Eerste trial inNorg
succes voor Zweden
ei
sportuitslagen
KALFS-
RIBLAPPEN'
SPORTTRIBUNE
Ploegen voor
WK veldloop
Lil Aft
telefoontjes
Amerika
verslaat
Rusland
LEIDSE COURANT
MAANDAG 5 MAART 1979 PAGINA 14
De Olympische accommodatie in Lake
Placid krijgt gestalte. Op de foto boven
het omstreden Olympisch dorp in Ray
Brook, acht kilometer van Lake Placid
De gebouwen waar 1400 atleten en 600
officials gehuisvest worden, zal na de
Winterspelen dienst doen als gevange
nis. Op de foto onder de ijsbaan. Links
daarvan het Olympische ijsstadion.
Norg Voor de eerste keer in
de 75-jarige geschiedenis van
het KNMV werd in ons land
een internationale motor-trial
gehouden die meetelde voor
het wereldkampioenschap. De
Asser MTTK, de enige motor
club in ons land die op dit ge
bied de nodige internationale
ervaring had, had daarvoor in
de staatsbossen in Norg een
35 km lang parcours uitgezet,
dat twee keer gereden moest
worden.
DEN HAAG De Koninklijke
Nederlandse Atletiek Unie
(KNAU) heeft voor de strijd om
het officieuze wereldkampioen
schap veldloop, die op 25
maart in Limerick (Ierland)
wordt gehouden, een dames-
en een herenploeg ingeschre
ven.
Na afloop van de nationale veld
loopkampioenschappen in Bergh
zijn de volgende ploegen sa
mengesteld: dames: Annie van
Stiphout (HAC). Carla Beurskens
(Festina), Karin de Nijs, Brigitte
de Nijs (beiden RKHAV) en Mar-
ga Wiegman (AV'55). Heren:
Klaas Lok, Joost Borm, Ad Buys
(allen Phoenix), Ton Luttikholt
(ASV). Gerard Tebroke (Ciko
'66), Gerard Nijboer, Henk Men-
tink (beiden Daventria) en Piet
Vonck (RKHAV).
In iedere ronde moesten een
twintigtal door deskundigen uit
gezette „non-stops" genomen
worden, die beoordeeld werden
door tachtig officials. De wisse
lende bodemgesteldheid stelde
hoge eisen aan de vaardigheid
van „de hogeschoolrijders in de
motorsport", die uit alle delen
van de wereld naar Noord-Dren-
te waren gekomen. Zij werden
door de slechte weersomstan
digheden in het Drentse land
schap voor nogal wat proble
men gesteld die heel wat straf-
punten veroorzaakten.
De Zweed Ulf Karlsson. die in
de reeds gehouden wedstrijden
in Noord-lerland, Engeland en
België, geen opvallende rol had
vervuld, toonde zich in deze
vierde wedstrijd van een serie
van twaalf om de wereldtitel, de
behendigste van de ongeveer
negentig deelnemers. Hij beëin
digde onder bijzonder moeilijke
omstandigheden de opgave met
54 stafpunten, zes minder dan
de heersende wereldkampioen
Irjo Vesterinen uit Finland, die
met zijn tweede plaats opnieuw
de leiding in het kampioensklas
sement heeft genomen omdat
zijn naaste belager, de Britt
Malcom Rathmell met een ze
vende plaats genoegen moest
nemen.
De best geklasseerde Nederlan
der in het sterk en uitgebreid
internationaal gezelschap was
Simon Koote met 106 strafpun-
ten. Hij werd als 37e geklas
seerd.
De uitslag was: 1 Ulf Karlsson,
Zweden. 54 strafpunten, 2 Irjo
Vesterinen, Finland, 60. 3 Nigel
Birkitt, Engeland, 63, 4 Bernie
Schreiber. Amerika, 66. 5 Jean
Marie Lejeune, België. 66, 6
Martin Lampkin, Engeland, 70. 7
Malcom Rathmell, Engeland, 71,
8 Claude Goset, België, 73, 9
Charles Coutard, Frankrijk, 73,
10 Timo Ryysy, Frankrijk 75.
Stand om het wereldkampioen
schap: 1 Vesterinen 45 punten.
2 Lampkin 37, 3 Rathmell 37, 4
Birkitt 22, 5 Karlsson 18. 6
Schreiber 16, 7 Lejeune 15, 8
Coutard 14.
Peter Herlings heeft gisteren
op het circuit „Het Geffense
Veld" In Geffen de eerste van
de zes motorcrosses die tellen
voor het nationale kampioen
schap in de 500 cc klasse ge
wonnen. Voor achtduizend toe-
schouwers zegevierde Herlings
op zijn Maico in beide man
ches, die gingen over een half
uur plus twee ronden van 2100
meter.
De uitslagen zijn: eerste man
che: 1 Peter Herlings (Gemert)
Maico, 2 Gerrit Wolsink (Lo-
chem) Suzuki, 3 Peter Klomp
(Grave) Maico, 4 Frans Sigmans
(Bakel) Maico, 5 Ad Verstegen
(Volkel) Yamaha, 6 Johan
Scheele (Zaamslag) Maico.
Tweede manche: 1 Herlings, 2
Gerard Rond (Ede) Suzuki, 3
Sigmans, 4 Klomp. 5 Verstegen,
6 Toon Karsmakers (Aalst) Mai
co.
Eindstand: 1 Herlings 2 punten.
2 Sigmans 7. 3 Klomp 7, 4 Ver
stegen 10, 5 Karsmakers 13, 6
Scheele 14.
magere
1ë
KALFSPOULET
met gratis
mergpijp
250 gram
500 gram 698
KILO
malse
KALFSBORST-
LAPPEN
500 gram 548
KILO
KALFSBORST
ROLLADE
500 gram 598
KILO
magere
KALFSLAPPEN
500 gram 798
KILO
KALFSFRICANDEAU
100 gram
235
mm
^GTTMTÖMAAEL 500gram
KALFS-
SCHENKELi
500 gram
KALFSGEHAKT
500 gram 498
KILO
VvWuruu/d Vooïdeltg
LEVERKAAS 88
100 gram 9»
'BACON
100 gram 196
If* 'W1' ■fWp
4,46 per plaatsing (voor
de eerste 30 woorden niet
groter dan 12 letters),
leder woord mèèr 27 ct.
exclusief 4% BTW
071-122244
BU PLAATSING VAN
DEZELFDE TEKST
op 3 achtereenvolgende
dagen
slechts 2i betalen
op 6 achtereenvolgende
E cagen
I slechts 3i betalen
regeMeleloontjes
i te plaatsen over een of 2
kolom met grotere letter-
i korpsen 31 ct. per mm.
Opdrachten worden telefo-
msch en schntteii|k aange-
1 nomen tot de dag vóór
plaatsing 13 00 uur
"V-'
i Bromfietsen
en rijwielen
KREIDLER RMC 1979, 5 bak
120 p/uur. spec, uitvoering. Tel.
071-133009 voor 12 uur of na
20.00 uur.
Te koop DAMESBROMMER Ba-
tavus, bruin in staat van nieuw.
Inlichtingen tel. 01718-12629.
Diversen
Verliefd - verloofd? Vraag ons
UITZETBOEKJE! Kompleet met
verlanglijstjes en een leuke at
tentie Oudshoorn, Haarlemmer-
Straat160. Leiden.r_
In ons KINDERPARADIJS vindt
u een enorme sortering speel
goed en natuurlijk veel speciale
aanbiedingen (voor clubs en ver
enigingen speciale kondities).
Oudshoom, Haarlemmerstraat
160, Leiden.
Gevestigd gedipl. PEDICURE be
handeling volgens afspr. Ook bij
u thuis. Mevr, L. Laken-de
Vreugd, de Sitterlaan 66A, Lei-
den. Tel. 071-131034.
WIE wil eens MEERIJDEN vanaf
Sassenheim naar Amsterdam
(Surinameplein). Werktijden
plm. 9.00-17.30 uur. Parklaan 73.
Sassenheim. Tel. 02522-11287.
KUNSTGEBITTEN REPARATIE,
klaar terwijl u wacht. Elke dag
beh. zat. van 9 - 11.30 en 2 -
4 uur. Maand, en dond. avond
van 19 - 19.30. Fa. v. Berge
Henegouwen, Schelpenkade 47.
Leiden. Tel. 120794.
i Te koop
faangeboden
Te koop aangeboden RVS-AAN-
RECHT met 2 spoelbakken.
Lengte 2.70 m. met kastjes en
broodplank eronder, 350,-.
Tel. 01713-3251.
OPEN HAARD-BLOKKEN te
koop a 4,50 per zak. Te bevra
gen tel. 01715-2045 of 01715-
1026.
HEUGAFELTTEGELS. Alle kleu
ren direct leverbaar, 5 jaar ga
rantie. Gemakkelijk te leggen.
Tijdelijk Stanleymes cadeau bij
aankoop van min. 20 tegels.
Smits Woningrichting, Mare 98,
Vrouwensteeg 9. Tel. 123913.
i Dieren en
planten
Kwekerij Inco, Cash en Carry in
kamer- en DECORATIEPLAN-
TEN, 2000 m2, keuze uit honder
den soorten kamerplanten. Ver
stand van een plant, prettig ge
prijsd. Kwekerij Inco. Geestweg
43, Roelofarendsveen.
Te koop aangeboden ZEILBOOT
Vauriën van hout. helemaal com
pleet incl. handtrailer. Vraagprijs
900,-. Tel. 01713-2671 na 18
De Brit Malcolm Cross gaat onderuit in een vuilnis
belt tijdens de strijd om het wereldkampioenschap
trial.
FORT WORTH De Verenigde
Staten heeft zaterdagavond in
Fort Worth (Texas) een indoor-
atletiekontmoeting met Rusland
gewonnen met 121 tegen 118.
De Amerikaanse heren waren
sterker dan de Russen (75
66), terwijl het bij de dames
andersom was (4652).
Tijdens de wedstrijd werd een
beste wereldprestatie verbeterd.
Bij het polsstokhoogspringen
kwam Dan Ripley tot 5.63 me
ter, èén centimeter hoger dan
zijn landgenoot Mike Tully vorig
jaar.
Mike McLeod, de Engelse kam
pioen op de 10.000 meter, is za
terdag in Luton Brits veldloop
kampioen geworden. Hij was de
sterkste van een groep van drie
lopers, die in de slotfase van de
loop over 14,5 kilometer was
overgebleven.
In Baunatal werd Christoph Her-
Ie veldloopkampioen van West-
Duitsland. Herle. vorige week
tweede op de 3000 meter bij de
Europese indoorkampioenschap
pen, legde de 11,2 kilometer af
in 36.07.8. Bij de dames was
het kampioenschap voor Heide
Brenner, die voor de 5920 meter
een tijd van 22.05.9 nodig had.
In Waregem werd Leon Schots
voor de eerste keer in zijn loop
baan veldloopkampioen van Bel
gië. De 27-jarige beroepsmilitair,
die dit seizoen al tien veldlopen
zegevierend afsloot, had op het
zware parkoers nauwelijks con
currentie. Hij finishte met een
voorsprong van tweehonderd
meter op Frank Grillaert.
Nog maar twee buitenlanders
in honkbalteams
UTRECHT Op de jaarlijkse algemene vergade
ring van de Koninklijke Nederlandse Honkbal en
Softball Bond (KNBSB) is zaterdag besloten dat
voortaan niet meer dan twee buitenlanders in
een negental mogen spelen. Er mag per team
of een buitenlandse werper of een achtervanger
worden opgesteld.
Tijdens de vergadering in Utrecht werd Gerard
Voogd, de vice-voorzitter van de bond, tot erelid
benoemd wegens zijn verdiensten voor het orga
niseren van tien Haarlemse honkbalweken. De
oud-bondscoach Charles Urbanus en oud-scheids
rechter Piet van Deenen werden tot leden van
verdienste benoemd. De „slugger" ging naar de
heer Wijers van Tempo Twins uit Oosterhout voor
de organisatie van het toernooi om het Europees
kampioenschap voor jeugdploegen in 1978.
BUITENLANDS
VOETBAL
ENGELAND
Aston Villa—Birmingham 1-0. Bris
tol City—Manchester United 1—2.
Chelsea—Liverpool 0—0. Coventry
City—West Bromwich Albion 1—3.
Everton—Queens Park Rangers
2—1Ipswich Town—Nottingham
Fores! 1 —1Leeds United—Norwich
City 2—2. Manchester City—Bolton
Wanderers 2—1. Southampton—Ar
senal 2—0. Tottenham Hotspur
Derby County 2—0. Wolverhampton
Wanderers—Middlosbrough 1—3.
STAND Liverpool 26«2. Everton
28—38. West Bromwich 25—36. Ar
senal 28-36
SCHOTLAND
Hibernian—Dundee United 1—1,
Partick ThistleMotherwell 0—0.
Celtic—Aberdeen 1—0.
WEST-OUITSLAND
Bochum—Hamburger SV 2—1.
Stutlgart—Fortuna Düsseldorf 5—0.
Köln—Kaiserslautern 2—2.
STAND; Kaiserslautern 21—31.
Stuttgart 21—29, Hamburger SV
20-26. Einlracht Frankfurt 20-25
BELGIË
Beveren—Antwerp 3—1. Water
schei—Beringen 2—1, Charleroi
Winterslag 2—1. Standard Lui-
k—Anderlecht 1—0. Kortrijk—Loke-
renl—1. Club Brugge—La Louviere
2—1, Lierse—Beerschot 1—0. Ber-
chem Sport—FC Luik 1—1, RWD-
M—Waregem 5—1.
STAND. SK Beveren 21—23. Ander
lecht 21—27. Lokeren 21—26. Club
Brugge 21—26. Standard Lulk
ITALIË
FiorentinaAC Milan 2—3. Intema-
zionale—Torino 0—0. Juventus
Bologna 1—1, Vicenza—Lazio 4—1.
Roma—Calanzaro 1—3, Ascoli
Verana 1—0, Atalanta—Napoli 2—1.
Avellino—Perugia 01
STAND Milan 32 punten. Perugia
28 punten. Torino 27 punten. Inter-
nazionale 26 punten.
MICROKORFBAL
Hoofdklasse A
BEP—Fortuna 12—14.
leklaase A
Snol—Vriendenschaar 10—6
B: OKC—Pernix 5—7 C: Kwiek—
Overkanters 117
3e klasse
A: GKVDVS 7—5.
Ree. eerste klasse
A: GKV 2—Kinderdijk 2 8—7.
Res. derde klasse
BASKETBAL
Eredivisie
HEREN
Parker—EBBC 92—81; Flamingo'-
s—NN Donar 109—84; BOB-8V
Amstelveen 99—98; Deltalloyd
Punch 93-85; Frisol R— RMRZ
100-121.
DAMES
Eredivisie
JRC Boxte
BV Voorb
BOBAMVJ
d—White Stars 67—42; R Meubele-
n—RMRZ 67-87
MOTORSPORT
Motorcross Geffen
Eerste manche: 1 Peter Herlings
(Gemert) Maico; 2 Gerrit Wolsink
(Lochem) Suzuki; 3. Peter Klomp
(Grave) Maico; 4 Frans Sigmans
(Bakel) Maico; 5 Ad Verstegen (Vol-
kei) Yamaha; 6. Johan Scheele
(Zaamslag) Maico.
Tweede manche: 1. Herlings; 2.
Gerard Rond (Ede) Suzuki; 3. Slg-
Klomp; 5 Verstegen; 6.
rs (Aalst) M
Eindstand: 1 Herlings 2,2 Sigmans
7. 3. Klomp 7. 4. Verstegon 10, 5.
Karsmakers 13, 6. Scheele 14 pun-
ATLETIEK
Nederlands kampioenschap veld-
Heren, 11.500 meier: 1 Klaas Lok
(Phoenix) 37.03 9. 2. Joost Borm
(Phoenix) 37 14 1. 3 Ton Luttikhold
(ASV) 37.17.6. 4 Gerard Tebroke
(Ciko'66) 37.34.0. 5 Gerard Nijboer
man (AAC) 38.20.0.10. Piel Waaning
(Sport) 38.22.0
Dames. 4.000 meter: 1 Annie van
de Kerkhot (HAC) 14 17 2. 2 Carla
Beurskens (Fesiina) 14 28.9,3 Karin
de Nijs (RKHAV) 14,53.6. 4 Brigitte
de Nijs (RKHAV) 15.01.2, 5. Morga
Wiegman (AV'55) 15.24.9.
Jongens. 7.000 meter: 1 Mark
Borghans (Caesar) 23.16.8, 2. Jan
(De Wolstreek) 13.19.4, 2. Frioderica
Sieders (Ciko'66) 13.21.5, 3. Ingrid
de Nijs (RKHAV) 13.38.3.
Heren, veteranen: 1 Nico Houter
(SAV) 11.5 km. in 41 32 5, 2. Oirk
de Bruin (AVR) 42.28.2. 3. Tan ten
Bult (AVR'69) 42.47.8
Dames, veteranen: 1 Corrie Koo
nings (Sprint) 4.000 m in 15.42, 2.
Plonie Scheringa (DEM) 17.45.
AUTDSPORT
Grote prijs van Zuid-Alrika
1 Gilles Villeneuve (Can) met Ferra
ri. 1 uur. 41 min. en 49,96 sec (gem.
snelh 188.6 kilometer per uur); 2.
Jody Scheckter (Zat) Ferrari
1 41.53,38; 3. Jean-Pierre Jarier(Fra)
Tyrell 1.42.12,07. 4 Mario Andretti
(VST) Lotus 1.42.17.84; 5 Carlos
Reutemann (Arg) Lotus 1.42 56.93;
6. Niki Lauda (Oos) Brabham-Alfa
1.43.14.73; 7. Nelson Piquet (Bra)
Brabham-Alfa 1 43.22.44; 8.
Wolf 1.4
(Zwi) Willi
10. Patrick Tambay (Fra) McLaren
1 43.35.72; 11 Ricardo Patrose (Ita)
Arrows 1.43.40.56; 12 Jochem Mass
(Wdl) Arrows 1 43.40.56; 13. Emer
son Fitlipaldi (Bra) Copersucar
1.43.42,80.
Villeneuve vestigde met 1.14,41 over
de 4104 meier een nieuw rondere
cord.
Jan Lammers behoorde met zijn
1. Jacques Laffite (Fra) 18 punten;
2 Carlos Reutemann (Arg) 12; 3
Gilles Villeneuve (Can) 11,4. Patrick
Depailler (Fra) 9; 5 Jody Scheckter
(Zal) 7, 6. Mario Andretti (Vst) 5.
SCHAKEN
i. Philidor Leeuwarden
I—Volmac/Rotierdam I 7—3; Dcsis-
co/WGM I—Charlois/Europoort I
64; Elsevier/VAS I—Eindhoven I
4 1/2—51/2.
Eerste klas B: Den Haag—LSG I
2 1/2—7 1/2; Philidor Leiden
I—Overschie 16 1/2—21/2 (progno
se 7—3); Philidor Leiden ll-Volma-
c/Rotterdam II3 1/2—51/2 (progno
se 4—6). SMBMaastricht 8—2; De
WolstadHMC 46.
Tweede klas C: Witte' Paard—LSG
II 3 1/2—6 1/2; Dordrecht—Over
schie II 4—6. DSCSpangen 5—5;
Voorschoten—Charlois/Europoort II
7—3; Moerwijk—Oiscendo Discimus
1141/2—51/2.
PAARDESPORT
KOERSEN HILVERSUM
Pandoer Hanover, 3. Rose Rustbur-
Winn. 1.50. pl. 1.00.2.50.1.20, kopp.
26.10. trio 129 90.
CIMONE-PRIJS, 2020 meter: 1 Si
lent Speed (M. Bouwhuis) 2.52.6.
1.26 3. 2 Speedy Fortuna, 3. Sibbe
Hendnk.
Winn. 2 10. pl. 1.50,1.70, 2.00. kopp.
5.60.
CISCANA-PRIJS, 2000 meter: 1
Ronnie Bunt (F J Eerenberg).
2.45.7, 1.22.9, 2. Percy, 3 Permano
Winn. 3 50. pl. 1 50.1.60,3.30, kopp.
6.90. trio 148 50
NARCISCO-PRIJS, 2000 meter 1.
Pablo D (M. A. Pools) 2.42 6.1.21.3,
2. Oswald, 3. Pandora Komo.
Winn 15.40, pl. 5 00, 4.60. 2.30,
kopp 137.90. trio 1274.90
CISCA SCOTCH-PRIJS, 2440 meier:
1 Phosphor (M Bouwhuis) 3.21.2,
1.22.5,2. Robin Buitenzorg, 3. Reine
Janet.
Winn. 4.40. pl. 1.30,1.10,1.60. kopp.
2.30. trio 56.-.
Petra Mendel. 3 Prins PaduaL
Winn 6.10. pl. 3.50. 2.60. kopp.
29 40
GROTE PRIJS DER WINTERSPRIN-
TERS, 1600 meier: 1. Kameraad (M.
van Leeuwen) 2.05.1,1.18.2. 2. Nioo-
Ie H, 3. Speedy Gent
Winn. 4.00, pl 2.50, 2.30, 2.30. kopp.
32 80, trio 357.50.
AMATEURWINTERKAMPIOEN-
SCHAP IX 2000 meter: 1 Nozem
D (C Disselkeen) 2.44.9. 1.22.5, 2.
Nenuphar. 3. Onno Zwier.
Winn 4 00. pl. 3.80. 2.30. 1.80, kopp.
5.00
CtTTlE PRINCESS-PRUS, 2240 me
ter: 1 Ozo Hollandia (L. Schoonho
ven) 320.5. 1.22.2. 2 Luciano. 3.
Noorderster
Winn 1 80. pl. 1 60.4.20, 2.80. kopp
15.00. Ino 211.70.
.24 2, 2 Peter Post. 3 Majoor
Bloemlust
Winn. 4.20. pl. 1.20,1.20,1.30, kopp.
SCHAATSEN
RECORDWEDSTRIJDEN
500 meter voor sprinters: 1 F rode
Roenning (Noor) 38.23; 2 Kazuaki
Ichimura (Jap) 38.34; 3. Dan Immer-
lalt (Vst) 38.46, 4. Mikio Oyama (Jap)
38.69; 5. Kai-Ame Engelstad (Noor)
38.84; 6. Stefan Panzer (Wdl) 39.07;
7. Sies Uilkema (Ned) 39.07; 8. Bert
Je Jong (Ned) 39.12; 9. Tom Plant
(Vst) 39.13; 10 Jan van de Roemer
/st) 38.40. 3. Jan Jozwlk
(Pol) 38.53; 4. Kazuaki Ichimura
;jap) 38.57; 5. Kai-Ame Engelstad
(Noor) 38 64; 6. Sies Uilkema (Ned)
38.70; 7. Stefan Panzer (Wdl) 38.72;
8. Scott Gay (Can) 38 78; 9 Vasile
Koros (Roe) 38 88; 10. Jan de Roe-
3918.
500 meter all-roundere: 1. Eric Hei-
Jen (Vst) 37.80,2. Kai Stenshjemmet
(Noor) 39.04; 3 Hilbert van der Duim
,'Ned) 39.20; 4. Masayuki Kawahara
(Jap) 39.38; 5. Amund Sjoebrend
(Noor) 39.44; 6. Masahiko Yamamo-
to (Jap) 39.49; 7. Perty Nittylae (Fin)
39.60; 8. Hans van Helden (Nod)
39.65; 9. Jan Junell (Zwe) 39.98; 16.
Klaas Vriend (Ned) 40.45
1000 meter voor sprinters: 1 Roen
ning (Noor) 1.18.03: 2 Immertall
(Vst) 1.18.63; 3. Panzer (Wdl)
1.19.05; 4 Ichimura (Jap) 1 19.15;
5. Jozwik (Pol) 1.19.18; 6. Koros
(Roe) 1.19.39; 7. De Jong (Ned)
1.19.45; 8. Schwarz (Wdl) 1.19.50;
9. Engelstad (Noor) 1.19.55; 10.
Andersen (Noor) 1.19.61;
Engelstad (Noor) 1.17.67; 2. Berl
ae Jong (Ned) 1.18.24; 3. Dan Im
mertall (Vst) 1.18.40; 4. Forde Roen
ning (Noor) 1.18.63; 5. Stefan Panzer
(Wdl) 1 19.21; 6. Miel Govaert (Ned)
1.19.26; 7. Kazuaki Ichimura (Jap)
1.19 318 Jan van de Roemer (Ned)
1.19.49, 9. Tom Plant (V„t) 1 19.72;
10. Herbert Schwarz (Wdl)
1500 meter allrounders: 1. Eric
Heiden (Vst) 1.56.36; 2. Kai Stensh
jemmet (Noor) 1.58.07; 3. Hilbortvan
der Duim (Ned) 1.59.88; 4 Masahiko
Kawahara (Jap) 2.00.43; 5 Hans van
Helden (Ned) 2.00.60: 6 Amund
Sjoebrend (Noor) 2.00.85; 7. Piet
Kleine (Ned) 2.0172; 8. Masahiko
Yamamoto (Jap) 2.02.32; 9. Jan
Junell (Zwe) 2.02 53; 10. Frits Schalij
(Ned) 2 02.75; 11 Klaas Vriend (Ned)
2.02.83; 13. Wim Pol (Ned) 2.03.06.
5000 meter allrounders: 1. Vriend
7.13.65; 2. Heiden 7.13.75; 3. Van
der Duim 7.18.45; 4. Stenshjemmet
7.19 35; 5. Schalij 7.19.53; 6. Kleine
7 20 00; 7 Junell 7.21.24; 8. Van
Helden 7.22 92; 9. Schumacher
7 23 52; 10 Kawahara 7.23.65; 11
Sjoebrend 7.24.96. 12. Eicher
Stenshjemmet 15.14.24; 4. Kleine
15.16.42; 5. Mamajote 15.18.44; 6
Sjoebrend 15.18.31; 7. Pol 15.23.55;
8. Van Helden 15.24.51; 9. Vriend
15.30.96; 10. Salakka 15.27.17; 15.
Schalij 16.06.73.
Eindklassement: 1. Heiden 165.095
punten; 2. Stenshjemmet 168.343;
3. Van der Duim 168.446 4. Sjoe
brend 170.185; 5. Van Helden
170.418; 6. Kawahara 171.063; 7.
Mamajoto 171.110. 8. Vriend
171 307; 9 Kleine 171.394; 10. Pol
172 579; 13. Schalij 173.556.
KNSB-Marathoncup
A-rijders (een uur): 1. Jaap Jonk
gen).
Egbert Vossebelt (Ermelo);
Ludwig Meyering (Arnhem); 9. Her
man Fokker (Alkmaar); 10. Ben van
der Weide (Heerenveen).
Eindklassement: 1 Eriks 236.4 pun
ten; 2. Giling 215.3; 3. Jos Pronk
(De Rijp) 16T3; 4. Henk Porlengen
(Diemen) 1601; 5. Kroon 136.1; 6.
Hier de Roon (Oud-Beijerland)
133.3; 7 Anne Postmus (Lutjegast)
90; 8. Jeen van den Berg 93; 9.
Jonkman 92.110. Vossebelt 76.
EJmttasaement (na 17 wedstrij-
don): 1. Van den Hoom 119.5 pun
ten. 2. Joop Suiker (Wognum) 87.5;
3. Arie Kunst (Grootebroek) 70.2
Damea (25 ronden): 1. Monique
Kauffman (Den Haag); 2. Ineke
Kooyman (Ammerstoi); 3. Annita
Vriesema (Den Haag).
Eindklassement (na 17 wedstrij
den): 1 Annita Vriesema 93.4 pun
ten; 2. Lenie van den Hoom (Ter
Aar) 72; 3. Geeske Poepjes (Heeren
veen) 66.
VOLLEYBAL
DAMES EredhrtsJe
Starlift—Quick Orion 3—0; Prins
DVCV. Houten 2—3; Deltalloyd—
Katapult 3—0: Ener go—ABP Lycgr-
Derde divisie
F: Smash '75—Eni
OVOCOMorr
5 0-3;
t 3—1Targe
t—Marathon 3—1; Tendoos—SIC
Pugrio31
HEREN
Eredivisie
StarliftQuick Orion 3—1 (Starlift
kampioen): Interlance—Gemenser-
vice 1—3; Deltalloyd D—Oe Lampe
nier 3—0; Viano—ABP Lycurgus
3—1; Texocloan—EAW 3—0; Bre-
vrok-PVC Blokkeer 3-2.
Tweede divisie
C: Concordia—SIC Pugno 3—2;
Brevok 2—SDO 2—3. 0: Zevenklap
pers—Edam 3—1.
Derde divisie
D Vierhout 3-Olly B 3-2; UVC
Supragaz 2—Gemini K 2 1—3. F:
VOKOOdulphus 2 0-3; Smash
75—V Zandvoort 2—3.
TAFELTENNIS
DAMES
St. AloysiusScylla 3—7; Koning-
slust—Tempo Team 4—6.
Hoofdklasse
Hoonhorst—'t Hooge Huys 5—5:
TOV Noordwijk—Gispen 4—6; Am
sterdam '78 2Avanti 28.
HEREN
't Hooge Huys—Midstars 4—6: S
Lingerie—Tempo Team 4—6; Avan
ti—Oe Korenbeurs 4—6.
Promotie ereklasse
Scylla—Docos 9—1; Ravesteyn—S
Meubelen 3—7; JCV—Tateltennis-
huis73.
Hoofdklasse
A: Scylla 2—St Aloysius6—4; Quick
'32—Salamanders 7-3: Middel
burg 2Irene 9—1 B: AMVJPhoe-
WATERPOLO
OZPC—KZC 6-3; HZC Robbe-
n—ZPB Unique 3-3: Nereus—ZCE
3—0. 't Gooi—OeAa 13—0.
HEREN
Hoofdklasse
HZC Robben-Het Y 8-4; AZC
Unique-Rijn C 17—4; PSV—Zijl
LGB 3—9; VZC Ritmeester—Zwem-
lust Hommel 9-2; Zian V-HZPC
10-2
AZPC86.
Zondag DAMES Hoofdklasse
DSZ—Ussel 9-7; OSZ 2—Zijl LGB
HEREN
MeeuwenNeptunus 2—10
Eerste klasse
EscaDZV 5—4; DSZ—BZPC 4-5
WIELRENNEN
Omloop vsn hel volk
1 Roger de Vlaeminck (Bel) 215
km in 5.19.20; 2 Jan Raas (Ned
t.; 3. Frank Hoste (Bel.)
de Woll (Bel.) op 56; 8. Frits Pirard
(Ned.) op 1.42; 9. Mare Demeijer
(Bel.) z.t.; 10. Sean Kelly (Ier) z.t.;
11. Ferdi van den Haute (Bel.) z.t.;
12. Willem Peeters (Bel 13. Henri
van Springel (Bel 14. Jean-Luc van
den Broucke (Bel 15. Roger de
Cnijff (Bel 16. Fons van Katwijk
(Ned.); 21. Ger Knetemann (Ned
22 Cies Priem (Ned.); 28. Henk
Lubberdrng (Ned.); 30. Jo Maas
(Nedallen dezelfde lijd als Pirard.
Ronde van Belgisch Limburg
1. Guido van S wee velt (Bel.) de 194
km in 4.46.50; 2 Gerrie Knetemann
(Ned.) z.t.; 3. Oirk Heirwegh (Bel.)
z.1.; 4 Stal van Roosbroeck (Bel.)
z.t.; 5. Leo van Thielen (Bel.) z.t.;
6. Dirk Ongonae (Bel.) z.t.; 8. Eric
Thoelen (Bel.) op 20 sec.; 9. Alex
van Linden (Bel.) op 1.3110. Guido
van Calster (Bel.) z.t.; 19. Johan van
de Velde (Ned.) z.1.; 25. Henk Lub
berdrng (Ned.) z-t: 29. Bert Scheu-
neman (Ned.) z.t.; 30. Leo van Vliet
(Ned) z.t
ZAAIHANDBAL
Idem/HellasDVC 15-9, V en
KHMS 10-10, Gewa/Ancora-vd-
V/Quintus 7-5, Mora/Swift-AMC/-
Niloc 7—7. Sittardi»—Swift A15—9.
1e dl visie A:
WWV—SVBO 8-9. Umond—Bor-
Volewijckere—SDOL
-ESCA 8-9.
holte—En tius/SEW 8-11
8—9, PSVEMM 10-8,
Fortuna GTriad Mosam6—12.
Olympus—Animo 8—15. Hercule-
s—Walcheren 9-8, Aqtief R-Gilze
13—9, Zeeland Sport—Kwiek Sport
12-10.
2e divisie G
Westlandia—Snelwiek 8—7, Vires
Hollandiaan 9—7, Gewa/Ancora
2—OW/Hermes 8-5, Oase-vdV/-
Quintus 2 9-5. UVG—Northa 14-9.
HEREN
ledlvtsleA
Amhemia—Pegasus 15—13, Hercu
les—Aalsmeer 21—19, Slotervaar-
t—Olympia/H 14—15, BHC—Spar-
ta'75 20-14. E en O—ESCA 11—9.
ledhrlsleB
Attila—Str. Meteoor 18—14, IdemA
Vereent/Verbr 21—18, AHC 28—For
tuna B i316.
2e divisie C
WestlandiaSnelwiek 1414,
Olympus—Volt 23—29, Donge-
rv-GSC 15—7, Actief REMM
13—15, Groene Ster—Hor/Internos
13—18.
3e divisie G
EHC—Atomium 27-13, SOS-DW/-
Hermes 30—20, Meeuwen—Unitas
16-19. UVG—Kwiek Sport 22—14.
ZWEMMEN
200°meter vrije slag: 1 Enith Brigit-
ha (Het Y) 2.01.10,2 Berber Kamstra
(DZPC) 2 02.32,3 Annelies Maas (De
Rijn) 2.02.54.
400 meter vrije slag: 1 Annelies
(Oe F
Mlslag: 1 Maritzka
(KNZB) 1.12.81. 2
200 meter schoolslag: 1 Marlt
van dor Linden (KNzB) 2.39.22
Mirjam Lemstra (Zeemacht) 2.39
Antoinet de Groot (Zwemlustj
2.41.6.
100 meter vlinderslag: 1 Enith Bri-
Ktha (Het Y) 1.03.01. 2 Wilma van
slzen (TZC'70) 1.03.69.3 Ineke Ran
(DJK) 1.04.07
200 meter vlinderslag: 1 Anneke
200 meter rugslag: 1 Daphne Oe-
muth (De Rijn) 218.51. 2 Jolanda
de Rover (De Futen) 2.20.65, 3
Monique Kroeze (De More) 2.25.51
200 meter wisselslag: 1 Ingrid Esser
(Zeesier Pr) 2 23 71. 2 M.rjam Lom
stra (Zeemacht) 2.24.12, 3 Monique
Wildschut (Njord 58) 2.24.17.
400 meter wisselslag: 1 Berber
Kamstra (DZPC) 4.59.01, 2 Ingrid
Esser (Zeester Pr) 5.02.73. 3 Moni
que Wildschut (N|ord '58) 5.01.96.
4x100 meter vrije slag est: 1 Dinkel
(Marijke Weihuis. Anja en Ingrid
Grotepunt en Henrike Wynia)
3.58 04. 2 Het Y 4.03.02, 3 Zwemlust
H 4.03.29.
4x100 meter wisselslag est: 1
Zwemlust H (Monique Bosga, Antoi
net de Sroot, Ingrid de Lange,
Pauline Out) 4.27.99. 2 PSV 4.33.77.
3 Dinlel 4.34.50.
HEREN:
100 meter vrije slag: 1 Fred Eefting
(Zwemlust) 51.80,2 Remmle Schaap
(VZC Ritmeester) 52 80, 3 Albert
Boonstra (NZC'21) 52.86.
200 meter vrije slag: 1 Remmie
Schaap (VZCR) 1 55 04, 2 Peter
Drost (AZPC) 1 55 64. 3 Gerard Smit
(Zwemlust Den Hommel) 1.55 68.
400 meter vrije slag: 1 Henk Elzer-
man (Zian Vitesse) 4.01.29, 2 Cees-
Jan Winkel (RZV) 4.03.16, 3 Gerard
Smit (Zwemlust H) 4.03.30.
100 meier schoolslag: 1-1. Ronald
Hond (Het Y) 1 06 35. 2 Hans Elzer-
man (Het Y) 1.07.49. 3 Albert Boon
stra (NZC'211 07.76.
200 meter schoolslaq: 1 Hans Elzer-
man (Het Y) 2.24,51, 2 Ronald Hond
(Hot Y) 2.26.15, 3 Albert Boonstra
(NZC'212.26.69.
100 meter vlinderslag: 1 Kees Ver
voorn (Zian Vitesse) 56.93.2 Edward
Maasdijk (De Zi|l LGB) 58 12.3 Peter
lyer (Zwemlust H) 58.35.
rugslag: 1 Fred Eefting
(Zwemlust H) 57.89. 2 Matthijs van
Leeuwen (Otters) 1.02.22, 3 Jan van
Beek (AZPC) 1.02.95.
200 meter rugslag: 1 Fred Eefting
(Zwemlust Den Hommel) 2.04.51, 2
Robin Schuyt (HPC) 2.09.94,3 Frans
Debets (Het Y) 2.12.90.
200 motor wisselslag: 1 F rod Eef
ting (Zwemlust H) 2.11.99, 2 Fred
Vollebergh (Dommelbaar) 2.12.51, 3
Gerard Smit (Zwemlust H) 2.12 67.
400 meter wisselslag: 1 Fred Eef
ting (Zwemlust H) 4.20.56. 2 Fred
Vollebergh (Dommelbaar) 4.38.78.3
Gerard Smit (Zwemlust H) 4.42.65.
4x100 meter wisselslag: 1 Zwemlust
H 4.02.54. 2 Het Y 4.03.32. 3 HPC
4.07.59
4x100)
lust H 3.i
3 Het Y 3 38.49