INTERMEUBEL Klassiek meesterwerk met stijl uitgevoerd Sylvia Kristel vlucht weg voor reputatiedie me dom en talentloos maakt 1 INTERMEUBEL VAN DER KLUGT BV 445,- Ibmlstuit GoudenEeuw Amsterdammers bij Rotterdammers op concertbezoek Van der Wiel voor nationale schaaktop aanwinst WIJNKENNER RAAKT FLESSEN KWIJT! Intermeubel royaal met ruimte GEZELLIGE ETERS INT ZADEL GEHOLPEN Nooren in goede spoor OPNAMEN EERSTE AMERIKAANSE FILM BEGONNEN PAGINA 14 HOLLYWOOD-De Nederlandse filmster Sylvia Kristel heeft zich in Hollywood gevestigd met haar vriend Ian McShane „om te vluchten vaneen reputatie die me dom en machteloos maakt". Haar eerste film die in de Amerikaanse filmstad zal worden opgenomen heet „Airport '79 Concorde", een produktie van de Universal-maatscbappij. „Het is te gemakkelijk geworden in Europa", aldus Sylvia Kristel. „Het enige wat ik hoef te doen is een van de scripts uitkiezen die Franse en Italiaanse producers me toesturen. Hollywood moet de kroon op mijn werk zetten. Als ik hier slaag, kan ik er mee ophouden". Wat moet ze doen in haar eerste Amerikaanse film „Ik open en sJuit deuren en serveer koffie. Ook heb ik een romance met Alain Delon. Ik ben de stewardess en hij is de piloot van de Concorde". „Het is in meerdere opzichten een uitdaging. Als je je kleren aanhoudt in een film, moetje acteren. En als je niet zo veel te doen hebt in een film, moet je zorgen dat het nog op iets lijkt. Zoals alle luchthavenfilms heeft ook deze een uitgebreide cast, en geen van ons heeft veel gelegenheid om een indruk achter te laten. Je hebt drie minuten om je grote scene te doen". Sylvia Kristel is de dochter en kleindochter van twee generaties componisten, wordt erin Amerika gezegd, en werkte eerst als secretaresse voor een ertsbewerker. „Je bent een slechte secretaresse, waarom wordt je geen actrice stelde hij voor en hij beval haar aan bij een vriend die bij de film zat. Na een paar kleinere rollen, schiep ze de rol van Emanuellehet onschuldige Franse meisje dat verstrikt raakt in de aardse lusten van Tahiland. „Ik werd een internationaal lustobject", zegt Kristel, die zich erover beklaagt dat deze reputatie haar „niet menselijk" maakt Toch schijnt ze ook wel van de rol genoten te hebben. „Ik haat middelmatigheid". Ze is totaal verbaasd over de verschillende reacties die Emanuelle bij de mensen heeft opgeroepen: „De Japanners beschouwen haar als een vrijgemaakte vrouw, omdat ze de dominante positie aanneemt als ze met haarman naar bed gaat. In Amerika beschouwen de feministen me min of meer als een slachtoffer, omdat ze door drie Thai-boksers verkracht wordt en de weg naar de zonde door een oudere man wordt bijgebracht". Kristel vertelt, dat ze onlangs tijdens het filmfestival van Cannes een lunch had met Fred Astaire: Hij zei me dat hij eigenlijk nooit zo'n zin had in al dat dansen en dat hij liever toneelspeler was geworden. De studio's bleven er echter op aandringen dat hij danste. Bij mij is het hetzelfde. Eigenlijk wil ik helemaal geen ster zijn in erotische Tilms. Dat is echter wel de enige manier waarop de meeste producers mij zien". Het is erg hard werken. Ten eerste is het Uchamelijk vermoeiend omdat ze tropische landen hadden uitgekozen voor de twee „Emanuelles" en me in zijden winterjaponnen hadden gekleed. Daarbij zijn de Nederlanders hoe zal ik het noemen niet erg toegenegen. Ik ben Nederlandse en daarom is het een onnatuurlijke daad om al die zinnelijkheid op hei doek te portretteren. Maar ja, misschien verklaart dat wel het succes van de twee „Emanuelles", omdat ik er in verbazing doorheen wandel, als actrice in Sexland". Emanuelle, waarvoor Kristel slechts 36.000 gulden kreeg, heeft over de hele wereld volgens de producer ongeveer 250 miljoen toeschouwers gehad. Dat is misschien niet eens overdreven omdat de film een onmiskenbare hit bleek te zijn in Europa, Japan en in mindere mate in de Verenigde Staten. Op (lil eiken wijnrek raakt u 24 flessen overzichtelijk kwijt. En iedere rechtgeaarde wijnkenner weel. dat 'n liggende rusthouding de wijn het best bekomt. Dat het u ook goed moge bekomen. A voire Santé! A fmetingen: ca. 75 cm breed. 70 cm hoog en ~1f\ f\ 26 cm diep. lsCt~ 3 Gratis voor mensen die stapje voor stapje aan een eigen woonwereldje bouwen. Intermeubel's Woon plannen Map. Schuif en indeelsysteem met schaal modelletjes en mm-papier. Intemieubel Magazine. 1001 Sfeer-en meubeltips voorde zoekende woner Allebei Gratis Om Mee te Nemen! Meubelen Klassiek en Modern. Haarlemmerstraat 198-200, Leiden, Tel. 071 -131846/131847/131848. Afd. Slaapkamers, Haarlemmerstraat 198, Tel. 071 -131848. Afd. Woningtextiel, Haarlemmerstraat 256-258, Tel. 071 -122154. "de Knoest" geloogd Eiken Meubelen, Haarlemmerstraat 170, Tel. 071 -122963. intermeubel Prachtige berg wand. Biedt heel veel praktische ruimte. Diep ge profileerde mas sieve fronten en tot in details per- fekt afgewerkt. Afmetingen: 245 cm breed, 192 cm hoog en 43/485 cm diep Eiken dekenkist met schitterend bewerkt frontpaneel en scharnieren volgens authentiek ontwerp. Brengt de sfeer en warmte uit rijke, oude tijden terug in uw woonleven. Afmetingen: ca. 120 cm breed, 50 cm hoog en 42 cm diep. Bankstel van grote allure. Fijn belijnd en natuurlijk eersteklas materialen. De bekleding is van een prima kwaliteit mohair velours. leverbaar in een palet van Meuren. Salontafel met achtkantig blad. Zwaar massief eiken, maar toch sierlijk van lijn. 100 cm 0. Het blad is maar liefst 7 cm dik. 990,-. Sfeervolle massief eiken eetkamer. Nodigt gewoon uit tot 'n gezelligdineetje en lekker lang natafelen. De stoelen hebben een prachtig gefigureerde rug en een zadelzit voor een gezonde,ontspannen zithouding. ^QA Per stuk ffiy - Het massieve acht kantige tafelblad is maar liefst 4,5 cm dik en heeft een doorsnee van 120 cm. 1175,- Ook leverbaar met 120 cm o rond blad.) Sjieke fauteuil met 'n lekker makkelijke hoge zit. Ideaal voor wat oudere mensen. Leverbaar in diverse klassieke stoffen. Met volants. Dat Rotterdammers wel degelijk waarde ring kunnen hebben voor en zelfs enthousi ast kunnen zijn over Amsterdammers bleek gisteravond in de Rotterdamse Doelen. Als gastorkest vertoefde in de Maasstad het Concertgebouworkest en dirigent Kirill Kondrasjin trakteerde het publiek op Zes Adagio's van Pijper, Chopin's eerste piano concert en de Eroica van Beethoven. Die Adagio's van Pijper „vallen eigenlijk best mee", zo hoorde ik de muziek typeren die hij in 1940 geschreven heeft voor een Leerlingsinwijding bij de Vrijmetselaren. Die opmerking is zeker niet onterecht, al moet men er wel bij bedenken dat het Pij pers duidelijke bedoeling was een harmo nisch en melodisch eenvoudige taal te spre ken. Typisch functionele muziek. Verdraaid mooi en gaaf gespeeld door het Concertge bouworkest, de Rus Kondrasjin en de Ne derlander Pijper bleken uitstekend met el kaar overweg te kunnen. De Poolse pianist Krystian Zimerman de solist in het Chopinconcert. Het enthoi asme van het publiek kon ik wel begrijp doch niet volledig delen. Zimerman is briljant pianist, zonder enige twijfel, hoekdelen speelde hij in een pittig tem virtuoos, uitbundig en met een effectvol finement Liszt eigen. Ja, het leek meer Li dan Chopin, vandaar waarschijnlijk dat Romance in een wat bleek uitgevall maanlicht kwam te staan. De begeleid was één vloeiende beweging. Met een Allegro dat tegen Vivace aanleui opende Kondrasjin de Eroica. Wat prachtige violengroep bezitten de Amsl dammers toch en wat een glansrijke we gave; vanavond kan men er in De Doe weer van genieten. Voor de thuiszitters: dagmiddag rechtstreekse radio-uitzend vanuit het Amsterdamse Concertgebouw. VRIJDAG 9 MAART 1» Henk Noorden en Cat's Whiskers. DEN BOSCH - Henk Nooren zit weer in het goede spoor. De intieme entourage van de Brabanthallen in Den Bosch lijkt de 24-jarige ruiter uit stekend te liggen. Vorig jaar won hij vijf onderdelen, gis teren startte hij Indoor-Bra- bant met twee zeges. Eerst was hij in de barrage met Cat's Whiskers de enige die de scherpe tijd van de Braziliaan Nelson Pessoa overtrof, 's avonds had hij met Funest geen barrage no dig. In het parkoers op tijd bleef hij de Engelsman har- vey Smith achttiende seconde voor. LEEUWARDEN Het wordt de co-kampioe nen van 1978 bij de Ne derlandse schaaktitel strijd in Leeuwarden niet eenvoudig ge maakt. Al in de eerste ronde verliet Jan Tim man het strijdperk met een nul, gisteren was het de beurt aan Ge- nna Sosonko. Evenals zijn collega-grootmees ter wist hij de strijd tot in tweede zitting te rekken, maar de met wit spelende Hans Böhm liet niet af en won fraai. De koppositie is nog steeds in handen van Ger Ligterink. De Groningse meester won 's morgens in derde zitting van de Hagenaar Van Dop en maakte in de vierde ronde snel remise met Hartoch. Met een score van 4 1/2 uit 4 heeft Ligterink een voor sprong van een half punt op i sterk veld van achtervol gers: Hans Böhm, Hans Ree en Jan Timman. Deze won voor de derde achtereenvol gende keer, dit keer van Hof land. Zo er een dagprijs zou be staan, zou deze ongetwijfeld zijn gegaan naar Nederlands jongste meester, de negentien jarige John van der Wiel. Twee uur later dan de ande ren begon hij en was toch binnen de tijd klaar. Baljon, die twee uur uitstel had ge kregen omdat hij zich niet lekker voelde, kreeg in de o- pening een stuk-offer voorge schoteld op f7., het zwakste punt op het schaakbord. De (groot)meesterschare keek aanvankelijk nogal laatdun kend tegen de offerande aan, maar dat veranderde naarma te de partij vorderde. Baljon moest het ene gat dek ken met het andere en hoe wel hij naar alle waarschijn lijkheid geen fout maakte, moest hij op de 37e zet capi tuleren. Dat was 22 zetten na het offer. Als bij analyse alles correct blijkt, heeft Van der Wiel uitermate diep getaxeerd en gerekend. Zijn score van anderhalf uit vier steekt daar wat schril bij af. Maar nu reeds kan gezegd worden, dat hij een aanwinst is voor het Nederlandse topschaken. Uitslagen vierde ronde: Van der Weide-Van Dop 1/2-1/2, Hartoch- Ligterink 1/2-1/2, Ree- Langeweg 1/2-1/2, Van der Wiel-Baljon 1-0, Van der Vliet-Donner 1/2-1/2, Hof land-Timman 0-1, Böhm-Sosonko 1-0; afgebroken partij derde ron de: Ligterink-Van Dop 1-0. 1. Lig- tering 3 1/2 punt, 2/4 Ree, Tim man, Böhm 3 pnt., 5. Sosonko 2 pnt., 6. Balion 2 pnt., 7. Donner 2 pnt., 8/12 Hofland, Langeweg, Van der Wiel, Hartoch, Van der Vliet 1 1/2 punt, 13/14 Van der Weide, Van Dop 1 punt, Van der Wiel 1/2 Schoonhoveij verdiende he meest DEN HAAG Leo Scho hoven is in het afgelo] jaar de succesvolste trail geweest. Zijn paarden w nen liefst 123 koersen, toucheerde hiermee een cordbedrag van 575.650 den. Op de tweede plaats aan wonnen gelden komt Jan 1 genaar, die 469.350 guli verdiende met 122 oven ningen. Manus Bouwhuis digde als derde met 123 ot winningen hetgeen een bed opleverde van 378.160 guit Jan Dooyeweerd legde bej op de vierde positie met triomfen hetgeen een bed van 323.765 gulden implicf de. Van de 140 beroepsfe ners wonnen er 38 een drag van een ton of meer. Veel buitenlands sporters naar Gelderland WAGENINGEN Ruim voetbal- en andere sportch uit verschillende Europt landen komen in maart april naar Gelderland v< een trainingsweek. Dat betekent dat ongevi 3750 buitenlandse sportlie gebruik gaan maken van mogelijkheden die de VI hen biedt om een week 1; in Gelderland hun conditie te vijzelen en hun krachten meten met de Nederlani sportmensen. Sportwereld BOEKAREST De Ned landse junioren ijshock ploeg is door een overwinn van 8-4 op Hongarije vij geworden in 'de strijd om wereldkampioenschap in b-groep. Eerder versloeg jeugdploeg Denemarken i 8-2. THEHERAN - Twee vooi lige Iraanse sportidolen door een Islamitische re bank ter dood veroordeeld| vanochtend terecht Oud-bokskampioen Badpa trainer Jafaari hadden volgens de rechtbank ten de van het Sjahregime gansterpraktijken schuldig maakt. Aardappeleters, slechts licht be schadigd AMSTERDAM van Gogh's schilderij Aardappeleters", dat w< dag door een Amsterdai kunstenaar met een huis tel werd bekrast, is niet e stig beschadigd. Dat is danken aan het sik ingrijpen van een suppoost! aan het feit dat achter l[ originele doek nog doek bleek te zitten van s vig materiaal. De afdeling restauratie het rijksmuseum denkt oi veer twee weken nodig I hebben om het schilderij herstellen. Toon Hermans ontvangt „Gouden Boek" Toon Hermans ontving in Bussum van zijn uitgever het „Gouden Boek" omdat van „Liggen in het gras" 100.000 exemplaren zijn verkocht. Na de uitreiking signeerde Toon een aantal boeken. Hij deed dit ook voor acteur Hans Boskamp.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 14