Coach Cantelberg: „Ze moeten het maar eens leren" Henk Wullums staakt Malaga-V itesse Veel belangstelling voor Johan Neeskens Asarjan eerder weg bij keurturnploeg Dick Decloe in ij shockeyselectie Drie overwinningen voor Gerard van Eykelenborg NEDERLAND WEGGESPEELD DOOR USLAND Spaanse regering verbiedt staking EBBC VERLIEST Bonhof in conflict met trainer en Valencia Sportwereld SPORT LEIDSE COURANT/ DONDERDAG 1 MAART 1979 PAGINA 15 BARCELONA Wonderen met zaalhandbal bestaan niet. Daarom is de Nederlandse ploeg ook in zijn tweede wedstrijd te Barcelona weg gespeeld. Door IJsland. De noordelijkste Europeanen moesten met elf doelpunten verschil van Nederland win nen om nog om het brons in Barcelona te kunnen spelen. Dat was een stimulans, die de ploeg ijverig, attent en ac tief hield. Het doel werd ruim bereikt, halverwege was al een leuke stand opge bouwd van 115 en bijna zonder moeite kwamen de IJ- slanders uit op 2814. Nederland kon er weinig aan doen, omdat de ploeg, in ver gelijking tot de tegenstander, veel zo niet alles tekort kwam. Alleen Ron de Jonge (hij opnieuw) bleef werkelijk overeind. De verdediging deed het van tijd tot tijd nog vol doende, maar de aanval bleek opnieuw letterlijk en figuur lijk tekort te schieten. Er was een beperkt bewegingspa troon, er waren groene zee- phanden, er werd onnauwkeu rig geplaatst en weinig over tuigend geschoten. De IJslan- ders, de zwaarste ploeg uit het toernooi, speelden in de combinaties niet zelden elkaar de bal met meer snelheid toe dan wanneer Nederland op doel schoot. Doelman Bene- biktson leek dan ook bezig te zijn zijn warming-up van voor de wedstrijd gedurende het daarop volgende uur voort te zetten. Trainer Guus Cantelberg was duidelijk teleurgesteld. Hij had moeten ervaren dat het onmogelijk is met een ezel de derby te winnen. Een vergelij king is misschien wat oneer biedig, maar het spel was er naar. Nederland speelde zijn slechtste wedstrijd uit het toernooi. Cantelberg in ieder geval was zo eerlijk niet naar verontschuldigingen te zoeken en zichzelf ook een plaats te geven in wat weinig minder was dan een afgang. „Het is hard aangekomen bij mij, te hard. Maar ik heb het mij ook aan te trekken, want ik maak deel uit van de ploeg. Het zal moeilijk zijn de spe lers weer op te laden voor de slotwedstrijd van morgen, te gen de Bulgaren. Ik kan geen verontschuldigingen aanvoe ren, het zou onjuist zijn". „In de tweede helft heb ik Ron de Jonge uit het veld gehaald, omdat ik het hem niet kon aandoen, dat hij werd afgeschoten. Hij speelde namelijk zeer sterk. Zo'n doelman verdient dat er voor hem beter wordt verdedigd. Dat moeten ze dan maar eens leren". Cantelberg haalde de dijbeen blessure van Piet Kivit weer aan als excuus, hoewel die zonder twijfel van invloed is geweest op het spel van de Nederlanders. Kivit was min der beweeglijk dan gewoon lijk en omdat de aanval toch al niet overvoerd is met snel heid en dreiging, werd het de IJslanders erg gemakkelijk gemaakt. In deze slechte aan val werd Jan Willem Hamers, misschien een belofte voor de toekomst, opnieuw voor de leeuwen gegooid. Cantelberg was hard voor de jonge Lim burger, hij liet de man die te gen Spanje goed voor de dag was gekomen met twee tref fers, te lang in het veld staan en ontnam daarmee in ieder geval een speler zijn laatste beetje zelfvertrouwen. De doelpuntenmakers: Nederland: Piet Kivit 1, Bou wer 3, Verjans 2, Reijnders 2, Beugel 1, Hanckman 2, René Kivit 2 (strafworpen), Hamers 1. IJsland: Olafur Jonsson 2, Olafur H. Jonsson 3, Sigurd- sson 8 (3 strafworpen), Indri- dason 1, Jon Peturjonsson 2, Bjorginson 2, Gudmundson 4, Gunnarsson 1, Axelson 5 (5 strafworpen). Spanje en Zwitersland heb ben zich geplaatst voor de Spelen van Moskou. Hongari je versloeg weliswaar Bulgari je met 2923, maar had de openingswedstrijd tegen Zwit serland met 1719 verloren. Hierdoor eindigde Zwitserland als groepswinnaar. Spanje stelde zijn plaats veilig door een overwinning van 2320 (11—10) op Tsjechoslowakije- .De uitslag van Zweden Zwitserland was 21—19 en dat brengt de volgende kwali ficatiewedstrijden op het pro gramma: Om de eerste plaats Jan Willem Hamers werd door de leeuwen gewor pen SpanjeZwitserland, om de derde plaats Hongarije—IJs land, om de vijfde plaats ZwedenTsjechoslowakije en om de zevende plaats Bulgari jeNederland. MADRID De Spaanse beroepsvoetballers mogen niet sta ken. Het ministerie van arbeid heeft de voor zondag aange kondigde staking van de spelers van de eerste en tweede divisie onwetting verklaard. Volgens het ministerie mag pas tot een staking worden overge gaan als in iedere club apart hierover is gestemd door de spelers en het resultaat hiervan aan het ministerie is medege deeld. Tot nu toe heeft de vereniging van beroepsspelers (AFC) slechts een interne stemming gehouden, waar met 65 tegen 1 stemmen werd besloten tot de staking. Bij de AFE zijn echter slechts 1300 van de in totaal 500.000 actieve voet ballers in Spanje aangesloten. Het Spaanse ministerie laakte het slordige werk van de advo- katen van de AFE, die voor hun juridische bijstand overigens zo'n vijf miljoen pesetas (150.000 gulden) ontvangen. Van der Wal verslaat Koeperman ABCOUDE Jannes van der Wal heeft gisteren in Abcoude de derde partij uit de tweekamp tegen oud-wereldkampioen Koeperman gewonnen. Hierdoor is de stand gelijk geworden: 3-3. Van der Wal had een onvoltooide hekstelling ingenomen, die hij goed had voorbereid. Er ontwikkelde zich een mooie partij, die, de Nederlander naar zich toe begon te trekken, toen Koe perman in de 32e zet een stuk verloor. In de 49e zet viel de vlag van de uitgeweken Rus ten teken dat hij de tijd had overschreden. Op dat moment stond hij al in een verloren positie. BOLOGNA De Nederlandse vertegenwoordiger in het toer nooi om de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars bij de heren, EBBC, heeft gisteravond in de halve finale verloren van Sinudyine, 85-73. Bij de rust leidden de Italianen met 37-35. Het was de eerste ontmoeting tussen beide teams. Op 7 maart volgt de return in Den Bosch. MALAGA Henk Wullums, trainer van Vitesse, heeft gisteren zijn spelers na tachtig minuten spelen opdracht gege ven het veld van Malaga te verlaten. Deze vriendschappelijke wedstrijd had een dermate onvriendelijk verloop in het La Rosaleda-stadion dat zowel Wullums als de spelers van Vitesse niet langer wensten door te gaan. De stand na tach tig minuten was 2—0 in het voordeel van Malaga. Frans Thijssen, links speelde gisteravond zijn eerste wedstrijd voor zijn nieuwe werkgever Ipswich Town tegen Derby County. Ipswich won met 1-0. midden Derby Country uit met 10. Voor de Engelse beker versloeg Liver pool Burnley met 30 en ontmoet in de kwartfinales datzelfde Ipswich Town. Tottenham Hotspur won van Oldham At hletic, 10. Oost-Duitsland is zeven weken voor het treffen op 18 april in Leipzig tegen Po len nog ver verwijderd van enige vorm. Bij de nederlaag van 1—0 in Burgas te gen Bulgarije maakten de pupillen van trainer Georg Buschner er een matige vertoning van. Gotschew maakte de eni ge treffer in het duel. Er waren 15.000 toeschouwers. In een vriendschappelijke wedstrijd won Algerije met 1—0 van Turkije. Het doel punt werd na rust gemaakt Het Oostenrijkse legerteam heeft zich ge- plaats voor het eindtoernooi van de CISM van 1 t/m 15 juni in Koeweit. Het speelde gelijk tegen België, 00. Verdediger Kevin Hird van Blackburn Rovers is voor een kleine anderhalf mil joen gulden overgegaan naar Leeds Uni ted. Het is de derde grote transfer deze maand. Daarbij is in totaal voor acht miljoen gulden omgegaan. Amateurvoetbal niet centraal afgelast ZEIST Het zaterdag- en het zondagamateurvoetbal zal dit weekeinde niet centraal worden afgelast. Daartoe hebben de commis sies van het zaterdag- en zon dagamateurvoetbal gisteren besloten. De situatie zal per district worden bekeken. De beide commissies willen de competitie en het bekerpro gramma normaal afwerken. Alles zal in het werk worden gesteld om het seizoen op 4 juni te beëindigen. Definitieve toestemming voor toernooien en buitenlandse wedstrijden zal afhankelijk worden ge steld van het verloop van de competitie. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMII VALENCIA Bij de Spaanse voetbalvereni ging Valencia is een ernstig conflict ontstaan tussen de Westduitser Rainer Bonhof en de Franse trainer Marcel Domingo. De Duitse international heeft in verklaringen tegenover de pers felle kritiek geuit op het werk van Domingo. Bonhof: „Domingo heeft niet genoeg verstand van voetbal om een ploeg te leiden. Het is jammer dat ik niet vol doende Spaans spreek, anders zou ik me er zelf mee bemoeien". Deze uitlatingen zijn de Fransman, die toch al de nodige kritiek te verwerken heeft gekregen, omdat hij met zijn „sterrenteam" niet de verwachte resultaten heeft behaalt, in het verkeerde keelgat gescho ten. „Het is nu hij of ik. Het is duidelijk dat wij niet langer samen kunnen blijven wer ken". Bonhof, die een contract voor drie jaar heeft bij de Spaanse club, riskeert nu een openlijk conflict met de voorzitter van Valencia. Sinds zijn komst in Spanje wordt hem verweten dat hij niet efficiënt genoeg is. Voor de competitie scoorde hij slechts één keer en velen verwij ten hem dat hij te weinig rendement oplevert voor een speler van zijn klasse. Bonhof zou overigens m contact staan met Borussia Mön- chengladbach en FC Köln, die beide zouden overwegen zijn contract bij Valencia af te ko pen. Het zou daarbij gaan om een bedrag van ongeveer 1,7 miljoen gulden. Ajax, Feyenoord. Schaike'04, Bayern München, Borussia Mori- chengladbach en Strassbourg hebben interesse in Johan Nees kens. (Van onze sportredactie) EMMEN De belangstelling voor Johan Neeskens wordt steeds groter. Neeskens, die met Barcelona geen overeen stemming kon bereiken over het verlengen van zijn con tract, wordt naast Ajax en Feyenoord nu ook begeerd door de Westduitse Bundesligaclubs Schalke'04, Bayern München en Borussia Mönchengladbach. Met name de laatste club heeft zich opgeworpen als een serieuze kandidaat omdat trainer Udo Lattek aan het einde van dit seizoen hoogst waarschijnlijk twee middenvelders gaat verliezen. Alan Simonson vertrekt naar Barcelona of naar Hamburger SV terwijl Real Madrid na Günther Netzer, Henning Jensen en Uli Stielike nu de jonge Bruns van Borussia wil aantrek ken. Als alternatief wil Lattek Neeskens naar Mönchenglad bach halen. Overigens heeft ondertussen ook de Franse eerste divisieclub Strassbourg contact met Neeskens opgenomen en wordt in de Franse pers gesproken over een transferbedrag van an derhalf miljoen gulden en een maandsalaris van 150.000 gul den. De genoemde bedragen worden door Strassbourg even wel niet bevestigd. DEN HAAG Albert Asar jan, de trainer uit Rusland, die de Nederlandse dames keurturnploeg onder zijn hoe de heeft, gaat reeds per 1 april weg. Aanvankelijk zou Asarjan dit jaar nog uitdie nen bij het KNGV en dan worden opgevolgd door Jan Vlacil uit Tsjechoslowakije. Deze „aflossing van de wacht" vindt nu negen maan den eerder plaats op verzoek van Asarjan, die daarvoor fa milie-redenen heeft aange voerd. Het contract tussen het Ko ninklijk Nederlands Gymna stiek Verbond en Albert Asarjan liep per 1 april dit jaar af, maar de Rus had zich in verband met de Euro pese kampioenschappen (12 en 13 mei in Kopenhagen) en de wereldkampioenschappen (begin december in Fort Worth), waar de Nederlandse dames zich moeten kwalifice ren voor de Olympische spe len in Moskou, bereid ver klaard tot 1 januari 1980 in Nederland te blijven. In verband met familie-om standigheden heeft Asarjan het bondsbestuur van het KNGV verzocht hem toch per 1 april te laten gaan. Het be stuur van het KNGV heeft daarin toegestemd. Albert Asarjan heeft drie jaar in Ne derland gewerkt. Aanvanke lijk als trainer van de heren- Albert Asarjan maakt eer der plaats voor zijn op volger, de Tsjech Jan Vla cil ploeg, doch na het vertrek van Eva Bartha heeft hij de leiding van de damesselectie gekregen Dank zij de inspanningen van bondsdirekteur Wim de Wolf is het KNGV erin geslaagd de Tsjechische trainer Jan Vlacil reeds in april naar Nederland te krijgen. Het KNGV heeft veertien dagen geleden het kontrakt voor een jaar, met een optie tot na de spelen van 1984, met Vlacil gesloten DEN HAAG Dick Decloe maakt deel uit van de nationale ijshockeyselectie die op 14 maart naar Roemenië vertrekt om deel te nemen aan het toernooi om de wereldtitel in de b- groep. Decloe, die ook bij vorige wereldtoernooien voor Ne derland uitkwam, maakt in West-Duitsland furore als topsco rer van de Bundesliga en van zijn club Keulen. Het Nederlandse team hoopt in Roemenië, waar van 16 tot 24 maart wordt gespeeld, te eindigen bij de eerste vier en zo doende een plaats te veroveren voor het Olympisch toernooi volgend jaar in Lake Placid. De twaalf landen die daar uitko men zijn de acht uit de a-groep en de eerste vier uit de fa- groep. In Roemenië speelt Nederland in een poule met Noor wegen, China, Zwitserland en Japan. De andere poule wordt gevormd door Oost-Duitsland, Roemenië, Hongarije, Oostenrijk en Denemarken. Coach Hans Westberg neemt de volgende 20 spelers mee naar Roemenië: Doel: John de Bruijn (Amsterdam) en Jerry Göbel (Tilburg), verdedigers: Frank van Soldt (Heerenveen), George Peternoe- sek (Tilburg), Henk Hille, Guus Bakker en William Klooster (allen Amsterdam) en Rik van Gog (Groningen), aanval: Jack de Heer, Larry van Wieren, Jan Janssen en Brian de Bruijn (allen Heerenveen), Corky de Graauw, Ron Berteling en Chuck Huizinga (allen Amsterdam), Allan Pluijmers en Johan Tooren (beiden Groningen), Klaas van de Broek (Tilburg), Harry van Heumen (Nijmegen) en Dick Decloe (Keulen). Dick Decloe, op archieffoto, gaat mee naar Roemenië (Van onze sportredactie) NOOTDORP Soms zijn er pikeurs met een paar paar den favoriet op een meeting en kunnen ze er niet één als winnaar over de eindstreep brengen. Een andere Keer gaan ze met outsiders naar de baan en verrassen ze vriend en vijand. Deze rol speelde gistermiddag op het uitstekend bezochte Nootdorp de Westlandse trainer/pikeur Gerard van Eykelenborg. Hij zegevierde maar liefst drie keer. Vorige week was hij op de zelfde baan groot favoriet met Ricco Westlandia. Door fouten liet het paard het toen afweten. Nu deed de vierjari ge hengst zijn plicht en ver sloeg in de eindstrijd Oscar van Duke en Pamina Kandia. De tweede zege boekte Ge rard van Eykelenborg erg verrassend met Moniek Don ne in de Otterloprijs en de derde op bijna dezelfde ma nier in de Oudewa terp rijs met Nozem D. Voeg daarbij nog de derde plaats met Or- ville Ter raise en men kan te recht zeggen dat het een goe de dag was voor stal West- land. De amateurrijder Huug van Dijk uit Delfgauw is ook te rug van weggeweest. Door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport was hij voor en kele maanden geschorst we gens hinderlijk en gevaarlijk rijden in de koers. Zijn terug keer juist gisteren in Noot dorp vierde hij met twee overwinningen. Eerst bracht hij Ruthi Laguna als eerste over de streep en later op de middag Omar. Ook een leuk succes voor de trainer van deze twee paarden, Cees Groenewegen uit Nootdorp. De uitslagen: Oldebroek-prijs, 2000 meter met autostart: 1. Ruthi Laguna (H. A. van Dijk) 1.30.0, 2. Raldino, 3. Reier K. Toto winn. 6.20, pl. 1.50, 1.50,1.20, kopp. 36.10, trio 167.40. Odiliapeel-prijs, 2000 meter met autostart: 1. Riamiko (G. L. J. Kleyweg) 1.31.4, 2. Sybelle Near ness, 3. Rosalina T. Toto winn. 2.20, pl. 6.20,1.80, kopp. 40.50. Ommen-prijs, le afdeling 2000 me ter. met autostart: 1. Pollux (M. van Leeuwen) 1.27.2, 2. Reinier Dakota, 3. Regina Scotch. Toto winn. 5.80, pl. 1.40, 1.40, 1.50, kopp. 4.70, tno 50.-. Niet gestart: Ommen-prijs, 2e afdeling, 2000 meter, met autostart: 1. Ricco Westlandia (G. W. van Eykelen borg) 1.27.8, 2. Oscar van Duke, 3. Pamina Kandia. Toto winn. 7.30, pl. 3.50,2.60,3.50, kopp. 19.40. Oostburg-prijs, le afdeling, 1660 meter: 1. Pascal Volann (H. J. Pools) 1.26.4, 2. Oval Pride, 3. Or- ville Terraise. Toto winn. 16.30, pL 5.50, 1.80, 2.70, kopp. 20.-, trio 334- Opmeer-prijs, 2000 meter met au tostart: 1. Omar (H. A. van Dijk) 1.27.7, 2. Netty Williams, 3. Maxa- ver Way. Toto winn. 4.80, pl. 1.70, 2.20,3.10, kopp. 20.70. Otterlo-prijs, 2380 meter, met au tostart: 1 Moniek Donne (G. W. van Eykelenborg) 1.27.3, 2. Otto. 3. Nike Volann. Toto" winn. 4.50, pl. 1.50, 1.40, 2.80, kopp. 2.90, trio 47.80. Oudewa ter-prijs, 2000 meter, met autostart: 1. Nozem D (G. W. van Eykelenborg) 1.24.6, 2. Nestor Roodnoot, 3. Lee Rodney. Toto winn. 5.10, pl. 2.30. 1.50, kopp. 4.30. Niet gestart: Patty Zora en Olga H. Oostburg-prijs, 2e afdeling, 1660 meter: 1. Obert Voorne (H. W. Langeweg) 1.27.9, 2. Orta Lamour, 3. Postduifje A. Toto winn. 3.70, pl. 1.50, 3.90, 1.90, kopp. 37.10, trio 257.70. Odoorn-prijs, 2380 meter: 1. Shamrock G (W. J. van Dalen) 1.31.7, 2. Sigrid, 3. Speedv Fortu- na. Toto winn. 8.40, pL 7.20, 4.90, kopp. 17.70. De totale totalisator-omzet be droeg: 272.883.-. Hilversum be sluit EK be roepspikeurs HILVERSUM Op de draf- baan in Hilversum wordt dinsdag 17 april de wedstrij dreeks om het Europees kam pioenschap der beroepspi keurs besloten. Het toernooi begint op dins dag 10 april in het Noorse Jarlsberg. De overige plaatsen en data zijn: Tampère (Fin) op 11 april, Romme (Zwe) 12 april, Billund (Den) 14 april, Berlijn (Wdl) 15 april. Wenen (Oos) 16 april en tenslotte Hil versum 17 april. Nederlands kampioen Manus Bouwhuis debuteert in dit kampioenschap, dat twee jaar geleden door Jan Wagenaar werd gewonnen. De overige deelnemers zijn: titelverdedi ger Heinz Wewering (Wdl), wereldkampioen Ulf Thoresen (Noo), Gilbert Martens (Bel). Pekka Korpi (Fin), Ferenc Is- tok (Hon), Giuseppe Guzzinati (Ita), Jin Frick (zwe), Michel Gougeon (Fra), Joharrn Scher- ber (Oos) en Juul Nielsen (Den). De drie besten in het Euro pees kampioenschap worden afgevaardigd naar de strijd om de wereldtitel, die in okto- ber-november in Australië en Nieuw-Zeeland wordt gehou den. DEN HAAG - Voor de ere divisie heren is gisteravond de wedstrijd gespeeld tussen NN Donar en Amstelveen. Amstelveen won met 8278. In de eredivisie dames wer den twee duels gespeeld. De uitslagen zijn: Radio Musette RZ—BOB 6085 en Raak Meubelen—Delta Lloyd 53—66.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15