Amateurteam nauwelijks voorbereid Matheid over boks avond in „Odeon" TIMMAN TAST MIS TEGEN REE Tips voor Nootdorp Connors getrouwd Okker verstevigt toppositie als dubbelspeler SPORT LEIDSE COURANT, DINSDAG 6 MAART 1979 PAGINA 13 BELGIE EERSTE TEGENSTANDER IN KWALIFICATIE OS (Van onze verslaggever) ROOSENDAAL Bonds coach Arie de Vroet is niet te benijden. Naast het feit dat hij telkens een nieuw elf tal moet opbouwen omdat zijn prominentste spelers met grote regelmaat naar de rijen der profs verdwijnen, zijn dit keer ook de weersomstandig heden hem niet welgezind ge weest. De onbespeelbare vel den zijn er oorzaak van ge worden dat de voorbereiding in het teken van „improvisa tie" is komen te staan. Na een aantal weinig betekenen de oefenwedstrijdjes en een duurloop op het strand is er weinig gebeurd. In ieder ge val heeft de bondscoach van de amateurploeg zijn mannen voor de interland tegen Bel gië niet zo kunnen voorberei den als hij craae zou willen. Des te betreurenswaardiger omdat de interland morgen avond in het teken staat vian de kwalificatie voor de Olym pische Spelen van 1980. De Vroet daarover: „Ik heb de voorbereiding inmiddels afge sloten. Afgelopen zondag had ik met opzet niets gepland omdat de verenigingen die spelers aan Oranje leveren, graag ook eventueel weer eens een partijtje wilden spe len". Ondanks de gebrekkige aan loop naar het duel heeft De Vroet toch alle vertrouwen in zijn spelers. Zelfs al beseft hij dat Belgie ëen sterke op ponent is. „Informaties heb ben mij geleerd dat de selec tie bijna louter spelers telt uit de eerste divisie. Ervaren mensen die een wedstrijd naar hun hand kunnen zetten. Overigens is er daar erg ge heimzinnig gedaan. Ik heb nooit de kans gekregen zelf eens te kijken bij een oefen-, wedstrijd van de Belgen. We hebben wel bericht gekregen dat ze zouden spelen, maar Arie de Vroet, de niet te be nijden coach van het Neder lands amateu relftal. dat kwam altijd een dag na heimzinnigheid te betrachten, die oefenwedstrijd binnen". De opstelling maakte hij dan Het is kennelijk een reden °ok niet bekend. Maar aange- voor Arie de Vroet om op nomen mag worden dat de zijn beurt ook maar enige ge- volgende spelers in het veld zullen komen: Spierings, Van Zinne, De Haas, Wisse, Meyer, De Graaf, Van Dam, Hakkins, Verstraete, Meijerink en van der Ent. ROTTERDAM Het is een hache lijke onderneming om pal voor de Nederlandse bokskampioenschap pen een avond te organiseren. A- klassers zijn natuurlijk niet op het programma te plaatsen maar wat de actieve vereniging „Crooswijk" gisteren in „Odeon" te Rotterdam overkwam, was wel penibel. Er lag een matheid over boksers - en dus programma - die het publiek in de toch weer volle zaal ten lan gen leste apathisch maakte. In de enige partij in de B-klasse, tussen de zwaarwelters Makking (De Haan, Schiedam) en Bravenboer (Crooswijk) gaven slechts de tweede en derde ronde aanvaardbare activi teit te zien maar het geheel bleef pover. Zelfs de vechtpartij in de zaal - ook hache lijk want het is meer in Odeon gebeurd en dan kan er wel eens een boksverbod op vol gen - kon de toeschouwers niet uit hun dommel wekken. De C-klasse gaf wat meer vuurwerk. Lich tgewicht Willemse (Nicolaas, Rijswijk) bok ste tegen Lissenberg: (De Haan) een sterke tweede ronde. Gevarieerder boksend, de lan gere reach van Lissenberg goed ontregelend en vooral sterker stotend, had Willemse een onbeslist verdiend in plaats van een verlies- partij. Het was de enige keer dat men het oneens met de jury kon zijn want dat de welters Thijssen (Crooswijk) en Charité (Hoogenband, Den Haag) een onbeslist kre gen toegewezen, lag volkomen in de partij opgesloten. Onbegrijpelijk dat zwaarwelter Koedam van het sterk afgezakte Arvos uit Dordrecht zo eigenwijs was, ondanks de waarschuwing van zijn instructeur, met een baard in de ring te verschijnen. Dat is ver boden en zo ging de partij tegen Kortram (Crooswijk) niet door. In de N-klasse behaalde Paul Holleraan (Hoogenband), rustig en geconcentreerd boksend, een keurige puntenzege op zwaar welter Lustig (Zeemacht, Den Helder) en in hetzelfde gewicht overwon een agressieve soms tè, wat ten koste van de zuiverheid van stoten ging - Marcel van der Tak royaal Knoop (Arvos). Het publiek kon waardering opbrengen voor De Jonge (Oorschot, Rotterdam), niet een van de prilsten, die een welverdiend onbe slist bereikte tegen Bloembergen (Dekker, Driebergen). De overige partijen in deze klasse waren beneden peil met als triest dieptepunt het feit dat halfzwaargewicht Maaskant (Arvos) in de tweede ronde we gens onkunde door de scheidsrechter naar zijn hoek werd verwezen en Vrolijk (Te Pas) simpel winnaar werd. Het moest dus van de junioren komen maar ook daar was het veelal „veel geschreeuw en weinig wol". Zelfs in de A-klasse leek de technisch goede partij tussen de lichtwelters Lefevre (Van 't Hof, Rotterdam) en Halley (Albert Cuyp, Amsterdam) meer dan hij in werkelijkheid was. Veel „loze" stoten maar weinig punten door treffers. Zij verwierven wel de twee stijl prijzen. Een daarvan had menigeen gegund aan de voortreffelijk en in fraaie stijl boksende junior-B, de lichtwelter Vonberg van de Boksclub Maastricht, die René van de IJssel (Crooswijk) met zijn te veel overbodige bewegingen met trefzeker der en snellere stoten overwon. In de ande re partijen gebeurde weinig tot bitter wei nig. Overige uitslagen: junioren C-klasse: vliegge- wicht Van Oostrom (Alb. Cuyp) w.o.p. van Groen (Crooswijk), welter Van Gom (Alb. Cuyp) w.o.p. van Lugters (Te Pas, Den Haag), weiter Zegeling (Te Pas) w.o.p. van Rietdijk (Crooswijk); junior A: lichtwelter Looye (Crooswijk) w.o.p. van Spel (Abelsma, Groningen); C-klasse: zwaarwelter Blanket (Abelsma) w.o.p. van Tjon Sien Fad (Oor schot); N-klasse: zwaargewicht De Jonge (Gouda) w.o.p. van Narings (Maastricht). HERMAN VAN BERGEM Moskou; sport en apartheid LOESAKA Iwan Denisov, een lid van het comité dat de Olympische Spelen van 1980 organiseert, is op het ogenblik in Afrika, waar hij tracht bepaalde landen die de Spelen van 1976 te Mon treal hebben geboycot, over te halen dit niet te doen voor Moskou. Die landen waren weggeble ven als protest tegen het feit dat Nieuw-Zeeland sportcon- tacten onderhield met Zuid- Afrika (het land van het apartheidsbeleid) en aan de spelen had deelgenomen. Denisov zei iets waar veel Af rikaanse landen het niet mee eens zijn: „Volgens ons stand punt is het beter een toestand te vermijden waarbij het sportveld wordt gebruikt voor de strijd tegen de apartheid". Nieuw-Zeeland is erkend door het Internationale Olympisch Comité en als zodanig zou het land door Moskou worden uitgenodigd aan de Spelen deel te nemen. Er waren aan wijzingen, aldus Denisov, dat alle Afrikaanse landen in Moskou van de partij zouden Ploegsma nieuwe manager PSV EINDHOVEN Het bestuur van PSV heeft besloten Kees Ploegsma aan te trekken als toekomstig opvolger van ma nager Ben van Gelder, die zich om leeftijdsredenen uit die functie terugtrekt. De heer Ploegsma, een 33-ja- rige Eindhovenaar, zal zo spoedig als zijn huidige werk kring het toelaat (dat is naar verwacht in het begin van het seizoen 1979/80) met zijn werkzaamheden bij PSV be ginnen. Na een inwerkperiode van ongeveer één jaar zal hij medio 1980 de managersfunc tie overnemen van Van Ge lder. Het ligt in de bedoeling dat de terugtredende manager ook daarna deel. blijft uitma ken van het bestuur van PSV. Sportwereld den BOSCH - Anton Eb- ben heeft zich moeten afmel den voor het internationale concours hippique Indoor Brabant, dat donderdag be gint. Zijn paard Jumbo De sign is niet fit PANMOENJON Noord- en Zuidkoreaanse afgevaardigden zijn er niet in geslaagd over eenstemming te bereiken over de vorming van een gezamen lijke tafeltennisploeg voor het 35e toernooi om de wereldtitel in Pjongjang (Noord-Korea). ST. LOUIS Een woord voerder van Jimmy Connors, Joe Roundtree, bevestigde gisteren dat de tennisster en kele maanden geleden wel degelijk in het huwelijk is getreden met het vroegere fo tomodel van het Plaboymaga- zine „Playmate", Patty McQuire. „Het is niet langer een gerucht", zei hij. Geruchten over het huwelijk doken vorige week op toen het indoortennistoernooi in Memphis werd gespeeld. Connors werd daar winnaar en toucheerde 40.000 dollar als prijs voor een overwin ning op Arthur Ashe. Op de persconferentie zou Connors daarna aan de tand gevoeld worden over zijn huwelijk. Roundtree antwoordde toen dat Connors niet in staat was de vragen te beantwoorden, omdat hij met vakantie was voor een paar dagen. Hij zal daarom ook enkele dagen niet spelen". Hij vertelde nog wel dat de moeder van Jimmy, Gloria Connors erg blij is met het huwelijk van haar zoon. (Van onze sportredactie) NOOTDORP-Onze tips voor de tien draverijen die mor genmiddag (14.30 uur) op het programma staan van de'dra- versbaan in Nootdorp. PEINSPRIJS: Raldino R, Pe tra Bronstee en Rita Perfor mer. PEIZEPRIJS: Reier K. Ricco Westlandia en Oscar van Duke. PIETERZIJLPRIJS (eerste af deling): O bert Voorne,Pronto Laguna en Nepos Fried. POORTVLIETPRIJS (eerste afdeling):Prins Alkestis.Lido en Myros Buitenzorg. PIJNACKERPRIJS: Orion Dakota, Nerva en Maarten D. PETTENPRIJS: Regina Scotch, Oval Pride en Rilette Six. POORTVLIETPRIJS: Nike Volann.Rodney Fortuna en Noble Duke. LEERLINGENKAMPIOEN SCHAP: Mambo,Perfect Wil- kus en Onne Duke. PIETERZIJLPRIJS (tweede afdeling): Rio Tinto, Playboy Fortuna en Omar. LEEUWARDEN De openingsronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland had, in tegenstelling tot de tradi tie van vredelievendheid een wisselvallig en nerveus verloop. Het sterkste bewijs was het onoverzichtelijke duel tussen de hoofdklas sers Baljon en Van Dop. In het laatste spee luur gaf Van Dop een dame weg, hetgeen di recte overgave betekende. Ook al in tijdnood tastte grootmeester Timman, met wit, mis te gen Ree. Er werd eerst afgebroken en met goede winstkansen voor Ree. Deze zette die later ook om in winst. Hofland-Van der Weide stelde ook commenta tor professor Euwe voor raadsels. Direct na de opening bracht Van der Weide een kans rijk stukoffer, dat hem tegen het einde van de speeltijd de winst had moeten opleveren. Van der Weide deed het echter even onnauwkeurig en bood daarop - terwijl Hofland in tijdnood verkeerde - remise aan. Langeweg-Ligterink was een positioneel duel, waarin wit nogal tamelijk bescheiden manoeu vreerde. In de slotfase raakte hij echter de weg kwijt en verloor kansloos. Donner-Har- toch ontwikkelde zich correct, de puntendeling wekte geen verbazing. De aanvankelijke hang- partij Böhm-Van der Vliet bood kansen voor Böhm maar eindigde toch in remise. De uitslagen: Hofland-Van der Weide 1/21/2, Sosonko-Van der Wiel 10, Donner-Hartoch 1/2—1/2, Baljon-Van Dop 1—0, Langeweg-Ligterink 0—1, Böhm-Van der Vliet 112112, Timman-Ree 01 De partij tussen Langeweg en Ligterink had het vol gende verloop: wit: Langeweg zwart: Ligterink (Konings-Indiseh) 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-e4, g7-g6; 3. Pbl-c3, Lf8-g7; 4. e2-e4, d7-d6; 5. Lfl-e2. 0-0; 6. Lel-g5. c7-c5; 7. d4xc5, Dd8-a5; 8. Lg5-d2, Da5xc5; 9. h2-h3, Pb8-d7; 10. Pgl- f3. b7-b6; 11. 0-0, Lc8-b7; 12. Ld2-e3. Dc5-c7; 13. Pf3-d2, e7-e6; 14. Tal-el, a7-a6; 15. b2-b4, Ta8-c8; 16. f2-f4, Dc7-b8; 17. Le2-f3, b6-b5; 18. c4xb5, a6xb5; 19. Ddl-e2, Pf6-h5; 20. de2-d3, Ph5-g3; 21. Tfl-el, f7-f5, 22. Le3-f2, f5xe4; 23. Pc3xe4, Tc8xcl; 24. Telxcl, Pg3xe4; 25. Pd2xe4, d6-d5; 26. Pe4-g5, Db8xf4; 27. Lf2-e3, Df4-g3; 28. Dd3xb5. Lb7-c8; 29. Db5-e2, Pd7- e5; 30. Lf3-g4, Pe5xg4; 31. h3xg4, Le8-a6; 32. De2-d2, Lg7-e5. Wit geeft het op. Jan Timman (links) noteer de eerste zetten van zijn verloren partij tegen Hans Ree. MEMPHIS Tom Okker heeft zijn positie aan de top van de wereldranglijst voor dubbelspelers verstevigd door met Woj- tek Fibak de Amerikaanse indoorkampioenschappen te win nen. In de finale van het toernooi in Memphis zegevierde de Nederlands/Poolse combinatie met 6-4, 6-4 over Dick Stockton en Frew McMillan. Het enkelspel werd voor de vijfde achtereenvolgende maal gewonnen door Jimmy Connors. Voor de tweede keer in twee maanden stond hij in de finale tegenover Arthur Ashe, die als vijfde was geklasseerd. Connors, die in Philadelphia zonder het verlies van een set had gewonnen, zegevierde nu met 6-4, 5-7,6-3. Martina Navratilova heeft in haar woonplaats Dallas het 150.000-dollartoernooi op haar naam gebracht. Daarvan mocht zij zelf 35.000 dollar houden. In de finale won de Wimbledon- kampioene met 6-4,6-4 van Chris Evert. Tom Okker en Wojtek Fibak hebben reden tot lachen. Het duo won de finale herendubbel in Memphis. ADVERTENTIE Oud-international Landaal overleden I UTRECHT In Utrecht is gisteren op 79-jarige leeftijd de oud-internationaal Gep Landaal overleden- Landaal was vanaf de oprichting van AGOVV uit Apeldoorn lid van deze vereniging, waar voor hij steeds heeft ge speeld- In de jaren 1929 en 1930 speelde Landaal acht keer in het Nederlandse elftal als rechtsbuiten. Landaal werd 79 jaar. De crematie zal morgen plaatsvinden in het crematori um Daelwijck in Utrecht FBO ontevreden j DEN HAAG De federatie van betaald voetbalorganisa ties (FBO) is niet tevreden i met de afwijzing van de aan- vraag tot werktijdverkorting, die 32 clubs hebben inge diend. In een brief aan de clubs heeft de FBO laten weten de zaak in handen te hebben ge geven van de algemene werk geversvereniging, die naar het oordeel van de FBO een prin cipiële uitspraak moet vragen bij het bestuur van de be drijfsvereniging in Zeist. De afwijzing was afkomstig van de directie. Het bestuur van de bedrijfsvereniging is een paritair samengesteld or gaan van werkgevers en werknemers. KNVB negeert verzoek A jax EINDHOVEN - De competi tiewedstrijd PSVAjax zal, zoals in eerder stadium reeds was vastgesteld, toch op za terdag 17 maart worden ge speeld. Ajax had verzocht deze wedstrijd een dag later te spelen omdat Ajax de woensdag voorafgaande aan het competi tietreffen voor de nationale beker in actie moet komen, evenals PSV. Ajax beriep zich daarbij op een reglement dat zou toe staan dat de wedstrijd zou worden verschoven. PSV was daarmee accoord gegaan. De KNVB heeft echter anders beslist, omdat er geen regle ment bestaat waarop het ver zoek van Ajax is gegrond. Bovendien wordt op zondag 18 maart dc belangrijke ont moeting in de eerste divisie tussen Eindhoven en FC Den Bosch gespeeld. Succes voor Jennifer Smit DEN HAAG De Neder landse kogelstoots te rs Jenni fer Smit en Betty Bogers hebben bij de Amerikaanse indoorkampioenschappen voor teams goede prestaties geleverd. Jennifer Smit behaalde een tweede plaats door de kogel 15.01 ver te stoten. Betty Bo gers kwam met 14.04 meter op de vierde plaats. Beide meisjes, die in de Verenigde Staten studeren, zijn lid van de Haagse vereniging Sparta.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13