kan lo in en spreken. las Theunis, de houtsnijder, nogal verbaasd over dit ge- 5 van zijn poppenkastpop. enige tijd besluit hij Pi- ikkio een opvoeding te ge- IC fn zoals alle andere jongens e krijgen. Of hem dat lukt vkoo 1 aan het eind van dit wel- skqo jast klassieke sprookje blij- 1 hueien. Dl iegang: kinderen vanaf vijf ,ssiu. ar ƒ3.50. Kaarten bij K&O s-Gr 1 het VW. De uitvoering be- <ëe nt om 14.00 uur. LEIDSCHENDAM Voorafgaande aan de bijeen komst van de Dorpsraad Stompwijk op donderdag 22 maart in „Het Blesse Paard" zal om 20 uur een hoorzitting beginnen over het functioneren van de dorpsraad- Aanleiding hiertoe is de door het dorp sraadslid F. v.<L Burg opgestelde discussienota waarin de huidige gang van zaken en een mogelij ke verbetering van de relatie tussen de dorpsraad en de Stompwijkse bevolking is aangegeven. De nota die eind januari door de dorpsraad is be sproken wil een grotere betrokkenheid van de Stompwijkers bij het werk van de door henzelf ge kozen raad. Volgens de heer v.d. Burg kan dat al leen als de raad voldoende informatie krijgt, zowel van de gemeente als van de inwoners. Volgens de nota voldoet de inspraakmogelijkheid niet. Verbete ring hiervan is mogelijk door het spreekrecht uit te breiden. Behalve vóór de vergadering zou ook voor het te behandelen punt van de agenda mogelijkheid tot inspraak moeten worden gegeven. Ook zou nog voor de aanvang van de vergadering een soort voorbespreking kunnen worden gehouden waarbij de dorpsraad niet alleen beter geïnformeerd wordt maar ook op- en aanmerkingen kunnen worden ge maakt. Ook de rondvraag zou tot alle in de zaal aanwezige bezoekers kunnen worden uitgebreid, al dus de heer v.d. Burg. Tenslotte zou aan de aanwe zigen ook nog een interruptie-mogelijkheid kunnen worden gegeven maar dit ziet de opsteller van de nota zelf niet als een reële mogelijkheid vanwege het chaotisch karakter dat de vergadering dan wel een zou kunnen krijgen. De hoorzitting heeft voor namelijk ten doel een beeld te krijgen van wat de Stompwijkers over de dorpsraad denken. Op de agenda vap de dorpsraad staat de brief van de ponyclub „de Blesruiters" over de hoge huur van 5500 gulden per jaar voor het nieuwe terrein aan de Huyssitterweg die, omdat de vereniging ook de kosten van het in orde maken van het terrein zal moeten betalen, door het bestuur als „ondrage lijke lasten" worden bestempeld. Verder wordt nog advies gevraagd over het voorstel grond aan te ko pen aan de Meerlaan bij de rioolwaterzuivering. Op het terrein zou de grasdrogerij Hilmapers BV kun nen komen die op de huidige vestiging aan de Dr. van Noortstraat al jarenlang klachten over milieu hinder heeft veroorzaakt. Op het 2 1/2 hectare gro te terrein, vanwaar een goede ontsluiting naar de provinciale weg mogelijk is, zou bovendien een par keerterrein voor Stompwijkse transportfirma's kun nen worden ingericht. Carolien van der Voort -heeft gisteren de wisselbeker gewon nen van de huisbroeiwedstrijd van de Voorhoutse Boerhaave- school. Zij ontving gisteren de bokaal uit handen van de heer Zonneveld, voorzitter van de Voorhoutse afdeling van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Voorzitter Zoneveld zei met de andere juryleden verrast te zijn geweest door de goede kwaliteit van de inzendingen. Overigens had kennelijk niet iedereen be grepen dat het om een wed strijd ging. Een van de jeugdige inzenders had immers het plas tic zakje met bollen weer onge opend ingeleverd. Prijzen voor de verschillende ca- tegoriën gingen naar Annemarie van der Voort. Wim Jansze en Harry Frauenfelder. In Wassenaar WASSENAAR - Wanneer de plannen van de Kulturele Kern Wassenaar voor de ver bouwing van het Deylercen- trum door de gemeenteraad worden goedgekeurd, wordt de zaal zo veranderd, dat deze ruimte biedt aan onge veer 200 mensen. De uitbrei ding van de zaalruimte is een van de onderdelen van de „face-lift" van het Deyler- centrum, waarvoor B en W van Wassenaar een bedrag van 160.000 gulden beschik baar willen stellen. Het voorstel van het college, dat binnenkort in de vergade ring van de gemeenteraad aan de orde komt, omvat ver der de een verbetering van de elektrische installatie, de aan leg van een centrale verwar ming en een vergroting van de ruimte achter de bar.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5