Noordwijkse Kraak- bond ontkent deelname aan Badmotel-actie Noordwij kse jongens stalen omvangrijke hoeveelheid vuurwerk Voorwatering beperkt de woningbouw Afscheid postcommandant waterpolitie Warmond Maquette sporthal Wasbeek BLAUWE GIDS: Complete vraagbaak voor watersporters vtoerbed&king REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 MAART 1979 PAGINA 5 Wethouder Mazee legt functie neer SASENHEIM - Wethouder M.A. Mazee van Sassenheim heeft te kennen gegeven dat hij op medisch advies zijn wethouderschap zal moeten neerleggen. Hij heeft deze be slissing op korte termijn moeten nemen, hoewel zijn gezondheidssituatie van dien aard is, dat hij enige tijd kan nemen om zijn werk zaamheden af te ronden. De ontslagaanvrage zal pas met ingang van 30 april wor den ingediend. In de raads- vergaderidng van 1 mei zal zijn opvolger worden gekozen. Wethouder Mazee trad in 1966 in de Sassenheimse gemeente raad. In 1967 werd hij wet houder, als opvolger van de overleden wethouder Korte- kaas. In zijn wethoudersperio de heeft de heer Mazee veel tot stand gebracht, zoals de bouw van de sporthal en on langs nog het besluit om in Sassenheim een bibliotheek te bouwen. De heer Mazee blijft overigens lid van de gemeen teraad. Randweg Vinken veld voorlopig van de baan NOORDWIJK - De aanleg van een randweg om de toe komstige woonwijk in het Vinken veld is, althans voor lopig, van de baan. Over een jaar of vijf wil de gemeente raad de zaak nog eens op nieuw bekijken. De agrarische commissie bleek om verschillende rede nen, zoals het beslag leggen op agrarische grond en snij- schade, bezwaar te hebben te gen het plan om de Beeklaan te verleggen. Dit was voor de minderheid in het CDA, die voor verlegging geporteerd was, aanleiding het hoofd in de schoot te leggen en zich bij de meerderheid aan te sluiten. KORTWEG RIJNSBURG Het CDA-ver- band Rijnsburg houdt vana vond een vergadering in de Voorhof. Aan de orde komt onder meer de gemeentepoli tiek. Fractievoorzitter Vianen zal een inleiding houden. De vergadering begint om acht uur. NOORDWIJK Een onlangs in de duinen aangetroffen partij vuurwerk heeft de Noord- wijkse recherche op het spoor gebracht van een groepje jongens uit de badplaats, dat de bet blijkt te zijn aan min of meer omvangrij ke diefstallen uit een opslagplaats van een te Leiden gevestigde fabriek. De knapen, allen in de leeftijd van ongeveer •dertien jaar en leerüngen van een technische school uit de omgeving, hadden van vriendjes uit de klas gehoord, dat in een bunkertje op het fabrieksterrein een grote hoeveelheid vuurwerk lag opgeslagen en dat je het daar gemakkelijk kon weghalen. Dit was tegen geen dovemansoren gezegd en in -koppeltjes gingen de jongelui op verkenning uit. De op slagplaats was door een sloot en hek van de buitenwereld afgesloten, maar dit bleek voor de jongens geen bezwaar. Met voetbaltassen vol rotjes, pijlen, donder bussen en gillende keukenmeiden, keerden de jeugdige inbrekers op de fiets huiswaarts, waar de buit in een oud zomerhuisje van de villawijk werd verstopt. Van half december af heeft het Noordwijkse zestal naar hartelust geknald en als de voor raad opraakte werd zij uit de bunker weer aangevuld. De zaak kwam aan het rollen toen enkele we ken geleden bij het afsteken van vuurwerk een gedeelte van de begroeiing van de zuid duinen in vlammen opging en de daders met achterlating van het knaltuig de benen moes ten nemen. De recherche is bezig vast te stel len hoeveel vuurwerk de jongens hebben weg gehaald, zodat hun de rekening kan worden gepresenteerd. Het Leidse bedrijf heeft inmid dels maatregelen genomen om dergelijke dief stallen te voorkomen. GESCHENK GEMEENTEBESTUUR ZOEKGERAAKT Opperwachtmeester A.H. Lödel nam gisteren afscheid van de rijkspolitie te water in Warmond. Gedurende vijfentwintig jaar is de heer Lödel werkzaam geweest bij de rijkspolitie te water. De scheidende postcommandant ontving tijdens een drukbezochte receptie een groot aantal geschenken die voornamelijk aan boord van zijn nieuwe schip van nut zullen zijn. Het eschenk van het gemeentebestuur, een operen scheepsklok was echter niet aanwezig. Het geschenk is bij de PTT zoekgeraakt. De komende dagen zal nog naarstig naar het geschenk worden gezocht, waarna het alsnog aan de scheidende postcommandant zal worden aangeboden. Tot opvolger van de heer Lödel is de heer J. Haasnoot benoemd. Een fraaie veelkleurige maquette siert sinds gisteren de hal van de Sassenheimse sporthal „Wasbeek". De maquette werd gistermiddag om twee uur door ir. Buwalda namens de bouwers en het architectenbureau Arnhem aangeboden aan het Sassenheimse gemeentebestuur. Wethouder Mazee dankte de gevers namens het gemeentebestuur. Hij deelde voorts mee dat de sporthal in het jaar dat deze nu functioneert duidelijk zijn bestaansrecht heeft bewezen. IN VOORSCHOTEN: VOORSCHOTEN/DEN HAAG „Aan de voorwatering moet inderdaad enige land schappelijke waarde worden toegekend. Maar als de ver klaring „geen bezwaar" voor de bouw van de woningen in Noord-Hofland achterwege blijft en het water niet wordt gedempt, komt er een gat te vallen in de Voorscho- tense taakstelling op het ge bied van de woningbouw." Dit verklaarde de Voorscho- tense wethouder A. Eveleens gister-morgen in het Provin ciehuis in Den Haag bij de behandeling van een be zwaarschrift van de gemeente Voorschoten tegen een beslis sing van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Het gaat hierbij om het be sluit van G.S. om de gemeen te Voorschoten de verklaring „geen bezwaar" te onthouden voor de bouw van 309 wonin gen in een deel van het uit breidingsplan Noord-Hofland. In die wijk ligt momenteel nog een deel van de voorwa tering, een watertje dat zich vroeger door de weilanden van de Noordhoflandse polder slingerde. Volgens de gemeen te Voorschoten moet de voor- watering - om de woning bouw niet te laten stagneren - worden gedempt. De Stichting Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten is echter van mening dat het nu nog be staande deel van het water in het bouwplan moet worden opgenomen. Na door lagere overheden in het ongelijk te zijn gesteld, heeft de stichting de zaak bij de Raad van Sta te aanhangig gemaakt. Mede omdat de beslissing van de Kroon op korte termijn wordt verwacht, hebben G.S. beslo ten de verklaring „geen be zwaar" niet te verlenen en de uitspraak af te wachten. De gemeente is daartegen weer in beroep gegaan bij de com missie-Arob van de provincie. Bij de behandeling van het beroep verklaarde wethouder Eveleens dat door de handha ving van de voorwatering veel van de bouwgrond verloren zou gaan. Ook zou de voor watering spoedig vervuilen en zijn landelijke karakter verlie pen. Om dit te voorkomen pijn zijn tal van kostbare wa- :erhuishoudkundige maatrege len noodzakelijk. (Van een onzer verslag gevers) NOORDWIJK Hore- ca-exploitant De Raad heeft gistermorgen in kort geding voor de Haagse rechter mr. Ly- ckema, de ontruiming van een aantal apparte menten in zijn Badmo- tel aan de Noordwijkse Ruyterstraat geëist. De gedagvaarde leden van de Noordwijkse Kraak- bond stelden in hun verweer dat ze op za terdag 10 februari niet bij de bewuste kraak- actie aanwezig zijn ge weest en evenmin het gekraakte pand bewo nen. „De Raad heeft gewoon een willekeurig aantal leden van de Kraakbond gedagvaard. De namen heeft hij uit de re gionale kranten en van de Noordwijkse politie", aldus de raadslieden van de krakers Willemse en Sprenger. „De krakers proberen de justitie een rad voor ogen te draaien", zo vond mr. De Klerk namens de hoteleige naar. Om te bewijzen dat de gedagvaarden wel degelijk aan de kraakactie hadden meegedaan en incidenteel of permanent in de gekraakte appartementen verblijven, voorzag mr. De Klerk zich van een weinig imponerende rij van getuigen. De advocaten Willemse en Sprenger stelden dat de ge- dagvaardigde jongeren af en toe op bezoek waren geweest in het Badmotel „voor een kopje koffie", maar verder niets te maken hadden met de kraakactie. Om deze bewe ringen te staven kwamen huurcontracten en kwitanties van andere woningen ter ta fel. Bovendien overlegden de raadslieden voor drie gedag vaarden verklaringen van huisgenoten. Datzelfde deed een „kraker" die zijn eigen verweer voerde. „Op het moment van de kraakactie deelde ik in diepe rust het echtelijke bed met mijn vrouw m een gemeente lijke flatwoning", zo betoogde de vermeende kraker Van der Vlist, die naar zijn zeggen ook later niet in het kraak pand is geweest. Datzelfde be weerde mr. Willemse namens zijn cliënt André Mulder en mr. Sprenger voor de gedaag den Willem Duyndam en Paul Scheer. Beide pleiters conclu deerden dan ook dat hun cliënten geen gebod tot ont ruiming kon worden opge- legd. Op basis van een spraak van de Hoge Raad, het zogenaamde AMRO-arrest vonden de advocaten dat een eiser niet met succes in rech te een aantal mensen kon dagvaarden die maar zijde lings te maken hebben met De appartementen van het Badmotel aan de De Ruijterstraat de kraakactie. „Als gedaagden incidenteel in het gekraakte pand verblij ven, mogen ze als onrechtma tige bewoners aangemerkt worden", zo stelde evenwel raadsman De Klerk op basis van hetzelfde arrest. Een toezichthoudend echtpaar en een timmerman uit Noord- wijk werden, als getuigen aangevoerd, door president mr. Lyckema de publieke tri bune ingestuurd om de men sen aan te wijzen die ze in de gekraakte appartementen zou den hebben gezien. Alle getui gen bleken de gedaagde kra kers in het Badmotelcomplex te hebben gezien, maar kon den niet duidelijk beweren dat de 4 Noordwijkers de ap partementen bewoonden. Mr. Sprenger stelde in zijn dupliek „dat het getuigenbe- wijs niet overtuigend is. Wat hooguit aangetoond kan wor den is dat de gedaagden be trokken zijn bij de kraak- groep". De jurist maakte hier een vergelijking met eerdere zaken tegen vakbonden, waar uit bleek dat bij een staking van de vakbond niet verlangd kan worden dat de stakers het werk weer hervatten. Vol gende week dinsdag zal de rechtbank zich uit moeten spreken over deze zaak. rwni'-J jaga Met dank aan de bemanning „Scheveningen 71" A.S. VRIJDAG TONG zo veel u wensttvi" In de boter gebakken met knisperend verse saladegarnituur Goudgele pom-frïtes. Tafelreserveringen Marja van Reeuwijk Tel. 071—769310. SCHEVENINGEN Jammer, jammer voor Nederlanders, die ge kweld worden door kleurenblindheid, want die zullen weinig baat hebben bij de volgende primeur. JZe zijn tot nog toe al onkundig ge bleven van het feit, dat er in ons land een Gele Gids circuleert. En om diezelfde reden zullen ze ook nimmer bemer ken, dat er sinds giste ren een Blauwe Gids (oplage 15000 ex.) in onze moerasdelta voor handen is. Voor de 700.000 watersporters daarentegen, die hopen- lijk moeiteloos kleur bekennen, is de ver schijning van dit na slagwerk (prijs f.22,50, verkrijgbaar in het ge hele land) een onmis baar baken op de woe lige vaderlandse baren. Voor het eerst hebben zeilers en bezitters van motorjachten de mogelijkheid om constant een onmisbaar naslagwerk bij de hand te hebben, waarin men een complete informatie vindt over de 466 belangrijke jachthavens in Nederland, de ruim 40.000 adressen van mo- ters, restaurants. VW's etc. tordealers, zeilmakers, water- Ook geeft de Blauwe Gids sportverenigingen, windsurf- een exacte opgave van alle scholen, zeilkampen, Bovagle- bruggen en sluizen in ons den Watersport, havenmees- land, uitgezonderd de vaste ADVERTENTIE Let op wijziging aanvangstijden Parker Basketball Vijf Meihal Donderdag 1 maart 19.45 uur PARKER-DELTA LOYD Zondag 4 maart 20.30 uur PARKER-EBBC Den Bosch bruggen met een doorvaar- hoogte minder dan anderhal ve meter Honderd luchtfoto's verluchtigen de ruim 400 pa gina's, waar ook ruimte is ge reserveerd voor ruim tachtig kaarten van alle havens in Zeeland, rondom de Wadden zee, in de Randstad Holland en rondom het IJsselmeer. Tevens wordt in kleur infor matie gegeven over het beton- ningsstelsel. Ook voor de buitenlandse wa tersporter, die van de Neder landse wateren gebruik maakt, is de Blauwe Gids een handig boekwerk. De diverse hoofdstukken zijn vertaald in het Frans, Duits en Engels. Een speciale Duitse uitgave van de Blauwe Gids is overi gens al in voorbereiding. ADVERTENTIE Wegens annulering order hotel accommodatie te Leiden voor minder dan de halve prijs. (Het tapijt is niet versneden.) Interest zuiver scheerwol tapi jt voor zwaar intensief gebruik. 400 cm breed, in berber-beige Q gem van f219.-nu per strekkende meter I OJy Desso zuiver scheerwol tapijt. 2 cm hoge pool. 400cm breed, in berber-linde gem. en licht -1 AO beige, van f 425.- nu per strekkende meter I Enkele kamers zuiver wol gebloemd tapijt, 400 cm breed van f 349,-, nu per strekkende keizer Bonaparte zuiver wollen zwaar bouclé tapijt. 400 cm breed, van f 279.-, nu per strekkende meter f 59,- f149,- f149,- tnltchttngen en ttakn vrijdag 2 maart van 14 tot 18 uur St. Antoniusclubhuis Mare 43, Leiden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5