Henk van der Tak verleiden totmeer ommelen 5? Tsjechoslowakije overklast Nederlands handbalteam Het gaat steeds beter" SPAANSE VOETBALLERS DREIGEN MET STAKING HOT LEIDSE COURANT/ DINSDAG 27 FEBRUAR11979 betere „rommelaar" dan Adrie Magielse (rechts). Henk van der Tak liet zich in de ronde verleiden in die stijl mee te gaan en daarin is hij, als betere bokser, niet 'dreven. DEN HAAG Alle venijn had Henk van der Tak opgespaard. Hij had nog iets goed te maken met Adrie Magielse, de Dordtse middengewicht die hem vorig jaar overwon met een niet door de scheidsrechter opgemerkte nastoot. Gister avond moest het dan gebeuren: de revan che op Magielse, waarnaar Henk van der Tak weken had toegeleefd. De teleurstel ling drop van zijn gezicht toen de uitslag kwam: zege van 3-2 voor Magielse. In een normaal duel zou de zege onbeslist zijn geweest. Dat kan niet bij kampioen schappen en de beslissing viel ten gunste van Adrie Magielse. Er kan lang over de uitslag gediscussieerd worden maar de Haagse middengewicht was zo opgeslokt door de revanchegedach te dat hij in de eerste ronde de aanvallen de rol aan Magielse overliet. In de volgen de was v.d. Tak pas „los" en bokste hij een sterke ronde die ongetwijfeld op zijn naam is gekomen. Maar in de derde liet hij zich verleiden tot meeboksen in de rommelige stijl die Magielse kenmerkt. En er is geen betere rommelaar in de A-klasse dan Magielse die toen dan ook aan het verzamelen van punten werkte. Het ligt dan aan de jury hoe dat te waarderen. Drie juryleden meetellend de eerste ron de met Magielse als aanvallende bokser gaven de Dordtenaar een kleine punten- voorsprong (59-58, 59-58, 60-58) en twee hielden het op onbeslist (59-59) met een voorkeur voor Van der Tak. Zij hadden het 't best gezien: onbeslist maar omdat er een besluit moet vallen v.d. Tak als win naar. De totale waardering telt evenwel en drie hadden Magielse als winnaar. Hij hield de eer hoog van de Dordtse vere niging Arvos die eens grossierde in kampi oenen maar danig is weggezakt. Welterge- wicht Knoop (Arvos) tikte een ronde rustig punten bijeen maar toen tegenstander Cor Ton (Huizenaar, Rotterdam) in de tweede ronde explodeerde, bleek de Dordtenaar geen defensie te hebben. Dat kostte hem acht tellen rust en in de derde ronde maakte de scheidsrechter terecht een eind aan de ongelijke strijd, zodat de toch niet meer op zijn hoogtepunt boksende Ton kampioen werd. Naam Routine en de „naam", waarvoor Bachau (Arvos) te lang ontzag had, deden lich- twekter Cor Eversteijn (Huizenaar) de ti tel bekomen. De drukdoende Eversteijn zet nog niet een derde van zijn activiteit in punten opbren gende stoten om. Bachau deed in de eerste ronde nog minder. In de tweede ronde trof Eversteijn met rechtsen en schreef hij ook deze ronde op zijn naam maar in de derde had Bachau alle schroom overboord gezet Chris Lantrok (rechts) plaatst een treffer in de finale weltergewicht tegen het talent John Smit en kreeg Eversteijn het zeer moeilijk. Ba chau had te laat de aanval ingezet, al twee ronden op punten verloren en kon de k.o. niet bereiken hoewel Eversteijn uiterst op gelucht was toen de laatste gongslag klonk in het weer overvolle (700 toeschouwers) „Amicitia" waar het publiek hartstochtelijk meeleefde en aldus voor een unieke sfeer zorgde, waarop Den Haag het patent schijnt te hebben. Nog een teleurstelling in de A-klasse. Chris Lantrok (DTS, Leiden) verloor de welterfinale van het onmiskenbare talent John Smit (Oorschot, Rotterdam), een bok ser die formidabele strakke stoten produ ceert, snel is, te snel in zijn aanval voor Lantrok die zijn gevreesde counter niet kon plaatsen en nogal eens miste. De negentienjarige Smit wordt een „grote" indien bekwaam met hem wordt omgegaan en hij niet te veel en te zware partijen in korte tijd moet afwerken. Er stond nog zo'n talent in de ring, de B- junior Van Rijsinge van de Haagse vereni ging „Hoogenband". Ook een natuurtalent dat zorgvuldige begeleiding behoeft zodat hij niet de kant opgaat van anderen John v.d. IJssel bijv. die ook razendsnel aan de top kwamen in de A-klasse maar daar fysiek niet tegenop konden. De wel wat te zelfverzekerde Van Rijsinge werd vedergewichtkampioen na een prestatiepar tij tegen de Vlissinger Tilrode, die inder daad zijn opponent de kans gaf iets te presteren. In de B-klasse kreeg Den Haag een papie ren kampioen in halfzwaargewicht La Cruz (Hoogenband) die de titel verwierf doordat tegenstander Duitscher (De Haan, Schiedam) niet kwam opdagen. Niet toegekend Er waren nog twee prestatiepartijen en na een daarvan werd het zelden gehanteerde besluit genomen de titel niet toe te ken nen. In de N-klasse werd vedergewicht Billar (Huizenaar) wel kampioen na zijn verlies- partij tegen Ducreay (Heerlen) die zijn op ponent zichtbaar spaarde maar in de A- klasse werd zwaargewicht Henk Schuman (Huizenaar) niet kampioenswaardig bevon den. Vorige week bokste de Heerenvener Talsma tegen broer Wil Schuman en won in het superzwaargewicht. Wil Schuman kreeg de titel toebedeeld. Gisteravond won Talsma ook, van Henk Schuman, die er niets van bakte en zulk een slechte partij bokste dat de districts technische commis sie het niet over zijn hart kon verkrijgen Henk Schuman kampioen te maken. Hij was het ook niet waard. Overige uitslagen van finales: junioren C lichtgewicht: Vergouwen (De Haan) w.o.p. van Zakivis (Arvos); weltergewicht Schild- kamp (Crooswijk) wint door interventie in de derde ronde van v.d. Berge (Crooswijk); B-klasse superzwaargewicht: Kramer (De Haan) w.o.p. van Van Drunen (Oorschot); om de derde en vierde prijs N-klasse half zwaargewicht: De Raat (Hoogenband) w.o.p. van Gelderland (Crooswijk). HERMAN VAN BERGEM J e|teperman wint blunder Ki der Wal UDE Oud-wereld- iioen dammen Iser Koe- nderiian heeft gisteren in Ab- n toee de eerste partij uit de eest kamp met Jannes van Val na 55 zetten met wit nnen. erman, die momenteel in •ika woont, profiteerde in lotfase toen de partij n remise-stelling was ge- van een blunder e Nederlander, der Wal verbruikte veel in de partij. Na dertig had hij nog maar twin- ninuten bedenktijd voor ig zetten. Ook Koeper- kwam daarop in tijd- want na 42 zetten had- beide spelers nog maar minuten voor acht zetten, e vijftigste zet bleef Van Val echter in hoog tempo n met het gevolg dat hij snel blunderde. Dp twee- duurt tot 3 maart. n cij ren econ ekt. stude ïlaats (het 19.300 onde het®, onde ander j< >ratoi ndsi ittingham rest geschakeld De voornaamste ssing van de gisteren elde inhaalwedstrijden Engelse voetbalbeker- i was de uitschakeling landskampioen Notting- Forest - op eigen veld >ene - door Arsenal. ondense club bereikte de tfinales door een doel- Frank Stappleton in eede helft. Town lijkt in de le helft van het seizoen te spelen dan in de eer- e pswich bereikte de laat- :ht door forse winst op J City: 6-1. Alan Brazil de twee doelpunten. De :e vier waren van Ar- Mühren, Mick Mills, Mariner en David Ge- Steve White scoorde te- v ch ge uitslagen: Vierde ron- JVest Bromwich Albion- United 3-3; Oldham At- •Leicester City 3-1; Re- Sunderland-Bumley 0-3. ste finales: Nottingham it-Arsenal 0-1; Chrystal ;c e-Wolverhampton Wan- injHAAG De KNSB zal 'S- en verblijfkosten be- van Hans van Helden cl) de wedstrijden om de 'en Schaats, dit weekein- nzell. MADRID Net als vorige zomer dreigt de Spaanse vak bond van beroepsvoetballers met een staking. Dit als ge volg van besluiten van het Spaanse ministerie van ar beid. De besluiten behelzen eigen lijk een bevestiging van de plannen van de voetbalbond. De clubs behouden het recht spelers aan zich te binden, Ook als de contracten afgelo pen zijn, een speler mag niet ouder zijn dan 43 jaar en de invoering van betaald amateu risme in de derde divisie. De spelersvakbond zet zich daartegen af. Dat gebeurde vorige zomer al. De geplande staking werd destijds afge wend met het compromis dat het ministerie van arbeid de zaak zou bekijken en moge lijk anders zou beslissen. Dat laatste is niet gebeurd en tij dens een nieuwe vergadering van de vakbond kwamen de voetballers opnieuw in op stand. Ze willen meer vrijheid en bovendien worden opgeno men in het nationale maat schappelijke bestel als elke andere werknemer. Indien de bond zich niets van het drei gement aantrekt, ligt zondag de competitie in de eerste en de tweede divisie volledig stil. Vrijwel alle Spaanse voetbal lers zijn lid van de vakbond. BARCELONA De strijd was te onge lijk. Nederland werd door Tsjechoslowa kije al in de eerste helft op een onover komelijke achterstand gezet. Een ploeg als van de Tsjechen geeft dan de winst niet meer weg. Van 4—10 halverwege werd het 1423 en er was eigenlijk niets op af te dingen. De oorzaken waren voor de hand lig gend. Een beter geschoolde, meer erva ren, sneller en balvaardiger ploeg wint altijd. Daartegen helpt geen verweer. De Nederlandse pogingen liepen vast in een gebrek aan aanvalsvariaties, aanwijsbare onzekerheid en net niet goed genoeg schieten. Waar de Tsjechoslowaken, om een simpel voorbeeld aan te halen, door Milan Policka al in de eerste tien minu ten vier keer uit strafworpen scoorden, misten zowel René Kivit als Peter Ver- jans van zeven meter. Ton Reijnders kreeg de taak als strafworpennemer in de tweede helft op zijn schouders. Hij deed dat, zoals al het andere in de wed strijd: degelijk en zeker. Van invloed op het spel van het Neder landse team, dat tot 35 redelijk bijbleef was de invloed van Ton Reijnders. Tien minuten voor rust verdween hij naar de kant met een blessure. Daarna vonden de Tsjechen gemakkelijk een weg door de Nederlandse verdediging. Ton Reijnders, de onmisbare, kwam in de tweede helft weer binnen de lijnen. Het hielp, dè nederlaag nam tenminste geen desastreuze vormen aan, al blijft 1423 nog altijd een flink pak op de broek. Temeer omdat Nederland toch bijna een kwart van de wedstrijd een man meer in het veld had. Tegenover slechts vier Nederlandse strafminuten stonden er 16 van de Tsjechen, die ook nog Sulc definitief gediskwalificeerd za gen worden. Het maakt Tsjechoslowakije eigenlijk niet zoveel uit of het met evenveel men sen of een man minder moest spelen. Er werd bijna naar believen gescoord en te gen het slot van de eenzijdige strijd doelpuntte Cemy nog eens na een grapje waar de domen-special, die furore maakt in de Nederlandse competitie, maar kin derwerk bij is. Nederland kon betrekkelijk weinig terug doen, omdat slechts de harde kern van Piet Kivit, Reijnders, Bouwer en Beugel bij wie zich Nol Hankman zonder meer aansloot, op een bijna gelijkwaardig ni veau partij kon geven. De agressieve Tsjechoslowaakse verdediging was ge woon te sterk voor de ploeg die op een hartverwarmende manier goede wil in bracht, maar dat is onvoldoende als de tegenstander van een kracht als Tsjecho slowakije is. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van: Bouwer 3; Verjans 1; Reijnders 4 (3 straf worpen); Hanckman 3; Mevis 2; Nieberg 1; Ne derland kreeg in totaal 4 strafminuten. De Tsjechische doelpunten waren van: Liska 2; Polivka 5 (4 strafworpen); Homolka 1; Kotrc 1; Vemy 4; Bernard 3; Dobrotka 1; Papiemic 6 (3 strafworpen); Tsjechoslowakije kreeg 16 strafminuten. In dezelfde poule won Spanje met 1915 van IJsland. De IJslanders hadden bij rust met 109 de leiding. In de andere finale-poule werden eveneens twee wedstrijden gespeeld. Deze wedstrijden werden gespeeld in Valencia. De uitslagen wa ren: Bulgarije—Zwitserland 19—15; Hongarije— Zweden 2823. PETER HOUTMAN OVER SITUATIE BIJ CLUB BRUGGE: T> DEN HAAG Peter Houtman heeft zijn draai inmiddels al aardig ge vonden. De éénentwintig jarige spits, die eind de cember de roodwitte kleu ren van Feyenoord ver wisselde voor het blauwz warte tenue bij Club Brugge, scoorde afgelopen weekeinde beide treffers in een wedstrijd voor de Belgische bekercompetitie tegen Beveren die zo met. 2-1 werd gewonnen en lijkt door dit succes het vertrouwen van de Vlaamse aanhang te heb ben gewonnen. Uit zijn woorden klinkt dan ook allesbehalve spijt over de beslissing om Rotterdam Zuid de rug toe te keren. Al blijft de overstap naar België, voor wat Peter Hout man zelf betreft, voorlopig nog maar van tijdelijke aard. Hij zit met zijn contract van drieëneenhalf jaar de eerste tijd weliswaar nog aan Brug ge vast, maar in de verdere toekomst durft hij nog nau welijks te kijken. „Rotterdam blijft wel trekken", aldus on derstreept hij zelf deze con clusie. „Ik kom er nog regel matig. Maar aan de andere kamt is het hier in Brugge ook best gezellig. Ik woon sa men met rnijn verloofde Rie- na in een prachtig apparte ment op circa achthonderd meter afstand van het stadion en kijk vanuit onze woonka mer direct op de lichtmasten. Vanavond ga ik naar een bij eenkomst van een supporters club. De sfeer hier spreekt me in ieder geval wel aan". Verdedigend Over het voetbal in België kan Peter Houtman, na twee maanden ervaring, nog geen al te deskundig oordeel vel len. „Er wordt hier erg ver dedigend gespeeld. Club Brugge behoort tot de top- ploegen en moet het dan ook voornamelijk van de offensie ve mogelijkheden hebben. Dat valt echt niet altijd mee. Sommige tegenstanders gra ven zich werkelijk volledig in. Dan is het soms zwaar werk om een beslissende ope ning te forceren". Tegen Beveren speelde Peter Houtman zijn derde officiële wedstrijd voor Club Brugge. „In de eerste wedstrijd tegen Berchem Sport wist ik nog maar nauwelijks waar ik moest lopen. Ik moest duide lijk nog aan de speelstijl van de anderen wennen. Het ging met mij allemaal behoorlijk krampachtig. Nu gaat het ge lukkig steeds beter lopen. Te gen Waterschei maakte ik mijn eerste treffer en nu te gen Beveren twee doelpunten, dat geeft de burger natuurlijk, moed". Benieuwd Op zijn periode bij Feye noord - na zijn avontuur bij FC Groningen speelde hij een half seizoen in de hoogste Nederlandse afdeling kijkt hij met veel genoegen terug. „In de eerste plaats vind ik het eigenlijk toch wel een beetje jammer dat ik bij Fey enoord weg ben, al wil ik hiermee allerminst beweren dat het bij Club Brugge niet goed zou gaan. Maar ik was eigenlijk wel erg benieuwd naar de tweede helft van de nationale competitie met Feyenoord. Het is bekend, dat ik als aanvaller niet zo uit de verf ben gekomen. Verdedigend echter heb ik erg veel geleerd van Jezek. Dat kan uiteraard ook nog altijd eens goed van pas ko men. Ik had me voor die slechte start graag willen re vancheren". In de Belgische competitie worden van Peter Houtman echter zo veel mogelijk tref fers verwacht. „Hier hoef ik niet zo nadrukkelijk mee te verdedigen. Ik reken nu min of meer op een vaste plaats. Club Brugge heeft echter ook nog Raoul Lambert, hier in België een legendarisch fi guur. Hij is vaak geblesseerd en hoeft dan ook nauwelijks mee te trainen. De ploeg op zich heeft nog altijd grote mogelijkheden. Vorig seizoen kreeg men na de verloren Eu ropa Cupfinale tegen Liver pool, mede door allerlei bles sures, een gevoelige terugslag. Langzaam maar zeker zijn we nu weer op de goede weg te rug. Ik zal mijn uiterste best doen om mijn portie daartoe bij te dragen". DICK KIERS EUROPESE TOER NOOIEN Ipswich Town twee duels zonder Mariner BERN In de kwartfinales van het toernooi om Europa Cup 2, op 7 en 21 maart, zal Ipswich Town tegen FC Bar celona moeten aantreden zon der Paul Mariner die door de UEFA twee wedstrijden is geschorst. Eenzelfde straf kreeg Giancarlo Pasinato (In- ter Milan) die in hetzelfde toernooi zal ontbreken in het duel tegen SK Beveren. Voor een wedstrijd werden geschorst Ludek Macela (Duk- la Praag, voor de UEFA Cup tegen Hertha BSC), Zdravko Borovnica (Rode Ster Beo- grad, voor de UEFA Cup te gen West Bromwich Albion) en Alex Forsyth (Glasgow Rangers, voor Europa Cup 1 tegen FC Köln). Brandweer helpt Bochum van ijslaag af BOCHUM Honger naar de bal scherpt het vernuft. In het Ruhr-stadion in Bochum heeft men een wel heel bij zondere methode gevonden om de op sommige plaatsen nog acht centimeter dikke ijslaag van het veld te ver wijderen. Afgelopen vrijdag riep de afdeling sport van de gemeente Bochum de plaatse lijke brandweer te hulp. Op het stadionveld ligt een reuze lintworm van vier kilo meter brandslang. Door de slangen wordt voordurend water met een temperatuur van vijftig graden gepompt, dat afkomstig is uit het stads- verwarmingsnet. Over het veld is verder een laag plastic gelegd opdat de warmte niet verloren gaat. Inmiddels is een zeer groot gedeelte van de ijslaag verdwenen. Men heeft in Bochum goede ^oop dat komende zaterdag a«. 'n- haalwedstrijd Bochum—Ham burger SV gespeeld kan wor- Tips voor Nootdorp (Van onze sportredactie) DEN HAAG De tips voor de tien draverijen, die mor genmiddag om 14.30 uur op de draversbaan van Nootdorp worden gehouden: OLDEBROEKPRUS: Reier K, Raldino R en Pieter Jan. ODILIAPEELPRUS: Rinus Enterprise, Rosalina T en Sagne. OMMENPRUS (eerste afde ling): Reinier Dakota, Pipi V en Pollux. OMMENPRLJS (tweede afde ling): Ricco Westlandia, Pami- na Kandia en Pascal Kid. OOSTBURGPRUS (eerste af deling): Oval Pride, Patrick Zora en Petite Gerda. OPMEERPRUS: Nepos Fried, Omar en Prelude. OTTERLOPRUS: Otto, Mo- niek Donne en Lord Easter. OUDEWATERPRUS: Nestor Roodnoot, Nozem D en Patty Zora. OOSTBURGPRUS (tweede afdeling): Postduifje A, ©bert Voome en Pronto Breedslag. ODOORNPRUS: Speedy For- tuna, Shamrock G en Sigrid. Eric Heiden valt ROTTERDAM Eric Heiden heeft gisteravond in Rotterdam op de Menkenijsbaan een indivi duele tijdrit over 360 meter ge wonnen in 32 seconden precies. De Japanner Ichimura eindigde als tweede in 33,2 sec. De achtvoudige wereldkampioen slaagde er echter niet in de finale van de afvalwedstrijd met acht te schrijven. Op het moment dat de Amerikaan Klaas Vriend zou ver slaan, gleed hij onderuit en werd Vriend winnaar. Er waren 2000 toeschouwers. Uitslagen individuele tijdrit over 2 ronden (360 meter): 1. Eric Heiden (Vst) 32.0, 2. Kazuaki Ichimura (Jap) 33.2, 3. gelijk: Hilbert van der Duim (Ned), Jan Junell (Zwn) en Masayuki Kawahara (Jap) al len 33.3. Finale afvalwedstrijd: 1. Klaas Vriend (Ned), 2. Heiden (gevallen), 3. Colin Coates (Aus), 4. Van der Duim (gevallen), 5. Junell. Sportwereld HELSINKI De Finse rege ring heeft de Nederlandse voorzitter van de internationa le atletiek federatie Ad Pau- len (75) het gouden kruis van verdienste toegekend. CAMAGUEY De leider van de Mexicaanse wielerploeg in de ronde van Cuba, Alcanta ra, is bij een ongeluk met een jeep om het leven gekomen. DENVER Tom Okker en Wojtek Fibak verloren de fi nale van een toernooi in Den ver met 7-6, 6-3 van de Ame rikanen Lutz en Smith. Fibak won wel het enkelspel. Victor Amaya verloor met 6-4, 6-1. Betty Stöve won met Wendy Tumbull de eindstrijd in De troit. Het duo versloeg de combinatie Barker/Kiyomura met 6-4,7-6.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11