Ïddóóód IS* mededelingen gemeentebestuur jt m leiden 5tlm9mrt.79 1 Kindermishandeling bestaat. Hoe lang nog. TROUWRIJDEN Familieberichten Kom nu schaatsen en maak kans 01 een prijs en/of die miljoenste te zijns LEIOSE COURANT VRIJDAG 2 MAART 1979 PAGINA 6 Hiermede vervullen wij de droeve plicht u mede te CATHARINA JOHANNA VESSEUR-DE HOLLANDER weduwe van Petrus Christoffel Vesseur Familie VesseunJe Hollander Oude Wetering, 1 maart 1979 Correspondentie-adres: Kerkstraat 76 De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van huize St. Jacobus, Noordeinde 189 te Roelofarends- veen, bezoek 3.30 - 4.30 uur, 7.30 - 6.30 uur. De Avondwake zal gehouden worden zondagavond 4 maart om 7 uur in de R.-K. kerk Jacobus de Meer dere. maandag 5 maart om 10.30 uur plechtige Uit vaartdienst, waarna bijzetting in het familiegraf. Na een godvruchtig en arbeidzaam leven, gesterkt te zijn door het H. Sacrament der Zieken, overleed na een geduldig gedragen lijden onze zorgzame moeder en lieve oma, zuster, schoonzuster en tante HENDRICATHEADORA HOMAN weduwe van Sebastianus Borst op de leeftijd van 79 jaar. Dat zij moge rusten in vrede Namens kinderen en kleinkinderen Sassenheim. 1 maart 1979 Vrouwenpolderstraat 16 Correspondentie-adres: J. G. van Tol. Bijdorpstraat 18,2171 SJ Sassenheim. De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden op zater dag 3 maart a.s. om 10.30 uur v.m. in de parochie kerk van St. Pancratius te Sassenheim. waarna de teraardebestelling op de begraafplaats aldaar. De Avondwake is bepaald op vrijdagavond 2 maart a.s. om 7.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna gelegenheid tot condoleren. Voor de vele blijken van medeleven en belangstel ling na het overlijden en tijdens de begrafenis van onze lieve en zorgzame vader en opa ANTHONIUS HENDRICUS VAN DEN BOOGAARD betuigen wij u hiermede onze welgemeende dank. Fam. Van den Boogaard C. VAN BERGE HENEGOUWEN (071)-892777 Bereikbaar aleen met bus 40-15 Tel. (071)-692777 GEEN FILIAAL en jubileumritten in Leiden en omstreken heeft ons bedrijf de grootste collectie bruids-coupó's o.a. moderne wit en zwarte Chry slers of ^^CADILLAC met open kap ANTIEKE^"™3 1 >^^CITROÈN DELADERRA ^LONDEN CAB-COUPË'S met originele Londen-taxi-cabs of moderne Chry slers als volgauto's. Kom eerst kijken, bepaal dan uw keuze in onze showroom. Wij hebben geen filia- lentl Inlichtingen uitsluitend: v/h Zeemanlaan DE JONG Lammenschansweg 49 recht t.o. Petruskerk LEIDEN, tel. 071-123055 131288 -120210 kant Lammenschansweg dag: 9.00-22.00 u. DE SHOWROOM BOOMMARKT 2-3 la geopend: dond. (koopavond) 18.00-21.30 u., zat. 13.00-17.30 uur «•rtmur voor publlkatto of rodamo. vraagt voor haar diverse filialen FILIAALHOUDERS SLAGERS NETTE WINKELMEISJES Belangstelling? Neemt u dan kontakt op met de heer J. Clemens. Vleesverwerkend bedrijf Jan Zandbergen. Produktieweg 40. Zoeter- woude-Rijndijk. tel. 071-899358. Na 19.00 uur, tel. 02521-12168. LET OP! Iedere bezoeker ontvangt aan de kassa een feestlot. Direkt op de ijsbaan kimt u zien of u in de prijzen bent gevallen. Niet gewonnen? Niet getreurd! Uw lot gaat voorzien van naam en adres in de feestton en zo maakt u kans de langverwachte éénmiljoenste bezoeker te zijn. De trekking vindt plaats op 22 april 1979 cn wordt beleend gemaakt in de regionale bladen. Vondellaan 41 - Leiden - tel. 071 769344 pjuiiu-^^ü '1 flüj inlevrn"®™1^H| I Opcningstijden: 7 dagen per weck. van 8.00 tot 11.30 van 13.30 tot 16.30 cn van 19.30 tot 22.00 uur. Vrijdag- en zondagavond: hockey-avond. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 5 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van vijf leden van de Raad van Be stuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaar dencentra. Ruiling van percelen grond in de Merenwijk en aan de Langestraat. Krediet aan de Stichting Bejaardencentrum Haagwijk in verband met de renovatie van dit centrum. Garanderen van rente en aflossing van een aan de voetbalvereniging Leiden ten behoeve van de bouw en inrichting van een clubhuis te verstrek ken geldlening. Garanderen van rente en aflossing van een aan de woningbouwvereniging "Eensgezindheid" ten behoeve van de financiering van c.v.-installa ties in een aantal woningen. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond, gele gen in het uitbreidingsplan "Leiden-De Waard". Voorstel met betrekking tot het door de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. en O. ingediende be zwaarschrift tegen de op de begroting 1975/1976 voor deze instelling opgenomen subsidiebedra gen. Beheer van de Stadsgehoorzaal. Nota bijstellen Volkshuisvestingsbeleid ultimo 1978. Programma van eisen Leeuwenhoek. Commissie Economische Aangelegenheden en Personeelszaken en de Commissie Ruimte lijke Ordening en Openbare Werken Donderdag 8 maart a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Distributie Planologisch Onderzoek Raadsvoorstel toepassing beschikking steun be drijven stadsvernieuwing 1978. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie vergaderingen Commissie Huisvesting Migranten Leiden. Maandag 5 maart a.s. om 9.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Nota en preadvies over sluiting verblijfsgebou- wen en exploitatieverlies Beukenschans. Werkzaamheden Stichting Buitenlandse Werk nemers "Rijn en Lek". Verkiezing buitenlandse commissieleden. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 6 maart a.s. om 17.30 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a., Endegeesterstroatweg 5 te Oegstgeest. Agenda: Voorstel van het gemeenteraadslid mevr. J. Hes inzake het vaststellen.van een klachtenprocedu- Plan inzake wisselpaviljoen Voorgeest. Besteding uit vernieuwingsfonds. Overzicht-schema stand van zaken m.b.t. enige belangrijke aangelegenheden betreffende Ende geest. Discussie over "patiëntenzorg" in verhouding tot andere problemen van het psychiatrisch zieken huis. Beheerscommissie Stadskabei Leiden Dinsdag 6 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda: Werkgroep plaatsing kastjes binnenstad. Voortgang werkzaamheden. Offerte van Van Eijk inzake Koppelstein Gemeenschappelijke Regeling. Programmapakket. Commissie voor financiën Dinsdag 6 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergade ringen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak finan ciële aspecten zullen worden bezien. En verder: Wijziging van de gemeentebegroting en de be groting van de Dienst voor de Reiniging, Havens en Warenmarkten voor het dienstjaar 1978. Instelling van een onderhoudsfonds voor panden niet voor de openbare dienst bestemd. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke aangelegenheden Commissie voor economische aangelegenhe den en personeelszaken Subcommissie personeelszaken Commissie voor financiën Dinsdag 6 maart om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis, gezamenlijke vergadering van bovengenoemde commissies. Agenda: Stand van zaken reorganisatieproces (met name in sektor beheer). Aansluitend vergadert de commissie voor finan ciën over: Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: J.M. van der Drift, te Warmond. Een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge genoemde wet tot het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het bakken van voedings- en ge notmiddelen in oliën en vetten annex verköopin- nchting in het perceel Hoge Rijndijk 32, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M. nr. 2193. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stad huis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare ken nisgeving, te weten: 2 maart 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 20 maart 1979 te 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, af deling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep te gen een beschikking daarna alleen kan worden in gesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen: Zuid-west: verwijdering van de gele streep langs de rijbaan van de Cornelis Schuytlaan, bij de ingang van het bejaardencentrum "Rijn en Vliet"; - aanwijzing als laad- en loshaven van zes parkeer vakken langs de rijbaan van de Cornelis Schuyt laan bij de ingang van dit bejaardencentrum; aanleg van een voetgaggersoversteekplaats op de Kennedylaan, ten westen van de kruising met de Bachstraat; Levendaal; verplaatsing van de voetgangersoversteekplaats op het Levendaal ten oosten van de kruising met de Rijnstraat naar de westzijde van deze kruising; Stationskwartier: instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve (brom)fietsers en voetgangers op de Mors singel, tussen de Stationsweg en de toekomstige toegang naar het inpandig parkeerterrein onge veer halverwege de in aanbouw zijnde flat; Burgemeesterswijk/Tuinstadwijk: - intrekking van het inhaalverbod voor motorvoer tuigen op de oostelijke hoofdrijbaan van de Lam menschansweg, tussen de Jan van Houtbrug en de Lorentzkade; Instelling evaluatie- Meerburg; - instelling van een parkeerverbod aan de oostzijde van de Kettingstraat; Haagwegkwartier: - instelling van een verbod linksaf te slaan op de Borgerstraat. naar de Tollensstraat; - geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen met uitzondering van bedienend verkeer van de Tol lensstraat, in de richting van de Borgerstraat; - intrekking van de geslotenverklaring voor alle mo torvoertuigen van de Da Costastraat, tussen de Borgerstraat en de Ten Katestraat; Pancras-oost: - vaststelling van een verbod door te gaan bij nade ring van verkeer uit de tegengestelde richting aan de noordzijde van de Scheluwbrug; - instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve (brom)fietsers en voetgangers aan de west zijde van de Herengracht, tussen de Oude Rijn en de Ir. Oriessenstraat, in de richting van de Ir. Driessenstraat; Pieters- en Academiewijk: - aanwijzing als laad- en loshaven van de parkeer vakken langs de rijbaan van het Kort Rapenburg ter hoogte van de percelen 7a en 9, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; De Kooi: - aanwijzing als woonerf van het gedeelte van de Kooilaan, tussen perceel nr. 2b en de Medusa straat, alsmede de Celebesstraat; - instelling van een stopverbod aan weerszijden van de Lage Rijndijk; aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Lage Rijndijk: a. ten westen van de kruising met de Siebold- straat; b. ter hoogte van de percelen nrs. 19a en 19b; n.b. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende teke ningen liggen, voorzien van een bijbehorende toe lichting, met ingang van heden gedurende 14 da gen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare verga dering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 21 maart aanstaande te 15.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Diversen Ontgronding Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat bij het College van Gedeputeerde Sta ten in de provincie Zuid-Holland, te 's-Gravenhage, door de heer C. Smit, Zijleiland, alhier, een verzoek is ingediend om vergunning ingevolge de ontgron dingenverordening Zuid-Holland tot het uitbreiden van jachthaven "Zijlzicht", kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie S, nr. 413. Ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 3, leden vier, vijf en zeven, van de ontgrondingenverorde ning Zuid-Holland, liggen de op het verzoek betrek king hebbende stukken gedurende een termijn van 30 dagen, gerekend vanaf maandag 5 maart 1979 tot en met dinsdag 3 april 1979 ter secretarie der ge meente, afdeling volkshuisvesting en openbare werken, kamer 105, (gebouw Langegracht 72-74) voor een ieder ter inzage. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen deze termijn schriftelijke bezwaren in te dienen bij het College van Gedeputeerde Staten in de provin cie Zuid-Holland, te 's-G Benoeming nieuw raadslid De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Raad der gemeen te Leiden, brengt ingevolge artikel V 7 van de Kies wet ter openbare kennis, dat zijn besluit van heden, waarbij mevrouw P.M. Kessen-van Teijlingen be noemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad voor een ieder ter inzage is neergelegd ter secreta rie, afdeling Bevolking c.a., kamer 62. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 5 maart Wijk 2 en 8 woensdag 7 maart Wijk 5 en 7 donderdag 8 maart Wijk 4 en 6 vrijdag 9 maart I\ inriprmichnnrlplincr rlunr nrnfpn vp Iipvpk nipt Aan hpt nr/\Hlppm van l/inHormichanHolmfr ban ITia L-nnf n aainrrarrpr» Kn Publicatie aangeboden door dit blad tn samenwerking met de Stichting Ideele Reclame Kindermishandeling, daar praten we liever niet over in Nederland. Dat is jamnier. Want met dtxtd- zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld. Aan het probleem van kindermishandeling kan een hoop gedaan worden.Ook dtxir u.Hoe.dat staat te lezen in een speciale folder. Die kunt u aanvragen bij de Nederlandse Vereniging tegen Kindermishandeling, Koningsplein 27 in Den Haag.telefixm: 070-631923.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6