AIO overidast De Rijn Zilver én kringrecord voor Edward Maasdijk Pmiotie Velocitas naar derde klasse Gemini Kangeroes houdt reserves Delta Lloyd twee sets lang bij Spa don sterk in „eigen" toernooi LZ 1886ouderwets op dreef =ll=!llfllJ- BIJ NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN: LEIDSE COURANT MAANDAG 5 MAART 1979 PAGINA 17 Waterpolo (Van onze waterpolomedewer ker) ALPHEN AAN DE RIJN De veertiende ronde van de waterpolocompetitie heeft voor de hoofdklasse heren geen verrassingen opgeleverd. AZC/Unique overklaste De Rijn met de sprekende cijfers 174 en de Leidse vertegen woordiger in de hoofdklasse, De Zijl/LGB, behaalde in Eindhoven een 39 overwin ning op een zwak spelend PSV. Het Wageningse De Rijn, dat uit de dertien voorgaande competitieduels slechts twee winstpunten vergaarde, is er ook zaterdagavond niet in ge slaagd tegenstand van enige betekenis te leveren. Johan Kers opende wél de score door met een afstandsschot de AZC-defensie te verrassen. Een wakker geschud AZC be gon goede aanvallen op te bouwen en deze doeltreffend af te ronden. Aan het eind van de eerste periode was het reeds 51 en bij het ingaan van de tweede rust 9—1. Vooral Gijze Stroboer en Ed van Es waren in dit duel goed op schot. Halfweg de derde periode, bij een 1181 stand, hield Kers De Rijn aan een tweede treffer, Ron de Vogel en Cor Vermeer brach ten de stand op 12—83. In het laatste speldeel liep de score op tot 174, waarbij Kers zijn derde treffer plaatste. Doelpuntenmakers voor AZC waren: Gijze Stroboer (6x), Ed van Es (4x), Frank van den Akker (2x), Wim Keeman (2x), Ton Buunk, Ron de Vo gel en Ruud de Heij. De Zijl/LGB behaalde in Eindhoven een regelmatige overwinning op PSV. De thuisclub kwam slechts spora disch tot het opbouwen van goede aanvallen door het uit stekend uitverdedigen van de Leidenaars. De Zijl/LGB-aan- vallen daarentegen liepen vaak voortreffelijk en werden goed afgemaakt. In de eerste periode brachten Jan Jaap Korevaar en Stan v. Belkum de stand op 0—2. In de twee de periode voerde Jan Jaap Korevaar de score op tot 03 waarna Rob van de Hoogen- band de eerste PSV-treffer op het bord bracht. Martin Vree burg tikte met een fraaie boog de vierde Zijl/LGB-tref fer over doelman Mike Stins en kort voor het ingaan van de tweede rust passeerde Stan van Belkum, hoog uit het water komend, voor de vijfde maal de PSV-doelman. In het derde speldeel brach ten Dick v.d. Bosch en Jan Jaap Korevaar de stand op 1—7, waarna in het laatste kwart PSV iets terug kon doen. Wim Mulder en Kees van Gemert verkleinden de marge tot 3—7, daarbij han dig gebruik makend van het verminderen van de concen tratie van de Leidse verdedi gers. De gebroeders Alex en Stan van Belkum bepaalden de stand op 39. Zowel LZ 1886 als BZPC ze gevierden in deze competitie ronde. LZ won met 8—4 van het Ravijn en BZPC zeer knap met 45 van DSZ. LZ 1886 speelde weer „ouder wets". De op revanche beluste Leidenaren liepen vooral door een sterk gespeeld tweede part uit van 01 tot 71. In de eerste periode bogen de mannen van coach Gijs van der Leede een 9—1 achter stand om door twee doelpun ten van Ruud Muusse. In het beslissende tweede part scoor den zowel Jan Pieter Hek als Gerard Soet via een break. Eric Vos stopte in deze fase een strafworp. Jan van Duu- ren scoorde van afstand 5—1. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam op het conto van Jan de Graaf, die de doelman van het Ravijn met een achterwaarts schot pas seerde. Dezelfde speler scoor de in het derde part nog tweemaal. In het laatste part bepaalden Stutterheim (twee maal) en Mensink de stand op 8—4. BZPC heeft de opgaande lijn duidelijk te pakken. Kon de winst van vorige week op LZ 1886 nog als verrassing gel den, de zege op DSZ was ge zien het spel terecht. Dat DSZ van 14 en 2—5 nog te rug kwam tot 4—5 was eigen lijk niet nodig. Een hoofdrol in deze wedstrijd was wegge legd voor Jurien Winthorst, die twee strafworpen stopte en tal van reddingen verricht te. Voor Bodegraven scoor den: Maarten van Ettinger (tweemaal) en Cees Teekens, Geri Hoogendoorn en Pim Batelaan allen eenmaal. In de hoofdklasse hebben de dames van De Zijl/LGB met 44 gelijk gespeeld tegen DSZ. Bij een stand van 3—3 werd Erna Maasdijk met 3 p's naar de kant verwezen. Ria Onderwater volgde later dezelfde weg. Desondanks scoorde Jolanda van der Maa- rel na goed doorzetten 34. De Leidse aanvoerdster was trouwens erg goed op dreef. Ook de overige drie doelpun ten kwamen van haar hand. ,Een boogbal van Mary Praat betekende 44. Ondanks een slotoffensief bleef het daarbij. In de tweede klasse blijft Katwijk het goed doen. Dit maal werd Brandenburg met 11—5 slachtoffer. Met onder andere een echte hattrick werd Paul van de Putten topscorer in dit duel met vijf doelpunten. Verder troffen doel: Hans van Duyvenvoor den, driemaal, Piet de Vries, Dick van Leeuwen en Hans Parievlier (allen eenmaal). Setstanden 22; 40; 22; 3—1. VIVAX heeft de eerste plaats overgenomen van concurrent WVZ. Dit deden de Oegs- tgeestenaren zeer overtuigend in een rechtstreekse ontmoe ting met WVZ. Uitslag van deze wedstrijd was 131. (Van onze zwemmedewerker) Amsterdam Edward Maasdijk is op de tweede plaats geëin digd bij de 100-vlinder heren, tijdens de Nederlandse winter kampioenschappen. Maasdijk moest alleen Kees Vervoom (ZIAN) voor laten gaan. Na In de series zijn kringrecord op 58.95 te hebben gebracht, ver beterde hij deze toptijd nog maals tijdens de finale. Zijn tijd hierbij was een schitterende 58.12. Op de 400 wissel bleef Maasdijk net boven zijn per soonlijke record. Met 4.44.81 eindigde hij als vierde, na zich met 4.50.2 voor die finale ge plaatst te hebben. Op de 100 meter vrije slag was Zwemmen' Fred Eefting (Zwemlust) de gro te man. Hij verbeterde tot twee maal toe het Nederlandse re cord, eerst in de series tot 52.13 en in de finale tot 51.8. Edward Maasdijk (Zijl/LGB) zwom ook op dit nummer een kringrecord, in de series maakte hij 53.20. In de finale ging het iets langzamer 53.22 (4de). De enige Leidse vertegenwoordig ster Ria Hassefras, eveneens van de Zijl/LGB, haalde de fina les net niet, ze werd achtste in 1.07.47. Met deze tijd benaderde Op regionaal niveau werden eveneens winterkampioen schappen afgewerkt Degene met de snelste tijd over 50, 100 en 200 meter (bij de meis jes vlinder-, bij de jongens schoolslag) mocht zich winter- kringkampioen noemen. Voor de Leidse afvaardiging wa ren slechts twee eerste plaatsen weggelegd, dit werd mede ver oorzaakt doordat twee „zekere" winnaars (Maasdijk en Hasse fras) aan de landelijke kampi oenschappen deelnamen. Bij de meisjes onder 12 jaar werd Hedy Aneeze (Zijl/LGB) een uit stekende winnares, zij was Mari an Knot (LZ'86) in de totaaltijd net een halve seconde voor. De schoolslag jongens onder 14 jaar leverde eveneens een dub bele Leidse zege op. Wilco v.d. Zeeuw won (LZ'86) en Hans La- lau (Zijl/LGB) werd tweede, bei den in erg goede tijden. Overigen uitslagen: Meisjes onder 14, vlinderslag (50, 100, 200, totaal). 2 Karin van der Linden (35.8., 1.19.8, 2.58.5, 294.1), 3 Annet van Tol <36.1. 1.20.3, 2.58.5, 294.9). Idem meisjes onder 12: 1 Hedy An- neeze (36.5, 1.21.3, 177.8), 2 Marian Knot (36.9, 1.22.4, 178.3). kiem meisjes onder 16 jaar: 3 Ellen Hoogeboom (33.9, 1.15.8, 2.48.4, 278.1). Schoolslag jon gens onder 10 jaar: 2 Remco Filippo (47.4, 1.46.3. 213.7), 3 Edo den Boef (48.8, 1.47.3, 216.1). Idem onder 14 jaar: 1 Wilco van der Zeeuw (36.2, 1.18.6. 2.50.4, 285.2), 2 Hans La- lau (36.1, 1.19.2, 1.57.1, 292.4). Idem heren: 2 Bart Hameter (33.8.1.14.1,2.41.2.269.1). In zwembad „De Dillen" in Al phen a.d. Rijn werden zondag middag B-kringwedstrijden ge houden. Eerste prijzen waren er voor Jeanet de Jong (LZ'86) op de 200 rugslag (3.16.7), Martijn Snoek (Zijl/LGB) op de 100- schoolslag onder 10 jaar in een uitstekende 1.51.2 (deze tijd was 0.8 seconde onder de A-limiet) en voor Reinier Haasnoot, even eens van de Zijl/LGB. op de 200-rugslag onder 14 jaar in 2.52.4. Overige uitslagen: 200 rugslag heren: 2 Bart Ha meter (LZ'86) 2.30.5. 100 school slag meisjes onder 10 jaar: 2 Annemarie van der Luyt (LZ'86) 1.50.8 (promotie naar A-klasse). 200 rugslag meisjes onder 14 jaar: 2 Karin van der Linden (Zijl/LGB) 2.55.8. 200 rugslag jongens onder 14 jaar: 3 Michel van der Zeeuw (LZ'86) 2.54.8. (Van onze spordredactie) LEIDEN Enzo Spadon lever de met gelegenheidspartner Monfils een opvallende presta tie op het traditionele badmin- tontoernooi van BC Lelden. Spadon en Monfils bereikten de halve finale in de klasse A2. Het duo Smit en Koemaat versperden Spadon en Monfils de weg naar de finale. Een an der opvallend punt viel te note ren in de klasse gemengd dub bel B. Die eindstrijd was een volledige Leidse aangelegen heid. Cees Broeksma en Joyce Herklots speelden daarin tegen het duo Jan Slingerland en Maurice Leunese. Broeksma en Herklots legden na een enerve rende wedstrijd beslag op de titeL Die verrichtingen van bovenge noemde spelers zorgden er gro tendeels voor dat organisator BC Leiden de verenigingswissel- beker in eigen huis hield. Vel- zen werd tweede en de andere Leidse badmintonvereniging VEGLO bereikte een knappe derde plaats. In de overige klas sen werd er door de Leidse clubs geen finaleplaats gehaald. Het jaarlijks terugkerende toer nooi van BC Leiden is het eni ge dat wordt gehouden in de regio Zuid-Holland. Vooral de A2 klasse was dit jaar sterk bezet met spelers als San- tassa en Monfils respectievelijk eerste en tweede in het heren enkel. Yvonne Nijhoff werd win nares van het dames enkel in de B-klasse. Kristanto werd eer ste bij het heren enkel in de B- klasse. Lugtendorf deed hetzelf- Enzo Spadon, hier op de voorgrond, leverde een knappe prestatie door met gelegenheidspartner Monfils de halve finale in de klasse A2 te bereiken. de bij de dames. In de C-klasse werd De Kuyper winnaar van het heren enkel en Ong won het dames enkel. Ongeveer 600 toeschouwers kwamen zaterdag en zondag naar dit sterk bezette badmin- tontoemooi dat werd gehouden in de Vijf Mei hal. Drukte onder de niet zichtbare korf in het treffen tussen Zuiderkwartier en TOP. Dirk Jan de Kreek van ZKW schiet. (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De streekderby TOP—Zuiderkwartier in de eerste klasse vormde de afsluiting van het microkorfbalseizoen '78-79. De wedstrijd, die in de tweede helft het predikaat duel nauwelijks verdiende eindigde In 78. Het Leiderdorpse Velocitas verzekerde zich middels een 6—6 ge lijkspel tegen Warmond van de derde promotie- plaats in de afdeling Rijndelfland. Hierdoor zal Velocitas volgend seizoen in de derde klasse uitkomen. Halverwege het seizoen was Zuiderkwartier—TOP een duel waar de vonken soms letterlijk vanaf vlogen. De return van zaterdag, een week na het officiële einde van de competitie, was hier het spiegelbeeld van. Belangen stonden niet meer op het spel, wat kennelijk voldoende reden was voor het afwezig zijn van de aangewezen scheidsrech ter. Zuiderkwartier-reserve. zelf fluitist, verving hem uitstekend. Toch waren de beide ploegen door hun respectievelijke coaches met de op dracht tot winnen het veld ingestuurd. De eerste dertig minuten kweten de ploegen zich nog uit stekend van hun taak. TOP, met Bep van Pelt, Hanneke Breedijk en Harald Simmelink als inval lers nam na ruim twintig minuten een 31 voor sprong, maar wist die slechts drie minuten, tot 42 vast te houden. Binnen een minuut ontsnap te Wil de Wit tweemaal aan TOP-verdediger Peter Ciggaar en trok de stand weer gelijk. Na de her vatting was alleen het eerste kwartier nog interes sant. Zuiderkwartier nam hierin een 57 voor sprong die door Annemieke Keuning en Harald Simmelink weer goedgemaakt werd. Het spel ver loor hierna alle snelheid. Wat resteerde was een soort circulatiekorfbal met twee ploegen die de bal rondspeelden, maar zelden gevaarlijk werden. De hoop van de thuisploeg op revanche voor de 65 nederlaag in Leiden gloorde weer op toen invaller Philip Trap de eerste bal die hij aanraakte in de korf deponeerde. Dirk Jan de Kreek ver stoorde nog in dezelfde minuut deze wens. Het duurde maar liefst tien minuten eer Joep van Dam in de laatste minuut het duel besliste: 8—9. Overige treffers TOP: Jan Willem Simmelink (2), Annemieke Keuning. Harald Simmelink en Peter Ciggaar: Zuiderkwartier: Ineke de Hartog (2), Els Lardee, Dirk Jan de Kreek en Eric van Lunteren. Aan slechts een punt had Velocitas genoeg om zich tegen Warmond definitief van Warmond en KNS los te maken en te promoveren. Zover wilde Velocitas het echter niet laten komen en vanaf het eerste fluitsignaal werd driftig aangevallen. Dat resulteerde al na tien minuten in een 03 voorsprong door treffers van Ybo Schutte, Rien van Poelgeest en Aart Duiser. Het initiatief werd hierna op onverklaarbare wijze uit handen gege ven aan het wat stug spelende Warmond. Na 25 minuten spelen stonden de beide ploegen dan ook weer gelijk: 44. Na de pauze maakte Velo citas niet meer de sterke indruk van het eerste kwartier. Weliswaar werd nog tweemaal, 45 en 5—6 voorsprong genomen, maar van een over wicht was geen sprake. Warmond kon in de laat ste zeven minuten, toen de 66 stand al was be reikt, niet profiteren van het wat krampachtige spelbevriezen. Velocitas-trainer Co Vavier heeft met Monique Schutte. Carla van Evert. Cooky de Graaf. Marjolein Verbeek, Margot van Heyningen, Henk Schutte en de al eerder genoemden zeker een ploeg met toekomst gezien leeftijd en spel. De confrontatie met het korfbal in het district kan een dergelijke onervaren ploeg echter zwaar op breken. Co Vavier heeft in elk geval een jaar de tijd. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Het volleybal gebeuren stond ook het afgelopen weekeinde weer op een bijzonder laag pitje. Gemini/Kangeroes was de enige vertegenwoordiger uit de Leidse regio, die de handen uit de mouwen moest steken. De heren van Gemini/Kangeroes moesten In Amsterdam met 31 hun meerdere erkennen in Delta Uoyd-2. Geml- nl-2 bleef In Utrecht met 13 de baas over UVC. Tromp Mitsubishi behaalde een ruime 0—3 overwinning op het reserve-da- mesteam van Gemini Kangeroes. Eerste divisionist Gemini/Kangeroes kwam in Amsterdam alleszins redelijk voor de dag. Ondanks het gemis van enkele basisspelers, slaagde Gemini er toch in vooral aanvallend tot aardige verrichtingen te komen. Geïnspi reerd door de verrassend sterk spelende Casper Brussee hield Gemini in de eerste twee sets aardig gelijke tred met de Amster- Volleybal dammers (158 en 8—15). In de volgende twee sets gaf Delta Lloyd het kwaliteitsver schil echter beter gestalte. Gemini bleef hard werken, sprokkelde ook nog aardig wat puntjes bijeen maar slaagde er toch niet meer in de Amsterdamse formatie wer kelijk te bedreigen: 159 en 15—11. Gemini Kangeroes-2 had het in Utrecht moeilijker met zichzelf dan met het nauwe lijks imponerende UVC. De spelers, die de avond ervoor nog in het standaard-team hadden moeten opdraven, vertoonden nog duidelijk vermoeidheidsverschijnselen en haalden dan ook bij lange na niet hun nor male niveau. Gemini startte uiterst zwak. De eerste spelperiode ging verloren (15—11), waarna via 1618 het evenwicht weer moei zaam werd hersteld. Ook in het derde en vierde bedrijf liep het bij de Voorschotena ren geenszins naar wens. Gemini beschikte echter over zo'n surplus aan kwaliteit, dat het toch via 13—15 en 12—15 de 1—3 winst voor zich opeiste. De damea van Geminl/Kangeroes-2 gingen in eigen huis ietwat geflatteerd met 0—3 ten onder tegen het bezoekende Tromp/Mit subishi. Tromp had deze zege voornamelijk te danken aan een sterke service en het fa len van Gemini op de beslissende momen ten. In elke spelperiode gingen de partijen gelijk op tot 11—11, maar doordat Gemini vervolgens fout op fout stapelde, kon Tromp steeds weer doordrukken naar setwinst. Via 11—15, 12—15 en nogmaals 11—15 leed Gemini een teleurstellende 0—3 nederlaag.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17