Parker terug van weggeweest toernooi Leiden Rijnsburgse Boys winnaar van zaalvoetbal- Scylla na 9*1 winst bij Docosop drempel ereklasse storttribLjnê VAN ROOBIN IN WASHINGTON UITBLINKERS TEGEN DEN BOSCH AVANTI DOOR MINIMALE NEDERLAAGINZORGEN Programma zaalvoetbal Nederlaag Quick Boys tegen Zwart Wit'28 Basketbal Tafeltennis (Van onze sportredactie) LEIDEN Rljnsburgse Boys werd winnaar van het zaalvoet- baltoemooi voor zaterdagclubs dat afgelopen weekeinde werd gehouden In de Groenoordhal. Ditmaal was vereniging Lelden de Initiatiefnemer. De toernooi- commissie vond het nu onder hand wel eens tijd worden om, na vier toernooien voor zon dagclubs, een aantal zaterdag verenigingen naar de Groe noordhal te halen. Een besluit dat naar alle waarschijnlijkheid net op tijd werd genomen. Er Is Immers een heel reële mo gelijkheid aanwezig dat de amateursclubs, na een onder breking van ruim drie maan den, zich weer bezig kunnen gaan houden met veldvoetbal. Een gebeurtenis waar Iedere voetballer reikhalzend naar ult- kJjkt. Voor de toernooicommissie was het in ieder geval een hele op luchting dat de KNVB het volle dige amateurprogramma had af gelast. De heer Henzing, een van de organisatoren daarover: „Het was voor ons toch wel een financieel risico. We hebben de Groenoordhal op dinsdag ge huurd. Stel dat er dan in het weekeinde buiten worden ge voetbald dan zitten wij met een financiële strop". Leiden bekos tigde het hele toernooi. Het uit gegeven geld werd terugver diend met inschrijfgelden, vijftig gulden per deelnemer, recettes en de verkoop van programma boekjes. Ongeveer duizend toe schouwers kwamen kijken naar de verrichtingen van hun favo rieten. Iets wat de penningmees ter van Leiden goed moet heb ben gedaan. Het toernooi was anders opge zet dan de voorgaande zaalvoet balevenementen. Vier keer al was er gespeeld in de Groe noordhal. Twee keer was LFC, de uitvinder van dit gebeuren, organisator. Inter Football haal de de betaalde clubs naar Lei- LEIDEN In de ereklasse speelde Avanti deze week te gen De Korenbeurs. Ternauwer nood ontglipte hen een punt, zodat het nu uitkijken is gebla zen voor het Hazerswoudse trio om zich in de ereklasse te handhaven. Eén klasse lager betekent de verpletterende 91 overwinning van Scylla op Do- cos eigenlijk al de beslissing. Scylla heeft nu een voorsprong van vijf punten op Docos en vier op JCV. Bij de dames stel de Scylla zich veilig door SL Aloysius met 7—3 de baas te blijven. Doordat Avanti in een niet al te gunstige opstelling startte keek het na het dubbel tegen een 04 achterstand aan. Bettine Vriesekoop had verloren van Hans Lingen, Ronald Rijsdorp van Hans van der Broek en Theo Louwers van Bert van der Ham. Vriesekoop won als ver wacht van Van der Broek en de hoop kwam terug, toen Theo Louwers in een zeer knap ge speelde partij Hans Lingen de baas bleef. Ook Rijsdorp her stelde zich, zodat Vriesekoop de beide partijen weer op gelijke hoogte kon brengen. Zij faalde echter met 21—19 in de derde game en ook voor Louwers was het karwei te zwaar zodat ook hij op slechts één winstpartij bleef staan. Ronald Rijsdorp maakte er nog wel 4—6 van, maar dat vergrootte het totaal van twee wedstrijdpunten van Avanti niet. De ontmoeting tussen nummer één en twee in de promotie-ere klasse onderstreepte weer eens de kracht van het jeugdige Scy lla. Geen enkelspel behoefden Sjoerd Meyer, Patrick Swier en Frits Kantebeen af te staan. Do- cos kon alleen via het dubbel de eer redden voor het talrijke publiek. Voor Scylla betekent dit, dat er nog maar heel weinig wo< mis kan gaan bij het behalen D® van de titel en de rentree in d« Ein ereklasse. n>n In een slechte wedstrijd vingen PS1 de reserves van Scylla tenslotte Hel toch de hele buit. Voornamelijk door de hattrick van kopman c?r Wibo van Gennip, maar zeker w"1 ook door de twee zeges van in- valler Theo Bakker en het zesde slai punt van Sjaak van Veen. St be1 Aloysius werd zodoende met 6— Kei 4 weer naar huis gestuurd. Even doe als het eerste wordt ook hei de derde van Scylla kampioen. Te- Eer gen R en R lieten Fred van der 6°r Zeeuw en Peter van Schie d« b°l enige steekjes vallen, Rob R» geer bleef foutloos. var In de derby Scylla 4Mizu ree vochten de Leidenaren het var hardst. Pech was echter weer Vo< de grootste tegenstander van het trio Friso Reitsma, die zeer ëoe knap ongeslagen bleef, Jaap Po- der lak (1) en Thomas van Nes, dat enkele partijen net verloren zag gaan. Via het dubbel sleepten de Oegstgeestenaren tenminste R nog één punt in de wacht. Voor Scylla kwamen de overwinnin gen van Johan Wessels, Hans de Roode (2x ieder) en Karei van Schie. In dezelfde poule was John van Strien met zijn hattrick tegen TTCV Rath matchwinnaar. Samen met de twee overwinningen van Jan van Wetten en één van Peter de Groot sprong Avanti 2 met 6—4 met de hakken over de sloot. Bij de overgangsklassers bewees Treffers ook zonder de sterkste man Sjaak van Ruiten te kun nen winnen. Hans van der Zwet, Koos van Beek en invaller Jos van der Veer wezen Steeds Ho- ger/TSB 2 duidelijk met 8—2 te- f rug. Avanti 3 deelde de punten Am met 21-up terwijl in dezelfde is poule het vijfde van Scylla het- dig zelfde deed. Jaap Azier en Rini tijd Hansen werden ieder éénmaal kaï gefeliciteerd, Erik Noest twee- mo maal, terwijl een overwinning op (Zli het dubbel van Vrienden- de schaar 2 de eindstand bepaalde 58. op 6-5. bel Overige uitslagen: Niké—Do- ma cos 2 9—1; Docos 3—Steeds hie Vooruit 8—2: MVO 50-Tref- 58. fers 2 7—3; Mizu 2—Vrienden- Ma schaar 316—0. soi Dames me Scylla stelde zich veilig door St pla Aloysius vrij simpel met 7—3 te Op verslaan. Invalster Sophia Vaal- m burg speelde verdienstelijk, maar moest driemaal onderken- s. nen dat ereklasse nog altijd ere- klasse is. Stephien van Gennip en Sandra de Kruiff hadden weinig moeilijkheden. Van onze sportredactie. LEIDEN De competitie van de hoofdklasse zaalvoetbal wordt deze week beheerst door het degradatiespook. Voor de twee laagst geklasseerde ploegen, Van Gerven de Jong en Cleijn Duin, is het noodzakelijk te win- nen. Plaats van handeling is de Cleijn Duin sporthal in Katwijk. Aanvang negen uur. Daarvóór, om acht uur, vindt de ontmoe ting Glasbergen de Best—Van der Plas BMW plaats. Programma voor woensdag: THB hal Lisse, Van Gerven de JongGodyla VT, 20.25 uur. Groenoordhal, Oegstgeest— Landwer JMB, acht uur. Sanitair SjardinEKL Boys, negen uur. Van onze sportredactie. KATWUK - Quick Boys oefen de zaterdag tegen Zwart Wit '28 en maakte in dat duel dui delijk inderdaad weer enige oe fening nodig te hebben. De Katwijkers misten, meer nog dan de Rotterdammers, hun wedstrijdritme en verloren dan ook met 01. Zwart Wit bouwde in de eerste helft, geholpen door de forse bries in de rug een klein veldo- verwicht op. Na vijfentwintig mi- nuten spelen resulteerde dat in de winnende treffer. Jan Coenen verzorgde de hoekschop, voor- stopper Ton Paap de schitteren- wi de volley die doelman Theo Guyt kansloos maakte. In de tweede helft bleef die winnende marge op het bord. Quick Boys viel dan wel aan, veel scherpte was er in de aan- valsacties van de Katwijkers toch niet te bespeuren. Grootste ''k pluspunt: het weer redelijk goed bespeelbare terrein... LEIDEN Met veel overtuiging heeft Parker het Bossche EBBC de derde competitienederlaag toegebracht. Een opvallende zege voor de Leid- 8e ploeg, die zeker niet ongelegen kwam. Na een tijd met middelmatig basketbal moest Par ker bewijzen dat het echt op de weg terug Is. Lelden deed dat zeer overtuigend. Met John Washington en Hans van Rooden als uitblinkers werd na een 50—49 ruststand EBBC met 9281 ruim verslagen. Parker—EBBC was een wedstrijd waarin veel meespeelde. Dat het een prestigestrijd zou wor den stond vast. de vraag was of EBBC na de EC- nederlaag tegen Bologna een inzinking zou krij gen en of Parker de opgaande lijn zou consolide ren. Dat laatste bleek er snel in te zitten. De strijd tussen de dure jet-set van de eredivisie ont popte zich al direct als een wedstrijd van hoog gehalte. Twee ploegen met twee soorten basket bal. Parker, dat net als weleer op tempo wenste te spelen en Den Bosch, dat het via langzaam sy- steemspel probeerde. EBBC nam als eerste de leiding. Met een voortreffelijk startende Lister kreeg Den Bosch voorsprong: 1624. Het was bij Parker zoeken in die fase. Plaat bleek van schot en in de rebound stond Washington te vaak al leen. Blom ging dan ook wisselen en bracht de matchwinnaar van de avond In het veld: Hans van Rooden. Het was gewoon verbazend te zien dat Van Rooden nu opeens wél goed kan bas ketballen. Van Rooden schoot zeer zuiver en verdedigde stabiel. Coach Blom had inmiddels de ideale verdediging- svorm gevonden: een 1-3-1-zone. Geïnspireerd door de 2.600 aanwezige toeschouwers (de 5-Mei- hal moest op een gegeven moment worden geslo ten) kregen de Leidenaars vat op het spel. Collins draaide als vanouds en opeens was daar de we deropstanding van Sid Bruinsma, die weer erg in telligente aanvalsspelletjes wist uit te spelen. Lei den kwam dus terug in de race en leidde zelfs met rust: 50—49. Volkomen terecht stond Hans van Rooden in de basisopstelling voor de tweede helft. Weer dat ge degen schot, wat hem tot de beste Nederlander maakte. Akerboom bijvoorbeeld kwam niet in de wedstrijd voor. Scoorde 10 punten en liet zich verder vastleggen door Jim Woudstra, die een ge degen verdediging op Akerboom speelde. De tweede helft dus. Wederom bijzonder aantrekkelijk spel. Washington was helemaal in zijn element en blokte kort achtereen schoten van Lister en Aker boom. Parker draaide het tempo stilletjes aan steeds hoger en het was duidelijk dat Den Bosch het niet altijd kon bijbenen. Het guardtrio Krop man, Dekker en Cramer speelde verre van fit, waarbij de laatste nog eens uitstekend gescha duwd werd door Collins. Toch weigerde Den Bosch helemaal te capituleren. Plaat was van schot en vanuit het reboundoverwicht waren het Van Essen en Lister die Den Bosch in de race hielden, want aan Leidse zijde leefden Van Roo den en Collins zich op de basket uit. De marge slonk: 73—69 en even leek het erop dat Leiden in last zou komen. Maar opeens was Mitchell Plaat er weer. De Nederlandse Amerikaan maakte zich even kwaad, voornamelijk op zichzelf en vond zijn schot weer geheel terug. Het was uit met de pret. Althans voor Den Bosch dat dan toch langzaam ineen zakte. Lister had het steeds moeilijker tegen Washington en Collins goochelde door. Daarnaast bleef het blocks regenen (uiter aard van Washington) hetgeen voor EBBC ook niet al te inspirerend werkte. Via 8379 wandelde Parker weg naar de 9281 eindzege. Coach Blom was desondanks niet tevreden: „We speelden echt geen honderd procent en van Eu ropacupvermoeidheid van EBBC was geen sprake. Wel zijn we op deze manier over drie weken klaar voor de play-offs. Zo'n overwinning spreekt het team zeker aan. We hebben gewonnen op ka rakter en snelheid. Toch ging het niet zoals ik wilde. Den Bosch bleef te lang op vier punten achterstand hangen en dat was jammer, want ik had Peter Paulides willen laten spelen, die was er klaar voor, want Mitchell heeft rust nodig. Ik durf- Rob van Essen van Den Bosch in een vergeefse rebound-poging op een ver af standsschot van (niet zichtbare) Arthur Collins. De belangstellende toeschouwers zijn (v.l.n.r.) Sid Bruinsma, James Lister, Jimmy Woudstra en Buff Kirkland... de het risico echter niet te nemen". Scores Parker: Collins 33 pt. 8 reb.; Bruinsma 16- 5; Plaat 15-5; Van Rooden 13-6; Woudstra 8-10; Washington 7-12 en 10 blocks. Stand: EBBC 30 54, Parker 30—48, Musette 31—44, Donar 32—44, Deltalloyd 31—26, BOB 31—24. Punch 30—18, Flamingo's 32—18, Amstelveen 31—16, Frisol 31— 16. In de eerste divisie verloor LISC met 87—81 het streekduel tegen het Haagse TekkelsJumpers. De Parker-dames konden het niet bolwerken te gen DAS. De Delftso dames wonnen met 4366. Mercasol/Sleutels bleef ongeslagen. De nummer twee, Amsterdam werd met 3634 teruggewe zen. Het Nederlandse B-team met Mercasollnter- natlonals Van Eek en Van Beek verloor met 27—34 van West-Dultsland, een wedstrijd waarin Van Eek verdedigend goed debuteerde. den en Unitas Leiden hield vori ge week nog een zaalvoetbal toernooi. De speeldag was ge splitst in twee delen, 's Morgens werd gespeeld door de junioren en rond half twee was het de beurt aan de senioren. Bij de jeugd legde Lugdunum beslag op de verenigingsprijs, een be-, wijs dat ook de junioren van Lugdunum kunnen zaalvoetbal len. Docos werd tweede en Roodenburg bezette de derde plaats. Bij de senioren waren acht clubs met elk twee teams uitgenodigd. Twee eersteklas sers. Noordwijk en RCL. Vier tweedeklassers. Katwijk, Lisser Boys, Rijnsburgse Boys en Ter Leede. Een derdeklasser, ARC en natuurlijk afdelingsclub en organiserende vereniging Lei den. Goed zaalvoetbal kon dus worden verwacht. Een verwach ting die ook uitkwam, er viel af gelopen zaterdag van kwalitatief goed voetbal te genieten. De teams waren onderverdeeld in twee poules. De eerste selec tie in poule 1 en de tweede keus in poule 2. De bedoeling van de organisatie was de voet ballers zoveel mogelijk in actie te laten komen. Iets wat aardig is gelukt, iedere ploeg speelde zeven wedstrijden van achttien minuten, wat neerkwam op ruim twee uur spelen. Henzing: „Je moet dit toernooi zien als het houden van onderlinge trai ningspartijtjes. Het is gewoon goed als de spelers weer eens in actie komen". Noordwijk-trai- ner John Eelman deelde die mening: „We hebben er van daag een trainingsdagje van ge maakt. Vanmorgen nog hebben we in Noordwijk geoefend en vanmiddag trainen we hier ver der. Ik kom hier beslist niet'cm te winnen". Wat verwacht Eel man van het naderende veld voetbal? „Conditioneel zitten we behoorlijk goed en we zijn prak tisch blessurevrij, alleen Jan Willem Bogers heeft nog last van zijn lies (Bogers speelde Daaf Brandt van RCL waagt een doelpoging in het verloren treffen met Rijnsburgse Boys. De Rijnsburgse „muur", geformeerd door Anne Ouwersloot (2) staat een treffer in de weg. overigens wel mee zaterdagmid dag. red.). Ik ben alleen bang dat we scherpte missen maar dat zien we volgende week wel". Noordwijk kwam niet om te winnen en dat gebeurde ook niet. De ploeg van Eelman ein digde op de derde plaats (Het puntentotaal van beide teams werd opgeteld). Rijnsburgse Boys daarentegen speelde wel degelijk voor de punten. Vooraf het tweede team met bekende zaalvoetbalnamen als Piet Haas noot, Ge Rerfors, Wil Groenen dijk en Cor Vreugdenhil, speel de bijzonder goed. Alle zeven wedstrijden werden gewonnen. En zo leverde die trainingstrip naar Spanje toch resultaten op voor de Rijnsburgers. Het eerste team presteerde beduidend min der. Hoewel ook daar zaalvoet- balhoofdklassespelers meespeel den, zoals: Ruud van der Voort, Anne Ouwersloot en Cas en Nico Zwaan. Rijnsburgse Boys 1 behaalde slechts zes punten, onder meer werd verloren van afdelingsclub Leiden. Het puntentotaal van de twee teams was toch voldoende voor de eerste plaats. Ter Leede werd tweede en daarna pas volgden de twee eersteklassers. Noordwijk legde beslag op de derde plaats en RCL werd vier de. Eindstand: 1. Boys 20; 2. Ter Leede 18; 3. Noordwijk 17; RCL 16; 5. Katwijk 14; 6. Lisser Boys 11; 7. Leiden 8; 8. ARC 8. KEES VAN HERPEN Jaap Hoek (rechts) neemt het Zwart-Wit-doel onder vuur. Quick Boys-middenvelder Freek Rienks kijkt toe.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16